CiLpUIHAL VERKOUDHEID 0SISCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 14 December 1935 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BENTHUIZEN. m**i- Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlanus, z. v. Pleter Vis en frsneijna van den Broek. Het bestuur van de opgerichte gym- ystiekvereenlglng N.A.S. heeft de functies «rdeeld als volgt: voorz. P. Spruitenburg; ucr. mej. D. v. Veen; pennlngmeesteresse jiej. D. Vermeulen; 2e penningm. P. de Ruiter; 2e voorz. J. Bregman Amz. Tot directeur werd benoemd de heer J. Vos, te Hiierswourie. o HAARLEMMERMEER. Uitvoering H. O. V. en Gemengde Zangver. „Hoofddorp". De Hoofddorpscho Orkestvereenlging, ln samenwerking met de gemeengde zangver. Hoofddorp" gaf in de Landbouw te Hoofddorp een goedgeslaagde uitvoering. De zaal was flink bezet. De voorz. de heer Jelsma Sropende de bijeenkomst. Hierna werden de verschil lende nummers van het programma op in derdaad verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, zoodat het voor de liefhebbers ran muziek en zang een avond was van waar kunstgenot. Aan den dirigent, den heer Pooters, werd voor z'n belangelooze medewerking een bloemstuk aangeboden, terwijl ook de heer tan Dam een gelijk bewijs van erkentelijk heid in ontvangst had te nemen De mooie avond werd met een gezellig samenzijn met medewerking van een accordeon-band besloten. De eerste vrouw komt in den Raad. Naar ons wordt gemeld, heeft mevr. A. Onos geb. Konstapel, wonende aan den lelmulderdljk alhier, die ln de vacature- Oerrltse door den voorz. van het centraal stembureau tot lid van den gemeenteraad Tan Haarlemmermeer benoemd werd ver klaard, deze benoeming aangenomen, zoo dat dus de -eerste vrouw haar Intrede ln de raadzaal zal doen. o- HILLEGOM. De Hillegomsche Harmonie Kapel heeft haar eerste uitvoering ln dit win terseizoen gegeven. De zaal van Flora was vrij goed bezet. De Harmonie heeft onder leiding van haar directeur den heer M. Adam, van de H.O.V. een mooi programma ten gehoore gebracht, bestaande uit stuk ken van Blankenburg, Conradl, Joh. Strauss, Verdi. Mozart. MaillaTt, Wtter- wulghe, Offenbach en Rugers. De toehoor ders toonden zich zeer voldaan en beloon den directeur zoowel als Harmonie met een warm en dankbaar applaus. DE KAAG. Bijeenkomst Chr. Jonge!. Vereenlglng. De Chr. Jongl. Verceniglng ..Samuel" hield ln samenwerking met de Knapen- Tereenlging een festelljke vergadering ln het lokaal achter de Herv. Kerk. De opkomst wa3 zeer goed. De eere- voorz. ds. A. Verwaal opende met een kort welkomstwoord waarna spoedig met de afwerking van het uit een 18 nummers bestaande programma werd aangevangen. Voordrachten, opstellen en samenspra ken wisselden elkaar af en hadden zeer de aandacht, vooral de samenspraak ..Het geweten" werd met aandacht gevolgd. Het was een goed geslaagde avond! KATWIJK AAN DEN RIJN. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk ls tot ouderling de heer C. Koele- wfln (aftr.i herkozen, en tot diaken in plsats van den heer P. Durleux gekozen ie heer P. Haasnoot Jacz. o KATWIJK AAN ZEE. lezing over: „Crisismaatregelen en haar gevolgen". Deze lezing door dr. Dijt uit Haarlem ln ie Gemeentezaal gehouden, was uitge schreven door een aantal boeren. Spr. verd Ingeleid door den heer J H. Pen- nlngs uit Noordwljkerhout, voorzitter van öen Boerenbond. Na een beschouwing over de oorzaken ran de crisis, wees spr. er op. dat men ln 1929, ook in ons land begon te roepen, dat men naar een lager levenspeil moest. Dit is een fundamenteele geestesfout, iaar zit Iets duivels ln. Minder verbruiken en meer produceeren loopt verkeerd uit. De paradox der crisispolitiek ls: eener- djds op lager niveau komen, anderzijds het prijspeil opvoeren. Daarbij moet een velvaartspolitiek vervallen. Het systeem, .zoo goedkoop mogelijk inkoopen en zoo iuur mogelijk verkoopen aan het buiten land", kon een jaar goed gaan. Nu zingt men een ander liedje: „Nederland expor teert zich arm". Een land maakt zich arm els het zijn koeien afslacht, zijn bloem- bollenvelden laat braak liggen, zijn sche pen aan Rusland verkoopt. Bij vroegere crises greep de regeering niet ln. nu wel. De regeering volgt de domme politiek van een boer, die zich niet bij zijn bedrijf houdt, maar achter de markt aanloopt. Wij voeren een politiek van verarming h plaats van verrijking. Men heeft hier het systeem van Rusland nagevolgd, door olies van uit een centraal punt te rege len, Een landbouwproducent kan het niet overlaten aan een regeeringscommissarls. Het Nederlandsche systeem is nog be roerder dan het Russische. Uitvoerig handelde spr. voorts nog over ie „crisis-varkenswet" en gaf een Inzicht, over „crediteur- en debiteurstaten". Er moet een behoorlijke economische politiek 'evoerd worden, aldus spr. met aanvaar ding van den overvloed. Eén staat alleen ben de crisis niet overwinnen; deze moet Internationaal opgelost worden. Men moet hot oud-economisch middel in praktijk brengen, dat Jozef in Egypte toepaste: 'an den overvloed opsparen voor de ma- tere jaren. Dit reserveeren moet plaats hebben door samenwerking van de Wes- 'ersche mogendheden, een systeem, dat Het veel zou kosten. ,Na gedachtenwisseling, dankte de voor zitter dr. Dijt, voor zijn rede, waarna slui ting volgde. RECLAME- 5478 voorkomen en genezen met 'fÈjÊÊÈL TABLETTEN NATUURLIJK KALKPRODUCT c*30* ,ao 'utnwi - flaHaoSl l4J,s,£ 30 "wiiiiHPM OER N.V. AMSTEROAMSCHE C H IN IN E f A 6 R IE K Propaganda-avond „Door Vriendschap Vereenlgd". Het Leldsch Accordeon gezelschap ..Door vriendschap vereenlgd" gaf ln de gemeen tezaal een propaganda feestavond. Na een openingswoord van den voorz. den heer F. Zwanenburg werd het uitge breide programma afgewerkt. Men was zeer Ingenomen met de ge speelde nummers. De heer Aio. Gerritsen heeft de aanwe zigen met zijn voordrachten uitstekend vermaakt. De pianist W. F. Kleute begeleidde den humorist uitstekend. Ook de tweede Jublleumavond van „U. N. I." ls een groot succes geworden. De leiding berustte nu ln handen van den heer A. den Dikken, die Het zingen Ps. 150 1 en voor ging in gebed. Ditmaal werden er nog door leden van U. N I eenlge voordrachten gehouden. De heer A den Dikken sprak een pak kend slotwoord en eindigde na het zingen van Ps. 138 1, met dankgebed. Bij de te Rotterdam gehouden exa mens van de Ver. van Modevakscholen ln Nederland slaagden voor costumière onze plaatsgenooten mej. A. de Boer en mej. J. Freke, belden leerlingen van mej. de Rooi alhier. Voor zijn benoeming tot ouderling in de Oeref. Kerk heeft bedankt de heer L. Parlevliet Jzn In zijn plaats ls gekozen de heer J. v. Rijn. o LISSE. Ouderavond Ned. Herv. School. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd de Jaarlljksche ouderavond gehouden onder leiding van den voorzitter ds. G. Tiche laar. Deze Het zingen Ps. 84 4 en las een gedeelte van Jesaja 9. Hierna ging hij voorln gebed. Na op de beteekenis van dezen avond gewezen te hebben werd een woord van welkom gesproken tot den onderwijzer, den heer Pouw die gerulmen tijd ziek is geweest. Een hartelijk woord van afscheid werd gesproken tot den heer 3. Kleijnen- berg die na Nieuwjaar gaat vertrekken naar Alphen a. d. Rijn, als hoofd der school der Martha-stlchting. Mevr. J. Dekker en mej. C. N. van Gln- hoven zongën onder groote aandacht een tweetal liederen van Cath, van Rennes. De heer S. Kleynenberg behandelde nu een Interessant paedagoglsch onderwerp n.l. „Toegeven". Nadat het dameskoor zich weer had la ten hooren sprak de heer J. Dekker, hoofd der school, over „Nationale opvoeding". Beiden heeren werd dank gebracht voor -.hun referaten. Hierop volgde sluiting met dankzegging Kweekerscredieten. B. en W. stellen den raad voor wederom vast te stellen het steunplan ten behoeve van noodlijdende bloembollenkweekers ln deze gemeente. Ten behoeve hiervan stel len zij den raad voor een crediet beschik baar te stellen van ten hoogste f. 25.000. Het verleenen van het crediet wordt ge geven tot een maximum van f. 700 per persoon. Vergadering der Pluimvee- en Konijnen- sportvereeniging. De Pluimvee- en Konijnensportvereen. „Lisse en Omstr." hield een ledenvergade ring in 't gebouw van de Kleine Vereenl glng. De voorzitter opende, waarna de notulen door den secr. werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Bij de bespreking der te houden tentoonstelling werden de werkzaamheden verdeeld. Intusschen was de beschermheer der vereen., de heer J. C. de Haan, ter vergadering gekomen; deze werd door den voorzitter verwelkomd. De voorzitter verzocht volle medewerking te willen verleenen bij de te houden tentoon stelling. Verslag der R.K. Wijkverpleging. Uit het verslag VEin de R.K. wijkverple ging kUnkt een sombere toon. Zij heeft een leelijk tekort van ruim f. 700. Om dit tekort te kunnen dekken moet men de reserve aanspreken. De contributies daal den; ook gaf de exploitatie van het wijk- gebouw St. Jozef een tekort van f. 141. Voorts was een groote reparatie noodig aan het Röntgen-toestel en de hoogtezon. Gelukkig dat. de door zuster Josepha geor ganiseerde verloting nog een batig saldo opleverde van f. 125. In het Bestuur namen ontslag mevr. G. Pijnacker en de heeren J. W. Lefeber Sr. en G. A. Theinen. Gekozen werden mevr. Dankelman en de heeren J. W. A. Lefeber en J, Henker. Uit het overzicht der werkzaamheden bleek, dat 3405 bezoeken werden afgelegd en 4525 behandelingen in het wijkgebouw hebben plaats gehad. Voorts werd in het wijkgebouw 45 maal eerste hulp verleend, 23 operaties verricht, 657 maal hoogtezon verstrekt en 3 patiënten 25 maal met Dlathermie behandeld. Vanaf Maandag a.s. zal de zaal van den Volksbond worden opengesteld als ontspanningslokaal voor werkloozen. NOORDWIJK AAN ZEE Tot bestuursleden van de Herv. School alhier zijn herkozen de heeren A. Cramer en P. v. d. Luyt. o NOORD WIJKERHOUT. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer P. J. v. d Sleet. Herkozen als notr'cel de heer P. J. Arends, terwijl als notabei bedankte de heer Teunis Bouwmeester. De dames-collectanten van „De Macht van 't Kleine" hadden het genoe gen f. 29.20 in te zamelen. Dat bedrag komt ten goede van toeval-lljders van alle gezindten, verpleegd in de gestichten te Haarlem en Heemstede. SASSENHEIM. Herdenkingsavond „Jonathan". In de Oer. Kerk alhier werd een her denkingssamenkomst gehouden ter gele genheid van het 55-Jarlg bestaan van de Jongeltngsvereeniglng „Jonathan", onder leiding van den eere-voorzltter ds. P. D. Kuiper, die een kort welkomstwoord sprak. Ook werd het woord gevoerd door een lid van het afdeellngsbestuur van Zuid- Holland, den heer N. v. d. Brugge, waarna ds. A. de Bondt, van 's-Gravenhage een referaat hield over „Niet de excelsior leus". Met aandacht werd deze rede gevolgd. Het was een tijdrede welke een ernstig vermaan inhield voor de leden der ver eenlglng. Ds. Kuiper sprak een kort slotwoord, waarna ds. de Bondt sloot met dankgebed. o VEUR. Geslaagd te Arnhem voor het Espe ranto examen B de heer D. A. Muussers alhier. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Het St. Nicolaasfeest der O. L. School. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de O. L School te Veur, is schitterend geslaagd. Al spoedig waren allen enthou siast over de goocheltoeren van den heer van Genne. en diens poppenkast. Na muziek door den accordeonist den heer Tetters, vertelde de heer van Genne onder spannende aandacht een verhaal entoen kwam het hoogtepunt: „St. Nico- laas en Zwarte Piet" betraden het lokaal. Beiden hielden zich geruimen tijd aardig bezig met de kinderen. Na het vertrek van den Sint werden de kinderen ruimschoots onthaald. De heer Kerkhoff, voorzitter der ouder- commissle deelde tenslotte mee, dat de kinderen nog een groote zak met lekkers medekregen. Een woord van dank aan het onderwij zend personeel en Inzonderheid aan de leden der oudercommissle. ls zeker na dit mooie feest op zijn plaats. o VOORHOUT. Alhier zijn de schietoefeningen der B. V. L. weer begonnen ln het Parochie huis. Het ledental ls weer met enkele uit gebreid, waardoor de afd. Voorhout nu ruim 50 telt. o VOORSCHOTEN. Geslaagd concert. In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan heeft een gecombi neerd concert plaats gehad, gegeven door het mannenkoor „Door Eendracht Ver bonden" onder leiding van mej. Tilly Lee ning. te Leiden en het strijkensemble „Taveno" onder leiding van den heer Joh. Hazes, te Leiden. De zaal was geheel gevuld toen de voor zitter van het mannenkoor, de heer D. J. Brinks een woord van welkom sprak tot donateurs en leden van de vereenlgingen en In het bijzonder welkom heette, jonk- viouwe L. H. Baronesse Schlmmelpenninck van der Oye. Het concert werd gecombi neerd gegeven omdat de kosten van een uitvoering nogal hoog zijn- Spr. wekte een leder op het ledental te versterken en beide vereenigingen te steunen. „Taveno'' opende met twee marschen uit „Alceste" van Chr. W. v. Gluck. arr. L. Wen ger. waarna op verdienstelijke wijze werd uitgevoerd de ouverture „Tancred" van Rossini en „Standchen" van Heykens. Hierna was de daad aan het mannen koor met een viertal nummers. In „Abend- standchen" van Schiebold bewees D.E.V. dat zij over goede tenoren beschikt. Het nummer „De Kuiper" van W. F Kools viel eveneens bijzonder ln den smaak. Na de pauze zongen de leden van het man nenkoor wederom een viertal nummers, waarbij „Zaansch liedeken" van Bosch viel te prijzen, waarna Taveno den avond besloot met een drietal nummers, w.o een fantasie uit „De Hugenoten v. Meyerbeer. Het publiek betoonde zich zeer voldaan en was gul met een welverdiend applaus. Beide vereenigingen kunnen terugzien op een bijzonder goede uitvoering, het geen ook een succes inhoudt voor mej. 'Xilly Leentng en den heer Joh. Hazes. Vergadering der N. S. B. Voor een goedgevulde zaal sprak de heer Meijers in „de Groote Vink" over het „Nederlandsche Nationaal Socialisme". Spr. releveerde wat de tegenstanders zeggen. Men wijst steeds naar Duitsch- land. Ook daar is het Nat Socialisme nog niet 10 pet. Men is nog steeds bezig het te vervolmaken. De N S B wordt anti- semietisch genoemd. Dit. is onjuist. Nooit gaf de N. S B. eenigerlel aanstoot voor de Joden. Het omgekeerde komt echter wel vaak voor. n.l. dat de Joden de N.S.B.'ers als vijanden beschouwen. In ons land wordt door de regeering gezegd, dat de crisis uit het buitenland komt. Wij moeten ons daarbij aanpassen en in rustige, afwachtende houding maar bij de pakken neerzitten! De crisis wordt echter grootendeels ver oorzaakt door het uit de circulatie nemen van het geld door den bond van kapita listen. De N. S. B. zal hieraan een eind maken. Zij wil dit bereiken door corporatieven staatsvorm, die een deskundige regeering waarborgt Dan zal er een redelijke ver- deeling zijn, die aan het egoïstische „ik" een halt toeroept. Ieder heeft recht op arbeid en vergoe ding. Machines, welke nu alleen kapitaUs- ten bevoordeelen, zullen ln den Nat. Soc. Staat ten bate der gemeenschap werken. Dan zal de Christelijke Idee werkel praktijk worden. - Alhier is opgericht een vereenlglng voor vrijzinnige jongeren tusschen 18 en 35 jaar, genaamd :Jong Vrijzinnig Voor schoten (J.V.V.) Secretaresse is mej. J. Neeleman. Voor het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente, alhier, zijn bij enkele candi- daatstelling. gekozen de aftr. heeren: C. Kooy; C. H van Santen; A. Verboon en L. Verhaar 'erwljl in de vacature dr. W. D. van Wij' aarden werd benoemd de heer H. Dek. WASSENAAR. EEN STUKJE LEVERWORST WERD HUN NOODLOTTIG. Twee Polen wegens inbraak aangehouden. Mevr. de V. aan de Persijnlaan gaf ken nis van het feit, dat in den nacht ln haar villa was ingebroken. De daders hadden eerst getracht een raampje te forceeren aan de voorzijde van de woning. Toen dit niet gelukte, hebben zij zich aan de achter zijde door de keuken toegang verschaft. De nacht was koud. de Inbrekers waren hongerig, dus deden zij zich te goed aan eet- en drinkwaren Ook namen zij nog een portemonnaie met eën Inhoud van on geveer f. 1 mee. Tevens werd gepoogd ln te breken bij de familie B. eveneens aan de Persijnlaan. maar deze Inval mislukte De politie, die ln denzelfden nacht sur veilleerde bij het viaduct, ontdekte daar twee verdachte individuen. Deze werden aangehouden en zij bleken van Poolsche nationaliteit te zijn en waren niet ln het bezit van een paspoort. De oplossing van de vraag, wat zij uitgevoerd hadden, kon spoedig gegeven worden. Op hen werden gevonden een zakmes en een zaklantaarn, maar ook een stukje leverworst, dat hun noodlottig werd. want het was afkom stig uit de provisiekast van mevr. de V.. die 's morgens aangifte deed van de bij haar gepleegde Inbraak. De politie kon haar toen de verheugende mededeellng doen, dat de Inbrekers waarschijnlijk reeds gevat waren, wat bij de ontdekking van de leverworst juist bleek te zijn. De zwer vende Polen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Vergadering V.V.V. In hotel „De Groote Oude Deijl" werd door de V.V.V. een buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden, onder voor - zltterschap van den heer G. L. C. Zeedijk, die de aanwezigen welkom heette. De voor zitter deelde mede dat door het voorloopig bestuur vooraanstaande ingezetenen ,.ljn aangezocht zitting te nemen in een comité van aanbeveling. Van een achttal mocht reeds een toestemmend antwoord worden ontvangen. Verder deelde hij mede dat zonder dat er nog van eenlge reclame sprake kan zijn reeds een achttal vereeni gingen zijn toegetreden, vertegenwoordi gende ruim 500 leden, waarnaast reeds vele persoonlijke leden. Hierop werden de concept-statuten voorgelezen. Door de aanwezigen werden diverse wijzigingen voorgesteld. Tot voorz. werd bij acclamatie gekozen de heer G. L. C. Zeedijk terwijl voorts werden gekozen de hèeren W. M. Lankhorst, G. Versteeg, A. J. Rotman en J. van den Berg. Alvorens het nieuw gekozen bestuurslid werd ge ïnstalleerd bracht de heer H. G. Hendriks het voorloopig bestuur hartelijk dank. Voorts werd besloten de verdere afwik keling van de statuten op te dragen aan het nieuwe Bestuur, terwijl eveneens zon der hoofdelijke stemming werd besloten ten spoedigste op de statuten de Konink lijke goedkeuring aan te vragen. In over weging werd voorts genomen t.z.t. het bestuur uit te breiden met commissarissen, terwijl op voorstel van de verg ook dames zullen worden aangezocht zitting te nemen in het comité. Hierna werd deze vergade ring door den voorz. besloten. o ZEVENHOVEN. In verband met de opheffing der spoorlijn is de heer A. Koren, brugwachter aan do Amstel overgeplaatst naar Zwijn- drc ZOETERWOUDE. Alg. ledenvergadering „IJssport". In eafé 't Witte Huis aan den Hooge Rijndijk alhier had de jaarlljksche leden vergadering plaats van de Ver. „IJssport". De voorzitter, de heer A. C. Hendriksen. opende met een woord van welkom en herdacht met een woord van weemoed het plotseling overlijden door een noodottig ongeval van het lid C. Stavleu. De notulen werden door den secretaris voorgeezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in kas was f. 210.48 (v. j. I. 177.321. De boeken en bescheiden waren uitstekend in orde. waar voor den penningmeester dank werd ge bracht. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. H. Volleberg en Alb. v. Klave ren. Als baan-commissaris werd herkozen de heer H v d. Pael. In de plaats van den heer W. Demmendaal werd gekozen de heer M. v. d. Zijde. Door een algevaardig de werd verslag uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergadering van den Z.IJ.B. Op voorstel van 't bestuur werd be sloten om te bedanken als lid van den Z.IJ.B. daar dit lidmaatschap voor IJssport geen zin heeft, Eveneens werd op voorstel van 't bestuur besloten de contributie te verlagen en te brengen op f. 1.p. j. en per ldd. Na rondvraag volgde sluiting, waarbij aan den burgemeester van Leio'er- dorp dank werd gebracht voor zijn aan wezigheid. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De raad besloot 2'/i H.A. diepspitwerk op de hoeve Alkemade in werkverschaffing uit te voeren en daarvoor Rijkssubsidie aan te vragen. Tevens werd toegestaan het ore- diet van f. 14 000 voor de bestrating van den Dorpsweg te Roelofarendsveen met f. 3500 te verhoogen, in verband met eenlge gemaakte grove fouten in de berekening der kosten van dit werk. Op een en ander komen wij nader terug. o ALPHEN. Jaarvergadering E. H. B. O. Onder leiding van den heer J. F. Allart werd in de Muioschool a. d Oudsh. weg de alg. ledenjaarvergadering gehouden van de afd. E.H.B.O. alhier. Na ultbrenglng en vaststelling der notu len volgde ultbrenging van het jaarver slag. waarin dank werd gebracht aan den docent dr, L. W. Hildeiniss» voor zijn be- langlooze medewerking. Als blijk van waardeering en trouw bezoek oer cursus sen werd van verschillende dames en heeren het diploma voor 2 jaar verlengd. Voor het laatst gehouden examen voor het E.H.B.O. diploma slaagden 11 dames en heeren voor 2 Jr.; 1 voor 1 Jaar, terwijl 1 candidaat werd afgewezen. De examen commissie bestond uit de heeren dr. Duby uit Boskoop en dr. L, W. Hlldernisse al hier. Verschillende E.H.B.O. posten zijn veranderd. De Post Schuurman Raad- hulssstr. 31 werd verplaatst naar J. v. Vliet Raadhulsstr. 33; Post C. de Vogel naar J. Blom Hoorn 228 en de post van den heer van Beek v. Boetselaerstraat naar den heer D. Soeteman, van Boetse- laerstr. 36. In het afgeloopen Jaar werd een grimeer en filmclub opgericht. Eenlge mooie films werden gemaakt o.a van de reddingsbri gade. Voor den nieuwen cursus bedraagt het aantal leden 122, wat een vooruitgang be- teekent van 20 leden bij het vorige Jaar. Nadat de diploma's waren uitgereikt aan enkele leden van de reddingsbrigade, volgde sluiting. Mooie uitvoering van D.O.S. De Chr. Sportvereen. D.O.S. hield een uitvoering ln 't Nut. De belangstelling was zeer groot. De voorz. de heer A. Groeneveld sprak het welkom. Het programma werd Ingezet met een keurig uitgevoerd nummer vendelzwaaien. gevolgd door een wimpel oefening der meisjes die eveneens veel bijval oogstte. Verder noemen wij het bij zonder mooie nummer .Bloemsprookje" van de kleintjes van D.O.S.. dat door deze kleine turnsters snoezig werd uitgevoerd. Ook de oefeningen op en van de plaats der meisjes, zoomede de hoogrekoefenlngen der heeren en alle overige nummers, in totaal niet minder dan zeventien, met als slot het groote nummer vloeiende gymnas tiek der dames, werden goed uitgevoerd dank zij de Juiste leiding van den direc teur. en heer G. W. de Jong. De heer Groe neveld was zeker aller tolk toen hli direc teur en leden dank bracht voor het mooie programma. De avond werd bijgewoond door den beschermheer der vereen., burge meester P. A. Colljn en den medisch advi seur, dr. L. W. Hildemisse. De jaariijksche feestvergadering van de afd. Alphen van de Ned. Ver. van Fa brieksarbeiders ls weer uitnemend ge slaagd. De met doeken en vlaggen versier de zaal van het Nutsgebouw, was dicht! bezet. De Bondssecretarls de heer Ebeling, hield een propagandarede. waarin hij zijn meening omtrent het werkplan gaf. Af wisseling gaf het gezelschap Menist. De wijze waarop zij eenlge dramatische zoo wel als humoristische voordrachten ga ven. was boven alle lof. Ook de zang van Truus Inptjn alsmede van de mannelijke leden van het gezelschap, vielen bijzonder in den smaak. Door de cchtgenoote van den predi kant-directeur der Marthastlohtlng, mevr. Meijer, werd ln deze Inrichting een mels- Jesvereenlglng opgericht met aanvankelijk zestien leden. Als naam werd gekozen „Samen sterk". Het ligt ln de bedoeling dat de vereenlglng zich zal aansluiten bij den ring Alphen van het Ned. Meisjes- Verbond. o BODEGRAVEN. Vijf van de zeven bestuursleden van de Molenbrugsche IJsclub hadden en bloc bedankt. In hun plaats zijn thans aangewezen de heeren B Spruijt, W. van Brienen Jzn., T. Verboom Tzn A. Blok en D. Schouten. Besloten werd bij vorst de ijsbaan te verlichten van 8 tot 10 uur 's avonds. De diaconie der Ned. Herv. Ge meente stelt pogingen in het werk om het Diaconiehuis, dat slechts gedeeltelijk be zet is. meer rendabel te maken. Daartoe is een commissie benoemd, bestaande uit de diakenen T. Poot, J. Jongeneel en F. Looij. Een goedgeslaagde Jaarvergadering is gehouden van de Geref. Meisjesvereen. Enkele leden hielden een inleiding, over „Abraham" en over „De schoonheid van den Bijbel". Belde waren uitnemend ver zorgd Een tweetal dames las een proza stukje. terwijl weer anderen enkele liede ren zongen. Het Jaarverslag werd heel origineel door enkele dames gezongen, inplaats van gelezen. Toegesproken werd de vereen, door ds. Dam namens den kerkeraad, door den voorz van het Jeugdverband en door de Kringpresidente. Een raadselwedstrijd vulde het pro gramma op prettige wijze aan. HAZERSWOUDE. De pi. afd. van den Ned. Chr. Arbei dersbond hield een propaganda-avond, waarbij' als spr. optrad de heer Simon, voorzitter van het hoofdbestuur, met als onderwerp „Juist nu organiseeren". Helder stond deze achtereenvolgens stil bij den inhoud, de kracht en de beteekenis van den N. C A. B„ vooral in deze crisis- dagen. Tenslotte volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. De collecte, gehouden door de leden van het plaatselijk crisis-comité heeft op gebracht de som van f. 91.14, benevens een bon voor kruidenierswaren en een voor manufacturen, en twee H.L. aard appelen. LEIDERDORP. De heer W. H. Bosscha, vroeger vo lontair ter secretarie alhier, thans ge meente-ambtenaar te Baam. Is als num mer 2 geplaatst op de voordracht voor le ambtenaar ter secretarie der gemeente Leeuwarderadeel. o LEIMUIDEN. IJsclub Leimuiden. De IJsclub „Werkverschaffing" hield in het eafé van den heer J. Keyzer haar jaarvergadering. De voorzitter de heer H J. Visser heette allen welkom. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en vastgesteld. De rekening van den penningmeester bevatte aan inkomsten f. 185.60 en uitga ven f. 23.50. Batig slot f. 162.10. De rekening werd door de heeren Wil- ken en N. J. de Koning nagezien en in orde bevonden. De aftr bestuursleden, de heeren A. 3tand -n J Braam werden met alg. st. herkozen. Na een gratis verloting, waarbij alle leden een prijsje wonnen, sloot de voor zitter de vergadering. 8—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7