K. W. Bijenkorf HEDENMIDDAG 5 UUR HEROPENING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 12 December 1935 UIT DE OMSTREKEN. „KoPluKo' 2DAAGSCHE RECLAME 11 van de Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij nette bediening annex fijne Vleeschwaren UIT DE RIJNSTREEK. RAMO Vi_jL'Ai Thijs IJs en het geheim van den hollen boom HILLEGOM Elfhonderd kinderen hebben het St. Nlcolaasfeest van „Schept Kindervreugd" gevierd. Zoo'n enorm aantal kon niet ln eens ontvangen worden. Daarom waren er twee voorstellingen ln Flora, 's middags voor de kleintjes en 's avonds voor de grooteren. De groote zaal zat 's middags stampvol, benevens de biljart- en de café- eaal en toch moest de deur voor meerderen toeloop nog gesloten worden! De voorzitter hield een korte toespraak, de muziek speelde en de kinderen zongen liedjes, w.o het S.K.V. lied. Toen ls het klndertooneelstukje „Het recept van Zar- davo" opgevoerd door de Haarlemsche Onderwijzers-Kindertooneelver. Om dit prettige spel is heerlijk gelachen. De kin deren zijn onthaald en kregen van Sint Nicolaas veel lekkers en bovendien nog een geschenk om mee naar huls te nemen- 's Avonds had de tweede voorstelling plaats onder den zelfden enormen toeloop. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Behandeling en aanneming der Gemeentebegrooting 1936. Onder voorzitterschap van burgemeester van Iersel, vergaderde de Raad. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met gebed en deed mededeeling van Ingekomen stukken, w.o. een sohrijven, namens den minister, dat aan de werkloozen een Kerstgave zal wor den uitgereikt; een schrijven van Ged. St. waarin het college verklaart, niet accoord te kunnen gaan met het Raadsbesluit, waarbij de huur van de ambtswoning van den burgemeester wordt verlaagd van 1 600 tot f. 480. Genoemde huur dient te worden vastgesteld op f 555 p.j Na langdurige discussies werd besloten over te gaan, tot het sluiten van een over komst met de directie van het Prov. Wa terleidingbedrijf van N.H. tot levering van water door genoemd bedrijf aan de buurt schap Zilk alhier. Gegarandeerd moet thans worden een watergebruik van f 2000 Ingaande 1 Jan. 1938. Wordt dit bedrag niet bereikt, dan is de gemeente aanspra kelijk. Met 9 st. vóór en 4 tegen, werd be sloten, De Zilk van waterleiding te voor zien, door te voldoen aan de gestelde eischen van het Prov. Waterleidingbedrijf van N.H. Vastgesteld werd een nieuwe verorde ning op de heffing van een belasting op 6e honden, waarin o.m. wordt bepaald, dat Onbezoldigde Rijksveldwachters, voor zoover het voor den dienst noodig ls ge- Weken, voortaan twee honden mogen hou den, zonder daarvoor belasting te betalen. Opnieuw werd vastgesteld een verorde ning, regelende de heffing van haven- en kadegeld. Aan 't verlangen van den heer J van Parelren om deze heffing te ver minderen, kan niet worden voldaan. Voorlooplg werd vastgesteld de rekening van het Grondbedrijf, dienst 1934. De schattingscommissie heeft de waarde van het grondbedrijf, ln dezen slechten tijd, op f 29000 minder geschat dan vroeger De rekening van bedoeld grondbedrijf sluit dan ook met een groot nadeelig saldo. De gewone gemeentehuishouding zal nu voort aan jaarlijks een bedrag van f 5000 moe ten offeren, ten bate van het grondbedrijf. Behoudens goedkeuring van Ged. St. zullen de drie bestaande muziekvereen. op verzoek voortaan een jaarlijksche sub sidie genieten, leder van f. f 50. Na voorloopige vaststelling der rekening van het Grondbedrijf, dienst 1934 en der rekening van de gemeente, dienst 1934, komt aan de orde de behandeling der be- grooting voor het Grondbedrijf, dienst 1936 en de behandeling der begrooting voor den Gemeentedienst 1936. Na langdurige besprekingen en verschil lende af- en overschrijvingen worden belde begrootingen aangenomen. De begrooting dienst 1936. werd punt voor punt aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, waarbij o.a. sprak de heer J. van Parelren, die L 11000 wil uittrek ken op de begrooting, om daarmede de huur van de particuliere woonhuizen te verlagen; niet die van de huren van de woningen van de verschillende wonlng- bouw-vereenigingen alhier. Dit plan vond ln den Raad geen bijval; de aannemers en huiseigenaren zouden er wel van kunnen profiteeren Ook voerden de heeren J. Padding en D. J. Westrik het woord over het bedrag, dat voor elk schoolkind op de begrooting ls uitgetrokken n.l. f. 8.93, H l. is dit be drag te laag en moet f 10 bedragen per leerling. Het voorstel werd niet aangeno men; voor de gemeente zou het een scha depost zijn van f. 1250. De 'huur van de ambtswoning van den burgemeester, werd verminderd tot f 480. Het salaris der beide wethouders zal be dragen f. 400; terwijl aan elk lid van den Raad f. 2.50 per zitting vergoed zal wor den. Vroeger werden ln vergaderingen aan de leden sigaren gepresenteerd; dit wordt thans afgeschaft. Alleen wordt nog koffie aangeboden. Veldwachter Van den Berg wordt in de gelegenheid gesteld, den provincialen cursus te Oegstgeest te volgen. Alleen de heer J. Pennings zal in 1936 fungeeren als hool-keurder. Het onderhoud der lantaarns en ver dere kosten der verlichting werd geraamd op f. 1530. De opperbrandmeester blijft voor reke ning der gemeente aangesloten aan het telefoon-net. De bijdrage in de kosten van den keuringsdienst, ingevolge de waren wet, werd geraamd op f. 700 Vanwege het Wit-Gele-Kruis is alhier opgericht een consultatie-bureau voor zui gelingen, de gemeente zal hieraan voor 1936 een subsidie verleenen van f. 400. Aan de gemeente Noordwijk zal een bij drage verstrekt worden van f. 899.41 ln de kosten van aanleg van de transportleiding 'an het pompstation „Langeveld". Noordwijkerhout zal in 1936 f. 707.84 bij dragen in de kosten van den gezgmen- bjken Schoolartsendienst. In 't belang van de verbetering der volkshuisvesting wor den in 1936 rente en aflossing van voor schotten verleend, ten bedrage van f. 23023.66 en wel voor 74 woningen. De Ned. Herv. Gem. zal voor het ge bruik der torenklok f. 15 p.j. betalen. Bij sterfgeval of begrafenis wordt voor elk half uur een gulden gegeven, en voor minder dan een half uur f 0.50. Voor het ophalen van vuilnis wordt aan de gemeente betaald f. 1 per perceel en KATWIJK AAN ZEE. OPENBARE VERGADERING op Vrijdag 13 Dec. a.s. in Casa Cara Katwijk Zee, aanvang 8 uur n.m. Lezing met licht beelden over Kanarie's enz. Toegang vrij voor alle belangstellenden boven 16 jaar. Katwjjksche Pluimvee- en Konijnenfokkers- 5369 vereen iging. het bestuur. Alleen Vrijdag en Zaterdag (13 en 14 Dec.) 2 ons fijnste 2p»kZellriJiend Rumboonen I Bakmeel 15 Cf. I van 25 voor 21 Een huisvrouw die rekent, koopt in de Paul Krugerstraat 28 - Zuidstraat KATWIJK AAN ZEE 5360 p.j. De totale ophaalkosten worden ge raamd op f.725. Het verzamelde vuilnis komt voor rekening van hen, die het op halen en de gemeente heeft ter zake geen bemoeienissen meer. Voor het machinaal doen uitbaggeren van de Sohlppersvaart wordt f.1110 geraamd. Een baggermolen zal hiervoor vijf weken noodig hebben. De opbrengst der schoolgelden is voor 1936 geraamd op f.550; het schoolgeld zal worden berekend naar de draagkracht der ouders. 122 leerlingen uit andere gemeen ten bezoeken veschillende scholen alhier. De vergoeding van de kosten van in standhouding van bijzondere scholen, be doeld ln art 101 der L.O.-wet 1920 zal bedragen f. 11.250 In 1936 zal alleen de secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim f. 60 salaris ontvangen. Aan de leden der commissie zal geen presentle-geld meer worden verleend. De bijdrage aan de gemeenten Haarlem en Leiden in de kosten van M.O. zal f. 500 bedragen. Twee leerlingen uit deze ge meente bezoeken de H B S. te Lelden, ter wijl een aantal R.K leerlingen middelbare scholen bezoeken te Haarlem. Bijdrage in de kosten van Nijverheidsonderwijs wordt bepaald op f. 200. De verpleegkosten van arme krankzin nigen zullen In 1936 bedragen f.7780; hiervan geeft de provincie een subsidie van 1/3 of f. 2593.33, terwijl aan particu liere bijdragen zal worden ontvangen f 416. In verband met de achteruitgang van den financleelen toestand van vele inge zetenen, wordt verwacht, dat vele zieken een beroep zullen doen op de gemeentekas voor betaling der kosten van ziekenverple ging. In verband hiermee wordt ln 1936 hiervoor f. 3000 noodig geacht. De bijzon dere armbesturen zijn uitgeput en kunnen alleen ondersteuningen verstrekken. Voor ondersteuning van behoeftlgen in geld, „de crisis-armlastigen", heeft de gemeen te voor 1936 f. 15000 uitgetrokken. Voor steunverleenlng aan werkloozen wordt in 1936 een bedrag geraamd van f. 125.000. Aan den tljdelijken crisis-ambtenaar, belast met de administratie voor de steun verleenlng aan werkloozen en voor de werkverschaffing zal ln 1936 een salaris van f. 1000 worden uitbetaald. Aan werklooze bloemist-arbeiders, me taalbewerkers en bouwvakarbeiders zal in 1936 een wekelijksohe steun worden uit gekeerd; voor 1936 wordt dit bedrag ge raamd op f. 105.000. Voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen wordt uitgetrokken een bedrag van f. 230. terwijl de bijdrage aan het plaatselijk crisis-comité voor bijzondere hulp aan werkloozen f. 2300 zal bedragen. Ingevolge de regeling tot het opnemen van arbeiders in het bloembollenbedrljf en landbouwbedrijf zal de gemeente als toe slag ln 1936 een bedrag uittrekken van f. 20.000; terwijl het ln de bedoeling ligt, om aan werkloozen die uit hun werkloo- zenkassen een uitkeerlng krijgen, een aan vullende steun te geven, welke bedraagt het verschil tusschen de uitkeering uit de werkloozenkas en het bedrag volgens de Rljkssteun-regeling. Aan subsidie voor werkloozen-kassen wordt voor 1936 een bedrag van f. 9000 noodig geacht. Voor de kosten van toezicht op en Invordering van plaatselijke belastingen wordt een bedrag van f. 305 geraamd. Aan den deurwaarder J. Steenvoort, zal 75 van de geïnde ver- volgingskosten worden uitgekeerd. De hoofdsom van het belastingjaar 1936 1937 wordt geraamd op f. 12400. De ge meente krijgt hiervan 75 opcenten of f. 9300. Op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting komt een heffing van 100 opcenten. Aan „gewetens-gelden" werd in deze ge meente geen cent ontvangen, nóch in 1934, nóch in 1935; deze worden voor 1936 ook op nihil geraamd. De hondenbelasting wordt geraamd op f. 500. Na de laatste verhoogde belasting hebben vele ingezetenen hun hond opge ruimd. In 1936 moet voor een 1ste kl. hond f. 5 en voor een 2e kl. hond f. 2.50 belasting p.j. worden betaald. Met ingang van 1 Jan. 1936 vervalt de heffing van de zakelijke belasting op het bedrijf De bloembollenbedrijven kunnen c'eze belasting niet meer opbrengen, ter wijl ze een bevordering is van de werk- loohetd onder de bloemist-arbeiders. De nieuw-lngevoerde „straatbelasting" telt voor 1936 een kohier van ruim 700 aange- slagenen. Gevreesd wordt, dat hierdoor het aantal vervolgingen en aanmaningen belangrijk zal stijgen. De begrooting, dienst 1936, sluit met een nadeellng slot van f 57.549.90 op den gewo nen dienst. Tot de Kroon zal daarom een verzoek gerich' wov 'en om een bijdrage ln de kosten van de gemeente-huishou ding. De gemeentebegrooting werd hierop aangenomen. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Verlaging huren woningen Voorschoten- sche Bouwvereeniging (complex I) - Loon- bijslagregeling ook van toepassing voor de bloembollenbedrijven - Kerstgave werkloozen - Eervol ontslag aan den gemeente-secretaris E. Vernède en ont slagaanvrage van burgemeester E. Vernède Onder leiding van burgemeester E Ver nède kwam de raad in openbare zitting bijeen. Alle leden aanwezig. In handen van B. en W. werd gesteld een verzoek van W. T. Lekkerkerker e.a., allen veehouders, waarin zij mededeelen, dat de keurloonen van ln nood geslachte dieren zóó hoog zijn, dat de betrokken veehouders behalve het verlies, dat zij uit den aard der zaak reeds lijden, door het feit van tot noodslachting te moeten overgaan, bovendien soms vrij veel meer door gelden voor keuren en voor ge bruikmaking van de slachtplaats moeten betalen, dan de verkooD van het aldus geslachte vee opbrengt. Zij verzoeken een andere regeling aangaande de keurloonen te treffen met den keuringsdienst van Leiden, zoodat deze gelden met de helft worden verlaagd en anders de verlaging voorlooplg te doen dragen door de ge meente en ten tweede, de noodslacht- plaats gratis ter beschikking te stellen, met de verplichting, dat de veehouders zorgen voor schoonmaak na het gebruik. Voor kennisgeving werden o.a aange nomen een brief van den chef der ge meentebedrijven waarin een uitvoerige toelichting wordt gegeven van het elec- trlclteitsverlles. Het percentage is zeer normaal. Ook een schrijven van Gedep. Staten naar aanleiding van de opmerking in een vorige zitting, over het uitgetrok ken bedrag van f. 600 per K M. voor ver schuldigde bijdrage. Het is als een zeer billijke bijdrage te beschouwen, aldus Ged. Staten en het verlagen der bijdrage kan door Ged Staten niet in gunstige overweging worden genomen. Tot lid van de commissie van toezicht op het L. O. werden herbenoemd de hee ren J. H. Romijn en J. J. Smit. Tot lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs werd her benoemd de heer R. van den Ende. Tot lid van het bestuur van de Voor- schotensche Bouwvereeniging werd in de vacature L J. van Leeuwen benoemd de heer A. Verboon. De benoemde nam deze functie aan. Z. h. st. werd goedgevonden over te nemen een strookje grond ln de School straat van den heer J. J. Douwes om daarop een trottoir te maken. De kosten zijn geraamd op f. 20. Goedgevonden werd ln eigendom en onderhoud over te nemen van den heer C. van den Dool te Voorburg de straten van de Noortheystraat, Stadwijk- en Nieuw Voordorpstraat De heer J. Brag- gaar informeerde of de straten in orde zijn en de riolen. Hij heeft plassen zien staan. Alles moet ln orde zijn alvorens de gemeente ze overneemt; hiernaar wordt een onderzoek ingesteld. Op voorstel van B. en W. werd goed gevonden de gemeenschappelijke regeling betreffende het geneeskundig schooltoe zicht Voor 1935 zijn de kosten geraamd op f. 693,33 Te beginnen met 1936 zullen de kosten ieder Jaar 5 hooger zijn. In verband met den financieelen toe stand van de gemeente werd besloten den A.N.W.B. een subsidie te geven van f. 5 Een vorig jaar werd f. 10 gegeven. Uit een schriiven van den minister van Soc. Zaken blijkt, dat het zijn wensch is, dat de huren van de wbningen der Voor- schotensche Bouwvereeniging worden ver laagd. Voorlooplg werd genoegen genomen met 5"/o. Hierdoor zal ongeveer f. 745 min der worden ontvangen, heteeen vrijwel overeenkomt met de winst, die anders ge maakt zou worden. Van het eventueele verlies dat deze maatregel zal opleveren, zal het Riik 3/4 deel voor zijn rekening nemen, ter wijl de gemeente 1/4 zal moeten betalen. De verlaging zal met 1 Januari ingaan. De heer J. Braggaar wilde er de aan dacht op vestigen, dat met deze verlaging met twee maten wordt gemeten, omdat de verlaging alleen van toepassing is op de woningen in het oude park. De verlaging is heel weinig. De voorzitter gaf de toezegging, dat B. cn W. deze wenschen zullen behandelen. Het is niet wenschelijk nog verder te gaan. Dit is reeds de derde verlaging in korten tijd. Alleen de woningen in com plex I zijn met steun van het Rijk ge bouwd; voor complex II is geleend en deze leening is geconverteerd. De verlaging werd goedgevonden. 28 Dec. 1934 besloot de raad in 1935 aan gemeenten of andere publiekrechte lijke lichamen in deze provincie kasgeld ter leen te verstrekken tot een maximum bedrag van f. 50.000 Sedert dien is ge bleken. dat Ged. Staten ook machtiging verleenen gelden ter leen te verstrekken aan gemeenten in andere provincies. Goedgevonden is ln 1936 gelden ter leen te verstrekken aan publiekrechtelijke lichamen, alleen in deze provincie. 23 Oct. besloot de raad een regeling toe te pas sen, waarbij het opnemen van arbeiders in landbouw-, weide- en tuinbouwbedrij ven bevorderd werd. Thans stellen B. en W. voor ook voor de bloembollenbedrijven het van toepassing te verklaren. Op een vraag van den heer J. Braggaar antwoordde wethouder C. Eggink, dat be sloten ls te laten ingaan van 1 September tot 1 December en een tweede periode van 1 December tot 1 Januari. Een verdere regeling is nog niet bekend. De patroons zijn vrij te geven wat zij willen, maar zij kunnen het beste het volle loon betalen en hierop niet beknibbelen. Ten slotte vroeg de heer Braggaar of er ook nog een regeling ls voor patroons, die wel perso neel aan het werk zouden kunnen stellen, maar het niet kunnen betalen. Deze vraag werd ontkennend beant woord. De regeling werd goedgevonden. Op het verzoek van J. Strijd c.s. stelden B. en W. voor te antwoorden, dat er geen termen aanwezig zijn om tot B en W. van Leiden een verzoek te richten om de keurloonen te verlagen. De heer W. G. Dulnisveld had gedacht, dat er gevraagd zou zijn om vrijstelling. De voorzitter antwoordde, dat, nu er een verzoek ls binnengekomen van een aantal veehouders, deze zaak nogeens bij B. en W. ter sprak" zal komen. Aldus Tedge- vonden. Nadat enkele besluiten comptabiliteit BILLIJKE PRIJZEN Van Kempenstraat hoek Tulpstraat te Voorschoten Beleefd aanbevelend, PL PETERS waren genomen en besloten was den werk loozen een Kerstgave te verstrekken, deelde de voorzitter mede, dat aan de agenda nog een punt wordt toegevoegd. Reclames schoolgeld zullen in besloten zitting worden behandeld. Op voorstel van B. en W. werd met ingang van 1 Maart a.s. op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan den heer E. Vernède als secre taris der gemeente Voorschoten onder dankbetuiging voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. Terstond hierop deelde de voorzitter mee, dat hij met In gang van 1 Maart a.s. ontslag heeft ge vraagd als burgemeester der gemeente Voorschoten. Een oogenblik was het stil in de raads zaal. Wethouder J. A. Mens verbrak toen deze stilte en herinnerde er aan, dat er een tijd is van komen en gaan. en dat burgemeester Vernède steeds ln dienst is geweest van de gemeente, ruim 40 jaar. Wij hebben uw besluit te eerbiedigen en zullen u noode missen. Want aan uw lei ding is het steeds te danken geweest, dat er zoowel in den raad als ln de vergade ring van B en W. een aangename sfeer heerschte. Spr. wenschte den voorzitter r.og vele Jaren toe van welverdiende rust, onder Gods zegen. De voorzitter bedankte wethouder J. A Mens met een handdruk voor zijn beste werischen. Hij zal thans niet nader opzijn woorden ingaan, aangezien deze gelegen heid zich nog wel zal voordoen en hij de gelegenheid zal geven van hem afscheid te nemen. Hierop volgde sluiting der openbare vergadering. BOSKOOP. Herdenking 25-jaTig jubileum R.K. Boerenleenbank. In het patronaatsgebouw aan de Rozen- laan heeft de herdenking plaats gehad van het feit dat de R.K. Boerenleenbank al hier 25 jaar geleden werd opgericht. Op deze herdenking welke door vele leden werd bijgewoond, waren ook aan wezig pastoor A J. M. v. Meeuwen en ka pelaan S. Stroek, voorts den heer Verbe ken, hoofdinspecteur der Boerenleenbank uit Eindhoven en den heer Ir. C. Ph. Moer- lands, directeur der Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Door den voorzitter der Boerenleenbank, den heer C. Klijn, werd een overzicht ge geven over de afgeloopen 25 jaar. Spr. sprak eenige woorden van dankbaarheid aan wijlen pastoor Daalmans. die de grond legger is geweest van de R K Boerenleen bank te Eoskoop. De heer Verbeken zette het nut der Boerenleenbank uiteen, en wekte alle leden op trouwe en goede leden d-r Boerenleenbank te zijn. Pastoor van Meeuwen feliciteerde in eenige hartelijke woorden de jubileerende vereeniging en de vier jubilarissen die se dert de oprichting zitting ln het bestuur hebben gehad. n.l. de heeren G. Panne bakker Gzn.. kassier. C Klijn. voorz., P L Binken Fzn.. seer, en W. v d. Werf, lid van den Raad van Toezicht, die allen hun beste krachten hebben gegeven Door den secr. werd vervolgens voorle zing gedaan van eenige felicitaties die waren binnengekomen, waarna tot slot een gezellig samenzijn plaats vond. Diefstal van Beshulst. De beshulst is naar wij van kweekers zijde vernemen zeer schaarsch. Een reden te meer, om zich in acht te nemen voor lieden, die het onderscheid niet weten tusschen het „mijn en dijn" Een en an der ondervond de firma B. alhier ten na- deele \tgarvan een belangrijke partij bes hulst werd ontvreemd- De politie is van deze diefstal in kennis gesteld. VOOR VRIJDAG 13 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. - Algemeen Pro gramma verzorgd door den KRO - 8.00 9.15 en 10.00; Gram.pl. 11.30—12.00: Voor zieken en ouden van dagen 12.15: Gram.pl. en Schlagermuziek 2.303 00 en 3.15: Gram.pl. 4.20: Orkestconcert m.m.v. solisten 5.00; Lezing 5.20: Or kestconcert en causerie 7.00: Berichten, causerie en Gram.pl. 8.00: Berichten 8.05: Gevar. concert 9.00: Gram.pl. 9.20 Symphonieconcert 10.05: Hobo- recital 10.20: Vervolg concert (Om 10 30: Berichten) 11.0012.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA, 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15Declamatie 10.35: Trio concert 11.00: Declamatie 11.20: Trioconcert 12.00: Gram.pl. 12.30: Orgel en zang 1.15 Lyra-Trio 2.00: Omroeporkest (Om 2.50 Boekbespreking) 4.00: Gram.pl. 5.00: Kinderuurtje 5 30: Gevar. concert 7.00: Lezing en Gram.pl. 7 50: Berichten 800: Toe spraak 8.05: Lezing 8.30: Viool en piano 9.00: Lezing 9.30: Gram.pl. 10.00: Tooneelpraatje en declamatie 10.45: Berichten 11.0012.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M 11.2011.50Or gelspel 12.10: Populair concert 12.50: Dansmuziek 1.352.25: Strijkkwartet- concert 4.20: BBC-Midland-orkest 5.35: Populair concert 6.20: Berichten 6 50: Schütz-concert 7 10: Lezing 8 20: Alfredo Campoli Trio 8.50: Gevar. programma 9 50: Berichten, lezing 10.40: BBC-Orkest 11.35—12.20: Dans muziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Kamermuziek 4.20: Concert 5.50 en 8.20: Kamermuziek 9.05: Operetteconcert 11.051.05Ka mermuziek. Keulen, 456 M 5.50' Concert 11.20: Werag-kamerorkest 1.35: Gram.pl. 3.30: Zang. guitaar en cembalo 4.20: Populair concert 5.20: Cello, fluit en piano 6.20: Populair concert 7.35: Rljkszertdlng 8 50: Omroeporkest 10.2011.20: Sted. Orkest Heidelberg. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.ul. 12.50: Salonorkest 1.50 2 20: Gram.pl. 5.20: Dansmuziek 6.35 Kamermuziek 7 05: Gram.pl. 8.20: Salonorkest 10.3011.20: Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Om roeporkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Pianorecital 5.50Declamatie en gram. platen 6.15: Gram.pl. 6.50: Kamer muziek 7.35 Zang 8 20: Voor oud strijders 10.3011 20: Gram.pl. Dcutschlandsendcr, 1571 M 7.35: Po- nulair concert 8.50: Concert, m.m.v. so list 9 20' Berichten 9.50: Concert 10.05: Weerbericht 10.2011.20: Dans muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 13 December. Ie Programma: lederen dag, van 824 üür: AVRO. VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV enz 3e programma: 8.05: Brussel VI. 9.20: Keulen 11.20: Kalundborg 12.05: Pa rijs Radio Pl.m. 13.15: Brussel VI. 14.20: Kalundborg 14.50: Droitwich 15.35: Parijs Radio 17.20; Keulen 17 50: Parijs Radio 18.20: Keulen 19.10: Beromunster of div. 20.20: Droit wich 21.50: London Ree. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.05: Deutschl.sender 10.35: London Reg. 12.10: Droitwich 13.20: London Reg. 17.35: Droitwich 1820: Diversen 18 50: London Reg 20.20: Gram- muziek G. R. D. 22.20. Berlijn 23.20 Weenen of diversen. Wijzigingen voorbehouden. 5. Zoo snel als hij kon gaan, liep Thijs nu aohter 't hondje aan; het dier wist schijnbaar heel goed wat het wilde, daar 't niet den minsten tijd verspilde en regelrecht het bosch in ging. „Nou, nou", dacht Thijs, „jij bent toch wel een zeer vreemdsoortig ding. Ik denk nu wel dat ik mij niet vergis als 'k zeg dat er toch iets bijzonders ls. Je leidt mij vastberaden ergens heen; dan wil je dat ik daar iets voor je doe naar 'k meen." Doch 't hondje vloog maar voor hem uit zij holden alle twee. Zoo nu en dan wendde het dier zijn snuit, alsof het vroeg: „Je gaat toch met mij mee?" 83 I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7