Geen petroleum meer naar Italië? VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 No. 23210 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. 6ste Jaargang EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Jets, per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar entschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere verlentlës 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk, ger tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling oensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden n 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven ets, porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voqr Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijns per 3 maanden i.müri<<V f.3.35 per week f. 0.18 Franco per post - f. 235 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per mnd.) Nt nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. F. DR. E. GORTER BENOEMD TOT DOCENT TE GENT. Hij blijft Leidsch hoogleeraar. lar wij vernemen is prof. dr. E. Gorter lemd tot docent bit de geneeskundige Iteit der Universiteit te Gent. waar ien cursus zal geven in de kliniek voor erziekten. of Gorter bliift evenwel hoogleeraar e kindergeneeskunde alhier en zal met lemming van den minister voor onder kunsten en wetenschappen twee da ger week in België vertoeven ten be- >e van zijn onderwUs aldaar. De col- i zullen zoo spoedig mogelijk een aan nemen. jdens zijn afwezigheid wordt prof. Ier alhier vervangen door de privaat- nten dr. J. Munk en dr. Ti. Halbert- hoogleeraar bliift ook te Wassenaar en. ET AFTREDEN VAN MR. VAN ECK. de gisteravond gehouden vergadering de afdeeling Leiden der S.D.A.P. is in plaats van mr. D. A. van Eek, die het idium bijna 30 jaar heeft bekleed, tot zitter gekozen de heer H. van Wou- berg thans penningmeester. periodiek aftredende bestuursleden, leeren A. J. Jongeleen (secretaris). G. ka (pennningmeester) mevr. J. c. de -de Bruyn. P. L. Hessing en J. Nas- l werden herkozen, terwijl het bestuur uitgebreid met mevr. W. J. A, Mol- elaar en den heer T. de Kruis. A.s, ndagavond zal herstemming plaats len tusschen de heer C. Piena en deman. in het einde der vergadering is de heer Eek hartelijk toegesproken door de en Jongeleen. J. Velman en van Wou- lerg waarna de scheidende praeses ook nog het woord heeft gevoerd. 1RDRACHT VAN PROF. DR. O. HAHN. i uitnoodiglng van de Organisatie van lurphilosophische en Technologische llteiten in Nederland zal Prof. Dr. O. n uit Berlin-Dahlem in ons land een ntal voordrachten houden, o.a. hier ter over „Natürliche und künstliche ioelemente der letzten Reihe des Perio- len Systems" op 26 November a.s. of. Dr. G. J. Sizoo uit Amsterdam lift ons over Prof. Hahn het volgende: of. Hahn verwierf zich internationale ndheid door zijn onderzoekingen op gebied der radioactiviteit. Hij begon als leerling en medewerker van Ru- ford, in Cambridge. De metingen om- t de electrische magnetische afbuiging alpha-stralen, die hij tezamen met (erford, publiceerde, behoorden jaren tot de meest nauwkeurige en funda- teele onderzoekingen op dit gebied. In tijd valt ook Hahn's ontdekking van radioactieve element Radlothorium i). Teruggekeerd in Duitschland, waar ot hoogleeraar aan de Universiteit te ijn en tot leider van het Kaiser Wil- D Institut für Chemie" werd benoemd, 1 hij zijn in Cambridge begonnen on set voort. In 1907 volgde hij zijn ont- Ing van de elementen Mesothorium en sum, in 1918 vond hij, in samenwerking tijn leerlinge en medewerkster Prof. Meitner, het element Protactinium, en '21 het element Uraan Z. Behalve door ontdekkingen van verschillende radio- sve elementen, droeg hij tot de kennis het verschijnsel der radioactiviteit bij een reeks van onderzoekingen over 'el alle detailproblemen op dit gebied. Jider belangrijk waren de metingen, hij, tezamen met Lise Meitner, uit te omtrent de magnetische béta-spec- Op den duur kwam in zijn laborato- leen werkverdeeling tot stand, zooda- oat zijn medewerkster Lise Meitner meer tot de physische problemen °d° terwijl hij zelf zich meer aan de ®'sohe vraagstukken wijdde. Zoo is de "kkeling der radiochemie, de toege- o radioactiviteit, waarin de radioactieve en dienst doen als indicatoren bij ver- lende chemische reacties, absorptle- essen enz., voor een groot deel aan n te danken. De ontdekking der moge- 'eid om door beschieting van atomen neutronen nieuwe radioactieve elemen_ te maken bracht in de laatste jaren ten intensieve en vruchtbare samen- ang tusschen de physische en de che- he afdeeling van Hahn's laboratorium rand. Tezamen met Lise Meitner slaag- jj! er o.a. in vast te stellen, dat door meting van Uraan met neutronen 'wten ontstaan met grooter rangnum- an Uraan. Ook de mogeliikheid om zulk een beschieting aan de drie be lt radioactieve reeksen nog een vierde te voegen werd door hem aangetoond. Aan het Noordelijk front maken de Abessijnen gewag van een geslaagden overval, waarbij de Italianen 500 man aan dooden en gewonden verloren. In het Zuiden regent het hard, zoodat operaties niet mogelijk zijn. Het schijnt, dat men de sancties tegen Italië wil uitbreiden tot petroleum. Ook Amerika schijnt geneigd den petroleum- uitvoer naar Italië stop te zetten. EVANGELISATIE-SAMENKOMST NED. HERV. GEM. Prof. F. W. A. Korft en Ds. J. de Wit voeren het woord. Uitgaande van de Evangelisatie-com missie der Ned. Herv. Gem. werd gister avond in de Graanbeurs een evangelisa tie-samenkomst gehouden, welke zeer goed bezocht was. Dr. W. Th. Boissevain heette allen aan het begin van den avond welkom, om daarna met een enkel woord het doel van deze samenkomst: hen, die van de kerk vervreemd zijn tot haar terug te brengen, uiteen te zetten. Prof. dr. F. W. A. Korff voerde, nadat het zangkoor „Ex Animo" zich had laten hooren, als eerste spreker het woord. Naar aanleiding van een gedeelte uit Joh. 4 bepaalde spr. zijn gehoor bij de houding van Christus ten opzichte van de onkerkelijke menschen. Uitvoerig stond prof. Korff stil bij de ontmoeting van Jezus met de Samaritaansche vrouw. Ook bij de aandacht, die Jezus opwekt bij de discipelen met de woorden: „ziet de velden, zij zijn wit om te oogsten", werd een oogenblik stil gestaan. Moedig moeten de discipelen de wereld inkijken, want zij is rijp voor het werk des Heeren. In de Samaritanen, die door de velden tot Christus komen, ziet Hij de wereld tot Zich komen. Jezus is door deze ontmoe ting gesterkt in Zijn geloof in de men schen, hetgeen Hij zag als een geloof ln de mogelijkheid van de menschen. Het is een geloof aan de veronderstelling dat de menschen behoefte hebben aan en vat baar zijn voor redding. Christus, die boven de menschen stond, is afgedaald tot naast, ja zelfs tot onder den mensch Hij heeft voor hen willen Hjöen, zich zelfs tot in den dood toe wil len vernederen. Spr. wees er op, dat Christus voor ieder een ls gestorven. Christus en menschen- hart behooren van godswege bij elkander. In het geloof van Christus ligt de redding voor ons en voor anderen. Ds. Kuilman, die in verband met het vertrek van dr. Boissevain, de leidirt| van de samenkomst had overgenomen, beval_ na de toespraak van prof. Korff met een' enkel woord den verkoop van geschikte lectuur aan, welke in de pauze plaats vond. Ds. J. de Wit. als tweede spreker, her innerde in het begin van zijn toespraak er aan dat het evangelie een zaak is, die strijd kost. Aan de hand van het laatste gedeelte van Joh. 6, toonde spr. aan hoe velen in de daar verhandelde passage Christus ver lieten. Veel menschen zijn er ook nu, die Christus den rug toekeeren. De kerk en het christendom hebben bij hen afgedaan. Op velerlei terrein, wordt dan gezegd, houden kerk en christendom, veel dat in hun oog tot verbetering kon dienen, tegen. Zich weer bepalende bij Joh. 6. wees spr op de innerlijke ontferming van Jezus Christus en Zijn vraag aan de twaalf dis cipelen: „wilt gij liever ook maar niet heengaan?" Maar dan komt het antwoord van zijn discipelen: „Heer. waar zullen wij anders heengaan, want Gij hebt de woorden des eeuwigen levens" Dit is de uiting van hun hart. Ook wij, aldus spr., zouden misschien liever wel heengaan om het van plannen en organisaties of van den Staat te ver wachten, maar de kerk zegt hier één vast punt is er: Jezus Christus door God in de wereld gezonden. Bij Hem zijn de woorden des eeuwigen levens. Gods trouw vertrouwende en staande in het geloof zullen wij de heerlijkheid van Christus uitstralen in elke omgeving. De samenkomst, waaraan de H. J. O. en het zangkoor „Ex Animo" hun gewaar deerde medewerking verleenden, werd op gebruikelijke wijze gesloten. TWEE VINGERS AFGEKNELD. Gistermorgen omstreeks halfelf is de 42-jarige typograaf J. J. L. werkzaam in de vroegere drukkerij der firma van N. in de Kolfmakerssteeg met zltn linkerhand be kneld geraakt tusschen twee looden platen waardoor twee vingers gedeeltelijk werden afgekneld. De Eerste Hulpdienst vervoerde den man naar het Academisch Ziekenhulp. HET NEDERLANDSCHE REDDINGSWEZEN. Causerie van den heer De Booy voor de aid. Leiden van „Onze Vloot". Als de storm langs onze kusten giert, als huizenhooge golven hulpelooze sche pen op het strand werpen en er menschen in nood zijn en om hulp seinen, dan gaat de reddingboot uit om bijstand te verlee- nen, onverschillig op welk gedeelte onzer kust men zich bevindt. Wij vinden dat alles zoo langzamerhand heel gewoon en kunnen ons nauwelijks voorstellen dat het indertijd zoo volkomen anders is geweest, dat er geen organisatie bestond, welke gelijk de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappijen zich de red ding van schipbreukelingen ten doel stelde, ja zelfs dat roovers dikwijls onge straft pogingen doen konden om door mis leidende lichten schepen te laten stran den teneinde zich van de lading te kunnen meester maken! Het was daarom interessant te luisteren naar den heer H. Th. de Booy, secretaris der N. en Z. H. R. M„ die gisteravond na een inleiding van den heer A. F. Gooszen in de bovenzaal van de socië teit Amicitia voor de afdeeling Leiden van „Onze Vloot" een causerie hield over het Nederlandsche Reddingswezen. Spreker wees op den noodtoestand ln vroeger eeuwen, toen er enorm veel schepen strandden op onze kust (in 1660 zelfs 120) zonder dat er hulp geboden werd. terwijl de rooverijen daarbij zoo erg waren dat een in 1768 ingestelde staatscommissie ze zelfs erger noemde dan bij sommige woeste volken! Het moest duren tot 1824 voordat er eindelijk van het georganiseerde reddings wezen iets terecht kwam Bij de stran ding van het fregat De Vrede op de Haaksche gronden werd toen door tien visschers een heldhaftige poging gedaan om de schipbreukelingen met een roei boot te redden, waarbij zij allen op één na op den terugweg in de branding omkwamen. Dat gaf den stoot tot de oprichting van de Noord- en Zuid-Hol landsche Reddingsmaatschappijen, die thans 111 jaren bestaan en steeds in het leven zijn gehouden door particulieren steun, zonder eenlge subsidie van het rijk. Twee staatscommissies stelden in den loop der latere jaren vast dat ons reddings wezen voortreffelijk georganiseerd is en dat het beter is het geheel aan het parti culier initiatief over te laten. Spr. hoopte en vertrouwde, dat het mogelijk zal zijn dit zoo te laten. Overal op onze kusten worden genoeg eenvoudige menschen gevonden, die bereid zijn vrij willig hun leven te wagen als anderen in nood zijn en zoowel zij als hun familie leden zijn er trotsch op tot de bemanning van een reddingboot te behooren, hoezeer zij ook weten, dat daaraan groote gevaren verbonden zijn. De bevolking onzer kust plaatsen vindt het eigenlijk zoo gewoon, hulp te bieden en zij nraat er nauwelijks over, ai verkeert zij dikwijls in spanning. Evenwel moet er geld zijn om hun red dingspogingen mogelijk te maken Be gonnen werd indertijd met op verschil lende plaatsen roeireddingbooten te sta tioneeren. Deze heeft men nu nog, omdat zij gemakkelijk (met paarden of per motor tractor) te vervoeren zijn langs het strand, doch toen de maatschappijen ongeveer 90 jaar bestonden is men er tevens toe over gegaan motor-reddingbooten aan te schaffen, waardoor niet alleen het gevaar voor de bemanning werd verkleind (in totaal verloren ongeveer 50 menschen hun leven bij reddingsnogingen op onze kust), maar 't ook mogelijk wordt reddingen te verrichten, welke met de rceibooten soms niet geschieden kunnen. Deze booten zijn minder afhankelijk van weer en zee, be schikken over een radio-telefonie-zend- installatie en bovendien over een zelf- richt-installatie, waardoor de boot zich zelf na 1' /j minuut weer opricht indien zij eventueel mocht omslaan. Zij kunnen daarenboven geheel beneden-deks be stuurd word.n. Tenslotte heeft men het wipper-toestel, waarmede men een lijn kan schieten over een schip, dat niet verder dan 300 Meter uit de kust ligt, ten einde aldus een verbinding tot stand te brengen! Uitvoerig vertelde spreker van verschillende moeilijke reddingen on onze kust, van den moed en de wilskracht der bemanningen en ook van den sportleven naijver, welke er tusschen de verschillende stations bestaat, er daarbij op vijzende, dat men wel liet fanatiekst ls in Katwijk en Egmond, waar men het weer zelden te ruw vindt om te oefenen. Met de vertooning van eenige door Man- nus Franken vervaardigde films, die de organisatie en materieel en bemanningen der maatschappijen in beeld brachten, werd de belangwekkende causerie van den heer De Booy besloten. Na de pauze werden eenige marine films vertoond met interessante geluids opnamen van onze vloot, waarbij men o.m. zag het vertrek der K 18 voor zijn triom fantelijke reis over 23.000 mijlen naar Indië en de onthulling door H. M. de Ko ningin van de monumenten voor het Ne derlandsche reddingswezen te Den Helder. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken, afd. Arbeidsbemiddeling, stonden gisteren als werkloos ingeschre ven BouwvakarbeidersBaggerlieden 3. be hangers 35, betonwerkers 69. betonvlech- ters 39. fundeeringwerkers 1. glazenma kers 1, glazenwasschers 8. granietwerkers 16. grondwerkers 102, heiers 1, metselaars 128. opperlieden 107, schilders 187, sloopers 5, steenbikkers 2, steenhouwers 7, straat- makers 1, hulp-straatmakers 10, stuca- doors, witters 55, timmerlieden 245. uit voerders 4, voegers 20, ongesch. bouwarb. 8. Totaal 1054. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16. lompen- sorteerders 19, vellenblooters 5, zeepfabr.- arb. 6, steenfabr.arb. 116, ongesch. fabr.- arb. 71. Totaal 239. Kantoorpersoneel Kantoorpersoneel 107, reizigers, colp. 43, winkelbedienden 33, Incasseerders 13, musici 6, onderwijzers 7, overheidspersoneel 13, verplegers 1. To taal 223. Hotel-café-personeel: Huispersoneel 13, kellners 43, koks 13. Totaal 69 Houtbewerkers: Houtbewerkers 65, kis tenmakers 8, kuipers 8, lijstenmakers 5, mandenmakers 4. meubelmakers 26, meu belstoffeerders 18. politoerders 2, ongesch. arbeiders 28. Totaal 164. Kleermakers: Kleermakers 60, kappers 5, schoenmakers 9. Totaal 74. Land- en tuinarbeiders: Bloemisten 35, landarbeiders 27, tuinlieden 29, warmoe- ziers 13, ongesch. landarb. 6. Totaal 110. Metaalbewerkers: Bankwerkers 124, blik- bewerkers 27, burgersmeden 42, crasseurs 2. electriciens 39, galvaniseurs 1, gasfitters 9. gereedschapmakers 3. Instrumentmakers 2. isoleerders 3, kernmakers 1, ketting smeden 37, klinkers 18. koperslagers 4, lab. bedienden 1. lasschers 13. loodgieters 35, machinisten 21, metaalboorders 8, metaal- draaiers 17. metaalschavers 2, metaalslij pers 5. monteurs 20, pianostemmers 1, po lijsters 1. ponsers 6, rijtuigschilders 1, rij wielherstellers 12, scheepstimmerlieden 8, stokers 21, tegenhouders 15, verw.-mon teurs 14, voorslaanders 7, voorwanners 5, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 12. wagen makers. 5, ijzerwerkers 54, zandvormers 4, zilversmeden 1, ongesch. arbeiders 40. Totaal 642. Sigarenmakers: Sigarenmakers 6, siga- rensorteerders 3, strippers 1. Totaal 10. Technici, opzichters: Technikers 8. tee kenaars 13, werkmeesters 16. Totaal 37. Textielarbeiders: Hekelaars 6, katoen drukkers 30, kluwers e.a. 8, luikers 10, plaatsnijders e.a. 26, sehrobbelaars 2, spinners 31. spoelers 3, sterkers 3, strijkers 12, wevers 87, wolbewerkers 31. ongesch. textielarb. 64. Totaal 313. Transportarbeiders Chauffeurs 118, emballeurs 4. expeditieknechten 17. koet siers 17, loopknechten 48. magazijnknech ten 60, schippers 88, spoor- en trampers. 18. wakers 3, transportarbeiders 64, losse arbeiders 451. Totaal 888. Typografen: Boekbinders 21. boekdruk kers 18, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 25, steendrukkers 3. Totaal 72. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 86. mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 66, suiker werkers 22, wijnkooperskn. 9. zoutzieders 2. zuivelbereiders 4. ongesch. voedingsarb. 32 Totaal 226 Vrouwen: Naaisters 14. breisters 3. win keljuffrouwen 19, kantoorpersoneel 43. kapsters 1. kinderjuffrouwen 1, kooksters 1. mangelsters 1, serveersters 3. teekena- ressen 1. verpleegsters 11, huish. diensten 187, fabr.-arbeidsters 16. Totaal 301 Alg. totaal 4422. 22 Nov. 1934: 3887; 23 Nov 1933: 3195. Benevens 76 gedeeltelijk werkloozen en 42 werkverschaffing. VEREENIGING BELLAMY. Propaganda vergadering. De afd. Leiden van de internationale vereeniging Bellamy hield gisteravond in de Muziekschool der Mij. voor Toonkunst een openbare vergadering. Nadat de voorzitter, dr. Koch de ver gadering geopend had. hield hij een voor dracht over: „De ondergang van het kapitalisme". Met kapitalisme bedoelt spr. de maatschappij, zooals deze op het oogen blik ls. Aan de hand van een aantal krantenberichten ging spr. de eigenaardige toestanden na, die in de wereld heerschen. Spr. wees o.a. op den dwazen toestand die ontstaan is doordat enkele personen aan werk trachten te komen door het uitloven van een geldpremle. Het gevaar is toch geenszins uitgesloten dat een werkgever sen zijner krachten ontslaat en een nieuwe die geld toegeeft aanneemt! Verder wees spr. op de steeds verder doorgevoerde loonsverlagingen, waardoor BINNENLAND. De crisistoestand in de Scheepvaart: regeeringsmaatregeien noodig geacht. (Binnenland, 4e Blad). Een begrootingstekort van f. 1.200.000 te Arnhem: steun zal gevraagd worden aan de regeering. (Binnenland, 4e Blad). Ernstig verkeersongeluk op den weg MeppelZwolle, waarbij 5 auto's, een motorrijwiel en een fietser betrokken zijn; 6 personen werden, hoewel niet ernstig, gewond. (Gemengd, 4e Blad). Cursussen voor dienstmeisjes; goede re sultaten in Oostelijk Groningen. (4e Blad) BUITENLAND. Men overweegt de sancties tegen Italië uit tc breiden tot petroleum. (3e en le Blad). Dc inspectie-toeht van den Negus naar het front. (3e Blad). Een Russisch vlieger verbetert het hoog terecord.. (Tel., le Blad). De Franschc gezant te Berlijn bij Hitier, (Buitenland, 3e Blad). Een levensteeken van Kingsford Smith? (Buitenl. Gemengd, 4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. de koopkracht der bevolking afneemt, ter wijl de crisis juist ontstaan is door een gebrek aan koopkracht. Steeds weer wor den uitvindingen gedaan, waardoor een bepaald product door minder arbeiders vervaardigd kan worden, en telkens ver mindert hierdoor de toch zoo, voor de op lossing der crisis, noodlge koopkracht. Dit alles is volgens spr. te wijten aan het kapitalime Zoo kan deze maatschappij niet voortbestaan. Ze is gebaseerd op winstmaking en hierdoor ondergraaft ze haar eigen fundamenten. Er zal een nieuwe maatschappij, een maatschappij van onderlinge samenwerking moeten ko men Hoe die nieuwe samenleving er zal uit zien kan men in de boeken van Eduard Bellamy vinden. Hierna werd het woord gevoerd door den heer v. d. Stijl, die sprak over „expansie". Expansie, aldus spr., kan men onder scheiden in bevolkings- en economische expansie. Het eerste is noodig wanneer in een bepaald land te veel menschen wonen. Dit is echter neg nergens het geval. Een der dichtst bevolkte landen van de wereld is Nederland, en van overbevolking is hier toch nog geen sprake. Wel is het echter waar, dat in de z.gm. overbevolkte landen niet ieder meer zijn brood kan verdienen, maar dit is een gevolg van de slechte tijdsomstandigheden, waaronder wij leven. Elke bevolkingsexpansie, aldus spr., is dus terug te voeren tot de economische expansie. Alle landen willen een gunstige handelsbalans hebben, dit is natuurlijk onmogelijk. Om het echter zooveel mogelijk te bereiken veroveren ze koloniën, om zoo doende de beschikking te krijgen over goed verkoopbare producten. Hierdoor ontstaat groote kapitaalvorming en dit heeft ten gevolge dat een deel der producten niet verkocht kan worden, en zoo komt men telkens weer op het zelfde punt. De kapi taalvorming ontstaat door de winstneming en dit is dus de grootste fout van het hui dige volgens spr., onlogische systeem. We moeten den logischen weg op en deze wordt ons aangewezen in de werken van Bellamy Bij het nieuwe systeem zou de productie geheel aan de gemeenschap komen. Aan het onderwijs, waarin toch de toekomst van hiet volk ligt zou groote aandacht worden besteed. Doordat men slechts tot zijn 45ste jaar behoefde te Werken, zouden steeds nieuwe krachten en daardoor nieuwe denkbeelden naar voren komen. Aan het einde van het jaar zou uit het verbruik in het afgeioopene de hoeveelheid benoodigde producten voor het volgende jaar worden berekend. Dit zou worden omgerekend in het aantal arbeids uren, die daarvoor benoodigd zijn. Dit getal gedeeld door het aantal arbeiders zou dan een hoeveelheid producten, in arbeidsuren uitgedrukt geven waarover ieder zou kunnen beschikken. Nadat spr. nog enkele punten uitvoeriger had behandeld sprak hij nog eenige op wekkende woorden om toe te treden tot de vereeniging. Na de pauze werd gelegenheid geboden tot het stellen van vragen. Eenige leden der vereeniging zorgden voor muzikale onderbrekingen van de sprekers. Tot slot sprak de voorzitter nog eenige propaganda-woorden, waarna hij de ver gadering sloot. Onze stadgenoot, de heer J. Thomas, cand. aan de Vrije Universiteit en een zoon van ds H Thomas Geref. predikant hier ter stede is benoemd a's bulopredi- ker bij de Geref. Kerk van Utrecht om werkzaam te zijn in de wijk van ds. J. H. Telkamp aldaar.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1