THIJS IJS ZIT IN DE KNEL Zaterdag 16 November 193" LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad UIT DE OMSTREKEN. M I KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. HILLEGOM. Raadsstukken. Crediet kleine kweekers. De kleine kweekers, aan wie door de gemeente cre- dieten zijn verleend, zijn niet ln staat ge weest hun crediet vóór 15 September 1.1. af te lossen. Ten einde te voorkomen dat deze kweekers door de terugbetaling in flnancieele moeilijkheden komen te ver- keeren. lijkt het B en W gewenscht den termijn waarvoor de eredieten zijn ver leend, te verlengen, doch voor niet langer dan één jaar. Voorgesteld wordt, dat de raad besluit den datum vast te stellen op 16 September 1936. De politle-salarissen. De op 21 Juni IJ. vastgestelde verordening voor de politie betreffende rangen, aantal, samenstelling, benoembaarheid en bezoldiging, is terug ontvangen van den Commissaris der Ko ningin. De Minister van Binnenlandsche Zaken wenseht twee agenten meer, zoo niet tweede klasse dan gewone agenten; de wedden moeten teruggebracht worden. Aan den raad wordt een beslissing gevraagd omtrent de twee agenten meer, B en W. stellen voor, gelijk den minister, de sala rissen vast te stellen op: Inspecteur f.2300 f 2900. hoofdagent f. 1800f 2050. agent f. 1400f. 1800, geen vergoeding voor in specteursdiploma en kindertoeslag als de rijksregeling op minstens f. 60. f. 1200voor straatsteenen. Zooals bekend, wordt de Burgemeester Pontstr. verstraat voor rekening van de N V. Gips Houtbewerking in Den Haag, die de straat heeft aangelegd en gegarandeerd voor drie Jaar. De herstelling wordt vanwege de gemeente uitgevoerd, waarvoor de N V. f 2620 betaalt met gratis bijlevering van 10.000 klinkers. Omdat de steenen niet op hun plat als voorheen, maar op hun kant worden geplaatst, zijn er ongeveer 32.000 steenen méér noodig Deze steenen kosten f. 1206.wat uiteraard de gemeente moet betalen. Aan den raad wordt gevraagd dit bedrag toe te staan. Met het oog op moge lijken vorst is het werk reed* aangevangen. Verbetering Kerkstraat. Op het te her- aiene uitbreidingsplan is de Kerkstraat ontworpen op een breedte van 10 Meter. Mede in verband met de doortrekking der Van den Endelaan verdient het volgens B. en W. aanbeveling om het fuikvormige uiteinde der Kerkstraat op een behoorlijke breedte te brengen, waartoe op de begroo ting voor 1936 f. 750zal worden uitge trokken. Noodig is de beschikking over den noodlgen grond te krijgen. Mr. D F. Pont, de eigenaar, is bereid een strook grond kosteloos voor dit doel af te staan Voor gesteld wordt een overeenkomst te sluiten waarbij 144 50 M2. wordt gekocht tegen den prijs van één gulden. Schenking is'niet toelaatbaar. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag a.s. bijeen. 1. Vaststelling notulen der vorige verga deringen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voor stel tot wijziging van de heffingsverorde ning besmettelijke ziektengelden; 4. Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor aansluiting aan de gemeentelijke rioleerlng; 5. Vast stelling kohier straatbelasting 1935; 6. Vaststelling suppletoir kohier hondenbe lasting 1935: 7 Aanbieding gemeentebe- grooting en bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1936: 8. Voorstel tot overneming van grond aan de Kerkstraat; 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor den aankoop van steenen ten behoeve der verbetering van het wegdek der Burg. Pontstraat; 10. Voorstel tot vaststelling der verordening betreffende besmettelijke ziekten in scholen en kinderbewaarplaat- sen; 11. Voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit Inzake verstrekking van ere dieten aan noodlijdende bloembollen- kweekers: 12. Reclames schoolgeld; 13. Vast stelling van een verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de ambtenaren der gemeente politie: 14. Behandeling begrooting school- artsendienst voor 1936: 15. Vaststelling 10e begrootingswijziging 1935: 16. Mede- deelingen: a. verzoek van eenige ingezete nen inzake controle op overtredingen der maximum snelheid langs den rijksweg, b. beantwoording van de vraag van den heer Fijma inzake tijdelijken incasseerder aan het Gasbedrijf, c brief van het college v|n Ged. Staten betreffende huur van de ambtswoning van den Gemeentesecretaris, d. Verplaatsing hek Wilhelmmapark naar het terrein van het Gebouw voor Open bare Werken. De C. J. V. ..Psalm 119 9" hield in de Nutszaal een bijeenkomst, waar in ds. A. W U. Odé sprak over zijn reis naar Zuid-Afrika. Ds. Odé las voor uit den Afrikaanschen Bijbel en eenige Afrikaansche verzen liet hij hooren. Verder besprak hij over de verhouding tusschen blanken en kleurlingen, de ker kelijke toestanden en de dalende lijn van het Woord Gods in de Unie. Ds. Odé sloot met dankzegging. De op komst was matig. KATWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: Wed. de Jong geb. Gort. Zeeweg 27 M. L. Geerts, Louwestr. 45 J. de Groot, Louwestr. 45 J Jansen en gezin, v. Wassen, kade 56 M. A. Ridder hof, Kon. Emmastr. 2 L J v. Rijn, Voorstr. 63 (Zee) M. Marijnis, Val- kenb. weg 14. Vertrokken: J. P den Heiden en gezin, Leiden, Maresingel 45a E. Hooger- brugge. Rotterdam. Melendaal 100a J. C. B van Elburg. Weert. Klooster M. H. G. Close. Maastricht. St. Servatiuswèg 80 A. v. Delft en gezin, Rijnsburg. Brou werstraat 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z van M. Souverijn en G. van der Niet Katharina. d vah W. van der Boon en J J. van der Wiel. Overleden: Maria Johanna Sara Coster 35 j.. echtgenoote van M. J. van Tol. Getrouwd: J C. Ouwehand en J. van Duljn J. van 't Wout en A. Vooijs. Voor de meeste artikelen was ook deze week weer goede vraag en voor de goede kwaliteiten werden ln het algemeen bevre digende prijzen betaald. Dank zij 't vorst- vrije weer. komt er nog aardig wat van den kouden grond binnen, 't Zou zoo gemakke lijk heel anders kunnen zijn. Waschpeen bleef goed gevraagd en voor dezen tijd van het jaar werden ongekende prijzen betaald. Per kist van 20 K G varieerde de prijs van f. 1.20 tot f. 1 80 per kist. Een beste prijs. In aanmerking dient genomen te worden dat het beschot ook aanmerkelijk kleiner is dan normaal Bovendien is er veel van het te veld staande door de vele regen ln het najaar verloren gegaan. De weinige partij tjes bospeen die nog komen brengen ook goed geld op, van f. 6.10 tot f. 7.50 per 100 bos. Roode en gele kool bleven goed ln dc prijs, varieerend van f. 12.20 tot 1.15.50 per 100 stuks, naar gelang van kwaliteit. Groene kool die tot heden al goed gevraagd was. ging nog in prijs naar boven en kou reeds van f. 5.10 tot f.6.20 per 100 halen. Voor andijvie was ook voldoende belang stelling en over den prijs valt ook niet te klagen, van f. 0.60 tot f. 1.70 per 100 stuks. Kroten bleven goed gevraagd doch de prijs bleef stationair, van f. 3 60 tot f. 4.20 per 100 K G. Een loonende prijs bij een redelijk gewas. Uien kwamen nog niet ln groote partijen en hieraan zal het mede te danken zijn dat de prijs eerder neiging naar boven vertoonde dan naar beneden. Betaald werd van f. 2.50 tot f. 3.10 Men zal echter een best beschot moeten hebben om met dezen prijs van loonend te kunnen spreken. In aardappelen kwam geen verandering. Wat best was van kwaliteit en mooi van stuk kon van f. 0.75 tot f0.85 per kist van 25 K G. opbrengen. Wat hieraan niet voldeed ging voor f. 0.60 tot f. 0.70, Drielingen van f0.30 tot f. 0.40 per kist. Met selderleknol- len wilde het nog niet vlotten, 't Moet schijnbaar eerst winter worden. Thans gaan ze voor f2 tot f. 3.40 per 100 stuks. De achterstand aan de veiling voor wat de omzet betreft, in vergelijking bij 1934 en die 1 Sept 35" bedroeg, is momenteel gekrompen tot 2" i>. Men is er dus haast I o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Karl. z. van K. F. Roth- weiler en A. Langeveld Wilhelmus Adrianus. z. van H. Schoone en M Stoop Cornelis Petrus Jacobus z. van J. v. d. Zwet en J. G. M. v. Dijk Beligje Cor nelia. d. van P. C. Faas en C. Reüerkerk Bartje. d. van H. Ippel en H. M. Vissers Alida Petronella. d. van B. Kortekaas en C. M Dubelaar Juliana Johanna, d. van H. Faas en M. M. v. d Lans Louise Adriana d. van A. v. d. Zwet en J. v. d. Berg. Overleden Margaretha van Gulik. 3' maand Hermanus Lambertus Elferink. echtgenoot van M. v. d Lans. 57 Jaar Johannes Petrus Cornelis van der Laan, 2 jaar. Getrouwd: A Aangeenbrue en F. v. d. Pot. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. W. M. v. d Weiden van Haarlem. Heereweg 10. Vertrokken: W. M. Sprengers naar 's Gravenhage W. J. J. Imming. naar Alkmaar Mej. N. v. Mechelen. naar Haarlem H. Veldman, naar Warmond. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: P J. van Grieken 11. ver pleegster, van Rotterdam, Ballevoystraat 60 naar Zwarteweg 20 Th. H. Polman, kapper, van Den Haag, Prinses Marie- straat 35 naar Pieternelweg 8 A. de Geus. dienstbode, van Velsen, Bakker straat 20 naar van Hardenbroekweg 9 M Wagner geb E. Kammel, kamermeisje, van Den Haag. Bazarstraat 37 naar Boe- renburgerweg 24 M. A van der Veen. van Gouda, Sonoystraat 73 naar Piet Heinstraat 16 C. W. Turenhout, van Huizen, Craillooseheweg 116 naar Offen- weg 61 B. P. Kuljper en fam„ machinist ter koopvvan Heemstede, Zandvoort- schelaan 25 naar Emmaweg 4. Vertrokken: H. Hoek. van Noord Boule vard 13 naar Den Haag, Gevers Deijnoot- weg. Hotel Plaza C. M. A. J. van Pelt, 11. verpleegster, van Langeveld 29 naar Den Haag, Zeekant 47 H. van den Berg, dienstbode, van Langeveld 29/19 naar Noordwijkerhout, Kerkstraat 32 P. Tid- dens geb. C. Kolderie. van Hoofdstraat 53 naar Rotterdam. BI)lwerffstraat 36 Wed D. L Grullemans geb. C. J de Jong, van Douzastraat 41 naar Den Haag, Lijs terbesstraat 117 W Kok, slager, van Voorstraat 43 naar Bussum, Brinklaan 24 W. Kok geb. J. B. Schmal, van Voor straat 49 naar Bussum, Brinklaan 24 B Schoneveld. naaister, van Zwarteweg 20 naar Oegstgeest, Vinkenweg 3 H. G. Louis, strijkster, van Van Leeuwenstr. 16 naar Amersfoort, Frans Halsstraat 42. Burgerlijke Stand. Geboren: Hugo, z. van H. van Roon en H. M. Hoek Bartholomeus Simon, z. van H. J. Witteman en M. F. Alkemade Petrus Johannes, z. van A. de Groot en A. C. Verweij. Ondertrouwd: C. P. Panis en C. van der Hulst J. C. van der Slot en P. J. Alke made. Getrouwd: W. Reeskamp en C. J. Koers C. van Maris en M. C. Ruigrok J, Dullemond en J. Koudilz. J. A. van den Breemer en L. G. van den Berg. o NOORDWIJKERHOUT. Baldadige jeugd. De baldadigheid der jeugd neemt hier ernstige vormen aan. Met geweld schieten opgeschoten jongens met een catapult ge regeld de toren-ruitjes stuk; wie er het meest stuk schiet, krijgt den eereprijs. Bovendien werden ln één week bij drie ingezetenen groote ruiten moedwillig stuk geworpen, door liefhebbers van tollen met ijzeren puntjes. Een alhier gehouden collecte ten bate van het Nationaal Crisis-Comité bracht ruim f. 79 op. Op 19 en 20 Nov. a.s. zal de 1ste Artil lerie-Brigade te 's-Gravenhage, in deze gemeente een tweedaagsche oefening hou den onder commando van den Kapitein- Commandant van de Treln-afd. Reeds ontvingen verschillende Ingezetenen een bevel thuis van inkwartiering der man schappen. o OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Gorkum. db.. Laan van Oud-Poelgeest 34, van Lelden A C. P. Otta, db.. Geversstraat 19. van Lelden T. Haaksma geb. van Tuinen Abtspoe!w«g 18. van Leiden. Vertrokken: J. C. Janssen, kant.bed.. van Emmalaan 57 naar Lelden. P, J. Blokstr. 17 KI. ter Laan db.. Oranjelaan 7. naar Leiden. Lammenschansweg 9 M. S. van Dam. db.. van Nassaulaan 19. naar Voor schoten. Leidscheweg 98 J. M Bavelaar db.. Endegeest, naar Utrecht. Mariaplaats 17bls EI van Tol geb. Karreman. van Spaargarenstraat 14 naar Bussum. L. Majoorl. 35 C. W Pouw. winkelj.. van de Kempedaerstraat 8. naar Lelden. Leeu werikstraat 6 A van der Maas. van Endegeest naar Den Haag. Bazarstraat 44 I. C. de Lincel. van Nassaulaan 24. naar Veld Driel. Rustoord St. Jozef J. Swil- nenburg. db van Warmonderweg 82. naar Wassenaar Konijnenlaan 51 S. W. J. Botbijl. verpleegster van Maurltslaan 6, naar Heemstede. Raadhusstraat 7 J. M. Zoun. verpleegster van Endegeest, naar Schiedam. Westfrankelstraat 164a W. J. A. Mulder db. van Endegeest naar Leiden, Timorstraat 4 J. A. van Tol. van Spaar - garenstraat 14. naar Bussum L. Majoorl. 35 M. G. Schoonderwoerd, db van Endegeest naar Hazerswoude. Rljksstraat 23g A 101 B C. QuivooU. van Boonstr. 1 naar Leiden. Wasstraat 7 Fr. Qulvooij idem. idem A. Kwast, verpleegster, van Endegeest naar Zaandam. Westzijde 408 H. C. Emeis van Nassaulaan 17. naar Leiden. J. de Wittstraat 46 W. M. Emeis geb. Stoové. van Nassaulaan 17. naar Ned. O. Indlë A. de Best stuurman K P.M., van Regentesselaan 36 naar Batavia N.O.I. J. A Deelder ins. civ. dienst P.M.. van Regentesselaan 49. naar Batavia N.O.I. H. J. Juffermans. van Rijnzlchtweg 35. naar Sassenheim, Hoofdstraat 250 H. M. C. Poortman arts van A. van Buren- iaan 1. naar Soerabaja. Sumatrastr. 6 E C. Gooszen. chef. typiste van Emmalaan 105 naar Den Haag. Kon Sophlelaan 10 M Hoogstraten, van Rhijngeesterstr.- weg 167, naar Wassenaar. Groenekruls J. M. Visser groentenhandelaar. v. Deutz- straat 16. naar Leiden Roodborststraat 51 C. J. L. den Boer. Assendelftstraat 18, van Woerden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Franclscus. z. van H. Jagerman en H. Mens Ferdinanda Maria. d. van J. P. Rijnbende en S. J. C. Bender Overleden: Marijke Jacoba Pel. 6 maan den Anna van Egmond geb. van Eg- mond 59 jaar 'overl te Leiden) Johan nes van der Melj Adriana Vromen- steijn. Ondertrouwd: Léon Justus Henri Meijer te Wagenlngen en Hendrika Maria Boek wijt. Het aantal inwoners over deze ge meente bedroeg oer 1 October 8451; op 1 November 8474. SASSENHEIM. Propaganda-avond van het Chr. Nat. Vakverbond. Voor het Chr. Nat. Vakverbond werd ln Concordia een goed geslaagde propa ganda-avond gehouden. De voorzitter opende, waarna de heer K. de Boer uit Rotterdam sprak over: „In bewogen tijd". Spr. vergeleek de vakbe weging met een schip ln de woedende golven, dat van alle zijden belaagd wordt. Het verleden van de vakbeweging geeft 'n beeld van groote opleving en vooruitgang. De tegenwoordige tijd toont ons echter ellende en nood in het bedrijfsleven en in nog sterkere mate in menig gezinsleven. De jeugdige werkloozen zijn een dagelijks toenemend probleem. Door de tijdsomstan digheden worden aanslagen gepleegd op het loon en de rechtspositie van den ar beider. Het Chr. Vakverbond tracht deze aanslagen defensief af te wenden. Het is thans plicht de gerechtlgheids- eisch te planten, met als norm het Evan gelie. De aanvallers zlin velerlei. Spr. noemde fascisten, communisten en socia listen. Maar spr. schaarde ook onder de aanvallers de ongeorganiseerde werkgevers en werknemers. Wij moeten werken voor de bedrijfsgemeenschap. en voor de ver zorging voor broeders die zonder werk zijn. Dc geestelijke verwarring is groot, velen zijn de vertwijfeling nabij. Christen zijn wil echter zeggen ln deze wereld staan met een belijdenis. Met een rotsvast geloof durven staan in een zwaar bewogen tijd. Daarom allen actief. Ieder ln zijn omgeving, waar God hem heeft geplaatst. Na de pauze sprak de heer H de Groot over: ..Een vaste koers". De November- actie aldus spr. bedoelt de geest van moedeloosheid en opstand, welke dikwijls te billijken is onder de oogen te zien. Het gaat bit ons om de vraag, welke be ginselen zullen regeeren. die van de revo lutie of van de reformatie. Het gaat er om „vóór of tegen den Christus". Wij er kennen twee feiten. Zonde maar ook ver lossing door Jezus Christus. Wij houden ons niet op met schoone leuzen en belof ten voor de toekomst. Wij streven er naar dat Christus Konine wordt op het terrein van den arbeid. Ziet uw sociaal economi sche taak in het licht van Gods Woord. De afval van den godsdienst is groot in Nederland. Doch wij moeten ons afhanke lijk weten van den Heere. die ons Zijn kracht wil schenken. Ds. Krijkamp sprak een kort slotwoord, waarna hij voorging ln dankzegging. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Maria Wllhelmina Theresia. d. van H. L. van der Horst en G. Haver Nelly Catharina. d. van J. Dreef en J. C. Pleters Johanna Antje. d. van G. J. Nanninga en H. Lautenbach. Overleden: G. v. Dlest 43 jaar. echtgen. van C. Ch. van der Meer. Ondertrouwd: H. Th. van der Veld 33 jaar en J. M. M. Bisschops 24 jaar J. Schmohl 28 jaar en M. E. Heljnes, 26 jaar. Getrouwd: G. S. van Druten 26 jaar en J. G. Blinde. 22 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. Jansen. Jac. v. Beieren- laan 27. van Warmond E. F. Schalk. Hoofdstraat 166. van Wassenaar V. van Gerven. Hoofdstraat 238. van Zoeterwoude H. J. Juffermans. Hoofdstraat 250 van Oegstgeest Vertrokken: C. M Burgmeijer. Bijdorp- straat 18. naar Heemstede H. A. van der Poli. Hoofdstraat 294. naar Llsse A. Lugtlgheid, Lindelaan 18. naar Koedijk A. J. Rotteveel. Kerklaan 60 naar Bloe- mendaal. Ds. H. A. Wiersinga over „De Kerk in de Wereld". Voor den Kring van Geref Mannen- vereeniglngen sprak ln de Geref. Kerk al hier ds. H A Wiersinga van Lelden. De voorzitter ds. P. D. Kuiper opende met een welkomstwoord en gebed. Ds. H. A. Wiersinga sprak daarna een rede uit over ,.De Kerk in de Wereld". Spr. zette uiteen, dat de Kerk zich van ue wereld moet afzonderen, maar dat zij tege lijk de wereld weer tegemoet moet treden met het Evangelie. Wanneer zij dit ach terwege laat, is de Kerk mede schuldig aan het verloren gaan der wereld. Spr. noemde verschillende plaatsen in de Schrift op, waar Christus die taak der Kerk laat uit komen. In ons persoonlijk leven moet dit eveneens zoo geschieden. Bij de gedachten- wisseling werden nog eenige punten nader toegelicht. Ds Kuiper dankte den spreker van den avond voor het geleverde werk en verzocht hem in gebed voor te gaan. Uit den omtrek waren velen gekomen om deze vergadering bij te wonen. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Ouderavond O. L. School. In de O. L. School aan den Westvlietweg, had een ouderavond plaats, welke matig bezocht was. De voorzitter de heer Balt bracht dank aan het vertrokken S.D. raadslid Bloem- heuvel, voor wat hij ln het belang van hel openbaar onderwijs had verricht. Tot leden van de Oudercommissie »et. den gekozen de heeren v. Alkemade, Balt" v. d. Kemp en Westrlenen. Den afgetr. commissieleden mevr 1L kemade en de heer Timmer werd dank gebracht Medegedeeld werd dat het onderwijs in de gymnastiek uitgaande van de gymnas- tiekvereenlging, wordt gegeven voor met Jes Woensdagsmiddags en voor jons.n'. Zaterdagsmiddags. Tot bestuursleden van de -schoolgym. nastiekvereenlglng werden gekozen heeren Alkemade, Wierda en de onderwti zer Klaver. De heer Warmolts, leeraar Llch. opvoe- ding. welke de gymnastiek zal lelden" hield hierna een causerie over de lichame lijke opvoeding van het kind. Voor het aan de school te organiseeran St. Nicolaasfeest zullen steunlljsten clrcu- leeren. Hierop volgde sluiting. Ter gelegenheid van het Patroons, feest had de R.K. Volksbond (buurt schap) in het Blesse Paard een druk bezochte feestavond belegd. De voorzitter heette allen hartelijk welkom inzonderheid kapelaan Bragten geestelijk adviseur en wetthouder van den Bosch. Na een zangnummer, sprak ka», laan Bragten een propagandarede uit waarop dankbaar applaus volgde. Het ressteerende deel van den avond werd opgeluisterd door het humoristen duo Klaase en Flora. De avond werd, het was voor de buurt schap vrij. laat, gesloten, met een opwek kend woord van kapelaan Bragten. -o- WARMOND. Vergadering R.K. Sportver. S.M.C. Bovengenoemde vereenlglng kwam bijeen in de zaal van hotel ..De Stad Rome" tot het houden eener algem. vergadering. De w.n. voorzitter de heer B. Moerkerk heette speciaal den geestelijken adviseur welkom. Vervolgens deelde hij mee. dat het secretariaat over twee personen was verdeeld. De heer A. M. L van Delft al als le en de heer N Hekker als tweedi secretaris fungeeren. Daarna werden door den secretaris de notulen voorgelezen en goedgekeurd. In de vacature van den heer J. Sikklng werd als opvolger aangewezen de heer M, Weijers, die voorlooplg zijn benoeming j aannam. In de vacature van voorzitter werd de heer L. Ritzen gekozen, die zijn benoeming aannam. Tot leden van de elf tal-commissie werden benoemd de heeren O. R. Lampo en B. Tuynman. Hierop werd verslag uitgebracht door den heer R. Kroon over de relskas. Algemeen was men van oordeel het geld te bewaren, tot het volgend jaar. daar de vereenlginz dan haar eerste lustrum hoopt te vieren, hetgeen aanvaard werd. Uit het kas-verslag van den pennlnj- meester bleek, dat alhoewel de vereenlgimt zich ln een gestadlgen vooruitgang moch: verheugen, de hulp van donateurs en leden niet gemist kon worden en allen werden aangespoord nieuwe leden voor de ver eenlglng aan te werven. Vervolgens verzocht de voorzitter of er eenige leden bereid waren mede te werken aan de verbetering van het voetbalterrein, Verschillende leden gaven zich hiervoor on Ook werd de Bondscontributle ter sprake gebracht. De geestelijk adviseur feliciteerde de heer Ritzen met zijn benoeming tot voor zitter. Spr. was er van overtuigd, dat onder zijn leiding de vereenlgine tot grooten bloei zou komen. De nieuw gekozen voorzitter dankte de vereenigine voor het in hem gestelde ver trouwen. alsmede den adviseur voor zijn woordep en bracht vervolgens een woord van dank aan den w.n. voorzitter. Ook herdacht spr. de vele verdiensten van den oud-voorzitter en sloot daarna deze ze- slaagde bijeenkomst. Het Waterleidingbedrijf. Uit de rekening van het Waterleiding bedrijf ontleenen wit het volgende: de boekwaarde der vaste bezittingen bedroes per 1 Januari 1934 f. 67.072.04. Gelegd wer den 4 aansluitingen. In 1934 ls ingekocht 44915 M3 water en verkocht 41724 ML zoodat minder ls verkocht dan ingekocht 3191 M3. De opbrengst uit waterleven]® en andere Inkomsten bedroeg f 16100.»- De uitgaven hebben ln totaal bedrazen eveneens f. 16.100.35. waaronder begrepen het winstsaldo hetwelk gebruikt is voor al- schriiving op het te weinig afgeschrevene over de jaren 1925 tot en met 1929. De afd. Warmond van den B.V.L. zal op Dinsdag a.s. des avonds om 8 uur in hotel ..De Zon" een groote propaganda* avond houden, waarbij als sprekers zu"en optreden ds. J. Ravesloot Ned. Herv. Pree- te 's Gravenhage en prof. P. Heskes. leeraar aan het Phllosophicum alhier. De mu21?*' vereenlglng St. Mathias zal medewerking verleenen om deze avond schitterend te doen slagen. o ZEVENHOVEN. DE A.S. OPHEFFING VAN DE SPOORLIJ" Het snelverkeer wordt gedupeerd. Toen de spoorlijn Uithoorn—Alphen a i. Rijn 20 jaren geleden werd geopend e dientengevolge de belde oevers van n Amstel werden overbrugd, tevens voorn» verkeer, werd door de ijverige bemoeiingen van het polderbestuur een nieuwe aange legd, met een valbrug over de Ring"]' vanaf den Kromme Mljdrechtsche ou«i zoodat men gemakkelijk het dorp mp drecht en onze gemeente kon bereiken e niet meer gebruik behoefde te maken r het veerpont aan de Slulskade, drie ïwa tier verder. Thans zal men gedupeerd worden wan" neer de spoorbrug aan de ketting komt' met 1 Jan. as. van geen overbrugg™ meer sprake zal zijn. Men zal dan aangewezen zijn op het veerpont. Daar u komt, dat in den zomer, wanneer net ln de welde graast, alle hekken, zijn er niet weinige, geop°nd en ?esl moeten worden op boete bij verzu® steld. Vooral het snelverkeer wordt ni van ln niet geringe mate de dupe. 6. Sjok sjok sjok daar naderde de heks nu Thijsje's hok! In de hand droeg zij een soort van fluit, en onder haar rok staken twee heele groote voeten uit. „Nu, Jongen", riep zij, „zit je daar niet fijn? Het ls vandaag de laatste dag dat Je een beer zal zijn. Ik ga een beetje toov'ren nou, dan maak ik snel een varkentje van Jou! Schrik niet door ons word je vast niet geslacht, doch slechts als varken naar dé markt gebracht. Daar koopt wel iemand Je, die Je dan op wil eten, maar dat Is heusch geen last voor óns geweten! Mijn echtgenoot heeft Je alleen maar neergeveld omdat wij vrij veel behoefte hebben aan wat geld. En zoo heb ik voldoende wel verteld hoe het precies met jou nu is gesteld. Ik ga nu spelen op mijn tooverflult, dan krijg Je zóó een varkenssnuit!" Thijs luisterde vol schrik en dacht: „Ach, arme ik!"

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 18