LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 November 1935 TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 766.9 te Haparanda. laagste stand 744.0 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 9 Nov.: tochtige tot matige Zuidelijke tot Z.W. irind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla- nngen. Waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind: te'8.45 aan alle pasten: Wordt ferwacht „Storm uit het Zuid-Westen". Bl'ITLNLANDSCH weekbericht. I. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Blldt. De hooge drukking ln het Noord-Oosten bleef afnemen, maar herstelt zich nu ln Ï-Scandlnavlë. De depressie die gisteren hie Golf van Biscaje verscheen trok naar Oost-Engeland, in het Kanaal bleef nog gr secundaire achter, de hoofddepressie bok naar IJsland. In Engeland valt nog ^n, nadat plaatselijk reeds meer dan m.m. is gevallen. Ierland en Noord- fchotland hebben opklarend weer, ln Zuid- Miotland valt regen. Van den ingang van let Kanaal tot Denemarken waait het hormachtig uit Zuid tot Zuid-West. In Zuid-Frankrijk en Spanje zijn zeer tore regens gevallen. La Coruoa had 65, Ljon 45 m.m. en ook thans valt nog regen li geheel Zuid-Frankrijk. Dultschland heeft grootendeels matigen wind en zwaar bewolkte lucht met weinig regen. In Scan- iinavlo viel plaatselijk sneeuw. De vorst h het Noorden nam af. voorloopig zal het weer nog een eenigs- ias buiig karakter behouden LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm 7 gr, C. (45 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 8 gr. C. (47 gr. F.).' luur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 800GWATERTIJDEN TB KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 1 uur 56 min.; nam. te 2 uur 11 min. LICHT OP VOOR FIETSERS ejr Vrijdag 4,50 n.m. tot 6,38 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 8 Nov. op: 14 uur 50; onder 4 uur 14. TWEEDE KAMER. Voortzetting der algnneene beschouwingen. De begrooting van het departement van Blnnenlandsche Zaken voor 1936 komt a.s. Dinsdagavond aan de orde. Voortgezet worden de algemeene be bouwingen over de Rijksbegrooting voor 1936 De heer Bierema critiseert het finan- oeele beleid, dat de lasten maar tot het oneindige naar de toekomst zou verschui mt Het Is ook onmogelijk door te gaan Jet de verzwaring van den belastingdruk, «n reisbelastlng en een belasting op Ne derlanders ln den vreemde hebben spr.'s «stemming. Spr. betoogt dat de begrooting op geen «ukken na sluit. De Regeering zal met bezuiniging moeten voortgaan. Spr. be toogt verder, dat de goudlanden het meest *orsteien met het aanpassingsproces. Verlaging der productiekosten is primair. °Pr. oefent critiek uit op het Plan van Om Arbeid, al heeft spr eerbied voor het daaraan besteede werk. Het zou - slaagde Ben er in te leenen - slechts voor eenlge laren helpen, daarna zouden we nog die pt' neerploffen. Spr. juicht het plan tot '"betering van het leger toe. De houding 'an den G.-G. jegens den heer Mussert keurt spr. af. SCHIPPERSKNECHT OVERLEDEN. i Df yorize week is een schippersknecht de Oranjesluizen te Amsterdam bij een twnt te water geraakt. Naar wil vernemen deze schippersknecht gisteren overleden. o TELEVISIE-DEMONSTRATIE. .^Jeren brachten circa 160 leden van aid. Electrotechrjiek en Technische Na- 'kunde van het Kon. Inst. v. Ing.. w.o. "schillende hoogleeraren en tal van be- ■bOe persoonlijkheden uit de electrotech- toT, were'<f. een bezoek aan de Philips «rieken te Eindhoven. Met behulp van l'.'"'"isle-camera werd o m. een open- Hn> met zich bewegende per zen? opgenomen, door den zender ultge- hn» en e'ders door een televlsle-ont- beeie paraat als rechtstreeksch televisie- .jd weergegeven, dus zonder gebruik te d»m? van een tusschenfllm. Zelfs bij r,3e hatuurlijke verlichting voldeed het rvw!.m Zeer 8oed en bleek tevens de toü "ev°eügheid van de gebruikte lco- tln vy"' dle in Tiet Phillps-laboratoriug CREMATIE VAN MR. B. C. J. LODER. TREFFENDE PLECHTIGHEID OP WESTERVELD. Hedenochtend ls het stoffelijk overschot van mr. B. C. J. Loder, oud-president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, onder buitengewoon groote belang stelling, doch tevens ln treffende eenvoud op Westerveld verascht. Om tien uur vertrok de rouwstoet van het sterfhuis aan den Bezuidenhoutschen weg te Den Haag. Ook hier was de belang stelling groot. Acht auto's en eenlge bloe- menauto's volgden den lijkwagen. In de eerste rouwauto's namen plaats de kinde ren en naaste familieleden van den ont slapene. Daarna kwamen dr H. Muller, oud-Nederlandsch gezant, prof. mr. J. A van Hamel en prof. mr. Kosters, vice-presi dent van den Hoogen Raad. Ook de presi dent van het Permanente Hof van Inter nationale Justitie Prof. Cecil Hurst, en de griffier van dat gerechtshof mr. A. Ham- marskjöld maakten deel uit van den stoet, evenals de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland Jhr. mr. van Kamebeek en generaal de Ridder. In den stoet werden tal van kransen en bloemstukken meegevoerd, o m. van H. M. de Koningin, van de Nederlandsche regee ring van het Internationale Hof van Justi tie en van het Permanente Hof van Arbi trage. van de griffie van het Internatio nale Hof. van den Hoogen Raad, van het Corps Diplomatique, van de staatscommis sie voor Internationaal Privaat-recht, van de Nederlandsche Advocatenvereeniging. van het curatorium van de Indologische Faculteit, van het Indologische Fonds, van de H.P.M. van de Nederlandsche Journa listen Kring, van de Internationale Jour nalisten Federatie en van het Internatio naal Intermediair Instituut. Omstreeks kwart voor twaalf arriveerde de lijkstoet bij het crematorium. Hier wachtte een groote schare om de ontsla pene de laatste eer te bewijzen. Uit aUe kringen waren autoriteiten en vertegen woordigers aanwezig. Tal van bekende fi guren op het gebied van wetenschap en rechtsgeleerdheid, uit de magistratuur en uit de diplomatie waren hier samen geko men om voor de laatste maal aan den grooten Nederlandschen rechtsgeleerde hulde te brengen. Van het ministerie van bultenlandsche zaken waren aanwezig de secretaris-gene raal jhr. mr. Snouck Hurgronje, de chef der afdeellng juridische zaken mr. Beucker Andreae en de chef der afdeellng Volken bondszaken prof. mr. Francois. Voorts wa ren aanwezig de vlce-pres. van den Raad van State jhr mr. F. Beelaerts van Blok land, Staatsraad mr. J. Limburg, mede namens het hoofdbestuur der vereenlging Volkenbond en Vrede en Staatsraad Has- selman. In de rouwkapel werd de kist op de kata falk geplaatst en de bloemstukken rondom gerangschikt. Als eerste spreker trad naar voren prof Hurst, president van het Inter nationale Gerechtshof. Hierna sprak prof. mr. Kosters, die wees op de groote verstandelijke gaven van den thans ontslapene, op zijn gemak van wer ken en van zich bewegen en boven alles op zijn groot gevoel van plichtsbetrachting. Een groote eigenschap was ook zijn wel sprekendheid Eerlijk en moedig, energiek, voortvarend, zelfbewust was hij een man uit één stuk, die recht op zijn doel afging en die geen blad voor den mond nam. Voor aUes was hij jurist. De goddelijke vonk, de natuur lijke gerechtigheid, die in elk menschen- hart woont, zij woonden sterker dan bij Iemand in het zijne en met zijn actieve natuur streefde hij met alle krachten er naar, dat groote verlangen naar gerech tigheid op aarde te verwezenlijken Hij was niet altijd gemakkelijk, meerma len streng en bruusk, meestal met reden Maar met zijn groote eerlijkheid en gezond verstand kon hij ongelijk bekennen, als hij daarvan overtuigd was. Niemand weet dat beter dan zijn vrienden en collega's uit den Hoogen Raad. Zijn laatste levensjaren zijn niet gemak kelijk geweest Hij voelde zich niet meer thuis ln een tijd. waarin hij de welvaart zag kwijnen waarin hij de trouw aan het gegeven woord in zoo tal van opzichten zelfs door de staten geschonden achtte, waarin hij het gevoel had, dat zijn vermo gens achteruitgingen en hij daardoor niet meer van nut kon zijn. Het werk van den langen dag is echter gedaan en hij mag rusten Hij zal als een der grootste en merkwaardigste menschen uit dezen tijd in onze eerbiedige en dank bare herinnering blijven." Na prof. Kosters sprak een dochter van den ontslapene, mevr. FrulnLoder. ter wijl een schoonzoon, mr. Fruin, dankte voor de belangsteUlng. o WAAROM STAAN ER ZOOVEEL GOEDKOOPE WONINGEN LEEG? De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers heeft den minister van Sociale Zaken een adres gezonden, waarin wordt verklaard, dat het aantal leegstaande woningen in de goed koopste huurklassen vrij groot Is, ofschoon mocht worden verwacht, dat er een tekort aan de goedkoopste woningen zou zijn. Nu wordt van zekere zijde, aldus het adres, wel getracht, de Idee ingang te doen vin den. dat de leegstaande woningen in de goedkoopste huurklasse niet aan redelijke eischen voldoen, maar als dit het geval is, zouden zij wel onbewoonbaar verklaard worden. De vraag rijst, of wel voldoende de hand wordt gehouden aan de bepaling, dat een ondersteunde niet mag verhuizen naar een duurdere woning. En is het niet onjuist, dat een ondersteunde, die. na een poos ge werkt te hebben en in dien tijd naar een duurdere woning verhuisd te zijn. daarin blijft wonen, nadat hij weer werkloos is geworden? Ook acht het bondsbestuur het onjuist, dat bewoners van woningen, behoorende aan particuliere eigenaren, de gelegen heid wordt gegeven om te verhuizen naar duurdere woningen, aan wonlngbouwver- eerrtglngen toebehoorende. Het bestuur dringt er op aan, dat de minister een on derzoek zal insteUen naar de norzaken van het feit, dat er steeds meer woningen in de goedkoopiste huurklasse leegstaan. Tevens verzoekt het om een bewonlngs- verordenlng vast te doen stellen voor wo ningen, geëxploiteerd door woningbouw- vereenigingen, opdat worde voorkomen, dat hierin bewoners verblijven, die er in verband met hun inkomen niet thuis hooren. HET VRAAGSTUK DER LINTBEBOUWING. NATIONALE BIJEENKOMST IN DEN HAAG. In een der zalen van den Dierentuin te Den Haag ls hedenmiddag onder auspi ciën van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.WA den Bond Heemschut, de com missie ..De Weg ln het Landschap", het Ned Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, de Ver. van Ned. Gemeenten en de Ver. Het Nederlandsche Wegencon- gres een bijeenkomst gehouden ter be spreking van het vraagstuk der lintbe bouwing. De vergadering werd geleid door den heer Edo J Bergsma, voorzitter van den A.N.W.Bdie de verschillende autoritei ten ln de eerste plaats den minister van Waterstaat, jhr. Ir. O.-C A. van Lldth de Jeude en de zeer vele andere be langstellenden welkom heette en daarna het woord gaf aan den minister, ter ope ning van de bijeenkomst. Deze wees er op dat het vraagstuk der lintbebouwing zich kenmerkt door tegen strijdigheid vgn belangen. De eischen van het tegenwoordige verkeer, vnl. het snel verkeer, verdragen zich immers niet steeds met de belangen van de rechthebbenden op de aan den weg grenzende terreinen Vandaar dat men gesteld wordt voor de moeilijke taak een regeling te ontwerpen, welke zoowel de wegbeheerders en wegge bruikers eenerzijds als aangrenzende rechthebbenden anderzijds kan bevredi gen. Bij de behandeling van het wetsont werp tegen lintbebouwing, dat ten slotte in de Eerste Kamer der Staten-Generaal strandde ls deze moeilijkheid wel zeer duidelijk gebleken. Nochtans behoeft, naar spr. overtuiging, niet gevreesd te worden, dat een bevredi gende oplossing onbereikbaar zou zijn. Deskundige voorlichting in den rulm- sten zin is daarbij hoogst nuttig en daar om heeft spr. niet de gelegenheid willen verzuimen om met een enkel woord deze samenkomst te openen welkè zich Immers ook tot taak heeft gesteld dit belangrijke onderwerp van alle zijden te belichten Na den minister werd allereerst het woord gevoerd door ir. P Bakker Schut, te Den Haag die er op wees dat de buiten wegen meer en meer het barakter van stadstraten hebben gekregen, zooals b.v. de weg LeidenUtrecht Spr zeide dat de vraag rijst of niet de tiid gekomen is om te geraken tot de opstelling van een natio naal plan In de toekomst zal een centrale leiding, zoowel ten aanzien van de verdeeling der bevolking als ten opzichte van de vestiging der industrie niet kunnen ontbreken. Tevens ls het noodig het behoud van ons natuurschoon te bezien in algemeen ver band. De heer J. J. Talsma. burgemeester van Renkum zeide dat lintbebouwing duur ls en bijgevolg nadeellg voor onze volksge meenschap De nadeelen van lintbebouwing moeten alle burgers dragen helaas versluierd ln hun belastingbiljetten en tarievennota's. Het aangewezen middel om de bebouwing te regelen ls het uitbreidingsplan met be bouwingsvoorschriften Langs nieuwe verkeerswegen dient be bouwing geheel te worden vermeden: bij bestaande wegen worde onderscheiden ln verband met reeds aanwezige bebouwing. Er kan paal en perk worden gesteld, wanneer het standpunt, door de Regeering tot richtsnoer genomen bil de goedkeuring van het uitstekende uitbreidingsplan van Hilversum algemeen wordt toegepast: Dat is. dat .de uitbreiding der gemeente zoo veel mogelilk behoort te geschieden in aan sluiting aan de bebouwde kernen en dat een verspreide bebouwing buiten de ker nen voorkomen moet worden welk uit gangspunt medebrengt dat aan de Ver keerswegen buiten de kernen slechts .een ruime bebouwing met grootere landhuizen wordt toegestaan, we'ke het karakter der omgeving onaangetast laat". OVERLEG IN DEN MELKHANDEL. Door de 3 Ned. Bonden v. Melkhandelaren een commissie van overleg gevormd. Tusschen de 3 Nederl. Bonden van Melkhandelaren. n 1. den Ned. Bond van Melkverkoopers. den R.-K Bond van Han delaren in Melk- en Melkproducten in Nederland en den Protestantsch Christe- lijken Bond van Melk- en Zuivelhande laren is op aandrang van den Midden- standsraad door de bemoeiingen van de 3 Ned. Middenstandsbonden, gevormd een Commissie van Overleg, welke in de toe komst als representatief orgaan van den melkhandel zal kunnen optreden. Volgens rooster wordt voor het eerste jaar het voorzitterschap der Commissie waargenomen door den heer G. Stam te Amsterdam, 't penningmeesterschap door den heer G. A van Swleten te Den Haag. terwijl het secretariaat berust bij den heer J. van der Kooi, Spoorslngel 3 te Delft. -O— ALG. R.K. LANDBOUW BEDRIJFSRAAD. De Alg. R.K. Landbouw Bedrijfsraad vergaderde te Den Haag onder leiding van mr. dr. Am. Bonnet, uit Nijmegen. De verslagen werden goedgekeurd. Mededeelingen werden gedaan omtrent de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Mr. A. F. L. M Tepe. uit Leiden, hield daarop een inleiding over net onderwerp: „Waarom het noodig is. thans bedrijfs- raden, bedoeld ln de Bedrljfsradenwet 1933, ook in de land- en tuinbouwbedrij ven in te stellen". o STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. J. H. Krediet (SchiedamI en de heer N H Wiarda iDen Haag); voor het candidaatsexamen Ge schiedenis mej. J. B Overeem (Den Haag); doctoraal examen Geneeskunde mej. G. J. Hoedemaker iBergsche Hoekl, mej. N. Scheer (Oud-Beirland) en de heer J. J. Schermer (Den Haag): voor het artsexa men 1ste gedeelte; mej. L. L. Kirchmann (Wassenaar) en de heeren J. M. Radema kers (Rotterdam) en D. Okma (Leiden). Bevorderd tot arts: de heeren P. J Cou- yée (Deo Haag) en R. de Jong (Den Haag). DE STAHLHELM ONTBONDEN. BERLIJN. 8 Nov. (D.NH i. Adolf Hitler heeft een brief gericht tot den leider der Stahlhelm, waarin hij o.a. zegt: Met ingang van heden ls de nieuwe op bouw van de Duitsche weermacht door de beëediging der eerste lichting recruten op het Derde Rijk en zijn vlag bekroond. De Duitsche weermacht is voor de toe komst de draagster der Duitsche wapenen. Nu het doel der Stahlhelm daarmede is vervuld, acht ik een voortbestaan van deze organisatie niet meer noodig. Ik dank lei der en leden oprecht voor hun werk en de groote offers, die gebracht zijn. De leden der Stahlhelm zullen ln de rijen der N. S. D. A P. individueel kunnen worden opgenomen. De Stahlhelm-lëldet' Seldte heeft Hitler dank gebracht voor .zijn vriendelijke woor den en verklaarde dat de Stahlhelm dit be sluit beschouwt als een symbolische daad, waarmee ze haar doel en Ideaal heeft ver wezenlijkt en is ontbonden. K1NGSFORD SMITH VERMIST. SINGAPORE, 8 Nov. (Reuter). Kingsford Smith is thans 4 uur over tijd. Daar er sinds de laatste landing 16 uren zijn ver- loopen en zijn machine niet voldoende brandstof voor zulk een langen tijd aan boord heeft, maakt men zich ernstjg on gerust over hem en zijn metgezel Bridge. Algemeen wordt geloofd dat hij tusschen Akyab, waar hij 't laatst werd gesignaleerd en Malakka, een noodlanding heeft moe ten maken. Het verkeersvliegtuig meldde storm in de nabijheid van Penang. SINGAPORE. 8 Nov. (Reuter). Men vreest dat Kingsford Smith tusschen Rangoon en Victoria point in de Golf van Bengalen is gestort. De vlieger Melrose die hedenochtend van hier vertrok, verklaarde een vliegtuig te hebben gezien, dat boven hem passeerde, toen hij over de Golf van Bengalen vloog en dat vlammen uit de uitlaat sloegen. Men vreest dat dit het toestel van Kingsford Smith is geweest. Allen schepen welke deze wateren bevaren is verzocht goed toe te zien. Een eskader bommenwerpers is opge stegen om te zoeken. SINGAPORE. 8 Nov. (Reuter) Melrose heeft zijn vlucht EngelandAustralië op gegeven om naar Kingsford Smith te zoeken. ZIJN BEIDE KINDEREN GEDOOD TOT LEVENSLANGE GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De Zutphensche rechtbank heeft heden den 31-Jarlgen arbeider J. L.. uit Loohem, die' ln den nacht van 12 op 13 Juni J.l. aldaar zijn beide kinderen Hendrik en Jacobus door ojahanglng om het leven heeft gebracht, wegens het voortgezet misdrijf van moord veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. Verdachte hoorde het vonnis onbe wogen aan. o HAAGSCHE POLITIERECHTER. De koopman C. Bthans gedetineerd, uit Stompwijk. had zich te verantwoorden wegens dierenmishandeling. Op 15 Augus tus j.l zou hij op den Westvlietweg. ter wijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde, als bestuurder van een paard en wagen het paard hebben mishandeld door het dier aanhoudend met een zweep te slaan. Tegenover de ontkenning van verdachte stonden de verklaringen van twee getuigen, dje de mishandeling gezien hadden. De Off, noemde het meer dan schande lijk, wat verdachte gedaan heeft. Hij eischte drie weken gevangenisstraf. Het vonnis luidde twee weken. NED. ZENDELING-GENOOTSCHAP. Afvaardiging van zendeling-arts Dr. L. J. Kleyn. In een samenkomst ln het zendeling huis te Oegstgeest ls door het Ned. Zen deling-Genootschap dr. L J. Kleyn als zendeling-arts afgevaardigd. De voorzit ter. ds. C. W. Th baron van Boetzelaer van Dubbeldam heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna zendingsdlrector K. J. Brouwer een rede uitsprak naar aan leiding van 1 Petr. 3 .1: „zonder woor den gewonnen worden". Er is ook. aldus spr., een getuigen zon der woorden, zooals in den medischen ar beid. Het is de bedoeling der zending om menschen te winnen. Dit is een groote moeilijkheid, waarbij vele weerstanden moeten worden overwonnen. De menschen staan niet voor ons ojjen. Wij moeten .steeds indachtig zijn aan het „winnen is dienen". En dit is op het voetspoor van den grooten Zendeling, die niet kwam om gediend te worden maar om te dienen. Na deze toespraak werden de algemeene en particuliere instructie uitgereikt, de verbintenis geteekend, de vragen gesteld waarop de plechtige afvaardiging volgde. De bijeenkomst werd met dankzegging door ds Rauws gesloten. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling, dat dr. Kleyn een Jaar naar Java gaat om zich daar bij de C B Z en in het zendingsziekenhuis Soekoen te Malang in de chirurgie te bekwamen. Begin 1937 gaat dr. Kleyn naar Deli om daar aan het ziekenhuis te Kabandjaké te worden verbonden. Men zie voor Nagekomen Berichten paf. 2 van het Tweede Blad. IJMUIDEN, 8 Nov. 1935 VISCHP RIJZEN. Tarbot per K G. f. 1.02—0.80; Griet per kist van 50 KG f.30—15; Tongen per K G. f. 1.050 84; Zetschol per kist van 50 KG f 17: Kleine Schol f. 16.506; Bot f.15—11; Schar f.12—2; Tongschar f.31: Vleeten per stuk f. 1.35; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f. 5.704.90; Middel Schelvisch f.27; Kleinmiddel Schelvisch f 2523; Kleine Schelvisch f. 21 —8.50; Kabeljauw per kist van 125 KiG. f.8041: Gullen per kist van 50 K G. f. 18 7; Lengen per stuk f 1.25; Heilbot per KG f.0 66; Wijting per kist van 50 KG. f 7 70—2; Koolvisch pier stuk f.0.550.15; Makreel per kist van 50 K G. f. 154. Aanvoer 7784 kisten versche haring, f. 3.201.70 per kist. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM. 183 met f.1436; IJM. 72 met f.88.—; de log gers: SCH 95 met f 345: SCH. 339 met f 870 SCH 53 met f.980; SCH. 332 met f 751: KW 163 met f. 914; KW. 43 met f 1340; KW. 22 met f.812; KW. 176 met f. 1210: KW 160 met f 1269; KW. 151 met 1 1864: KW 167 met f.644; KW. 144 met f 770; KW 34 met f. 1836; KW 58 met f.1170; KW. 32 mèt f.1295; KW. 26 met f.340: KW. 14 met f.750; KW. 55 met f.586; VL. 40 met f 955 besomming voor versche haring, en de logger SCH 42 met f.422. en de KW. 55 met 254: KW. 22 met 343; KW .176 met 475: KW. 144 met 357: KW 14 met 400: KW. 20 met 17; SCH. 181 met 78: SCH 365 met 67; SCH. 223 met 126; SCH. 104 met 27; SCH. 399 met 391 kantjes pekelharing voor Katwijk. AMSTERDAM. 8 Nov. Het zakenverkeer op de beurs was be perkt en er was een gedrukte stemming. Verschillende locale aandeélen-sóorten waren aan aanbod onderhevig waarbij overwogen dient te worden dat er reeds landen zijn die er veel voor gevoelen tot winstneming over te gaan. Op scheepvaart gebied ging veel om vooral in Nederl. scheepvaart Unies en in iets mindere mate in Lloyd en Nederland. Een kleine koers stijging viel op te merken. H.V.A.'s waren onveranderd De affaire was soms geheel tot stilstand gekomen. De aandeelen in Indische Cultuur Ban ken waren iets lager. In Oliewaarden ging vaak niet veel om. In Koninklijke vormden zich wel open hoeken doch de handel had toch niet veel te bcteekenen. De koers kwam lager. Shell Unions waren ook iets lager. Rubbers hadden geen belangstel ling. Ze waren ook iets lager. Tabakken hadden een beperkte markt. Philips wer den omstreeks het vorig slot ingezet, waar hij een kleine verbetering werd waarge nomen. Unilevers waren onveranderd. Ned.-Indische Spoorwegen waren verge ten. Belggingswaarden waren vast. vooral 4° obligaties Nederland en Nederl.-Indië. De stemming voor Oude Schiild was aarze lend. City Service hadden een zeer drukke affaire De koersstijging kwamen boven 2 dollar North American waren ook leven dig. Bethlehem Steels. United States Steel en Anacondas waren bescheiden. De Geldmarkt was onveranderd. Prolongatie 3 1/4 pet. WISSELKOERSEN. Engeland 7.25 1/8 7.24'/«); Dultschland 59.24 (59.21); Frankrijk 9.701/1 I9.70''i); België 24.89 24.89); Zwitserland 47.88 (47.80); Denemarken 32.40 (32.35); Zweden 37 40 37 35)Noorwegen 36.45 (36.40); New-York 1.47 5/16 (1.47 5/16). Prolongatie 3'/« pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 8 Nov. - Ter veemarkt heden aangevoerd 840 runderen, 249 kalveren. 621 schapen en 835 varkens. 18 Stieren, f.70— 190, schoon gewicht 3240, stug. 152 Kall en Melkkoeien, f. 90185, stug. 369 Vare koeien e.a. f. 80140. stug. 205 Vette koeien f. 90180. schoon gewicht 3446. stug. 96 Pinken, f. 6090. stug. 118 Graskalveren, f. 15—40, stug. 29 Vette kalveren f26 75, schoon gewicht 3468, tam 102 Nuch tere kalveren f. 58, tam. 125 Vette scha pen. f. 1519. matig. 300 Vette lammeren, f. 9—14.50, matig. 196 Weideschapen. f. 8 13. matig. 316 Mestvarkens. f. 1624, stug. 519 Biggen f.811. stug. 9 Paarden en 1 veulen 8 Bokken en geiten f.310, matig. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd 98 partijen kaas, waarvan 67 Goudsche en 31 Leidsche kaas. Besteed werd voor 1ste soort Goudsch f.2224, 2e soort f 2021: 1ste soort Leidsch f 21 22.50; 2de soort f.1820, alles per 50 KG. Handel flauw. BODEGRAVEN, 7 Nov. Eierenveiling Prijs wit 500—5.30; bruin 5.20—5.70; kuikeneieren 3 804.90: eendeneieren 3.30 3 40; kippen 0.100 45. VEUR, 7 November. Vrije veiling. 5817 kipeieren, f. 3.105.50: Eendeieren f. 2.80 f.3; Kippen 1080 cent; Konijnen f.0 151.75: Duiven 1015 ct.; Appelen 522 cent: Peren 523 cent. WESTLAND. 7 Nov. Bloemenveiling Amer anjers 3.106.90; Pulling 811.00; L. Germ, 1215 00; Perle Francaise 6 7.00; Monument 810.00; Westl. Glorie 6 7.00: Choco 2.403 30 per 100: Plumosa 16—20 ct.; Freesia 1218 et.: Choco 10 15 ct.; Josef 15—21 ct Golden Seal 14— 18 ct.; Novemberzon 1115 ct.; Bucking ham II18 ct.: Sous d'Or 12—20 ct.: Granfordia 1516 ct.. Mont Blanc 1417 ct.; Yellow Hammer 15—17 ct. joer bos. WOUBRUGGE, 7 November. Eierenvei ling. Prijs kipeieren f. 5.50—6.10; Kuiken eieren f. 3.403 60 p>er 100 stuks: Kaas 14 cent: Appelen en Peren 34 cent; Drui ven 1112 cent per pond. ZEVENHOVEN 7 November Eierenvei ling. Aantal eieren 542 stuks. Kippeneieren f 5.15f.6; Eendeieren f. 2.80 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3