Rond de Parijschevredesvoorstellen ASPIRIN Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 December 1935 No. 23232 Abessijnsche successen aan het Noordelijk front. PARLEMENTAIR OVERZICHT KERK- EN SCH00LNIEUWS. o Abessynië's weigering. Naar verluidt heeft de Abessijnsche jegeering het antwoord op de Fransch- Britsche vredesvoorstellen gisteren aan den Abessijnschen vertegenwoordiger te Genève doen toekomen. Men is van mee- nlng dat dit antwoord weliswaar een van de hand wijzen van de voorstellen in houdt, doch geen categorische verwerping. De Abessijnsche regeering zou in het antwoord uiteenzetten, dat de voorstellen gebaseerd zijn op het verdrag van 1906, welk verdrag nimmer door Abessynië erkend is en dat zij in botsing komen met bet Fransch-Abessijnsche verdrag van „_9, dat gelijke rechten waarborgde voor alle mogendheden, die gedeelten van Abessynië wenschen te exploiteeren, ter wijl de vredesvoorstellen Italië in een monopoliepositie zouden plaatsen. Ook verder blijft het antwoord steunen op juridische teksten. Italiaansche tegenvoorstellen. De Italiaansche gezant te Parijs heeft gisteren aan een vertegenwoordiger van Havas gezegd, dat de vredesvoorstellen niet door Italië konden geaccepteerd wor den, tenzij er 4 wijzigingen in zouden wor den aangebracht. Ie. Wil Italië Aksoem niet meer afstaan, welks bevolking haar onderwerping heeft aangeboden en waar de slavernij thans is afgeschaft. 2e. Wenscht Italië Assab of ander Ita- liaansch gebied niet aan Abessynië af te staan. 3e. Moeten in het voorgestelde koloni satiegebied alle bultenlandsche concessies vervallen worden verklaard en 4e. Moet Italië in het mandaatgebied de absolute controle krijgen over de politie. Eden's instructies. Eden is naar Genève vertrokken met Instructies, welke hij van het kabinet heeft ontvangen. Hij heeft opdracht voor den V.B.-raad dezelfde houding aan te nemen als voor de commissie van achttien. Dit sluit in, dat hij het FranschBritsche vredesvoorstel moet voorleggen als basis van onderhandelen, en dat dit voorstel door Genève kan worden aangenomen, verworpen of gewijzigd. In ieder geval zal de Engelsche regee ring zich geheel aansluiten bij de proce dure, welke de raad zal aanraden. De Britsche regeering zal niet onmid dellijk antwoorden op de Italiaansche de marche, aangezien het de taak is van Genève te antwoorden op de vragen, welke de Italiaansche ambassadeur gisteren heeft gesteld. In officieele kringen wordt verklaard, dat de door den ambassadeur opgeworpen kwesties geen bespreking met de Fransche regeering tengevolge zullen hebben. Uit het Engelsche Parlement. In een bijeenkomst van de parlemen taire fractie van de Labourpartij is be sloten bij de debatten inzake de Fransch- Britsche voorstellen op morgen de vol gende motie in te dienen: „De voorstellen van de Britsche regee ring als basis van de regeling van het Abessynlsch-Italiaansch conflict beloonen den aanvaller ten koste van het slacht offer, vernietigen de collectieve veiligheid en keeren zich tegen den uitgesproken wil van het volk en het volkenbondspact, het welk Engeland op eerewoord beloofde te steunen. Het huls eischt derhalve, dat deze voor stellen onmiddellijk worden ingetrokken." Gisteravond is medegedeeld, dat de minister van bultenlandsche zaken, zooals oorspronkelijk werd verwacht, zal deelne men aan de lagerhuisdebatten van a. s. Donderdag. Hij zal het debat openen met een uit voerige uiteenzetting van de omstandig heden en overwegingen, die tot uitwerking van de Parljsche vredesvoorstellen hebben geleid. In ingewijde kringen meent men te weten, dat Hoare's rede geen deemoedige verdediging zal zijn, doch een zeer militant karakter zal dragen. Weliswaar zal hij niet alle details onthullen, maar het Lagerhuis zal toch zoo vergaande mededeelingen te hooren krijgen, dat men een duidelijk beeld van den toestand bekomt. Het debat zal gesloten worden door den eersten minister Baldwin, die, naar ver luidt, eenvoudig de vertrouwenskwestie zal stellen. Hij wil daarmee het voornemen van de Labourfractie verijdelen, die een stemming wil krijgen voor of tegen de vredesvoorstellen, teneinde een deel der regeerlngsaanhangers er toe te brengen, tegen de regeeringspolitiek te stemmen. Ook het Hoogerhuis komt morgen bijeen. De motie die zal worden ingediend en die het onderwerp der debatten zal vor men, is aldus opgesteld: Het Hoogerhuis zal geen instemming verleenen met eenige oplossing van het Italiaansch-Abessynisch conflict, welke onze internationale verplichtingen krach tens het Volkenbondspact verwaarloost, door den aanvaller na zijn niet geprovo- ceerden aanval grootere concessies te ver leenen, dan hij door vreedzame onderhan delingen zou hebben verworven. De Volkenbondsraad. De Volkenbondsraad zal hedenmiddag pas te halfzes bijeenkomen, om eerst in niet-openbare zitting de te volgen proce dure bij de behandeling der bemiddelings voorstellen vast te stellen. Vervolgens zal de Raad in openbare zitting overgaan, waarin de Portugeesche vertegenwoordiger Vasconcellos als voorzitter der sanctie commissie de Raadsleden officieel op de hoogte zal brengen van de jongste ont wikkeling. Hierna zullen Eden en Laval het woord nemen. Het plan bestaat, zoo spoedig mo gelijk de Commissie van Dertien, d. w. z den Raadsleden zonder Italië, het onder zoek der voorstellen op te dragen, waar door men officieel terugkeert naar artikel 15 van het Volkenbondsstatuut. Naar verluidt zal Italië in den Raad niet ver tegenwoordigd worden door Baron Aloisi, doch zal de gezantschapsraad Bova Szoppa als waarnemer aanwezig zijn Aloisi zou pas Donderdag komen. VAN 'T FRONT. Italianen bereiden zich voor op een langdurigen strijd. ASMARA, 17 Dec. (Reuter-A.N.P.) Te oordeelen naar de maatregelen, die op het oogenblik door de Italiaansche militaire autoriteiten worden genomen, schijnen ook zij er van overtuigd te zijn, dat de tegenstand der Abessijnen bij het aanbre ken van het nieuwe regenseizoen niet zal zijn gebroken en dat de vijandelijkheden zullen voortduren tot in den herfst of den winter van het volgende jaar. De correspondent van Reuter-AN.P bij de Italiaansche troepen in het Noorden meldt, dat men reeds begonnen is met den aanleg van een breeden asphaltweg tus- schen Adlgrat en Makalle, die 160 kilo meter lang zal worden. Bovendien zijn er plannen uitgewerkt om van den weg, die van de Mareb over Adoea naar Aksoem leidt, een geteerden weg te maken. Deze beide wegen zouden dan in het regensei zoen gebruikt kunnen worden en alle voor raden aan levensmiddelen en munitie, die noodig zouden zijn voor de operaties in dat seizoen, zouden dan te Adoea en te Adigrat worden opgeslagen. De Abessijnsche aanval bij de Takaze. Van het Zuidelijk front wordt heden geen bijzonder voorval gemeld. Over den Abessijnschen aanval op de Italiaansche voorposten aan de Takaze, meldt de correspondent van Reuter-A.N.P. bij het Noordelijke Italiaansche leger, dat de Abessijnen in twee afdeelingen de ri vier overstaken op een doorwaadbare plaats. Een dezer afdeelingen was de ri vier overgestoken in den nacht van 15 op 16 December bij Maitimehet. gebruik makende van de duisternis. Zij verraste de Italiaansche voorposten, die den druk der Abessijnen een oogenblik konden weerstaan door geweer- en mitrailleur- vuur, doch zich tenslotte moesten terug trekken naar den Dembeguina-pas, twin tig kilometer naar achteren. Hier ontvin gen zij versterking, waarna zij den Abes sijnschen aanval tot staan konden bren gen. In den namiddag, aldus wordt van Italiaansche zijde medegedeeld, werd de Abessijnsche afdeeling aangevallen door vliegtuigen en tanks, die den vijand ver strooiden. De tweede Abessijnsche afdeeling was de Takaze overgestoken op een doorwaad bare plaats ten westen van Aksoem, on geveer 100 kilometer stroomopwaarts Zij wilde den rechtervleugel van het Italiaan sche leger aanvallen en drong door in de streek van Sjire en Addi Abo. Hier werden de Abessijnen aangevallen door Ita liaansche vliegtuigeskaders, die bommen wierpen. Weldra werd ook door gemotori seerde afdeelingen en infanterie aan den strijd deelgenomen. De afloop van dit gevecht is nog niet bekend. (Copyright Reuter-A.N.P ABESSYNIË WIJST DE VOOR STELLEN HOFFELIJK AF. Teleurstelling: over de houding van Engeland. (Van onzen corresp. Stuart Emeny). DESSIE, Dinsdag. Het antwoord van Abessynië op de Engelsch-Fransche voor stellen is thans gereed voor verzending naar Genève. Het bestaat uit een hoffe lijke afwijzing der voorstellen. In officieele kringen beschouwt men het ontwerp van Laval en Hoare als een be drog van de zijde van Engeland en Frank rijk zoowel tegenover Abessynië als te genover den Volkenbond, welks beginsel van collectieve veiligheid in het nauw is gekomen. Men ziet er verder een poging in om den weg te bereiden voor een uit stel van verdere tegen Italië gerichte sancties Men kan zelfs zeggen, dat de ontwik kelde Abessijn versteld staat van Enge- lands houding in deze kwestie. Men ver wondert zich er hoogelijk over, dat Enge land ingrijpen wil ten gunste van een aanvallenden staat, terwijl het tot dus verre werd beschouwd als een der steun pilaren van den Volkenbond. De Abessijnsche regeering kan de voor stellen onmogelijk aanvaarden; alleen reeds tegenover de bevolking zou zij dat niet kunnen verantwoorden. Het accep- 'eeren van het Parijsche aanbod zou door de Abessijnen worden beschouwd als een ongerechtvaardigde lafheid. Bovendien zou het beteekenen. aldus verklaart men in Abessijnsche kringen, dat Abessynië een oneerlijke houding zou aannemen te genover de andere staten, die nog geloo- ven in het beginsel der collectieve veilig heid. Wat nu betreft de gedetailleerde rege ling, die de voorstellen bevatten, wordt hier nog opgemerkt, dat het aanbieden aan Abessynië van de haven Assab in Erithrea minder belangstelling heeft ge wekt dan het aanbod van de haven Zeila in Britsch Somaliland zou hebben gedaan. Zeila is een veel betere haven en zou ge makkelijker door een spoorweg met Addis Abeba verbonden kunnen worden. Abessynië bereidt zich voor om zijn strijd voor de vrijheid tot het bittere einde voort te zetten, vooral nu het in het verslappen van den Italiaanschen op- marsch aan alle fronten en in het voort durend gebruiken van inheemsche troe pen aan Italiaansche zijde een t.eeken van zwakheid meent te zien. (Auteursrecht News Chronicle-A.N.P.) Badoglio's legerbericht wekt on gerustheid in Italië. (Van onzen specialen correspondent). ROME, 17 Dec Het legerbericht van heden is merkwaardig, omdat daarin voor het eerst een Italiaansche tegenslag wordt toegegeven. Door deze openhartigheid over de gevechten aan de Takaze zijn de ge moederen in Italië vrij verontrust. De Ita lianen zijn nu eenmaal gewend aan be richten over ontelbare overwinningen en het toegeven van een tegenslag kan niet anders dan pessimisme veroorzaken. (Auteursrecht News Chronicle-A.N.P.) TWEEDE KAMER. EEN REEKS VAN WETSONTWERPEN Uitverkoop-dag, Opruim-dag. Zie hier het tableau van wetsontwerpen, dat aan de orde was: 1. Wetsontwerp Wijziging van de be grooting van de ontvangsten en uitgaven van het algemeen Burgerlijk Pensioen fonds voor 1934 (Jaarwedden en pen sioenen 2. Wetsontwerp Wijziging van het 8ste hoofdstuk der Rijksbegrooting (Defensie) voor 1934 i verschillende onderwerpen i 3. Wetsontwerp Wijziging van het 2de hoofdstuk der Rijksbegrooting (Hooge Col leges van Staat) voor 1934 (Verschillende onderwerpen). 4. Wetsontwerp Wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk A der Rijksbe grooting (Nationale Schuld) voor 1934 (Verschillende onderwerpen). 5. Wetsontwerp Wijziging van het 10de hoofdstuk A der Rijksbegrooting (Sociale Zaken) voor 1935 (Verschillende onder werpen). 6. Wetsontwerpen Wijziging en verhoo ging van het zevende hoofdstuk B der Rijksbegrooting (Departement van Finan ciën) voor 1934; wijziging der wet van 9 December 1933 tot aanwijzing van de middelen tot dekking van de uitgaven, begrepen in de Rijksbegrooting voor 1934 (Verschillende onderwerpen 7. Conclusie van het verslag der Com missie omtrent de Inlichtingen op het adres van J. J. Wilgers, aannemer te Nleuwkerk, houdende verzoek om schade loosstelling wegens geleden financieele verliezen bij de uitvoering van werken. 8. Wetsontwerp Wijziging en verhooging van de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Landbouw-Crisisfonds voor 1934 (Verschillende onderwerpen). 9 Wetsontwerp Goedkeuring van de verlenging bij notawisseling van 31 Dec. 1934 van den duur van de op 19 Juni 1926 te Parijs tusschen de Nederlandsche Re geering voor Nederland en Nederlandsch- Indië eenerzijds en de Regeeringen van Groot-Britannië en Noord-Ierland en van Indië anderzijds gesloten overeenkomst, met bijlage en protocol, nopens het be heer van het quarantainestation te Ka- maran, bevestigd bi] nota's d.d. 22 Juli en 14 Augustus 1926. gewisseld tusschen Hr. Ms. Gezant te Londen en den Staatssecre taris voor de Buitenlandsche Zaken van Zijn Britsche Majesteit. 10. Wetsontwerp Wijziging en verhoo ging van het tiende hoofdstuk A der Rijksbegrooting (Sociale Zaken) voor 1935 (Uitkeerlng aan het Werkloosheidssub- slöiefonds; bijzondere kosten van werk verschaffing over 1935 en afgesloten dienstjaren I. 11. Wetsontwerp Wijziging van het tien de hoofdstuk A der Rijksbegrooting (So ciale Zaken) voor 1934 (Verschillende on derwerpen). 12. Wetsontwerp Goedkeuring van het besluit van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië tot vaststelling van de begrootingsrekening der gezamenlijke landsbedrijven over 1932. 13. Wetsontwerp Vaststelling van het slot der rekening van de koloniale uitga ven en ontvangsten voor Suriname over 1932. 14. Rijksbegrooting voor 1936. Hoofd stuk XIII (Departement van Koloniën) 15. Wetsontwerpen Goedkeuring van de besluiten van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië tot wijziging en aanvulling van de afdeelingen II. IIIA, TV. VI, VII, VIIA en IX der begrooting van Nederlandsch-Indië voor 1935 16 Wetsontwerp Bekrachtiging van een door den Gouverneur-Generaal van Ne derlandsch-Indië krachtens artikel 93. eerste lid. en artikel 183, tweede lid. van de Indische Staatsregeling vastgestelde ordonnantie (Uitvoerrecht op rubber). 17. Wetsontwerp Begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1936. Nummer 1 tot en met 13 van deze ont werpen werden al dadelijk zonder debat of stemming aangenomen, waarna de Kamer overging tot de behandeling van nummer 14 (Begrooting van Koloniën waarbij een kort en niet erg belangrijk debat plaats vond. In antwoord daarop verklaarde minister Colijn. dat er thans voor een Minister van Koloniën geen gelegenheid is, een rede in grooten stijl te houden. Uit de enkele punten, die hij be handelde, stippen wij alleen aan, dat ook volgens den Minister de tegenwoordige tijdelijke regeling van de kostenverdeeling der vloot niet rationeel is. Intusschen gaf hij den heer Van Dijk toe, dat de kosten der vloot op de Rijksbegrooting moeten komen en dat de verschillende deelen van het Rijk daarvoor bedragen dienen te verleenen. De begrooting is zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hetzelfde geschiedde met de overige hierboven nog genoemde wetsontwerpen; bij dat inzake het uitvoerrecht op rubber had een kort debat plaats. BEGROOTING VAN HET ZUIDERZEEFONDS. Tenslotte heeft de Kamer een aanvang gemaakt met de behandeling der begroo ting van het Zuiderzeefonds. Over deze begrooting voerden nog slechts enkele sprekers het woord, maar de gewone onderwerpen kwamen reeds ter sprake: de verdere drooglegging (Noord- Oost-polder) en de uitvoering der Zuider- zee-Steunwet. Het eerste werd al dadelijk door den heer Ebels bepleit, die niet naliet te wijzen op het voortreffelijke ob ject van werkverschaffing, dat zoodoende beschikbaar zou zijn, en van oordeel was, dat de Regeering voor dit werk een te klein bedrag over 1936 aanvraagt. En even zeer hield hij een pleidooi voor het hou den van proeven op eenigszins ruimer schaal met staatsexploitatie van gronden in de Wieringermeer. En het onderwerp der Zuiderzee-Steunwet. vond, in verband met de belangen der visschers, belangstel ling bij de heeren Van der Bilt, Duymaer van Twist en Van der Zaal. De gewone punten kwamen hierbij ter sprake. Eerst genoemde zou een commissie benoemd willen zien, om de steunregeling voor de visschers te onderzoeken en wenschte dat kapitaal uit het Werkfonds beschikbaar zou worden gesteld, om in de Zuiderzee plaatsen industrieën te vestigen. Vandaag Zuiderzee-ën we verder. AVONDVERGADERING. CRISIS-HYPOTHEEK- AFLOSSINGS-WET. Gisteravond heeft de Kamer het wets ontwerp behandeld, houdende bijzondere maatregelen ter voorkoming van terug vordering van onder verband van hypo theek op onroerend goed uitgeleende gelden. Het was te voorzien, dat dit ontwerp zou worden aangenomen, maar er is aan deze beslissing toch een vrij uitvoerig debat voorafgegaan, waaromtrent wij echter, omdat het geen nieuwe gezichts punten opende, niet zoo heel veel behoe ven te vermelden. De heer Gosellng, Coops, Donker, Westerman, van der Bilt, van der Weyde, Vervoorn, Schouten en de Geer voerde het woord. Minister Van Schaik heeft er in zijn antwoord de aandacht op gevestigd, dat een niet onbelangrijk deel van het debat niet op het ontwerp betrekking had, maar op het vaste-lasten-ontwerp, waaromtrent de Memorie van Antwoord zeer spoedig zal verschijnen. Spr. gaf toe, dat het ontwerp van be paalde strekking is, maar achtte het niet temin van groote beteekenis, die hij nog eens uiteenzette. Het vraagstuk der scheepshypotheken zal nader onder het oog worden gezien. Spr. vreesde volstrekt niet. dat de wet weinig zal worden toe gepast; hij verwachtte er bovendien een sterke preventieve werking van. Een Staatscredietbank kan niet worden op gericht, en vorderingen, ontstaan na 1 September 1935, kunnen niet onder dit ontwerp vallen. Een der groote verdiensten van het ontwerp zal zijn, dat er veel minnelijke schikkingen getroffen zullen worden. Bij de behandeling der artikelen heeft de Minister 'n aantal reductie-verbete ringen aangebracht, en nam hij een amen dement-Donker over. om de woorden „na 1 September 1935" 'zie boven) te vervan gen door „den dag jan het in werking treden der wet". Eveneens nam de Minister een amendement der Commissie van Rap porteurs over om de procedure voor den kantonrechter te vereenvoudigen. Zooals gezegd werd het ontwerp ten slotte goedgekeurd. HAGENAAR. SASSENHEIM. Ned. Prot. Bond: Nam. 8 uur. Kerstspel. Chr. Geref. Kerk: Nam 7 uur. ds. L. Kraan van Baarn. NED. HERV. KERK. Beroepen te Amsterdam (vac. dr. M. J. A de Vrijer) H Dekker te Apeldoorn. Te Breskens J. J. Hietkamp te Serooskerke (W.l. Te Arnemuiden (toez.) B. W. Steur, cand. te Burgh op Schouwen. RECLAME- 5659 komen bij ons klimaat ge regeld voor; tuaaji studa Lvlpt het product van vertrouwen. PREDIKBEURTEN OOR DONDERDAG 19 DECEMBER. LEIDEN. Geref. Gem (N. Rün>: Nam. 8 uur. ds. P. Honkoop van Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jonathan: Nam. half acht. ds. J. Scho- neveld. Evangelisatie (Hooftstraat): Nam. TJi uur, de heer Dekker. NAAR HET EINDE DES JAARS. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: Naarmate het einde van het jaar in zicht komt stijgt natuurlijk de spanning, waarmee wij vragen: zal al het noodige bijeen gebracht worden? Wij hebben in een oproep, die aan veie duizenden in den lande gezonden is, een laatste krachtsin spanning gevraagd om tot het gestelde doel te geraken. Dat dit niet overbodig was, bleek ui de inkomsten der laatste dagen, die beduidend daalden beneden het dage lijks noodige bedrag. Zoo wordt er dus een achterstand gekweekt, terwijl wij juist nog boven het voor deze maand noodige een bedrag van f. 90 000.gevraagd hebben om tot een waarschijnlijk sluitende rekening over 1935 te komen. Wij hopen dat ieder die onzen laatsten oproep ontvangt naar vermogen daaraan zal voldoen. De arbeid op het zendingsveld, die door God zoozeer gezegend wordt, heeft aller inspanning tot het einde toe noodig. Ds. J. VISSER. Bekend publicist en vertaler. A s. Zondag viert ds J. Visser, em. pre dikant te Zeist, zijn 40-jarig ambts jubileum. Jan Visser werd 20 Febr. 1871 te Hat- tem waar zijn vader, die de tiendaagsche veldtocht nog heeft meegemaakt, de Geref. Kerk ongeveer een halve eeuw in het ambt gediend heeft, geboren en studeerde aan de Theol. School te Kampen. In 1895 can- didaat geworden, aanvaardde de jubilaris 22 Dec. van dat jaar het predikambt bij de Geref. Kerk van Geesteren-Gelselaar. sprekende over 1 Cor. 1 30 en 31 na te voren te ziin bevestigd door wijlen ds. J. N. Lindeboom van Zutphen. In 1900 ver trok ds. Visser naar Sprong, welke stand plaats in 1906 voor Laar in de graafschap Benthem verwisseld werd. Hier bleef de jubilaris tot 1907 in welk iaar hll predi kant werd te Hijum (Fr.). Deze stand plaats werd in 1913 met Zuidwolde (Dr.) verwisseld. 13 Aug. bevestigde wiilen ds. R. v. d. Kamp van Breukelen den jubilaris in ziin laatste gemeente te Kockengen. waar aan hij zich verbond, sprekende over Coll. 1 27b en 28 5 Juni 1932 verleende de classis Breukelen hem eervol emeritaat, waarna ds. Visser zich te Kockengen ves tigde. Ds. Visser heeft voor de classis Breu kelen tal van deputaatschaopen vervuld en haar ook gediend als kerkvisitator. Een enkele maal was hij lid van de Part. Synode van Utrecht Ds Visser heeft vooral als auteur van novellen en vertaler van tal van werken uit het Engelsch naam gemaakt. Van ztin geschriften noemen we de novellen: An ton van Wassem: Roeping; Karakteradel en kruis. Voorts zijn boek over De lijdende Knecht des Heeren (verschenen met een voorrede van wijlen orof dr. H Bavinck): De Christenvervolging in de eerste eeuwen na Christus; Het moderne bijgeloof etc Van zijn vertalingen noemen we: de Heere onze Herder; De goddelüke orde der menscheliike samenleving: Van Bethle hem naar den Olijfberg: De Bijbel voor de rechtbank der critiek: De man uit een Afrikaansch boschland en Eens een straat jongen Ds. Visser die door uitwendige g°breken verhinderd is meer te oreeken is -)e 'qat<te van de breede rii van predikanten die in 1935 een bepaalde ambtsbedienin" her denken moge. Van eenige viering van ziin jubileum heeft ds. Visser niet willen weten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9