De Italianen voor de poorten van Makalle. De toepassing der sancties. 76ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 November 1935 Derde Blad No. 23198 hedenmorgen willen de italianen makalle binnenrukken. de sancties. Vóór den val van Makalle. KERK- EN SCH00LNIEUWS MAGGIs Soepen JKliN/T IN ttTTtlEN iSpeciale Reuter en A.N.P.-dtenst.) ADDIS ABEBA, 7 Nov, (Reuter-A.N.P.) Makalle wordt thans beheerscht door de Italiaansche kanonnen. De Italiaansche troepen, die zich vanmorgen genesteld hebben in stellingen op de toppen, van waar zij de stad kunnen bestrijken, heb ben vanavond posities betrokken vlak buiten Makalle. Vrijdagmorgen bij het aanbreken van den dag zijn zij voorne mens de stad binnen te rukken. Naar het schijnt is Makalle bezet door Abessijnsche afdeelingen, die gekleed zijn In khaki-uniformen. Men verwacht ech ter, dat. zij in den loop van den nacht in Zuidelijke richting zullen terugtrekken. Oe Abessijnen zullen geen slag leveren. De Italiaansche luchtstrijdkrachten ver kennen inmiddels de geheele streek tot aan Dessie. in de nabijheid waarvan het grootste gedeelte van de Abessijnsche atrijdkrachten van het Noorden ligt. Pa trouilles en kleine detachementen worden voor verkenningsdoeleinden uitgezonden hi doorzoeken nu de geheele omgeving Tan Makalle, teneinde iedere "verrassing te voorkomen, wanneer de opmarsch mor genochtend hervat wordt. Niets wijst er op. dat de Abessijnen voornemens zouden lijn slag te leveren, aangezien geen en kele groote Abessijnsche troepenformatie gesignaleerd is. De Abessijnen hadden linies van ver sterkte posten ingericht voor Wogoro en de streek Amba Salama. Sommige dezer posten zijn verlaten, andere zijn door de Italiaansche voorhoede gepas- eeerd, terwijl de opvolgende Italiaansche aldeelingen tot zuivering van de streek overgaan. Gevecht ten Noorden van Makalle. Gisteren is het ten Noord-Oosten van llakalle tot een gevecht gekomen, waar din door 500 Abessijnen werd deelgeno- len Na een vuurgevecht, dat eenigen tijd (uurde, gingen de Askari's en de Italianen lot den stormloop over met de blanke wa pens in de vuist. Er volgde een handge meen, dat slechts enkele minuten duur- ie. waarna de Abessijnen op de vlucht ioegen. Zij lieten verscheidene gevange nen en dooden en gewonden achter. Abessijnsche benden in het bezette gebied. Amazones in den strijd. Een groot aantal kleine Abessijnsche benden dwalen nog door het gebied van Tiere, dat reeds door de Italianen is be- »t. Verscheidene weken zullen nog ver kopen, voordat men geheel met deze ben den zal hebben kunnen afrekenen, aldus seint de correspondent van Reuter-A.N.P., die zich aan de Italiaansche zijde van het front bevindt. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba verneemt in verband hier mede uit welingelichte bron. dat de schoo- ae, blonde prinses Waziro, die een noma denbestaan leidt In de bergen ten Noord - Westen van Makalle, zich aan het hoofd beeft gesteld van een bende krijgslieden 'r Tigre. Des nachts daalt deze door de Prinses aangevoerde bende van de bergen st en overvalt de Italiaansche voorposten. He prinses ls ln mannenkleedlng gestoken en leidt den aanval met de bajonet ln de band Deze amazone kent leder pad. ieder rotsblok van het land. Talrijke andere wouwen uit Tigre hebben hun kinderen Mar Dessie gezonden en zich aangesloten bp prinses Waziro. Zij hebben gezworen biet naar haar haardsteden terug te kee- ren zoolang zich nog één enkel Italiaansch foldaat op Abessijnsch gebied bevindt. De «htgenoot van prinses Waziro doet dienst io het Abessijnsche hoofdkwartier. (Copyright Reuter-A.N.P.) Van Italiaansche zijde wordt nog ge beld: De colonnes van generaal Santin! en leneraal Pirzio Biroll zullen zich morgen 'pat ls heden!) ten Zuiden van Makalle I elkaar voegen. De troepen van Blroli, die vooral uit Jlanders bestaan, zijn opgerukt dwars "oor het gebied van Gheralta. Zij zijn 'ervolgens de bergrivier de Gheva over- lestokcn en hebben hun tenten opgesla- fen op den berg Mosobo ten Noorden van Makalle. De linker vleugel van Biroli rukte op in 'erbinding met den rechter vleugel van «Mini. maar de hoofdcolonne van laatst- IMoemde trok niet naar Makalle doch "'ar Dolo, twintig kilometer ten Oosten Tan Makalle. he laatste verkenningsvluchten, die bo- 'M Makalle zijn uitgevoerd, hebben uit- l'wezcn. dat de stad thans vrij is van Jbessijnsche krijgers. Het is evenwel ze- dat troepenafdeelingen van Ras eeyoem zich nog in de omgeving verbor- I® houden. Het bloedig treffen, dat op den berg Jjeendi plaats had. bewijst, dat de vijand fWeröaad de guerilla-tactiek begint toe afpassen. De Abessyniërs hebben name- de colonne van Biroll aangevallen. J het grootste deel der Italiaansche 'eepen reeds was gepasseerd. J* kroonprins van Abessynië is per '"Jgtulg uit Dessie te Addis Abeba aan- Kromen. Haar men zegt. zal hij tot militair gou- ^'neur van de hoofdstad benoemd wor- officieele Belgische missie, die vijf «r lang belast is geweest met de oplei- van de Keizerlijke Garde, is per trein Djiboeti vertrokken. "t leider van de Belgische missie, ma- Dothée, ontving uit handen van den "rilculieren secretaris vaa den Negus een brief, gericht aan den Koning der Beigen, aan wien de majoor het schrijven persoonlijk ter hand zal stellen. De brief houdt waarschijnlijk een dank betuiging in aan den Belgischen koning, voor diens medewerking aan de militaire missie. Het parlement van Australië heeft on danks den krachtigen tegenstand der Arbeiderspartij, met 33 tegen 22 stemmen het wetsontwerp inzake de toepassing van sancties aangenomen. De regeering van Brazilië heeft verklaard, dat zij. geen lid zijnde van den Volken bond, de sancties niet wil toepassen. Brazilië zal voortgaan zijn belangen te dienen en hierbij rekening houden met zijn internationale verplichtingen en de principes, welke zijn buitenlandsche poli tiek bepalen. Op grond van wat uit oliekringen bekend wordt is de waarschijnlijkheid, dat men er in zal slagen den toevoer van olie naar Italië stop te zetten, niet al te groot, aan gezien de desbetreffende besluiten van Genève wat hun uitwerking betreft, afhan kelijk zijn van de medewerking der Ver- eenigde Staten, die in dit opzicht een sleu telpositie innemen. Er verluidt, dat de Britsche regeering ln deze aangelegenheid stappen gedaan heeft bij de regeering der Ver. Staten. Oliekringen zijn echter van meening, dat de Italiaansche financie ringsmoeilijkheden de eenlge reden opleve ren waarom zou worden overgegaan tot het stopzetten van olieleveranties aan Italië. Talrijke staten hebben reeds gehoor ge geven aan de uitnoodiging der werkcom- missie van de sanctieconferentie om mede- deelingen te doen over den stand van hun betalingsbalans ten opzichte van Italië, resp. over den stand der clearing met dat land. De Fransche regeering heeft medege deeld, dat naast het eigenlijke handels verdrag een mondeling accoord bestaat be treffende een evenwicht in den goederen- ruil. Door het invoerverbod voor Italiaan sche producten wordt de compensatie der achterstallige betalingen, die 150 millioen francs beloopen. onmogelijk gemaakt. Voor Polen, dat evenals Frankrijk geen clearingverdrag met Italië heeft, bedraagt het credit-overschot ongeveer 12 millioen lire, voor Zweden iets meer dan 13 mil lioen lire. Nederland had eind October een vordering op Italië van ongeveer 1,4 mil lioen gulden Volgens mededeeling van de Roemeensche nationale Bank bedraagt het overschot uit het clearingverdrag 105 mil lioen lire ten gunste van Italië. In antwoord op de vraag betreffenele loopende leveringscontracten met Italië deelde de Siameesche regeering mede, dat zij in Juli 9 torpedobooten en twee mijnen- leggers in Italië heeft besteld. Voor een torpedoboot is 80"van den prijs, voor de andere schepen 20°/» betaald. De Italiaansche afweer. De „Giomale d'Italia" schrijft in ver band met de Italiaansche afweermaatrege- len tegen de sancties, dat de buitenland sche handel van Italië gedurende den eco- nomischen oorlog zal worden geregeld door een centrale deviezencommissie. Deze com missie zal de deviezen, die noodig zijn voor het koopen van goederen ln het buiten land, verdeelen. Reeds binnen enkele dagen, aldus het blad. zal een lijst van goederen, die voor Italië van bijzonder belang zijn, worden gepubliceerd. Deze goederen zullen in het vervolg naar Italië kunnen worden inge voerd op grond van vergunningen en met inachtneming van de behoefte op elk mo ment. De „Giomale d'Italia" voegt hieraan toe, dat alle andere goederen slechts in be perkte hoeveelheid, overeenkomende met de allerdringendste behoeften, zullen kun nen worden ingevoerd, terwijl daarbij streng zal worden gelet op de herkomst en op de omstandigheid, of de goederen al of niet als weelde moeten worden beschouwd. Het Duitsche standpunt. Onder den titel „Duitschland en de sancties' schrijft de „Deutsche Diploma- tisch-politische Korrespondenz" o.a De houding van Duitschland in kritieke stonden volgt consequent uit zijn bijzon dere volkenrechtelijke positie evenals uit de principes der Duitsche vredespolitiek en de plichtsgetrouwe verantwoordelijkheid tegenover het eigen volk. Dat Duitschland geen aanleiding heeft, zich aan te sluiten bij de procedure, waar toe te Genève is besloten, is slechts de consequentie van het feit, dat Duitschland geen lid van den Volkenbond is. In overeenstemming met de principes van zijn vredespolitiek moet Duitschland aan den anderen kant ook alles verwerpen, wat in tegenstelling is met zijn onvoorwaar- delijken wil tot vrede en dat zou kunnen bijdragen tot een bemoeilijking van de situatie. Uit deze overwegingen wijst Duitschland voor zijn deel van de hand, de rol van oor logswinstmaker te spelen, aangezien deze onvereenigbaar is met een van zijn ver antwoordelijkheid bewuste gedragslijn en met de politiek, welke bepaald wordt door zijn zorg voor den vrede. Aan de andere zijde kan het evenwel ook niet toelaten dat het direct of indi rect. den terugslag ondervindt van iets. waarmede het niets te maken heeft en dat buiten zijn verantwoordelijkheid ligt. Zooals de Vereenigde Staten van Ame rika uit hun volkenrechtelijken, polltie- ken en geografischen bijzonderen toestand de consequentie hebben getrokken voor hun houding, zoo heeft ook Duitschland een afzonderlijk standpunt, ingenomen met. het oog op zijn bijzondere juridische, politieke en geografische positie en in overeenstem ming met zijn vredespolitiek. Deze vredespolitiek streeft ernaar, alles ZULLEN DE ABESSIJNEN GEDWONGEN WORDEN OPEN SLAG TE LEVEREN? (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Donderdagavond 7 No vember. Het is nog steeds waarschijn lijk, dat een hevig gevecht in de buurt van Makalle zal uitbreken en misschien zelfs wel alreeds is begonnen. Verder nieuws wordt hier in officieele kringen ln den loop van den avond verwacht. Vanmorgen bereikte de hoofdstad de mededeeling, dat slechts een handjevol Italianen Makalle was binnengedrongen, en dat het grootste deel der vijandelijke troepen hun tocht verder Zuidwaarts voortzetten. De Abessijnen trachten op het oogen- blik alle drie de Italiaansche colonnes, die langs verschillende routen oprukken, den pas af te snijden. De voornaamste divisie, die uit Adigrat opmarcheert en naar ik verneem onder bevel staat van generaal De Bono, wordt voortdurend las tig gevallen door Ras Kassa en zijn man schappen. Maandag is het tot een ernstig hand gemeen gekomen rondom de Italiaansche stellingen bij Adigrat, waarbij Abessijnen onder bevel van den dedjasmatsj Kassa hun eigen menschen neersloegen tijdens een verward gevecht in het donker. De Dedjasmatsj wacht thans in de buurt van Dera. Generaal de Bono zal op weg naar Makalle. tegenover een door Ras Kassa gezonden troep van 10.000 man komen te staan. Deze troepen zijn onder bevel van Ras Kassa's zoon, Wender- wesen, door de stad getrokken en houden zich thans wellicht reeds gereed voor de ontmoeting met de oprukkende Italianen. Het is hier bekend, dat generaal de Bono's leger van richting is veranderd, en thans naar de Oostzijde van Makalle op marcheert, vermoedelijk in de hoop aldus de omsingeling van de stad tot stand te brengen. Een derde afdeeling Abessijnsche troe pen ligt thans rondom Dedja Agoela eh in de bosschen ten Oosten van Makalle. De twee Italiaansche legerafdeelingen, die uit Adoea en Aksoem achter generaal de Bono's leger optrekken, zijn door afdee lingen van Ras Kassa's en Ras Seyoem's leger in den flank aangevallen ln de buurt van Tembien. Waar Ras Seyoenr en zijn staf zich op het oogenbltk bevinden, is nog steeds een raadsel. Hoewel het mogelijk is, dat hij zich in het Verre Noorden ophoudt, ge looft men dat zijn troepen teruggetrokken zijn om den nieuwen aanval te weer staan. De minister van oorlog heeft Dessie reeds verlaten met een belangrijk contin gent soldaten en andere legers trekken eveneens noordwaarts op. Hoewel de Abessijnsche taktiek bestaat, in het tot het uiterste vermijden van ODenlijke gevechten, ziet het er naar uit, alsof deze vorm van vechten bij de hui dige opstelling der troepen onvermijdelijk zal zijn. (Auteursrecht Momingpost-A.N.P.l. te vermijden, wat zou kunnen bijdragen tot verstoring der verhoudingen tusschen de staten onderling of tot een uitbreiding der reeds bestaande conflicten. Dat Duitschland erop bedacht moet zijn, zijn normale economische activiteit naar alle zijden te handhaven en anderzijds de eigen behoeften aan gebruiksgoederen te garandeeren is een streven, dat geenszins ln strijd is met deze principes en dat met het oog op de veiligstelling der Duitsche levensbehoeften, niet te ontloopen is. De Duitsche politiek moet des te meer aandacht aan dit punt besteden, daar de directe uitwerking der sanctiemaatregelen reeds heeft geleid tot een schaarscher wor den van vitale producten in den handel tusschen de staten onderling en de Duit sche staatsleiding het zich tot een plicht rekent, de verzorging van de Duitsche bin- nenlandsche markt te garandeeren. Het artikel besluit: Duitschland heeft in het geschil van het begin af aan een strikt neutraal standpunt ingenomen en gevoelt zich in ieder opzicht buiten een conflict, waarvoor het noch verantwoordelijk is noch eenige verantwoordelijkheid op zich heeft genomen. De Duitsche politiek werkt in het belang van een algemeenen vrede. ENGELAND EN ITALIË. Een woordvoerder van de Italiaansche regeering verklaarde gisteren: „We koesteren ten aanzien van Enge land nog steeds eenig wantrouwen en Engeland koestert hetzelfde wantrouwen jegens ons In werkelijkheid is de kwestie zeer ge compliceerd, de oplossing bestaat niet alleen in een gedeeltelijke terugtrekking van de Italiaansche troepen uit Lybie. en van de Britsche oorlogsschepen uit de Middellandsche Zee. Er zijn vele kwesties, welke behandeld moeten worden. Indien Engeland het Middellandsche Zee-probleem in zijn ge heel wil bespreken, dan interesseert Italië ook de kwestie van de vlootbases. De Italiaansch-Egyptische overeenkomst van 1925, waarbij de grens van Lybië wordt bepaald langs de 25ste meridiaan, geeft Engeland in de baai van Solium een belangrijke basis. De eilanden van den Dodecanesos ver schaffen Italië punten voor vloot-organi- satie, welke Engeland kunnen veront rusten. Tenslotte wijzigt de bouw van twee kruisers van 35.000 ton, welke thans op stapel staan, het vloot-evenwicht ln de Middellandsche Zee. Het is niet zeker, dat de besprekingen van Sir Eric Drummond met Mussolini dit uitgebreide terrein bestreken. De verbetering van de betrekkingen tusschen Italië en Engeland zou evenwel Engeland in de gelegenheid stellen, tege lijk met het. Ëthiopisch probleem, ook deze belangrijke kwesties op te heideren. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 NOVEMBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voonn. half tien en nam. 6 uur. ds. Kliiscner. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kieboom. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm, halftien (Bed. H D.i en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Petersen. Rem, Geref. Gem,: Voorm. 10 uur, ds. J. F. van Roijen van Rotterdam. Chr Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 8 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien 'Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Heuzeveldt. HOOG MADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur tVoorb. H.A.). ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Verwaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Meijerlng. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Streeder; nam. halfzeven, ds. Waarden burg van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, dr. Dijk. LISSE Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10 1/4 u. ds. D. Drijver van Haarlem. NIEUWKOOP. Ned Herv. Kerk: Voorm halftien en nam. halfzeven, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm, 10 uur. ds. Speel man van Nieuwveen; nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf. ds. Kramer van Oosterbeek. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer Martens van Amsterdam; nam. half- drie, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. 3 uur. ds. Kuiper van Sassenheim. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (jeugd dienst i. dr. O. Norel van Amsterdam. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Henne- mann: nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. SASSENHEIM. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Zaterdag nam, half- acht, ds. H. Jansen van Den Haag; Zon dag voorm 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, pastor van der Woude van Rotterdam; Zondag voorm. 10 1/4 uur en nam. half zeven, dienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.i en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfzeven, ds. Warnink. VEURLEIDSCHENDAM. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. L Vroeg-in-de-Weij. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halltien en nam. 6 uur, leesdienst. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10,05 uur, dr. Hon- ders; nam. halfzes, ds. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate Ned. Prot. Bond: geen dienst. WOUBRUGGE. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer Willemse van Driebergen; nam. half zeven, ds. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, dr. K. H. Boersema van Leiden. ZWAM."HERD AM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Woerden. Geref. Kcrk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Kerk: Voorm. kwart voor tien, ds. J. J. Hoenderdaal van Boskoop. RECLAME- 3447 „Ons compliment, Kitty, de soep smaakt üootlreffelijk Dit oordeel over MAGGIS Soepen is het oordeel van duizenden huisvrouwen. Let U daarbij eens op de prijs, dan komt U tot de conclusie, dat het niet mogelijk is om goedkoper en vlugger soepen te bereiden, die even fijn van smaak, even voedzaam zijn en daarbij zo'n grote variatie in samenstelling} bieden. NEDERLANDS PRODUCT Vrijdag 15 November a.s. sluit Maggis K.L.M. Prijsvraag Waar blijft Uw oplossing Haast U rich en vraagt Uw winkelier een formulier. F. 2500.— 20 vliegtochten, 2000 troostprijzen voor de goede op lossingen. DING NOG MEE FRITZ HIRSCH BRENGT „DIE CARDASFÜRSTIN Fritz Hirsch en de zijnen zullen in den Leidschen Schouwburg een opvoering ko men geven van Emmerich Kaimans be faamde operette „Die Cardasfürstin" met de Hongaarsche diva Hilde Harmath (als gast) in de titelrol. Verder treedt hierin Claire Clairy op als de vroolijke Comtesse Stasi. Frltz Hirsch heeft als ge woonlijk de aUeheele artistieke leiding. Bovendien vervult hij de rol van Ferry Basci. Deze onsterfelijke viveur zingt het schuimende levenslied van De Madis von Chantant. die het leven zelfs in deze tijden nog altoos niet tragisch vinden. Bovendien treedt hierin Eman Silten op. Paul Harden bezet de rol van den zich altijd amuseerenden Graaf Bonni. In zijn gezelschap bevindt zich Arpad Latabar in de gedaante van Vorst Weylersheim. Het orkest rtaat wederom onder leiding van Hans Lichtenstein. Zieeunermuziek zorgt voor de juiste sfeer. Behalve nieuwe décors krijgt „Die Car dasfürstin" een geheel herziene spellei- ding en tal van noviteiten. De voorstelling, welke een populair karakter zal dragen, is bepaald op Dinsdag 19 November a.s. 500STE „BOEFJE". Vrijdagavond 15 November zal in den Leidschen Schouwburg alhier de jubileum voorstelling ter gelegenheid van de 500ste opvoering van Brusse's „Boefje" worden gegeven, met Annie van der Lugt Melsert- Van Ees in de titelrol. RECLAME. Neusverkoudheid verdreven. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Viertal te Middelburg (vac. wijlen J de Visser) F. J. Broejjer te Woerden; A. Dönszelmann te Meppel; H Mondt te Zei- hem en G. v Veldhui7"" te Hantum (Fr.). Beroepen te Oosthem c.a. J. H. P. Engel te Alblasserdam. Bedankt, voor Velsen G. v. Veldhuizen te Hattum iFr.) EV. LUTH. KERK. Aangenomen naar Harlingen J. Hei- dinga, prop. te Wassenaar. „Reeds jarenlang leed ik veel aan neus verkoudheid. Met de jaren werd het steeds erger, vooral kreeg ik veel last van oor suizingen. Ik kocht een flacon Karsote en binnen een week waren verkoudheid en oorsuizingen verdwenen. Ik ben erg ver baasd over het resultaat dat Karsote in zoo korten tijd ge bracht heeft." E. H. F. Karsote is een aangenaam, nieuw bacteriën-doodend middel, dat de verkoud- heid-bacteriën in een paar minuten vernietigt. U sprenkelt eenige drup pels Karsote op een zak doek en ademt de aange name dampen in. In een paar minuten opent Kar sote de verstopte neusgaten, lost het slijm op aohter in de keel en verzaciht de ont stoken ademhalingsorganen. '3466 Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f. 0.90 per flacon (zak formaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9