De werkzaamheden aan den gestranden logger. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 November 1935 Nog steeds veel belangstelling te Katwijk aan Zee, UIT DE RIJNSTREEK. Foto Kruyt. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Twee motorrijders gewond. Op de Rijksstraatweg had hier nabij den Devl een ernstige aanrijding plaats Hier bij waren twee motorrijtuigen en een auto betrokken. De bestuurders der motoren rijdend uit de richting Leiden kwamen met elkaar in botsing terwijl op hetzelfde oogenbllk een auto. bestuurd door G. uit Amsterdam nog trachtte tusschen de motorriiwie"--n door te komen Een der motorrijders, zekere van N uit Amsterdam viel en brak bij de aanrijding rijn rechterbeen. De duopasagier mej. B eveneens uit Amster dam sloeg tegen den grond en bekwam eenige hoofdwonden en een hersenschud ding Beide slachtoffers werden oer zie kenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Beide motorrijwielen werden ernstig be schadigd. Het op dezen dae in verband met den internationalen voetbalwedstrijd te Amsterdam, we! zeer drukke verkeer ondervond stagnatie; er dreigde een groote verkeersopstopping te ontstaan. De politie trad echter spoedig regelend op. o ZOETERWOUDE. De onlangs opgerichte Eieren- en Pluimveeveiling Algemeen Belang", welke elke Woensdagavond in het café van de wed. Schuur in de Zuidbuurt plaats vindt, mag zich in een bloeienden staat verheu gen. Er is groote aanvoer van pluimvee en er worden goede prijzen besteed Er heerscht een opgewekte stemming, zoodat het bestuur genoegen van dit ondernomen werk beleeft. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Goedkeuring toeslag land- en tuinbouw - Voorstel 2 pachtverlaging aangenomen - Steun aan woningbouw. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Afgewezen werd een verzoek van het hoofdbestuur der ver ..Het Groene Kruis" om een subsidie van Vt cent per inwoner ten behoeve van de instandhouding van den provincialen ontsmettingsdienst. Voorts was ingekomen een schrijven van den min. v. Soc. Zaken houdende bericht dat de minister geen vrijheid heeft kun nen vinden tot verhooging van de be staande loonnorm voor de werkverschaf fing. Het schrijven werd na toelichting voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deed de voorzitter nog me- dedeeling van de met de rijksinspectie voor de werkverschaffing gevoerde cor respondentie inzake loontoeslagregeling voor de tuinbouwbedrijven. Door de ge meenten Alkemade. Leimuiden en Ter Aar is een toeslagregeling aan den inspecteur gezonden, die deze heeft goedgekeurd. Enkele aanvragen zijn reeds binnengeko men en door de commissie onderzocht.. B. en W. vragen den raad toestemming t.z.t. het bedrag dat voor rekening van de ge meente komt op de begrooting te plaat sen en tevens bekrachtiging van de reeds in deze genomen maatregelen. De heer De Koning gaf als voorzitter een uiteenzet ting hoe de regeling werkt. De heer Van Emmerik zou gaarne zien, dat in de regeling tevens werd vastge steld het loon, dat de tuinderspatroon moet geven, wanneer hij met toeslag een arbeider in dienst neemt. De voorz wees erop, dat dit moeilijk te regelen valt. De commissie, die de loonstaten moet goed keuren kan in deze nuttig werk verrich ten. De raad keurde de toeslagregeling van de land- en tuinbouwbedrijven goed. Tenslotte vroeg de voorz den raad machtiging om bij benoeming van een gemeente-veldwachter aan deze één of meer periodieke verhoogingen toe te ken nen, ten einde een gemeente-veldwachter benoemd te krijgen, die over practische bekwaamheid en geschiktheid beschikt. De heer Penning de Vries vroeg of het reeds een voldongen feit is, dat veldwach ter Went den dienst verlaat. De voorz. antwoordt bevestigend. Alleen is veldwach ter Went in beroep gegaan om vol pen sioen te verkrijgen. Z.hst. machtigde de raad den voorzitter om bij gebleken noodzakelijkheid aan den voor te dragen persoon een of meer perio dieke verhoogingen toe te kennen. Bij de benoeming van 4 leden in het algemeen bestuur van de Stichting Drink waterleiding ..De Drie Gemeenten" wegens per. aftr. vroeg de heer eHemskerk waarom het aftredende lid S. Strijk niet door B. en W. voor herbenoeming wordt oorge- dragen De voorzitter wees erop dat den heer Strijk thans in ondergeschikte positie is gekomen en dit maakt het niet wen- scheliik dat hii nog zitting heeft i de waterleiding. Voorts zijn de leden altijd uit den raad gekozen. Na discussie werd de heer Strijk met 7 stemmen herkozen. Ook de andere heeren. die periodiek moesten aftreden werden herbenoemd. Tot lid van de commissie voor georganiseerd overleg werd benoemd de heer W. Rietbroek en als plaatsvervangend lid de heer J. Verweij. Tot leden van de commissie voor de landerijen werden ner- kozen de heeren J. N. Los P. J. Heemskerk P. de Jong en J. Verweij. De voorzitter deelde mede dat van eenige huurders van tuingronden te Roe- lofarendsveen het verzoek is ingekomen om evrlaging van pacht in verband met de slechte Jjgdrijfsuitkomsten. B. en W. zijn van meening dat het billijk moet worden geacht op de bestaande huren kwijtschel ding te verleenen. Zij stellen voor 20 verlaging op de pachtprijzen te verleenen. Z.h.st. aangenomen. Bij de wijziging der begrooting, wees de voorzitter er op, dat bij de uitgaven poli tie door de aanschaffing van sabels deze post is overschreden De wijziging van de begrooting werd aangefiomen met 11 van 12 st. Alleen de heer Penning de Vries stemde tegen. In bespreking kwam de uitvoering van eenige werkverschaffingsobjecten voor 1936. De voorzitter gal een uitvoerige toe lichting. B. en W. stellen den raad voor bij den minister goedkeuring te vragen voor verbreeding en verbetering van den dorps weg te Oude-Wetering en demping van een perceel water in de Poel. Mede met het oog op de pogingen van enkele licha men om de spoorbrug bij opheffing van de spoorlijn voor rijverkeer geschikt te ma ken is het gewenscht den weg ter plaatse te verbeteren, daar deze voor het normale verkeer niet geschikt meer is. Aan de beide objecten kunnen hoogstens 30 man arbeiden De heer van Emmerik achtte het een gelukkig verschijnsel dat de regeering niet zoo royaal meer is met de uitvoering van werken in werkverschaffing, want hoe meer werkverschaffing hoe meer werk loosheid. Bovendien is reeds meermalen bij uitvoering van werken in werkver schaffing gebleken, dat de kosten belang rijk hooger waren, dan wanneer zij uit gevoerd zouden zijn in particulier bedrijf. Spr kwam tot de conclusie, dat werkver schaffing gaat ten koste van de gemeen schap. In werkverschaffing kan men hoogstens 50 uur werken, terwijl sommige arbeiders nog onder het steunbedrag blij ven Spr. is dan ook geen voorstander van werkverschaffing, temeer omdat voor de groote gezinnen de steun kan opgevoerd worden tot 95 van het loon. Spr. vroeg waarom de werklooze arbeiders met groote gezinnen in deze gemeente geen steun tot 95 o van het loon krijgen. DLe voorzitter wees erop. dat werkver schaffing moet blijven om de personen, die niet in de steunregeling opgenomen kunnen worden met werkverschaffing te helpen, anders zijn zij geheel op het arm bestuur aangewezen. Wat de opmerking betreft dat de werken in werkverschaffing duurder zijn dan wanneer de werken door particulieren worden uitgevoerd wil er bij spr. niet in. De verbetering van den weg te Oude-Wetering vanaf de pont tot aan de brug heeft destijds gekost f. 17.000; het gedeelte dat B. en W. nu op het oog heb ben is 3 maal zoo lang en wordt aan ne- venkosten begroot od f 8700. een bedrag dat berekend is door de Ned. Heide-maat- schappij en den gemeente-opzichter. De heer van Emmerik wees op het eer ste object, het zwembad. Dit object was ook begroot door de Ned. Heidemaatschap pij op f. 10.000 en heeft gekost f 18000. Voorzitter merkte op dat deze redeneering geen steek houdt Hier waren andere facto ren. Bedragen die eerst onder de gewone inkomsten waren verantwoord, moesten later naar den kapitaaldlenst verhuizen. De heer van Ruiten wees erop, dat, wan neer met het werk te Oude-Wetering be gonnen wordt de halftuinders weer druk aan den arbeid zijn, zoodat dit object van deze categorie niet van nut kan zijn. Om f. 1300 uit te geven voor enkele roeden grond acht spr. niet verantwoord. Het land is toch niets waard. Spr. is eveneens niet voor uitvoering in werkverschaffing. Na bespreking werd het voorstel van B en W. om de verbreeding van den dorpsweg te Oudewetering en demping van een perceel water in werkverschaffing te doen uit voeren aangenomen met 8 tegen 4 st. Te gen de heeren van 't Hart, Hogenboom, van Emmerik en van Ruiten. In behandeling komt de verlenging van het contract met de Stedelijke Lichtfabrie ken. met voorstel om over te gaan tot uit breiding van het kabelnet. De heer Heemskerk vroeg naar de moge lijkheid tot verlichting van de Poel. De voorzitter antwoordt dat spr. geen bezwaar heeft met Leiden te onderhande len over electrificatie van de Poel. temeer wanneer blijkt dat de ingezetenen wen- I schen aan te sluiten. De heer Pennings vroeg of de bewoners van Oud-Ade vrij zijn om aan te sluiten. De voorzitter antwoordde bevestigend. Ver der vroeg hij voor de bewoners van het kerkpad ook de waterleidingbuis in den weg te leggen. Gebrek aan goed water is daar. De voorzitter gaf in overweging, dat de bewoners daartoe een verzoek aan de stichting zullen richten. De voorzitter was bereid aan Lelden te verzoeken zooveel mogelijk arbeiders uit deze gemeente te nemen. De heer Heemskerk wenschte in elk ge val dat wanneer blijkt dat de bewoners van de Poel prijs stellen op electrisch licht, dat als voorwaarde voor de verlenging van J het contract wordt gesteld de electrificatie van de Poel. Besloten werd het contract met Leiden t/m 1959 te verlengen, mits door Lelden wordt overgegaan tot uitbreiding van het kabelnet onder Oud-Ade en Rijpwetering en verlaging van de stroomprijzen voor het woonhuistarief. In bespreking kwam een voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen ten behoeve van den bouw van 16 arbeiders- weningen te Oude-Wetering onder ver band van tweede hypotheek. De voorzitter gaf uitvoerig de woningtoestanden weer in deze gemeente. Het is vooral den laatsten tijd een verschijnsel dat overal wordt over gegaan tot den bouw van woningen. Het rijk stimuleert de verbetering van goed- koope woningen, hetgeen een bewijs is dat op gebied van de volkshuisvesting veel is te doen. Ook hier laat de woningtoestand veel te wenschen over. B. en W. vleien zich niet met de gedachte dat binnen enkele jaren het geheele woningvraagstuk in deze gemeente zal zijn opgelost, doch dit zal geleidelijk moeten gebeuren, deels door nieuwbouw, deels door het voorschrijven van verbeteringen. Het rijk bevordert den bouw door particulieren steun te verleenen in den vorm van tweede hypotheek. De inspecteur der volksgezondheid heeft toe gezegd een type voor deze gemeente te ontwerpen, zoodat de huren nog eenigszins gedrukt kunnen worden. De heer Heemskerk stond er paf van dat B. en W. in dezen tijd met een dergelijk voorstel durven komen. 90°/o van de bouw kosten komt voor risico van de gemeente. Bovendien zijn de huren te hoog, zoodat hij zijn stem aan dit voorstel zoo niet kan geven. De voorzitter merkte op, dat de ge meente maximaal nooit meer risico loopt dan 30°/o, terwijl omtrent de huren nog nader overleg wordt gepleegd met den in specteur. De heer van den Broek achtte de huren eveneens te hoog. Een huur van f. 2.50 is meer dan voldoende. De heer Rietbroek vond het voorstel van B en W. sympathiek om tot verbetering van de volkshuisvesting in deze gemeente te geraken, doch ook hij acht de woning- huren te hoog. Het geheele complex ls des tijds gekocht voor f. 6000.Hiervan is reeds 50°/o verkocht, zoodat het z.i. niet aangaat voor de andere helft nog onge veer f. 6000.te rekenen. Bovendien ko men de woningen nog te staan op een uit hoek der gemeente. De voorzitter achtte den grond niet te duur. Ook de inspecteur had tegen den grondprijs geen bezwaar. Wat de ligging j betreft wordt opgemerkt, dat nergens te Oude-Wetering een terrein te vinden is geschikt voor 16 huizen. De heer Los vond het gevaarlijk werk voor de gemeente. De voorzitter merkte op dat de moeilijkheid zit in de tweede hypo theek. Vandaar dat het Rijk de particu liere bouwers wil helpen. Na bespreking verklaarde de raad zich bereid zijn medewerking te verleenen tot dezen bouw, onder voorwaarde dat de aan vrage tot den bouw mede uitgaat van de belde heeren behoorende tot de N.V. Han delsmij. de Wetering, waarbij de woning typen zoodanig dienen te worden gewijzigd dat type A wordt type B en type B het type wordt van den inspecteur, zoodat de huren belangrijk kunnen worden verlaagd. Hierna volgde sluiting, o ALPHEN. Oranje-Garde. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van de Oranje-Garde was Zaterdagavond ln het vergaderlokaal van Mandersloostraat een vraagteekenavond georganiseerd. De ope ning werd verricht door den voorzitter den heer Overduln. Deze gaf een uiteenzetting omtrent het doel van dezen avond n.l. om meer bekendheid te geven aan de Oranje Garde en tot versterking van de kas van het vendel. Het gebouw was. geheel bezet. Als de meest passende benaming voor de zen avond leek ons de betiteling van bazar, aanwezig waren verschillende stands met handwerken die werden verkocht, daarne vens verschillende vermakelijkheden als schiettent, rad van avontuur etc. Het ge bouw was op keurige wijze met vlaggen doek versierd terwijl ter opluistering aan wezig was een oudheidkundige verzame ling van den heer van Hemessen uit Wou- brugge w.o. portretten van Koning Willem III de slag bij Waterloo en andere histo rische en oudheidkundige voorwerpen. Aanrijding. Op den Steekterweg nabij de Spoorbrug werd de wielrijder J. met zijn vrouw die achter op zijn rijwiel zat doordat hij plot seling den weg overstak, bij het rijwielpad aangereden door een motorrijder uit den Haag. Zoowel de wielrijder en zijn vrouw als de motorrijder kwamen te vallen. De wielrijder en de motorrijder kwamen er betrekkelijk goed af, doch de vrouw van den wielrijder bekwam verschillende ver wondingen aan het hoofd zoodat zij zich onder heelkundige behandeling moest stel len; ook het rijwiel van den wielrijder werd vernield. Door glazen dak van broeikas gevallen. Een pl.m. 12-jarig zoontje van den heer L. in de van Mandersloostraat had de on voorzichtigheid in den tuin van de fa. L. op een broeikas te klimmen waarbij hij uitgleed en door het glazen dak van de broeikas viel. Hevig bloedend verwond werd de jongen opgenomen Op niet min der dan een 7-tal plaatsen bleek hij ern stige snijwonden te hebben bekomen. De jongen werd door dr. H. behandeld. Door den heer H. H. werd bij de poli tie aangifte gedaan van de vermissing van een dynamo van zijn rijwiellamp, terwijl hij zijn rijwiel even onbeheerd had ge plaatst voor een percéel in de Wilhelmina- straat. Door de politie werd tegen J. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het niet opvolgen van bevelen der verkeerspolitie. De jongen die Zaterdagavond ln de Brug- gestraat werd aangemaand rechts te hou- den gaf hieraan geen gehoor. Toen de po litie hem wilde aanhouden maakte hij zich ijlings uit de voeten via de Rijnkade. Later werd de jongen echter bekend en van zijn woning naar het politiebureau overge bracht, waar proces-verbaal tegen hem ls opgemaakt. Woensdag as. zal hier de jaarlijksche collectie worden gehouden ten bate van het Groene Kruis. Door wijlen den heer Th. Spreij alhier werd aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk Julianastr., een bedrag van f. 2000— ge legateerd. Door het zangkoor van de Chr. H B S. werd in de gymnastiekzaal der school een zangavond gegeven voor ouders en genoo- digden. Onder leiding van den heer B. Lenikes heeft het koor zeer mooi verschil lende liederen gezongen. De avond werd geopend en gesloten door dr. H. J. L. v. Haselen, directeur der school. De opbrengst van de busjes van uit bouw der Ned. Herv. Kerk over de afge- loopen maand bedraagt f. 143.60. o HAZERSWOUDE. Ten huize van den heer A. Kroon is alhier opgericht de brandstoffenvereen. ..Hazerswoude Vooruit" met aanvankeliik 30 leden. Het doel ls door gezamenlilken inkoop goedkoopere brandstof te verkrij gen. Het bestuur werd samengesteld als volgt; A Sikma. voorzitter. Jac. Laman, 2e voorzitter Jac. Opdam secretaris M. v. d. Manen. 2e secretaris A. Reeuwljk. pen ningmeester. J. Dijke 2e penningmeester, W. Kindhout alg. adjunct. De prijs der zoetemelk is met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 10 cent per liter. o KOUDEKERK. Afscheid van den heer G. van Doornik. In de Chr. School aan den Rijndijk vond in tegenwoordigheid van het Bestuur, On derwijzers, leerlingen en vele genoodigden en belangstellenden het afscheid plaats van den heer G. van Doornik, welke ruim 45 jaar als onderwijzer aan bovengenoemde school verbonden, met ingang van 1 Nov. op verzoek eervol ontslag was verleend. Allereerst werd gesproken door het Hoofd der §chool den heer Kerkhoven welke na mens de onderwijzers en leerlingen den heer van Doornik dankte voor den trouwen en nauwgezetten arbeid gedurende zulk een reeks van jaren en bad hem Gods gunst toe in zijn levensavond. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Voorzitter van het Bestuur den heer Jac. van Leeu wen, namens B. en W. van Koudekerk door den heer N. P. Slegtenhorst. namens B. en W. van Hazerswoude door den heer B. de Braver Gem. Secr., door den heer T. Mole- ma namens oud-leerlingen, door den heer De lossingswerkzaamheden aan den ge- stranden logger te Katwijk aan Zee, duren zoodra het weer 't eenigszins toelaat on verminderd voort. Zaterdag woei er een Oostenwind en bij eb kwam de logger grootendeels droog te liggen, zoodat deze, zonder dat men door het water moest wa den, bij de voorplecht gemakkelijk te be reiken was. Bij het achterschip stond nog een diepe kuil met water. Zaterdagmid dag stapte een jongen, die dat niet wist van het strand daarin en dook plotseling onder. Huig van Duyn, die het jongetje wi'de redden, zakte er eveneens in, maar met behulp van een anderen Katwijker, die eveneens een nat pak haalde, kwamen allen tenslotte nog behouden op het droge. Oppassen is dus de boodschap! De belangstelling voor den logger blijft J. C. Ketel namens ouders van schoolg. kin deren en door ds. Haspers namens den Kerkeraad der Geref. Kerk. Het gespro kene getuigde van groote waardeering voor den scheidenden onderwijzer. Ter af wisseling werd onder leiding van den on derwijzer P. Boer door de leerlingen eenige toepasselijke liederen gezongen, terwijl door een leerling namens allen den heer van Doornik een keurig boekwerk ter herinne ring werd aangeboden. Indrukwekkend was het moment, toen door allen staande den scheidende de bekende zegenbede uit ps 134 3 werd toegezongen. Tenslotte verkreeg den heer v. Doornik het woord, waarbij hij verschillende bijzon derheden uit zijn loopbaan memoreerde en hij de aangename samenwerking met Hoofden personeel en Bestuur prees Van de vroegere Hoofden der School, de heeren H. A. P. Meijer van Zeist, den heer T. Boomsma van Amsterdam en E. Bersma van Rotterdam en den Inspecteur van het Onderwijs was een schrijven ingekomen bevattende een vóór alles getuigende groote waardeering van den persoon en den ar beid van den vertrekkende. Tenslotte ging ds Haspers voor in dankzegging waarna velen den heer van Doornik den hand drukten en tal van oud-leerlingen ter re ceptie verschenen. o NIEUWVEEN. Onze plaatsgenoot de heer Ohr. v. d. B., stak zonder een teeken te geven per fiets den weg over, juist toen er een per sonen auto aan kwam rijden. Deze reed den heer v d. B. omver v. d. B. bekwam pijnlijke plekken aan beenen en arm, ter- wijil zijn rijwiel ernstig beschadigd werd Het ongeval liep dus betrekkelijk goed af. NOORDEN. Door de classis Woerden is tot con sulent der Geref Kerk alhier benoemd ds. C. van Reenen te Woerden. o TER AAR. Hervormingsherdenking. Op initiatief van den Ned. Herv. Ver. „Kerkelijk Leven" had in het gymnas tieklokaal van de Chr. Nat. School een bijeenkomst plaats ter herdenking van de kerkhervorming. Na opening met het zin gen van ps. 77 7 en gebed bracht een dameskoortje van de C. M. V. eenige liede ren ten gehoore, waarop ds. Heemskerk het woord verkreeg. Deze noemde als grondslag van de herdenking der kerkher vorming Genesis 15 6. En hij geloofde in den Heere en Hij rekende het hem tot ge rechtigheid. Spr. begon met er op te wijzen, dat wij ln dit woord beluisteren het ant woord op vraag 59 der Heidelbergsche Ca techismus: „Wat baat het U, dat gij dit alles gelooft? Antwoord: Dat ik voor God rechtvaardig ben. Voor God rechtvaardig! Dat wordt aan Abraham gezegd, door Rome gezocht, door Luther gevonden en is door ons te bewaren. Achtereenvolgens werden deze gedachten nader door den spr. ontwikkeld en er de aandacht inzonderheid op gevestigd hoe in het monnikendom die gerechtigheid ge zocht werd door onthouding, wereldont vluchting, gelofte van armoede en kuisch- heid zelfkastijding enz. Voorts hoe ook Luther dien weg bewandelde, maar eerst na bange wnrst°!ing tot vrede kwam toen hii de hand dos gelnnfs mocht, leggen op: „ik geloof de vergeving der zonde". Tenslotte wees spr. wiens betoog met nog steeds groot; vooral de werkzaamhe den aan boord, die men nu van dichtbij kon gadeslaan, trokken veel toeschouwen. Met vereende krachten heeft men weder om getracht een gedeelte van de ladinj uit de ruimen te halen. Bovenstaande foto, genomen van het dek bij de voorplecht, geeft daarvan een mooi overzicht. De mannen halen, gelijk wij reeds meldden, de tonnen met pik- haken uit het ruim. Met behulp van tou wen worden zij dan verder naar boven getrokken, vervolgens over de schuil* plank naar stuurboordszijde gerold en du naar het strand getransporteerd. Zater dag heeft men zoodoende wederom 20 ton nen haring kunnen bergen. Ook gisteren was het nog zeer druk op strand en Boulevard. veel aandacht werd gevolgd, op de nood-! zakelijkheid om het gevonden kleinood, nl; de rechtvaardigheid des geloofs, te bewa ren. Een kerk, die dat niet meer in hei middelpunt plaatst, is opgeschreven om haar invloed op het volksleven te verliezen.' veroordeeld om in partijen en partijtjes uiteen te vallen en boet haar bestaansvoor waarde in. Spr. legde den nadruk op et persoonlijke verhouding tusschen God en den mensch, waarom de mensch zich zelve heeft te onderzoeken of Abrahams geloot Luthers bezit bij hem wordt gevonden. Nadat ds. Heemskerk zijn rede beëindigd had en h l zangkoortje nog eenige liederen gezongen had, werd de bijeenkomst beslo ten met dankgebed en het gemeenschnp- pelijk zingen van gez. 156 1. Bij de politie zijn inlichtingen te te- komen omtrent een gevonden rijwielbelas- tingmerk. o WADDINXVEEN. Weer een granaat gevonden. Wederom werd bij het lossen van zanf voor den nieuwen weg Den Haag—Utrecht een granaat gevonden. Het personeel nu de artillerie-inrichting van de Hembni! zal de granaat onschadelijk maken. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. A. de Graaf f n. Gouda: E. G. Manschot naar Polsbroek; W. van Ommeren naar Berkenwoude; Wed. T- Deelstra en fam., naar Tietjerksteradeet T. van der Voorde naar Reeuwijk; N. »- de Ruiter naar SpljJcenisse; J. M. Broer c. Rijnsburgerweg 77a. De uitdeelingen van het comité kindervoeding zullen vermoedelijk aanvan gen Woensdag 6 November as des an te zes uur, in (het daarvoor bestemde ge bouw achter de openbare school aan Brug. De uitkeeringen hebben plaats elt» Maandag, Woensdag en Vrijdag. Alleen die in het bezit zijn van een door comité verstrekte kaart, komen voor uk- deeling in aanmerking. De kaarten kunno Maandagmiddag 4 Nov. a.s. tusschen en 5 uur worden afgdhaald ten raadhu» Aanvraagformulieren zijn eveneens t® raad-huize verkrijgbaar. Sub-commissie B. van het P'aat^!2 crisis-comité maakt bekend dat ln de van 4—9 Nov. as. een vergadering zri' den gehouden ter bespreking go®™-™ aanvragen. Sledhts de aanvragen die uitcr- lijk 5 Nov. a.s. zijn ingeleverd komen aanmeir king. Tot bestuurslid der afd. vj" h* Groene Kruis ls herkozen de heer C. genburger. De afdeeling telt thans leden: aan contributies wordt beta» f. 1230 De begrooting 1936 bedraaPJj ontvangst en uitgaaf f. 1630. Besloten aan wanbetalers geen verpleglngsmat®' meer uit te reiken, tenzij besliste on®81 in het spel ls. o ZWAMMERDAM. Door mej. K. F. werd bij de pg aangifte gedaan van het feit nu®^Lj te zijn door een buurman waarbU au gewond aan hoofd en handen. De Vrouwenvereeniging voor digheid alhier zal voor het a.s. wmre^, zoen weder een uitdeeling van stukken houden onder behoeftige tenen. Zij die voor deze uitdeeling j» merking wenschen te komen, moei voor 15 Nov. as. aanmelden bu bestuursleden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8