LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 December I935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Te water geraakt. Om een aanrijding te voorkomen met een auto aan den Stationsweg, remde de groentenhandelaar A. v. M. zijn motor- bakwagen zóó krachtig, dat deze kantelde. De lading, bestaande uit vruchten, groen ten, enzsohoof van den wagen in den vijver der Rijkstulnbouwschool. Voor den groentenhandelaar een schadelijk avon tuur, daar zijn koopwaar vrijwel bedorven was. terwijl voor een waarde van f. 10 aan gewichten verloren ging. Enkele huurders van gemeente- tuintjes in den Stommeerpolder kwamen tot de onaangename ervaring, dat onbe voegden een bezoek aan hun akkers ge bracht en wat van hun gading was hadden medegenomen. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost ls gedurende de maand November ingelegd f. 17.755.31 en terug betaald f. 14 501 58. Het laatst uitgegeven boekje bedraagt nummer 4561. o HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Pieter B. Behage. Schiphol- dijk 114 Gerardus van Bellen, Sloter- weg 68 Coenraad G. Blokker, Venneper- weg 514 Dirk ten Broek. Wilgenlaan 36 Teunis Clay, Cruquiusdijk 57 Aloyslus J. C. van Dam, Zwanenburgerdljk 476 Johannes A. Th. Fontaine, Sloterweg 254 J. de Haas. echtge., Kruisweg 1571 Jan Helda, Badhoevelaan 35 Hendrik Th P. Pennings. IJweg 1451 Jacob Poortvliet, Schipholdijk 204 Jan Rijswijk, Wilgen laan 38 Abraham J. Schuttevaer. Nieuwe meerdijk 348 Agatha A. van Tol, IJweg 1451 Hendrikus van Wieren, Nieuwe- meerdijk 282. Vertrokken: Wilhelmina Vastenhout, naar Aalsmeer, Kudelstaartscheweg 193 Dina F. Chrlstiaans, naar Amsterdam, van Eeghenstr. 183 hs Ike Gorthuis, Benne- broek, Zwarteweg 11 Cornelia M. Kruis, naar Hello, Rijksstraatweg 486 Corne lls Rietveld, naar Hillegom, Lupinenburg- straat 6 Dirk van den Broek, naar Am sterdam, Ceintuurbaan 232 1 hg. Gerar dus H. Coelen, naar Amsterdam, Marco Polostr. 208, 2 hg. Bastiaan Huljser, naar Nieuwer-AmstelBovenkerkerkade 3 Sander F. Dank, naar Amsterdam, Sluis straat 21, 2 hg. Geertrulda Reljnders, naar Amsterdam. Beethovenstr. 53 b hs. Elisabeth J van Slochteren, naar Amster dam, Ruijsdaelstr. 37 hs. Petrus J. de Greet, naar Hillegom, Haarlemmerstr. 14 Petrus J. Loogman, naar 'sGraveland, Kortenhoet. Emmaweg Isidoor van Gootje, naar Hulst, Paardenmarkt 107. o HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulina Greta, dochter van B. Vrugt en D. Boontjes Cornelia Magda- lena, dochter van L. Duljzers en T. Algera Comella Magdalena, dochter van W. Fors en C. M. Algera. Getrouwd: H. A. Topper en M. J. Brou wer G. J. Seysener en W. M. Heeres J. Leuven en D Schrama J. W. van der Heijden en C. van Klaveren S. P Busch- man en A. G. Goemans. Overleden: M. 8eijsener. vr., 55 jaar, echtg. van H. J. Pijpers J. Maazen, m„ 75 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Brink met gezin, van den Endelaan 14 P. J. de Greet met gezin, Haarl.straat 14 C. H. van der Lans. Leidschestraat 165 H. C. J. M. Med- dens. Krochtstraat 8 Wede. T. Noorda— Koning met gezin, van Vlietstraat 48 C. G. Th. Pragt, Vosselaan 44 C. Rietveld, Lapinenburgstraat 6 C. Soet, Looster- weg II 74 G. S. Venema, Hoofdstraat 14 C. M. Zuiderduin, Weerestelnstraat 84. Vertrokken: A G Goemans, naar Llsse, Heereweg 70 D. Schrama, naar Heem stede, Molenwerfslaan 110 C. van Kla veren. naar Lelden, Utr. Veer 18 boven M. J. Brouwer naar Katwijk, Nieuwe Duinweg 57 A. C. Wessels, naar Alk maar, Koorstraat 41 J. F. Ooteman, naar Haarlem. Kruisstraat 57 rood A. F Wilms Floet met vr„ naar Warnsveld, Baronsbergen, D. 11 J. Bakker met vr„ naar Amsterdam, Jan Mayenstraat 5 huis W. C. M. Paardekooper, naar Leiden, L3ge Rijndijk 23. Vergadering V. V. V. Het bestuur der Ver, voor Vreemdelin gen Verkeer heeft een vergadering gehou den, die voornamelijk belegd was voor de laatste werkzaamheden aan den wedstrijd voor tulnbeplanttag. De prijswinnaars wa ren ultgenoodigd en aanwezig: zij zijn toe gesproken; elk kreeg een wandbord met bijzonder inscriptie Het waren de heeren W Hopman. D E. Nieuwenhuls, K Velt- huys, B. Frijllnk en L. Seysener Namens (hen is het woord gevoerd door de heeren K. Velthuys en L. Seljsener. ZIJ waren zeer voldaan over den wedstrijd, al was deze dan ook bescheiden. Een gedachtenwisseling ls gevoerd over het slipgevaar, waarop de automobilisten zelf te weinig acht slaan, en over de hooge tarieven voor electriclteit. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: kinderhandschoen, handbeschermer, ceintuur, regenjas. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van J. Zwanenburg en A. van Beelen Theodorus Gerar dus, z. van W. Aanhane en C. van der Linden Wilhelmina, d. van C. van den Oever en W. Remmelzwaal Wilhelmina, z. van G. Guijt en E. van Duijn Lena Johanna, d, van C. van Rijn en E. Harte- velt Aaltje, d. van W. Berkheij en M. Dorrepaal. Overleden: Neeltje Oudshoorn, 72 j.. echtgenoote van V. d. Laan Willem Martina Hazenoot 2 maanden, d. van L. Hazenoot en A. Zuijderduljn. Ondertrouwd: P Korbee en J. van Duijvenbode J. Guijt en C. Verdoes. Getrouwd: W van Rijn en W. Krijgs man. De actie in den Tuinbouw. Door de besturen der „Kleine Zelfstan digen", de afd. Katwijk aan den Rijn van den R.K L. T. Bond, en den Ned. Tuln- dersbond was een actie op touw gezet om te bewerkstelligen dat aan kleine zelfstan digen steun zou worden verstrekt. Aange zien er ln deze gemeente geen Burgerlijk Armbestuur bestaat, ls er voor deze cate gorie geen instelling, waar men zich voor steun vervoegen kan Algemeen was men van oordeel, dat deze personen soms ln slechter conditie zijn dan arbeiders. De actie had geen succes. Op grond van een schrijven van den Min van Soc. Zaken als antwoord op een schrijven van B. en W. dezer gemeente, terden de diverse verzoe ken afgewezen Deze actie, gevoerd door de drie genoemde vereenlglngen, ls thans weer in een nieuw stadium gekomen. Ge noemde besturen hebben er namelijk B. en W. op attent gemaakt, dat dit college niet aan het juiste adres heeft aangeklopt en de aanvrage gericht had moeten worden tot den Min. van Ec. Zaken. Aangezien de Bondsbesturen ook met belangstelling uit zagen naar het verloop van deze aange legenheid. zijn genoemde besturen, ln over leg met het hoofdbestuur, weer tezamen gekomen. Zij hebben besloten opnieuw een verzoekschrift tot B. en W te zenden met hetzelfde verzoek, doch tevens met de vraag zich te willen wenden tot den Min. van Ec. Zaken. Genoemde besturen melden ons, dat waar de actie van alle zijden, o m door het hoofdbestuur van de Kleine Zelfstandigen, van den Ned Tulndersbond, den L. T. B. en ook door de vellingvereenlging „Flora" te Rijnsburg wordt gesteund, redelijk ver wacht mag worden, dat uiteindelijk het doel bereikt wordt, temeer daar het hier een streekbelang geldt. o KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. In Casa Cara werd een ledenvergadering gehouden. Mevr. Tom—Spaanderman opende en heette speciaal welkom mevr. Schokking, die een lezing zou houden over „Mohammed", De spreekster gaf ln vogel vlucht een overzicht van het leven van Mohammed en beschouwde hem ais een buitengewoon genie Spreekster zette uit voerig de Islam met het „Er ls slechts één God en Mohammed ls zijn profeet" uiteen. Ook vertelde zij van de zending onder de Mohammedanen ln Marokko, tenslotte daarvan werd een collecte gehouden. Mevr. Schokking zal binnenkort komen spreken over „de Koran". De voorzitster dankte mevr. Schokking, waarna met dankgebed werd geëindigd. LISSE. Opening Ontspanningslokaal van Prot. Werkioozen. Door de afd, Llsse van den Chr. Bestu renbond wordt voor de Prot. Werkioozen een ontspanningslokaal opengesteld. De voorzitter van den Chr Besturenbond, de heer G. Horsman, opende met de voor lezing van een gedeelte van Col. 2 1, waarna hij in gebed voorging. Na een kort openingswoord sprak de heer A Tibboel. afgevaardigde der Ned. Herv. Kerk. die den Chr. Besturenbond dankte voor het geno men initiatief. Namens de Geref. Kerk sprak de heer M. J. de Blieck, die de aanwezigen bepaalde bij de omstandigheden der werkloosheid en hetgeen voor hen gedaan werd. Vervolgens voerde het woord ds. A. Pon- stein. pred. der Chr. Geref. Kerk naar aan leiding van de Spreuken van Salomo, waar- In gehandeld wordt over de uitgestelde hoop. vooral ln dezen tyd van werkloosheid. Gy kunt dit beter verklaren dan ik, want gy hoopt reeds zoo langen tyd op werkge legenheid. Vooral richtte spr. zich tot de jongeren en handelde over het niet be- grypen van God. Houdt echter vast aan God, zoowel in voorspoed als in tegen spoed. Er komt veel ln ons tot opstand, doch laten wy gaan tot Hem alleen en zien op wat de Heere deed van geslacht tot ge slacht, opdat wy ook in tegenspoed aan Hem ons onderwerpen mogen, Die alles doet naar Zijn wijzen raad Ziet op Christus als de Redder der wereld, gelijk ook in Gods woord staat: „Gy aanschouwt de moeite en het verdriet, opdat men het ln Uwe hand geve." Ds. Ponstein ging tenslotte in dankgebed voor. A.R. Propaganda-Studieclub „Schrift en Historie". De heer J. J. Bos gaf voor deze club een Inleiding over „Onze Internationale han delsbetrekkingen". Voor Nederland is naar AR. opvatting een vrije handel tusschen de verschillende landen noodzakehjk. Het stelsel van eigenzorg, zonder te letten op anderen, is voor leder land funest. Verder doorvoeren van de Autarkie-gedachte zou voor meerdere landen ln Europa hongers nood beteekenen. Door verschil van kli maat en bodemgesteldheid zyn de landen economisch op elkaar aangewezen. Ieder land moet die goederen produceeren en producten verbouwen, die ihet wegens In terne omstandigheden het goedkoopst kan voortbrengen. Dit moet de regel zyn voor het internationale handelsverkeer. In de practyik zyn er toestanden, die het noodig maken van dien regel af te wyken. Inlei der noemde oa. Rusland waar- tarwe ver bouwd wordt tegen een prys die alleen zoo laag kan zyn, vanwege de hongerloonen die arbeiders in den landbouw verdienen. In zulke gevallen kan het eisch zyn be lemmeringen toe te passen. Echter han delsverdragen moeten prijsregeling bedoe len en contlngenteerlngen mogen nooit anders zyn dan een noodzakelijk kwaad. Vrijhandel biyve regel, protectie uitzon dering. Op de inleiding volgde een ge animeerde bespreking. Door bemiddeling van het plaatseiyk comité van „Jong Holland snakt naar werk", werden twee Jeugdige werkioozen uitgezonden voor een 8-tal weken naar het werkkamp ,,'t Gooi". NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: H. J. Adema, echtg. Alb. van der Luyt, van Wttmarsum naar Zoutman- straat. ongen. M. P. Kwakkenbos, ver pleegster, van Kamerik naar Langeveld 29. Vertrokken: F. W. Haferkorn, hotelem ployé, naar Arnhem, Pauwstraat 7 J. L. van den Berg en fam., vleeschhouwer n. Utrecht, Leliemanstraat 1 A M. v. Oos ten. db., naar Sassenhelm, Hoofdstraat 161 E. W. Bekker, dbnaar Haarlem, Scho- tsrslngel 49 E. M Bon. db., naar Bloe- mendaal Overveen. Orante Nassaulaan 112 J. Spaanderman, db„ naar Lelden, Rynsburgerweg p a Mej. Westerhof. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Clasina. dochter van N. van Bohemen en J. Augustinus Pie ter, zoon van W. Varkevlsser en A. J. van Egmond Leonardus Gerardus, zoon van J. A. v. d. Meer en M. J M. Angevaren. Ondertrouwd: J. van der Kraats en P. van der Bent G. M. Koelewyn en A. M. H. Burgmeyer P. Korbee en J. v, Duy- venbode J, H. Lindhout en D. ten Broeke Getrouwd: H Seysener en H. C. Vliet Vlieland L. J. van den Berg en A. E. A. wynands J. P. K Barnhoorn en N. Ad miraal. Overleden: Anna Maria Slats, 58 jaar. geh. met J- P- Rynders Jan Hazenoot. 64 Jaar. geh. met A. van der Wiel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand November 1935 Ingelegd een bedrag van f. 6626.16 en terugbetaald een bedrag van f. 8404.62. Het laatste door het kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 6988. Gevonden: 1 zilveren rozenkrans, 1 ring met 4 kleine sleutels, 1 bril, 1 bruin zilveren halsketting met 2 medailles, 1 étui met rozenkrans, 1 zilveren ring, 2 portem. met Inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politlebureele te Noordwyk- Binnen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand November op de dlv. rekeningen gestort een bedrag van f. 133.834.26 en terugbetaald een be drag van 173.142.86. o ofct. NOORDWIJK AAN ZEE Praatavond der A.R. Kiesvereniging. In het Vereenigingsgebouw alhier ver gaderde de A.R. Kiesvereniging „Neder land en Oranje". Deze byeenkomst was belegd als „praatavond". De heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer was aan wezig om vragen te beantwoorden. De voorz. de heer Kok opende op de ge- brulkeiyke wyze, waarna de heer v. d. Heuvel een Inleidend woord sprak, waarin hij zich bepaalde by de publieke finan ciën en de Economische en Sociale Poli tiek. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een ruim gebruik gemaakt. Op aangename wyze werden allen door spr. beantwoord. Nadat de voorz. een opwekkend slot woord had gesproken, volgde de sluiting door den heer v. d. Heuvel met dankzeg ging. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Cornelia, d. van J. P. de Jong en G H. M. Sampers Catha- rina Johanna, d. van J. W. Franck en A. van den Berg Simon Petrus Gerardus, z van G. Lemmers en J. A. Vreyiing Jan, z. van P. Laros en J. Krult Thea Maria Theresia. d. van P. C. van Haaster en A. C. Warmerdam Johannes Martt- nus, z. van F. L. van Tol en M. Okkerse Johannes Bernardus, z. van L. G. M. Vermin en A. E. Bartels Adrlanus Jo hannes, z. van C A. van den Berg en W. J. M. van Emmerik Korstlaan Jacobus Johannes, z. van J. J. Kroon en P. van den Berg Theodorus Frederlcus Johannes, z. van Th. Jansen en W A. Weijers Jo hanna Adriana Theresia, d. van F. Sal man en P. H Mens Anna Maria Cor nelia. d. van B J. van der Wiel en C. B. Overmeer Overleden: Jhr. Hyronumus van Alphen 84 j. Maria van Straten 67 j„ echtge noote van R. van Soeren Gerardus Voorwald 69 j„ weduwnaar van M Kollen eerder weduwnaar van M. W, de Broek Hendrik Harms 73 J„ echtgenoot van C. de Ring. Ondertrouwd: C. van den Berg 26 j. en M. W. van GijlswUk 27 j. Getrouwd: Pieter Cornells Duivenvoorde 25 J. en Huberta van den Berg 25 J. Leonardus Petrus van Maris 23 J. en Ca- tharina Kleverlaan 22 J. Cornells van den Berg 26 j. en Maria Wilhelmina van Gijlswijk 27 j. Verg. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In „Het Wapen van Noordwykerhout" vergaderde onder groote belangstelling de afd. Noordwykerhout van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur iB.B.C.I De voorzitter hield een korte bespreking over het vak. De heer L. M. van Noort las de notulen. Tot afgevaardigden naar de a.s. 179e Algem. Verg. te Haarlem werden benoemd de heeren E. Oostdam en L. M. van Noort, tot plaatsvervangers de heeren W. J. Guldemond en Gerard Verdegaal. Alsnu was aan de orde de verkiezing van een nieuwen voorzitter voor het hoofd bestuur. De heer E. Oostdam memoreerde alles, wat de heer Krelage voor het vak geweest ls en roemde zyn groote verdiensten. Als candldaten werden aanbevolen dr. Dijk en dr. Verhage. Met groote meerder heid werd eerstgenoemde gekozen Tot leden van het Hoofdbestuur werden gekozen de heren P. F. Selgnette, van Be- verwyk; P. C. de Zeeuw van Nleuw-Ven- nep en Nic. Zandbergen van Rynsburg. Behandeling Beschrijvingsbrief. Het voorstel van Bovenkarpsel en O. om bij het Hoofdbestuur aan te dringen op afschaffing der saneeringsmaatregelen werd verworpen. Na stemming biykt men te zyn vóór handhaving der saneering. Ook werd verworpen het voorstel Voor hout, om bij het Hoofdbestuur aan te dringen op verlichting der saneeringsmaat regelen. Goedgekeurd werd het voorstel van het Hoofdbestuur om uit het reservefonds f. 5000 beschikbaar te stellen voor het te kort van de Intern. Tentoonstelling Flora. De houding van de gemeente Heemstede Inzake het bedoelde tekort werd algemeen gelaakt. Tenslotte deelde de voorzitter onder diepe stilte mede, dat het jaar 1936 voor hem het laatste jaar zal zyn, waarin hy de functie van voorzitter der afd. Noordwy kerhout zal bekleeden. Hy ls dit nu 24 Jaar geweest en zal de kwart-eeuw met Gods hulp volmaken. Spr. zou gaarne wenschen, dat de afd. met overleg naar een opvolger uitziet. Deze mededeellng werd met leedwe zen vernomen. Hierna ging men over tot verloting van een prachtige collectie bloelende planten, afkomstig van de fir ma's v. d. Berg-Smlt alhier en Overvelde te Noordwyk. Voor de leden van den R.K. Volks bond werd ln café „De Zwaan", een pro- paganda-avond gehouden, onder leiding van den district-bestuurder, den heer Ant. Aengenent. Behandeld werd het onderwerp: „Het karakter van den Staat Is kapitalistisch", In de groote concertzaal van het St. Bavo-Gesticht had een uitvoering plaats van R.K. Kerkkorenzang, gegeven door den Bond van Koor-zangers „Mgr. Lans". Hierna hield kapelaan E. Paap uit Am sterdam een lezing over de uitvoering van de „Antlphonen" en het „Magnillcat". Pastoor De Kok sloot deze feesteiyke byeenkomst. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Zwaan, Ballstraat 25 van Den Haag: E van Bergen, Warmonderweg 34 van Den Haag. Vertrokken: J. van Woudenberg db. v. Rhyngstr.weg 7 naar Leiden Fruynlaan 5; E. J van Turken van Endegeest naar Alphen a d. Ryn. Raadwijkstraat 27; P. Kouprle db. van Wilhelminapark 2 naar Katwyk de W. Malefytstr. 42; W. H. Flo- rlssen van Kempenaarstr 54 naar Zoeter- woude H. Ryndyk 30; B F Rasker van Emmalaan 4 naar Lelden Rynsburgerweg 144; L. F. Lange van Haagschestr.weg 12 naar Veur Veurschestr.weg 269; H. B. Tim merman van Assendelfstr 4 naar Haar lem, Oranjeboomstr 129; C. Couperus en Gezin van Terweeweg 94 naar Leiden Steenstraat 39; A Rogg db. van Warmon derweg 34 n. Dultschland Wolferazhofen; P. Vermeulen van Konlnginnelaan 15 naar Delft, Boterbrug 17; S. Hartevelt db. van Endegeest naar Lelden Toussalntkade 9a. Burgeriyko Stand. Geboren: A, J. A. Schmltz z. van J. Schmltz en G, M. G. Nouwens; J. A, van Duyn, d. van N. van Duyn en A. W, Star; G. G. P. N. Dofferhoff z. van T. Dofferhoff en H. J. C, Kleinhaus; H. C. J. van der Weyden z, van J. J. van der Weyden en J. M. Roelandse; A. G. Schrijvers, z. van G W. Schryvers en A. A van Leeuwen. Overleden: M. C. Broekhof d. van P. V. Broekhof en A. van Stein. o RIJNSBURG. Vergadering Chr. Landarbeidersbond. De afd. Rynsburg van bovengenoemden bond vergaderde ln 't ontspanningslokaal. Na het zingen van ps. 25 3 ging de voor zitter, de heer G. v. Duin voor ln gebed en heette allen welkom. Ruim 60 leden waren tegenwoordig. Allereerst kwam ln bespreking de a.s. propaganda-byeenkomst te Llsse. Ruim 50 leden gaven zich daarvoor op. Volgde mededeellng van de gehouden conferenties met de werkgevers. De wen- scheiykheid werd uitgesproken nog meer contact met de patroons te zoeken, opdat ook hier een looncontract verkregen kan worden. By de rondvraag werden vele vragen beantwoord, betreffende steunver- leening. werkverschaffing, loonbyslag en een gulden toeslag op de bondsultkeerlng. De heer Nyenhuis sloot met dankgebed. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Gerrit van der Mey, 25 j. en Adriana Pieternella Maria de Bruine, 24 j. Overleden: Neeltje Vianen. 85 j., weduwe van Gerrit van der Kwaak. Ondertrouwd: Daniel Paauw, 20 j. en Gerrltje Hogewoning, 19 J. te Oegstgeest. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. v. d. Zwart, Noordwyker- weg 2, van Sassenhelm S. A Torn, Brouwerstraat 43, van Oegstgeest M. E. de Mooy, Splnozalaan 9, van Oegstgeest M. Baan en echtgenoote, Chr. Ger. pas torie van Maassluis P. Verkalk, Brou werstraat 29, van 's-Gravenhage J. P. van Leeuwen, Vliet Z.Z. 58, van Leiden, Vertrokken: Joh. van Vliet naar Wou- brugge, Wyk A No. 108 Hendrlca v. d. Mey, naar Valkenburg, Valkenburgerweg i38d Geertje Vos, naar Sassenhelm, Rusthoflaan 46 H. Ravensbergen naar Voorschoten, Donklaan 56 D, Binnen- dyk, naar Oegstgeest, Kempenaerstr. 14 Antonla Joh van Kempen, naar Voor schoten, Huize „Vrijleven". In het Ontspanningslokaal vergader den belangstellenden Inzake de oprichting eenr Coöp. Vebbruiksvereeniging. Besloten werd, dat de leden voorloopig hun waren van de Coöperatie te KatwUk a. Zee zullen (betrekken. Blykt de omzet belangrijk toe te nemen, dan zal worden overgegaan tot het oprichten eener zelfstandige afdeeling en een eigen filiaal. Op de tweede byeenkomst van werk gevers en werknemers om te komen tot een looncontract, waren 3 werkgevers aanwezig. Getracht zal worden een commissie sa men te stellen, met het doel een palroons- vereeniging op te richten. o SASSENHEIM. Aanrijding. In de Hoofdstraat is de jeugdige O. met zUn rywlel tegen een auto, die de Kerk- laan inging, gereden. Hy werd ernstig aan het hoofd ver- Vrijdag. Katwyk aan Zee Gemeentezaak Geref. Bond .Spr. de heer Barendrecht' 7'/i uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Qe opend Dinsdag en Vrydag van 10iav, en 25 uur. Kosteloos. stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsda» en de belde Kerstdagen van af één uur Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 'a Maandags f.0.15 overige dagen f. 0.10. RUksmuscum van Ondheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct 105 uur; 1 Oct.—1 Nov 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 18 Febr.—1 April 10—4 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmaseam v. Nat Hlst, v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- 12, 1.30—5. Zaterdags 8.30—12 Kosteloos, Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage- ïyks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—13 en Vit—8 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en IV,4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge- opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en mlnert- logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van t12 en l'/i4 uur. Kosteloos. lederen middag 2'/t u. Zondag v.af 2 u. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: lust. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „Könlgswalzer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Oriënt Express". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/t en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. na. „De patrouille des doods". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u.na. „De Poolsche Jood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 41/» uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Op Stap". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v ,h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken; G. F. Reyst, steenstraa' 35, Telef. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, Te lefoon 1313 en C. van zyp, Wilhelmina park 8, Oegstgeest, Tel. 274. wond en bekwam bovendien nog een beenbreuk. Bij den heer Verlint binnengebracht werd hy door dr. Hueber verbonden waar na hy naar het ziekenhuis werd overge bracht. Vergadering der IJsclub. In de zaal van Het Bruine Paard hield de IJsclub een matig bezochte alg. verga dering. De opening geschiedde door den voor zitter den heer G. Vlasveld. Door den secr. den heer Beyc werden de notulen gelegen en onveranderd goed gekeurd. Daarna volgde het verslag door den heer A. v. Breda over de financiën. Hier uit bleek dat Ingekomen was f. 139.39 met een batig saldo van vorig Jaar. De uitga ven bedroegen f. 101.30. Het batig saldo bedraagt thans f. 38.63. De bescheiden werden nagezien en ln orde bevonden door de heeren v. Bruggen en Kaptein. Vervolgens werd de bestuursverkiezing gehouden.Van de aftredende heeren werden herkozen de heeren P. M. Beue en als nieuw bestuurslid B. Kaptein Daarna werd een jaarverslag uitge bracht waarin de werkzaamheden van net bestuur werden uiteengezet. Het bestuur ontraadt nu nog financieel» uitgaven te doen, het wil dan voorloopig niet met plannen komen. De vergadering ls dezelfde meening toegedaan. Het oog blijft steeds gevestigd op de kinderijsbaan in het park waarbij steeds één baan veegd wordt. Voorts wordt weer telkens een baan ge veegd op de Z.H. banen. Een voorstel om I-J

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6