|\|og steeds rust aan het front. Zilveren jubileum der Christelijke Katwijksche Naaischool fl* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 3 December 1935 Derde Blad No. 23219 Italië's offervaardigheid. Pathetische stemming van het Italiaansche Volk. RECHTZAKEN. GEHEIMZINNIGHEID RONDOM DE REIS VAN DEN NEGUS. {Speciale Reuter- en A.N.P.-dienst). hare AR, 2 December. (Reuter-A.N.P.) L Er hangt een sfeer van stilzwijgen todom het verblijf van den Negus in het >eofdlcwartler van de Noordelijke Abcssijn- utt legers. Uit vrees, het leven van Keizer jjile Selassie in gevaar te brengen door jaliaansche luchtaanvallen staan de Abes- ijiische autoriteiten geen enkele publicatie w omtrent de bewegingen en het ver- 0 van den vorst. In afwachting van een beslissing. De operaties zelf maken op het oogen- m een periode van betrekkelijke kalmte fcor. De beide tegenstanders schijnen de iatste hand te leggen aan de voorberei ding van een beslissenden slag. In het Koorden voltooien de Italianen de bezet ting van het Temblen-plateau. In Ogadcn ijn de Itallaansche vliegtuigen de laatste tree of drie dagen minder actief, doch ét schijnt slechts een tijdelijke kalmte te ujn, zooals blijkbaar ook de Abessijnsche legeering meent, want deze heeft aange kondigd, dat zij haar troepen uit Harrar al terugtrekken, teneinde deze stad niet un een luchtbombardement bloot te stel- kn. Tig re volledig onderworpen? De correspondent van Reuter-A.N.P. te Ismara seint, dat Gheremedin Hagos Chire, die Tigre in het Abessijnsche par ament heeft vertegenwoordigd, te Adoea is aangekomen en zijn onderwerping heeft aangeboden. De Itallaansche autoriteiten rerklaren, dat geheel Tigre zich thans beeft geschikt ln de Itallaansche bezet- Vrees voor een Italiaansche manoeuvre. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba seint, dat de Abessijnsche minister van oorlog Ras Seyoem zou heb ben gewaarschuwd, zich niet te laten ver- Hen tot onvoorzichtigheid door een tac- dsche manoeuvre der Italianen, die men ir van verdenkt, hun voorste Unies ten lulden van Makalle te hebben prijs geven om de Abessijnsche troepen voor- iiarts te lokken in voor de Abessljnen on gunstig terrein, teneinde ze daar plotse- Ing met een overmacht aan te vallen. De Iersche geneesheer Brophil, die medewerkt aan de organisatie van den tbessijnschen geneeskundigen dienst, deelt nede, dat hij op den weg tusschen Addis Ibeba en Dessie op ongeveer 40 K.M. af stand van Dessie twee inlanders uitge strekt op den weg zag liggen. Hij vertelt hieromtrent: „Ik bracht mijn auto tot stilstand en wilde de beide mannen wek ten, doch met afschuw ontdekte ik, dat se dood waren, gedood met geweerschoten tn daarna geworgd en op vreeselij'ke wijze lenninkt. Ik zette mijn tocht voort, doch met het geweer bij de hand. Den volgenden sacht hielden wij de wacht bij het kamp- mur, elk oogenblik vreezend te worden aingevallen. doch wij bereikten Dessie ge tond en veüig". Geruchten omtrent Ras Desta. De Reuter-A.N.P. correspondent te Dji- iga deelt mede, dat tengevolge van het slechte zicht de activiteit der ItaUaansche luchtmacht tegen het einde van de vorige vtek was afgenomen. Tengevolge van de isechte verbindingen tusschen het Abes sijnsche hoofdkwartier en de troepen te seide doen soms de meest fantastische ge- nichten de ronde. Zoo wordt o.a. beweerd, at Ras Desta, na een zegetocht door Itali- unsch Somaliland, tot op korten afstand >an Mogadiscio zou zijn genaderd. (Copyright Reuter-A.N.P.) Van Italiaansche zijde worden de vol gende verliescijfers gepubliceerd: Van 1 Januari tot en met 30 November t;n in Oost-Afrika 241 Italiaansche offi cieren. onderofficieren en soldaten om het leven gekomen. In het tijdvak van 31 Oc- •ober tot en met 30 November sneuvelden 1 officieren, 2 onderofficieren en één sol- ihat. terwijl een officier en 40 onder officieren en soldaten stierven tengevolge hn ongelukken tijdens den dienst of riekten. Uit Asmara wordt gemeld, dat van 1 Januari tot 30 November 220 arbeiders in Eritrea zijn overleden. In het geheel he loden zich in Eritrea 3000 werklieden. .Van 30 October tot heden, 2 December, fin in Eritrea 35 arbeiders overleden, ten gevolge van ongelukken en arbeidsonge vallen en verschiUende ziekten. De sancties. De Engelsche ministerraad heeft zich in beginsel uitgesproken voor een embargo °P petroleum tegen Italië, indien een vredelievende regcUng van het Italiaansch- Eoessynisch conflict vóór den 12den De cember niet in zicht is. Volgens de „Star" zou de Fransche ml- ftter-president Laval een nieuw voorstel Wlen doen, hetgeen zou neerkomen op I wapenstilstand tusschen ItaUë, Abes- jynië en den Volkenbond. Een dergelijke «Wand zou moeten intreden, vóór het Petroleum-embargo een feit zou worden, •jjjë zou zich verplichten, niet verder in obessynlë op te rukken, terwijl de Volken- "ond gedurende de vredesonderhandelin gen de afkondiging van een embargo op Petroleum zou uitstellen. Intusschen be- jjtffelt het blad, of een dergelijk voorstel doelmatig zou zijn, daar het Italië in staat !,)u stellen, nieuwe petroleumvoorraden °P te doen. Uit Gaéta in Italië wordt gemeld, dat een ijzeren brug met een totaal gewicht hn 300.000 K.G. voor de oud-ijzer-inzame- "h? bestemd is. Uit Brlndisi en omgeving zijn alleen 'eeds Zondag zeventig autotreinen met ™jj ijzer aan de autoriteiten afgeleverd. De aartsbisschop van Florence heeft de feestelijkheid van zijn diocees opgewekt, °e' volk de woorden Geef den Keizer wat •es Keizers is" in herinnering te 'ovengen. «ngezien de fascistische veneering buiten- •ewone moeilijkheden heeft te overwinnen, Jtous de aartsbisschop, ls het de plicht van goed burger en van leder goed Chrls- Wordt kunstmatig van overheids- zijdc gekweekt - Dramatische regie van de goudafdracht - Het dreigende olie-embargo. (Van een bijzonderen correspondent) ROME. 2 December. De Koning van Ita lië heeft een hoeveelheid goud en zilver in baren aan de Bank van Italië overhandigd als zijn bijdrage „in den strijd tegen de sancties". De Bank van Italië zelf heeft een bedrag van een millioen lire voor het zelfde doel afgestaan. Bij het bijeenkomen van het Parlement op 7 December a.s. zul len alle afgevaardigden hun medailles overhandigen en op 18 December zullen alle Italiaansche vrouwen hun trouwringen aan 's lands schatkist offeren. Deze dag zal „de Dag der Trouw' worden genoemd. De organisatie van deze uitzonderlijke de monstratie is opgedragen aan de moeders en weduwen van in den wereldoorlog ge vallen soldaten. Alles wordt in het werk gesteld om het geheele vraagstuk van den Volkenbond en Abessynië als een gevoelskwestie te behan delen, waarbij de werkelijke verhoudingen meestal half of verkeerd worden belicht. Het vraagstuk ls teruggebracht tot een acte van beschuldiging tegen Italië's vroe gere bondgenooten. Niets wordt nagelaten om het dramatisch karakter van mani festaties als hierboven genoemd te ver sterken. Het overhandigen der trouwringen zal bijv. geschieden in den vorm van para des rondom oorlogsmonumenten of langs de graven op de oorlogskerkhoven. Alles wordt gedaan, om Italië voor te stellen als een volk in den greep van hehz"chtige en Jaloersche bondgenooten, d:e v-«therioten zijn, den Italianen niet alleen het land, dat zij noodlg hebben, doch ook mid delen van bestaan te onthoud'::. De propaganda, bestemd om de hierdoor gewekte hartstochten aan te wakkeren, richt zich thans tot de Italiaansche arbei dersklasse. Men vertelt lederen arbeider, dat de sancties tegen hem zijn gericht en bedoeld zijn om hem te treffen. Niets wordt gedaan om den Italianen eenig in zicht te geven in de werkelijke oorzaken van Italië's huidige moeilijkheden. De Italiaansche regeering volgt met ademlooze spanning alle internationale gebeurtenissen, die met de mogelijkheid van een petroleumboycot ln verband srtaan. Men grijpt zich aan elke stroohalm vast. In offlcieele kringen wordt zelfs de ge dachte geopperd, dat het mogelijk is dat de Commissie van Achttien van den Volken bond niet meer bijeen zal komen. Deze bewering berust op het bericht, dat Mackenzie King, de Canadeesche minister president, gezegd zou hebben, dat de door den Canadeeschea Volkenbondsgedelegeer de voorgestelde boycot een persoonlijk voorstel zou zijn geweest en geen voorstel namens de huidige Canadeesche regee ring. In leidende Italiaansche kringen leidt men hieruit af, dat het Canadeesche voor stel daarom voor den Volkenbond als zoo danig niet bestaat Men voegt hieraan toe, dat Engeland reeds zijn bedoeling te ken nen zou hebben gegeven, niet zelf het ini tiatief tot een boycotvoorstel te willen ne men. Door het vervallen van het Cana deesche voorstel en het achterwege blij ven van een Engelsch voorstel zou het werk van de Commissie van Achttien als beëindigd moeten worden beschouwd voor zoover het de olieboycot betreft, en daar om is elke reden voor een bijeenroeping van de Commissie vervallen. Dit is een korte samenvatting van de uiteenzetting, die een Italiaansch regee- ringsvertegenwoordiger hedenavond aan de vertegenwoordigers der buitenlandsche pers heeft gegeven. (Copyright Morningpost-A.N.P.) RECLAME- 4946 slechts 54 ct. kost het origineele pakje Sanka Koffie, de tweede soort, maar het goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. Laag in prijs, goed en pordeelig in het gebruik. ten, de regeering bij te staan. De geeste lijkheid moet het volk duidelijk maken, dat het zoeken naar nieuwe economische hulpbronnen en het verzet tegen de sanc ties den oorlog niet verlengen, doch oen vrede bevorderen. Verder moeten de geestelijken er op wijzen, dat in het anti-Itallaansche front een plaats wordt ingenomen door het bols jewisme. dat onder het mom van strijd voor den vrede en voor de eenheid van het proletariaat streeft naar een wereldrevo lutie en de basis van alle gezag wil ver nielen. De kardinaal-aartsbisschop van Genua heeft de geestelijkheid van zijn aartsbis dom opdracht gegeven, de bevolking aan te sporen tot het afstaan aan den staat van alle soorten metaal. ONEERLIJKE MEDEDINGING. De Leidsche schipper J. H„ die J.l. Vrij dag door den Haagschen Politierechter wegens oneerlijke mededinging werd ver oordeeld tot f. 50 boete subs. 25 dagen hechtenis, deelt ons mede, dat deze con currentie niet was gericht tegen de N.V. Alkmaar Packet, doch tegen de onder nemers B. en R., die een boot van die maatschappij hadden gecharterd. Prachtige tentoonstelling door den burgemeester geopend Foto Kruyt. GEEN VERVOLGING TEGEN UB POLAK. Naar aanWdir.g van een kroniek in „Het Volk" van dr. Henri Polak heeft, naar men zich herinnert, indertijd mr. van Vessum namens de N.S.B. bij de justitie te Am sterdam een klacht Ingediend wegens „aanzetting tot moord". De officier van justitie, mr. H. A. Was- senbergh, heeft daarop den heer Polak gedagvaard ter zake van opruiing. De heer Polak kwam tegen deze dagvaarding bin nen den hiertoe gestelden termijn ln ver zet en in raadkamer heeft mr. Mendels deze zaak bepleit. De rechtbank eohter verwees de behan- deling naar de openbare zitting en ver wierp dus het verzet tegen deze dagvaar- j ding, doch "'ijzigde deze dagvaarding in j dien zin, dat zij het opzet van den heer Polak niet aannam, wel echter een voor- 1 vaardeiijk opzet ten laste legde. De officier appelleerde van deze beslis- sing en ook het gerechtshof behandelde I het verzet ln raadkamer. Het gerechtshof heeft hierop thans een j beslissing gegeven en den heer "olak bui ten vervolging gesteld, daar. naar het oordeel van dit college, geen strafbare handeling ls geschied en ook geen voor waardelijk opzet aanwezig was ONBEVOEGD UITOEFEvFN TANDHEELKUNDE De Hooge Raad hecft verworpen het cassatieberoep van P. M Bdie door qc rechtbank te Haarlem is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk en f. 150 boete wegens het trekken "an tanden, terwijl hij niet bevoegd was tot het uitoefenen van de volledige tand prothese. HAARLEMSCHE POLITIERECHTE". Terecht stond de 23-jarlge aardappeler handelaar G. H. uit Haarlemmermeer om dat hij op 20 Sept. j.l. te Heemstede den groentenhandelaar W. J. A. heeft geslagen. De kwestie was, dat verd. H., toen deze bij een zijner klanten kwam, get. A. zich even eens aandiende. Verd. was over die con currentie boos geworden, en had zijn con current een klap in het gezicht gegeven. De Politierechte* vond de houding van H. niet sympathiek en evenmin die van get. A. De officier van Justitie Mr. v. d. Burgh elschte tegen verd. f. 15 sub. 15 dagen. De Politierechter veroordeelde verd. tot j f. 10 sub. 10 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht de 18-jarige mej. G. K. uit Hillegom, wie ten laste was gelegd, dat zij op 16 Oct. 1.1. toen zij als winkeljuffrouw werkzaam was in een brood- en banketwinkel te Haarlem geld uit de kassa had genomer\, volgens haar met het doel dit weder in de Kassa terug te leggen. De officier van Justitie eischte gezien de goede Informaties van verdachte en haar berouw 14 dagen gev.straf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en onder bijzondere voorwaarden. Dienovereenkomstig werd verdachte door den Politierechter veroordeeld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan W. H B reclameschilder te Amsterdam, omdat hij met zijn auto op den Zilkerweg onder Noordwijkerhout de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, om nog te passeeren, hoewel de weg door tegen- iiggend verkeer niet vrij was. waardoor hij een driewielige melkbakfiets had aan gereden en groote schade was aangericht. Het O. M. eischte f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. G. P. V., opkooper alhier, moest terecht staan, omdat hij op de Rotterdamsche markt een rashond had gekocht en hier van geen aanteekening in het register had gehouden. Bij de behandeling der strafzaak bleek, dat wegens een ander strafbaar feit 2 jaar geleden het register door den commissaris van politie alhier in beslag was genomen. Gedurende 2 jaar was geen register meer gebruikt, maar de aankoopen in een kladboekje opgetee- kend. Het O. M. vond het een ernstig feit, daar dit diefstal en heling in de hand werkt. Daar dit niet de eerste maai was eischte hij 6 dagen principiale hechtenis- straf. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 6 dagen hechtenisstraf. A. G. H. S„ koopman alhier, moest te recht staan omdat hij op de Haarlemmer straat met zijn bakfiets den doorgang niet had vrijgelaten, waardoor hij tegen een auto van A. G, Gijzenij die uit de v. d. Werfstraat kwam. was opgereden, waar door het portier beschadigd werd. Het O. M. eischte f. 20 boete of 8 dagen hech tenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. L. B. uit Hillegom had, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde, op een rijwiel op den Stationsweg gereden en het verkeer in gevaar gebracht. Het O. M. eischte f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. a L. D. moest terecht staan omdat hij te Noordwijk met zijn tractor niet het rech- Hierboven een groep der aanwezige autoriteiten tijdens het zilveren jubileum der Chr. Katwijksche Naaischool, dat gisteren herdacht werd. Liggend van 1. n. r.: mej. v Weghel, mej. Plokker. mej. Houward. Zittend van 1. n. r.: mej. P A. Boorsma, penningm.; mej. A. de Voogd, presidente; mevr. Woldringh v. d. Hoop, eerevoorr zitster: burgemeester W. J. Woldringh v. d. Hoop; mevr. Minnee—Meijering; mej. H. Z. v. d. Weerd. directrice. Staand van 1. n. r.: mej. M. Parlevliet; mevr. Kobus; mevr. v. d. Waay; mevr. Parlevliet-Donner, allen bestuursleden; oud-bestuur mevrouw Holtrust; het eerste hoofd der school mevr. RothfuszTreur; mevr. Meijering, eerste presidente; mevr. Bleijlever—Swart, oud-onderwijzeres; mevr. Tom-Haasnoot, en mevr. Hofman, oud-bestuursleden. De Chr. Katwijksche Naoischool. deze voor Katwijk zoo uiterst nuttige instel ling herdacht in „Hotel du Rhin" feeste lijk haar 25-jarig bestaan. Aanwezig was het tegenwoordige be stuur van de Katwijksche Naaischool: mej. A. de Voogd, presidente; mevr. MinneeMeijering. secretaresse; mej. P. A. Boor.sma, presidente; mevr. v. d. Waay; mevr. ParlevlietDonner; mevr. Kobus; mej. M. Parlevliet. Van het oud-bestuur waren aanwezig mevr. Meijering; mevr. Ouwehand—Bakker; mevr. Tom—Haas noot; mevr. Holtrust; mevr. Hofman. Voorts merkten wij op het tegenwoordige personeel: de directrice mej. H. Z. v. d. Weerd; mej. Houwer, mej. Plokker en mej. v. Weghel. Van het personeel, waarmee de school 25 jaar begon waren aanwezig mevr. RothfuszTreur, de toenmalige di rectrice en mevr. BleijleverSwart. Onder de genoodigden merkten wij op burgemeester en mevr. Woldringh v. d. Hoop; den gemeente-secretaris D. C. O. Veltkamp; wethouder C. A. Veitkamp: den directeur van de Visscherijschool den heer C. Varkevisser, ds. H. Meijering; vele be langstellenden en vele moeders van de schoolgaande meisjes. Bloemstukken waren aanwezig o.a. van de Visscherijschool, van het oud-bestuur en van een oud-leerling. De presidente mej de Voogd liet zingen Gez. 194 1 en ging voor in gebed Na een woord van welkom, herdacht zij mevr. Parlevlietde Best en mevr. Kruyt. De burgemeester bracht dan een geluk- wensch over namens het gemeentebestuur en den raad. Hij dankte voor het nuttige werk. De sympathie voor deze school is buitengewoon groot. Het werk is in 25 jaar gegroeid; hoeveel huismoeders kunnen dankbaar terugzien op hetgeen zij hier geleerd hebben! Wat de meisjes hier voor onderricht krijgen, schraagt haar voor het verdere leven Spr. besprak voorts hoe men zich in de tegenwoordige school moet behelpen. Nu en dan heeft de gemeente verbeteringen aangebracht. Mogelijk komt er een tijd, dat er dan beter in voorzien kan worden en voortgebouwd kan worden. De voorzitster dankte den burgemeester hartelijk voor zijn vriendelijke woorden en belangstelling. Spr. bood vervolgens aan mevr. Wol dringh v. d. Hoop het eere-voorzitter- schap van het schoolbestuur aan, hetgeen zij aanvaardde. Haar werden bloemen aangeboden, hetgeen met applaus werd begroet. De voorzitster wees er vervolgens op, hoe in deze 25 jaar eenge malen pogin gen zijn gedaan om de school om te zetten in een rijksgesubsidiëerde nijverheids school, doch tevergeefs. De school heeft zich aan den tegenwoordigen tijd weten aan te passen. Dat wij dit hebben kun nen bereiken, danken wij hoofdzakelijk aan mej. v. d. Weerd, die nu ruim 10 jaar aan onze school verbonden is. Het werk dat u straks zult zien, spreekt voor haar. Tegenwoordig worden op de schooi ook gediplomeerde huisnaaisters gevormd. Trouw werd de directrice bijgestaan door mej. Houward; het spijt ons, dat zij in verband met haar huwelijk de school tergedeelte van den weg had bereden en links een gevaarlijke bocht wou afsnijden, waardoor hij in botsing was gekomen met een personenauto, die reeds aan den weg stond. Eisch f. 25 of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. G. van H„ koopman te Reeuwijk, stond terecht omdat hij met zijn auto zeer on voorzichtig en met groote snelheid op de Hoogewoerd had gereden, waardoor hij een groentewagen, bespannen met een paard van den groentenhandelaar Huis man had aangereden, waardoor deze wa gen zeer ernstig beschadigd was en gïC"- tendeels vernieuwd moest worden. Het O. M. eischte f. 20 boete of 8 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde ver- t dachte conform dien eisch, gaat verlaten. Moge zij een even goede huisvrouw worden, als zij een onderwijze res voor onze school is geweest. Gelukkig hebben wij voor plaatsvervangster mej. Plokker, die reeds als assistente in de school werkte, terwijl mej. van Weghel als assistente zal worden aangesteld. Zoo wil len wij het werk met Gods hulp voortzet ten, al zal het voor ons steeds moeilijker worden. Groote offers worden reeds ge bracht door de moeders van onze leerlin gen, die een betrekkelijk hoog schoolgeld moeten betalen; door het personeel der school, dat wij niet kunnen salarieereh naar verdienste. Dan nog de moeilijk heden in den winter, doordat èn naai school èn visscherijschool in één gebouw vereenigd zijn. Een ieder, die de situatie kent zal het met mij eens zijn, dat dit een noodtoestand is. Ware het niet. dat wij in den directeur der visscherijschool den heer Varkevisser en mej. v. d. Weerd twee menschen hadden, die elkander zooveel mogelijk ter willen zijn. het zou al lang spaak zijn geloopen. Spr. deed op allen die kunnen helpen een beroep om zoo spoedig mogelijk te komen tot de oprich ting van een Nijverheidsschool voor meis jes. Het werk is dit ten volle waard! Mevr. Meijering, de eerste presidente der school vóór 25 jaar, gaf hierop een uit voerig historisch overzicht over deze kwart eeuw. Met de opening der school op 1 Dec. 1910 werd niet slechts een door velen lang ge koesterde wensch vervuld, maar ook in een werkelijk bestaande behoefte aanvankelijk voorzien. Spr. eindigde met het uitspreken an de beste wenschen voor de Naaischool met een aan alle eischen voldoende school gebouw. Hierop was het woord aan de directrice, mej. H. D. v. d. Weerd. die de dames van het oude bestuur herdacht, waarmede zij samengewerkt en waaraan zij zooveel goede herinneringen heeft, n.l. mevr. Meijering, mevr. Holtrust. mevr. Tom en mevr. Kruyt, nu reeds overleden. Doch haar nagedach tenis blijft steeds een dankbare herinne ring. Ook dankte zij het tegenwoordige bestuur voor haar prettige samenwerking, voor haar belangelooze toewijding en op offering. Wat het werk op de school betreft, spr. is er van overtuigd, dat dit nog steeds te een zijdig is. Het is dan ook ons geheele stre ven om. ondanks de sobere financiën en de zeer beperkte ruimte, het werk te doen evenaren aan dat van een nijverheids school Er zijn gelukkig vele verbeteringen gekomen, maar het is in den wintertijd voor ons meermalen toch nog een haast onhoudbare toestand; terwijl aan het ge ven van een voldoend aantal avondlessen niet gedacht kan worden, zeer ten onge rieve van meisjes, die overdag in betrek king zijn. Laat geen moeite of offer te groot zijn om tot het uiteindelijk doel te komen. n.l. het bezit van een voor deze gemeente geschikte Naaischool, die inder daad voor 100"/» een Naaischool is. Uitvoerig dankte ook zij tenslotte mej. Houward voor haar werk. De heer C. Varkevisser, dir. der Visscherij school, sprak over de prettige samenwer king met mej. v. d. Weerd in hetzelfde schoolgebouw Ook hij hoopte, dat de Naaischool nog eens haar eigen schoolge bouw moge hebben. Hierop werd de tentoonstelling door den Burgemeester geopend. Deze tentoonstelling is de bezichtiging ten zeerste waard! Dank zij de belanglooze medewerking van de fa. Peek en Cloppen- burg uit Leiden is alles prachtig uitge stald. Eenige levensgroote wassen poppen, voorstellende een bruid met de bruidsjon gens en bruidsmeisjes, vallen op. De prach tige japon is door de leerlingen der school vervaardigd. Lange tafeis ter weerszijden van de lange zaal en in het midden geven een denkbeeld van al datgene wat op de school door nijvere handen en onder des kundig toezicht voortgebracht wordt: lin gerie, heerenkleeding (pantalons, overhem den). kindergoed, damesjaponnen dames mantels. handdoeken, tafelgoed, enz. Mej. N. van Duijn hield zich bezig met, kant klossen en 'n meisje liep rond in do kieeclij van vóór 25 jaar met hoog gesloten hals en lange rokken tot op den grond: zij had veel bekijks! Het bezoek was groot.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9