LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 3 December 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AARLANDERVEEN. In de vergadering van de IJsclub bleek, dat de kas der werkverschaffing, zoomede die der Ijssport met een batig saldi kon worden gesloten Na de gebrui kelijke gratis verloting, volgde bestuurs verkiezing. De aftredende bestuursleden werden herkozen. ALPHEN. De aanleg van de nieuwe begraafplaats. Gelijk gemeld worden meerdere werken uitgevoerd van gemeentewege onder lei ding van lr. I. D. J. Waardenburg. Wij den ken o.a. aan het Boschpark. de nieuwe begraafplaats en den wegaanleg. Het front van de nieuwe begraafplaats aan de Verlengde Aarkade is gereed gekomen. Na een ruimen toegangsweg komt men aan een plein, met In het midden en langs den kant een aan het geheel zeer goed aan sluitende beplanting Indrukwekkend is het front. Rechts de Ingang, links de uit gang. Aan weerszijden van belde poorten zijn zitbanken gemetseld, terwijl de in gang geflankeerd wordt met links een symbolische voorstelling van „droefheid" en rechts van „verrijzenis". De eerste ls een vrouwenfiguur met weduwekap en rechts een vrouwenfiguur met handen naar den hemel ..De mensch gaat naar zijn eeuwig huls" Pred 12 5 staat onder de symboliek „droefheid", (1 Cor. 15 54) onder „verrijzenis". In halve-maan-vorm is het kerkhof aangelegd. Daardoor zijn de paden zoodanig gemaakt, dat alles naar één centraal punt komt. waarbij de per ken alle ln het midden gescheiden worden door heesters. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging. Ds. G. Mulder, Geref. predikant, heeft In „Concordia" voor de A-R kiesvereen. Nederland en Oranje" gesproken over art. 36 der Ned. Gel Bel Na opening door den voorzitter, den heer W J v Brink, wees ds. Mulder er op. dat de A -R. Partij niet een kerkelijke, maar een staatkundige partij ls. Spr. handelde over: de taak van de overheid ten opzichte van de kerk. Hoe onze vaderen met goed geweten voorstan ders van dit artikel waren. Maar zij leef den ln de Middeleeuwen; helaas zagen zij het onderscheid tusschen het Oude- en Nieuwe Verbond niet juist. Spr. ging de houding na van de overheid onder 't oude verbond en onder het nieuwe verbond. Stellige uitspraken in het N. T over rege ling van kerk en overheid vinden wij niet. Maar de beginselen van het N. T. zijn on duidelijk. Wij zien de kerk optreden onder de volken. ZIJ heeft een eigen kring. Pau- lus sprak alleen van het zwaard des gees- tes en Petrus moest het zwaard terug nemen. We strijden een geestelijken strijd, met het geestelijk wapen: Het Evangelie. De overheid moet op eigen terrein zijn, en de Kerk moet het Evangelie prediken met eigen middelen. Daarlm moet de over heid zich niet mengen. Met kerkelijke vraagstukken mag zij zich niet inlaten, om n.l. de ware kerk van de valsche te willen onderschelden. Moet de overheid dan tegen de Kerk een neutrale houding aannemen? Neen. Eerbiedigen moet zij deze stichting Gods. en beschermen tegen ruw geweld, opdat zij zich kan ontwikkelen naar eigen karakter Ds. Lingbeek wil de staat min of meer binden aan uitsprakenmaar men gaat tegen de vitale belangen van de Kerk in. Wij komen op voor de vrlie kerk in een vrijen staat, aldus spr., dat ls het welzijn van de Kerk. Wat de roeping van de over heid betreft wees spr. er op. hoe de over heid een burgerlijke en uiterlijke taak heeft en hoe een chr. overheid godslaste ring niet kan toestaan. Er moet zijn de bede tot God, dat HU ons lelde ook ln de waarheid van art. 36. Een geanimeerde bespreking volgde. Onze vroegere plaatsgenoot W. van Oostende thans te Amstelveen, slaagde te Amsterdam voor het examen gods dienstonderwijzer. In den Hoorn kwam een motorrijder met een vrachtauto in botsing. De bot sing was zóó hevig, dat het motorrijwiel bijkans geheel vernield werd. De motor rijder, die over den weg werd gesmakt, liep wel eenlge ontvellingen op. doch kwam er overigens goed af. Voor het 1ste lustrum van de meisjes- vereeniglng op G.G. ..Melsjesroeolng" be stond veel belangstelling De kerk aan de De Ruyterstr. was geheel bezet. Onder lei ding van mej. D. de Jong werd een Inte ressant programma afgewerkt. Mej. T. Drenth sprak namens de Jeugdcentrale, terwijl ds. Mulder dezen avond sloot. Door het wegwerpen van een bran dende sigaret geraakte een markies van den manufacturler R. in brand. Door den hevigen wind verbrandde de markies ge heel: men moest den brand met eenlge emmers water blusschen. Van den heer H. ln de Raadhuisstr. werd een achter zijn woning liggende roei boot stukgevaren door een Rilnaak die ge sleept werd schlDper 8. G. uit Den Haag Aanvankelijk Weigerde deze de schade te vergoeden, doch later deed hij toezegging een en ander te zullen betalen. BODEGRAVEN. AUTO RIJDT EEN HUIS BINNEN. EN RICHT EEN ONBESCHRIJFELIJKE CHAOS AAN. Bij de Gasfabriek, ongeveer aan het eind van de bebouwde kom van onze ge meente had een ernstig auto-ongeluk plaats, waarbit een auto door de gevel van een huls drong. Aan den Rijksstraat weg ligt daar de z.g. vrij hooge „Scheep- jesbrug" Gistermiddag kwam uit de rich ting Bodegraven een bestelauto van de firma Van D uit Culemborg. De auto was nog een tiental meters van de brug af, toen de bestuurder stopte, omdat juist een zware trailer, zwaarbeladen met zak ken cement, ter gezamelltk gewicht van 10.000 K.G. en bestemd voor Groningen, de brug afkwam. Achter de bestelauto reed .echter een personenwagen, waarvan de bestuurder onder het rijden even naar links afboog, om te zien. of de weg vrij was. Dat zag de bestuurder van de truck. Deze vreesde een ongeluk en haalde toen sterk naar rechts uit, waarbij hij aller eerst tegen den muur van de gasfabriek opbotste Daarna haalde hy te snel om, zoodat hy dwars den weg overstak en aan de overzyde het woonhuis van den timmerman De B. binnenreed. Hoewel de bestuurder sterk remde, kon hy niet mear verhinderen, dat de wagen door den muur heen- en de kamer binnendrong. Alles werd daar volkomen vernield Van den muur, de ramen, de luiken, de schilde ryen. de tafel enz. was niets meer te zien dan splinters Een zware boekenkast werd meters verschoven, alleen de lamp hing nog ongedeerd aan het plafond. Het was daar dus een onbeschrijfelijke chaos! Ge lukkig was er niemand in de kamer, waar door persoonlyke ongelukken werden voor komen. Ook de chauffeurs kwamen er wonder boven wonder zonder noemenswaardig let sel af. Daarmee was het echter nog niet af- geloopen! De zware wagen, die den muur stuk rameide, trof ook nog de lichtere bestelwagen en dreef dezen eerst even eens tegen een hoek van denzelfden muur en vervolgens tegen een laag huisje van den melkhandelaar v. d. L aan, waarvan de hoek eveneens werd ontzet, terwyi een kozyn werd ingedrukt. Inmiddels was het verkeer volkomen gestremd De lange truck stond met de voorzyde In de kamer aan de llnkerzyde van de straat en met het achterstuk, waarvan de wielen waren afgeloopen. tegen den muur aan de rech- terzyde. Fietsers en voetgangers werden er zoo goed mogeiyk over heen geholpen, maar moesten dan den wagen overklau- teren. Doch de auto's moesten terug en langs den anderen Rynoever weer ln de juiste route komen. De geheele politie macht van Bodegraven en Zwammerdam kwam in het geweer, terwyi een tweetal toevallig ln de buurt zynde Ryksveld- wachters belast werd met het verkeers toezicht. De Zwammerdamsche veldwach ter K. maakte proces-verbaal op. Eerst 's avonds laat kon de wagen op last van de Rykswaterstaat worden weggesleept. BOSKOOP. Zilveren jubileum R.K. Boerenleenbank. Gisteren herdacht de R.K Boerenleen bank alhier den dae waarop het 25 jaar geleden was. dat tot oprichting der bank werd besloten. Als een byzonderheid zy nog vermeld, dat vier heeren eveneens hun 25 jarig jubileum vieren n.l. de hee ren: G Pannebakker kassier: P. L. Binken secretaris: C. KUjn en W v. d Werf. leden van den Raad van Toezicht die vanaf de oprichting aan de bank verbonden zyn geweest. Het ligt in de bedoeling bovengenoemd jubileum in een feestvergaderine op 10 December e.k. te gedenken. De afd. Boskoop van den R.K. Volks bond, hield in het patronaatsgebouw aan de Rozenlaan een algem. vergadering Na verwelkoming door den voorzitter, werd als afgevaardigde naar de centrale raadsver gadering gekozen de heer P. v. d. Staak. Vastgesteld werd het wlnterprogram, voor het houden van een drietal cursussen. Tot slot gaf de heer F Keesen een kort over zicht over de rechten en plichten van de Ziektewet, naar welke uiteenzetting met de grootste aandacht werd geluisterd. Bü-de door notaris Vos gehouden ver- kooping werd de bouwmanswoning van den heer L. J. Bunnink aan den Reeuwal, groot ruim 10 H.A. gegund aan den heer C. Bulk. boomkweeker alhier voor de som van f. 10.900.—. HAZERSWOUDE. De heer G. Ruys alhier ls benoemd tot fitter van het waterbedryf. KOUBEKERK. Jaarvergadering Ger. Jongelingsvereen. Op de bovenzaal van het café de Bruin hield de Jongel.ver. op Geref. grondslag haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. Reyneveld Klz. opende, waarna de verslagen van secr., pennlngm. en biblio thecaris werden Uitgebracht welke alle van krachtlgen bloei getuigden. Het aantal leden bedroeg 30. Inleidingen werden ge leverd over: „Gewyde Geschiedenis", „De Schepping van den mensch", door J. Wille; „Ruth" door A. Duiker, een maatschappe- ïyk onderwerp: „Zegen en ontaarding van den arbeid", door P. van Veen. Samenspra ken, voordrachten en zang wisselden elkan der af, terwijl een tweetal keurige tableaux voorstellende „Het schot van Steewyk" en „Om het wachtvuur in Transvaal" zeer in den smaak vielen. Vervolgens brachten verschillende afgevaardigden hun groeten en gelukwenschen over. Hierna werd een improvisatiewedstryd gehouden, waarvoor een drietal pryzen werd toegekend. 't Was al middernacht toen de Eere- Voorzltter de heer N. P. Slegtenhorst een slotwoord sprak, waarna gezongen werd Gez. 28 1 en hij voorging ln dankzegging. De collecten voor de Diaconie brach ten ln de afgeloopen maand in de Ned. Herv. kerk op f. 105.57, de offerblokken brachten op f. 10.96. LEIMUIDEN. Jaarvergadering „St. Deus DtdiC'. De R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedlt hield zyn Jaarvergadering. De voor zitter. de heer P. Kok opende. De opkomst was byzonder goed: 28 leden waren aanwezig. De notulen en het jaarverslag van den secretaris werden on der dank vastgesteld. De rekening en ver antwoording van den penningmeester sloot met een nadeellz slot van f. 1.54 Bij de bestuursverkiezingen werden de aftr. hee ren P. Kok. voorzitter; H. V. de RUk. pen ningmeester en P. van Schagen als 2e voorzitter met alg st. herkozen. Op voorstel van het bestuur werd be sloten om met Kerstmis een H. Mis te doen opdragen voor den overleden vriend den heer Dekker Tot 'pden van de con trole-commissie werden benoemd de hee- rtn J. v. d Breggen en C. van Velzen. De voorzitter deelde mede dat door het AALSMEER. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. Het request inzake den noodtoestand in de bloemisterij - Telegram aan den Minister. De raad kwam in spoedelschende verga dering by een. Kennisgeving van verhinde ring hadden gezonden de leden D. Jong kind Mzn. en Joh. Hofman. Na opening stelde de voorzitter aan de orde: Request, gezonden aan den minister van Landbouw en Visschery, door den Aalsmeerschen Tulnbouwbond, den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond In Nederland, den Nederl. Tuin- dersbond en den R.-K. Diocesanen Land en Tulnbouwbond. in verband met den noodtoestand ln de bloemisterybedryven. In het betreffend request, waarvan een afschrift den leden van den raad was thulsgezonden, ls o m. gevraagd om steun voor de seringen-, rozen- en potplanten cultuur. terwyi hierbij aan den minister ls verzocht, zyn beslissing omtrent steun aan seringen en rozen en die aan pot planten. zoo noodlg afzonderiyk te nemen. De steun aan potplanten zal n.l nog nader ln vakkringen landeiyk beoordeeld moe ten worden Steun ls eevraagd voor ge noemde culturen voor 1935 en 1936 Drin gend ls verzocht by de steunverleening geen inkrimping der culturen te verlan gen. Er is hierby op gewezen, dat wél een beperking kan plaats vinden vla de vei- lingklok. By het verzoek om steun zyn ge voegd gespecificeerde berekeningen van de geldelijke uitkomsten van 8 doorsnee- seringenbedrilven. 12 doorsnee-rozenbe- dryven en 12 doorsnee-ootplantenbedrij- ven. Voor 1935 is aan den Minister ge vraagd uit het Landbouwcrisisfonds be schikbaar te stellen tot steun aan de se ringencultuur en bedrag groot f. 270 000 en tot steun aan de rozencultuur een be drag, groot f. 1.000.000. Het steunbedrag voor potplanten is nog niet definitief be rekend kunnen worden. Wel ls aangegeven dat dit voor Aalsmeer op minstens 177 000 gulden o. j. moet worden begroet In het request is. met het oog op de groote ellen de. welke heerscht en de groote finan- cieele moeilllkheden. welke de kweekers dageiyks ondervinden, op een spoedige be slissing aangedrongen, terwijl den minister gevraagd Is om een onderhoud, ondat het verzoekschrift nader mondeling zal kunnen worden toegelicht Na een korte bespreklne besloot de raad, op voorstel van B. en W ter onder steuning van genoemd adrs het volgende telegram te verzenden aan den betreffen- den Minister: „De raad der gemeente Aalsmeer; heden in spoedelschende openbare vergadering byeen; gelet op den noodtoestand, waarin de bloemisterij-bedrijven verkeeren. waar door ln het bijzonder 't centrum Aalsmeer met ondergang wordt bedreigd: besluit: met kracht te ondersteunen het adres, onder dagteekenlng van 19 Novemher 1935 gericht aan Uwe Excellentie door het be stuur van den Aalsméerschen Tulnbouw bond. de hoofdbesturen van den Chr Boe ren- en Tulndersbond van den Nederl. Tuindersbond en van den R.-K. Diocesa nen Land- en Tulnbouwbond. In welk adres op zoo overtuigende wijze de moge- lykheden tot verzachting van dezen nood toestand worden aangewezen." Hierna volgde sluiting. gemeentebestuur was besloten om weer toeslag op de kasuitkeerlng te geven. Het hoofdbestuurslid de heer Salman zette duideiyk uiteen het belang om lid eener organisatie te zyn. Na een slotwoord van den geestelhken adviseur volgde sluiting door den voorzitter. o NIEUWVEEN. Jaarvergadering „Eigen Hulp". De Werkliedenver. „Eigen Hulp" hield haar jaarvergadering. De voorzitter de heer P. Spreü. opende en wees op de voordeelen der vereeniging. De notulen werden onveranderd goedgekeurd De pen ningmeester J. Zekveld bracht het finan cieel verslag uit. Inkomsten f. 903.55. uit gaven f. 691.54. batig slot f. 212.01. Saldo vorige jaren f. 1446.80. Totaal saldo f. 1658.81. De controlecommissie verklaarde alles in orde. Tot leden der controlecommissie voor 1936 werden benoemd de heeren J. Verhaar, J. Spijker en van Heusden. Uit het Jaarverslag van den secretaris den heer C. Bon blijkt dat het ledental ls te- ruggeloopen van 105 tot 99: het bestuur moest 3 leden afschrllven wegens contri butie-achterstand. Aan de beurt van af treden waren de bestuursleden de heeren G. v. d. Breggen. J. Slingerland en C. Bon. die herkozen werden. Het bestuur stelde voor den bode het recht te geven, om. als men 4 weken achter ls. de 5e week door te loopen Werd goedgekeurd. Na rond vraag volgde sluiting. In de Geref. Kerk had de verkiezing plaats van een Ouderling en Diaken. De heer P. Sprey werd tot Ouderling gekozen, terwijl de heer J. Hoogendoorn tot Diaken werd benoemd. WADDINXVEEN. De Uniecollecte voor de Scholen met den Bijbel heeft alhier f. 175,51 opge bracht. In de Ned. Herv. Kerk werd ln de 2de helft van November gecollecteerd voor de diaconie f. 145,43 en voor de kerk f. 125.97. De busjes aan den uitgang brach ten op f. 34,82. De bloemenhandel. De aanvoer van snybloemen is ter vei ling beduidend kleiner geworden. De meeste rozenkassen geraken nu leegge- sneden of worden noodgedwongen koud gelaten omdat de middelen ontbreken te stoken De kweekers, die thans nog rozen van gezochte soorten ln goede kwaliteit kunnen aanbieden, maken zoodoende af en toe nog kans op wat beter pryzen. De Edith Helen stond bovenaan in prils tot 15 ct.. terwyi b.v. de Rosalandla ln heel goede kwaliteit 35 ct. noteerde. Voor dezen tltd van het jaar ongetwyfeld lage pryzen Met de seringen, welke nu in flinke hoeveelheden afkomen, ls het ook niet goed. al wordt er dan ook voor enkele takken van de beste kwaliteit wel eens 20 ct. of iets meer betaald. Tien en twaalf cent komt echter veel meer voor. Door el kaar. grootere kleinere takken 4. 3. 2 en 1-koppers valt de opbrengst niet mee. Tengevolge van het kleine aanbod van Amerlkaansche anjers werd de opbrengst van deze bloemen belangrijk beter, terwyi ook dc Jap. Lelies, mede tengevolge van beperkten aanvoer, wat in orys verbeter den. De chrysanten, zoowel ln groot- als kleinbloemlge soorten, beginnen nu bedui dend ln aantal te verminderen, terwijl de opbrengst ongeveer op hetzelfde peil bleef, over het algemeen aan den lagen kant. Van calla's werden kleine partyen aange voerd. die daardoor een goeden prijs gol den. eveneens freesia's welke ln betere kwaliteit een bevredigende opbrengst ga- gen. De orchideeën noteerden tot 42 ct. per stuk de cyclamenbloemen (per 100 tot 20 cent en het plumosus snljgroen tot 27 ct. (per bosje). De opbrengst van goede kwaliteit wlnkelpotten zooals cyclamen, begonia's azalea's enz. was niet onbevre digend In het wUkgebouw „Irene" alhier ls een Classicale ZendlngsbUeenkomst gehou den. welke zeer druk werd bezocht, met als spreker de heer W. H. v. d Berg. Zende- ling-leeraar. over zijn arbeid op Borneo, verduldelykt met lichtbeelden. Ds. IJ. Alkema sprak een inleidend woord. Alhier heeft zich een commissie ge vormd bestaande uit een 9-tal vooraan staande dames en heeren. voor de orga nisatie en ondersteuning van den verkoop van weldadigheidspostzegels en prentbrief kaarten voor het zwakke en misdeelde kind zoowel ten postkantore als langs de huizen der burgery. HAARLEMMERMEER. De bli gelegenheid van de officieele opening van de nieuwe Ned. Herv. Kerk „Geloor en Liefde" naby de Lynden alhier gehouden collecte voor de aangeschafte nieuwe banken, heeft ongeveer f. 225 op gebracht. Een prachtig resultaat! In de byz. school aan den Kruisweg te Hoofddorp werd. onder leiding van den voorzitter den heer J. de Graaf, een goed geslaagde ouderavond gehouden. Na opening door den voorzitter, hield de heer I G. de MeUer. onderwyzer aan de ulo-school een rede over „Karaktervor ming ln school en gezin". In de pauze was er gelegenheid om het werk van de leerlingen te bezichtigen, als mede dat van de leerlingen der Kleuter school Ds. J. C. Salverda hield daarna een Inleiding over .Het Kindergebed". Ter afwisseling werden eenige liederen gezoneen begeleid op het orgel door den heer Kroon. Het was een leerzame en ge zellige avond waarop het aan een trouwe opkomst weder niet heeft ontbroken. Tot bestuursleden van de afdeellng Nieuwvennep van „Volksonderwys" wer den herkozen de heeren B. de Groot en B. R. de Breuk. De commissie by de directe belastin gen, de heer W. A. van Glnkel, is met in gang van 1 Dec. 1935 overgeplaatst van Amsterdam naar Hoofddorp. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" hield haar 11e Jaarvergade ring ln de zaal der Geref. Kerk. De voorzitter, de heer J. de Kreek, opende en wees op de noodzakeiykheld van het bestaan der club. vooral In deze moeilijke tyden. waarin de verwarring op staatkundig terrein steeds toeneemt. De secretaris, de heer P. v. d. Gugten Czn las de notulen en het jaarverslag. Hieruit bleek, dat in het afgeloopen jaar, vooral tijdens de verkiezingen, heel wat werk is verricht Het ledental bedraagt 64. De penningmeester gaf een overzicht van de financiën. Ondanks de meerdere uitga ven door verspreiding van lectuur, was er nog een mooi batig saldo. De boeken wer den nagezien door de heeren B. v. d. Jagt en Joh. Korpelshoek en in orde bevonden, waarop den penningmeester onder dank décharge werd verleend voor het gevoer de beheer. De voorzitter werd met byna alg. st. herkozen. Hlema sprak de heer W. L. Noordyk over „Hedendaagsche Politiek". Na de crisis in het algemeen te hebben bezien, o.m. de oorzaken en gevolgen, .schetste spr. het regeerlngscrlslsbeleld. Verschil lende noodmaatregelen werden besproken. Ook de kwestie der devaluatie en de recente regeerlngscrisis werden onder d9 oogen gezien. Een drukke gedachtenwlssellng volgde. De voorzitter dankte en sloot deze leer zame avond met dankgebed. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie is alhier aangehouden zekere M. E„ verpleegde uit het gesticht Bloemendaal te Loosduinen, die van daar was weggeloopen. Hy is door een verpleger weer afgehaald. LISSE. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afd Llsserdijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde ln de zaal van den heer A. Faas. De voorz, de heer B Berbee, opende waarna de heer J. M. de Graaf, secretaris, de notulen las. HEDEN: Stadsevangelisatie Morschweg 59: Bij. bellezlng 8 uur nam. Stadszaal: Sempre Crescendo. Solisten G. Hekklng, B. Hengeveld en H. P. Veld- huyzen. 8.15 uur nam. VrUz Lutherschen. Consistoriekamer Hoogl. Kerk: 3e lezing ds. Dry ver. t'l, ïuj nam. Katwyk Zee (Gemeentezaal): Bijbel, lezing J. Singelaar. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot hall vlei Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags inst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps- keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nan „Könlgswalzer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam „Oriënt Express". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i ei vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. na „De patrouille des doods". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39 81/4 u. na „De Poolsche Jood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/i uur en 8 u. 1! Roxy-Theater, HaarL str,, 7 uur nam „Op Stap". De apotheek Hooigracht 48 ls dag ei nacht geopend voor leden v Ja. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld" echter va: nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst de apotheken wordt van Maandag 2 tot ei met Zondag 8 Dec. a.s. waargenomen doo de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 31 Telef. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, Te lefoon 1313 en C. van zyp, Wilhelmlna park 8, Oegstgeest, Tel. 274. Behandeling beschryvingsbrief voor 4 alg. verg. te Haarlem. De voorstellen van de afd. Bovenkarspi en Wassenaar, werden voorgelezen me het prae-advles van het hoofdbestuur. Di advies luidde voorloopig van de zaken s te zien en een uitspraak over de sanee rlngsmaatregelen te doen in Sept. 1936. De heer K Baartse vroeg met wel recht het H.B. dit prae-advles kan geva Z.i. speelt de belangenpolitiek in het Hl hoogty en worden de belangen van ee: zekere groep verwaarloosd. Met nog met bezwaren concludeerde de heer Baarts dat de saneerlng liever vandaag dan mor gen de wereld uit moet. De heer v. d. Lely was het niet eea met den heer Baartse, hoewel hy de tac tiek van het H.B. ook niet geheel goei kan keuren. De heer Van Oosten achtte het on vruchtbaar om thans weer over de sanee ring te gaan stemmen, aangezien in Sep! deze zaken voldoende besproken zijn. Hierop werden de voorstellen der aft Bovenkarspel en Wassenaar verworpen. Het voorstel van het H.B. om uit ht reservefonds f. 5000 beschikbaar te stelle voor het tekort van de Intern. Tentoon stellln g„Flora" werd door de vergaderln goedgekeurd. Met het voorstel-Voorhout betrefleno wijziging der saneerlngsmaatregelen, M het H.B. zich ook niet vereenigen. Even tueele wyziglngen hadden In Sept. I- moeten worden aangebracht. De verga® ring deelde ln deze de meening van W H.B. Het voorstel-Heemstede tot insta ling van een Economisch Bureau, waard leden alle mogeiyke administratieve, Jun dische en andere Informaties kunnen komen, ondervond geen gunstig ontna: en werd niet aangenomen. Volgde verkiezing van een eandidaa voor de vacature-Krelage, als voorz. va de Alg. Vereen. De gestelde candidate door verschillende afd., n.l. dr. Verhagi dr. Dyt en de heer D. W. Lefeber, werde besproken. De uitslag der stemming was, dat doo de afd. Lisserdyk als candidaat werd gt steld dr. M. W. Dyt, van Haarlem. Als leden voor het H.B. werden gekora de heeren P. F. Seignette, te Beverwijs G. van der Marei te Wassenaar en P. de Zeeuw te Nieuw-Vennep. By verkiezing van bestuursleden voor n afdeellng Haarlemmermeer, werden d aftr. heeren A. Buurman en A. van Ooj ten by enkele candldaatstelllng herkozei Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering „Bond voor groote gezinnen' De afd. Lisse van den Bond van groo' gezinnen hield een matig bezochte leden vergadering onder presidium van den zei voorzitter L. B. Jonkman. De wykkraan verpleging ls overgegaan ln handen een damescomité onder den naam „Moe derzorg". Besloten werd pogingen ln het werk stellen tot stichting van Klnderwerktuin- tjes met toezicht van de bestuursleden. Betreffende het „dubbel ""setroKen zyn voor werkloozen werd medegedeeld oa het resultaat van de gevoerde actie noi niet bekend is, hoewel het Bestuur dillge blijft. De uitvoering van een Kinder-Kers feest werd opgedragen aan een daarvw» benoemde commissie. - Na rondvraag volgde nog een verio™* Autobotsing. Op het kruispunt Kanaalstraat—Tulpen straat kwam een personenauto in 33 din? met een vrachtauto waardje personenwagen kantelde De inzi'K" a£ schrokken hevig doch kwamen er De auto liep aanzienlijke schade op. was terstond aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6