RADION-WEEK De Negus weigert ook maar één duim grond at te staan. GRATIS TOEGANG STADS GEHOORZAAL ft»'6 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 December 1935 Derde Blad No. 23225 Volkenbondsraad 17 December bijeen. het accoord van parijs. Het tweede bombardement van Dessie. 99 99 811 LAND- EN TUINBOUW. tegen afslachting van vee. O (üpeclale Reuter- en A.N.P.-dienst). Gevechten ten Westen van Makalle. ASMARA, 9 Dec. i Reuter-A.N .P.) On- Mks de mogelijkheid, dat binnen afzien- [jren tijd onderhandelingen over het be ften van een accoord inzake het Oost- ifrüaansche conflict kunnen worden te- -jioetfczlen, blijven de Italianen aan het joordelijk front voorbereidingen treffen «or een nieuw offensief. De luchtmacht speelt hierbij nog steeds mn belangrijke rol: zij voert talrijke ver- Knnlngsvluchten uit en blijft verschillen- jepunten van het vijandelijk gebied bom- jgdeeren. Ook de zuiveringsactie in het Noorden jordt voortgezet. Een Italiaansch detache ment, dat ten westen van Makalle ope ned In het reeds bezette gebied, is van morgen aangevallen door een sterke afdee- |m Abessljnen, die zich verborgen hadden •houden ln het dal van een der zijrivie ren van de Takazze De Italianen verde den zich hardnekkig en chargeerden srscheidene malen met de bajonet op het mteer. Toen de Italianen versterking Kgen, keerden de kansen. De Abessljnen (ismen in de minderheid en trokken zich BW De Negus niet bereid tot gcbieds- afstand. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Iddis Abeba verneemt uit regeeringskrin- Rij. dat de Negus niet bereid zal zijn tot mlgen gebiedsafstand. De berichten, vol tas welke aan Mussolini zekere voorwaar ts voor den vrede zullen worden gedaan, nr welke te Parijs overeenstemming is treikt tusschen Laval en Hoare. worden a de Abessijnsche hoofdstad druk bespro- Men gelooft, dat Mussolini die voor tellen zal aanvaarden en dat in verband darmede de druk der sancties geleidelijk i! verminderen. Het spreekt wel vanzelf, st een dergelijke ontwikkeling ln de dl- atieke besprekingen hier in een on- pnstlg licht wordt gezien. De Abessijnsche geeringspersonen betoogen, dat na een did van twee maanden de vorderingen >r Italianen niet noemenswaard zijn. De ibessijnen, aldus verklaart men, hebben aeuwen moed gekregen door den terug- acht hunner vijanden in het Noorden en i het Zuiden en ook door de gevoelens, ut welke in Europa de berichten over hét ombardement van Dessie zijn ontvangen, (cn acht het dus onredelijk, dat men van (e Abessljnen zou verlangen, dat zij ook isar lets van hun gebied zouden afstaan. Vier Italiaansche priesters aan gehouden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Iddls Abeba meldt verder, dat vier Ita- bansche priesters in burgerkleeding zijn ingehouden te Awasj, aan den spoorweg Bdis Abeba-Dzjiboetl. ZIJ zouden van de ioofdstad zijn gekomen en geld in hun teren verborgen hebben. Dit geld is in lulag genomen. De priesters worden op lei oogenbllk vastgehouden in afwachting na nadere Instructies uit de hoofdstad. .(Copyright Reuter-A.N.P.) Onlangs zou in het uiterste Westen van kt Zuidelijk front, ten Noorden van Dolo, en verbitterde strijd zijn gestreden tus- then het leger van Ras Desta en een groote afdeellng Somali-troepen. Bijna 1600 man zouden hierbij gedood of (twond zijn. De gevechten duurden een zllen dag: twee Italiaansche tanks zijn tótgemaakt. De Abessyniërs zouden 850 man verloren ktben, de Italianen ongeveer 700. Gisteravond zijn te Addis Abeba zes rachtauto's aangekomen met gewonden sn het bombardement van Dessie van Mdag en Zaterdag. De secretaris-generaal van den Volken- kad heeft van de artsen van het Ameri- cansche hospitaal te Dessie een telegram Btvangen, waarin geprotesteerd wordt ^en het bombardement van dit hospitaal to Italiaansche vliegtuigen op 6 Dec. Sr wordt verklaard, dat de eerste explo- feve en brandbommen op de lazaretten Jn het Roode Kruis zijn geworpen, en wel Jil bommen op het gebouw van het Tafari toonnen-Ziekenhuis, dat 65 zieken en (Wonden herbergde en op het dak waar- un over de geheele breedte een rood kruis kschilöerd was. De instrumentenkamer jterd door de bommen geheel vernield en nndde evenals twee ziekenkamers geheel tl Ook het 100 Meter verder gelegen bij - wouw van het ziekenhuis, waarin zich 'eueens zieken bevonden, werd getroffen. Wzelfde lot trof een op 200 Meter afstand Wande operatietent, die met al het ma- 'haal door een bom ln brand geraakte en 'Meld werd. In al deze gevallen waren «scheidene roode kruizen uit de lucht ■ditbaar. In totaal zijn in de omgeving 5b het Roode Kruis-lazaret meer dan 40 tomen geworpen. Omtrent den luchtaanval op Dessie werd 'w Italiaansche zijde in het Volkenbonds- Bouw verklaard, dat deze actie om twee tonen gerechtvaardigd was. Ten eerste Abessynië nagelaten overeenkomstig ''bepalingen van de Geneefsche conventie «dedeeling te doen van de aanwezigheid J® een lazaret te Dessie, en ten tweede Uen in Dessie sterke troepenafdeelingen •ken. terwijl ook de Abessijnsche generale daar aanwezig was. Voor de eerste maal sedert het uitbre- *Ji der vijandelijkheden begint men in io scePtische kringen hoop te koesteren JLe{Ln vreedzame regeling van het con- Deze hoop is vooral gebaseerd op het dat Italië zal loopen, indien het de «Wtellen van Londen en Parijs zou ver- ïïv?n' Met nadr"k wÜst men er in dit hrt °P' dat er Eeen enkele wijziging »hr Geneefsche procedure zal worden ücim zo°lang men niet weet, hoe le.opde voorstellen zal reageeren. Men v-ent er daarom nog steeds vast op. dat ij, toïimissie van achttien gewoon zal JSJJtotnen en dat ook de reeds vastge- ue bijeenkomsten van de deskundigen- r™ussie uit de commissie van achttien ta» toepassing van de sancties ln seval zullen plaats vinden. De uitwerking der brand bommen - Het afweergeschut zwijgt. (Van onzen correspondent Stuart Emeny). DESSIE. Zondag Dessie heeft onder doodsche stilte een nieuwen luchtaanval doorstaan. Toen de Italiaansche vliegtui gen gistermorgen plotseling uit de lucht te voorschijn kwamen, vonden zit niets anders dan een verlaten, leege stad Zoodra het alarmsignaal gegeven was. waren de bewoners in drommen de om liggende heuvels ingetrokken en hielden zij zich daar verborgen. Het bevel om niet OD de vliegtuigen te schieten werd strikt opgevolgd Tlidens het hevige bombardement, dat Vrijdag had plaats gevonden waarbli een Italiaansche bom den keizer, die temidden van zijin troepen afweergeschut bediende, slechts met enkele meters miste, werden geweldige hoeveelheden ammunitie ver spild ln een hopeloos gevecht van geweren tegen Italiaansche bombardementsvlieg tuigen. De keizer had thans instructie ge geven. dat niet geschoten mocht worden om een herhaling van het nutteloos ver weer te voorkomen. Geen enkel geweer of machine-geweer werd bil het tweede bombardement afge vuurd. Het afweergeschut werd niet tegen de aanvallende vliegtuigen gebruikt. Van uit de loopgraaf, waaruit ik den luchtaanval volgde, zag ik, dat de Ita liaansche vliegtuigen zochten naar plaat sen. waar troepen waren geconcentreerd. Toen de vliegtuigen de zestig tenten op de •helling van een heuvel tegenover mij ontdekten, schoten twee machines piibnel omlaag en lieten brandbommen vallen. Onmiddellijk schoten vlammen on en. toen de rook was opgetrokken, was er van de tenten niets meer te zien Dit alles speelde zich af in minder dan vijf minuten. Het vliegveld te Dessie werd eveneens gebombardeerd, maar hier werd weinig schade aangericht. Een tijdelijke operatiezaal is ingericht in het hospitaal van het roode Kruis, dat Vrüdag ernstig werd beschadigd. Bedevaart van den Negus. Ik heb den Negus vergezeld op een bede vaart. die hli heeft gemaakt naar een klooster dat op een eiland in het Haik- meer. 20 mijl ten noordoosten van het hoofdkwartier te Dessie, is gelegen. Staande aan den oever van het meer ont ving de keizer den zegen. De tocht van Dessie naar het meer was aanleiding tot tafreelen van devotie. Dorpsbewoners had den zich langs den weg verzameld en rie pen „Abaté!" (..Heer!") Luchtaanvallen op maisvelden. Mijn gids vestigde mii,n aandacht op een veld van hoog-opgeschoten mais. dat den indruk maakte van een afdeeling infan terie op grooten afstand Hli zeide. dat de Italiaansche vliegers voortdurend deze maisvelden met bommen en machine geweren bewerken, in de meening. dat zij met Abessijnsche troepen te doen hebben. Overigens neemt de militaire bedrijvig heid met den dag toe. Van uur tot uur worden nieuwe stellingen door de troepen betrokken en de Abessljnen voeren de guerilla steeds intensiever In 'n beboschte vallei hebben manschappen van Ras Seyoem een aanval gedaan op een Ita liaansch muilezel-convooi. De Abessijnen waren onder bescherming van de duister nis over de bergen getrokken. De itali aansche kapitein die het bevel over het convool voerde, een een aantal inlandsche soldaten werden gevangen genomen. (Auteursrecht News Chronicle-A N.P.). Tegelijkertijd wijst men er op. dat de commissie van achttien niet de bevoegd heid bezit, de vredesvoorstellen te onder zoeken. De Engelsche ministerraad heeft gister avond vergaderd en heeft het accoord van Parijs in hoofdzaak goedgekeurd. Over den inhoud wil men zich echter nog niet uitlaten. Di het Lagerhuis heeft majoor Attlee, de leider van de oppositie, Baldwin om nadere inlichtingen gevraagd. Baldwin zeide, dat de voorstellen, die door Laval en Hoare waren opgesteld, npg niet gepu bliceerd konden worden. Verder wenschte hij zich op dit oogenblik nog niet uit te laten. De Engelsche koning ontving voor de kabinetsraad Eden in audiëntie. De Ethiopische legatie te Londen maakte bekend dat de regeering van Ethiopië geen vredesplan zou kunnen aanvaarden dat ook maar de geringste territoriale offers inhoudt ten gunste van den aan valler, die schuldig is bevonden aan den onrechtvaardigen aanval. Van officieele zijde wordt te Rome medegedeeld dat de regeering nog geen mededeeling heeft ontvangen over de te Parijs opgestelde voorstellen tot regeling van de Abessijnsche kwestie. Men blijft derhalve in deze gereserveerd. De Italiaansche Senaat bijeen. In tegenwoordigheid van den kroonprins en van zes andere leden van het koninklijk huis. vond gisteren de plechtige openings zitting van den Italiaanschen Senaat plaats De duce en alle leden van de regeering, in zwart hemd. waren aanwezig. De tribunes waren geheel gevuld met be langstellenden. Voor het begin der zitting boden alle senatoren hun medailles aan voor den staat. Als voorzitter van den Senaat, opende Federzoni de zitting. Onder grooten bijval verwelkomde spreker allereerst den kroon prins en de leden van het koninklijk huis: „De buitenwereld mag weten" zeide hij, „dat het Italiaansche vólk door onver breekbare banden met zijn koningshuls verbonden Is", RECLAME. 5251 TE LEIDEN Nog slechts tot en met 13 December in onze zaal interessante voorstellingen ter gelegenheid van de Eike dag 2 voorstellingen. Aanvang 2.15 cn 8 uur n.m. De voorstellingen zullen worden opgeluisterd door filmvertoning, goochelen, loterij en verdere attracties Iedere bezoekster ontvangt gratis een aardige verrassing Niets te kopen! Niets te betalen! Om teleurstelling te voorkomen wordt U aangeraden tijdig Uw plaatsen te bespreken, waartoe dagelijks gelegenheid bestaat van 9 tot 12 uur voormiddag aan het gebouw. De uitnodigingen tot bijwoning dezer voorstellingen worden per post toegezonden. Gelieve Uw uit nodiging bij het bezoek mede'te brengen. VOOR DAMES BOVEN 18 JAAR 8AW 62 B TUBERCULOSEBESTRIJDING. Nieuwe subsidieregeling vastgesteld. De minister van Sociale Zaken heeft een nieuwe regeling vastgesteld voor de verstrekking van Rijkssubsidie voor tuber culosebestrijding. De nieuwe regeling, welke is opgenomen in Stct. 240, treedt in Januari in werking; de vroegere ter zake getroffen regelingen zijn met ingang van genoemden datum ingetrokken. WIJZIGING VAN DE BEGROOTING LANDBOUWCRISISFONDS. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging der begrooting van het Land bouwcrisisfonds voor 1934. Zooals reeds in de memorie van toelich ting bij het wetsontwérp tot verhooging der begrooting van het Landbouwcrisis fonds voor 1933 in uitzicht is gesteld, wor den thans evenals dit voor 1933 ge schiedde alle uitkeeringen e. d. in 1934 en 1935, verbonden aan oogst, gras of teelt 1934 op de begrooting voor 1934 genomen, terwijl de oorspronkelijk geraamde uitga ven verbonden aan oogst, gras of teelt 1933 komen te vervallen. De tot. uitgaven van den gew. dienst wor den thans geraamd op f. 200.471.000. de raming bedroeg oorspr. f. 180.374.683 75, zoodat het totaal der uitgaven wordt ver hoogd met f. 20.096.316.25. Luide toegejuicht, gaf Federzoni daarna uiting aan het grenzelooze vertrouwen van het Italiaansche volk in Mussolini en diens politiek. „De Senaat wenschte op gelijke verontwaardigde wijze te protesteeren te gen de sancties als de Kamer". Admiraal Thaon de Revel wees er ver volgens op, dat hij in den oorlog de Italiaansche vloot in broederlijke samen werking met de Britsche en de Fransche vloot had gecommandeerd, en het nooit mogelijk had geacht, dat de Britsche vloot in de Middellandsche Zee tegen Italië zou worden samengetrokken en dat tusschen Engeland en Frankrijk tegen Italië gerichte afspraken zouden worden gemaakt. Voor de openingszitting had senator Thaon de Revel reeds, zooals gemeld, een door bijna alle senatoren onderteekende resolutie ingediend, waarin de Senaat ver klaart ten volle overeen te stemmen met het werk van Mussolini. Bij acclamatie werd de resolutie aange nomen. Na deze stemming nam de duce het woord: „Ik dank den Senaat", zeide hij, „voor deze stemming, die van zeer groote beteekenis is. De Senaat kan er zeker van zijn, dat onze Europeesche en Afrikaansche belan gen met de uiterste energie zullen worden verdedigd". Volkenbondsraad op 17 December bijeengeroepen. Op verzoek van den voorzitter van de door den Volkenbondsraad ingestelde commissie voor de vestiging van Assy- riërs in Irak heeft de waarnemende voor zitter van den Volkenbondsraad, de Argen- tijnsche vertegenwoordiger Ruiz Guinazi, den Voikeribondsraad bijeengeroepen in een niet-openibare zitting op 17 December a.s., des morgens te 11 uur. Algemeen neemt men aan, dat deze motiveering slechts dient om den Volken bondsraad bijeen te kunnen roepen ter bespreking van de nieuwe fase, die in de diplomatieke besprekingen inzake het Ita- liaansoh-Abessijnsche conflict is ontstaan. Men verwacht, dat een beslissing, die men in den loop van Januari tegemoet zag, thans reeds voor Kerstmis mogelijk is. Uit Egypte. Ter bescherming van den dam van As- soean tegen aanvallen van vliegtuigen hebben de militaire autoriteiten in Egypte besloten, een vliegveld in de nabijheid te bouwen. Op hooger gelegen plaatsen in de omgeving wordt vliegtuigafweergeschut geplaatst. Verder is men voornemens, de burger bevolking te beschermen tegen luchtaan vallen en gas. Uit Cairo wordt gemeld dat de bij de ongeregeldheden ernstig gewonde student ls overleden. HET ZOU DE HUIDIGE SITUATIE IN DE VEEHOUDERIJ MET VERBETEREN, WEL VERSLECHTEREN. Inzake de mededeeling van den Minister van Landbouw en Visscherij omtrent het intrekken van de maatregelen tot beper king van den melksteun en het overwegen van andere maatregelen om tot kleinere melkproductie te komen, en een even- tueele afslachting van vee, meldt het be- s'.uur van den Ned. Slagershond ons het volgende De oogenschijnlijke eenvoud van de re deneering: „indien wij een bepaald per centage van ons productie-apparaat bui ten werking stellen, verminderen wij ook de productie met een dergelijk percen tage". speelt de voorstellers dezer her nieuwde afslachting waarschijnlijk par ten. In feite ligt dc quaestie lang niet zoo eenvoudig als hierboven voorgesteld. De grootte van den melkveestapel is slechts één der factoren, die de totale melkpro ductie bepalen. De weers- en voederom standigheden spelen daarnaast een zeer groote rol. Onder bepaalde omstandighe den kunnen deze factoren waarvan de laatste door den veehouder goeddeels be- heerscht wordt het geheele effect van dc inkrimping van het productieapparaat volkomen te niet doen. De moeilijkheden waarvoor thans een oplossing moet wor den gezocht zijn tweeërlei: 1. een te groote melkproductie. 2. te lage slachtveepnjzen. Deze moeilijkheden zijn niet van recen- ten datum, zij dateeren reeds van 1932 1933. In 1933 en 1934 heeft de Regeering getracht door een afslachting van resp. 119.000 oudere runderen en 130 000 jonge drachtige vaarzen, verbetering in de si tuatie te brengen Het blijkt thans, dat dit op een groote teleurstelling is uitgeloopen. We moeten thans constateeren 1. dat de melkproductie in 1935 grooter was dan ooit tevoren: 2. dat de slachtveeprijzen, speciaal van liet betere soort slachtvee op een lager niveau staan dan jaren het geval was; 3. dat er een wanverhouding bestaat tus schen de prijzen van het melkvee en de afgemolken, voor de slachtbank bestem de. koeien. Dit wordt bevestigd o.m. door het blad „De Melkveehouder", het orgaan van de Prov. Bonden van Melkveehouders, hetwelk zegt. dat een consumptie-melker thans voor aanschaf van één versch ge kalfde koe twéé afgemolken koeien moet verkoopen. Deze moeilijkheden dragen hetzelfde ka rakter, als die van 1933 en evenmin als toen zal ook thans afslachting het ge- wenschte effect hebben. Indien de Regeering een hernieuwde af slachting dienstbaar wil maken aan be perking der melkproductie, dan dienen dus melkkoeien afgeslacht te worden en noe liefst hoog produceerende koeien. De melkveeprijzen, die reeds thans hoog staan, zouden daardoor nog meer stijgen en de wanverhouding tusschen slachtveeprijs en gebruiksveeprijs en tusschen kostprijs van melkvee en opbrengst van melk. nog meer accentueeren. Een derde afslachting van melkvee moet als duur en storend wer kend, absoluut verworpen worden. Resteert een afslachting van slachtvee, om op die manier de slachtveeprijzen om hoog te halen. Aannemende dat inder daad de slachtveeprijzen omhoog gaan, is dit middel erger dan de kwaal is. De kwaal is: een teveel aan rundvee. Het middel moet dus zijn: een snellere afvloei naar de slachtbank. Een afslachting van slachtvee (iedere afslachting trouwens i werkt funest op den normalen omzet van vleesch. De druk van de blikvleeschdistributie (in 19394 10 mil- lioen K.G., in 1935 ongeveer 20 millioen K.G.), de belasting van de veeprijzen met 16% crisisheffing en de tijdelijk uit een overname van vee op groote schaal voort vloeiende hoogere prijs, zullen den nor malen afzet voor de vieeschconsumptie weer zoodanig drukken, dat het geheele effect der afslachting op de grootte van den veestapel verloren gaat De practijk heeft dit ook bii de vorige afslachtingen geleerd. Van 19,5 K.G. per hoofd in 1933 liep de normale rundvleesch- consumptie terug tot 15.7 K.G. per hoofd der bevolking in 1934. Een achteruitgang van 3.8 K.G. per hoofd dus, die het min der slachten van 128.000 stuks normale runderen beteekent in één jaar tijds. Hoewel onder invloed van de heffings verlaging van 20% op 10°/o per l Nov. 1934 en de lagere veeprijzen (ongewenscht ge volg van de daling der normale slach tingen i de rundvleeschconsumptie over 1935 weer wat hooger ligt, is wel te bere kenen. dat over den geheelen tijdsduur genomen, dat blikvleeschdistributie en crisisheffing op de normale vieeschcon sumptie zullen drukken, de achteruitgang in normale slachtingen zoo groot .is, dat daardoor de vermindering van den vee stapel door de afslachting van 250.000 run deren volkomen illusoir moet heeten. Een tijdelijke opleving met prijsstijging van vee in den tijd dat de Regeering vee voor afslachting overnam, is later weer gevolgd door een even groote en nog die per inzinking, terwijl de mesters en vet weiders ernstig werden geduDeerd door een hoogeren inkoopsprijs van het magere vee gevolgd door een minder debiet en lagere prijzen voor het afgemeste vee. Nóch uit het oogpunt van melkbeper- king. nóch uit dat van het opruimen van overtollig vee, biedt een hernieuwde af slachting dus eenige perspectieven, zooals tiouwens de resultaten der vorige afslach tingen wel geleerd hebben. Resultaat is naast een streng doorgevoerde teeltbeper king en een aanmoediging tot het omleg gen van grasland in bouwland (in den geest van den door den Minister van Landbouw en Visscherij voor een tijd van 3 jaren gegarandeerde roggeprijs), slechts te verwachten van maatregelen die de verruiming van den normalen vleeschaf- zet in het binnenland beoogen. Tot deze maatregelen behooren opheffing van den crisis-accijns en distributie van blik- vleesch alleen aan armlastigen. Dat het rundvleeschverbruik in het 3e kwartaal 1935 ondere lagere vleeschprij- zen weer iets steeg, geeft een sterke aan wijzing. dat een zoo weinig mogel k belast product meerdere afname zal vinden. 'Hoewel aan deze stijging in de rund vleeschconsumptie ook wel zal medege werkt hebben de teruggang in de var- konsslachtingen, mag men toch deze in- v'oed niet te hoog aanslaan. Bovendien komt de te constateeren teruggang in het aantal varkensslachtingen in een geheel ander licht te staan, indien men er reke ning mede houdt, dat in het derde kwar taal 1934 nog 4 millioen K.G. spek door de Veehouderijcentrale uit de markt werd ge nomen. terwijl dit in hetzelfde kwartaal van 1935 in het geheel niet plaats vond. Uitteraard moest dit een teruggang in slachtingen geven.) De inkomsten van den veehouder be staan voor 1/3 uit de opbrengst van den rundveestapel voor vleesch voorziening. Door deze vleeschvoorziening extra te be lasten en daardoor in omvang te beperken is niet alleen het slagersbedrijf, maar ook de veehouderij gedupeerd. Een principieele fout was dan ook, millioenen onkosten op maatregelen ter beperking der melkpro ductie, te verhalen op de vleeschproductie en vieeschconsumptie. Een te groote veestapel is aangewezen, bij gebrek aan voldoende export, op een zoo ruim mogelijke afvloeiing via de slacht veebank. De cijfers van de laatste vee-inventari satie wijzen dan ook op een grootere nei ging bij de veehouders om meer vee voor de mesterij te bestemmen, immers het aantal stuks mëstvee steeg aanmerkelijk. Die afvloeiing van het surplus aan vee via den normalen weg. nl de slachtbank, zou bij een hernieuwde afslachting ernstig ge stoord. ja weer geheel ontwricht worden, door ernstig dupeeren van de veemesters cn -weiders, die het zonder eenigen Re- geeringssteun hebben moeten stellen en door een teruggang van het vleeschver- bruik en verdere verarming van het sla gersbedrijf. de eenige afnemer van den boer waarop hij nog kon rekenen, maar die insolvent geworden, ook voor den boer een slechte betaler wordt. Wanneer de Regeering de Werkloozen met goede vleeschvoeding tegen verlaag den prijs tegemoet wil komen, dan zal het slagersbedrijf zulks ten zeerste toejuichen en is een regeling om eoedkoon versch vleesch op bons te verstrekken zeker te vinden. Deze maatregel zal dan dienstig zijn het vleeschverbruik op te voeren en daardoor den veestapel doen inkrimpen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9