De groote Fascistische Raad bijeen BERT j5<ie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 18 November 1935 Vierde Blad No. 23206 De Italiaansche commando-wisseling. ITALIË EN ENGELAND NA 18 NOVEMBER. IN MEM0RIAM DE HEER H. E. DE RUYTER ZIJLKER. Her moeder s parapluie LAND- EN TUINBOUW. VAN 'T FRONT. Van het Noordelijk Front wordt gemeld, ilt de Italianen geen verdere vorderingen ebben gemaakt. De Abessijnen blijven Ion verrassende operaties de Italianen bij na manoeuvres verontrusten en brengen lt verbindingswegen in gevaar. De ruine Takaae is door de Italianen bereikt, jan het Zuidelijk Front vordert de Hliaansehe opmarsch langs de rivier blan langzaam, waarbij van tijd tot tijd rare gevechten geleverd moeten worden iet afzonderlijk opereerende afdeelingen. Vit Djlboeti wordt gemeld, dat een Miaansche aanval bij Taboena afgesla- ej is. De Italianen zouden daarbij groote Bliezen hebben geleden. Op tal van plaatsen In Ogaden is het op- jeuw hevig gaan regenen, waardoor ver killende Italiaansche tanks in de modder jjn weggezakt. Naar men verneemt, heb ei zeer vele Italiaansche soldaten in Oga- <n last van malaria. DE ITALIAANSCHE COMMANDO-WISSELING. I Zooals Zaterdag nog ls medegedeeld, ls i Italiaansche opperbevelhebber de Bono t:\angen door maarschalk Badoglio. Dat Bieraal de Bono tot maarschalk ls be- Maarschalk De Bono. Mid. wordt slechts beschouwd als een Bgulden van de bittere pil Van Italiaansche zijde wordt dit nog al- !:i toegelicht: Met de herovering van Makalle heeft de eoje commissaris van Oost-Afrika, gene- u! De Bono, de taak voltooid, die hem opgedragen. De duce heeft hem een telegram gezon- en. waarin wordt gezegd, dat de Bono zijn össle onder uiterst moeilijke omstandig- «den heeft vervuld, met resultaten, die recht geven op de dankbaarheid der atie. Ais erkenning van het werk, dat met de covering en pacificatie van Tigre is ver iest benoemt de koning generaal De Bono f voorstel van den duce tot maarschalk in Italië. De bladen zijn vol lof over den schel lenden hoogen commissaris en prijzen De fcno's strategie, welke bewezen heeft de liste methode te zijn, om Abessynië te coveren. Zijn naam zal onafscheidelijk '«bonden blijven aan Italië's koloniale ge- iMedenls en aan de Italiaansche aanspra- ttn in Oost-Afrika. Maar intusschen wordt hij vervangen d»r maarschalk Badoglio! Men meent toin een bewijs te kunnen zien, dat talie in Europa geen militair optreden [wst, anders zou het zijn staf-leider niet buitenslands zenden. Maarschalk Badoglio. Maarschalk Badoglio. Maarschalk Badoglio is een specialist op gebied van koloniale aangelegenheden J '928 werd hij benoemd tot gouverneur J® Lybië en in die hoedanlghelB heeft rjl Jich buitengewoon onderscheiden. Hij n tot 1934, toen hij door Balbo werd wolgd. Toen de regeering het plan op- eener campagne in Ethiopië, werd lh° herhaaldelijk geconsulteerd. Naar plijk verzekerd is, zette hij den duce j—f en onomwonden uiteen, dat een der- Uke veldtocht een geweldige financleele Wlitaire krachtsinspanning van het o zou vergen. Het is dus wel overeen- istig zijn adviezen, dat deze campagne tooveel zorg is voorbereid en dat zoo "zienlijke effectieven naar Oost Afrika gezonden. lOden October bracht Badoglio Stmen z'c'1 herinneren zal. een kort Sm »aat? Eri,rea en aan het Abessynisch ter inspectie van de troepen en hun '■«verrichtingen. Het Italiaansche leger bevond zich toen op de linie Adigrat, Adoea. Axoem. Den lsten November keerde dt maarschalk naar Italië terug. Kort daarop zetten de Italianen hun opmarsch voort, welke bekroond werd met de inne ming van Makalle. Met Badoglio als aanvoerder zal het Ita liaansche expeditie-corps ln Oost-Afrika zeer zeker den besten militairen tacticus, waarover Italië beschikt, aan het hoofd hebben. Badoglio werd in 1871 te Graho, Monfcrrato, geboren. Hij nam deel aan den Italiaanschen veldtocht van 1896'97 cn keerde later ln Afrika terug, in verband met den veldtocht in Lybië (19121, waar hij deelnam aan den strijd en de overwin ning van Zangur. In 1917 werd hij onder chef van den generalen staf. Zijn naam ls verbonden aan talrijke succesvolle opera ties der Italianen in den wereldoorlog en i'e overwinningen aan de Piave en van Vittorio Veneto zijn grootendeels aan hem te danken. In 1926 volgde zijn benoeming tot chef van den generalen staf. Algemeen verwacht men thans een ver snelling van de operaties; het ls noodza kelijk voor de Italianen een verbinding tot stand te brengen tusschen Erythrea en Pomaliland. voor de regenperiode weer aanvangt. De snelle middelen, waarover generaal Grazianl beschikt, zijn niet vol doende om Harrar direct aan te vallen, dat omringd is door hooge bergen. In zijn omtrekkende beweging moet hij derhalve sleun hebben van het leger uit Erythrea. De meest essentieele maatrgel zou even wel ziin het verplaatsen van het centrum van de operaties van Harrar naar Dessie, waar eveneens een verbinding tot stand kan worden gebracht. Hiervoor ls ten eer ste een snelle opmarsch naar Gondar noo- dig, alsmede een harmonie tusschen het front van Makalle en dat aan de Takaze en de Setit In verband met de groote ter- remmoeilijkheden tusschen Makalle en Dessie. moet men ook denken aan de kli maat-moeilijkheden in het Danakilgebied. Toch werd dit gebied door de kolonnes Arafall en Rendacomo gepasseerd in de richiing van Makalle. Hierdoor kon de kolonne, welke thans langs de grens van Fransch Somaliland marcheert vanuit Asab, aanzienlijk versterkt worden. Deze kolonne moet het gebied van den spoor weg binnendringen cn de weerstandcentra JiJiga en Harrar doen vallen. In verband hiermede ls opgemerkt, dat de betrekkin gen tusschen generaal Grazianl en maar schalk Badoglio uitstekend zijn, Badoglio was de chef van Grazianl ln Lybië. DE GROOTE FASCISTISCHE RAAD BIJEEN. De eerste zitting van den Grooten Fascls- tischen Raad duurde Zaterdag tot 's nachts een uur. De zitting is hedenmorgen 10 uur hervat. Officieel wordt omtrent de zitting het volgende medegedeeld: Federzoni, de voorzitter van den Senaat las, mede namens de overige leden van den ministerraad een resolutie voor van den volgenden inhoud: ,.De Groote Raad van het Fascisme, welke de samenvatting ls van het eenstemmig gevoelen van het volk, dat zooals uit de demonstratie van 2 October J.l, bleek, ver knocht ts aan de zaak van het fascisme, betuigt den Duce zijn bijval, aangezien h(j het hoogste recht van de natie heeft ver werkelijkt, door zich in Afrika voor zijn waardevolle zonen de noodzakelijke voor waarden en middelen te verschaffen om te leven en zorg te dragen voor de toekomst. Alle Italianen zijn derhalve vol vertrou wen, bereid elk offer te brengen om dit nationale doel te bereiken. De secretaris van de partij stelde daarop voor het volgende telegram te zenden aan de strijdende troepen in Afrika: „Als tolk van de gevoelens van het Ita liaansche volk en trots op den rechtvaar digen strijd, biedt de Groote Fascistische Raad den maarschalk van Italië, Emilio de Bono en den strijdenden troepen van het fascistische Italië zijn kameraad- schappelijken groet, welke bij de onderne ming in Afrika onveranderd den ouden geest van de revolutie vertegenwoordigen en met de bevrijdende wapenen de onster felijke beschaving van Rome brengen." De resolutie en het telegram werden beide aangenomen. Vervolgens liet de Duce uitvoerig rap port uitbrengen over den toestand ln het land aan den vooravond van de toepassing van de sancties. Zes leden van den Raad brachten verslag uit, welke rapporten tenslotte door den Duce worden samengevat, waarna de vol gende resolutie werd aangenomen: „De Groote Raad van het fascisme, welke zich aan den vooravond van de zooge naamde „sancties" heeft verzameld, be schouwt den datum 18 November 1935 als een datum van smaad en ongerechtigheid in de wereldgeschiedenis. De Raad noemt deze, nog nooit tevoren toegepaste sancties, een voorwendsel om het Italiaansche volk economisch te ver stikken, en als een ijdele poging het te deemoedigen en het te verhinderen zijn idealen te verwerkelijken ln de verde diging van zijn levensbehoeften. De Groote Fascist. Raad looft de voor beeldige rust en stramme discipline, waar mede het Italiaansche volk bewijst, dat het zich ten volle bewust ls van de ge schiedkundige beteekenis van de huidige gebeurtenissen, en vordert van het volk, dat het zich met vasten tegenstand tegen de sancties zal verzetten en om alle mo- reele krachten en alle materieele bronnen van het land te moblliseeren; hij vordert verder van het volk, dat het op Maandag 18 November, gedurende 24 uur van alle hulzen zal vlaggen. De Groote Raad besluit op 1 December 94 provinciale commissies van moeders en weduwen van de gevallenen in den wereld oorlog naar Rome bijeen te roepen om den tegenstand systematisch te versterken, waarbij de vrouwen op de eerste plaats hun taak hebben te vervullen. Hij gelast verder, dat aan alle gemeente huizen in Italië een gedenksteen moet worden aangebracht, opdat in de komende DE ITALIAANSCHE PLANNEN NA DE VERVANGING VAN DE BONO. (Van onzen speclalen correspondent). ROME, 17 November. Morgen zullen de sancties in werking treden. Dat beteekent, dat vanaf 18 November de wegen van Italië en Engeland uiteen zullen gaan, in ieder geval voor zoover Italië betreft. Dit feit kan niet worden ontkend. Samenwer king, en misschien zelfs vriendschap zullen wellicht kunnen worden hersteld, mis schien zelfs eerder dan wij denken, maar vertrouwen en goede gezindheid zijn voor deze generatie verloren en misschien zelfs wel voor goed. Dit zijn sterke woorden en ik schrijf ze niet dan na langdurige over denking van de situatie en de stemming hier in Rome neer. De Volkenbond speelt geen rol ln de algemeene opinie der Ita lianen. De mogelijkheid van hernieuwde samenwerking en vriendschap, die tot aan den dag van morgen nog steeds leek te bestaan, wordt na den achttienden Novem ber zeer veel kleiner. Diplomatieke onder handelingen zullen van dien dag al door de sancties nog extra bemoeilijkt worden. De Groote Fascistische Raad heeft ln zijn zitting van hedennacht, zooals kon worden verwacht, het besluit van de Ita liaansche regeering en bevolking bevestigd en zich uitgesproken voor hardnekkigen weerstand tegen de sancties. Onder de aanwezigen in deze nachtzitting bevonden zich generaal Balbo, Marconi, Grandi en tal van andere op den voorgTond tredende en bekende Italiaansche figuren. Omtrent het verloop van de besprekingen van den Raad wordt nog bekend, dat nadat Musso lini een overzicht gegeven had van den toestand des lands, er discussies volgden, waaraan o.m. werd deelgenomen door den minister van financiën: gelijk reeds ge meld werd daarna een resolutie aange nomen, waarin het land tot weerstand te gen de sanctie wordt opgeroepen. De Italiaansche vrouwen hebben reeds getoond bereid te zijn al het mogelijke bij te dragen voor de nationale bezuiniging. Niet alleen hebben zij alle huishoudelijke uitgaven tot het uiterste beperkt, maar verscheidene vrouwen hebben zelfs haar juweelen en trouwringen ter beschikking gesteld van 's lands kas. Er ls zelfs een be weging ontstaan om den gouden trouw ring te doen vervangen door een ijzeren ring. als een bewijs van de opofferings gezindheid en vastbeslotendheid der Ita liaansche vrouwen in deze crisis. Wat betreft de vervanging van generaal de Bono door maarschalk Badoglio en de plannen, die nu ln Oost-Afrika vermoede lijk nagestreefd zullen worden, wordt hier het volgende vernomen. Het ls vermoedelijk juist, dat alle acties aan het Italiaansche front thans zoo ver zijn gevorderd, dat men kan overgaan tot een actie van samenwerking met hoop op succes. Italië's oorlogsplan is thans in het stadium van een definitieve actie voor de verovering van Abessynië gekomen. Dit blijkt uit de gestadige samentrekking van de troepen in Tigre, Aoessa en Ogaden. die gepaard gaat met een snel toenemende politieke actie onder de Abessljnsche stam men. In het laatste stadium der Italiaan sche actie, dat snel kan aanbreken, zal het politieke werk op den voorgrond treden, met het doel een volkomen vreedzame be zetting van deze provincies te verzekeren; indien mogelijk zal zulks moeten geschie den met de toestemming van den Negus, naar wiens aftreden overigens gestreefd wordt Hij zal worden opgevolgd door Ras Koeksa, die zal worden aangesteld tot heerscher over het centrale plateau onder toezicht van den Volkenbond en met ster ken invloed van Italië, Het slagen van een dergelijk plan hangt uiteraard af van wat er op het gebied der sancties zal plaats vinden, (Auteursrecht Morningpost-A.N.P.). eeuwen de ongerechtigheid tegen Italië ge documenteerd blijft, tegen Italië, waaraan de cultuur van alle werelddeelen zooveel dankt. De Raad betuigt de staten, welke hun toe stemming aan de sancties hebben gewei gerd en zoo de zaak des vredes hebben gediend en zich hebben gemaakt tot den tolk der volkeren, zijn sympathie. De Groote Raad van het Fascisme is overtuigd, dat de komende beproeving aan de wereld zal bewijzen, dat de Romeinsche kracht ook in het bezit is van het Italiaan sche volk van het jaar XIV van de Fascisti sche jaartelling". DE SANCTIES. BEKEND DOKTER TE KATWIJK. De sancties treden heden ln werking. De Britsche regeering heeft de Duitsche rjjksregeering dezer dagen in een nota medegedeeld, dat in verband met de door haar getroffen economische maatregelen tegen Italië, van 18 November af bij het invoeren van waren uit Duitschland naar Engeland, een certificaat van herkomst moet worden overgelegd, waaruit blijkt, dat men met Duitsche waren te doen heeft. De rijksregeerlng heeft hierop onver wijld stappen gedaan bij de Britsche regee ring, om haar er opmerkzaam op te maken, dat naar de meening van de Duitsche officieele instanties, de eisch inzake overlegging van een certificaat van herkomst voor Duitsche waren in dit ge val niet in overeenstemming is met de be palingen van het Duitsch-Engelsche han delsverdrag. Mussolini heeft Zaterdagmiddag den Duitschen ambassadeur Von Hassel ont vangen. Het onderhoud zou, naar Reuter uit Rome meldt, betrekking hebben gehad op de politiek in het algemeen. Duitsche kringen zijn van meening, dat het belang van dit onderhoud schuilt in het feit, dat het plaatsgevonden heeft na de besprekin gen van deze week met de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk. Het is waar schijnlijk, dat de kwestie der oeconomi- sche betrekkingen tussc/hen Duitschland en Italië besproken is, doch deze vraag Zaterdagmorgen is gelijk gemeld ln den ouderdom van 70 jaren te Katwijk Rijn overleden dr. H. E. de Ruyter-Zijlker, een bekend en gezien medicus te Katwijk en omgeving. Juist 14 dagen geleden had de nu over ledene den 70-jarigen leeftijd bereikt. In den afgeloopen zomer vierde hij zijn 40- jarig ambtsjubileum Bij deze gelegenheid had dr. de Ruyter-Zljlker vele bewijzen van sympathie in ontvangst te nemen. Al deze 40 jaren had dr. Zijlker. zooals hij kortweg genoemd werd, zijn practijk in Katwijk uitgeoefend. Ongeveer 35 jaren woonde hij te Katwijk aan Zee en de laatste jaren te Katwijk a. d. Rijn. Toen hij in Katwijk aan Zee woonde had hij evengoed een flinke practijk als in Kat wijk aan den Rijn. Toen hij zich in Kat wijk a d. Rijn vestigde nam zijn zoon de heer J. de Ruyter-Zijlker, de practijk te „Zee" over. De heer de Ruyter-Zijlker stond be kend als een bekwaam arts, behoorde niet tot hen die „zachte heelmeesters" ge noemd worden. Hij was in alles buiten gewoon punctueel en eischte steeds een stipte opvolging van zijn voorschriften. In dit opzicht was hij bekend streng. Tot 1923 maakte de heer de Ruyter-Zijlker gedurende een viertal zittingsperioden deel van den Gemeenteraad uit. Dat was tijdens het burgemeesterschap van burge meester de Ridder en burgemeester de Waal-Malefijt. Als lid van den raad stond de overledene bekend als behoorende tot die personen die geen blad voor den mond plegen te nemen en die zich buitengewoon beijverde om zich in de gemeentezaken in te werken. De heer de Ruyter-Zijlker be hoorde tot de liberale partij, werd nimmer door een eigen partij gekozen, daar deze in Katwijk niet bestond, doch door kiezers van verschillende schakeering. Na de in voering van de evenredige vertegenwoor diging wenschte dr. de Ruyter-Zijlker van de aangeboden gelegenheid om zich can- didaat te laten stellen, geen gebruik meer te maken. De heer de Ruyter-Zijlker heeft in het afgeloopen seizoen nog een vrij ernstige operatie ondergaan, doch was hiervan oogenschijnlijk weer geheel hersteld. Toch heeft dit schijnbaar van den eens zoo sterken man zooveel gevergd dat het lichaam tegen de ongesteldheid, die hem de laatste dagen getroffen had, niet be stand bleek. Tallooze Katwijkers zullen hem noode missen. Het stoffelijk overschot zal Woensdag middag aan de aarde worden toever trouwd. Vertrek van het sterfhuis naar de begraafplaats te Katwijk a. d. Rijn n.m. 2 uur. RECLAME- 4001 loopt Zus als een groote meid I Stevige schoen tjes, warm ingepakt - haar deert geen regen 1 Geen vrees voor kou vatten Moeder gaf haar 'n Wybert tabletje. 50 - 35 - 20 ct. schijnt, niet in de eerste plaats te zijn be handeld. Laval heeft achtereenvolgens ontvangen den Bulgaarschen gezant Batoloff, den Spaanschen gezant Cardenas en den Ita liaanschen gezant Cerruti. Voorts heeft Laval een onderhoud van een half uur gehad met den Britschen ambassadeur Clerk. De Amerikaansche regeeringsmaatre- gelen tegen de exporteurs en reeders, die, ln strijd met den wensch <Vr regeering, oorlogsmateriaal naar Italië verschepen, zijn in werking getreden. Naar verluidt worden financieele pressiemaatregelen ge bruikt om den wensch der regeering te doen gehoorzamen. Instellingen, die bij den staat een leening hebben opgenomen, worden ervan in kennis gesteld, dat hun crediet niet verlengd kan worden, indien zij ook oorlogsmateriaal verschepen. Uit Egypte. Twee studenten, die bij de ongeregeld heden, welke dezer dagen plaats hadden in Egypte, gewond werden, zijn aan hun kwetsuren overleden. Zaterdag hebben opnieuw op verschil lende plaatsen onlusten plaats gehad, voornamelijk door studenten veroorzaakt, Eenige studenten werden gewond, waar van er later een overleed. De minister van onderwijs heeft de slui ting gelast van alle kunst- en ambachts scholen, alsmede van de studentenclub van de universiteit van Bulac, tot 31 December a.s. (Builen *ei aiitwooideilJKJieia dei Red.). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. MORGENKINDERVOEDING „JERUËL". Geachte Redactie, Mogen we voor de Kindervoeding bij den aanvang onzer wintercampagne '35 weder een plaatsje in uw geëerd blad innemen? Bij voorbaat dank, wetende dat wij nim mer tevergeefs bij u een beroep deden op uw sympathiek meevoelen in dezen arbeid voor de armste kinderen. Niettegenstaande er door Overheid en Maatsch, instellingen zeer veel wordt ge daan nood te lenigen, is het in vele ge zinnen een dagelijksche strijd om hun kinderen van het hoogst noodige te voor zien. Het zij mij vergund slechts enkele woorden te citeeren, welke onze hoogge achte Burgervader sprak in de vergadering van den Armenraad Mei 1934: „Het treft mij in het bijzonder, dat er juist op het eebied van armoede en nood zoo ontzag gelijk veel veranderd, beter gezegd, zooveel verergerd is en de uitgegeven steunbedra gen zijn zeker voldoende om ons allen duidelijk te maken, dat de nood der bevol king ontzaggelijk ls verzwaard". Sindsdien is de toestand nog verslech terd. Wij ondervinden dit door de vele aan vragen voor voedselverstrekking. Hoe gaarne zouden we allen willen helpen en daarom vragen wij aan de burgerij: helpt ons dit mooie kinderwerk dezen winter voort te zetten. Dankbaar wil ik melding maken van een alleraardigst idee van een onzer jeugdige stadgenooten, jongeling de R Hij heeft van zijn moeders woning een stuk zolder in beslag genomen. Daarop een uitstalling bijeengebracht van mechani sche speelgoederen en ook door hemzelf in elkander gezette voorwerpen. Kennissen en vriendjes werden ultgenoodigd te ko men zien, handig opgezet, dat er finan- tieele baten kwamen en dit bestemd voor minder goed gesitueerde mede-Jeugdge- nooten. Zie, dat is leuk, sympathiek, voor beeldig anderer nood te lenigen met de ciaad. Hij bracht ons f. 10.14 voor onze kas. Een bedrag, dat zulke moreele kracht heeft, hebben we dubbel dankbaar aan vaard. Hoe zouden we door alle zorgen heenkomen, indien niet dergelijke verras singen ons te beurt vielen. Wellicht ls dit schoone voorbeeld ook voor anderen een stootje, iets bijzonders te doen ln dezen zorgelijken tijd. Komt u ons eens bezoe ken, vooral des morgens 8 uur, als de klei nen zich om de tafels scharen en gretig grijpen naar brood en melk. Het zal u tot helpen aanzetten. Giften in natura voor de kindervoeding worden dankbaar aan genomen. Het is alom bekend, dat we met toestem ming van B. en W. dezen winter dagelijks mogen collecteeren voor dit werk en is het zoodanig geregeld, dat onze collectrice eenmaal per maand bij u aankomt, voor een gave. Wijst haar niet af, doch geeft iets, zoodat we meer kinderen kunnen la ten komen; naar godsdienst of richting wordt niet gevraagd. Ook kleeding en dek king is zeer welkom. Men schrijve naar Middelstegracht 3 of belt u even op, we halen het gaarne bij u af en helpen hen, die daaraan gebrek hebben. Voor oud (ge bruikt) speelgoed en kinderboeken houden we ons aanbevolen voor het Kinderhuls. Gironummer 150753. Telefoon 1743 J. VERKERK Leiden, 15 Nov. 1935. EEN WOORD VAN DANK. Zoeterwoude, 17 November, Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaat sing voor het volgende. Het is mij een behoefte langs dezen weg dank te brengen aan het optreden van den agent van politie, die Zaterdagavond bij het motorongeluk op de Nieuwevaart zijn leven in de waagschaal zette, om dat; van anderen te redden; hulde voor zulk een optreden; ook dank aan de schippers van de motorbootdienst GoudaDen Haag, voor hun hulp, waardoor zeker twee menschenlevens werden gered. Met dank voor de plaatsing, een oogge tuige, J. C. KASTEEL, Vrouwen weg E 83, Zoeterwoude. TEELTREGELING VOOR VOLGEND JAAR. Geen wijzigingen behalve voor fabrieksaardappelen. Het ligt in de bedoeling, ook voor het oogstjaar 1936 de beperking van de tar- weteelt tot één derde van het bouwland te handhaven. De teelt van de andere akkerbouwgewassen, welke het vorige jaar onbeperkt was, zal niet worden beperkt; alleen zal nader worden nagegaan, hoe de afzet van erwten verloopt, waarna even tueel een beperking hiervoor zal worden vastgesteld. Voor consumptieaardappelen zal het maximum uit te poten oppervlak bepaald blijven op 100.00 H.A.. terwijl ook ill de oppervlakten, welke voor de teelt van vlas, cichorei en suikerbleten zijn toegestaan, geen wijziging zal worden gebracht. Een steunregeling voor de teelt van. spinazie- en radijszaad is ln voorberei ding. Het oppervlak te steunen fabrieksaard appelen zal, wegens de groote voorraden aardappelmeel, moeten worden vermin derd tot 20,000 H.A., tenzij zeer bijzondere omstandigheden mochten optreden, tenge volge waarvan deze inkrimping in min dere mate noodzakelijk wordt. HET VOORZITTERSCHAP VAN BLOEMBOLLENCULTUUR. De heer B W. Lefeber te Lisse is door de afdeelingen Hem en Venhuizen candi- daat gesteld als voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13