Rfieumatische pijn in den rug, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 12 November 1935 RECHTZAKEN. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KANTONGERECHT VAN LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan de chauifeur C B uit Lelden, omdat hij te Oegstgeest met zijn auto bij het gevaarlijke kruispunt bij de Prins Hendrlklaan het rechter ver keer niet de voorrang had gegeven en den doorgang niet had vrijgelaten, waar door hij in botsing was gekomen met de drlewiellge motorfiets van den broodbezor ger W. Peet, uit Rijnsburg. De bakfiets was omgeslagen en ernstig beschadigd, ook het brood was onbruikbaar geworden W Peet werd op den grond geslingerd en zóó ern stig verwond, dat hij eenige dagen onder geneeskundige behandeling van dr. Jonker was geweest en daardoor een schade van f. 30 had geleden. Het O M. eisohte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter wees ver dachte er op. dat het rechter verkeer al tijd voorgaat, onverschillig of dit auto's of rijwielen zijn en veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Daarna moest verdachte nog terecht staan omdat hij na het stopteeken van den verkeersagent aan den overweg op den Stationsweg was doorgereden. Het O.M. eisohte f. 4 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak conform. L. v. d B.. slager te Noordwijk, moest terecht staan, omdat hij in zijn winkel 73 K G rundvet en reuzel in gesmolten toestand aanwezig heeft gehad, zonder dat het vet van de vereischte merken van de Crisishinderwet voorzien was geweest. Verdachte beweerde dat het vet voor tech nische doeleinden bestemd was, waarop de kantonrechter verdachte er op wees, dat door een deskundige 3 monsters waren on derzocht, waarbij gebleken was dat een monster bestond uit zuiver gesmolten eet baar rundvet, het 2de monster was zuiver gesmolten eetbare reuzel geweest en het 3de monster was technisch vet geweest. Het O.M. hield zich aan de rapporten van den keuringsdienst van den deskundige en elschte f 40 boete of 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 10 dagen hech tenis en verbeurd-verklaring van de in be slag genomen 73 K G. vet. G. J. v. d. L., vrachtrijder uit Noordwij- kerhout, had met een vrachtauto gereden waarvan in de stuurinrichting een speling van 140 graden was. Verdachte zeide dat de auto een „oud beestje" was; hij had er maar 4 dagen mee gereden en had nu een nieuwe auto aangeschaft. Het O.M. eischte f. 15 boete of 5 dagen hschtenis Verdachte verzocht om clemen tie daar hij maar f. 15 per week verdient. In verband hiermede veroordeelde de Kan tonrechter hem tot f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Daarna moest terecht staan J. v. d. M., omdat hij met zijn vrachtauto met zeer groote snelheid, terwijl de weg zeer glad was, de gevaarlijke bocht op den Gooweg te Noordwijk was doorgereden, waardoor 'hij in botsing was gekomen met een per sonen-auto, die aldaar passeerde Het O.M. eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 12 dagen hechtenis. Daarna stonden verschillende personen uit Lelden terecht die niet aan de stem plicht voldaan hadden. Eisch en uitspraak f. 0.50 boete of 1 dag hechtenis, terwijl in enkele gevallen wegens uitstedigheld of ziekte de verdachten werden vrijgesproken. C. H. G. A had zich wel op het stem bureau gemeld, maar geweigerd het stem biljet van den voorzitter in ontvangst te nemen. Verdachte had dit uit politieke overtuiging gedaan. Eisch f. 1 boete of 1 dag hechtenis. Verdachte zeide volgens art. 72 van de Kieswet niet strafbaar te zijn, daar hij zich op het stembureau gemeld had, waarop de Kantonrechter vrijspraak vroeg. A. v. T. moest terecht staan omdat hij ln de Hoofdstraat te Sassenheim zeer ge vaarlijk met een auto heeft gereden en daardoor het verkeer ernstig in gevaar heeft gebracht. Nadat de heer Frijlink uit Sassenheim was gehoord, die met een auto was gepasseerd en verklaarde dat wielrij ders die uit Leiden kwamen van de fietsen moesten afspringen om een ongeluk te voorkomen, eischte het O.M. f. 15 boete of 5 dagen hechtenis De Kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen 'hechtenis. o HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voortgezet werd de zaak tegen de 20- Jarige A. L., uit Lisse. zonder beroep, die reeds eerder terecht stond wegens oplich ting te Heemstede van een 4-tal kinder pakjes. gepleegd op 9 Juli ƒ.1. Een over verdachte uitgebracht recl.rapport luidde ten nadeele van haar. De officier van Justitie wilde het met verd. nog eenmaal probeeren en eischte 2 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van de Martha-Vereeniging te Heem stede. De Politierechter sloot zich hierbij aan. o WAT IS „EEN HENGEL, GEAASD MET VISCH?" Een kwestie die de gemoederen der visschers sinds vele jaren beroerd heeft n.l. de vraag wat moet worden verstaan onder een „hengel geaasd met visch" is thans door een uitspraak ln hoogste in stantie tot oplossing gekomen. Aan L. v. a. B. was ten laste gelegd dat hij ln de gemeente Jlsp een hengel ge aasd met visch te water heeft gehad ln het Noord Hollandsch kanaal zonder een vischakte te hebben van welk water een ander de rechthebbende op het vlsch- recht was Zoowel de kantonrechter te Zaandam als ln hooger beroep de rechtbank tc Haarlem achtten de feiten niet strafbaar, op grond dat doode visch was gebezigd. De Hooge Raad is van oorderl dat dui delijk blijkt dat de wetgever n:*t oen hen gel geaasd met visch, bedoelt den z.g.n. DE ALGEMEENE TOESTAND. Wapenstilstandsdag. Bij de herdenking van den Wapenstil standsdag zijn in Frankrijk nog een paar kieine incidenten voorgevallen Op de Champs Elysées is het tot een botsing ge komen tusschen een aantal leden van de Solidarity Frangaise en deelnemers aan den optocht van oud-strijders. Tijdens het korte gevecht, dat volgde, werden twee personen gewond De mobiele garde her stelde spoedig de orde Het tweede incident had plaats te Rijs- sel, waar ter gelegenheid van den Wapen stilstandsdag door het volksfront een ver gadering was belegd. Op het oogenblik, dat oud-minister van binnenlandsche za ken, Frot, uit den trein stapte, werd hij door een persoon, die zich op het perron bevond, met de vuist in het gezicht ge slagen De dader werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Voor het eerst, sedert het graf van den Onbekenden Soldaat op het militaire kerk hof Arlington bij Washington door presi dent Harding plechtig aan de natie werd opgedragen, heeft zich een president der Vtreenigde Staten naar deze gewijde plaats begeven en uiting gegeven aan de vrede lievendheid van het Amerikaansche volk. In de rede, die president Roosevelt bij deze gelegenheid heeft gehouden, zeide hij, dat de politiek der Amerikaansche regee ring door twee hoofdbeginselen wordt be paald. in de eerste plaats door den wensch, dat de Vereenlgde Staten niet betrokken worden bij eenigen oorlog, en verder door den vasten wil. den vrede te bevorderen op alle mogelijke manleren en te waar schuwen voor de verschrikkelijke gevolgen van een oorlog. Roosevelt herinnerde aan de pogingen, die Amerika heeft gedaan om het uitbre ken van een oorlog te voorkomen en voeg de er aan toe, dat Amerika ook den vrede dient, doordat zij duidelijke, ondubbelzin nige termen gebruikt en een oorlog ook oorlog noemt, wanneer het een gewaden- den inval in een ander land en het doo- den van menschen zonder oorlogsverkla ring betreft. Roosevelt zeide het te betreu ren, dat de wereld tot dusverre zoo weinig voordeel van de pogingen tot handhaving van den vrede heeft gehad en dat het ge loof ln de heiligheid van internationale verplichtingen aan het verdwijnen is. De thans opgroeiende generatie, aldus de pre sident, kent de verschrikkingen van den oorlog niet en weet niet, wat oorlog betee- kent De atmosfeer eener munitiefabriek en het heldendom op de slagvelden schijnt haar een stimuleerende en welkome afwis seling na het dorre, droefgeestige bestaan, dat de moeilijke tijden van thans met zich brengen. Het Amerikaansche volk zal ech ter aan deze illusie niet ten offer vallen, want het weet, zoo vervolgde Roosevelt, dat op den geestdrift en de kortstondige welvaart van den oorlogstijd onverbiddelijk de economische en sociale catastrofe volgt voor hen, die den oorlog overleven. Ame rika zal daarom zijn werk voor den wereld vrede voortzetten, doch natuurlijk tege lijkertijd zorg dragen voor een voldoende verdediging zijner grenzen, te land, ter zee en in de lucht. In een rede te Pretoria op Wapenstil standsdag heeft generaal Smuts gisteren gezegd: „Men meene niet dat de Volken bond op zijn laatste beenen loopt, hij staat integendeel pas aan het begin van zijn loopbaan, die zelfs door het nationale imperialisme van sommige staten niet zal verstoord worden. ENGELAND. Verkiezingsprognosties Stemming der mijnwerkers. Een overzicht van den toestand, drie dagen voor de algemeene verkiezingen leidt tot de conclusie dat de Labourposltie sedert het begin der campagne haar vooruitgang duidelijk heeft geaccentueerd. Een maand geleden meende men dat de socialisten niet meer dan 150160 zetels ln het nieuwe parlement zouden veroveren. In het begin der vorige week hoopte men in regeeringskringen dat het cijfer van 200 een maximum zou zijn. Thans acht men het in dezelfde kringen zeer waar schijnlijk dat dit aantal gemakkelijk over schreden zal worden. Op de beurs der weddenschappen geeft men hun 210215 zetels. Het Lagerhuis heeft 615 zetels! Gisteren begon in de mijndistricten van geheel Engeland de stemming over de vraag, of besloten zal worden tot een algemeene staking der mijnwerkers, ten einde te geraken tot inwilliging der loon- eischen Aan deze stemming wordt deelgenomen door ongeveer 500 000 leden van den Engelschen mijnwerkersbond. Heden en morgen wordt de stemming nog voortgezet. Men rekent dat volgende week Woens dag het resultaat kan worden bekend ge maakt. Dien dag komt dan tevens het bestuur van den mlJnweTkersbond bijeen te Londen, teneinde besluiten te nemen over de maatregelen welke moeten wor den genomen. o POLEN. Studenten -relletjes. Ongeveer tweeduizend nationalistische studenten hielden een antl-semietische betooging en drongen de polytechnische school binnen, waar ze Joden en commu nisten die zich poogden te verzetten, ver jaagden. Voorts traden ze op tegen de Joodsche winkels en café's De politie verrichtte een groot aantal aanhoudingen. snoekhengel, dat verder uit het feit blijkt dat naar de rechtbank heeft beslist het algemeen bekend is dat de snoekhengel is een hengel geaasd met levende visch. Voorts vloeit daaruit voort dat onder visch moet worden verstaan levende visch. Op deze gronden heeft de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. (Reeds geplaatst in een ''esl onzer vorige oplaag). RECLAME. Nu weer gezond als de beste. De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatische pijn ln den rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een buitenlandsche badplaats moeten sturen, maar .dit was voor hem niet moge lijk; hij was trouwens reeds 70 jaar. Maar hij probeerde dezelfde zouten als ln de beroemde minerale bronnen voorkomen, hij probeerde Krusöhen Salts. HIJ schrijft; „Ik leed aan felle rheumatische pijn ln mijn rug. Na verschillende pillen en smeer sels geprobeerd te hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag. toen ik het voor het eerst pro beerde." J. M. te L. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die ook voorkomen ln de be roemde minerale bronnen. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatlek, jicht, Ischias, langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pijnen zullen afnemen, terwijl de geheele gezond heidstoestand enorm zal verbeteren. Ge zult U frlsscher en jeugdiger voelen; ener gie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in de beste dagen Uwer Jeugd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelas ting Inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. 3682 RUSLAND. Een toespraak van Stalin. Gisteren heeft in het Kremlin te Moskou een ontvangst plaats gehad van kolchoz boerinnen, die van hun velden met suiker bleten tenminste 500 centenaars per H.A. hebben geoogst. Stalin zeide. dat slechts vrije arbeid, slechts de arbeid in het collectieve bedrijf zulke heldinnen van den arbeid in het dorp had kunnen voortbrengen. Dergelijke vrou wen waren er vroeger niet en konden er ook niet zijn. In vroeger tijd was de vrouw de laatste onder de werkenden. Onder der gelijke toestanden konden onder de boerin nen geen heldinnen van den arbeid opko men. De arbeid gold toen voor de vrouw als een vloek en zij probeerde er op alle ma nleren aan te ontkomen. Slechts het leven in de collectieve bedrijven kon den arbeid tot een taak van eer maken, de ongelijk heid vernietigen en de vrouw op de been helpen. Nu werkt zij niet meer voor haar vader, zoolang zij ongetrouwd is en voor haar man, als zij getrouwd is, maar zij arbeidt in de eerste plaats voor zich zelf. Dat beteekent bevrijding van de boerin, een collectieve orde, die de werkende vrouw met lederen werkenden man gelijk stelt. Slechts op dezen grondslag kunnen zulke prachtige vrouwen ontstaan. Daarom beschouwde hij dezen dag niet als een ge wone ontmoeting van voortreffelijke men schen met de leden van de regeering. maar als een feestdag, waarop de successen en mogelijkheden van den bevrijden arbeid van de vrouw gedemonstreerd worden. 31 kolchozboerinnen en een kolchozboer kregen de Leninorde, 7 kolchozboerinnen de Roode vaan van den arbeid. ROEMENIE. De boerenpartij geeft toe. Het permanente comité van de Roemeen- sche nationale boerenpartij heeft, naar de Temps meldt, besloten, dat de voorgeno men manifestatie op 14 November niet zal plaats hebben, daar „de politieke toestand gewijzigd is door het feit van de audiëntie, die de Koning heeft toegestaan aan Miha- lache en Lupu, den voorzitter en vice-voor- zitter der partij". o UIT HET VERRE OOSTEN. De Chineesch-Japansche spanning. De Japansch-Chineesche spanning ln Sjanghai heeft nieuw voedsel gekregen. Een Japansche porcelelnzaak in het cen trum van de winkelwijk van Sjanhai is het doel geweest van een aanval van een groep Chineezen, die de ruiten insloegen en, na anti-Japansche strooibiljetten te hebben verspreid, vluchtten. Officieel wordt medegedeeld dat het ministerie van buitenlandsche zaken te Nanking den Japanschen ambassadeur op 9 November 1.1. een nota heeft overhandigd, waarin scherp geprotesteerd wordt tegen de „onwettige arrestatie van talrijke Chi neezen, onder wie verscheidene hoogge plaatste ambtenaren, door de Japansche politie ln Noord-China". De arrestaties worden in de nota een schending van het internationale recht en van de souverelni- teit van China genoemd; geëischt wordt, dat geen nieuwe arrestaties zullen plaats hebben. Volgens een in de bladen gepubliceerd telegram uit Tslnan hebben 74 vertegen woordigers van bankinstellingen in SJan- toeng een conferentie gehouden, waar zij een resolutie aannamen, waarin zij weige ren hun zilvervoorraden uit te leveren. De gouverneur van Sjantoeng, generaal Han Foe Tsjin heeft een telegram gezonden aan de Nanklngregeering, waarin hij seint, dat 8 mlllloen dollar zilver, die In het bezit zijn van de bankiers van Sjantoeng, in de provincie voorlooplg zullen worden vast gehouden ter stabiliseering van de finan ciën en tot herstel van het volksvertrou wen, dat geschokt is door het bevel van AALSMEER. Jaarverg. Zangver. „Halleluja". De Christel. Gem. Zangver. „Halleluja" heeft haar jaarvergadering gehouden in „Irene", onder voorzitterschap van den heer C. Stoof. Na opening las de secr. de heer O. Verbeek, de notulen der vorige algemeene vergadering, welke overeenkom stig werden vastgesteld. Uit het Jaarver slag bleek, dat „Halleluja" met veel vol doening op het afgeloopen vereeniglngs- jaar kan terugblikken. Op het concours te Zeist werd een eerste prijs behaald, ter wijl ook, wat het ledental betreft, de ver- eenlging steeds excelsior gaat; er zijn nu reeds ruim 70 dames en heeren als wer kende leden Ingeschreven, De voorz. dank te den secr. voor het uitbrengen der ver slagen. De penningmeester, de heer A. Harting Gz.. gaf rekening en verantwoor ding van zijn gehouden beheer; het Jaar kan afgesloten worden met een klein batig saldo. Als bestuursleden werden herkozen de heeren: C. Staaf, P. Hulsbos, A. Har ting Gz. en H. Verbeek, terwijl gekozen werd in de vacature-W. Raveslaat de heef" A. v. d. Schilden. BIJ de rondvraag her innerde de voorz. aan het bijzondere feit, dat de heer J. C. Hulsbos een dezer dagen 25 jaar geleden als directeur van „Halle luja" werd benoemd. Spr. dankte den di recteur, mede namens de leden, voor zijn gewaardeerden arbeid ln het belang der vereenlglng, welke onder zijn bekwame leiding in den loop der jaren tot de eere- afdeeling is mogen opklimmen. Na slui ting volgde een feestelijk samenzijn. o BENTHUIZEN. Boerenwagen te water. Tengevolge van schrikken sloeg 'n span paarden voor den boerenwagen op den Hoogeveenscheweg op hol. De dieren en de wagen kwamen in de Limiet terecht. De bestuurder A. G. viel juist daarvóór van den wagen. De dieren werden met behulp van een tractor op het droge gesleept. Alhier is een mondaccordeonvereenl- ging opgericht met aanvankelijk 27 leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Blijleven Sz., voorzitter; J. Buijs, vice- voorz.; P. Spruitenburg, secretaris; C. H. van Veen, pennlngm.; J Bregman, comm. van orde. Besloten werd de vereenlglng te noemen „Eensgezindheid". -o HAARLEMMERMEER. Teraardebestelling van wijlen den heer J. H. Stoel. Op de alg. begraafplaats te Hoofddorp werd onder veel belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. H. Stoel, landbouwer, die op 63- jarigen leeftijd plotseling Is overleden, ge durende tal van jaren ln Haarlemmermeer op verschillend terrein vele goede dien sten heeft bewezen en veler achting en vriendschap had verworven. Een tweetal kransen met een schat van bloemen dek ten de baar. Nadat de kist ln de groeve was neerge laten en de echtgenoote en kinderen daarop bloemen hadden gestrooid, werd het woord gevoerd door den heer D. Treur, die namens de afd. Haarlemmermeer van den Ned Protestantenbond, waarvan de heer Stoel bestuurslid en penningmeester was, met veel dank en groote waardeering getuigde van de uitnemende wijze, waarop hij zoowel in deze functie als daarbuiten de belangen der afdeeling heeft behar tigd en daarvoor heeft gestreden en ge werkt. Spr. achtte het een voorrecht, dat het voor de nabestaanden een troost mag zijn, dat zijn nagedachtenis door velen, die hem als een goed vriend en als een mensch met vele goede karaktereigen schappen gekend hebben, in dankbare herinnering zal blijven. Ds. de Lange, Doopsgezind predikant te Aalsmeer, betuigde namens de Doopsge zinde gemeente aldaar, zijn innige deel neming met dit plotseling verscheiden en bracht dank voor de warme belang stelling, die hij ook steeds voor de Kerk in Aalsmeer heeft betoond. Hierna wer den woorden van troost en bemoediging gesproken door ds. Leendertz, Doopsgezind predikant te Haarlem, die de goede eigen schappen en het arbeidzame leven van den overledene schetste en zeide dat de overledene ln breeden kring zal worden gemist. Na een gedeelte van de Heilige Schrift te hebben voorgelezen, eindigde ds. Leendertz met gebed Een broeder van den overledene dankte diep ontroerd voor de bewezen eer. de Nankingregeering betreffende de natlo nallseerlng van het zilver. Een telegram uit. Peking meldt, dat de bankiersvereeniging van Peking een tele gram heeft ontvangen van de Nanking regeering, waarin deze accoord gaat met het verzoek der bankiers het zilver in Peking te houden onder controle van een commissie. Bij de onderhandelingen over de reorga nisatie der Chineesche financiën tusschen de Nanklng-regeerlng en. den Engelschen expert Lelth Ross zijn de volgende punten als richtsnoer aangenomen; 1. In geheel China wordt een uniform geldsysteem ingevoerd. 2. Het zilver wordt uit de circulatie ge nomen en door banknoten vervangen, het geen den overgang tot de goudbasis ver gemakkelijken moet. 3. Daar een onmiddellijke overgang tot de goudbasis niet mogelijk is, wordt tijde lijk het Engelsche pond als basis aange nomen. 4. Binnenlandsche in- en doorvoerrech- ten worden afgeschaft. 5. De regeering moet den export bevor deren. 8. De concessiepolltlek moet veranderd worden en zal China grootere verdiensten moeten opleveren. De vraag, of Engeland een leening aan China heeft toegestaan, wordt door Chi neesche kringen bevestigd noch ontkend. HEDEN: Den Burcht; Uitvoering van U.V.K. uur nam. Morschweg 59; Stadsevangelisatie te uur nam. Schouwburg: .Nut en Vermaak", jw knapt 't op" 8'/t uur nam. Stadszaal (foyer): Koolkapelbazaar ÏIL 12, 2—5 en 7—10'/« uur. Zomerzorg: Culinaire tentoonstelllni' 11 uur voorm.—11 uur nam. Oegstgeest (Pauluskerk)Spr. ds j P. van Bruggen van A'dam. 8 1/4 u. tian{ Woensdag. Den Burcht: N.S.B, Spr. J. Hollende over het ItallaanschAbesslnlsch conflla 8 1/4 uur nam. Nutszaal: Verkooplng Eenkwartierl)#. bond. 25 en 7—9 uur. Schouwburg: Centraal Tooneel „De flgu. rant", 8'/< uur nam. Stadszaal (foyer): Koolkapelbazaar l(u 12, 25 en 7—lO'/i uur. Donderdag. Nieuwe Rijn 19: Theosofisch Genoo', schap. Spr. J. H. Venema. 8'/« uur nam. NutszaalVerkooplng Eenkwartiert]«. bond. 1012, 25 en 79 uur. Rehoboth: Geref. Bond. Spr. ds. Klüse- ner van Bodegraven. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Solo-pits nlst Willem Andriessen. 8 uur nam. Volkshuls: Spr. F. Spanjaard over ninginrlchtlng. 8.15 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Buren (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. Woensdags: Inst v. Praeventieve 0e- neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Geneei- kunde. Consultatiebureau voor Beroept- keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nat, „Mijnheer zoekt zUn woning". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eu 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nat. „Moscousche nachten". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i ea vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nut „De wetten der zee". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nu „De moord op het schip". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 11 Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Eln Stern fallt vom Hlmmel". lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 a De apotheek Hooigracht 48 is dag tt nacht geopend voor leden v .h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheid" echter vaa nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen m spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst da apotheken wordt van Maandag 11 tot ea met Zondag 17 November a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duystei, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BEGROOTING HAARLEMMERMEER POLDER 1936. Wegverbetering en bruggenbouw. Aan de door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder ontwor pen begrooting van dit waterschap, voor het dienstjaar 1936, kan het volgende wor den ontleend. Opgemerkt werd, dat zooais ook reeds het vorige Jaar werd betoogd vele ver beteringen en vernieuwingen groote uit gaven vragen, welke Indirecte voordeelea afwerpen. In 't bijzonder werd nog een! gewezen op verruiming en verdieping vaa vaarten en tochten, benevens verbetert® van bemaling, welke werken, zooals reed! in het rapport der bemalingscommisae werd aangegeven, noodwendig gToote uk- gaven eischen. Doordat de eerst afloöM van onderscheiden leeningen niet in 193». doch in 1937 zal plaats vinden, ral jet mogelijk blijken de polderlasten voor M» jaar 1936 tot f. 16 per hectare te in perken. Ook werd er op gewezen, dat de ver beteringen der wegen en bruggen verla ging van uitgaven (met inbegrip van rente en aflossing der daartoe gesloten geld leeningen) veroorzaakten. Het dage- lijksch bestuur stelt dan ook voor metae» verbeteringen voort te gaan en wel aoo thans de bruggen te vernieuwen, we'1' zich op het kruispunt van de Hoofdvaan en den Lisserweg bevinden, benevens a» nabij Halfweg en Hillegom naar Leimui den. Als buitengewoon onderhoud der w gen wordt geraamd voor heretratlngew aanaardingen van wegbermen, aanD"" gen van trottoirs op.den brengen van kantlagen, benevens t ep seeren van den IJweg benoorden Spaarnwouderweg, herstellen van o Jaagweg bij de Liede en van den 0Pr'' ui den Spaarnwouderweg en Tegelpad Bensdorp, te zamen f. 22.910. Voor buitengewone werken wordt s raamd: Verdieping Hoofdvaart 3 (j bruggencomplex over de Hoofdvaart de aangrenzende tochten f. 30.9DO: termijn voor vernieuwing en vcrrB?jj der beweegbare bruggen nabij H11Ias,085U. Leimuiden (Prov. Wegenplan) één termijn voor vernieuwing van v weegbare brug nabij Halfweg laa"v Wegenplan) f.3500, totaal f 81.750. Het kohier van den omslag voor g bedraagt 17.523 hektaren, 17 aren en centiaren. Met het voorstel om den slag te bepalen op f. 16 per H.A.. alzoo het totaal van de aanslagen w trokken op f 280.370,80. „j(. De begrooting wijst lil °n'van??,«& gaaf een eindcijfer aan van f. 609,l»éj

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6