DE ITALIAANSCHE OPMARSCH NAAR MAKALLE. Mr. B. C. J. Loder overleden, Hoaie nog eens over Engeland's politiek. jtyfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 5 November 1935 Vierde Blad No. 23195 18 Nov. het sein voor een reeks luchtbombardementen In den ouderdom van 86 jaar. Hij was oud-president van het Perm. Hof van Intern. Justitie. SK-- VAN 'T FRONT. iSjr'clale Reuter en A.N.P.-dienst). De tweede dag van het nieuwe offensief. ADDIS ABEBA, 4 November. (Reuter- IKP). Den tweeden dag van het nieuwe flenslef bevinden de Italianen in het tonden zich, terwijl zij oprukken over en iront van 100 K.M. breedte, voor de eorten van Makalle, dat sommige af dee pen der voorhoede op de heuvels reeds nieten zijn voorbijgetrokken. Het der- (sarts zenden van 10.000 man Abessijnsche roepen, die de Italiaansche vliegtuigen rolden ontdekt te hebben op een vijftigtal ilometers ten Zuiden van deze stad, is een logal laat komende maatregel, zoo het al ust is, aangezien deze afdeellngen zelfs unneer zij Makalle tijdig bereiken toch jiarschtjiilijk geen daadwerkelijken tegen bod zullen kunnen bieden aan den druk B Italianen, te meer, daar zij zeker bloot- Kteld zullen zijn aan luchtbombardemen- 53 wanneer zij hun opmarsch voortzetten. Bij hun opmarsch in Tigre ontmoeten de lianen weinig tegenstand en tot dusverre prdsn slechts enkele schermutselingen ge rold. De luchtbombardementen van Abes- [nsche afdeellngen door Italiaansche 'ren worden natuurlijk voortgezet. Wil men Makalle verdedigen? Decorrespondent van Reuter-A.N.P. ver- iemt van gezaghebbende bron in Addis leba. dat de Abessijnen Makalle tot het Kiste zullen verdedigen. Volgens in de Abessijnsche hoofdstad itvangen berichten, bevinden de Italiaan- te legerafdeelingen zich reeds een heel ut ten Zuiden van Hausien, waar zij op iranekkige tegenstand stuiten van de ach- riiwde van 't leger van Ras Seyoum. Min- tns drie Italiaansche colonnes rukken op li Zuiden van de lijn Aksoem, Adoea, (Igrat. De uit Adigrat oprukkende colon- i heeft Makalle tot doel van den op- arsch. De colonnes van Aksoem en Adoea eiken op In Zuid-Oost-Zuidelijke rich er en naderen naar men hier meent te sten, Tokoele, waar de troepen van Ras issa waarschijnlijk slag zullen leveren. Gaat de strijd nu werkelijk beginnen? Uit officieele bron te Addis Abeba ver leemt de correspondent van- Reuter- LS'P. verder, dat den Abessijnschen ver- terkinc troepen thans is medegedeeld, dat Ie vijandelijkheden op het punt staan wer- |cll]k te beginnen en dat de Abessijnsche n zich nu eindelijk met de Italianen len kunnen meten. Aan het Zuidelijk front. Ivoor zoo ver hier valt na te gaan is in «den geen enkel gevecht op groote taal geleverd. De Italianen rukken er itjzaam op, terwijl hun luchtbombarde- mten en hun tanks tot dusverre hun «maamste offensieve middelen zijn ge rest. (Copyright Reüter-A.N.P.) Dit de publicaties in de Italiaansche R blijkt, dat gistermiddag de Italiaan- te voorhoede Abbi Addi ten Zuiden van ruien en 40 K.M. ten Westen van Ma lle bereikt had. Voetdoos tel ijk van Makalle heeft de whoede tot Agoela, op 35 K.M. hemel- «edte van Makalle, weten door te drln- m. te getieele landstreek Gerarlda is, voor- door het bezetten van den berg Magab, ractisch gesproken reeds ln Italiaansche iaden. Algezien van eenige wachtposten, waar- ede men slaags raakte, voltrekt de Ita- uasche opmarsch zich zonder eenigen ïenstand. De Abessynische achterhoede schijnt (bter den terugtocht te dekken. Deze mjgtocht wordt overigens vergemakkelijkt Mr de nauwkeurige terreinkennis, terwijl 'Italiaansche officieren bij den opmarsch Mrtdurend moeten vaststellen, dat de luien verouderd zijn. Het ontbreken van Abessynischen tegen- and wordt door de Italiaansche oorlogs- wespondenten in hoofdzaak verklaard wr de stemming onder de bevolking, die, m zeggen zij, de Italiaansche soldaten als 'lijders begroet. Ook de houding der "Ptische geestelijkheid in de gebieden, j* dezer dagen bezet zullen worden, wordt "'gunstig voor de Italianen genoemd. De linkervleugel der Italianen, die uit intali-afdeeling bestaat, heeft op het ®ssynische hoogland reeds contact met rJerste legercorps. |De rechtervleugel tusschen Aksoem en de *[|t rukt, volgens Italiaansche berichten. 7'neens op. doch schijnt belemmerd te ■"den door talrijke ongeregelde gevechten "g de grens. De verkenningsvluchten der luchtmacht "den energiek voortgezet over het ge- de front tuschen den Soedan en de zout mijn van Danakll. Verscheidene vlieg- - zijn ver voorbij Makalle doorgedron- en hebben daarbij vastgesteld, dat "cynische afdeelingen, welker sterkte niet vaststaat, oprukken. Een vlie- j£ct' dlc tot bij het Asjangi-meer is ge- .heeft waargenomen, dat Abessyni- jj^uoepen zich op weg naar Amba Alatsjl S Makalle Is niet geschoten op de [Wnsche vliegtuigen, die boven de stad "■.Overal zwaaiden de met hun werk 'unde boeren met de armen en toon- i, witte vlaggen bij het voorbijvliegen I D>'aansche toestellen. I (ei bcssynische effectieven in het Zui- LtafU?en 300 000 man sterk zijn, doch het I tiS ^ht'S °1 deze allen van wapens en 1 J?Je kunnen worden voorzien. Abessynjë tep Oosten van Harrar aan Britsch Somallland grenst, verwacht men, dat groote voorraden oorlogsmate riaal Abessynlë zullen binnenkomen vanuit Berbera, via Margesja en Jijlga. De weg tusschen deze steden ls derhalve zeer belangrijk en de Abessyniërs verwach ten luchtaanvallen op de autocolonnes, die de wapens en munitie zullen vervoeren. Naar gemeld wordt, zal de Keizer waar schijnlijk het bezoek, dat hij aan het Zui den zou brengen, tot eind November uit stellen. DE SANCTIES. De sub-commissie voor economische aangelegenheden der Coördinatiecommis sie heeft haar beraadslagingen voortge zet over het Canadeesche voorstel de lijst der niet voor uitvoer naar Italië toe te laten belangrijke sleutelproducten uit te breiden door er ook petroleum en haar bijproducten op te plaatsen en voorts steenkolen, ijzer, gietijzer en staal. Het verluidt, dat de commissie dezen maatregel slechts zal nemen. Indien de niet-leden van den Volkenbond er even eens aan zullen deelnemen. De aangelegenheid ls ter verdere be handeling voorgelegd aan een redactie commissie, welke reeds is bijeengekomen. Het verluidt verder, dat koper in geen geval op de lijst zal worden geplaatst. De beide kwesties zullen waarschijnlijk aan dezelfde subcommissie worden voor gelegd. Groet aan de vijanden. Onder het opschrift „Groet aan de vijanden van weleer" richt het semi-offi- cleele „Giornale d'Italia" op den herden kingsdag van den wapenstilstand, ln een klaarblijkelijk officieus geïnspireerde aan- teekening, eenige woorden aan de vijan den van Italië tijdens den wereldoorlog. Het blad schrijft: „Zaterdagavond heeft een hecht aan eengesloten schaar volkenbondsstaten de finitief den datum bepaald voor de eco nomische belegering van Italië. Onder de deelnemers aan deze belegering bevinden zich noch Oostenrijk, noch Hongarije, die ook lid zijn van den Volkenbond, noch ook Dultschland, dat uit den bond is ge treden. Onzen loyalen vroegeren vijanden brengen wij een bewogen groet. De wis selvallige Europeesche historie wil. dat dit alles samenvalt met den verjaardag van onzen triomftocht. Op het slagveld ge- scheidén door een verschillend, maar hoog ideaal, hebben ook de vijanden gelegen heid gehad elkander te leeren kennen en hun moed als strijders en mannen op Waarde te schatten, teneinde elkander zoodoende te respecteeren. Oostenrijkers en Hongaren hebben vier jaar lang te genover de Italianen gestaan en allen zullen zich nog de woorden herinneren, die zij den Monte San Michele wijdden. De Duitschers hebben zich met ons ge meten bij Bligny en aan den Isonzo En op grond van dit op het slagveld ontstane respect voelen de vijanden, die thans tot vrienden zijn geworden, dieper de waarde van de vriendschap, waaraan men geen voldoening schenkt met fraaie of leege woorden, maar die tot uiting komt door begrip en solidariteit. De Italianen moe ten constateeren, Jat de herinne ring aan de in verschillende landen door streden harde crisis onder de vijanden van gisteren het gevoel van loyaliteit nog versterkt heeft in plaats van het te ver minderen. Deze loyaliteit heeft haar uit drukking gevonden in den mannelijken moed. waarvan Europa kennis moet ne men als van een der schitterendste feiten van zijn cultuur en eer". Engeland's politiek. In een redevoering, die hij uitsprak in het Londensche stadsdeel Chelsea, heeft de minister van buitenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare, zich gekeerd tegen de in terpretatie, die door politieke tegenstan ders in het binnen- en buitenland gege ven wordt ln deze moeilijke weken aan de Britsche buitenlandsche politiek. Van den eersten dag af, dat hij zijn functie aan vaardde, is het duidelijk geweest, dat de Abessijnsche kwestie moeilijke en gevaar lijke problemen opwierp De toekomst van den Volkenbond wordt er onmiddellijk door getroffen, „Moest de Volkenbond machteloos staan tegenover een niet-uit- gelokten aanval van een Volkenbondslid? Moet de collectieve veiligheid niet meer dan een phrase zijn? Moest deze kwestie oude en waardevolle vriendschappen in gevaar brengen èn zich tegelijkertijd ont wikkelen tot een Europeeschen brand? Zou dat geen gevaarlijke problemen doen opkomen tusschen het blanke en het zwarte ras? Dat zijn de belangrijke pro blemen geweest, waartegenover spr. was komen te staan, en men zou hebben moe ten verwachten, dat de stemmen der ont bindende critiek en der kwaadwillege en onjuiste voorstellingen van zaken in den tijd van een zoo ernstige crisis zouden zwijgen. Ondanks de categorische weerlegging worden de verholen toespelingen der ver- kiezingsredenaavs en de verkeerde uitleg gingen der partijsprekers ln het buiten land verder verspreid. De Engelsche bui tenlandsche politiek is eenvoudig en uiterst rechtlijnig. Desondanks wordt zij door lasteraars verdraaid tot een politiek van oneerlijkheid en oorlogen. Met grooten nadruk ontkende de mi nister vervolgens de waarheid van de be weringen van de „Daily Herald". Het ka binet heeft geen plan opgesteld tot her vorming van den Volkenbond, het heeft ln deze zaak ook geen contact gezocht met andere volken en wat de fantastische bewering betreft, dat de regeering beslo ten zou hebben den Volkenbond te beroo- ven van zijn dwingende macht, daarop kan geantwoord worden, dat Eden en spr. sin<U weken alles ln het werk gesteld (Van onzen speclalen correspondent W. P. Deedes). ADDIS ABEBA, 4 November. Nadat een langen tijd alles tamelijk kalm ls geweest, beginnen thans de Italiaansche vijande lijkheden de Abessijnen in verwarring te brengen. Oorlog en oorlogsdreiging zijn plotseling weer aan beide kanten opge laaid. Het bericht over gevechten in het Zui den om het bezit van waterbronnen, dat ik Vrijdag J.l. heb gezonden, wordt beves tigd door het bombardeeren van d£ Gorahel-wellen. Dit wordt hier beschouwd als een voorspel van een grooten op marsch van de Italiaansche infanterie naar het Noorden. Vorige week trachtte een hooggeplaatst Abessjjn ln regeeringsdienst mij er van te overtuigen, dat de datum, waarop de sancties in werking zullen treden, door de Italianen zal worden gebruikt als een excuus voor een serie bombardementen van alle kanten, waarbij Addis Abeba en Dessie niet gespaard zullen blijven. De Abessijnen zijn van meening, dat de voor bereidingen, die thans in Aussa worden getroffen het voorspel tot dezen aanval zijn. Gisteren heeft Tecle Hawariate het grootste deel van zijn persoonlijk vermo gen aan de Abessijnsche regeering over handigd. en de hoop uitgesproken, dat het voorbeeld van den minister door anderen opgevolgd zou worden. Men heeft een regeling gemaakt, waarbij dit kapitaal met interest aan Hawariate zal worden teruggegeven, indien de oorlog wordt ge wonnen. Men is van meening, dat alle Abessijnen eenzelfde principe moeten toe passen. daar. indien de oorlog wordt ver loren. alles toch verloren is. (Auteursrecht Morningpost-A.N.P.t hebben om den Volkenbond te versterken en zijn collectieve maatregelen tot een werkelijk succes te doen worden. Overgaande tot de onderhandelingen van Genève in de afgeloopen week, ver klaarde Sir Samuel Hoare, dat hij door zijn aanwezigheid ln Genève heeft willen toonen, dat hij zijn collega Eden in ieder opzicht steunt. Voor de eerste maal in ae wereldgeschiedenis zijn de voorbereidende stappen gedaan voor het inzetten van col lectieve maatregelen tegen een niet-uit- eelokten aanval. Spr. verheugde zich te kunnen constateeren, dat zoowel de com missie-zittingen. als ook de tusschen de verschillende ministers ln Genève gevoer de besprekingen belangrijke en waarde volle resultaten hebben opgeleverd. Veer tig tot vijftig staten iijn het op een ge meenschappelijke basis eens geworden en hebben daarmede tot uitdrukking ge bracht, dat zij bereid zijn voor de zaak van den collectieven vrede aanzienlijke offers te brengen. Bovendien hebben zij getoond, dat zij niet den onnatuurlijken argwaan gevoelden van Lloyd George, Lord Snowden en de labourleiders en dat zij de pogingen van de Fransche en Brit sche regeeringen om een eervolle oplos sing van het conflict te vinden in leder opzicht goedkeuren. Dat zijn de beide groote resultaten van Genève, die zonder druk van den kant van Engeland tot stand zijn gekomen. Uit deze belangrijke resul taten blijkt ondubbelzinnig, dat de hou ding der overige staten-leden van den Volkenbond en van de Britsche regeering een en dezelfde is. De rechtlijnige en een voudige politiek van Engelands trouw aan den Volkenbond en de bereidwilligheid te streven naar een eervolle oplossing ls de politiek van den Volkenbond in zijn ge heel. Dat is het definitieve antwoord op de verkiézingsmanoeuvres der politieke tegenstanders, die verklaard hebben, dat Engeland den Volkenbond thans onder mijnt en besloten heeft hem morgen te vernielen. WOENSDAG 6 NOV. 1935 Hilversum 1 1875 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30 Gram.-pl. 10.30: Morgendienst o. 1. van ds. E. Douma 11.00 Cello-recital H Sei- verling, a. d. vleugel L. de Groot 12.15: Gram.-pl. 12.30 D. Weiman (bas-bariton en declamator) en L. de Waal (pianoi 1.30 Gram.-pl. 2.00 Het Hendriks-trio 2.303.00 Postzegelpraatje 3.15 Vervolg Trioconcert 4.00 Orgelconcert F. Kloek 5.00 Kinderuur 6.00 Landbouwhalf- uur 6.30 Afgestaan 7.00 Ned. Chr. Persbureau 7.15 Reportage 7.30 Prof. J. de Groot: Nieuws over Jeruzalem in het 2de jaar 1000 vóór Christus 8 00 Berich ten 8.05 Dankdienst voor het Gewas uit de Chr. Geref. Kerk te Leeuwarden. Voorg Ds. W. Kremer. Orgel: A. Ozlnga 9.35 Gram.-pl. 10.00 Berichten 10.05 Het Hartvelt-kwartet 11.0011.30 Gramof.- platen. Hilversum II 301 M. Vara-uitzending. 10.00 Vpro. 8.00 Orgelspel C. Steyn 8.30 Gram.-pl. 9 30 P. J. Kers: Onze keuken 10.00 Morgenwijding 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: Dr. H. Brugmans (lezing). De Zonnekloppers o. I. v. C. Steyn, Orvi- tropia o. 1. v. J. v. d. Horst en Vara-too- neel 12.00: Gram.-pl. 12.30 De Noten krakers o. 1. van D. Wins 1.00: Gram.-pl. 1.151.45 E. Walis en zijn orkest 2.00 Voor de vrouw 2.15 Gram.-pl. 3.00 Voor de kinderen 5.30 Gram.-pl. 6.30 J. Jong, orgel en B. v. Dongen, zang 7.00 Sportuitzending 7.15 „De Rood borstjes" en „De Krekeltjes" o. 1. v. L. Hul- scher 7.30 G. v. Veen: Opvoeding tot j persoonlijkheid 8.00 Herh. SOS-berich- ten 8.05 Nieuwsber. en Vara-Varia 8.15 „Martha opera van Flotow m. m. v. solisten, Vara-orkest en Gem. Koor. Lei ding E. Flipse 10.45 Carillonconcert Jef Denijn en Staf Nees 11.00 Nieuwsberich ten 11.0512.00 Gram.-pl. en Pianospel .Joh. Jong. Mr. B. C. J. Loder. Na een langdurige ongesteldheid, welke in de laatste dagen echter zeer snel ver ergerde, ls gistermiddag te Den Haag in den ouderdom van 86 jaar ontslapen mr. dr. B. C. J. Loder, oud-president van het Per manente Hof van Internationale Justitie en een der meest bekende Nederlanders op het terrein van het internationale recht. Zijn gezag en zijn aanzien waren bijzon der groot, niet alleen in de jaren, dat hij actief deelnam aan de internationale rechtsvorming, doch ook in latere jaren. Ondanks zijn hoogen leeftijd bewoog hij zich op velerlei gebied en had hij een on verflauwde belangstelling voor de dingen, die om hem heen gebeurden. Algemeen werd hij beschouwd als een groot Neder lander. die veel heeft gedaan ten bate van zijn land, doch bovenal ten bate van de internationale gemeenschap, welks belan gen hij zijn geheele leven zoo vurig heeft bepleit. Mr. Loder werd 13 September 1849 te Amsterdam geboren en studeerde daar aan het Atheneum Illustre. Hij promoveerde aan de Leidsche universiteit in 1873 op een dissertatie, getiteld „De leer der volkssou- vereiniteit in haar ontwikkeling, aanbeve ling en strijding, historisch-critisch be schouwd". Meer dan 35 jaar oefende hij vervolgens de practijk van advocaat en procureur uit in Rotterdam. Hij was daar ook deken van de orde van advocaten. Naast zijn drukke practijk vond hij echter nog gelegenheid zich te wijden aan het internationale recht en in 1897 richtte hij met eenige vrienden het Internationaal Maritiem Comité op, welk comité zich zeer in het bijzonder bezig hield met de studie van het zeerecht. In 1905 werd mr. Loder benoemd tot Nederlandsch gedelegeerde ter conferentie voor Zeerecht, welke in Brussel gehouden werd. In 1908 deed de heer Loder zijn intrede in het hoogste rechtscollege van ons land. In dat jaar werd hij benoemd tot Raads heer in den Hoogen Raad, welk hoog ambt hij 13 Jaar lang bekleed heeft. Vooral in dezen tijd heeft hij zich grooten naam verworven op het gebied van het interna tionale recht. Hij vertegenwoordigde onze regeering op diverse conferenties en werd ook eenige malen tot internationaal arbiter aangewezen. Zijn levenswerk. Zijn levenswerk was echter het Perma nente Hof van Internationale Justitie waarover de besprekingen na de Vredes conferentie van Versailles een aanvang namen en waarvan het ontstaan ten nauw ste verwant is met de geschiedenis van mr. Loder. Hij was het, die een uitvoerig rap port over deze kwestie uitbracht, een rap port dat voor de verdere besprekingen over de totstandkoming van het Hof van bij zonder veel belang zou blijken. Toen ln 1919 de staten, die den vrede hadden ge- teekend de neutrale landen uitnoodigden om mee te werken aan de redactie van een internationale grondwet, werd aan den ar beid van mr. Loder groote aandacht ge schonken. In 1919 werd mr. Loder, als uit nemend kenner van het internationaal recht het voorzitterschap opgedragen van de besprekingen welke tusschen de Scandi navische landen, Zwitserland en Neder land werden gehouden, waar men een plan ontwierp om tot de stichting van het Hof te komen, een plan. waar duidelijk het verschil tusschen arbitrage en rechtspraak uit bleek. De Raad van den Volkenbond wees hem vervolgens aan tot lid der com missie, die een ontwerp-statuut aan den Volkenbond zou hebben aan te bieden. Zijn invloed op de samenstelling van dit con cept was duidelijk merkbaar: hij verdedig de het ook voor den Volkenbond en ver zette zich er krachtig tegen, toen de Vol kenbond besloot de verplichte clausule, waarbij een oproep om voor het Interna tionaal gerechtshof te verschijnen, bindend werd verklaard, te schrappen. Toen de Volkenbondsvergadering de be ginselen van het Hof had vastgesteld en overgegaan werd tot benoeming van de rechters, die deel zouden uitmaken van het Hof, sprak het vanzelf, dat mr. Loder tot de eersten behoorde, die tot die hooge waardigheid werden geroepen. De overige rechters meenden de groote verdiensten van Loder niet beter te kunnen eeren. dan door hem tot eerste president te kiezen. Zoo viel aan mr. Loder het voorrecht te beurt op 15 Februari 1922 de werkzaam heden van het Permanente Hof van Inter nationale Justitie te mogen inleiden. Zoo betrad hij op 70-jarigen leeftijd een arbeidsveld, waarop hij in waarheid pioniersarbeid heeft verricht en waarin hij buitengewone dingen heeft gepresteerd. Ook werd mr. Loder benoemd tot lid der commissie voor de codificatie van het Volkenrecht, welke commissie ln 1924 in bet leven was geroepen. Naast zijn drukke arbeid op velerlei terrein, vond hij toch nog gelegenheid in tal van bladen en tijd schriften artikelen te schrijven over inter nationaal recht en de vraagstukken, welke daarmede samenhingen. Hij was een groot vriend van de Acade mie voor Internationaal recht en was sinds 1927 ook lid van den Raad van Beheer van het Internationaal Instituut voor Privaat recht, dat vanwege den Volkenbond te Rome was gesticht en presideerde als zoo danig de conferenties voor privaatrecht in Den Haag. Als een bewijs van de groote hoogach ting, welke men hem in wijden kring toe droeg, hebben zijn vele vrienden en col lega's hem een borstbeeld aangeboden, ter gelegenheid van zijn 75sten verjaardag. Dit borstbeeld heeft een plaats gekregen in de Kleine Rechtzaal van het Vredespaleis. Na zijn jaren als president, diende hij de internationale rechtsorde nog vele jaren als rechter in het Hof. In 1930 meende hij echter, mede in verband met zijn hoogen leeftijd, zich niet meer voor een herbenoe ming als rechter beschikbaar te moeten stellen. Echter bleef zijn belangstelling voor het maatschappelijk en politiek gebeuren on verflauwd. Hij werd benoemd tot president van den Internationalen Journalistieken Eere-raad en als zoodanig reisde hij in 1932 nog naar Kopenhagen, waar hij dezen Raad vertegenwoordigde op een conferentie van officieele persagentschappen. Tal van hooge onderscheidingen zijn den heer Loder in den loop der jaren toege kend. o.a. ridder Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau terwijl hij van zeer veel organisaties die zich op internationaal en wetenschappelijk terrein bewegen, eere lid was. Droitwich 1500 M. -0.3510.50 Morgen wijding 11.05 Lezing 11.20 Gram.-pl. 12.05 Orgelconcert Q. Mac Lean 12.50 Ch. Manning's orkest 1.50 Gram.-pl. 2.20 Berichten 2.25 Western Studio-or kest o. 1 v. Thomas 3.10 Piano-recital I. Bellerby 3 35 Sted Orkest Bourne mouth o. 1. van Austin m m. v. J. d'Aranyi en Ad. Fachiri (viool) 5.05: Gram.-pl. 5.35 BBC-Dansorkcst o. 1. van H. Hall 6.20 Berichten 6.50 Koorconcert 7.10 en 7.25 Lezing 7.50 Het Vario-Trio m. m. v W. Worsley (zangl 8 35 Causerie 8 50 BBC-Symphonie-orkest o 1 van Sir Hamilton Harty m. m. v. Jos. Hofmann (piano) 9.45 Berichten. Verkiezingstoe spraak 10.20: Vervolg concert 11.10 12.20: Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.- platen 12.35 Orkestconcert o. 1. v. Pascal 4.20 Kamermuziek 5 50 Symphonie- concert o 1. v. Talba 6.50 Vervolg can- cert 8.20 Zang 9.05 „Colomba". spel van Murray en Syivain met muziek van Tomasi. M. m v. solisten en orkest II.0512.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex' 2.204.0 Omroepor kest o. 1. van Gröndahl 7.20 Piano-recital 8.20—1.20 Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.50 Orkestconcert 10.20 Zang en piano 11.20 Orkestconcert o. 1. van Schmeisser 3.35 Cello en piano 4.20 Gevar. programma 6.20 Concert m. m v. mandoline-orkest en solisten o. 1. v. G. Kneip 7.35 uit Monchen: Der ein- somc Marsch 8.05 Militair concert o. I. van Gerlach 9.5011.20 Omroeporkest en -kleinorkest 0 1. v. Leo Eysoldt. Rome 421 M. 8.10 Radio-tooneel 9.35: R Stobbia isopr. 1 en D. de Paoli (piano). Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12 20 Gram.- platen 12.50 Salon-orkest 1.502 20 Gram.-pl. 5.20 Zang en Gram.-pl. 6.20 Zang en piano 6.50 Gram.-pl, 8.20: „Le bourgeois gentilhomme" van Mo lière, muziek van Lully 10.30-11.20 Dans muziek 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Het Constantin-orkest 5.20 Dansmuziek 6.20 Gram.-pl. 6 50 Fluit-recital 7.35 Gram.-pl. 8,20 Salon-orkest 9.20 Hoor spel 9.50 Vervolg concert 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandscndcr 1571 M. 7.35 Zie Keu len 8.05 Militair concert 0. 1. v. Harmens 9.20 Berichten 9.50 Cembalo-recital 10 05 Weerbericht 10:20—11.20 Adal bert Lutter's Dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUtlEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 6 November, le Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3e Programma: 9,00: Deutschl.s. 9,20: Keulen 11,20: Kalundborg 12,20: Brussel VI. 14,20: London Reg. 15,20 Deutschl.s. 16,20: Keulen 17,50: Parijs Radio 18,20: Stuttgart 19,10: Bero- münster 20,05: Berlijn of Stuttgart 21,20: London Reg. 22,20: Keulen of Berlijn 23,20: Weenen. 4e Programma: 3,05: Parijs Radio 9,30: Cvam.muz. G.R.D. 10.35: London R' -- 12,50: Droitwich -- 18.20: Diversen ')'J: Droitwich 19.10: London Reg. 20.20: Droitwich 21,50: Weenen 22 20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13