PRIJSRAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. UIT DIERENLAND. EXTRA PRIJZEN! mag 16 boeken verloten, daarvan >ot ik dan: boeken onder alle getrouwen, boeken onder alle grooteren. boeken onder alle kleineren. .1111 en leeftijd vermelden, toe ver- nu eens geen van allen den leeftijd ij te vermelden, dat vraag ik toch aJ- zóó dringend. r jdig inzenden, dat wil zeggen, vóór 9 c Maandagsmorgens aan het Bureau 11 isch Dagblad", of de brieven over de moeten op zijn laatst Maandags aan adres. Den H^ag, van Beuningen- it 42, zijn. ei neren van 711 jaar. ooteren van 1116 jaar. prijsraadsels geef ik ditmaal een je van woorden zoeken, dat ik jaren len ook eens gaf, toen viel het erg in smaak, deden velen met plezier mee aarna is mij al meermalen gevraagd, v dat werkje nog eens wilde opgeven >rijsraadsel. t is zoo: Het einde van het eene d moet het begin van het volgende •cl zijn en zoo steeds door. erbij eenige voorbeelden: ede Deventer, terug rugpijn enz enz., orsbeenbrand brandspuit, spuitwater rverf enz enz. ziet aan deze voorbeelden dat het 2, 5 letters mogen zijn, die hetzelfde als einde en begin der woorden, dat les goed. Gaan jullie nu maar zoeken. grooteren moeten 40 (veertig) woor- zoeken en dat mag zóó zijn, één heele van 40 woorden achter elkaar, of 4 van 10 woorden, of 2 rijen van 20 den, dat mogen jullie kiezen. kleineren moeten 30 (dertig) woor- zoeken, 30 op één heele rij, of 3 rijen 10 woorden of 1 rij van 20 en 1 rij 10 woorden. llie ziet het: ik maak het zoo prettig ?lijk voor mijn raadseljeugd, zoodat een -er met plezier aan kan meedoen, ijn genoeg woorden te vinden, je zal zoodra je begint, gaat het vanzelf. Is duh goed begrepen? het einde van eene woord, het mogen 2, 3, 4, 5 let- zijn, moet het begin van het volgen- 'oord zijn, kijk maar naar mijn voor- ien. ien brieven er bij schrijven, allen tijd uiken voor het prijsraadsel. nken aan naam en leeftijd. est goed alles wat er bij staa/t ge- even. j. A. KOOPMANS VAN BOBKEREN. •n Haag, v. Beuningenstraat 42. DE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: trtruy de Groot, Emma de Groot, e Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, e Keyzer, Truus van Eyck, Ali Varke- r (Zoeterwoudei. Willie van Leeuwen, van Leeuwen, Ali Varkevisser (Oegst- i, Leendert Sybrands, Wim Evers, Ca- atje Verbiest, Rika de Graaf, Hans Corry Kret, Cor Spoelstra, Lientje peen, Hennie de l'Ecluse, Ida Maria de f, Cisca van Gijzen, Jaantje Brax- n, Bep Braxhoven, Wim Nieboer, ous Nieboer, Jannie Nieboer, Jopie tra, Tieleman van der Linden. Lena Maartje Sierag, Mientje Stikvoort, elis Smit, Leendert Jongeleen, Piet van )nd, Trieneke van Manen, Aaltje van Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, etje van Vliet, Bernard van Vliet, ie Liebert, Nico Liebert, Ali van der t, Rieka Uljee, Dientje Olivier, Jan de if, Grietje de Graaf, Marie Brokaar, Brokaar, Rietje Laman, Wim Laman. tje Laman, Geertruida Blöte, Dorus de Kees de Geus, Jannie de Water, s de Water, Mientje de Water, Piet dam, Jannie van Biezen, Toos Bouter, Bouter, Rie Hartevelt, Jannie Harte- Prijna Hartevelt, Cootje Hartevelt, van Kooperen, Riete Scheer, Mappy wiem, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Toos Lieshout, Sientje Timmermans. PRIJSRAADSELS, EXTRA PRIJZEN! Zooals al 15 Jaar lang. krijgen jullie prijsraadsels tusschen St. Nicolaas en Kerstmis. December is de maand der donkere dagen, dus blijft de jeugd veel binnen en al heeft December vele feest dagen, het ls toch niet altijd feest, dus Iheeft men nog volop den tijd om een prettig werkje binnenshuis le doen in de warme kamer gezellig in de huiselijke kring. Prijsraadsels trekt altijd velen aan en toch zeker als er extra prijzen zijn. Nu weer 16 boeken, dus vele kansen! Probeert het maar, je zult het zien. het gaat van zelf er zijn ontelbaar veel woorden, want ik ben niet streng, ik doe Jullie graag plezier, de laatste letters, het mogen er net zoo goed 2, 3. 4 of 5 letters zijn, moeten de laatste letters van het eene woord zijn en de eerste letters van het volgende, het is niets moeilijk hoor, het gaat van zelf. Geen brieven er bij, des te meer tijd heb je voor het zoeken der woorden. Maar pas op hoor, wie naam of leeftijd vergeet, kan niet meeloten. Tijdig inzenden. Wat een verhalen vandaag over St. Nicolaas. Nu ik zie ook met groote dank baarheid terug op dien dag, zoovelen ge dachten mij in hartelijke vriendschap. Een kamer vol prachtige bloemen, nu zie ik er nog met genoegen naar, ik smul al dagen lang van heerlijke vruchten, een glas ver sterkende wijn verkwikt mij enz. enz. Nu wat aparte antwoorden. Piet van Egrnond ik zag dadelijk dat je nieuw postpapier hebt, en ik las in je brief over nog vele andere cadeaux. Truus van Eyck gezellig feest gevierd op school en veel St, Nicolaasiiedcren gezon gen, dat brengt al in een vroolijke stem ming en toen thuis verrassingen gevonden. Ali Varkevisser, op je couvert stonden Lies en Kootje ook, maar de brieven waren er niet in Dat raadsel heeft er ai inge staan. - Willie en Elsje van Leeuwen dus de Sint heeft Jullie ook goed bedacht, met nuttige en mooie en prettige cadeaux. Rietje, Pauitje en Wim Laman, alle drie blij en tevreden over de goede Sint Nico laas, dat hoor ik graag. V.'as Neeltje erg ziek toen je bij haar kwam. Hennie de l'Ecluse wel bedankt voor de aardige kiek, en het is dubbel aardig voor mij omdat je daar zoo zit met je raadsel- brief om die in de bus te doen. Waf ten massa heb jij gekregen. Ali Varkevisser lOegstgeest) ja ik heb het ook goed gehad. Ik heb ook heel wat gelezen in mijn leven, nu niet altijd zoo veel meer, mijn hoofd is dikwijls te moe. Rika de Graaf ja zeker weet ik het Levendaal, het is er veel mooier en netter dan in mijn jeugd, dat is mij dikwijls ver teld. Ik heb 24 jaar in Leiden gewoond, ben er dus goed gekend. Carolientje Verbiest dat is zeker prettig die doos met al die platen om te borduren. Ben je ziek? dat schrijft Rieka mij, maar jij schreef er niets over. Wim Evers is dat een bouwdoos waarmee je zelf vliegtuigen kunt maken naar voor beelden natuurlijk? Lientje Oostveen ik was blij dat ik ein delijk weer eens van je hoorde, dat ls zóó lang geleden ik dacht al telkens: zou Lientje ziek zijn? Jojie Hofstra uitstekend als je weer mee gaat doen, met die lange winteravonden is het wel gezellig hè. Leendert W. Jongeleen ja in December zijn er mooie feestdagen, nu kan je je weer verheugen op het Kerstfeest als jullie het dan zoo goed samen hebben Ihuis. Alie v. d. Holst ja ik ben al heel lang ziek, heb de laatste 7 jaren zooveel te bed moeten liggen, dat is niet vroolijk. Ik ben altijd dankbaar als ik kan werken voor mijn raadseljeugd. Rieka Uljee wat heb je veel gekregen, je noemt heel wat op. O. ik vond zoo n grap pig idee, een fleschje aan een hengel. Vijftal van Vliet het zal bij jullie thuis met zoovelen ook wel een vroolijke dag zijti geweest met St. Nicoaas en Aaltje heeft het wel extra goed gehad dit jaar, doordat zij nu een dienstje heeft. Toos van Lieshout ja als je nu zooveel huiswerk en lessen hebt, blijft er niet veel tijd over voor de raadsels en brieven schrijven, los dan alleen de raadsels op, zonder er een brief bij te schrijven. Bep v. Kooperen zoo, ga jij 4 maal Kerst feest vieren met een Kerstboom er bij, dat In Dierenland, hier ver vandaan, Daar kwam toch zoo iets grappigs aanl Een olifant droeg in zijn slurf (Op zijn gezicht las men: ik durf! Een groote trom. Hij sloeg er op! Van lari dari dari dop! Een eindje verder zag 'k een koe. Die zei heel goedig: boe boe boel En 'k kon daarbij heel duld'HJk zien: Zij naaide vlug op een machien Een jurkje voor haar jongste spruit, De stof was vroolijk en geruit. 'k Keek verder - nee maar! - zag ik goed?! Daar kwamen in een langen stoet Veel groot'en kleine apen aan, Die wilden naar het zwembad gaan! Een badhanddoek had ieder mee. 't Was met die warmt' een goed idee- En in het groene weideland. Bij 't slootje aan den schaduwkant Daar zat een kikker op een kluit. Die riep met een heel forsch geluid: Straks dansen w'in den maneschijn; 't Orkest zal van de Krekels zijn! Een geitje speelde mandollen Wie heeft toch ooit zoo iets gezien? Het klonk in mijn oor ongewoon. Al was het zuiver wel van toon. Het speeld' een vroolijk geitenlied. De menschen kennen dat zoo niet. Van Dierenland hier ver vandaan Wist ik tot nu toe niet 't bestaan. Ik keek dan ook mijn oogen uit En zette een verwonderd' ssnuit. Plots hoord'en zag ik heel niets meer Maar waar waar was ik dan ook weer? 'k Lag in mijn bed, mijn droom was uit. De zon keek lachend door de ruit! Van één ding had ik nu toch spijt! Weg was nu de gelegenheid, Waarnaar ik lang al had gezocht: Te vragen, of ik meedoen mocht! CARLA HOOG, (Nadruk verboden). is (heel veel vreugde voor Jou in het voor uitzicht. Ik zal wel geen Kerstboom zien dit jaar nu ik ziek lig. Jannie van Biezen wat een mooie St. Nicolaas heb je gehad, wel 4 boeken dan heb je heerlijk wat te lezen, in de Kerst- vacantie. En je zult ook geen koude han den hebben, 2 paar handschoenen Bep en Wim Nieboer dat was fijn hoor dat Sinterklaas met zijn knecht Dij jullie kwam, vooral nu het moeilijke tijden zijn voor je ouders. Neen een rebus met tee- keningen plaats ik nooit, want ik weet niet of ze die figuren dan hebben op de druk kerij. Toos en Bep Bouter ik heb lekker al ge smuld van het fruit dat in jullie mooie mandje zat, de chocoladeletter heb ik nog. Het mandje zal ik blijven gebruiken. Har telijk dank hoor. Dus bij jullie was het 2 maal feest. Piet Noordam o, dus jij kent en zingt zoowel de oude ais de nieuwe liedjes, ge zellig ook met Moeder thuis, speelt Moeder dan piano er bij? Trieneke van Manen zoo is het je broer Piet, ja dat wist ik niet, dat had hij ver geten mij te schrijven. Heb jij zooveel moois van den Sint gekregen, is de Sint zelf bij je geweest? Veel plezier op het feest. Drietal de Water ik zie wel uit den brief dat jullie alle drie een heel goed Sinter klaasfeest hebt gehad en nu genoeg te lezen, te spelen, te handwerken. Mientje Stikvoort dat strooien van pe pernoten zal wel heel grappig zijn geweest, o daar had ik vroeger ook zóó'n schik in toen ik dat nog bijwoonde, Is dat een vee- renpen, die bij dat postpapier was. Nico en Marrie Liebert beiden veel ple zier gehad, zelf allerlei gekregen en Vader en Moeder ook wat gegeven, dat is aardig. En het kleine broertje? Sientje Timmermans druk op de school met de repetities, nu dan bewaar je zeker je boek van 5 December voor de vacantie dan kan je ér op je gemak van genieten. Leest nu allen goed alles wat ik bij de prijsraadsels schreef, zoodat je het goed weet, dan is het heel prettig en gemak kelijk. Werkt met pleeier! Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13