De Parijsche Vredes voorstellen. 76*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 17 December 1935 Vierde Blad No. 23231 Nog eens een weigering door den Negus De Italiaansche pers kleineert de voorstellen. LAND- EN TUINBOUW. BIJ Dr. EUWE THUIS. t SIR SAMUEL HOARE TERUG IN LONDEN. Verklaring van den Negus. De Negus heeft het volgende aan de pers medegedeeld: „WIJ verklaren plechtig, dat het onze wil ls .Iedere vreedzame regeling te steunen, doch het aanvaarden van de Fransch— Britsche voorstellen zou niet alleen een lafheid tegenover Etrlopiè zijn, doch ook verraderlijk tegenover den Volkenbond en tegenover allen, die vertrouwen op het systeem van collectieve veiligheid. Deze voorstellen staan gelijk met het opgeven van het principe van de basis van den Volkenbond. Deze plannen leveren Abesynlë over aan een amputatie en een vernietiging van de onafhankelijkheid ten voordeele van een aanvaller. Door de amputatie wordt het Ethiopië onmogelijk gemaakt, langer te werken aan de economische ontwikkeling van een derde deel van zijn land, dat wordt overgeleverd aan een vijand, die thans voor de tweede maal een poging tot verovering doet. Een regeling, gebaseerd op deze voorstel len, zou een premie op den aanval en schending van internationale verdragen zijn. De vitale rechten van Ethiopië worden bedreigd. WIJ zullen niet uit het oog verlie zen. dat ook de veiligheid van andere zwak ke staten in gevaar wordt gebracht, indien men een aanvaller, als zoodanig aange wezen, beloont, ten koste van het slacht offer van dien aanval. De Italiaansche kolonisatiezöne is Iets, dat erger is. dan een mandaat, want een mandaat zou de belangen der bevolking beschermen, en het principe van gelijke behandeling voor buitenlanders inhouden. Do keizerlijke regecring is ervan over tuigd, dat de Volkenbondsraad de voorstel len niet zal aannemen. De Britsche minister van bultenlandsche zaken Sir Samuel Hoare is gisterennamid dag per vliegtuig uit Zurich van zijn ver blijf in Zwitserland te Londen terugge keerd. Ondanks het ongeval, opgeloopen tijdens het schaatsenrijden, waardoor hij zijn neusbeen gebroken heeft, zag hij er gezond en opgewekt uit. HIJ zal echter nog twee dagen in huis blijven om Donderdag as. weer geheel fit te zijn voor het Lager- lmisdebat, dat hem wacht in verband met de Parijsche voorstellen inzake het Ita- liaanschAbessijnsche conflict. Bij de behandeling van de motie van af keuring, die Labour Donderdag a s. zal in dienen. zal ook minister-president Baldwin het woord voeren, en in sommige kringen verwacht men, dat de regeering haar rol bij de voorbereiding der Parijsche voorstellen met kracht zal verdedigen. Ook hoopt men, dat Baldwin thans de verklaringen zal af leggen, die hij verleden week in het Lager huis geweigerd heeft op grond van het feit, dat de voorstellen toen nog niet ter kennis van de betrokken regeeringen en van den Volkenbond waren gebracht. In de lobby van het Lagerhuis gelooft men echter, dat er ook thans nog tal van kwesties zijn, die Baldwin liever niet zal onthullen, en men acht het daar niet on waarschijnlijk, dat Baldwin Donderdag meer zal afrekenen met de critici in eigen rijen dan met de aanvallen der oppositie. Juist daarom gelooft men aan de mogelijk heid. dat de eerste minister, evenals inder tijd bij de Indië-wet, de vertrouwenskwestie tal stellen. De Londensche avondbladen houden zich natuurlijk eveneens met de zaak bezig. De „Evening Standard" doet een beroep op zijn lezers om Hoare gerechtigheid te doen wedervaren, want het is bekend, dat hij met bepaalde opdrachten naar Parijs ging. De voorstellen in de kabinetszitting van verleden week Maandag waren met alge- meene stemmen aangenomen, en daarom acht het blad het onbillijk, thans een zon- denbok te willen zoeken. Hoare is voor het plan niet meer of niet minder verantwoor delijk dan elke andere minister. Eden in begrepen. Het blad noemt het onzinnig, over het aftreden van den minister van buitenlandsche zaken te willen spreken. Of alle ministers treden af, of er wordt in het geheel niet afgetreden. Reeds thans heeft brigade-generaal Spears aangekondigd, dat hij morgen in het Lagerhuis den minister-president zal vragen, of het juist is, dat Indien de Keizer van Abessynië de Parijsche voorstellen als basis voor onderhandelingen had willen aanvaarden, hem zou worden medegedeeld, dat Abessynië geen toestemming zou krij gen voor den aanleg van een spoorweg naar Assab. Voorts zal generaal Spears vragen, of de Britsche regeering deze voorwaarde kende, toen zij den Negus de vredesvoorstellen aanbeval. Ook in de Lagerhuiszitting van gisteren kwamen de Parijsche voorstellen reeds ter sprake en ontwikkelde zich bij het stellen van vragen door Lagerhuisleden een soort voorgevecht, dat een voorproefje geeft van den slag. die Donderdag verwacht kan wor den. De Labour-afgevaardigde Dalton vroeg Men, onder applaus van een groot aantal leden en onder protesten van anderen: „Neemt de regeering nog steeds de verant woordelijkheid op zich voor deze schande lijke voorstellen?" Eden bleef onbeweeg lijk in de regeeringsbank zitten. Cp de vraag van Dalton, of de regecring voornemens bleef, haar vedragsverplich- tingen volgens artikel 16 van het Volken- hondsstatuut na te komen en dienovereen komstig den olie-uitvoer naar Italië te verbieden, antwoordde Eden ontwijkend: •Be toepassing van sanctiemaatregelen door den Volkenbond richt zich niet naar jrtikel 16, doch naar de door de Volken- hondsvergadering van 1921 aangenomen resoluties". Op de vraag van den Labour-afgevaar- Vaardi"de Thurtle. nf de regecring haar verklaring van 23 October, dat elke rege- Treuzelt de regeering te Rome? (Van onzc-n specialen correspondent). ROME, Maandag. Het antwoord van Mussolini op de vredesvoorstellen van Laval en Hoare laat nog steeds op zich wachten. De geslepen dictator heeft thans besloten, niet te antwoorden voordat Sir Samuel Hoare in het Lagerhuis zijn ver klaring heeft afgelegd, hetgeen Donder dag zal plaats vinden. Men verwachtte, dat de Groote Fascis tische Raad, die a.s. Woensdagavond bij eenkomt. het definitieve antwoord zou formuleeren om het daarna aan Londen en Parijs toe te zenden; maar in officieele kringen verklaart men thans, dat na af loop van de zitting van den Raad een uiteenzetting en verklarende opmerkingen aan de Fransche en Engelsche regeeringen zullen worden gezonden, vergezeld van nieuwe Italiaansche eischen. In zekere diplomatieke kringen be schouwt men deze procedure als een dui delijke poging om tijd te winnen. Deze houding, zegt men, wekt verbazing, vooral waar bij het overhandigen der oorspron kelijke voorstellen aan de Italiaansche regeering om een spoedig antwoord werd verzocht. Intusschen wordt het document der Parijsche voorstellen in de Italiaansche Eers uiteengerafeld. Het edelmoedige aan- od van Hoare en Laval wordt zóó geklei neerd en zóó geringschattend besproken, dat de gewone Italiaan er weinig meer van begrijpt. In de diplomatieke kringen te Rome zijn de tegenstanders der Parijsche voor stellen van meening, dat de toon. die in de Italiaansche pers met betrekking tot de voorstellen wordt aangeslagen aan den vooravond van de verwachte onderhan delingen, ongetwijfeld de uitsluitende be doeling heeft, in het buitenland gehoord te worden. Men tracht op deze wijze, aldus wordt gezegd, bovendien den Indruk weg te nemen, als zou Italië eigenlijk zeer verheugd zijn over het bedrog, dat tegenover den Volkenbond wordt gepleegd, en als zou Italië van plan zijn om „luide en in het openbaar te eischen, wat het zich door geen veroveringen zou kunnen toeëigenen en wat haar nooit zou worden toegestaan." (Auteursrecht News Chronicle-A.N.P.). ling van het ItallaanschAbesijnsche con flict in overeenstemming met het Volken bondsstatuut moest zijn, handhaafde, ant woordde Eden bevestigend. Eden vertrekt vanmiddag naar Genève om daar de Raadszitting van morgen bij te wonen. Voor zijn vertrek zal hij de kabi netszitting bijwonen, die hedenochtend bijeen is geroepen. De taak van Eden in de zitting van den Volkenbondsraad zal in de eerste plaats zijn een verklaring af te leggen over de houding van de Britsche regeering. Het is over den inhoud van deze verkla ring dat het kabinet zijn besluit zal moe ten nemen. Het wordt zoo goed als zeker beschouwd dat de Britsfche regeering zich niet zal beklagen indien het Britsche plan te Genève onaannemelijk zal worden ge noemd. De politieke correspondent van de „Mor ning Post" schrijft, dat wordt verwacht, dat in de kabinetszitting tegenover het Italiaanseh-Abessijnsch conflict een nieu we Britscfhe politiek zal worden vastgelegd, welke een wijziging zal insluiten van de algemeene houding der regeering tegen over den Volkenbond. Men gelooft algemeen dat dit nieuwe standpunt voor de tengevolge van de En- gelsch-Fransche vredesvoorstellen veroor zaakte crisis noodig is geworden. Een eer ste mededeeling over den aard der wijzi ging zal waarschijnlijk morgen worden ge daan door Eden in den Volkenbondsraad. Hoare en Baldwin zouden in hun Don derdag in het Lagerhuis uit te spreker redevoeringen nadere mededeelingen doen. De correspondent houdt vast aan zijn meening dat in gced ingelichte kringen wordt verzekerd dat vele ministers buiten gewoon vdrrast zijn geweest toen ze kennis namen van de te Parijs opgestelde voor stellen en men neemt aan, dat ze nog niet tot op alle detailpunten van de omstan digheden op de hoogte zijn gesteld, welke omstandigheden Hoare aanleiding hebben gegeven in te stemmen met de voorstel len. Men gelooft dat Baldwin zonder reserves zal spreken over de rol welke de Fransche regeering heeft gespeeld bij de gebeurte-, nissen welke tot de vredesvoorstellen heb ben geleid. Baldwin ondervraagd. In het Lagerhuis heeft Baldwin op een vraag naar de houding van den vertegen woordiger van Engeland, toen de commis sie voor de sancties het petroleumembargo aanhield, geantwoord, dat de voorzitter van de commissie het initiatief tot deze beslissing genomen heeft om af te kunnen wachten, hoe het met de Fransch-Engel- sche voorstellen afliep De commissie heeft dit denkbeeld aanvaard en de vertegen woordiger van Engeland heeft ln dezen zin gestemd. „Naar aanleiding van de vraag, die mij gesteld is, te weten, of er tusschen de re geeringen van Engeland en Frankrijk overeenstemming bestaat ten aanzien van de petroleumsanctie. antwoord ik, dat dat niet het geval is". Wordt daarmede een tip van den sluier opgelicht? VAN 'T FRONT. Herleefde militaire bedrijvigheid. ASMAR. 16 Dec. (Reuter-A.N.P.) Men heeft hier den Indruk, dat de vredesonder handelingen, Indien zij althans op gang kunnen worden gebracht, lang zullen du ren. Misschien staat het daarmede ln ver band, dat de militaire bedrijvigheid aan de Abessijnsche fronten herleeft. In het Noorden beperkt deze bedrijvigheid zich voor het oogenblik/tot eenlge lichte scher mutselingen tussehen voorposten der Ita liaansche en Abessijnsche legers. In Oga- den hebben de troepen van generaal Gra- ziani de operaties hervat. Het is waar schijnlijk, dat Graziani thans versterking heelt gekregen van een divisie, waarop hij wachtte. Het bombardement van Neghelli. De correspondent van Reuter-A.N.P bij de Italiaansche troepen aan het Zuidelijk front meldt, dat bij het aanbreken van den dag vijftien groote driemotorige bombar dementsvliegtuigen zijn opgestegen van hun basis te Lugh-Ferrandi en de operatie basis van het leger van Ras Desta te Ne ghelli, ongeveer 300 kilometer ten noord oosten van Dolo. hebben gebombardeerd. De positie van het Abessijnsche leger was tevoren door Italiaansche verkennings vliegtuigen vastgesteld. De vliegers, die aan het bombardement hebben deelgenomen, rapporteerden, dat Ras Desta met zijn troe pen nog steeds oprukt, zij het in langzaam tempo. De vliegtuigen wierpen kleine en groote bommen en slaagden er in, aldus wordt van Italiaansche zijde medegedeeld, den Abessijnen aanzienlijke verliezen toe te brengen. De bommen richtten veel schade aan, hetgeen wordt bewezen door foto's, die van de verwoestingen zijn ge nomen. De Abessijnen beantwoordden het bom bardement met een vuur van afweerge schut en geweren. Van een Italiaansch vliegtuig werd de schroef beschadigd. Alle toestellen zijn behouden naar hun basis teruggekeerd na een vlucht van 800 kilo meter. Het aanzien van den keizer gestegen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat de verklaring van den Negus, waarin hij de Fransch- Britsche vredesvoorstellen zonder eenlg voorbehoud verwerpt, een uitstekenden in druk heeft gemaakt in diplomatieke en politieke kringen der hoofdstad. Zijn vast beradenheid wordt door ieder toegejuicht en men is van meening, dat zijn aanzien zeer is gestegen door de houding, die hij in deze kwestie heeft aangenomen. Vandaag deed te Addis Abeba het ge rucht de ronde, dat Engeland de Parijsche voorstellen niet langer zou steunen, het geen veel enthousiasme verwekte. In wel ingelichte Abessijnsche kringen gelooft men. dat de Negus zich niet bereid kan ver klaren tot bespreking der voorstellen zon der dat hij gevaar loopt, zijn troon te ver liezen. Koptische priesters te Aksocm gearresteerd. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Alexandrië verneepat uit Koptische krin gen. dat te Aksoem 'verscheidene Koptische priesters zijn gearresteerd, nadat de Italia nen huiszoekingen bij hen hadden ver richt. waarbij verborgen patronen aan het licht waren gekomen. (Copyright Reuter-A.N.P.) Strijd in Ogaden. Uit goede Italiaansche bron wordt verno men. dat de Italianen het offensief in Oga den hebben hervat. Voorafgegaan door een escadrille van 9 vliegtuigen, die de Abessynische voorhoe den bombardeerden en verschillende slachtoffers maakten, heeft de Somali-in- fanterie, daarbij gesteund door tanks, op 65 K.M. ten Zuiden van Sasa Baneh de Abessynische linies aangevallen. Er hadden verwoede gevechten plaats, zonder dat een van belde zijden groote voordeelen werden behaald. Eenlge honderden Italiaansche Somali's zouden naar de Abessynische gelederen zijn overgeloopen Van Abessijnsche zijde wordt gemeld dat de Abessijnen 13 pantserauto's van de Ita lianen hebben buitgemaakt of buiten ge vecht gesteld. De Abessijnen werden ge commandeerd door den Titaorari Chiffra. HET LANDBOUWCRISISFONDS. Verschenen is een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over een suppletoire begrooting van het Land bouwcrisisfonds voor 1934. Aan deze nota is toegevoegd een vergelijkend overzicht van de overeenkomstige artikelen van den gewonen dienst der gewijzigde begrooting met die der oorspronkelijke begrooting be treffende het dienstjaar 1934. In de nota wordt verder o.a. nog gezegd, dat voor nagenoeg alle producten de uit gaven in de gewijzigde begrooting ver werkt zijn. Slechts voor den steun aan de verbouwers van rogge moet een uitzonde ring gemaakt worden, daar de techniek voor deze steunverleenlng het niet moge lijk maakt, een splitsing tusschen de oogstjaren door te voeren. Het groote tekort bij de steunverleenlng aan den lnheemschen tarweverbouw is ontstaan door den uitzonderlijk grooten oogst 1934 eenerzijds en de daling van den wereldmarktprijs. Dat voor 1935 op een overschot gerekend wordt, wordt verklaard uit de volgende omstandigheden: 1. De richtprijs voor de tarwe is sinds 1934 met 1.1 per 100 kg. verlaagd. 2. Er is voor 1936 rekening gehouden met een normalen oogst. 3. De wereldmarktprijzen van tarwe zijn gestegen, terwijl ook de verhooging van. de monopolieheffingen een verhooging der opbrengst van T. C.-tarwe beteekent. De steunverleenlng aan de Surinaam- sche suiker geschiedt op de volgende wijze: Voor het exportproduct wordt op basis van den kostprijs een richtprijs vast gesteld. Het verschil tusschen dezen richtprijs en de opbrengst van de export-suiker (tegen wereldmarktprijs) wordt aan de producenten vergoed. Bij den sterken teruggang van den export was de nood in het tuinbouwbedrijf zoo hoog gestegen, dat ook in 1934 een extra steunverleenlng noodig was. In 1934 werd in totaal f. 3.500 900 als extra voor- schotuitkeerlng ten laste van 1935 be schikbaar gesteld. SCHAKEN. BLOEMEN. BRIEVEN. TELEGRAMMEN EN TELEFOONTJES. EEN WERELDKAMPIOEN, DIE GEEN OOGENBLIK ZIJN GEMOEDELIJKHEID VERLIEST. 't Is een glunder lachende wereldkam pioen. die we in de intieme omgeving van zijn woning ln de Joh. Verhulststraat te Amsterdam de hand drukken. De werk kamer staat vol bloemen; op de lessenaar rijst, tusschen papieren en potlooden. een kleine heuvel brieven en telegrammen op.... een schaakbord staat de stukken in slag orde opgesteld, in een hoekje weggedrukt. Er wordt vandaag in den huize Euwe niet gespeeld of geanalyseerd... In de huiskamer, eveneens ln een bloe menhof herschapen, zit de familie aan de lunch: schaakmeester Flohr en zlin echt- genoote zitte mede aan. De laatste ronde van den gigantischen strlid tusschen ae twee hersengymnasten en de onverwachte, hoogelljk gewaardeedde sportieve geste, waarmede Zondagavond dr. Aliechin een einde aan de schier ondraaglijke spanning maakte, vormen het onderwerp van het gesprek. Nu en dan klinkt een heldere kinderlach. Wanneer hoorden uw kinderen het groote nieuws? vraagt de bezoeker. Dr. Euwe, wiens stoel aan den dlsch nog steeds leeg ls. lacht geamuseerd M'n oudste dochtertje was de eerste die het nieuws vernam, zegt hU. Nauwelijks was ze vanmorgen wakker en zag ze me of daar kwam de vraag: en vader, hebt u gewonnen? Dan rinkelt de telefoon; wellicht voor de honderdste maal sinds den vroegen ochtend. Dr. Euwe praat ln het apparaat, dankt voor een nieuwen gelukwensch, maakt afspraken, geeft antwoord op tal van vragen, die hem aan den anderen kant van de lijn gesteld worden en werkt een gansche serie gesprekken af met de ge moedelijkheid van den zeldzamen mensch. die zijn zenuwen wereldberoemdheid en wat daaraan vastzit ten snttt ten volle ln bedwang heeft. Dan laat de telefoon hem een oogenblik met rust en heeft hij weer even tijd voor den bezoeker, die zich min of meer als een indringer voelt. maar. nu hil er eenmaal ls toch gaarne het een en ander vernemen wil Dr. Euwe treedt ln den erker en wijst naar buiten. Hebt u dat gezien? zegt hij lachend. Alles ter eere van mij! Wij hadden het reeds opgemerkt, toen we in een sneeuwjacht aanbelden: vlag gen, die op verscheidene plaatsgn in de straat zlin uitgestoken en. aan den over kant van de woning van den grooten man. een balkon, waarlangs een groot dundoek rood wit en blauw ls gedrapeerd. Veel telegrammen van bekende per soonlijkheden? vragen wij. De telefoon rinkelt weer. Kijk ze maar gerust door. antwoordt dr. Euwe. op het apparaat toetredend en het volgend oogenblik graaien wij brutaal weg in den stapel op het bureau, halen telegrammen uit de couverts en noteeren snel gelukwenschen van den Minister van Onderwijs, dr. Rubenstein. Wllly den Ouden, den K.N.V.B. wethouder prof. van der Bilt te Den Haag wethouder E. Boek man te Amsterdam, van den kaoltein en de opvarenden van het s.s. „Volendam": telegrammen van schaakgenootschappen en vereenigingen van sportorganisaties, van intimi van onbekenden van.... ach, te veel om op te noemen. Als ook het nieuwe telefoontje achter den rug is. zegt de man zonder zenuwen: En nu moet ik een stukje eten! als u nog wat vragen wilt. dan maar als lk aan tafel zit We volgen dr. Euwe naar de huiskamer en vragen hem of dr. Aljechtn vóór ande ren gaat om hem voor een revanche match uit te dagen. Natuurlijk zegt dr. Euwe. Ik ben thans voorlooplg houder van het wereld kampioenschap schaken en heb den titel eerst definitief in mijn bezit ais ik erin zou slagen, ook de tweede match te win nen. Maar dat ls nog toekomstmuziek! Hoe waren de gelukwenschen van het Meisjeslyoeum? Ik weet dat er van die zijde iets wordt georganiseerd, antwoordt onze zegs man. Maar daar mag ik niets van ver- teUen. dus. We begeven ons haastig naar het moer technische 'arrein. Hoe luidt uw meening over een jaar- Iiikseh meestertournooi te Amsterdam? Ik zou het uiteraard zeer toejuichen als dit denkbeeld verwezenlijkt zou kun nen worden Maar dat ls een zaak die heel veel geld kost! Een der dischgenooten niet mevr. Euwe. want die heeft het te druk met bijzondere beslommeringen van hulselliken aard! merkt op: 't Komt me voor dat zoo'n jaarlljksch meesternournooi best georganiseerd kan worden, nu dc wereldkampioen zelf Am sterdammer is! Dr. Euwe wil antwoorden, maar weer rinkelt de telefoon.En dan ziet de be zoeker in dat het tiid wordt om zlin ble zen te pakken. Een haastig afscheid waarin ook de jongste Euwe een dreu mes nog zijn deel kriigt en dan staan wij buiten. In dichte vlokken dwarrelt de sneeuw neer: het tramverkeer is zoo'n beetje vastgeloopcnMopperende men- schen staan op de vluchtheuvels in de Dc Lairesscstra.it.Wat deert het? Am sterdam heeft dank zli een stel geniale hersens een wereldkampioen cchaken en daar kan sneeuw noch vleze modder afbreuk aan doen! VOETBAL DE WEDSTRIJD TEGEN DENEMARKEN. Een verklaring van de Technische Commissie. De Technische Commissie van den K.N. VB. komt in het jongste nummer van de „Sportkr." op tegen de aan enkele zijden geuite bewering, dat het Nederlandsche elftal voor den wedstrijd tegen Denemar ken. opdracht gekregen had het kalm aan te doen. De T. C. schrijft hierover: „Deze opvatting is echter volkomen on juist. In woord en schrilt is de spelers juist herhaaldelijk op het hart gedrukt, dat de wedstrijd tegen Denemarken moest worden gewonnen en dat daarom „voor alles gewerkt" moest worden. De Keuze- Commissie neemt het standpunt in. dat elke Internationale wedstrijd moeilijk ls. Suggestie van de ploeg, dat men het maar kalm aan moet doen, is te eenen male uitgesloten en zou ook tegen de zwakste tegenstanders tot de meest gevreesde ge volgen kunnen leiden. Zonder meer kan. men er van overtuigd zijn. dat het Neder- landsch elftal het veld ingestuurd wordt met de opdracht zich volledig te geven Indien de ploeg tijdens den wedstrijd zelf aanvoelt, dat het wat kalm kan wor den opgenomen zonder dat dz overwin ning in gevaar komt vóór alles dus een gunstig resultaat dan kan de Keuze- Commissie daaraan niets doen. Feitelijk is een dergelijke opvatting van de spelers begrijpelijk, doch opdrachten ln die rich ting krijgen zij nimmer. Voor de Keuze-Commissie leverde ove rigens de spelopvatting van de ploeg in den wedstrijd tegen Denemarken voldoen den ondergrond op, om den veel moeilij ker wedstrijd tegen Ierland met groot ver trouwen tegemoet te zien. Hoewel de Keuze-Commissie dus opdracht gegeven had. tegen Denemarken „vóór alles te werken", was zij met het 30 resultaat in Internationaal voetbal toch allerminst onverdienstelijk toch tevreden. Verwij ten als zou het de „schuld" van de Keuze- Commissie zijn, dat het Ned. elftal in den wedstrijd tegen Denemarken niet geheel aan de verwachtingen van het publiek heeft voldaan, zijn ln elk geval geheel on gegrond". STORMVOGELS—H.F.C. ONGELDIG VERKLAARD. Naar de „Sportkr." meldt heeft het be stuur van den KJ4.V.B. besloten den wed strijd StormvogelsH.F.C.welke door Stormvogels gewonnen werd, ongeldig te verklaren. Zooals men zich zal herinneren is Stormvogels op 22 September tegen H. F. C. met een speler die niet tot mede spelen bcrechtigd was, uitgekomen. Alleen indien zulks met het oog op de bezetting van de eerste of laatste plaats noodzake lijk mocht blijken, zal de wedstrijd op het terrein van H.F.C. worden overgespeeld. ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE ZWEMMERS IN SCHOTLAND. De Schotten winnen de polo-ontmoeting met 76. Te Falkirke in Schotland ls gisteravond de eerste ontmoeting gehouden van de tournée, welke een Nederlandsche combi natie gedurende de tweede helft van deze maand door Schotland onderneemt. De waterpolowedstrijd tegen het Schot- sche zevental, dat in internationale sa menstelling speelde, eindigde ln een nederlaag van 76 voor de onzen. Rust 42 voor Holland. De Reede (L.Z.C.) scoorde 2 doelpunten, Van Aelst (H.Z. en P.C 4. Onze landgenoot C. van Aelst won het nummer 150 yards wisselslag i rugslag, schoolslag en vrije slag) in den tijd van 1 mm. 47 2/5 sec. W. van Heeteren werd winnaar van het nummer 100 yards rugslag in den tijd van 1 min. 6 3/5 sec., daarmede 2 3/5 sec. boven het Schotsche record blijvende. De Nederlandsche ploeg won tenslotte het nummer zeven maal 50 yards estafette ln 3 min. 12 sec. Aan de trip nemen, behalve de reeds genoemde zwemmers, deel A Barends, G. Hellendoorn. C. Korink. C. de Reede (L.Z.C.. Leldeni, Ch. Fr. Tordoir en A. Verhoef. o BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. Het is A.B.C. gelukt in de 2e afd. aan D.O.S. de eerste nederlaag toe te brengen van 11 car. De volledige uitslag luidt: KORFBAL. LEIDSCIIE KOF.FBALBOND. Wegens den minder goeden toestand der terreinen moesten voor den L.K.B. alle wedstrijden worden afgelast. Fresco (A.B.C.) 125 14 25 8.95 (5.65) A Verstraaten (D.O.S.) 65 14 20 4.64 (5.50) J. de Boer 94 27 24 3.46 (4.28) I. Masurel 125 27 22 4.62 (4.50) Perné 125 23 24 5.43 (3.76) A. L. Iterson 99 23 18 4.30 (2.80) Heymans 81 43 10 1.88 (2.07) A. Offenberg 125 43 11 2.90 (2.75) DAMMEN. R.D.C—K.W.Z. De uitslag van den vriendschappelljken wedstrijd R.D.C.—K.W.Z. (Katwijk) luidt: Jac. Glasbergen (R.)C. J. Bouwmeester (K.) 11; C. ZandbergenG. Guyt 2—0; P. Vooys—D Meivogel 1—1; J. Kromhout— P. Meivogel 1—1; D. Schoneveld—W. Dub- belaar 02; J. GlasbergenR. v. Duiven- bode 02; J. SchoneveldL. Brouwer 11; D. v d. Mey—W. Berkhey 0—2; Fl. v. Duin J. Dubbelaar 20; H. RavensbergenH v. Schie 1—1; F. A. Verkuil—L. Vlieland 0—2: A. v. d. BrinkJ. C Admiraal 0—2; C. KromhoutJ. Pluimgraaf 0—2: H. J. Ravensbergen—B. Bedeker 2—0: W. Scho neveld—W. Zuiderduin 0—2: C. Schone veld—H. J. Edeling 0—2: A Ravensber gen—Fl Schaap 2—0: C. Jongerius—G. Haasnoot 2—0: B. Versteeg—N. v. d Bent 0—2; W. v. Muyen—P. Zuiderduin 0—2; W CederboutJ V~ rk-vlssc 1 1; A v. d! Mey -M Vertoon 0 p. v. Duivenvoorde 0 2. T 1" "7.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13