LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 20 December 1935 BINNENLAND. LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. Thijs IJs en het geheim van den hollen boom De stemming. I In het verdere verloop der debatten eischte ook de leider der liberale oppositie 1 Sir Archibald Sinclair, het aftreden van het geheele kabinet. HIJ en andere afge vaardigden der oppositie deden felle aan vallen op den premier: zij zeiden, dat het niet genoeg was. dat hij zijn collega's vooi i e leeuwen wierp. Hijzelf, aldus verklaar den zij. moet de gevolgen van de regee ingspolitiek ten aanzien van de vredes voorstellen dragen. Sir Stafford Cripps van Labour, zeide, c'at de roep va"n oprechtheid en eerlijkheid, dien Baldwin had genoten, door de kwestie van deze voorstellen voor goed is ver dwenen- De conservatieve afgevaardigde Lord Vi'mterton diende een amendement in op do Labour-motie, waarin de Parijsche oorstellen onaanvaardbaar worden vei - Haard. Winterton zeide, dat het feit, dat de openbare meening reeds twee Britsche m.ulsters van buitenlandsche zaken heeft doen vallen, een bewijs is voor de kracht, maar niet noodzakelijk voor de wijsheid der democratie. Naar zijn meening heeft Engeland allen zin verloren voor hetgeen werkelijk bereikbaar is. Het Engelsche par lement leeft in een onjuiste voorstelling en beoordeelt de situatie, die inderdaad zeer gevaarlijk is, van een verkeerd standpunt. De leider van dë onafhankelijke arbei derspartij, Maxton. zeide, dat de geheele Volkenbond een zwendel en een kapitalis tische organisatie is. Na de beëindiging der debatten ging het Huis over tot stemming over de labour- motie, die geredigeerd was als een veroor deeling der vredesvoorstellen, doch die de regeering verklaarde te beschouwen als een motie van wantrouwen. De motie werd verworpen met 397 tegen 165 stemmen. Vervolgens werd de motie-Winterton aangenomen met 390 tegen 165 st. De mo tie luidde als volgt: „Het Lagerhuis is van meening. dat alle plannen tot regeling van het Itaiiaansch- Abessijnsche conflict zóó opgesteld moeten Zijn„ dat zij door den Volkenbond kunnen worden aangenomen, en zegt de regeering tevens zijn volledigen steun toe bij het nastreven van de beginselen der buiten landsche politiek, zooals die in het regee- ringsmanifest zijn uiteengezet en kort ge leden bij de verkiezingen door het Britsche volk zijn aanvaard." Uit het Hoogerhuis. Tegelijkertijd is de kwestie ook behan deld in het Hoogerhuis. waar lord Halifax namens de regeering sprak, in denzelfden geest als Baldwin en Chamberlain in het Lagerhuis. Namens de Labour-oppositie werd het woord gevoerd door Lord Strabolgi, die het z.g. gevaar in de Middellandsche Zee een belachelijke bewering van de regeering noemde. De Britsche vloot bestond uit 15 dreadnoughts, met geschot van 15 en 16 inch kaliber, waartegenover de Italianen slechts 4 verouderde slagschepen met ge schut van 12 inch hadden. Voorts had Engeland 51 kruisers tegenover 24 Itallaan- sche en 6 vliegtuigmoederschepen tegen I Italiaansche. Tegenover de 94 Italiaansche torpedojagers kon Engeland er 161 stellen. Bij handopsteken nam tenslotte het Hoo gerhuis de door den tot de oppositioneele liberalen behoorenden Lord Davies voorge stelde motie aan. waarin de Parijsche voorstellen onaanvaardbaar worden ge noemd en in strijd met de verplichtingen van Groot-Bittannië jegens den Volken bond. De regeering wordt opgewekt, terug te keeren tot de politiek, die de Britsche minister in September j.l. te Genève heeft uiteengezet. DE VOLKENBONDSRAAD. Gisteravond kwam de Volkenbondsraad opnieuw in openbare vergadering bijeen, die tevens de laatste was van de 89ste zit ting. Na de herdenking van den overleden president van Venezuela Vicente Gomez, deelde de voorzitter mede. dat de 's mor gens gehouden bespreking tusschen de 13 niet bij het ItaliaanschAbessijnsche con flict betrokken raadsleden over de Fransch —Britsche voorstellen de volgende ontwerp resolutie tot resultaat had gehad: „De Raad dankt de vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland voor de gedane mededeelingen over de voorstellen, die zij den beiden partijen hebben voorgelegd om tot overeenstemming te komen. Met het oog op het voorbereidend karakter van deze voorstellen, waarop de beide mogend heden zelf hebben gewezen, gelooft de Raad. dat er geen aanleiding bestaat om zich daar thans reeds over uit te spreken. De Raad draagt de Commissie van Dertien op, den geheelen toestand, zooals deze uit nog te ontvangen informaties zal blijken, in den geest van het Volkenbondsstatuut te onderzoeken." Deze resolutie werd zonder discussie goedgekeurd, en de bijeenkomst, en tege lijkertijd de zitting werd gesloten. Ook de zitting van de Commissie van Achttien, die volgde op de zitting van den Volkenbondsraad, was van verrassend korten duur. De commissie nam slechts kennis van de mededeeling van haar voor zitter De Vasconcellos, dat de situatie sedert de laatste zitting niet gewijzigd was, dat de sanctie-maatregelen dientengevolge voortgang vonden en dat de commissie contact zou houden met de Commissie van Dertien. Over een verscherping van de huidige sancties is in deze zitting niet gesproken. Zoowel Eden als Laval hadden haast om re?p. naar Londen en Parijs terug te kee ren. Men is in Volkenbondskringen van oor deel dat de commissie van Achttien op Maandag 13 Januari zal bijeen komen om over verdere sancties te spreken, doch men zal eerst de meening van den nieuwen Britschen minister van Buitenlandsche Zaken en van wellicht ook den opvolger van Laval moeten afwachten. De inhoud der Abessijnsche antwoord-nota. De inhoud van de antwoord-nota op de Parijsche voorstellen, die de Abessijnsche regeering aan den Britschen en den Fran- schen gezant heeft doen toekomen, is een op vriendelijken toon gehouden besliste afwijzing van de Fransch-Brltsche voor stellen. Er wordt op gewezen, dat Italië de verdragen van 1908 en 1928 niet is na gekomen en thans ais belooning voor een oncerechtvaardigden aanval nog territo riale eischen stelt. Italië, dat beweert Abessynië beschaving tc zullen brengen, bombardeert hospitalen en ambulances cn doodt vrouwen en kinderen. Het schendt RECLAME. SUKKELDE MET DE SPIJSVERTERING. „Op zekeren dag zag ik, dat er zes zou ten in waren. Daarom probeerde ik Kru- schen. Het was met mij eenvoudig het ge val van den zakenman, wiens werk mee brengt. dat hij aan slechte spijsvertering lijdt en aan rheumatiek en die eigenlijk iets noodig heeft, dat niet alleen het bloed zou zuiveren, maar de geheele werking van zijn organisme zou verbeteren, Ik had van alles gebruikt, maar geen Kruschen, omdat ik dacht, dat het hetzelfde zou zijn als zooveel andere middelen. Toen probeerde ik toch nog Kruschen. En hier eindigt mijn relaas. Ik kan alleen zeggen, dat ik er niet meer buiten zou willen. Het houdt mij per fect in orde en ik ben nu 64 jaar Kruschen is heel wat meer dan een eenvoudig laxeer- zout." J. 6. H. te T. Overwerking, zorg, te veel zittend leven, dit alles zijn oorzaken voor de verslapte werking der verschillende inwendige orga nen. Indigestie is een van de eerste gevol gen. Onvoldoende afvoer, die leidt tot een verstopping van het organisme door gif tige afvalproducten, is een ander schade lijk gevolg. Het bloed wordt overladen met onzuiverheden, die de aigeheele gezond heid ondermijnen en de gewrichten kunnen aantasten met rheumatiek. De zes zouten in Kruschen sporen de inwendige organen, maag. lever en nieren aan. Uw bloed wordt gezuiverd. U vergeet indigestie en rheu matiek en U krijgt, dat gevoel van geeste lijke en lichamelijke opgewektheid. 5784 Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. elke internationale overeenkomst. De Abessijnsche regeering is van meening, dat de Volkenbond, evenals zijzelf, de Italiaansche eischen onrechtvaardig moet achten. Ook het geven van economische concessies aan Italië wordt afgewezen. De Abessijnsche regeering zal ook zonder oorlogsmiddelen in vertrouwen op God en op rechtvaardigheid het land tot het uiterste verdedigen. Tenslotte spreekt de nota vertrouwen uit zoowel in den Volken bond als in de Fransche en de Britsche regeering. Nog geen Italiaansch standpunt. In officieele Italiaansche kringen ver klaart men. dat het Italiaansche stand punt ten aanzien van de Parijsche voor stellen nog niet is bepaald. De toestand is dus nog ongewijzigd. Ook de rede van Mussolini bij de inwijding van Pontinla kan niet, zooals in het buitenland het ge val is, als een antwoord van Italië oo de voorstellen worden beschouwd, Het is zelfs nog in het geheel niet zeker, dat de Groote Fascistische Raad in zijn as. zit ting vannacht met het onderzoek van de voorstellen gereed zal komen. VAN HET OORLOGSFRONT. Intensieve militaire actie verwacht. DESSIE, 19 Dec. iReuter-A.N.P.) Nu de Parijsche voorstellen als afgedaan kunnen worden beschouwd, verwacht men in Abes synië, dat de militaire actie zeer binnen kort in hevigheid zal toenemen. Men ziet nog geen mogelijkheid, waardoor aan den oorlog een einde zou kunnen komen, om dat het onwaarschijnlijk lijkt, dat voor- loopig nieuwe vredesonderhandelingen zullen worden gevoerd. Italiaansche vliegtuigen in de nabijheid van Dessie. Vanmorgen zijn vijf Italiaansche vlieg tuigen. die uit de richting van Assab kwamen, waargenomen boven het Haik- meer. ongeveer 30 kilometer ten noord oosten van Dessie. Men vraagt zich hier af, of het misschien de bedoeling der vlie- geTs was. zich op de hoogte te stellen van het verblijf van den keizer, die binnenkort Immers naar het Noordelijk front zal ver trekken. In ieder geval zullen de Abessijnsche autoriteiten haar voorzorgsmaatregelen nemen en de plaatsen, waar de keizer zich zal ophouden, geheim houden. Abessönscbe krijgers hunkeren naar den strijd. Aangemoedigd door successen, die zij in het begin van deze week aan de Takaze hebben behaald, dringen de Abessijnsche soldaten er bij hun aanvoerders op aan, dat tot den aanval zal worden overge gaan. Men gelooft dan ook, dat nieuwe Abessijnsche oDeraties aan het Noordelijk front voor de deur staan. Intusschen blrift dp Italiaansche lucht macht zich zooveel mogelijk op de hoogte stellen van de troepenbeweging der Abes- sijnen. Op verschillende punten in Tigre hebben de vliegtuigen bommen laten vallen. Voorbereidingen voor 's keizers reis naar het front. De correspondent van Reuter-A.N.P te Dessie meldt verder, dat de reis van den keizer naar he+ Nnorde'ük oorlngst.noneel than.s vrijwel geheel voorbereid is. In een schitterenden ruiterstoet zal de Negus den afstand naar het front afleggen. Twintig Arabische volbloedpaarden, die speciaal geoefend zijn voor bergtrajecten. zullen deel van den stoet uitmaken. De twee paarden, die voor den keizer bestemd zijn, zullen massief gouden zadels dragen, welke voorzien zijn van de keizerlijke mo nogrammen en de kroon, uitgevoerd in een orachtig borduursel. De leden van het gevolg en de garde hebben de beschikking over 120 Abessijnsche veulens, terwijl ver der worden medegevoerd 150 muilezels, waarvan er tien gereserveerd zijn voor den keizer. Paarden en muilezels zullen dekkleeden dragen, die met goud versierd zijn. hetgeen wellicht het nadeel kan hebben, dat de Italiaansche vliegtuigen den stoet gemakkelijker ontdekken. De keizer zal vergezeld zijn van den kroonprins, die de laatste hand legt aan zijn militaire vorming. (Copyright Reuter-A.N.P.') J. BRUNSTING. Hij treedt af als directeur van de Nationale levensverzekering-bank. Aan het einde van dit jaar zal de heer J. Brunsting aftreden als directeur van de Nationale levensverzekering-bank te Rot terdam en als directeur van de Eerste Rotteröamsche maatschappij van ver zekering tegen ongevallen. Het eerste deel van het leven van den heer Brunsting, die in 1868 is geboren, is gewijd geweest aan den militairen dienst, voor welken hij op de Militaire school te Haarlem is opgeleid. Op 22-jarigen leeftijd is de heer Brunsting officier geworden. In 1894 werd hij op verzoek gedetacheerd bij het leger in Nederlandsch Oost-Indië. waar een in Atjeh opgeloopen verwonding een eind heeft gemaakt aan de militaire loopbaan, die hem zeer ter harte ging. De heer Brunsting heeft echter terstond zijn capaciteiten en geestkracht omgezet in andere energieën. Hij werd verbonden aan de Eerste Rotterdamsche maat schappij voor verzekering op het leven, tegen ongelukken en invaliditeit, bij welke instelling hij in 1903 procuratiehouder werd. Toen in 1910 de heer J. F. Westerberg aftrad als directeur van de genoemde maatschappij, die ondertusschen was ge splitst in de Eerste Rotterdamsche maat schappij van verzekering op het leven en de Eerste Rotterdamsche maatschappij van verzekering tegen ongevallen, werd de heer Brunsting tot zijn opvolger be noemd. Later is de combinatie Nationale levensverzekeringbank-Eerste Rotterdam sche Maatschappij van verzekering tegen ongevallen, tot stand gekomen. Gistermiddag hebben vele ambtenaren van binnen- en buitendienst, vertegen woordigers en andere zakelijke relaties afscheid genomen van den heer Brunsting. In het kader van deze afscheidsreceptie, die tot een hartelijke huldiging is gewor den. heeft het personeel van de verschil lende diensten den heer Brunsting diens portret, geschilderd door Herman Mees, aangeboden. (N. R. Crt.) CRISIS IN DEN NED. BIOSCOOPBOND. Onderhandelingen om een scheuring te voorkomen. De „Telegraaf" van gisteren bevatte het overigens reeds oude nieuws. aldus de Msb. dat Paramount en Metro Goldwyn hun lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoopbond per 1 Januari hebben opge zegd. Dit feit heeft zich reeds eenige maanden geleden voorgedaan het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoopbond moet drie maanden van te voren worden opgezegd omdat Paramount en Metro zich niet kunnen vereenigen met de in Februari j.l! door den bond ingevoerde af sluiting van hetbioscoopbedrijf. Deze maatregel is echte* van tijdelijken aard geweest en inmiddels heeft 't bondsbestuur van den Ned. Bioécójipbond besloten, haar op 1 Januari te dóen eindigen, met dien verstande, dat de sluiting dan onmiddellijk verlengd zal worden met zes weken. In dien tijd zal men zich bezinnen op een nieuwen maatregel, welke alle partijen kan bevre- digen. Er zijn tusschen den Ned. Bioscoopbond. i die er prijs op stelt, voorname leden als j Paramount en Metro te behouden en een j scheuring te voorkomen, met Paramount en Metro Goldwyn onderhandelingen gaan- de, welke er. naar men hoopt, toe zullen leiden, dat deze belde filmimporteurs na 1 Januari, in den Bioscoopbond zullen blijven. Inderdaad schijnt het, dat Paramount en Metro er ook wel ooren naar hebben, dit aihans voorlooplg te doen, in afwachting van de beslissing, welke zes weken na 1 Januari door den bond genomen moet worden. De crisis is dus, ook wanneer Paramount en Metro op 1 Januari in den bioscoopbond blijven, nog niet opgelost, doch veeleer slechts uitgesteld. Het is niet uitgesloten, dat zij zich daarna in veel scherper vorm zal openbaren, want ook andere Amerl- kaansche filmimporteurs staan verre van sympathiek tegenover de slultingsmaat- regelen van den Bioscoopbond. Het is daar om niet onmogelijk, dat Indien de nieuwe maatregel de verlangens van de Ameri- kaansche importeurs niet bevredigt, zij allen gezamenlijk uit den Nederlandschen Bioscoopbond zulen treden. W. F. G. L. DRIESSEN t Gisteravond is de burgemeester van den Helder W. F. G. L. Drlessen in den ouder dom van 49 jaar plotseling overleden. MEER EIEREN NAAR DUITSCHLAND. Naar gemeld wordt, is het geldcontin- gent voor den uitvoer van eieren naar Dultschland door de Duitsche regeering voor de maand December alsnog met 30 procent verhoogd. VERSPREIDE BERICHTEN. BH Kon. besjult zlin opnieuw benoemd tot burgemeester van: Alem. Maren en Kessel J. M. Smits: Bladel en Netersel P. J. Goossens; Lienden H. Houtkoper: Gou- driaan en Ottoland R. D. C. M. van Slijpe: Ooltgensplaat W. J. Donkersloot: Gouderak H. Bergman: Warmond A. J. L. Ketelaar; StoppeMiik J Truyman: Grevenbicht. M. J. A. B. M. Koten en Mheer E. J. H. Wolfs. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op de Maandagen 23 en 30 December a.s. niet plaats hebben. ALGEM. NED. ZUIVELBOND. PRINSES JULIANA VIERT KERSTFEEST TE UDDEL. H.K.H. Prinses Juliana heeft gisteren in den vooravond in het Theehuis aan het Uddelermeer, gemeente Apeldoorn, het Kerstfeest gevierd met de leerlingen van de Naaischool te Uddel. H.K.H. was hierbij vergezeld van mej. A. L. Schoch, directrice van de Particuliere Zaken van H.M. de Koningin en van H.K.H. Prinses Juliana. Ongeveer veertig meisjes namen aan dit feest deel. MEDEDEELINGEN OMTRENT BESPREKINGEN OVER DE CRISISMAATREGELEN. In de eetzaal van het Jaarbeursrestau rant te Utrecht werd gistermiddag de al- gemeene vergadering gehouden van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond. De heer L. F. Britzei heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Hij wilde de ge woonte volgen om geen uitvoerige be schouwingen ten beste te geven. Spr. wilde echter wel verklaren, dat het hem toe schijnt, dat de Regeering op den goeden weg is. waar zij een commissie instelde om na te gaan of een vereeniging van de crisismaatregelen mogelijk is. Na enkele huishoudelijke beslissingen deed de voorzitter de volgende mededee lingen over den afzet der producten. De boterprijs beweegt zich thans onge veer op dezelfde hoogte als in de overeen komstige weken van het vorige jaar Ge durende de maanden Sept. en October hebben wij boterprijzen gehad, die 30 A 35 cent per KG. hooger lagen dan een jaar tevoren. Deze sterke verhooging heeft waarschijnlijk mede tengevolge gehad, dat wij nu in een periode van lusteloosheid op de botermarkt zitten, niettegenstaande de internationale boterpositie geenszins ongunstig is. Om den kaasprijs te steunen, is op 10 November weer begonnen met den reeds eerder toegepasten maatregel van kaas productiebeperking door het geven van een kleinen toeslag op de boven het ge wone kwantum door de fabrieken naar de boerderijen teruggeleverde ondermelk. Ongetwijfeld is dit een maatregel, waar van een Invloed ten goede op de kaas markt kan worden verwacht. Bij geruchte werd vernomen, dat het de bedoeling der regeering zou zijn om, in verband met de uitgesproken noodzake lijkheid tot het uit de markt nemen van melkvee, de afslachting te doen plaats vinden op basis van dë gegevens en de berekende contingenten der melksteunbe- perking, dus een gedwongen regeling, waarbij van bovenaf zou worden bepaald, hoeveel vee door eiken boer voor de af slachting zou moeten worden geleverd. Het bondsbestuur heeft hiertegen ernstig bezwaar, omdat hierbij dezelfde onbillijk heden nee- voren komen, die ook bij de melk-stcin'teperking gevoeld werden. In vervolg op de in de vorige algemeene vergadering gedane mededeeling over het botermonopolie kan worden vermeld, dat door de regeering alsnog gelegenheid is gegeven tot een bespreking van het be treffende voorstel in breederen krine. Het bestuur is daardoor in de gelegenheid ge weest dit onderwerp met de bondsbestu- ren en de commissie voor de zuivelver- koopvereeniglngen te behandelen. In beide gevallen bleek van geenerlei enthousiasme voor het voorstel, doch een meerderheid was bereid het te aanvaarden, mits voorop stond, dat het een zuivetr administratief monopolie zou zijn en de uitvoering in handen der belanghebbenden zou bliiven. Nadien zijn er echter enkele aanwijzin gen geweest, die het op zijn minst twijfel achtig hebben gemaakt, of men wel zoo gerust op deze wijze van uitvoering kan zijn, als aanvankelijk gemeend werd. De omstandigheden zijn er aanleiding toe naar een regeling om te zien, waarmede bepaalde moeilijkheden ten aanzien van sommige markten kunnen worden opge lost. Getracht dient te worden, dit door onderlinge samenwerking der belangheb bende groepen, met steun der regeering tot stand te brengen. De aanleiding tot ingrijpen en regeling door de overheid zelf kan hiermede, zoo mogelijk geheel, worden voorkomen. Door eenige belastinginspecteurs zijn bij coöperatieve zuivelfabrieken aanslagen voor de belasting van de Doode Hand ge daan. waarbij ook het ledenkapitaal als belastbaar vermogen werd aangemerkt. Hiertegen zijn beroepschriften bij de be trokken Raden van Beroep ingediend. Voor den Raad van Beroep te Utrecht heeft dit geleid tot vernietiging van den be- treffenden aanslag. Aangezien de overweging geheel over- RECLAME. CHRONISCHE VERKOUDHEID VERDWENEN. „Drie jaar lang leed ik aan zware ver koudheid" schrijft ons de Heer F. T„ „en geen middel kon mij helpen. Ik leed aan hoofdpijn, pijn in de keel, mijn oogen traanden en ik kon niet door mijn neus ademen. Nadat ik twee flacons Karsote gebruikt had, was er geen spoor meer van( verkoudheid. Karsote is een prachtmiddel, ik heb het nu altijd bij me." Hoewel de damp van Kar- sote-Inhalatie-middel zulk een I sterk bacterie-doodende kracht heeft, is het erg prettig om in te ademen, en heeft het een verzachtenden invloed op de pijnlijke slijmvliezen. Spren kel enkele druppels Karsote op Uw zak doek, snuif dit goed. op en de damp, die nu doordringt tot in alle hoekjes van Uw ademhalingsorganen, doet de rest. Labo ratoriumproeven hebben uitgemaakt, dat de bacteriën van verkoudheid, griep, etc., door Karsote-danrp in minder dan 10 mi nuten volkomen vernietigd werden. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f. 0.90 per flacon (zak formaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. 5777 eenstemt met de bedoeling en het wezen van het ledenkapitaal en er dan ook geen sprake van kan zijn, dat dit tot het ver mogen der vereeniging mag worden ge rekend. meenen wij. aldus de voorzitter, dat deze uitspraak tot richtsnoer kan dienen bij de bestrijding van soortgelijke aanslagen in andere deelen des lands. Bij de bestuursverkiezing werd prof. ir. B. van der Burg te Wagenlngen herkozen. Aan de orde kwam daarna een voorstel tot opheffing der afdeeling Technisch Bureau met ingang van een nader vast te stellen datum. Dit voorstel hield verband met een voortdurende daling van de inkomsten. Doordat in de tijden van hooge prijzen en veel verbouwingen en uitbreidingen van fabrieken flinke overschotten werden geboekt, konden enkele jaren de exploi tatietekorten uit deze reserve worden op gevangen. Deze is thans uitgeput en daarom zag het bestuur zich genoodzaakt met zijn voorstel te komen. Verschillende afgevaardigden legden een korte verklaring af omtrent het standpunt van hun vereenigingen. De voorzitter deelde nog mede, dat aanne ming van dit voorstel niet zou beteekenen, dat elk technisch advies voortaan ont breken zou. Op dit oogenblik kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan om trent de wijze, waarop men zich in de toekomst denkt die adviezen te verstrek ken. Het voorstel werd aangenomen met de stem van Noord-Holland tegen. Tenslotte werd de begrooting voor 1936, die sloot op een bedrag van f. 288.950, goedgekeurd. Men schrijft ons nog: Rosenthaler porcelein is geen porcelein dat veel gebruikt wordt voor luxe-voor- werpen, vandaar zijn onbekendheid. Een chemicus echter heeft hiermede zeer zeker kennis gemaakt want het wordt als een der beste soorten in chemische laboratoria gebruikt. Het is bestand tegen hooge tem peraturen, betrekkelijk snelle afkoeling, inwerking van diverse chemische stoffen, kortom het is een van de meest resistente porceleinsoorten die verhandeld worden. A. D. te L. Die verloting heeft begin November plaats gehad. C. M. N' te L. 250 gr. bloem, l1/: ons suiker en 200 gr. boter. Flink door elkaar mengen. D. K. te L. tijn. Probeer eens met terpen- 12. Er steeg een vaag geluid dit vreemde trappenhuis steeds uit, dat zij heel duld'lijk hooren konden, terwijl zij bij den omgehakten boom nog stonden. „Hoor je", vroeg Paddekwist, „dat vreemd geruisch?. Ik zeg je, 't is hier heusch niet pluis. Wij moeten hier niet blijven staan, maar onverwijld nu naar beneden gaanl Wij hebben lang genoeg nu omge- zeurd, en ik wil weten wat daar wel gebeurt". Omdat het altijd donker is in onderaardsohe gangen, heeft hij nog eventjes een klein lantarentje goed aan zijn muts gehangen; waarna hij dan het teeken gaf: „Komaan, wij dalen af". Thijsje ging voor, en sprak: „De treden zijn zeer glad en erg ge vaarvol, hoor!" Zoo gingen zij daar in de duisternis; men ziet wel, dat die tocht heel erg gevaarlijk is! 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10