LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 November 1935 UIT DE RIJNSTREEK. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AARLANDERVEEN. De opbrengst van de extra gehouden collecte ten bate van de diaconie der Geref. Kerk bedraagt f. 128.78' ALPHEN. Raadsagenda. De raad zal a.s. Maandagmorgen te 10 uur in openbare vergadering bijeen komen. De agenda bevat de navolgende punten: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stuk ken; 4. Vaststelling van de begrootingen voor den dienst 1936: a. van de gasfabriek; b. van het electriciteitsbedrljf; c. van de hoogdrukbronwaterleidlng; d. van het grondbedrijf; 5. Goedkeuring van de be grooting van het algemeen armbestuur voor den dienst 1936; vaststelling van de ge- meentebegrooting dienst 1936: 6. Voorstel van B en W. i.z. onderhandsche gunning van de gemeenterelniging voor de jaren 1936 en 1937: 8 Voorstel van B. en W. i.z. het beroepschrift ran G. v. Kleef Mzn. te Boskoop, tegen het besluit van B. en W. d.d. 12 October 1935, waarbij hem een bouwvergunning is geweigerd. De Tiendaagse tie Winkelweek. De a.s. Winkelweek zal wederom ver schillende attracties bevatten. Op een nader te bepalen plaats zal een slagzin of figuur geplaatst worden, gevormd uit een groot aantal gekleurde punaises. De at tractie is precies te raden uit hoeveel punaises dat figuur of de slagzin bestaat. Het aantal moet op de adhterzijde van de bonnen vermeid «orden, met naam en adres van afzender en in gesloten envelop in de winkelweek-brievenbus gedeponeerd worden, die voor de Middenstandsbank zal worden geplaatst. Bij voldoende deelne ming kan een behoorlijk aantal prijzen beschikbaar gesteld worden. Als hoofdprijs b.v. 1 ameublement, haard, rijwielen, radio, etc. Om de zaak nog aantrekkelijker te maken, zullen er ook dagprijzen uitgereikt worden. Tijdens de ..Tiendaagsche" zullen de plaatselijke muziekvereenigingen muzi kale rondgangen houden en meerdere pogingen gedaan worden om het publiek op straat te brengen (b.v. St. Nicolaas- rondgang). Antwoord van B. en W. inzake de diverse begrootingen. B. en W. schrijven in hun antwoord omtrent de onderscheidene begrootingen, dat verdere tariefsverlaging voor electri- citeit zal gaan ten koste der belasting verlaging. Zij willen echter, om elke on billijkheid weg te nemen, voorstellen, dat voor gezinnen met zes en meer kinderen van Januari 1936 af de reductie 2 cent per K.W.U. bedraagt, voor zoover de afnemer een zuiver inkomen heeft van minder dan f. 2500. Verdere verlaging van gasprijzen achten zij ongewenscht. B. en W. zijn ech ter bereid en voornemens te onderzoeken of het bestaande vastrechttarief herzie ning behoeft in dien zin, dat het meer beanwoordt aan het doel, n.l. bevordering van verbruik. Het is onmogelijk nog meer inkomsten door verlaging of afschaffing der meterhuren prijs te geven. B. en W. gevoelen zich, wat het Alg. Armbestuur betreft, niet schuldig aan de uitsluiting van een bepaalde groep der bevolking, daar zij nimmer van de aan bevelingen, welke het Armbestuur aan het college van B. en W. gaf, zijn afgeweken. De opbrengst van de zendirigsbusjes over het 3e kw. ten bate van den Geref. Zendtngsbond bedraagt f. 112.09. BOSKOOP. De ingebruikneming van de hulpbrug. Met de werkzaamheden van het leggen der hulpbrug over de Gouwe in deze ge meente worden goede vorderingen ge maakt Onvoorziene omstandigheden bui tengesloten wordt de brug op 2 December e.k. voor het verkeer opengesteld. Met het oog op een veilig verkeer zul len er in de Bootstraat en Zuidkade ver- keerslantaarns geplaatst worden, terwijl er tevens een vaste politiepost zal worden gestationeerd. Ds. G. J. Hoenderdaal, Rem. predi kant alhier, hield in de consistoriekamer der Rem. Kerk een lezing over het onder werp „In de Schaduwen van morgen", door prof. dr. J. Hulzinga. waarnaar met groote aandacht werd geluisterd. NIEUWVEEN. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond acht uur in openbare zitting bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Bespreking en vaststelling Gemeentebegrooting 1936 en begrooting van het G.E.B. 1936; 3. Wijzi ging Begrooting 1935; 4. Nagekomen stukken. o WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. des voorm. te halftien uur in openbare vergadering bijeen, 1. Verslag van de vergadering van 25 Sept. 1935; 2. Mededeelingen, ingekomen stukken enz., om daarop zoo noodig te be sluiten. Beschikbaarstelling schoolloka len). 3. Voorstel tot bestendiging van de verordeningen op de heffing en invorde ring van schoolgeld. 4. Verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziekten-geldén. 5. Voorstel inzake een Uit- pad van het terrein der gemeente op den toegangsweg van het spoorweg-emplace ment. 6. Verzoek van het bestuur der ijs- club „Nooit Gedacht" om een overpad naar de ijsbaan op de agn. Kleine Putte. 7. Verzoek van de besturenbonden en den R.K. Volksbond inzake den kastoeslag der werkloozen. 8. Voorstel om de tijdelijke benoeming van den heer P. C. Pols als plaatselijk deskundige in een vaste aanstel ling om te zetten 9. Begrootingen voor de bedrijven voor 1936. 10. Gemeentebegroo ting voor 1936. 11. Begrootingswijziging. 12. Restitutie van schoolgeld wegens ziekte of vertrek. 13. Reclames hondenbelasting. DE WEEKSTAAT DER NEDERLANDSCHE BANK. Blijkens den weekstaat der Nedcrland- sche Bank per 18 dezer, is in dc afgeloo- pen week de goudvoorraad bij de Nederl. Bank wederom toegenomen met 9 mil- lioen, en wel van f. 613.131.467.96 tot f. 622.236.713.32. De wisselportefeuille Is afgenomen van f. 36 554 519,54 tot f. 34.298.817.10. De ln omloop zijnde bankbiljetten na men af van f. 794.665,675 tot f. 787.833,435. Het beschikbare metaalsaldo nam toe van f 301 516 883.46 tot f 308.440 568,47. 3 PCT. INTERIM-DIVIDEND DER BIIAITON-MAATSCHAPPIJ. Naar we vernemen zal de N. V. Billiton Mij. op 3 December a.s. een interim-divi dend van 3 betaalbaar stellen op reke ning van de winst over 1935. Op de aan- deelen der eerste rubriek zal derhalve worden betaald een bedrag van f. 30. f. 49 60 en f. 79,60, en op de aandeelen der tweede rubriek een bedrag van f. 30. A. HILLENS SIGAREN- EN TABAKS FABRIEK. Winst over 1934/35 f. 707 (v.j. verlies f. 24.054). De balans per 30 Juni 1935 van A. Hil- len's Sigaren- en Tabaksfabriek vermeldt als activa; geldmiddelen f. 16.628 (33.426), debiteuren f. 47.307 (52.687), machines f. 115.000 (85.000). onderdeelen machines f. 21.314 (21.387), gereedschappen en meu belen f. 19.000 (onv.), vaste goederen f. 777.130 (onv.), voorraden f. 246.505 (220.941), automobielen f.3000 750), automaten f.3650 7000), winkelopstanden f. 15.000 20.000), verlies sub. uit Juni 1934 f. 120.329. winst boekjaar 1934 5 f.707 (v.j. verlies f. 24.054), saldo verlies f. 119.621 (120.329) en "als passiva: gew kapitaal f. 112.500 (onv.i pref. kapitaal f. 325.000 (onv.), prioriteitskapitaal f. 1500 (onv.) 5 pet. obligatieleening f.548 800 (onv.), 7 pet. obligatieleening f .215.000 (onv.), hypotheek o/g f. 10.850 (11.500). coupons f.19 593 (19.335). accijns-credit f. 89.992 (88.753), crediteuren f. 60.918 (35.264) De winst- en verliesrekening staat debet voor: afschrijving machines f.5867 (3960). id gereedschappen en meubelen f. 5844 (31941, id. winkelopstanden f 5000 (3525), ld. automaten f.3650 2165). id. automo bielen f.3150 (750), ld. wlsseldeelenmachl- nes f.1000 id. sigaren f.5373 (5699), winst f.707 (v.j. verlies f. 24 054) en credit voor: bedrijfswinst f. 30.593 i v.jverlies f. 10.192winst ingekochte obligaties nihil (v.j. 5266). Aan de toelichting op de balans is nog het volgende ontleend: Door aankoop van 4 nieuwe machines ter vernieuwing van het machinepark en de kosten van de opstelling dezer machi nes vermeerderde het hoofd met f. 35 867. Ten laste der winst- en verliesrekening werd een bedrag van f. 5867 afgeschreven, zoodat het hoofd met f. 115.000 op de ba lans paralsseert. De aanwezige voorraden werden bere kend tegen den kostprijs of voor zoover noodig tegen de thans geldende inkoop prijzen. Ingevolge de goedkeuring, verkregen op de vergadering van houders der 5 pet. obligaties werd gedurende het afgeloopen boekjaar op deze leening niets afgelost. (Tel.) ,Jiij de regelmatige adverteer ders in dit blad koop ik met den meesten waarborg voor goede kwa liteit en billijke prijzen", zegt Sint Nicolaas. WOUBRUGGE. Ingelanden Veenderpolder teekenen beroep aan. De Ingelanden van den Veenderpolder zijn in beroep gegaan tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij de wegen in dien pol der voor het verkeer met motorrijtuigen op vier wielen gesloten zijn verklaard. Het beroep is gegrond op het feit, dat hun be drijven ln dien polder toch al moeilijk zijn gelegen en nu door deze sluiting geheel worden geïsoleerd. Slechts een viertal heb ben niet geteekend. De verbetering der wegen. De vernieuwing van den weg Woubrug- genOfwegen vordert snel. De weg wordt, na verhard te zijn, bestraat over een breedte van zes meter. De brug over de Ofwegenervaart is weggebroken en zal wor den vervangen door een nieuwe van beton, welke berekend zal zijn voor het moderne verkeer. Rest nog het gedeelte tusschen Ofwegen en Hoogmade. Wanneer dit ter hand wordt genomen zal onze gemeente voorzien zijn van een prachtig wegencom plex, dat aan de verelschte regeling van het snelverkeer zeker zal voldoen. ZWAMMERDAM. Aanrijding. Een 7-jarig zoontje van den veehouder D. alhier, werd bij het oversteken van den nieuwen rijksweg, aangereden door een personenauto, komende uit de richting Al phen a. d. Rijn. Het knaapje werd tegen den grond geslingerd en bloedend verwond aan hoofd en knie, terwijl andere lichaams- deelen nog schaafwonden bekwamen. Na ten huize van dr. Schr. te zijn verbonden, werd het met veel pijn naar huls vervoerd. In een vergadering van Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, is tot Kerkvoogd herkozen de heer W. van den Brink. Onze plaatsgenoot de heer G. E. van Beek. die pas is geslaagd voor het arts examen, Is bij Kon. Besluit benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij den Geneeskundigen Dienst der Kon. Land macht hier te lande. AALSMEER. De gevolgen der sancties. Hoewel geen groote hoeveelheden werden door enkele handelaren hier de laatste jaren, hoofdzakelijk in November en December, snijbloemen naar1 Italië ge zonden, hoofdzakelijk rozen en seringen. Tengevolge der sancties is aan dien export thans een einde gekomen. Natuurlijk is niet na te gaan, in hoeverre het verliezen van de Itallaansohe markt van invloed kan zijn op de prijzen, Inzonderheid van rozen en seringen, doch aangenomen kan toch wel. dat er meer of minder schade door wordt geleden bij handelaren zoowel als kweekers. De a.s. Winkelweken. Van Maandag 25 Nov. t.m. Donderdag 5 Deo. a.s. worden hier door de afd. van den Kon. Middenstandsbank winkelweken ge organiseerd, waaraan een groot aantal winkeliers en neringdoenden zich zoowel in het dorp als de uitgestrekte buitenwij ken voor deelneming heeft opgegeven. Op den avond van 25 November zal ln hotel „De m Kolommen" door den bur gemeester de winkelweek officieel geopend worden. Als notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren: K. Eilander, P. C. Luyten en D. v. d. Schilden. BENTHUIZEN. Jaarvergadering IJsclub „De Eendracht". De voorzitter de heer L. Groen Cz„ opende bovengenoemde vergadering en verheugde zich over de groote opkomst. De secretaris de heer W. Mets, las de notulen voor, welke ongewijzigd werden vastgesteld. De voorzitter dankte den heer Mets voor zijn degelijk beheer. De penningmeester de neer G. Schellin gerhout bracht verslag uit. De ontvang sten bedroegen met inbegrip der saldi f. 224.23. de uitgaven f 41.51, alzoo batig saldo f. 182.72. De rekeningen werden door de commissieleden de heeren G. Pos en A. Rijlaarsdam nagezien en in orde bevon den. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn accuraat beheer, zoo ook de commissieleden voor hun werkzaam heden. Het aftr. bestuursid de heer L. Groen Cz.. werd bij acclamatie herkozen. Hierna had de uitreiking van 8 kistjes sigaren plaats aan de prijswinnaars. Hierop volgde sluiting door den voor zitter. HAARLEMMERMEER. De spoorbrug Uj Oude Wetering. In verband met het goedgekeurd plan tot opheffing met ingang van 1 Januari a.s. van de spoorlijn HoofddorpLeiden, worden van verschillende zijden krachtige pogingen aangewend tot behoud van de spoorbrug bij Oude-Wetering voor gewoon verkeer De daartoe te nemen beslissing zal wel niet lang op zich kunnen laten wachten, daar het in de bedoeling ligt spoedig na 1 Januari met het opbreken van de lijn te beginnen. In Haarlemmermeer is de besmette lijke veeziekte ..rotkreupel" geconstateerd onder een in de weide loopende koppel schapen van den landbouwer R. aan den Lisserdijk. Nu in Haarlemmermeer de bieten campagne haar beslag heeft gekregen en de scheepvaart weinig meer te beteekenen heeft, zal uitvoering worden gegeven aan het besluit van het Polderbestuur om de Lijnden en de Leeghwater in werking te stellen, teneinde het water weder op laag winterpeil te brengen. HILLEGOM, GEMEENTERAAD. f. 36.000 ongedekt op de begrooting 1936 De gemeente wordt noodlijdend Geen uitbreiding der politie Cijfers over de steunverleening en de gepleegde fraude. De raad heeft vergaderd onder voorzit terschap van den burgemeester. Er waren drie leden afwezig. Het voorstel tot wijziging van de hef- fmgsverordening op besmettelijke ziek- tengelden is goedgekeurd. Aangenomen is het voorstel tot wijziging der verordening voor vergoeding van kosten bij aansluiting op het gemeenteriool, vroeger f. 15 nu f20 Aangeboden is de gemeente-begrooting en die der bedrijven voor 1936. Er was op de gemeente-begrooting een tekort van f. 116.000, dat geslonken is tot f. 84.000.—. Een gedeelte van dit bedrag kan gedekt worden, maar er blijft f. 36.000.ongedekt over, waardoor de gemeente noodlijdend zal worden. De voorzitter achtte het noo dig den toestand nu al mee te deelen. Het voorstel om een deel van de Kerk straat te verbreeden en een strook grond tegen f. 1.te koopen benevens op de be grooting f.750.uit te trekken voor den straataanleg, is goedgekeurd. Het credlet van f. 1200 voor nieuwe steenen ten behoeve der Burgemeester Pontstraat is door den voorzitter breed voerig toegelicht, B. en W. betreuren den gang van zaken, doch zijn sterk voor dit voorstel. De heer Meskers zeide dat de commissie voor Openbare Werken niet ge hoord is; de heer Fijma vond het buiten gewoon onaangenaam, dat de raad het voorstel maar te slikken heeft. De heer Loerakker en anderen zeiden niet tegen te zullen stemmen, maar hadden liever 'n spoedeischende vergadering voor deze zaak gewenscht. De heer van Lierop her innerde aan de plechtige opening der straat en becritlseerde den weg, wat de voorzitter bestreed. De methode van riet matten is deugdelijk en heeft niets te ma ken met deze verstrating. Alle nieuwe straten verzakken en moeten spoedig ver- straat worden. Het teerproduct tusschen de steenen is gebleken een vergissing te zijn. Bij stemming verklaarden de heeren Spilker, Paase en Fijma tegen te zijn. Aangenomen is een voorstel voor een verordening bctreffeijde besmettelijke ziekten op scholen, waar de commissie voor den schoolartsendienst voor is. De ge meenten, die aangesloten zijn bij den schoolartsendienst, zullen verzocht wor den, hetzelfde besluit te nemen. De credieten aan noodlijdende kweekers, die niet konden aflossen, zijn met een jaar verlengd. De raadscommissie ontving lof voor haar werkzaamheden. Lang is gesproken over de polltle-veror- dening; in het bijzonder over den wensch van den minister om de politie met twee agenten uit te breiden en een verlaagde salarieering vast te stellen. De bedragen van den raad zelf zijn niet goedgekeurd. Algemeen was men tegen uitbreiding met twee agenten; weth. Vermeer voelde nog iets voor een agent meer, doch kreeg geen steun. De heer Loerakker zeide onder pro test voor te zullen stemmen omdat er eer. einde aan de zaak moet komen; hulde ver dient de geslaagde poging om een kinder toeslag te mogen geven Hij verzocht ver goeding voor geneeskundige en verloskun dige hulp. De voorzitter herinnerde aan dc wenschen van de bonden in verband met het gevraagde, wat hij voor de gemeente te onzeker noemde. Ook de heer v. Lierop zeide tegen de verlaagde salarissen te zul len stemmen omdat het in den Haag op gelegd wordt. Uit de debatten bleek, naar de voorzitter zeide, dat in den Haag niet gelet wordt op plaatselijke verschillen. De taak van de politie is hier minstens even zwaar, zoo niet zwaarder, dan in de groote steden, en goedkooper is het op het plat teland ook niet. De bonden hebben dit nog niet met succes aangetoond. Het voorstel van B. en Ween verlaging zooals de mi nister voorschrijft, is aangenomen; tegen stemden de heeren Spilker, Paase, Fijma, Pijnakker en van Lierop. De begrooting voor den schoolartsen dienst is goedgekeurd, evenals een wijzi ging der begrooting voor 1935. Ingekomen was een verzoek om de maximum-snelheid der auto's, zijnde 25 K.M. te handhaven door een strenge con trole in te stellen. Adressanten verzochten beperking der snelheid waarmee gereden wordt. De voorzitter was verwonderd over het adres, de sterkte der politie laat geen controle toe met drie agenten. Controle is mogelijk door aankoop van een motorrij wiel al of niet met zijspan. Vele cijfers noemde de voorzitter over plaats gehad hebbende verkeersongevallen, hij prees de politie voor haar arbeid en prestatie, welke dikwijls verzwaard wordt door bevolen onderzoeken, zoo b.v. in de zaak-Verhaar, bollenzwendel enz. De Leidschestraat is vrij goed aangelegd volgens de deskundi gen Slippen komt voor door de vlucht heuvels en omdat de automobilisten met twee wielen op de tramrails rijden, wal onnoodig en hoogst gevaarlijk is bij voch tige straten. Een rapport van den Inspec teur der Politie is mede voorgelezen, waar- hl aanbevolen wordt een motorrijwiel aan te schaffen. De heer Loerakker betreurde het raadsbesluit om de snelheid te beper ken tot 25 K.M. wat belachelijk is. Hij wilde weten hoe men er af kan komen. De heer van Lierop en anderen waren te gen een motorrijwiel. De heer van Zanten wilde duidelijker wijzen op het slipgevaar door b.v. de borden te verlichten. Het adres is tenslotte voor kennisgeving aan genomen. Beantwoord is de vraag naar den tij de - lijken incasseerder van het Gasbedrijf door Weth. Vermeer, waarmee de heer Fijma het. nog niet eens bleek te zijn. La ter zal hij er op terugkomen. De ambtswoning van den secretaris is verhuurd tegen f. 480. De verplaatsing van het hooge hek langs het Wilhelminapark naar het ter rein van Openbare Werken verwekte een discussie waarin herinnerd werd aan ze delijkheidsoverwegingen tot plaatsing van bedoeld hek. Er ontstonden voorstellen om een half-hoog hek langs het park te plaat sen. en een ligusterhaag met prikkeldraad. Al deze voorstellen zijn verworpen, zoodat het hooge hek blijft staan. Op een adres van den H.B.B. en van twee andere vakbonden inzake toeslag op bonnen voor brandstoffen voor werkloo zen is besloten deze zaak in handen van B en W. te stellen. Inzake een verschil over het loon van een arbeider aan het Gasbedrijf, verklaart de raad zich voor f. 45 en tegen f. 48 als maximum, waarom gevraagd is. De voorzitter deelde tenslotte groote cij fers mee over de gevolgen der fraude bij de steunverleening, ten nadeele der ge meente. Een bedrag van f. 57.000 afgerond was niet verantwoord. De gemeente heeft reeds terug moeten betalen over 1933, 1934 en 1935. terwijl f. 8.000 is te verhalen ojr werk ten behoeve van Openbare Werken voor arbeid in tegenprestatie. Er blijft nog te betalen f. 34.000 als te veel uitge keerde steun of ten onrechte uitgekeerde steun aan werkloozen. die anders ten laste van de gemeente of van het Burgerlijk Armbestuur gekomen zouden zijn. De heer Loerakker had het bezwaar, dat geen po ging is gedaan om deze cijfers waar te maken. De voorzitter antwoordde, dat hij daarover in een geheime zitting iets wilde meedeelen. De openbare vergadering werd daarna gesloten. Hillegomsch Dameskoor. Dit koor heeft een concert gegeven onder leiding van de dirigente mej. Cor Igesz. Het koor heeft als gewoonlijk prachtig gezongen. Mej. Rie Tuyl Schui temaker zong de altsoli van een der num mers. Welwillende medewerking verleen den de dames Liesbeth Siegers (viool), Groot Rol (cello) en Ibel van Gelderen (piano). Zij verhoogden het welslagen van den avond en oogstten een warm applaus. Ze zijn met bloemen gehuldigd. Ook de dames Cor Igesz en Annie Jonk heer (begeleiding) hadden bloemen in ontvangst te nemen. De opkomst had grooter moeten zijn voor een concert, dat op zulk een hoog pijl stond! Het Nutsdepartement heeft een avond voor leden gegeven met jhr. dr. J. C. Mollerus als spreker over een reis per Zeppelin naar Zuid-Amerika. De voordracht ging vergezeld van film opnamen. Eerst gaf de spreker een kijkje op het luchtvaartwezen ln het algemeen en de toekomst, de arbeid van Graf Zeppelin en dr. Hugo Eckener, om ver volgens de rol te schetsen van de Zeppe lins ln de wereldluchtvaart. Daarop volgde het verhaal van spr.'s reis tusschen Friedrichsbafen en Pernambuco. Ook het verblijf in Zuid-Amerika is geschetst. De film is na de pauze vertoond. De belang stelling was zeer groot. Woensdag. Amicitla: Alg. ledenverg. Leldsche u< club; 8'/. uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst te a uur nam. .Als Schouwburg: Litterls Sacrum wilde". 8 1/4 uur nam. Donderdag. Leger des Hells: Samenkomst te 8 urn nam. N. Rijn 19: Verg. der Bellaimy-ver. 81/4 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst te 8 uur nam. Schouwburg: bloem". 8 uur. Operette „De Wonder- •Kunst na Stadseaal: Mannenzangver. Arbeid". 8V< uur nam. Volkshuls: Spr. F. Spanjaard over woninginrichting. 81/4 uur nam. DAGELIJKS. LakenhalTentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. Woensdags: lnst. Praevenueve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Plankenkoorts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De schaduw van Sing Sing". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—Th en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm „Tarzan de ontembare". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nun. „De bonte sluier". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/t uur en 8 u. IS. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Het meisje met de blauwe hoed", lederen middag 2'/» u. Zondag v.at 2 u, De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 November a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, E B de Metr, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 3, Oegstgeest, telef. 274. Rlhlcr ls f.cn tafeltennis-chib opge richt met ongeveer twintig leden. Het bestuur bestaat uit de heeren W. J. Linde man, voorzitter en D. H. Hage, secretaris- penningmeester. Men speelt in het Nuts- gebouw. o KATWIJK AAN ZEE. Een hond van der: pottenbakker H. v. d. Voet uit de Voorstraat, een Bouvier, heeft zestien levende jongen ter wereld gebracht; zeker een zeldzaam voorkomend geval! LISSE. Stijgende werkloosheid. Het werkloozenaantal gaat zich nu weer aanmerkelijk in stijgende lijn bewegen. Verscheidenen lieten zich na een werk periode weer voor het eerst inschrijven. Toch is de stijging van (het wer'tJ00"J" aantal langer uitgebleven dan het vong Jaar, hetgeen wel te danken zal zijn aan de toeslagregeling op de loonen. A.R. Propaganda-studieclub „Schrift en Historie". De voorzitter dr. Algera, refereerde over art. 18 progr. v. beginselen ,,'t Internatio nale volkenrecht" Ook de international verhoudingen moeten worden beheersen door de ordonnantiën, die God over volken gesteld heeft. w Landen en volken zijn op samenwerBns met elkaar aangewezen. Daarom moei» we, met ongerepte handhaving der''s nationale zelfstandigheid, krachtig meae werken aan de ontwikkeling van het ree der statengemeenschap. Het eene gr°° wereldrijk wijzen we dus af. Den Volkenbond moeten we warm juichen al stellen wij ons vertrouwen m op hem. _,t Zij, die den Volkenbond vergelen me» den Babelschen torenbouw zijn er naas De bond bedoelt niet de stichting van ee wereldrijk, hij erkent juist de zelfstandig heid der leden individueel. ut Hooge verwachtingen van het ln»™' op zich zelf kunnen we niet koes"SL2 maar het verbreken van de samenwerk der statengemeenschap zou noodlo zijn. Het zou weer lelden tot de volslag anarchie der volken onderling. De A.R. partij wil geen opheffing van souvereiniteit der afzonderlijke s® maar evenmin een wereld, waarin nev ginsel van het staatsindividualisme n<*>° viert. Wij willen een samenleving en menwerking der naties, die aan reen gerechtigheid beantwoordt en de ff lijke en stoffelijke belangen der bevordert. Een uitgebreide volgde. De heer J. Horsman sloot met a j gebed.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6