ft rgang Zaterdag 30 November 1935 No. 48 TINEKE IN HAAR SCHOENTJE VOND jren ochtend in het begin van /erd Tineke wakker, terwijl de it huis gierde. Behagelijk kroop er onder de dekens en bedacht iet toch wel prettig was zoo ijn, dat je niet naar school kon ze heerlijk nog wat ln blijven en straks fijn bij den ard gaan spelen, terwijl Tom- roertje, door dat akelige weer )1 moest. Tineke geeuwde en als een poesje uit, maar op haar iets te binnenen i klaar wakker. Misschien lag iets lekkers in haar schoen den vorigen avond bij den had gezet! Gauw even kijken! p was Tinie uit bed. trok haar s aan en trippelde naar de Haastig greep ze haar schoen- Ie, of er iets in zat. Ja hoor! :ers ooi?, een rose marsepein ?n dol op snoepen en nooit kreeg naar haar zin. ">ok nu weer w een stuk van het varkentje r vader of moeder het gezien i lekkere marsepein", dacht ze ..jammer dat het varkentje lein is". ier de huiskamer binnenkwam aar gauw het afgebeten stuk ien. „Er zat een varkentje in zei ze met een vollen mond, is maar een kleintje", dat je niet met een vollen praten", zei moeder boos, „en lag je niet altijd zoo ontevre- schoentje is ook maar klein, ot varken zou er niet eens in ben". t moeder aan en vergat van eelemaal haar varken verder Daar had ze nooit aan ge- Natuurlijk, daarom kreeg ze kleine dingen in haar schoen tje, omdat ze nog maar zulke kleine voet jes had! „Je had ons eerst je varken wel eens mogen laten zien, voor je het opat", zei moeder nog verwijtend, terwijl ze de ka mer uitging; maar Tinie luisterde er niet eens meer naar. Nu begreep ze, waarom het varken niet grooter was, dan zou het niet in haar schoentje kunnen! Den heelen verderen morgen onder het spelen moest Tinie aan moeders woorden denken en hoe meer ze er over nadacht, hoe ontevredener ze werd. En toen ze vader aan de koffietafel vertelde van het varkentje, was het volgens Tinie zóó klein geweest, dat ze het bijna niet had kun nen vinden. Maar vader kende zijn doch tertje door en door en gaf haar dan ook alleen den raad: niet zoo begeerig te zijn. Als zij het varken te klein vond, kon Sint Nicolaas wel eens boos worden en op 6 December heelemaal niets in haar schoen tje doen. Tinie schrok. In geen geval zou ze de kans willen loopen niets te krijgen en daarom besloot ze, verder maar niet meer over het varkentje te spreken. Maar in haar hartje bleef ze toch ontevreden. 's Avonds, voor ze naar bed ging, zette ze met een zucht haar schoentje weer bij den schoorsteen. Het was wel héél erg klein! Tommy's schoenen waren veel groo ter! En die van moeder dan.en vader! Maar vader en moeder zetten hun schoen nooit neerPlotseling kreeg Tineke een inval. Vaders schoenen waren het grootst van allemaal, dus daar ging ook het meeste in. Als ze die eens stilletjes omruilde met haai* eigen schoentjeDan zou ze vast iets véél grooters krijgen! Tinie's hartje bonsde van opwending bij de gedachte alleen! Maar ze zou er nog een paar dagen mee wachten, dan was het 6 December er. dan kwamen de echte cadeautjes pas.... Als iedereen den 5en December naar bed was gegaan, zou zij heel zachtjes opstaan. Vaders schoenen stonden altijd buiten de slaapkamerdeur, omdat Dina ze 's mor gens vroeg moest poetsen. Stilletjes wiloe Tineke dan een schoen van vader nemen en 'n neerzetten in plaats van haar eigen schoentje, dan zou je eens zien, hoeveel zij er den volgenden morgen in zou vin den! Nu liet ze rustig haar eigen schoentje staan en ging naar bed, maar door de op winding van haar plannetje duurde het nog lang, eer ze sliep. Den volgenden morgen vond ze in haai* schoentje een kikker van chocola. Ook deze was te klein naar Tinie's zin, maar nu zei ze er niets van en at hem dadelijk op. Ze kon bijna iniet wachten, tot het 5 December was en toen het eindelijk avond was geworden en Tinie naar haar bedje ging, zette ze met een kloppend hartje haar eigen schoentje neer; zei vader, moeder en Tommy goeiennacht en ging naar boven. De deur van haar kamertje liet ze op een kier staan om straks niet zooveel lawaai te maken. Haastig deed Tineke het licht uit en kroop onder de dekens. Toen ze een uurtje gelegen had, hoorde ze haar broertje boven komen en naar zijn ka mertje gaan. Wat duurde die avond lang! Tinie had de grootste moeite om niet in slaap te vallen en toen ze eindelijk de trap hoorde kraken, was ze bijna inge dommeld. Met een schok ging ze rechtop zitten en wreef haar slaperige oogjes uit. Het liefst was ze in haar lekkere, warme bedje gebleven, maar ten slotte kreeg haar begeerigheid toch de overhand en toen het heelemaal stil was in huis, liet ze zich uit haar bedje glijden, sloop voorzichtig haar kamertje uit en het portaal over. greep één van haar vaders schoenen en ging toen héél zachtjes de trap af. Op eens stond ze verschrikt stil.... Het was eigenlijk al nacht, en stel je eens voor, dat Sint Nicolaas of Plet nét bezig waren in de huiskamer, terwijl zij binnenkwam Tinie hield haar adem in en luisterde gespannen. Nee.. het vvas doodstil bin nen en. zachtjes duwde zij de kamerdeur open en liep op haar teenen naar den schoorsteen. Haastig greep ze haar eigen schoentje en zette er vaders grooten schoen voor in de plaats. Daarna ging ze gauw weer naar boven en kroop bibberend van de kou in haar bedje.... Den volgenden ochtend zou ze ervoor zorgen héél vroeg beneden te zijn. dan kon ze al haar cadeautjes uit den grooten schoen halen en die weer boven neerzet ten. Niemand zou er iets van merken. Al heel gauw viel Tinie nu in slaap cn in haar droom zag ze al de leuke cadeau tjes, die de Sint voor haar gebracht had en die beslist- niet in haar kleine schoen- *tje hadden gekund. Maar toen ze den volgenden morgen wakker werd, was het al licht en hoorde ze moeder beneden al bezig. Verschrikt sprong Tinie uit bed; nu zou moeder na tuurlijk zien, dat zij den grooten schoen had neergezet, wat dom van haar om zóó lang te slapen! Vlug deed ze haar kimono'tje aan en ging toen naar beneden. Moeder was ui de huiskamer bezig en had den schoen natuurlijk al lang gezien. Verlegen zei Tinie haar goeienmorgen en ging toen bij den schoorsteen kijken. Uit de verte zag

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 19