LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 16 November 1935 SPORT. DE KANTOREN VAN DE N.V. LEIDSCH DAGBLAD DE OORLOG. CRILCI ff BEURSOVERZICHT. MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. I Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 758. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Metsorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 772.1 te Helslngfors; laag- Ite stand 741.7 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 17 Nov Mees: matige Z.O. tot Zuidelijke wind; bill tot zwaar bewolkt of betrokken, waar- ühijnlijk eenige regen, weinig verandering p lemperatuur. Bl'ITENLANDSCH WEERBERICHT. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De BUdt. De ontwikkeling van het gebied van tooge drukking ln Finland kwam tot aan. De depressie ln het Westen ver- xnt nog een diep minimum ten Z.W. van Island met ultloopers tot de Azoren. In het Westen vormt zich een polaire dïluiting. Terwijl de Zuidelijke winden nog irmte aanvoeren, brengen winden uit üellde richtingen koude, getuige de lerslag van hagel en sneeuw op de Faroer. Op de Britsche eilanden was het tenge- lige daarvan kouder. Op IJsland daalde temperatuur sterk. In het Westen wordt het weer warmer a nam de bewolking toe. Het gebied met je ochtend-temperatuur onder het vries- mt verplaatste zich naar Oost-Europa. Engeland en Schotland valt op vele uiten regen, evenals ln West-Frankrijk. [Scandinavië meldt slechts één station rit. De temperatuur op Bereneiland is »ger dan op Spitsbergen. Het ls te ver- ichten, dat de warme bovenlucht naar dOosten zal terugtrekken en dat met de [derende vochtige lucht de kans op regen Boter wordt. LUCHTTEMPERATUUR. luur voorm 7 gr. C. (45 gr. F.). Huur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm te 8 u. 17; nam. te 8 u. 43 min- Voor Maandag. Voorm. te 9 uur; nam. te 9 u. 34 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 4.38 n.m. tot 6 53 v.m. Zondag: 4.37 n.m. tot 6.55 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 15 Novop 21 u, 52;. onder 12 u. 26. U Nov.: op 23 u. 04; onder 12 u. 34. VOETBAL. BONDSELFTAL BELANGRIJK GEWIJZIGD. Slechts twee spelers uit de nationale ploeg. Doordat enkele spelers wegens 1 ;hte Rondingen morgen niet voor het bonds- kunnen uitkomen is de samenstel- thans: Doel: Ferwerda (BI. Wit): achter: Blom JAC.) en Pienter (Be Quick); midden: ?™e (Feyen.), De Boer (BI. Wit) en v. (Feyen.); voor: Van Walsum (R. Vente (Neptunus), Van Kooyk (P. lv Westphal (BI. Wit) en Pino (U.V.V.) DIT VEUR-LEIDSCHENDAM. torgen speelt A.V.V. I tegen D.H.B. I A.V.V. a tegen S.V.T. a. "i" iederen werkdag geopend vanaf tall 9 des morgens tot halt 6 namidd. ^'lerdags vanal 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. O iondags den geheelen dag gesloten STADSNIEUWS. DE BEGROOTING. De begrooting voor 1936 ls thans in druk verschenen. De hoofdcljfers hebben wij reeds in den geleldebrlef vermeld. De sectie-vergadering zal vermoedelijk Woensdag 27 dezer plaats vinden. Voor het 3e deel van het notarieel examen zijn geslaagd de heeren J. J. P Tesselaar. alhier en J. Y. Postma,, te Noordwljk. BINNENLAND. NEDERLANDSCHE AMBULANCE V ERTREKT OP 3 DECEMBER. Een overzicht van wat er benoodigd was. Het is thans besloten, dat de door het Ned. Roode Kruis uitgeruste Nederland- sche ambulance voor Abessynlë met het ms. ,,Kota Radja" van de Rotterdamsche Lloyd, welk schip de Rotterdamsche haven op 3 December a s. zal verlaten, naar Abes- synië zal vertrekken. Daar genoemd söhlp eerst een drietal dagen in Antwerpen zal verblijven, vertrekt de ambulance-uitrus ting uit Rotterdam en zal het ambulance personeel, bostaande uit zes doctoren, een administrateur en twee helpers, te Ant werpen aan boord gaan. De ontscheping zal. na ongeveer 14 da gen. te Djiboeti olaats vinden, welke havenplaats door de Kota Radja extra zal worden aangedaan Het ambulance-perso neel zal waarschlinlUk het Kerstfeest te Addis Abeba herdenken en vandaar de aangewezen plaats betrekken. Ziehier wat er voor deze ambulance be noodigd ls geweest: 1. Een volledig tentenkamp, bestaande uit oi ratie-tenten/zlekententen. verblllf- en slaaptenten voor het personeel alle voorzien van het Roode Kruis-embleem oo de daken. 2. Een volledig instrumentarium, met operatie-tafels, Röntgen-apparaat, Instru menttafels, sterilisators, gasollne-lampen (electrlsch licht ontbreekt), waterfilters, en niet te vergeten een zeer groote hoe veelheid verbandmateriaal en medica menten. 3. De benoodigde bedden met de daarbij behoorende inventarissen, klamboe's, voor patiënten en personeel. 4. Tafels, stoelen, tafelgerei en een keu ken-inrichting. 5. Een zeer belangrijke hoeveelheid levensmiddelen, in blik verpakt, waarbij vermicelli en macaroni niet vergeten mochten worden. 6. Zadels, enz. voor het vervoer van het personeel per muildier. 7. Het administratie-materiaal, waar voor de Voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis, H K.H. Prinses Juliana, een tweetal reisschrijfmachlnes ter beschikking heeft gesteld. Het geheel moet worden verpakt in kis ten en zakken, teneinde het per muildier te kunnen vervoeren: er dient hierbij reke ning te worden gehouden dat een muil dier een last van ongeveer 70 K G. kan dragen. Het was dus noodzakelijk, dat de goede ren, zooals tafels, stoelen, bedden enz in opvouwbaren vorm moesten werden uitge kozen. Het geheel wordt verdeeld over pl.m. 350 colli. De noodige inkoopen zijn ge schied, terwijl met croote erkentelijkheid mag worden vermeld, dat vele giften ln natura zijn verstrekt. Voor de aangekoch te goederen zijn de minimum prijzen be rekend. Het Hoofdbestuur hoopt, dat een ieder, die het welslagen der ambulance-uitzen ding gunstig gezind ls, daartoe zijn mede werking zal willen verleenen en eventueele giften zal storten op zijn postrekening No. 22120 te 's Gravenhage onder het motto „Abessynië". NATIONAAL CRISISCOMITE. Het Nationaal Crisis-Comité heeft in dc periode van 1 tot en met 15 November jl. aan de plaatselijke Comité's een totaal be drag van f. 38.182 waarvan voor een be- diag van f. 25.642, ln den vorm van na tura en kolen. Voor 14 bijzondere geval len werd voorts door tusschenkomsl van de plaatselijke Comité's een bedrag van f.850.verstrekt. Bijzondere vermelding verdient voorts een uitkeering van f. 2500 voor behoeftige Nederlanders in Dultsch- land. en een uitkeering van f 2347.aan het Nederl. Jeugdleiders Instituut te Am sterdam voor kampwerk ln 1935. De minister van Bultenlandsche Zaken, die enkele dagen wegens lichte ongesteldheid zijn kamer heeft moeten houden, heeft hedenochtend zijn ambts bezigheden aan het departement hervat. UIT NED. OOST-IND1Ë. DE HEER H. E. DE RUITER ZIJLKER Bekend arts te Katwijk. Even voor het ter perse gaan van ons blad, bereikt ons de treurige tijding dat de heer H. E. de Ruiter Zijlker, bekend dokter te Katwijk Zee, thans wonende te Katwijk Rijn in den ouderdom van 70 Jaar ls overleden. AFWIKKELING DUITSCHE HANDELS VORDERINGEN. In de weck van 11 tot 16 November 1935 ls door de Ned Bank in totaal ca. R.M. 600.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgere- rekend. De nummers van deze posten lie pen van 82.447 tot 82.715. Het totaal bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten die nog niet uitbetaald zijn beloopt thans ca. R.M. 32.7 millioen. De Sonderkontoposten. waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen Aan Treuhanderkontoposten is door de Ned. Bank gedurende dezelfde periode iri totaal een bedrag van R.M- 350.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende volgordenum mer was 18600 Het totaal bedrag van de op het Treuhanderkonto Niederlande uit staande vorderingen, die nog niet tot uit betaling zijn gekomen beloopt op het oogenblik R.M. 18.9 millioen. De Treuhanderkontoposten waarvoor koersfixeerlng is verkregen, zijn hieronder begrepen. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" ls hedenmorgen van het vliegveld Tjililitan bij Batavia vertrokken, met medeneming van 110 kilogram post, 1 kilogram pakketpost en 53 kilogram goederen. Voor tusschen-trajecten werden zes passagiers geboekt. DE AANLEG DER PIJPLEIDING OP SUMATRA. Dezer dagen is gemeld, dat door oud minister Verschuur de pijpleiding was ge opend, welke in nog geen jaar tijds op het traject TemplnoPladjoe in de oerwouden van Sumatra (residentie Djambil ls aan gelegd ten behoeve van dc olie-Industrie der Bataafsche Petroleum-MaatschappiJ. Men meldt ons thans nog dat door deze pijpleiding de ruwe olie van de verschil lende terreinen naar de raffinaderij te Pladjoe wordt verpompt. Zli heeft een lengte van 268 KM. dus ongeveer van Groningen naar Maastricht en werd gelegd langs een weg. welke voor 109 K.M reeds bestonjl maar voor de overige 159 K M. nog moest worden aan gelegd Wat den aanleg van een weg van die lengte in de wildernis van Sumatra be- teekent. kan alleen hil beseffen die ge legenheid heeft gehad de oerbosschen in Indlë met eigen ooaen te aanschouwen. Niet minder dan 3 millioen M3 hout moest worden gekapt. 19 bruggen en ruim 300 duikers moesten worden aangelegd en het grondverzet voor het maken van dam men door de moerassen en het egallseeren van het tracé-oppervlak, het doorgraven van heuvels en oovullen van ravijnen be droeg circa 600.000 M3 Er werden eebndkt 23 7^6 ntW"»- rv" f 'r lengte van 11.3 M„ die alle werden ge- lascht. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Ondergeteekende heeft een Aaronskelk, welke gedurende twee en een half jaar in een pot staat. Moet die plant ook verpot en moeten de Bijscheuten er ook aleenomen? K. V. te L. Antwoord Het ls niet aan te raden dc-ze plant nu te verpotten. Houdt de plant goed in 't licht, koel maar vorstvrij en geef geregeld water. Als de bloem ver schijnt moet u in water opgeloste bloe- menmest toedienen. In April kunt u ver potten en de zijscheuten afzonderlijk ln een pot plaatsen. Gedurende den zomer kennen deze planten bulten staan, met den pot ln den grond gegraven. BIJ droog weer dan regelmatig water geven. Vraag Mijn appelboom geeft geen vrucht en de pereboom heeft veel last van rupsen. Wat is hieraan te doen? J. v. D. te K. a. Z. Antwoord Lees u ons artikel over .Wenken bij het aanplanten van vrucht- boomen". Misschien kunt u hieruit iets adelden. Tegen rupsen moet u spuiten. We I schrijven hierover binnenkort uitvoeriger. Vraag Kunnen we ook Fuchsia's in den tuin laten staan met de bedoeling deze te overwinteren? W. v. d. W. te L. Antwoord —Dat kan niet. In de meeste winters zullen de planten bevriezen. In zachte winters ls het gevaar van verrotten gioot. Breng de planten in potten binnen, op een koele, maar vorstvrije plaats. Des noods kunnen Fuchsia's overblijven in een gat, in den grond gemaakt. Over deze opening, waarin de planten V/orden gelegd, worden een paar planken aangebracht en hierover gaat een laagje aarde. In 't voorjaar moeten de planten flink ingekort en van nieuwe aarde wor den voorzien. Eind Mei kunnen ze weer buiten geplaatst; ln den beginne aan den zuidkant van een muur of schutting. Vraag Wat kan de oorzaak zijn van de witte blaasjes aan de blaadjes van mijn Azalea? W. v. d. V. te L. Antwoord Verwijder de blaadjes waar op deze blaasjes voorkomen. Zet de plan ten goed in 't licht en houdt de aarde matig vochtig. Vooral in den zomer de planten bij droog weer gedurende een paar maal per dag over de bladeren broesen niet water. Vraag Heb een Clivia, waarvan de wortels boven den pot uitgroeien. Moet lk ce planten verpotten? D. L. v. P. te L. Antwoord Dit verschijnsel komt bij Clivia's veel voor. Het doet evenwel aan de planten geen schade. Deze planten mogen niPt ln een te grooten pot staan en zeer dikwijls komen de dikke, vleezige wortels boven de aarde uit. U behoeft daaraan niets te doen. Vraag In mijn tuin heb lk knolbego nia's. Deze hebben nog bloem Kan ik ze uit den tuin halen en hoe te bewaren? D. L. v. P te L. Antwoord Haal de knollen nu uit den grond, verwijder de bladeren door afbre ken en laat alles een paar liggen drogen. Verwijder dan de wortelresten en als de knollen goed zijn opgedroogd bewaar ze dan in een kistje met droge turfmolm of droog zand. Zet dit gedurende den winter vorstvrij en droog, maar niet warm In 't voorjaar kunt u half April de knol len in platte kistjes bulten leggen in voch tige aarde, een en ander gedekt met glas. Emd Mei kunt U dan overplanten naar buiten. Vraag Kan ik Salvia overhouden? D. L. v. P. te L. Antwoord Dat kan zeer goed. De planten dienen nu onverwijld in huls ge bracht, worden daarvoor met kluit opge nomen en ln potten geplaatst. Bovendien moeten de stengels tot op de helft worden Ingekort. Staan de planten leeds ln pot dan worden de door- en overgroeiende worels afgesneden en de grond zoover ln de potten verwijderd, dat water kan worden gegeven. De planten ontvangen gedurende den winter matig water en moeten goed in 't licht staan, verder koel. In 't voor jaar loopen de planten uit. Desgewenscht kunnen deze jonge scheuten In zanderige aarde gestekt. Daarvoor worden ze onder een blad afgesneden. Vraag Kunt u meedeelen of het telen van aardappels In elke hoeveelheid vrij ls? Waar kan ik hiervoor inlichtingen in winnen? J. H. v. d. B. te A. a. d. R. Antwoord U doet 't best hiernaar te informeeren op 't gemeentehuis. Men zal u daar kunnen inlichten. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". (Vervolg van het 3e Blad) TIGREFRONT. 16 Nov. (Reuter) Ras Seyoem heeft van den negus een zending van 6000 geweren ontvangen ASMARA. 16 Nov. (Reuter) Aan het Somali front wordt, naar D.N.B meldt, de oomarsch in de richting van Djidjlga en Harrar langzaam voortgezet Een afdee- llng onder bevel van Maletti ls in het dal van Tafan in gevecht gekomen met een sterke Abessynsche overmacht. Daarbij zou den 30 Abessljnen gedood en velen ge wond zijn. Onder de gesneuvelden zou ook een Europeaan zijn Aan Italiaansche zijde zijn 1 officier en 2 onderofficieren gedood en 60 Askari's gewond. De Italia nen hebben talrijke machinegeweren, mu nitie en een pantserauto veroverd. Het plan der Italianen om Abessynië te omsingelen door de levensmiddelentoevoer vla Egyptisch Soedan en via de Ooste lijke toeganeswegen te beletten, blijkt steeds duidelijker. ASMARA, 16 Nov. (Reuter). De frontli nie der troepen van Graziani die thans definitief geconsolideerd ls, zal tot Gora- hel bliiven loopen. De Abessyniërs hebben Sassabaneh en Daggahboer, welke steden hevig gebombardeerd zijn, opgegeven. De Italianen hebben deze plaatsen echter nog niet bezet. ROME, 16 Nov. (Reuter) Terwijl Ras Seyoem Dedjaz Ayeloe en Dedjaz Kassa hun concentratie ten Zuiden van Tigre voltooien, sturen zij patrouilles uit om de Italiaansche troepen achter het front te bestoken. Deze patrouilles zoeken bij voor keur den linkervleugel der Italianen uit, die zich daar bevindt waar het gebergte aansluit op de Danakiwoestljn en waar dc opmarsch der troepen zeer moeilijk is. DJIBOETI, 16 Nov. (Reuter). Geïnspi reerd niet door haat tegen Italië, doch door de lust tot vechten, overschrijden duizenden Somali's de grenzen v. Fransch en Britsch Somallland, om zich bij de Abessynlsche legers te voegen. De spoor- weglijn kan het drukke wapen- en munl- tlevervoer niet verwerken. Langs den spoorweg wordt In allerijl 'n nieuwe auto- moblelweg aangelegd. ROME, 16 Nov (A.NP.i. Generaal de Bono, de Italiaansche opperbevelheb ber in Oost-Afrlka, ls naar Italië terug geroepen en door Mussolini tot maarschalk benoemd. Tot opperbevelhebber in Oost-Afrlka ls benoemd Maarschalk Badoglio. DE 4—5 SANS ATOUT CONVENTIE. Als slot wil ik heden nog geven eenige complete spellen met het biedverloop zoo als dit zou moeten zijn. Sch Aas-Heer-Vrouw 9-8- Ha Heer Ru Heer-Boer-9-4 KI 8-7-5- Sch 7-6- Ha Aas-Vrouw-4-2- Ru Aas-Vrouw-7-6-5- K1 Aas-9- 1 Ru 2 Sch I) 3 Ha 2) 4 Ru 3) 4 S.A. 4) 7 Ru 5) 1) Forcing. Na de opening van Zuid is Manche ln Schoppen of Ruiten zeker. 2) 2de bledbare kleur. Bovendien aange geven dat Ruiten langer is dan Har ten en zeker een 5 kaart ls. 3) Ruiten steun aangegeven en de gele genheid gegeven voor een bod van 4 S.A 4) Na de forcing van Noord is een Slam zeker. Door 4 S.A. te bieden tracht Zuid uit te vinden of Klein dan wel groot Slam geboden moet worden, 5) Noord ls ln het bezit van de drie Hee ren van de geboden kleuren en weet dus met zekerheid dat het 4 S.A. bod op 3 Azen is gegeven. Het bod ran 7 Ruiten ligt dus voor de hand. Sch 8 Ha Heer-Vrouw-Boer-9-8-7- Ru Heer-Vrouw-Boer-10 KI Heer-Vrouw Sch Aas-Heer-Vrouw-9-4- Ha Aas-10-6-5- Ru 6 KI Aas-10-3- 1 Sch 3 Ha 1) 5 S.A. 2) 6 Ha 3) 1) Forcing. In verband met het groote aantal speelslagen Is een manchebod zeker. 2 Zuid is zeker van een Slambod in Har ten en geeft aan 3 Azen plus een Heer. 3) Afgestopt op 6 Harten aangezien Noord met zekerheid weet dat 1 Aas ont breekt. Sch Heer-Vrouw-6- Ha 7-4- Ru Aas-5-3- K1 Heer-Vrouw-Boer-10-6 Sch Aas-Boer-10-5-4-3- Ha Aas-6-5- Ru 9-8-6- K1 Aas met de biedingen: 1 Sch 3 KI 1 3 Sch 2) 4 Sch 3) 4 S.A. 4) 7 Sch 5) 1) Forcing. Manche ln Schoppen lijkt zeker 2) Herbiedbare kleur en geen ander bod aanwezig 3) Schoppensteun aangegeven. Indien Zuid niets anders weet te bieden lijkt het beter de manche in Schoppen te nemen 4) Nu Schoppensteun aanwezig is lijkt Zuid dat Slam nog niet onmogelijk is en geeft hij daarom het 4 S.A. bod. 5) Noord weet zeker dat dit 3 Azen be- teekent aangezien hij zelf over de beide Heeren beschikt en biedt daar om in verband met de lange Schop- penkleur van Zuid 7. Ten slotte: Sch 9-8- Ha Aas-Heér-Boer-5-4- Ru 4-2- K1 Aas-Vrouw-5-3- Sch Aas-Heer-Vrouw-Boer-10-5- Ha Vrouw-3-2- RuAas-Heer- K1 8-5- met de biedingen: 1 Sch 3 Ha 1) 3 Sch 2) 4 KI 3) 4 S.A. 4) 5 S.A. 5) 7 Sch 6) 1) Forcing. Manche lijkt zeker. 21 Herbiedbare Schoppenkleur. 3) 2de biedbare kleur. 4i Slambod niet onmogelijk. In elk geval lijkt 5 veilig. Zuid geeft aan 2 Azen plus een Heer. 5) 2 ontbrekende Azen. 6) Het logische gevolg. A. J. VERSTEEG. AMSTERDAM, 16 November. Ter beurze van Amsterdam was de handel tamelijk opgewekt. Van de Suiker fondsen werden H V-A.'s iets lager Ingezet; al spoedig kon echter een winst van enkele procenten worden geboekt. Koninklijke trokken de aandacht. Na een kleine in zinking brak zich een betere stemming baan. Shell Unions. Tidetraler en Asso ciated Oil werden vrij druk verhandeld. Amsterdam Rubbers kwamen iets lager. Voor de Tabakken kwamen eenlgszins hoogere noteeringen tot stand. Unilevers werden iets lager genoteerd. Voor Scheepvaarten was geen belang stelling. Een bepaalde vaste stemming ontstond voor de Nederlandsche Staatsobligaties 4ft/o Nederland en Ned. Indië werden hoo- ger afgedaan, evenals Oude Schuld. Voor diverse Amerikaansche fondsen als Anaconda's, was eenige vraag. Prolongatie 2 3/43n/o. - LEIDEN. 15 November. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Vereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f. 0.501.40; Bloemkool I f. 2.506.80: Bloemkool II f. 1.50; Roode kool f. 2.60—10 30; Savoye kool f. 1.309.30; Groene kool f. 0.50 6.30; China kool f. 2.60; Pieterselie f. 0.50 1.70: Prei f.0 30—2.20; Radijs f. 0.50—1.60; Kropsalade f 0.50—2 50: Selderie f. 0.40— 1.30; Bleekselderie f.19—20: Knolselderle f.1—3: Wortelen f. 2.80—8.30; Kroten per 100 kilo f. 1.303.20. Kroten gekookt f.5 7; Snijboonen f. 1630; Stokboonen f.36— 43; Stamboonen f.36—47: Witloof f. 1—16; Boeren kool f. 35; Spinazie f. 316; To maten A f 3—10; B f.3—11: C f.3—6.40: CC f.24.20; Uien f. 1—2.70; Wortelen f 1.206.90; Spruiten I f.411; Spruiten II f. 1.50—7; And. f. 2—4; Nero f.8. LEIDEN. 1116 Nov. Turfmarkt. Prijzen per 1000 stuks f. 78. Lange turf, geen aanvoer. Botermarkt. 16 Nov. 750 K.G. fabrieks- boter f 1.63. Boerenboter f. 1.451.50. Handel matig. LEIDERDORP. 15 Nov Kipeieren f. 3.50 5.40 p. 100; kaas f. 0.180.28 per pond; boter f. 0.80 per pond; konijnen f. 0.17 1.40 per stuk; kippen f. 0.350.75 p. stuk; hanen f. 0.450.80 p. stuk; eenden f. 0.45 0.90 per stuk. TER-AAR, 15 Nov. Centrale Veiling - Kassnijboonen f.2 053 15; kasstek f. 1.50 —2.00; spinazie 26—43 et.; uien f. 1.50 2 30; kroten f. 0.701; peen 7 et.; andijvie 10—21 ct;: selderij f. 1; witlof per 100 pond f.5;—5.50; prei f. 5.00; sla f. 0.503.70; vellen 8—13 ct. tomaten f.2; Chineesche kool f. 1.10: witte kool f.5: roode kool f. 2.906.80; savoye kool f. 5.308; groene Savoye kool f. 1.804.20; spruiten f.2— 9.10; druiven per pond 11 ct. ROELOFARENDSVEEN. 15 Nov. Druiven 911 cent per pond. Tomaten A. 0.90— 2 75. Tomaten B 1.55—3.30. Tomaten C. 0.451.15. Tomaten CC. 2540 cent per bak van 25 pond. Andijvie 1.10. Sla 0.50 3,00 per 100 krop. Kassnijboonen 2.15; Idem stek 1.75 per 10 kilo VEUR, Vrije veiling, 15 Nov Aangevoerd 5817 kipeieren, prijs f. 3 20—5.40; eend eieren f 2 90—3.10; kippen f. 0.40—0.70; ko nijnen f.0 50—1.80; duiven f. 0.08—0 12; appelen 5—18 ct. per KG peren 518 per Kilo WESTLAND, 15 November. Veiling bin nenland. Alicante 16—25; Colman 11—22' Gr. Maroc 19—26; Witte 15—31; G. Cham pion 1727; Museaal 15—22; dubb. boonen 3244; prlncessen 3545; snijboonen 18 —32; spinazie 5—11; witlof 8—15; Tafel appelen 6—15; tafelperen 8—35; Cham pignons 40—105, alles per KG. Tomaten 6090; Idem II 37' 50aardappelen 60; andijvie 11—15; spruitkool 110—120: grove 3045; uien 15; boerenkool 12—26, alles per bak. Zoete pepers f. 1 50; roode kool f. 1.50—4.20. savoye f. 1 60—4.20; witte f. 5.20—5.40; groene f. 3,20—4.00; sla Iste f. 1.40—1.70; Chineesche kool f. 1—2.90; eieren f. 3.60—4; kelen 80—90; peterselie 80; prei f. 1.90—2.10, selderij f. 1.70; alles per 100. 8-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3