UDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 November 1935 loot, van Alkemade, Hoofdweg 1571 fhdrornplein 15 - Willem Wlezel, van ïnsterdani. Lijsterstraat 8 Hendrik van !r Woord. van Amsterdam, Reigerstr, 12 Gerardus C. Snabille, van Amsterdam, J t-rweg 256 Pleter van Tongerlo, van msterdam, IJweg 59. vertrokken: Cornells W. van der Veldl, r voorhout, K.K. landbouwwinterschool Jeltje Flobbe, naar Amsterdam, Over- mstelstraat 2 Paulus J. Willemse, naar laarlem, Cremerstraat 95 Josephus Sle- fIS naar Zaandam, D. Donisstraat 137 Alfred Resch, naar Neustadt, bei Co- (pidi Adriaan van der Stroom, n. msterdam, le Schinkelstraat 6, 1 hoog irdanus E. Groenesteln, naar Zaandam, lataanlaan 22 Karei A. van den Bo onkamp. nr Haarlem, Verglerdeweg 152 Wilhelniina Hoogendoorn, naar Nieuw- toop Noorden Jan C. Dunk, naar Nleu- »r-Amstel, Vreelaan 7 Hendrik F. jtr»t naar Amsterdam, 2e Helmersstr. 40 dong Gerdlna G. Hulskens, n. Heem- lede Blllitonstraat 31 Pieter A. Wen- ips'naar Amsterdam, Ringdijk 26 hs Kannes J. Sol, naar Amsterdam, Osdor- erweg 234 Cornells P. F. Willemse, n. msterdam. Egelantiersstr. 128, 1 hg heodorus Wagenaar, naar Amsterdam, fenslauerstraat 43 Lamberta G. van Leur, naar Zoetermeer, Voorweg C. 27 p steffens. echtge., naar Haarlem, Ged- udégracht 17— Cornells J. Stolwijk, naar msterdam, Sloterweg 1057 Davlk Knib- naar Medemblik, Nieuw-Almersdorper- ëg Cornells J. Hoogendljk, naar Am- trdam, Jb. van Lennepstraat 322, 2 hg iria M. van Duijse, naar Princenhage, astboschstr. 76 Johannes Koerts, naar ndhoven, Boschdljk 323. Vertrokken: Pieter Bak, naar Amsterdam lova Zemblastr. 330 Peter Veldhuis, aar Heemstede, Billltonstr. 10 Willem F. rodenburg, naar Uithoorn, Hoofdweg 6 Fredrlka J. Troost, naar Heemstede, asch en Meerstraat 12 Catharina van ilburg, naar Amsterdam, Lelmulderdijk 3 Wed. L. Groenewoud, naar Amsterdam, orsportiesteeg 21 hs. Leonardus F. reraardt, naar Lelmuiden, Dorpstr. 317 'ed. A. J. van der Meen, naar Amsterdam, in Walbeekstr. 56, 2 hg. Janna Vonhoff ur Amsterdam, Borgerstr 110 hs. irtstiaan van Aalst, naar Amsterdam, ssendelftstr. 27, 1 hg. Arnoldus G. J. turink, naar Dordrecht, Sumatrastr. 49 I. Johannes H. Smits, naar Haarlem, ravlnnensteeg 4 Maria Chr. Sprokke- ïf, naar Zeist, Den Dolder, W. A. Hoeve Adriaan Vlruly, naar Nieuwer-Amstel, nsterdamscheweg 60 Anton Koerts, lar Amsterdam, Tierketelsteeg 6 1 hg. Dthony te Boekhorst, naar Amsterdam, oterkade 185,1 hg. Barendlna H. Snelle ur Amsterdam, van Spllbergenstr. 128 wpold Snelle, naar Hilversum, Meteoren- raat 109 Wed. G. van Veen, naar Ka- lerik. A. 99 Hendrik Luijt, van Voorburg inAlphenstr. 28 Pietje van der Schin- tl, naar Nederhorst den Berg, Brugstr. 42. C. Trompetter, van Amsterdam, RECLAME- Noasr d« olom bekende tOiGentver^ thans een nieuw type (extra droog) van J. M. van Tol en M. J. Coster J. W. Kobus 68 J., z. van J. Kobus en T. Hillik- huyzen C. van Beelen 67 j., z. van C. Beelen en A. Haasnoot A. van Duyn 2 mnd., z. van J. van Duyn en D. van Duy- venvoorde K. van Dijk 58 j., d. van G. van Dijk en J. van Beelen. Ondertrouwd: M. van Rijn en H. Harte- veld J. van 't Woud en A. Vooys. Loop der bevolking. Gevestigd: J. J. M. Pernot. Overrijn 7 W. Bosveld. E. A. Borgerstraat 43 A. G. Arentshorst en gezin. Kon. Wllh.straat 7 P. J. Voorveld. Overrijn 7 L. Minnee, Kerkstraat 28 C. P. Timmermans, v. Wassen.kade 58 M. Kloos en kind. Lou westraat 35 We'd. Tiemens geb. Huren kamp, Fockstraat 7 G. M. J. Wijtmans, L. Buitenschool H. M. Ulttenbogaard. Wyborgstraat 2 A. A. H. Koenders en G. Th. Verhoeven, belden Overrijn 7. Vertrokken: S. Borgs. naar Wassenaar, Buurtweg 4 A. M. v. d Nagel, naar Amsterdam. Koninginneweg 169 Wed. H. de Jong-Verhey. naar Scheveningen, Pluvierhof 13 A. A. Casjens. naar Smal- llngerland. Oudega A 59 T. v. d. Werf, naar Oegstgeest. Endegeest P. A. Seij- sener, naar Leiden. J. W. Frlsostraat 39 P. v. d. Bi.il en gezin naar Alphen a. d. Rijn. Gouwsluisscheweg 83. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. Th. Ruys en A. H. Belgraver. Geboren: Hendrikus Wilhelmus Maria, i z. van H. Warmerdam en van A. W. v. d. Barselaar Andries, z. van J. G. Snel en van M. Mastenbroek Erna, d. van J. Braam en van J. Verhoog. Overleden: Anna Vink. echtgenoote van C. Spaargaren 77 j. Franciscus Chris- tlanus Josephus van der Eertien, echtge noot van M. C. F. Kemme 64 J. Ondertrouwd: A. Aangeenbrug en F. v. d. Pot. Gehuwd: L. van Schie en J. J. der Linden. Gehuwd: K. Slootweg en A. H. der Ne derlanden; J. F. A. Uphoff en C. L Stapel. HILLEGOM, Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus, z. v.jC. N. Rusman A M. van Zeist; Margaretha, d. v, H. J. lannerdam en M. J. van de Reep; Bar- ira Johanna Maria, d. v. J. J. Steenvoor- :n en J. SchramaRoelof Leendert, z. v. Walraven en R. Comelissen; Martha iria, d. v. J. Barnhoorn en M. M. Stroo hi ngen. OndertrouwdC. P. Visser en J. Blokker; S. Duijnlsveld en E. M. J. Damen. Getrouwd: H. J. van Waveren en T. van lik; J. W. Glas en E. Kockelkoren; F. van ngelen en J. K. van der Voet; T. W. M. i Leeuwen en A. M. Goemans; J. Storm J. M. Hijlkema. Overleden: A. de Graaf 65 j. jjn.; P. van I it Beek 83 j., m. Loop der bevolking. Vertrokken: J. J. Hissink, naar Heem- Me. Raadhuisstraat 2 J. M. Hijlkema, sar Batavia (N.O.I. I J. B Verhaar met Kin naar 's-Gravenhage, Karei de Geer- iraat 19 W. P. Pont. naar Hilversum, indenheuvel 7 T. van Dijk, naar Rhe- Jn, Ellecom, Laan van Avegoor 13 M. [esselaar—v, d. Meij met gezin, naar laarlem, Kolkstraat 8, rood. Gezellige feestavond. De federatie Bollenstreek van den Ned. »nd van arbeiders in het landbouw-, «inbouw- en zuivelbedrijf heeft een ge- 'llige bijeenkomst gehouden. De groote aal van Flora was geheel bezet. De 2de oorzltter opende met de mededeeling, dat let feest gegeven werd ter eere van het Harig bestaan van den bond, waarover 'kr het hoofdbestuurslid de heer H. v. d. "leien een toespraak hield. Met cijfers Jende hij aan wat de organisatie voor de wmistarbeiders in deze streek heeft be- hat en tot stand gebracht. Hij sprak ook "er het plan van den arbeid der moder- je arbeiders. Aan het feest is medewer- Fn? verleend door het „Modern Amster- ™ns Kleinkunst-Ensemble" onder leiding den heer Is. Romijn. Uitgevoerd is de 2e,„In proloog en twee bedrijven m 'afereelen, getiteld „Vereenigt U". Met emst en veel luim in voordracht, JJJSen spel is overzien wat in de 35 jaar poasseerd ls. Ine 's ,?enot;en van het spel, dat de lach- F Wlltkelde en dat veel bijval onder- haar ui St' JosePh Gezellen Ver. heeft 'Harig bestaan gevierd, des mor- a.jr kerkelijk, 's middags met een wan- i1'001' de gemeente, met vaandel, ,nl8'nSsvlaggen en trommelslag; des »ds volgde nog een feest. KATWIJK. Burgerlijke Stand. ASatha Adriana, d. van C. oen Oever en J. K. de Vreugd Ger- taiid f1 H' van Rllee en J Ouwe- I. Jacob, z. van C. Zwanenburg en van p." "uyvenbode Maria, d. van P. KtbSJu" e en w- B- Gamerschlag W. i v»n P. van Duyvenbode en N■W«.oJ?J?erschlae Frans, z. van S. bis 2 van ,1, en H. Spierenburg Jaco- °*erledi len; Levenloos aangegeven kind KATWIJK AAN ZEE. Katwijksche Pluimvee- en Konljnen- fokkersvereeniging „Ko-Plu-Ko". Deze vereeniglng vergaderde in „Casa Cara". De voorzitter, de heer C. van Bee len, heette allen welkom, in 't bijzonder de op de vorige ledenvergadering aan genomen vijf nieuwe leden. Daarna stelde spr. wederom zes nieuwe leden aan de vergadering voor, welke allen als Ud wer den aangenomen. Sinds 16 September J.l. ls het ledental met 25 vermeerderd. De secretaris, de heer W. v. d. Bent las de notulen, waarna besloten werd om voor de a.s. tentoonstelling kanaries in te zenden, welke op type en kleur zullen worden beoordeeld en een inschrijfgeld te heffen van 20 ct. per stel. Tijdens de pauze had een verloting ten bate der kas plaats, welke f. 5,91 op bracht. Het bestuur werd vrijheid gegeven om voor den a.s. winter 3 sprekers, en wel één voor kanaries, één voor konijnen en één voor hoenders en duiven uit te noo- dlgen. Eenlge leden zegden toe, op een volgende vergadering een onderwerp te behandelen over de door hen gefokte dieren. Met een woord van dank voor de goede opkomst en het schenken van de dieren voor de verloting volgde sluiting door den voorzitter. Een zekere W. uit Leiden, die hier zwervende werd aangetroffen, trachtte bij een bewoner van Duinoord, die blijkbaar niet op zijn bezoek gesteld was en hiervan blijk gaf, de deur In te trappen hetgeen tot gevolg had dat de politie hem bulten de gemeente leidde. Door het postkantoor alhier werden in totaal verkocht aan zomerpost'egels: 1170 a 3 cent (l1/- cent); 531 a 8 cent 15 cent); 1189 a 10 cent (6 cent) en 182 a 16 ct. (12"/! cent). Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen; een tennisracket; een pols horloge; een zwart hondje. Dat de uitvoeringen van de Chr. Zangver. „Excelsior" alhier zeer gewaar deerd worden bewijst wel het feit dat zij van de Ned Chr. Radio Ver. een uitnoodi- elng heeft ontvangen om eind April of begin Mei 1936 een uitvoering voor de radio te geven. De directeur de heer Jan Couveé uit Alkmaar heeft daarvoor nu in studie ge nomen: „Die Kreuzfahrer" van Gade en ..Selig aus Gnade" van Albert Bemer. Voor prima solisten, evenals orkest zal wor den gezorgd. Een met netten beladen wagen, be stuurd door N. H. reed Zaterdag ter hoogte van de Hoogstraat. Plotseling brak de streng, waarmee de paarden aan den wa gen verbonden waren. Deze reed daardoor achteruit de hoogte af en botste in de Havenstraat tegen een lantaarnpaal aan die oogenblikkelijk afknapte. SASSENHEIM. FIETSER DOOR AUTO GEGREPEN. Het slachtoffer zwaar verwond. Een droevige aanrijding vond hier Zater dagavond te omstreeks 7 uur nlaats. De 50-jarige heer L. Elfring reed eer rifwiel de Poellaan uit en wilde den Rijksstraat weg oversteken. Uit de richting Haarlem kwam een auto: de heer E. meende waar schijnlijk, deze nog te kunnen oasseeren. maar hij reed er In volle vaart tegenop werd tegen den grond geworpen en nog ee"'ge meters meegesleurd. De heer E. bekwam zeer ernstige en levensgevaarlijke "erwon- dingen aan het hoofd en werd na voor- loopig verbonden te zlin. naar het St. Elisabeth-gasthuis te Leiden vervoerd. Naar wij bij informatie vernamen ls de toestand van het slachtoffer nog steeds zeer zorgwekkend. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus, z. van A. Oudshoorn en Jac. Verhoef. LISSE. Loop der bevolking. Ingekomen: K. TJ. J. Irma, van 's-Gra- venhage, Schoolstraat 24 Wed. G. Roest v. d. Voorst, van Voorburg, Kanaalstraat 44 G. W. Dekker, van Haarlem, Kanaal straat 235 A. H. B. M. Koopmans, van 's-Gravenhage, Heerew. 441 c. Mej. C. v, Rooijlen, van Haarlem, Stationsweg 6 Mej. C. v. Rooijen, van Heemstede, idem Mej. P. A. Versteegen, van Zoeterwoude, Wagenstraat 9 Q. A. Versteegen. van Zoeterwoude. idem. Ingekomen: Th. J. v. d. Reep van Rot terdam, Wilhelminastraat 45 G. v. Leeuwen van Berkel en Rodenrijs, Loos- terweg 10 J. de Meijer van Domburg, Kanaalstraat 132 G. C. Ruigrok van Heer, Stationsweg 33. Vertrokken: Mej. J. J. der Linden naar Beverwijk P. v. Gerven naar Hillegom Mej. G. v. Heusden naar Landsmeer Mej. G. v. d. Berg naar Hillegom Mej. J. Th. Elfering naar Heemstede. Vertrokken: H. J. de Graaf naar Noord- wijk J. H. Garritsen en gezin naar naar 's-Gravenhage Mej. H. H. Schoone naar Heemstede P. Srheiner en gezin, naar Haarlem Mej T. Hensen naar Hillegom W. G. v. d. Heuvel naar Alk maar. VEUR-LEIDSCHENDAM. BUITENGÉWONE VERGADERING DER COÖP. TUINBOUWVEILING. Op verbetering der steungelden aangedrongen. De Coöp. Tuinbouwveiling Veur en Om streken hield onder leiding van den heer L. C. de Koning een door 114 leden be zochte buitengewone ledenvergadering in hotel „de Zwaan". De voorzitter heette allen welkom. De buitengewone omstandigheden maakten, ook met het oog op de statutenwijziging, deze vergadering noodzakelijk. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter constateerd, dat voor de voorgestelde statutenwijziging voldoende leden aanwezig zijn. Voorts gaf hij een overzicht van de ftné^iën. welke verband houden met de voorgestelde wijziging, n.l. het volgen van een andere afschrijvings poli tiek, waarbij slechts f. 2600 p. J, wordt afgeschreven. Deze gewijzigde afschrijving houdt nauw verband met het terugloopen van de vei lingsbedragen. welke -het vorige jaar f. 700.000 bedroegen, thans nog slechts f, 500.000. Een reserveering elk jaar van f. 2000 acht het bestuur eveneens over bodig. De bankier, de Incasso Bank heeft mede gedeeld. geen bezwaren te hebben tegen de wijziging. De heer Flinterman stelt zich de vraag of het juist is, in dezen tijd de afschrijvin gen te verlagen; over 4 jaren is de positie toch weer dezelfde. De weg om de rekening sluitend te maken is bezuiniging; de reser ve moet dienen voor de slechte jaren. De voorzitter wees af, het zijdelingsche verwijt van een achterdeurtje te hebben. Door bezuiniging is de rekening niet slui tend te maken. Het bestuur heeft steeds een veilige politiek gevoerd; er zullen In den lande weinig veilingen zijn met zoo'n lage schuldenlast. Komen er betere tijden, dan is ook een hoogere afschrijving moge lijk. De Secretaris-Penningmeester, de heer T. Borst, gaf nog een financieele beschou wing. Spr. merkte op dat geen exploitatie- schuld wordt gedekt, loonsverlaging heeft geen zin In het oog dient gehouden dat f. 8000 provisie wordt gemist. De voorzitter zelde dat bezuiniging op de salarissen de rekening niet sluitend maakt. Het bestuursvoorstel afschrijving op On roerende goederen f.2600 p. j. totdat deze post is gedaald tot f. 1 en 10»/o op roerende goederen werd hierop z. h. st. aangenomen. De voorzitter stelt hierna aan de orde het voorstel van 30 leden ter bespreking van Crisisaangelegenheden Bij de ultkeering van de tomatensteun, kregen 8 leden geen, 21 leden pl.m. f,25 en 11 leden pl.m. f.50 steun, dit is geen steun verleenen. Deze cijfers zijn den Minister medegedeeld. Sla en enkele koude producten hadden langer gesteund moeten worden. Voor alle pro ducten zal half November weer een voor schot worden uitgekeerd. De heer Zuidwijk merkte op. dat de kis- tenhuur in de toekomst voor doorgedraaid goed zal moeten vervallen, deze beloopt b.v. voor doorgedraaide andijvie 20"/n. Invoering van loonsverlaging had f, 900 opgebracht. Van bestuurszijde is gezegd dat crisiszaken thuis behooren in de Standsorganisaties, doclj de veilingsbesturen behandelen den steun, daarbij bestaan de standsorganisa ties ook uit landbouwers. Geprotesteerd dient te worden tegen het feit. dat de re- geeringscommlssaris een dubbele functie heeft. De teeltvergunning dient aan den tuinder te blijven; anders komen wij tot Staatsbedrijven De teeltbeperking zet kwade oogen. RichtprUzen kan men maken zoo men wil. Spr. heeft het idéé dat het Wrstland meer voordeel geniet dan elders. Onrechtvaardig is b.v. dat Augurken wél en Bloemkool niet gesteund werd: waar om werd Andijvie niet gesteund? De kleine tuinder wordt veelal gebruikt als reclame vonr de grooteren. Tegen de steunverdeeling in Veur en Omstreken dient een groot protest van deze vergadering uit te veen. daar wij het leed aan eigen lijve voelen. De voorzitter voelt daar echter niets voor. De voorzitter: „het bestuur werkt dag en nacht ln het belang van de leden". De heer Zuidwijk: „het euvel zit niet bij ons, maar ln Den Haag". De voorzitter verdedigde de huidige kls- tenhuur; Indien deze niet belast werden, zouden de kosten hooger zijn. In de standsorgantsaties zijn echter de landbouwers niet overheerschend. Ook die organisaties zijn steeds diligent; de be langen der tuinders worden dan ook ten volle behartigd Aan de Regeeringscommissaris Valstar hebben wij iemand, die zijn plaats waard is. Over de teeltbeperking en teeltvergun ning zijn geen gegronde klachten Ingeko men. De richtprijzen waarover nog steeds een onnoodlge sluier hangt, zijn met hulp van onze menschen vastgesteld. Andijvie en bloemkool zijn onder de aandacht van den regeeringscommissaris gebracht. Be- vooraeellng van het Westland moet men niet veronderstellen. De steunverdeellng is volgens den heer Zuidwijk slecht, ook dit Jaar komen we weer met een niet uit de loterij. Hierop werd besloten aan den Minister een telegram te verzenden luidende als volgt: Het bestuur der Coöp. van den Tuin bouwveiling te Veur, heeft in opdracht van haar algemeene ledenvergadering, het volgende telegram gezonden aan den Mi nister van Landbouw en Visscherii. De Coöp. Tuinbouwveiling te Veur, in vergadering bijeen, verzoekt Uwe Excel lentie eerbiedig, doch dringend ln overleg met de daarvoor aangewezen Instanties, de steunbetalingen zóó te stellen, dat alle producten, die er voor ln aanmerking ko men. op gelijke wijze worden uitgekeerd, en in verband met den grooten nood op korten termijn. Wij zijn dankbaar voor Uwe beschik king; de nood is echter zéér hoog, vooral ook ln de koude grondteelten. Hierop volgde sluiting. Diefstal van gas. Het was der rijkspolitie opgevallen dat zekere van der B. wonende in de Veene- straat, in wiens huls herhaalde malen op vermoeden van Inbraak en clandestien slachten Invallen zijn gedaan, gasverwar- ming had. BIJ informatie bij de Lichtbe- drijven bleek dat de man niet bóhoorde tot de door de fabriek aangeslotenen. Toen de rijks- en gemeentepolitie ln verband hiermede een inval deden, constateerden zij, dat van de invoerlelding naar de bin nenleiding met slang en pijp een verbin ding tot stand was gebracht. Wegens dief stal ls tegen v. d. B. proces-verbaal opge maakt, terwijl slang en pijp in beslag ge nomen zijn. Van katholieke zijde is opgericht een comité voor nationale inzameling ten bate van de R K. jonge werkloozen. In het pl. comité hebben zitting genomen de heeren W. Bleijs, K.J.M.V.-voorz., Jac. Scholtes, K.J.M.V.-secr.-penningm A. Blokland, St. Joz. Gezellen-Ver.-secr., J. de Lange en C. M. v. d. Heijden, R.K. Volksbond. Ant. Haagen en H. van Kampen, de Hanze, L. C. de Koning en C. J. van Heiningen, L.T.B. VOORHOUT. Vergadering Kleinveevereeniging D.V.V. D.V.V. hield een ledenvergadering in Café „Boerhave". De voorz. opende en heette allen met een toepasselijk woord welkom. Daar de secretaris met kennisge- 1 ving afwezig is, werden de notulen aange- houden. Behandeld werd een voorstel om de inbrengers van diverse artikelen ter velling een aparte heffing te laten betalen, dat door de vergadering verworpen werd. Hierna had de bespreking plaats aangaan de de komende tentoonstelling. Deze zal gehouden worden op 8 en 9 Febr. '36 a.s. De voorz. vroeg volle medewerking tot het slagen dezer tentoonstelling dan zal voor het bestuur de zware taak tot het welsla gen hiervan, vergemakkelijkt worden. Ook is aan deze tentoonstelling een verloting verbonden, welke door B. en W. alhier goedgekeurd is. Na het verslag van de controlecommissie, volgden rondvraag en sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: WilhelmLna Johanna d. van H. v. d. Berg en A. Veldthuis; Johanna Maria d. van F. v. Dam en C. de Groot; Theodoras z, van Th. v. d. Ploeg en C. M. Steenkamer. Ondertrouwd: Geurt van Ginkel 43 jaar wonende te Ede en Prljna Adriana Hoog straten 33 j. wonende alhier: Petrus van Kampen 47 jaar alhier en Margaretha Maria Angevaaren 48 jaar alhier Overleden: Johanna van der Voorn 35 jaar. I Geboren: Gerard Louis, zoon van W. J. Barkhuizen en J. van Egmond I Ondertrouwd: E. Hartogs 30 j. en P. Drukker 26 j. M. Bakker 37 j. en E. A. i Boers 29 j Getrouwd- G. J. Goemans 24 j. en G. Bouthoorn 26 j. L. J. G. Zilverentant 1 28 j. en A. C. Zonneveld 27 j. Overleden: A. M. Koot geb. De Jong 32 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: A. J. M. Witteman, Rijn dijk 150, van Oegstgeest H. v. Wetten, Leidscheweg 201 o van Doorn W. J. M. Grootendorst, Pauwenstraat 3, van Voor burg P. H. J. A. de Booij en gezin, Oranjekade 29. van Den Haag J. Steen winkel, Wijngaardenlaan 3 d, van Den Haag H. M. v. d. Akker, Veurscheweg I, van Zoeterwoude. Vertrokken: G. H. van Veen naar Al phen a. d. Rlin J. Christlaanse naar Den Haag H P. Th. de Vries naar Den Haag G. C. P. de Vries, naar Den Haag P. M. Hopman naar Velsen. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. J. M. Witteman, Rijndijk 150, van Oegstgeest H. van Wetten, Leidscheweg 201 o, van Doorn W. J. M. Grootendorst, Pauwenstraat 3, van Voor burg P. H. J. A. de Booij en gezin, Oianjekade 29, van Den Haag J. Steen- winkel, Wijngaardenlaan 3d, van Den Haag H. M. v. d Akker. Veurscheweg 1, van Zoeterwoude. Vertrokken: C. H. van Veen, naar Al phen aan den Rijn J. Christiaanse, naar Den Haag H. P. Th. de Vries, naar Den Haag G. C. P. de Vries, naar Den Haag P. M. Hopman, naar Velsen. De heer L. van der Krogt alhipr her dacht den das dat hii 12'/; iaar geleden als misdienaar in dienst kwam in de kapel van de Eerwaarde Zu'ters Dominic nessen van het pensionaat ..Notre Dame de Lour- des" Huize Bijdorp alhier Mer. Tb Bek kers. rector van huize Bildorp droes een plechtige heilise Mis van dankbaarheid op. waarna aan de misdienaars een aleemeen ontbllt en den lubileerenden misdienaar enkele geschenken werden aangeboden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, zoon van J. Olij en J. M. Boere. Overleden: Metje Janssen, 62 jaren, ge huwd met F. A. Linschoten Hendrika Maria Arkesteijn, 80 jaren, gehuwd met P. J. H. Engelhard. Ondertrouwd: J. M. Lodewijks en J. Neu- rieser F. Pander en C. E. van der Vlugt A. J. Hoekstra en J. M. Wessels. Gehuwd: A. Ligtenberg en M. C. Donders Loop der Bevolking. Ingekomen: A. Amse en gezin, recher cheur van politie, uit Den Haag, Oostdor- perweg 79 J. Anema, leerl.-verpleegster uit Amsterdam, Schouwweg 61 M. Th. Bakker, dienstbode, uit Amsterdam, Prin- senweg 9 A. Bierman, dienstbode, uit Voorhout, Langstraat 109 J. van den Broek, ing. dir. Mijnbouw, uit Den Haag, Pr. Martelaar, 27 G. E. Conrad, dienst bode, uit Den Haag, Rijksstraatweg 789 J. G. M. Hoogkamer geb. Devllee, z. b., uit Leiden, Deijlerweg 111 C. J. de Graaf en gezin, reiziger, uit Hoensbroek, Zijdeweg 53 J. G. M. Griethuijsen, empl. N. I. Handels Mij., uit 's Gravenhage, v. Zuy- len van Nijeveltstraat 63 J. L. Hoogstede waschindustrieel uit Wageningen, v. Was- senaerstraat 14 M. Kinzinger, dienstb., uit Ginneken, Gr. Hoefijzerlaan 27 L. A. W. van de Kolk, leerl-verpleegster, uit Utrecht, P. Twentlaan 12 M. H. van Egmond geb. Kunst, uit Amsterdam, Bloemluststraat 66 J. C. Neijzen, z. b„ uit Bloemendaal, Eikkenlaan 5 M. D. Bonhomme geb. Rootjes, z. b., uit Auxerre (Fr.), Middelweg 11 F. van Raalte en vrouw, advocaat, uit Den Haag, Wittenb.- weg 64 B. A. M. van Rooijen, huisknecht uit 's Gravenhage, Rijksstraatweg 479 M. Sarrer. vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Kasteel „Oud-Wassenaar" J. Slanina, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, v. d. Oudermeulenlaan 20 B. Schöbinger, vreemd, dienstbode, uit Weenen, P. O. Wassenaar 1 J. F. Venhoven, timmer man, uit Utrecht, Eikenlaan 5 L. F. E. van Druijnen geb. Wagner, z. b„ uit Den Haag, Schouwweg 72 E. E. Weste, vreemd dienstbode, uit Den Haag, Gr. Haesebr.- weg 62. Vertrokken: W. K. Jaschinski naar Ber lijn, Friedrichbergestrasse; Th Vreede naar Deventer, Kapjeswelle 3 M Th. v. d. Meulen, naar Den Haag, Bleekerslaan 70 J. van Tol, naar Den Haag. van Heutsz- straat 72 H. Kronheimer naar Palestina A. N. van Paridon naar Huijbergen, inst. St. Marie P. A, van Leijden naar Den Haag, Paauwenlaan 35 M. A. H. van Es, naar Ubbergen. Pension Notra Dames des Anges M. C. Ligtenberg geb. Donders naar Capelle a. d IJssel, Bermweg 50 H. J. Louwes naar Leiden, Rapenburg 68 F. J. Kemp naar Den Haag. le v. d. Bosch- straat 150 E. M. Scherzant naar Duitsch- land M. C. J. Melchers naar Montreal (Canada) L. M. M. Chenevert naarMon- treial (Canada) P. P. Vioen naar Lei den, Roodborststraat 33 C. M. Sul naar Bloemendaal, Aerdénhout, Zuidlaan 1 J. J. Bergsma naar Leiden, Pieterskerkstr. 12 A. W. Carati en gezin naar Rotter dam, Mathenesserlaan 346 C. Pozzo naar Den Haag. Wilhelminastraat 147 A. Bruljnings en gezin, naar Amersfoort, Dol- lardstraat 164 Th Borghans n. Maas tricht, Herbenusstraat 35. Vergadering Ver. van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers. In hotel Bellevue hield bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer J. de Haan een openbare alg. ledenvergadering. Mr. Blom. advocaat en procureur alhier hield een causerie over: „Hoe staat het met de vaste lasten en de huurverlaging, vervat in het ingediende wetsontwerp". Spr. behandelde dit ontwerp zooals dit van Regeeringszijde wordt gezien. De re geering voert de politiek van de aanpas sing. en om hiertoe te kunnen geraken, speelt dé factor van lagere woninghuren een groote rol: het zijn de sociaal-econo mische omstandigheden die tot dit ont werp aanleiding gaven. Er bestaat een sociaal verband tusschen loon en huur verlaging en om tot het tweede te kun nen geraken houdt dit loon weer nauw verband met de rente en aflossingen. Het is daarom niet te doen om te ge raken tot verlaging van de vaste lasten, want dit ontwerp brengt den doodsteek toe aan tallooze hypotheek- en huurcon tracten. Spr. behandelde voorts hoe de practijk zal zijn voor de eigenaars huur ders en bouwers, die vólgens een uitvoe rige toelichting ook aan de hand van cij fers voor die categorie verre van aange naam zullen zijn. Om de voorgestelde 20"/« huurverlaging naar den toestand van 1931 gerekend, te kunnen billijken, zou daar tegenover moeten staan het verlagen van vaste lasten met bedragen varieerende van 25 tot 50»/«. Spr. zeide, dat een gezonde critiek in deze zeker niet misplaatst is en zelfs noodzakelijk gevoerd moet worden. Na de pauze werden vragen gesteld; unaniem was de vergadering van oordeel dat de ondergang van de huis- en grond eigenaren zeker wordt, wanneer het ont werp zelfs ook maar gedeeltelijk tot wet zal worden verklaard. Den heer Blom werd hartelijk dank ge bracht voor zijn uitvoerige en duidelijke uiteenzetting. In de vacature van mr. Verwelj werd gekozen mr. Blom. Het bestuur deed de toezegging een ernstig protest te laten hooren tegen het ontwerp vermindering van vaste lasten. De kano, waarvan de heer v. R. aan gifte van vermissing had gedaan, is in de Watering op de grens Wassenaar—Valken burg teruggevonden. Het is gebleken dat de 14 j. S. en de 13 j. M. alhier de kano tot hun eigendom hadden gemaakt. De Val- kenbugsche politie heeft de kano inbe- slag genomen. Tegen de beide jongens ls proces-verbaal opgemaakt. 8—

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7