Stilstand aan het front ?6ste Jaargang DINSDAG 26 NOVEMBER 1935 No. 23213 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Van het front is weinig nieuws, geruchten uit Italiaansche bron dat Ras Seyoem gedood zou zijn, zijn niet bevestigd. De ex-keizer van Abessynië, Lidjy Jassoe, is in een fort bij Harrar aan algeheele verlamming overleden. Roemenië en sovjet-Rusland zijn bereid deel te nemen aan het petroleum-embargo, als alle betrokken landen meedoen. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets.'per regql voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agent-schappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk dager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling •Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêqpe- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zljni\ per 3 maanden f. 2.33- per week f. 0.18( Franco per post f. 2-35 per 3 maanden portokosten.' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. koloniale oorlogsvoering in verband met het abessynische geschil. Lezing van den generaal-majoer b. d. H. Behrens. Gisteravond hield de generaal-majoor b.d. H. Behrens een rede over bovenge noemd onderwerp voor de afdeellng Lei den van de Alg. Vereenlging van Neder- landsche Reserve-Officieren. De voorzit ter, mr. C. P. de Vries, richtte in zijn openingswoord een speciaal woord van velkom tot de beide regimentscomman danten van het Leidsche garnizoen en sees op het belang van contact tusschen beroeps- en reserve-officieren, ook in het garnizoen Leiden. Spr. hoopte, dat de aldeeling Leiden een centrum zal worden voor het instandhouden van dit contact m het verbeteren daarvan Spr. bracht voorts dank aan den pas afgetreden voor zitter van de afdeeling, res.-luit.-kolonel T Treffers, aan wien de afdeeling veel verschuldigd ls en maakte tenslotte gewag van een In oprichting zijnde rijclub der ifdeeling en de mogelijkheid van de op lichting van een schermclub. Generaal Behrens, hierna het woord verkrijgende, begon met uiteen te zetten. in de laatste jaren de mogelijkheid van een kolonialen oorlog niet meer onder «gen is gezien, daar men meende, dat eze wijze van oorlogvoeren tot het ver ten behoorde. De ..onvolledige" bericht- ivinsr maakt het moeilijk den toestand in bessynië te beoordeelen. Aan de hand tan voorvallen uit de krijgsgeschiedenis binnen we echter vergelijkingen maken. Het optreden van Italië mag wel zeer vreemd genoemd worden, daar immers aan Ibes ynië allen tijd van voorbereiding ge seven is Dat Abessynië hiervan geen pro- heeft getrokken, moet als een fout aangemerkt worden. Het wachten op den afloop van den regentijd was niet noodig ;eweest. daar dit tijdstip van te voren *kend was en de Italiaansche diplomatie het dus zoo had kunnen leiden, dat het conflict od dit tijdstip haar hoogtepunt bad bereikt. De Italiaansche opmarsch heeft veel romenten van weifeling, die tot gevolg rehad hebben, de terugroeping van gene raal De Bono. In een koloniale oorlogsvoering is een uitstekend functioneerende étappe- en verplegingsdienst van nog grooter belang nn in een Europeesche. Dat is ook een factor bij de beoordeeling van den lang- amen Italiaanschen opmarsch. Voor de mentaliteit van den tegenstander in kolo niale oorlogen is het van het hoogste be lang, dat elke aarzeling wordt vermeden. Meen wie onderwerpt wordt als heer en meester beschouwt, temeer daar men in alke oorlogen tegenover vrijwel het ge bade volk staat: mannen, vrouwen en 'napen. Met zoo min mogelijk offers moet men vachten de tegenstanders om te vormen M gehoorzame onderdanen. In Europee- Khe oorlogen is daarentegen het vleugel- slaan van de tegenstanders 't. doel. Alleen in ons Atjeh was het noodig een Mere taktiek te volgen, daar de Atjeher bch alleen onderworpen houdt, indien rapcngeweld hem dreigt. Het lijkt echter Usof In Abessynië het bereiken van het ■ad van Italië gedwarsboomd wordt door We zelfde moeilijkheid, welke dus een luenlangen strijd tengevolge kan hebben, «arna moet, zooals thans in Atjeh ge ls, het vertrouwen worden gewon- Sen. De tegenstander van heden moet «o medewerker van morgen zijn. De tegenstanders hebben het groote voordeel van slechts weinig of in 't geheel "ft gebonden te zijn aan terreinen, le- 'msmiddelendepots en -communicatie middelen. Ze zorgen zelf voor hun verple- T- of maken zich daarover in 't geheel hen zorg. Gaat de1 geregelde oorlog over een guerilla dan zullen, aldus besloot, 'Pt. de moeilijkheden voor Italië nog veel footer worden. NOMATEG-BAZAR. Voor een jeugd-gebouw. In alle benedenzalen van het Nutsgebouw is hedenmiddag door den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, na een inleidend woord door ds. J. C. S. Locher, een drie-daagsche bazar geopend. Deze bazar, die georganiseerd is door de Chr. Jeugdvereeniging „Nomateg" en waarvan de baten zullen worden gestort in het bouwfonds voor een eigen jeugd- gebouw in de wijken 2 en 7 (Morschweg- kwartieri der Ned Herv Gemeente, zal zeker niet nalaten in breeden kring be langstelling te trekken. Eerstens door het doel, dat het Bestuur van Nomateg. dat zeer drukke weken ach ter den rug heeft, zich voor oogen heeft gesteld. Een eigen Jeugdgebouw. dat dan tevens als wijkgebouw in de wijken van ds. J. C. S. Locher en dr. W. Th. Boisse- vain dienst kan doen. Reeds eenlge jaren, en niet zonder succes, is men aan het ijveren voor de volvoering van dit plan. Vele besprekingen zijn al gevoerd en.... mocht de bazar aan zijn doel beantwoor den, dan zullen deze besprekingen onge twijfeld leiden tot grondaankoop en tot de ontwerping van een bouwplan. Maar ook de oprichting van den bazar en de vele attracties, die opgesteld zijn, nopen tot een bezoek. Bij een voorbezoek, dat wij er heden ochtend brachten, was men nog druk bezig de stands in gereedheid te brengen. Een groote verscheidenheid artikelen, van den meest uiteenloopenden aard, is op dezen bazar ondergebracht. Het hand werk. dat in een rijk gevarieerde sortee ring bijeen is, heeft de overhand. Een aparte stand, en deze zal vooral in het middelpunt der belangstelling staan, is ingericht voor de luchtvaart. Hier zien wij, behalve een groot aantal interessante foto's, modellen van een Fokker, een Douglas, ja zelfs een model van de Roode Comet, waarmede Camp bell Black en Scott de Melbourne-race wonnen. Als een bijzondere attractie zal St. Nico- laas morgenmiddag op den bazar aan wezig zijn. TENTOONSTELLING IN „ENDEGEEST". De tentoonstelling met verkoop van door Patiënten van „Èndegeest". ..Voorgeest" Rhijngeest" gemaakte artikelen werd breravond door den geneesheer-directeur "f! een korte toespraak geopend. Er was •ffjs dadelijk veel belangstelling. De tentoonstelling komt in de fraaie Ji-Tanningszaal.- welke versierd is met ''«men en planten, uitstekend tot haar P™ en men gevoelt bewondering voor pe groote verscheidenheid en de uitge bijte sorteering in de uitgestalde arti- Jkpt nuttige en fraaie handwerken beaerldeeding, tafelkleedjes, kussendek- enz.) lokken o.a. alleraardigste speel- ,-• kunstnijverheids- en nuttige huis- -«aelijke artikelen tot koopen. „"daar het doel goed is en de prijzen zijn, kan het brengen van een be- :t van harte worden aanbevolen. KOPEREN JUBILEUM. De magazijnen van de fa. Peltenburg, Breestraat en PK. Koorsteeg waren he denochtend enkele uren gesloten. Her dacht werd het feit dat mej. de Vrind voor 12'/s jaar in dienst trad voor de admini stratie. Wanneer we enkel memoreeren hetgeen de patroon, de heer Cor A. Mulder hedenmorgen in zijn toespraak deed uit komen. dan blijkt hoe verdienstelijk de jubilaresse zich ln de afgeloopen jaren heeft gemaakt, waarbij zij zich tevens heeft doen kennen als een goed midden standster. Zij heeft zich inmiddels opge werkt tot de positie van chef-juffrouw, die den patroon bij diens afwezigheid re presenteert. Per auto werd zij hedenmor gen van huis afgehaald, en vergezeld door haar ouders, binnengeleid ln het feestelijk versierde gehoorzaaltje. Als blijk van waardeering voor haar groote activiteit overhandigde spieker haar, mede namens zijn huisge- nooten. als een blijvend aandenken, een prachtig gouden armbandhorloge met in scriptie, en als blijk van het groote ver trouwen, dat in haar werd gesteld, be noemde hij haar als alg. procuratiehoud ster der firma. Van haar collega's ontving zij eveneens een fraai geschenk, waarvan zij nog veel genoegen zal beleven en dat haar bij monde van den heer P. Mooten werd aan geboden. Zichtbaar bewogen dankte de jubila resse voor de hulde die haar werd ge bracht en voor de wijze waarop deze dag voor haar tot een onvergetelijke werd ge maakt. 's Middags werd een kleine receptie ge houden in intiemen kring, bij welke gele genheid zij van alle kanten werd gecom plimenteerd, o.a. door diverse vertegen woordigers van fabreken die met de firma in relatie staan en die reeds bloemen had den gezonden, doch het niet alleen daar mede, maar het ook persoonlijk wilden komejr zeggen. herbesteding. Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen opnieuw aanbesteed het leggen van een gedeelte stamriool in het westelijk einde der Lorentzkade, oostwaarts van de trambaan naar den Zoeterwoudsche Singel en van een gedeelte stamriool langs de Lorentzkade en naar de v. d. Brandeler- kade met bijkomende werken. Deze herbe steding was tweeledig, ten eerste geheel voor rekening der inschrijvers, ten tweede gedeeltelijk voor rekening der gemeente. Ingekomen waren 17 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: fa. Langeveld, Hardinxveld le f.35500, 2e f.23000; van Halem en Doornik, Leiden, le f.34400, 2e f.28000, H. C. Heemskerk, Leiden, le f. 33500, 2e f. 26400; Gesman en Zoetemeijer Alphen, le f. 33190, 2e f. 27190: E. v. d. Berg Leiden, le f.33000 2è f. 27000; C. v. Leeuwen en Zn.. Nieuwerkerk a. d. IJsel, le f. 32980, 2e f.26980; L en J. L. Boeren, Sliedrecht, le f. 32888. 2e f. 27.100; Tlmmers, Dordrecht le f.32300, 2e f.26900: de Winter en van Weeren, Leiden, le f.32200, 2e f.26300; C. Godschalk, Leiden, le f.31700, 2e f.25700; Gebr. A. en J. den Ouden, Oegstgeest, le f.31600 2e f.26800; L. P. v, d. Geer en H. Th. Stuifzand. Leiden, le f. 31.150, 2e f.25400; Th. de Bruin, 's Gravenhage. le f.28870. 2e f.21720 (deze firma heeft ver zocht haar inschrijving te mogen intrek ken W. Visser, Wassenaar, 2e f.26500; W. C. Vollebregt, Oegstgeest, le f. 24900, 2e f. 18200; J. Beenen, Haarlem, f. 22.200 (zon der aanwijzing ten eerste of ten tweede) Konings, Leiden, 2e f. 19240. De gunning is aangehouden. KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Ledenvergadering der afd. Leiden. De afdeeling Leiden van den K.N.M.B. kwam gisteravond in „In den Vergulden Turk" in vergadering bijeen. Na een hartelijk woord van welkom door den voorzitter, den heer Cor. A. Mul der, memoreerde deze het overlijden van de leden H. J. Popp en J. Riemens! Ver volgens las de secretaris de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd en wer den de ingekomen stukken behandeld. Het voorstel van het bestuur, om een subsidie te verleenen aan de stichting Rijnlandsch Borgstellingfonds, werd nader toegelicht door den heer W M. van Appel, die uiteenzette, welk nuttig werk door deze stichting verricht wordt en zal wor den. Na het betoog van den heer Van Appel, dat met groote aandacht door de vergadering was gevolgd, hechtte deze haar goedkeuring aan het bestuursvoorstel en werd dit met algemeene stemmen aan genomen. Vervolgens hield de heer P. J. van der Zanden een inleiding over de nieuwe wet tot regeling van uitverkoopen en oprui mingen in het winkelbedrijf. Spr. begon op te merken, dat deze wet tot stand is gekomen op verzoek van den bona-fiden middenstand, die meer en meer de nadee- dige gevolgen ondervond van het euvel van uitverkoopen en opruimingen, dat tot ware excessen geleid had. De heer Van der Zanden besprak vervolgens aan de hand van de nieuwe wet de verschillende maat regelen, waaraan een winkelier zich moet onderwerpen, alvorens tot opruiming of uitverkoop te mogen overgaan Dat deze materie niet eenvoudig is en dat de wet ruim gesteld werd, om niet te zeer bin dend te zijn, bleek wel uit de besprekin gen, die op de rede van den heer Van der Zanden volgden. Verschillende advertenties werden be studeerd. waarbij men tot de conclusie kwam, dat de rechter, die zal nebben te beslissen, of een aanbieding al dan niet onder deze wet ressorteert, een zeer moei lijke taak zal krijgen. Hierna werden door verschillende leden vragen gesteld en inlichtingen ingewon nen over diverse onderwerpen, het mid- denstanasbedrijf rakende. Met een woord van dank voor de ver schillende sprekers en voor de opkomst, sloot de voorzitter vervolgens dezen inte ressanten en leerzaroen avond. TOURNEE DER A.V.R.O.-AMBASSADEURS Kovacs Lajos en de Decibels. Stormachtig is gisteravond de toeloop der enthousiasten geweest! Zeide de heer de Clercq, voorzitter der A.V.R.O. niet in zijn propagandistisch openingswoord, dat des nachts om halfdrie al iemand uit den Haag was komen fietsen om een plaats te ver overen en stonden er 's morgens vroeg al niet honderden in de rij, om niet achter het net te visschen? De Stadszaal was dus stampvolde schare wist, dat de A.V.R.O. iets sensationeels zou brengen. Dat is uitgekomen: wie Kovacks en de Decibels dikwijls door den aether heeft ge hoord, weet, dat ieder in zijn genre uitste kende pijlen op zijn boog heeft. Voor 't eerst was er gelegenheid de Decibels op een zaalpodium te hooren: naar de kennis making met hen, ging dus bij velen wel vóór alles de belangstelling uit! Maar zij moesten wachten tot na de pauze Want eerst kwam de muzikale A.V.R.O.- revue „Wat zeg je daarvan?.Weer wat nieuws!", waarin de Kovacs-lieden op hun beurt gelegenheid kregen hun virtuositeit te toonen. Wij denken bijv. aan den trompettist Henk Bruins, een „coming man" die prach tig solieerde in de „Caprice Novelty", maar vóór alles aan dien fameusen Pierre Palla, even goed thuis op de vleugel, het orgel, de xylophoon of de vibrafoon: een duivels kunstenaar zonder weerga, die o.a. in de brillante bewerking van de tweede Hon- gaarsche Rhapsodie van Liszt een ieder verstomd deed staan door zijn fenomenale techniek Er waren in de „revue", door Kovacs, alias Louis Schmidt met entrain en een visueel aantrekkelijke dirigeertech- niek geleid, naast vele muzikale evenemen ten. ook de noodige grappen met alleraar digste vondsten. Wij denken bijv. aan Bob Scholte in zijn ode: „Sannie Brandt": jam mer dat „Bob" als vocalist lang niet meer op het peil staat van eenige jaren geleden, maar zijn mimiek vergoedt veel en hij had groot succes met zijn steeds langer wor dende baarden van de Zuld-Afrikaansche boeren. Ook de Chineesche scène, het saxophoonkwartet en vooral „The dancing clock" met de telkens opstaande en met bellen, ringkinkelende klokken muntte uit door originaliteit. Boris Lensky past zich ln dit milieu voortreffelijk aan: hij toonde in zijn bekende serenade weer eens, welk een goed violist hij is. Louis Schmidt weet altijd met zijn mannen, die een voor een hun instrumenten meesterlijk beheerschen wat nieuws te brengen, dat op een amusements avond als deze. daverend inslaat. Danna de pauzede „Decibels!" Wij denken, dat niemand de zaal verla ten heeft, want de heer de Clercq had ge zegd, dat zulks wel eens een enkele maal voorkomt.... maardan waren het alléén luisteraars boven de 30 jaar. Een handige waarschuwing, want niemand wil graag boven die grens uitkomen! Eddy Meenk is de „leader" van deze tip-top „band" en hij wedijvert, ook als stepdancer. met een Roy-Fox. Hij ontpopte zich in korten tijd tot een vlot, elegant en van rythme „sprudelend" heer, ontwikkelde zijn band tot een, die met héél goede bui- tenlandsche concurreeren mag. Hij verstaat de kunst, om het publiek te brengen, wat het in dezen tijd wil hooren :in zooverre is hij een uitstekend „muziekindustrieel". Wij willen hier niet een zwaarwichtige beschou wing leveren over het genre. Wijzen er slechts op, dat het hoofdzakelijk is inge- steld op rythme en effectwerking van for midabele klankcomplexen, waarin speciaal het koper zich virtuoos onderscheidt. Gees telijke inhoud, of veel ethische werking gaat er niet vanuit.... maar dat behoeft ook niet op een „amusements"-avond als deze. Het dreunende, constant gelijkblij vende grondrythme werkt op den duur wel eens vermoeiend en muzikaal gezien gaat bij langer aanhooren de spanning ver loren. Wij denken hierbij aan een waar woord, dat wij onlangs in een beschouwing over jazz lazen: „Als de melodie geen rythme heeft, kan zij niets uitdrukken, maar wanneer het rythme geen melodie draagt is het waardeloos". Een overwicht i van verlangen naar rythme kan op den duur tot „cultuurloosheid" leiden. Maar voor een uurtje is het alleraardigst. De zaal wordt door de rythmen en syncopen meegesleept en heeft moeite het evenwicht j te bewaren als vanzelf komt de schok- kende tegenbeweging! wanneer de be kende „Signature tune": „We sing our song for every one" achter het gordijn opklinkt. Hier zoo mogelijk nóg meer instrumentale i schittering en variatie als bij Kovacs: i saxophonisten, trompettisten, trombonisten pianisten, de drummer, de bassist of de guitarist z ijn in hun elemene, spelen in den vereischten stijl, doen wonderbaarlijke din- gen! Tallooze bekende „succes-nummers passeerden de rij: vooral denken wij terug aan die geestige en schitterend geslaagde imitatie van Shirley Temple's „On the good ship lollipop". Slechts zij, die het meiske in de film zagen, konden dit nummer naar volle waarde schatten, Eddy Meenk heeft ook in zijn band virtuosen en acrobaten van de eerste plank, de arrangementen, hoofdzakelijk van Klaas van Beeck en Dolf Kareisen zijn boeiend. Een speciale attractie was de „lady-crooner" Topy Glerum met Mae-West allure's, zeker de beste van ons land, voor treffelijk qua timbre, stijl en uitdrukking, die bijv. na „Blue Moon" en „Chasing Shadows" ovationeel toegejuichd werd. Trouwens: ovatie's waren den ganschen avond niet van de lucht. Eddy Meenk mag zie'1 met zijn band laten hooren: de toe- jui- hingen zijn bij voorbaat al verzekerd. Voor de A.V.R.O. was het optreden van belde ensembles weer de beste propaganda. BINNENLAND. Versterking van onze weermacht; memo rie van antwoord aan de Tweede Kamer. (3e Blad i Regeling werktijden voor chauffeurs; 10 uren per dag en 55 uren per week als richtsnoer. (Binnenland, 3e Blad). Instelling van een Weerfonds; f. 53.4 mil- lioen voor aanschaffing en uitbreiding van materiaal gedurende vier jaar. (Binnen land, 3e Blad). BUITENLAND. Overleden is de afgezette keizer van Abessynië Lidzy Jassoe. (le Blad). Nanking zal zich fel verzetten tegen autonomie in Noord-China. (Buitenland en Tel., le Blad). Zeer gespannen toestand in Frankrijk. (Buitenland, le Blad). Berlijn's burgemeester, dr. Sabm, uit de nat.-soc. partij gestooten. (Buitenland, le Bladi. Communistische opstand in Brazilië vrij" wel bedwongen. (Buitenland, le Blad). zie voorts laatste berichten, eerste blad. een nieuwe ijsbreker. Voor de binnenwateren ill de omgeving. De N.V. Nederlandsche Stoomsleepdienst voorheen P. Smit te Rotterdam, heeft een nieuwe ijsbreker laten bouwen, speciaal voor de binnenwateren. De maatschappij bezit reeds eenige ijsbrekers, waaronder de beroemde „Siberië", welke in 1929 de groote rivieren opengebroken heeft. Met dezen nieuwen ijsbreker, genaamd „Linge" heeft de maatschappij onder lei ding van den directeur, den heer G, Neu, een proefvaart gemaakt van Gouda naar Leiden en Den Haag. Hiertoe waren uit- genoodigd de Vereenigingen tot IJsbestrij- ding te 's-Gravenhage, Leiden en Gouda. In de Gouwe bij Waddinxveen werd een demonstratie gegeven van de gemakkelijke bestuurbaarheid. De boot draaide op zeer korten afstand een geheelen slag ln de ronde om daarna de reis weer te vervolgen. Onderweg langs de Gouwe en den Rijn had de boot veel bekijks. Aan boord bevonden zich o.m. de heer Hortensius, plaatsvervangend voorzitter van het hoofdbestuur van „Sohuttevaer", de heer J. G. H. Bokslag, secretaris van de afd. Katwijk en omstreken dier vereeni- ging en de heer Jansen, rijkshavenmees ter te Rotterdam. Op haar doorreis in onze stad waren ook wij in de gelegenheid de nieuwe boot te bezichtigen. De lengte van de boot bedraagt 20.65 Meter, de breedte 4.96 Meter. De boot kan voor twee maanden brandstof medevoeren. De voor- en achtersteven zijn met het oog op het ijsbreken geheel van gietstaal en j buitengewoon zwaar gemaakt. Het schip is voorzien van een Bürmeister Wain I Dieselmotor. Deze motoren worden geheel j door de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. vervaardigd. De machine heeft op de proefvaart 200 I. P. K. ontwikkeld. Voorts is de boot voorzien van een centrale verwarming door het geheele schip, waarvan de ketel ook met olie wordt gestookt. Zelfs het koken aan boord geschiedt op oliegas. De geheele boot is voorzien van electrisoh licht, alsmede van een electrisohen schijn werper op het stuurhuis. De electriciteit wordt opgewekt door een hulpmotor met dynamo ook van het type 3ürmeister Wain, welke motor ook zorgt voor de wa terpomp, waarmede 't dek kan worden ge- wassohen en de lucht op de luohtketels kan worden bij gepompt. Aan de voorzijde is de boot voorzien van een ijssteven, ter wijl het geheele schip door zijn speciale lijn als ijsbreker is ingericht. De huid- plat-en hebben b.v. een dikte van 10 m.M., terwijl de spanten zeer kort naast elkaar geplaatst zijn en van veel grootere afme tingen zijn dan een normale boot van die kracht. Ook is het voorschip nog versterkt. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING K. V. „LITTERIS SACRUM". Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat de Kon. Ver. Litteris Sacrum nog een opvoering van het blij spel „Als ik wilde", van Paul Géraldy en Robert Spitzer zal geven op Vrijdag 29 No vember a.s. in den Leidschen Schouwburg. De opbrengst van dezen avond zal geheel komen ten bate van het Leidsche Dieren- asyl, een instelling, die het in dezen tijd financieel zeer hard te verantwoorden heeft.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1