De Italianen weer in opmarsch 76»te Jaargang DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 No. 23197 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: PRIJS DEZER COURANTi STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. V|//CUtl?!J_ BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD 3» ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar Agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk Jager tarlet. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden (.2.35 per week (.0.18 Franco per post 2-35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland 0.80 per 3 mnd.> Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. HET CONFLICT BIJ DEN STADHUISBOUW. HET JURIDISCHE STANDPUNT VAN HET GEMEENTEBESTUUR. In verband met het gerezen conlllct tusschen het gemeentebestuur en den jannemer van den onderbouw van het nieuwe Stadhuis, de firma Hillen en Boosen te Amsterdam, als gevolg waarvan de werkzaamheid van deze firma op het Stadhuisterrein nagenoeg geheel is stil gelegd, hebben wij hedenmorgen een on derhoud gehad met den rechtsgelêerden raadsman der gemeente, den heer mr. P. Briët, die ons een uiteenzetting heeft gegeven van het Juridische standpunt der gemeente ten deze. Met de mogelijkheid van de thans ge rezen moeilijkheden, aldus mr. Briët, is door den architect, den heer Blaauw in bet bestek rekening gehouden. Immers artikel 31. 6de lid van het bestek stelt uitdrukkelijk vast: „Alle beschadigingen, die worden veroor- askt door of ten gevolge van werkzaam heden van den aannemer of zijn onderheb- henden, aan eigendommen der gemeente Leiden of van particulieren of aan die, waarvoor de gemeente Leiden aanspra- ielijk is, (oa. belendende perceelen) ko men voor rekening van den aannemer en moeten onmiddellijk door hem worden hersteld of vergoed". In het begin van October Is de aanne mer door den architect mondeling gewaar schuwd, dat zich in de muren van de be lendende perceelen van de heeren Zand- voort ln de Maarsmanssteeg en Feld aan de Vischmarkt eenige scheurtjes vertoonden, welke waarschuwing dd. 8 October schrif telijk Is herhaald Vier dagen later, dus op 12 October schreef de aannemer terug, dat hij voor de bewuste perceelen nog- geen ge- raar zag. Er zijn toen wel eenige stutten aange bracht, doch er is naar het oordeel van den architect verzuimd zoodanige maatregelen te nemen, dat verdere verzakking werd roorkomen. De gemeente kon die maatregelen be zwaarlijk zélf treffen, daar zij hiermede als het ware stilzwijgend de aansprakelijk heid zou aanvaarden. Evenmin kon zij den aannemer die maatregelen opdragen; zij Ion hem hoogstens adviseeren. Toen de architect op meerdere maatre den vstutting en schoring van de be lendend- nerceelen aandrong, nadat er reeds schade was ontstaan, wilde de aan nemer de verantwoordelijkheid en de kos- ;en voor het stutten en schoren brengen ten laste van de gem-ente. Toen de schade, tengevolge van het feit. dat de aannemer niet dadelijk die maatregelen genomen had, steeds toenam, deelde hij aan hel ge meentebestuur en aan den architect mede. dat het werk onuitvoerbaar was, omdat bij de uitvoering de belendende per- tee'.en gevaar zouden loopen van instorten Volgens deskundigen zou dit gevaar niet hebben bestaan, indien de aannemer van den beginne af, wat hij verplicht was ge west, de bedreigde perceelen had ..inge pakt" Een goed voorbeeld van deugdelijk -inpakken" levert het pand van de firma Paanakker in de Maarsmanssteeg. gren sde aan den nieuwbouw van Vroom en Dreesmann. „Ook de oude Stadhuisgevel heeft, dank si de goede bescherming weinig of niets Jan het graaf- en heiwerk te lijden ge- ,:d. Terloops wees mr. Briët erop, dat de tnndfpring van de beide bedoelde percce- kn niet zeer diep gezeten heeft. Nu de gemeente in haar contract met ™n aannemer, daarin heeft opgenomen bepaling van artikel 31, heeft deze voor na belendingen te waken en acht de ge- Ooente zich van haar verantwoordelijk- f;d ontslagen en drukt deze verantwoor delijkheid geheel op den aannemer. Deze PP'a'ting is ln overeenstemming met de JPrimrudentle. De aannemer wenscht nu «titage over dit punt, hetgeen nader zal borden overwogen. Maandag j.l. heeft de aannemer ln 'notdzaak het werk stopgezet, het daar- 'oor aanwezige personeel weggestuurd en M) werkt nu slechts met 1 man, hetgeen Phctisch neerkomt op stopzetting van het •Ok. De gemeente heeft nu volgens de "deenkomst de bevoegdheid het werk Wd koste van den aannemer cioor een «Her te doen voortzetten, indien part- Jen vooraf niet tot een minnelijke schik- if komel1- Mj. Briët sprak tenslotte als zijn ver- «achtuig uit, dat het conflict niet van urigen aard zal zijn. j willen er met nadruk op wijzen, "wij ons in het bovenstaande hebben wuhouoen van alle commentaar en dat Jjl uitsluitend het standpunt hebben Sneven van het gemeentebestuur, mr. Briët ons dat hedenmorgen willen uiteenzetten. De Italiaansche troepen hebben den opmarsch naar Makalle hervat. De val der stad wordt tegen morgen verwacht. De juridische subcommissie der co-ordinatie-commissie heeft haar werkzaamheden beëindigd en maatstaven vastgelegd voor de toepassing der sancties op 18 November. AMBTSAANVAARDING PROF. OORT. Prof. dr. J. H. Oort, benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de faculteit dei- wis- en natuurkunde om onderwijs te ge ven in de sterrekunde, zal zijn ambt aan vaarden met het uitspreken van een rede op Vrijdag 15 November a.s. te 4 uur in het groot-auditorium der Universiteit. DE HEER T. S. GOSLINGA BEDANKT ALS BESTUURSLID DER A.R. PARTIJ. En treedt af als voorzitter. Naar wij vernemen heeft de heer T. S. Goslinga, oud-wethouder van financiën, aan het Bestuur der Anti-revolutionaire kiesvereeniglng alhier te kennen gegeven, dat hij bedankt als bestuurslid van deze vereeniging. De heer Goslinga bekleedde de functie van voorzitter. DE AMBACHTSSCHOOL. H. M. de Korring in aanvaardt het beschermvrouwschap. Het heeft H. M. de Koningin behaagd het beschermvrouwschap van de Vereeni ging ..de Ambachtsschool" alhier te aan vaarden. Reeds van de oprichting van de Ver eeniging „de Ambachtsschool" in 1883 af heeft het Koninklijk Huis blijk gegeven van belangstelling in deze Vereeniging. Aanvankelijk stond de Vereeniging onder de hooge bescherming van Prins Alexander, doch na diens overlijden werd Koningin Emma beschermvrouwe. Wijlen Koningin Emma neeft ter gele genheid van het veertigjarig bestaan in 1923 te kermen gegeven, dat H. M. de school wenschte te bezoeken en wel tijdens de gewone schooluren, terwijl het onderwijs in vollen gang was. Nog vele bestuursleden herinneren zich levendig hoezeer H. M. de Koningin-Moeder warme belangstelling toonde voor het ambachts- onderwijs. De Vereeniging „de Ambachtsschool" is er dan ook zeer mede vereerd, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de plaats van Hare Moeder te willen innemen. K. R. O.-BOYS. De twaalf van Piet Lustenhouwer. De Stadsgehoorzaal bleek gisteravond ie klein om alle belangstellenden voor den K R O.-avond te kunnen bevatten. Toen de heer Jansen, bestuurslid der Kath. Jonge Middenstandsvereeniging, doorwien deze avond was georganiseerd, den avond opende met een welkomstwoord, in het bijzonder tot de geestelijkheid van Lei den, was de zaal dan ook tot in de uiter ste hoeken gevuld. De K.R.O.-Boys, die hierna ten tooneele verschenen, werden met een luid applaus begroet. Een afwis selend muziekprogramma volgde, waarvan wij slechts „voor elck wat wils" en „So- Listenparade" willen noemen, terwiji Jac ques Mossel, op goede en geestige wijze, den refreinzang verzorgde én daarbij z'n kip (die geen ei wou leggen) niet vergeten had. In de pauze dankte de moderator der K.J.M.V.. kapelaan Verhoofstad de K R O -Boys omdat zij, niettegenstaande zij dit jaar niet op tournée gaan. voor Leiden een uitzondering hadden willen maken, waarna spr. den Boys een kistje sigaren aanbood. De tweede helft werd ingezet met „Jan Oliebol" waarin Jacques Mossel in uniform op buitengewoon gees tige wijze de „0!i '-ollenrol" vertolkte De persoonlijke kennismaking met de Boys heeft stellig de waardeering voor hun prestaties doen groeien. ERNSTIGE VAL. Den 35-j. B. D. B trof gistermiddag tc kwart over twaalf het ongeluk van een steiger te vallen van een hoogte van 3.20 M. Hij was bezig een woning te metselen aan de Van 't. Hofstraat', het ongeluk ge schiedde, doordat een balk, die niet ste vig genoeg in den muur bevestigd was, plotseling losliet en met hem in aanra king kwam. Waarschijnlijk heeft de man eenige ribben gebroken. Ter observatie is B. In het Acad. Ziekenhuis opgenomen. GEOLOGISCH-MIJNBOUWKUNDIG GENOOTSCHAP. Lezing van prof. dr. F. A. Vening Meinesz. Voor de geologische sectie en de geofy sische kring van bovengenoemd genoot schap hield prof. dr. F, A. Vening Meinesz gisteravond in het geologisch instituut al hier een lezing over de reis met Hr. Ms. K XVIII. Voor deze lezing, waarvoor ook de leden der filosofische faculteit waren uit- genoodigd, bestond uiteraard groote be langstelling. Nadat prof. lx. J. A. Grutterink prof. Vening Meinesz hulde had gebracht voor de persoonlijke opofferingen, die hij zich ter wille van de wetenschap getroost had, ving deze zijn lezing aan met een korte uiteenzetting van het doel van de reis. Nauwkeurige zwaartekxachtsbepalingen was het voornaamste punt van het weten schappelijke programma teneinde meer gegevens te verkrijgen aangaande den vorm van de aarde en de verdeeling van de massa's in de aardkorst. Deze zwaarte krachtsbepalingen worden uitgevoerd met behulp van slingerwaarnemingen. die practisch slechts mogelijk zijn op onder gedoken duikbooten. Teneinde de kleine bewegingen, die ook daar nog optreden btl de uitkomsten te vermijden, gebruikte men aan boord van de K XVIII drie slingers. Bij een vorige gelegenheid n.l. bii de reis van de O XIII die door het Panama kanaal naar Indië ging was gebleken dat zoowel de Atlantische als de Stille Oceaan een teveel aan zwaartekracht vertoonden. Verschillende onderzoekers verklaarden dit verschijnsel door aan te nemen dat de aarde ook aan de evenaar zou zijn afge plat. Was deze veronderstelling Inderdaad juist dan zou een gebied, dat tusschen de beide Oceanen inlag juist een tekort aan zwaartekracht moeten vertoonen. Met dit doel werd de oversteek van Zuid-Afrika naar Australië in het reisprogramma oo genomen. Bij de waarnemingen op dit traj~ct gedaan, bleek dat ook de Indische Oceaan een teveel aan zwaartekracht be zat. Ten aanzien van de vorm van de aarde volgde hieruit dat de veronderstel ling van een aan de evenaar afgeplatte aarde onhoudbaar was. Ten aanzien van de verdeeling der massa's in de aardkorst waren deze waarnemingen een bevestiging van de opvatting dat de continenten, die dan uit soortelijk lichtere gesteenten zou den bestaan, driiven op een bolschil be staande uit soortgelijk zwaardere gesteen ten. Ook het plotseling toenemen van de zwaartekracht bii het bereiken van de d'fpzee, pleiten voor deze opvatting. Naast deze hoofddoeleinden stonden on derzoekingen van meer localen aard op het programma. Zoo hebben de voorloopige berekeningen uitgewezen dat de Spaan- sche gebergten, noch het Atlas gebergte zich in de Atlantische Oceaan voortzet. Verder bleek de Middenatlantische rug. in tegenstelling tot tal van andere onder- zeesche ruggen, volkomen in isostasisch evenw-cht te verkeeren. Na de pauze vertelde spr. aan de hand van een serie lantaarnplaaties het een en ander over de reis zelf van het leven aan boord met vüf en dertig man als men dikwijls dagenlang alles moest d'cht hou den vanwege de zware zeeën. Vooral bij de lange oversteken van Zuid-Amerika naar Zuid-Afrika en vandaar naar Austra lië was het saamhoorigheidsgevoel en de offervaardigheid aan boord een eerste ver- eischte. Prof. Vening Meinesz bracht tenslotte dan ook hulde 'aan de Nederlandsche marine en aan de bemanning van de K XVIII die de onderzoekingen op een neen maanden lange reis aan boord van een ongeconvoyeerde onderzeeboot hadden mogelijk gemaakt. EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen in Machineschrijven dipl. B. (ten minste 120 regels per uur), afgenomen door den Alg. Stenografen- Bond op 26 October j.l., slaagden: de dames J. van den Brink, H. J. van Iterson, A. A. de Jager, Oegstgeest, H. W. Wijk en de heeren J. A. Mieog, Mr. J. H. Pel, Oegst geest, A. v. d. Vlugt, Voorhout en Jac. de Vos. Idem diploma A; de dames J. Limburg, Voorschoten, A. Zeegerman en de heeren H. A. Betcke en L. G. Moraal. Idem voor Steno-Typen in de Ned. taai (130 lettergr. per minuut)de heeren A. N. van Adrichem, Voorschoten, T. J. de Boer, Hazerswoude, F. J. L. in den Bosch en N. M. Reijnders, Roelofarendsveen. Idem voor Steno-Typen in de Duitsche taal: mej. N. Fros. Allen werden opgeleid door de Pontschool Steenschuur 14, alhier. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. DE VERHOUDING VAN NATIONALISME EN INTERNATIONALISME. Lering van jhr. dr. J. J. von Schmid. Op uitnoodiging van den studentenkring van het Nationaal Jongeren Verbond hier ter stede hield jhr. dr. J. J. von Schmid, privaatdocent in de sociologie aan de Rijksuniversiteit alhier een voordracht over de verhouding van nationalisme en internationalisme, waaraan wij het vol gende ontleenen. Nationalisme is het saamhoorigheidsge voel van een bepaalde groep menschen, dat ontstaan is door het ondergaan van gezamenlijke lotgevallen gedurende langen tijd. Nationalisme behoeft niet, doch kan wel samengaan met het behooren tot het zelfde staatsgezag, dezelfde ras-, taal-, of godsdlenstgemeenschap. De natie is in diepste wezen een traditioneele gevoeisge- meenschap, die leeft in een volk, een col lectief-psychologisch verschijnsel, waarbij, wanneer het in den mensch wakker wordt, deze zichzelf uit het oog verliest en aan een ,wij" en niet meer aan een „ik" ge dacht wordt. Saamhoorigheid kan langen tijd onbewust bestaan. Het nationaal ge voel kan slechts ontluiken en opgroeien in een toestand van contact met een ander volk. Het kan sluimeren en de volksge- nooten kunnen het ontkennen en bestrij den, zoodat het den schijn heeft niet te bestaan. Het wekken van een psychose van gevaar kan het te voorschijn roepen. Het is een volkomen natuurlijk, organisch, geestelijk, maatschappelijk verschijnsel, dat groeit en afneemt buiten en onaf hankelijk van het menschelijk willen, maar dat indirect den menschelijken wil oppermachtig kan beheerschen. Het nationalisme is zoo oud als het con flict der volken, maar daartegenover was terstond een ander beginsel, nl. het willen vereenigen van alle volken in een wereld rijk. Het is de zucht om één natie te laten domineeren boven alle andere door de an dere te vernietigen. Dit is geen internatio nalisme. Het tast immers andere naties aan door hen in het ergste geval te ver nietigen, zooals de Assyriërs deden, of in het beste geval uit te zuigen, en tot zich zelf te maken, zooals de Romeinen met de Grieksche cultuur deden. Het is prae- nationaal. In den 100-jarlgen oorlog (1350—1450) vormt zich in Frankrijk de eerste natie.' Het einde der 18de eeuw brengt een alge meen nationaal réveil, waarin Frankrijk weer voorgaat. Het Weener congres ver deelt Europa echter weer zonder met de nationale gevoelens rekening te houden. Daarna wordt het nationalisme de grond slag van de staatkunde. De ontwikkeling der communicatiemiddelen doet met het binnenlandsche ook het buitenlandsche ter kennis komen. Het niet-nationale blijkt dan het nat.onale, dat het vreemde af stoot. te versterken. Op den duur ontstaat uitwisseling, overnemen van eikaars gees- tesbezit, redelijke critiek op het nationale door invloed van het vreemde. Zoo ont staat het internationalisme. Mode, theater film, lectuur, amusement, sport en ook po litiek, het is alles internationaal. Het wil voor alle naties zijn en wij laten ons veel opleggen, dat ons eigenlijk met weerzin vervult. Daarnaast staat een hooger inter nationalisme in wetenschap en kunst. Maar hier kan het slechts zijn een worte len op het nationale in den eigen geest van het land. Hier kan het geen suggestie en imitatie blijven. De nationale cultuur als geestesbeschaving en volksgeest dateert reeds uit de Middeleeuwen, terwijl het in ternationalisme amper een halve eeuw oud is Het internationalisme is niet prae- maar postnationaal. De kern van de ver houding van nationalisme en internatio nalisme wordt uitgemaakt door het feit, dat het internationalisme het nationa lisme vóóronderstelt. Zonder krachtig maar niet exclusief, nationalisme is geen krach tig internationalisme mogelijk. Het inter nationalisme zal het nationalisme moeten zuiveren in die gevallen waar het als beter wordt gevoeld en op zijn beurt zal het uit het nationalisme die krachten dienen in zich op te nemen, die van algemeene waarde voor de Europeesche volkeren zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over Ostitis Fibrosa Generalisata" (De beenziekte van Recklinghausen! de heer W. van den Berg geboren te Medan. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de dames A. J. Stoppen- daal (Den Haag) en E. C. van Lawick (Den Haag). Bij de drukkerij J. J. Groen en Zoon alhier is in de Fransche taal verschenen „Le second refuge" (De tweede weigering), herdenkingsrede op 27 October j.l. in de Waalsche Kerk alhier uitgesproken door ds. E. Michelin Moreau, Waalsch predikant te Den Haag, ter gelegenheid van den 250sten verjaardag van de herroeping van het Edict van Nantes. Mej. H. wonende in de Potgieterlaan, deed aangifte van mishandeling op de Breestraat door haar buurvrouwen J. G. en M. De slager F. E. deed aangifte van het feit. dat uit zijn jas, welke hij in zijn kosthuis had opgehangen f. 1.is ont vreemd. J. S. alhier deed aangifte van de ver missing van een rijwielbelasUngplaatje. BINNENLAND Protestvergaderingen der Aannemers bonden te Den Haag tegen de toepassing der werkverschaffing (3e Blad). Besloten is tot electrificatie van de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort. (Binnen land, 3e Blad). De strijdliederen op het Utrechtsche carillon; de houding van het gemeente bestuur door de regeering ernstig be treurd. (Binnenland, 3e Blad). Verlaging der onderwijsuitgaven; memo rie van antwoord aan de Tweede Kamer (Keric en School, 2e Blad). De 15e schaakpartij EuweAljechin is remise geworden. (Sport, 3e Blad). Italië verbreekt de sportbetrekkingen met de landen, die sancties toepassen; heden zal het besluit daartoe worden genomen. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De Italianen hebben den opmarsch naar Makalle hervat. (3e en le Blad). Duitschland zal het .naken van oorlogs winst door uitvoer naar de oorlogvoerende landen beletten. (3e Blad). De vlootconferentie tot 5 December uit gesteld. (Buitenland, 2e Blad). Geen Engelsche leening aan China. (Buitenland, 2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. IJMUIDEN, 7 November. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f 0.820.50; Griet per kist van 50 KG. f.2712.50; Tongen per KG. f. 0.920.70: Groote Schol per kist van 50 KG. f.2219; Middelschol p. kist van 50 KG. f.2411; Zetschol per kist van 50 KG. f.2319; Kleine Schol p. kist van 50 KG. f. 165.10; Bot per kist van 50 KG. f. 13; Schar per kist van 50 KG. f. 8.502.50; Roggen per 20 stuks f.17 15; Vleeten per stuk f.3 100.75; Pieter man en Poontjes per kist van 50 KG. f. 6 4.90; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f.2821; Middel Schelvisch p. kist van 50 KG. f.2220; Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 KG. f. 2015; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 167.80; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.7026; Gullen per kist van 50 KG. f.165.40; Lengen per stuk f. 1.650.40; Heilbot per KG. f. 0.680.50; Wijting per kist van 50 KG. f. 5.100 60; Koolvisch per stuk f. 0.90 —0.13; Makreel Der kist van 50 KG. f. 6.20 f. 2.60. 2 hake, prijzen kleinmiddel hake 36; kleine hake 3026. Prijs versche haring f. 3.65—1.60. Aangekomen 5 stoomtrawlers; RO. 46 met f.2306; LJM. 112 met f.2380; IJM. 38 met f.3280; IJM. 15 met f.2693; IJM. 49 met f2891en 5 loggersKW 27 met f431 KW. 70 met f.448; KW. 62 met f.440; KW. 132 met f.470; KW. 89 met f.510; 2 kotters: E. 329 met f.809: E. 541 met f. 1153; 13 versche haringloggersKW. 26 met f.832: KW. 140 met f 560: KW. 2 met f.493; KW. 127 met f 1028; KW 33 met f.843: KW. 65 met f.518; KW. 172 met f.1307: KW. 101 met f.283; SCH 120 met f. 1112; KW. 25 met f. 1290; KW. 310 met f.520; KW. 20 met f.997; KW. 314 met f. 955, alle voor versche haring. Overgela den haring: KW. 140 met 20, KW. 33 met 239. KW 101 met 470. KW. 2 met 141 en SCH. 310 met 338 kantjes pekelharing voor Katwijk. Besommingen niet officieel. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 5 Nov. Tusschen 52 gr. 47' Nbr. en 52 gr. 23' Nbr. en 2 gr. 45' Ol. en 3 gr. 52' Ol. SCH. 324, 6 kantjes; SCH. 47. 15 kantjes; KW. 07; SCH. 325, 153 kantjes; SCH. 79, 130 kantjes: KW. 147, 3 kantjes; KW. 25, 100 kantjes; KW. 40, 10 kantjes; KW. 96, 130 kantjes; KW. 20, 8 kantjes; VL. 130, 420 kantjes; VL. 49, 20 kantjes; SCH1. 264, 45 kantjes; VL. 73. 290 kantjes; VL. 190, 160 kantjes; SCH. 104, 25 kantjes; SCH. 402, 35 kantjes: KW. 37, 7 kantjes; SCH. 106, SCH. 159, 18 kantjes; SCH. 312, 34 kantjes; SCH. 243. 170 kantjes: SCH. 223, 35 kant jes; SCH. 102, 3 kantjes; SCH. 399, 340 kantjes; SCH. 69, 50 kantjes; KW. 43, 70 kantjes; KW. 47. KW. 64, 30 manden; KW. 163, 20 manden; KW 177, 10 manden; KW. 52, 3 manden: KW. 70. 21 manden; KW. 18. 5 manden; KW 178 15 manden: SCH. 177, 6 manden; KW. 23, 50 manden; KW. 134. 15 manden: RO. 16; SCH. 42, 15 man den; KW. 140, 50 kantjes. Alles wel.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1