LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 November 1935 KERK- EN SCHOOLNIEUWS WGEZGMIN /TUKKIN BURG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN TOOK DINSDAG 5 NOVEMBER. BODEGRAVEN. Ned Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Dankuur gewasi, ds. Klüsener. NOORDH'IJK-AAN-ZEE. Gerei. Bond (zaal Krau): Nam. halt- acht, ds. Bleshaar Sr., van Den Haag. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 2 en 7 uur (Dank uur gewaai, ds. Toes van IJsselmonde NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Aalsum J. Loos te Oude- ga (W.l Voor Llnschoten E V J. Jap- chen te Waarder (Z.-H. i Aangenomen: Naar Hoorn H. J. Kas- teln, voorg. v. d. afd. v. d. Ver. v Vrljz. Herv. te Haarlem. ALGEMEEXE VERGADERING VAN „VOLKSONDERWIJS". Het vraagstuk van het invoeren van onderwijs in de Bijbelsche geschiedenis op de openbare school. Alvorens ln de Zaterdagmiddag te Am sterdam aangevangen vergadering van „Volksonderwijs", waaraan werd deelgeno men door 321 afdeelingen met 375 afge vaardigden, de voorzitter, de heer W. J de Vrij. gelegenheid kreeg voor het uitspreken van zijn reeds gepubliceerde openings rede. heeft de voorzitter der afdeeling Am sterdam, dr. M. W. Marsman, de aanwezi gen namens deze afdeeling een hartelijk welkom toegeroepen. Na een korte discussie werd het voorstel van de afdeeling Bloemendaal, waarin de algemeene vergadering het Hoofdbestuur verzoekt, alles in het werk te stellen om het wettelijk aantal leerlingen per klasse lager te stellen, aangenomen. „Volksonder wijs" wil in dit verband terug naar de ge tallen van 1920. In behandeling kwam hierna het rapport inzake het onderzoek betreffende de in voering van Bijbelsche geschiedenis als leervak bij het openbaar lager onderwijs. Over deze kwestie is onder de afdeelingen een enquête gehouden. Het rapport omtrent het resultaat van dit onderzoek noemt dit onvolledig en de enquête als zoodanig niet geslaagd. De voorzitter, de heer de Vrij, heeft het rapport ter vergadering nader toegelicht. Degenen, die zich tegen Bijbelsche geschie denis als leervak op de openbare school verklaarden, zoo zeide hij, hebben dit niet gedaan op principieele gronden. De voor standers zien dit over het algemeen uit het oogpunt van de cultureele en opvoedende waarde van de Bijbelsche geschiedenis, die niet aan het kind mag worden onthouden. Slechts weinigen erkenden de waarde er van niet. De weinige tegenstanders vree zen dat aan het karakter van de openbare school geweld aangedaan zal worden, dat Bljbelsch Onderwijs van Godsdienstonder wijs niet te scheiden is en de bijbel ln een bepaalde richting (orthodoxe of vrijzin nige! uitgelegd zal worden. Spr. betoogt hiertegen dat men dit bezwaar niet zal ontmoeten, als men het kind weet te geven wat het behoeft en meer niet: het geven van les in Bijbelsche geschiedenis is zeer wel mogelijk zonder iemand in zijn Gods dienstige gevoelens te kwetsen. Daartoe zal men echter aan de onder wijzers, die dit onderricht geven, zekere eischen van bevoegdheid moeten stellen, die waarborg geven dat zij niet in conflict met welke Godsdienstige richting ook ko men, maar dat zij den kinderen die objec tieve kennis van de Bijbelsche geschiedenis bijbrengen, welke men als beschaafd mensch niet kan ontberen. De tegenstanders zijn niet tegen de Bijbelsche geschiedenis of Godsdienston derwijs op de openbare school, maar wil len dit door predikanten gegeven zien. Dezen aldus spr. mogen zich dit als gezegd beschouwen. Het Bijbelonderwijs, aldus spr., wordt bijna door allen begeerd, die antwoord op de vragen hebben gevonden, maar de ker kelijke verdeeldheid is het beletsel, waar door dit onderwijs, zoo nuttig en noodig geoordeeld, niet tot zijn recht kan komen. Verdere gevolgtrekkingen kon het Hoofd bestuur uit het ingesteld onderzoek niet maken; het kan dan ook in deze materie geen vaste lijn aangeven, noch bepaalde stappen doen. De voorzitter voegde hier nog aan toe dat het terugkeeren van het onderricht in de Bijbelsche geschiedenis op de lagere school alleen gewenscht is als het gegeven wordt volgens nieuw en gezond paedagogisch in zicht. Spr. meende dat het onderzoek niet ver- geefsch is geweest, als het bijdraagt tot de erkenning van de groote Godsdienstige en cultureele waarde van het onderwijs in de Bijbelsche geschiedenis. „Volksonderwijs" zal nu nog niet naar wetswijziging op het gebied, dat in bespreking is, streven, omdat eerst nog vele vooroordeelen uit den weg geruimd moeten worden. De afgevaardigde van Voorburg, de af deeling, die de zaak aan de orde had ge steld, was van meening dat deze vergade ring niet competent was om thans een be slissing te nemen. Te weinigen hebben de vragen van de enquête beantwoord. Bij de uitvoerige gedachtenwisseling werd o.m. naar voren gebracht dat het onder wijs in de Bijbelsche geschiedenis op de openbare school een splijtzwam zou bren gen en derhalve in strijd is met het meest essentleele karakter der openbare school. Met vrijwel algemeene stemmen werd ten slotte besloten het rapport voor kennisge ving aan te nemen. De aan de beurt van aftreden zijnde le den van het Hoofdbestuur, de heeren J. P. van Pelt en Klaas de Vries zijn herkozen. De middagvergadering werd bijgewoond door vertegenwoordigers van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap. De besprekingen van -ondag. In de gisteren voortgezette vergadering is aan het hoofdbestuur opgedragen, al datgene te doen, wat er toe strekken kan dat het voortgezet onderwijs, in het bij zonder het Nijverheidsonderwijs, voor jon gens en meisjes boven den leeftijd van de lagere school, ln den meest ruimen zin beschikbaar worde gesteld. Bij de besprekingen kwam tot uiting, dat de vergadering het ongewenscht acht, dat de Nijverheidscursus van drie Jaar ge wijzigd wordt ln een van twee jaar. Het voorstel van de afdeeling Nieuwer- Amstel, waarin het Hoofdbestuur wordt verzocht een onderzoek ln te stellen naar dc mogelitkheld van Invoering op de la gere school van orlënteeringsonderwljs gaf aanleiding tot zeer uitvoerige beschou wingen. Besloten werd dat het Hoofdbe stuur een commissie zal aanwijzen, die tot taak zal hebben, een nader onderzoek in te stellen naar de vraag op welke wijze, beter dan ln de 7e en 8e leerjaren, dit oriënteeringsonderwljs tot stand zal moe ten worden gebracht. Een zeer belangrijk punt van de agenda kwam hierna aan de orde de bespreking van het rapport van de „Volksonderwijs"- Bevredlgings-Commissie De Commissie was gekomen tot de vol gende algemeene conclusies: 1. Met alle kracht moet gepoogd worden de Openbare School (Algemeene Volks school! te behouden en haar positie te versterken. 2. Dit pogen kan gepaard gaan met het mogelijk maken van een behoorlijke ver zorging van niet-openbaar onderwijs 3 Handhavende het beginsel van de financieele gelijkstelling en de grondwet telijk gewaarborgde vrijheid van het on derwijs, moet aangedrongen worden op wijziging ln de organieke wet. waardoor: a. de voorwaarden, waaronder de stichting van bijzondere scholen mogelijk is. ver zwaard worden: b. een werkelijke gelijk stelling. en daardoor een ware school- vrede. wordt verkregen. 4. De houding van „Volksonderwijs" ten aanzien van het principe der financieele gelijkstelling dient voorloopig niet gewei gerd te worden. Het rapport is onderteekend door de leden der Commissie Klaas de Vries, voor zitter. ds. K. A. Beversluis, prof. R P van Calcar (behalve de redactie van de con clusies 2. 3a en 4). J. H. Pluvier (behou dens de 4e conclusie!, J. van DMke, mr. A. Koelma. N. Krooveld, R. J. Smit, prof. dr. Th. J. Stomps, B. Swanenburg, mejuffrouw J. Ufkes en van Diesen. secretaris- rapporteur. Nadat ter vergadering aan dit rapport enkele beschouwingen waren gewijd, werd het naar de afdeelingen verwezen ten einde omtrent den Inhoud daarvan een juister inzicht te verkrijgen. Van de ver gadering ging een algemeene aandrang uit om dit rapport ln een buitengewone algemeene vergadering, te houden ln het voorjaar van 1936, te behandelen. Groote hulde werd gebracht aan den arbeid van de commissie, in het bijzonder aan den voorzitter, den heer Klaas de Vries en aan den rapporteur, den heer W N van Diesen De algemeene secretaris deed vervol gens eenige mededeellngen betreffende oprichting van „Volksonderwijs"-scholen. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. A. VERLEUR t In den ouderdom van 65 jaar ls plotse ling te Haarlem overleden de heer A. Ver leur, die tal van jaren deel heeft uitge maakt van het hoofdbestuur van de Geref. Zondagsschoolver. „Jachln" en haar uit geverij verzorgde. Zijn stoffelijk overschot zal morgen om 1 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede worden teraardebesteld. Ds. P. J. ROSCAM ABBING. In verband met zijn voortdurende onge steldheid heeft ds. P. J. Roscam Abbing, Ned Herv. predikant te Amsterdam, tegen 1 Maart as. eervol emeritaat aangevraagd bij het Prov. Kerkbestuur van Noord- Holland. Ds Roscam Abbing werd 21 Maart 1872 geboren en in 1897 candidaat in Noord- Holland, om 21 Aug. 1898 te Nieuw- Buinen het predikambt te aanvaarden. In 1903 vertrok hij naar Wezep. welke standplaats in 1907 met Elden werd ver wisseld. In 1909 werd ds. Roscam Abbing predikant te IJsselmonde, vanwaar hij in 1913 naar Loosduinen vertrok. 21 Juni 1922 deed ds. Roscam Abbing zijn intrede te Amsterdam. IBuiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. RECTIFICATIE. Abusievelijk werd in mijn ingezonden van Zaterdag de Nieuwe Beestenmarkt waar geen markt meer gehouden wordt als voormalige Lammermarkt betiteld, welke laatste natuurlijk niet voor par keerterrein bedoeld werd. R. v. Kr. de B. GEBOREN: Johan, z. v. J. Klein en M. Nebbeling Johannes, z. v. I. Boekkooi en J. Bave- laar Elisabeth Helena Theodora, d. v. I. v. d. Linden en E. H. Schlagweln. ONDERTROUWD. J. J. Kooreman Jm 27 J. en M. A. Buls Jd. 20 j. H. A. de Haas jm. 26 J. en S. Boom jd. 26 j. F. Tuijthoff Jm. 30 j. en N. A. Mleremet Jd. 20 J. C. B de Tombe en G. Meijer J. P. Louwrler jm. 21 J. en P Cornet jd. 19 J. P C. Amol- dus Jm. 29 j. en P. Seller Jd. 24 j. S. Kijk ln de Vegte jm. 21 J. en J.C. Krom hout jd. 19 j. AALSMEER. Bevredigend bezoek aan de Chrysanten- tentoonstelling. Het bezoek aan de tentoonstelling, die gisteravond om 10 uur gesloten werd is zeer bevredigend geweest. Er zijn ruim 2000 betalende bezoekers ln .De Oude Vel ling" geweest. waarbij nog komen de leden der Mij en van de Ned. Chrysantenclub, die gratis toegang met hun dame hadden. Het aantal bezoekers kan daardoor zeker op meer dan 3000 worden gesteld. Giste ren zijn o.a. noz een gezelschap van 40 Amerikanen alsmede excursies uit Am sterdam. Haarlem Zaanstreek enz. op be zoek gewleest. GEMEENTERAAD. Belooning ambtenaren Burg. Stand geschrapt Kasgeldleening van max. f. 100.000. De raad kwam in voltallige zitting bijeen onder burgemeester J. Kastelein. Op voorstel van B. en W. werd tot uit breiding der commissie voor de financiën tot 4 leden (voorheen 3) als vierde lid be noemd de heer J. Hofman. Aan de naai- en knipschool werd een bijdrage uit de ge meentekas toegestaan van f. 210 voor het aanbrengen van een bodemafsluiting ln het schoolgebouw. Tot agent der Arbeidsbemiddeling (vac. G. G. Post) werd benoemd de heer C. N. F v. Sas, commies ter secretarie. Een voorstel van den heer M. Alderden Cznde belooning voor de ambtenaren van den burg. stand in haar geheel te schrappen, werd met alg st. aangenomen. De herziening der betreffende de verorde ning, de benoeming en wijziging in rang van enkele ambtenaren van den burg. stand, werd met kleine wijzigingen goed gekeurd. De koop- en erfpachtprljzen der bouw terreinen in Plan Zuid voor het Jaar 1936 werden vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W„ gehoord het advies der Commissie van het Grondbedrijf. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot 't aangaan eener kasgeldleening, groot max. f 100.000 voor het dienstjaar 1936. Aan de Chr. Ger. Gemeente werd een strookje water der Lijnbaansloot, groot 25 M2. verkocht voor 10 cent per M2. B. en W. stelden den raad voor: a. een complex gronden ten Z O. der Ophellalaan (over de spoorlijn) te bestemmen voor landarbeidersplaatsjes en z.g. goedkoop bouwterrein: b. behandeling voorloopig ontwerp, wijziging uitbreidingsplan; c. aankoop der nog niet ln het bezit der ge meente zijnde gronden; d. vaststelling ver koopprijzen. Wat a. betreft, dit complex heeft een grootte van pl.m. 7 H.A., waarvan 4 H A. geschikt is voor de verkaveling ln land- arbeldersplaatsjes ,n.l. een 48-tal, elk van 800 a 1000 M2 wat den landarbeider f. 500 a f. 600 voor grondaankoop kost. De totale kosten van het plaatsje (land en woning) blijven beneden f. 300. In het onder b. ge noemde ontwerp wordt voorgesteld ln principe accoord te gaan met de wijziging van het uitbreidingsplan (met bebouwings voorschriften en rooilijnen), terwijl onder c. en d. resp. over den aankoop van pl.m. 5 H.A. grond van particulieren tegen een prijs van f. 2500 per H.A. wordt gesproken. Na langdurige besprekingen, waarbij de directeur van gemeente-werken den raad gevraagde Inlichtingen gaf, werden de voorstellen van B. en W goedgekeurd. Besloten werd, overeenkomstig een voor stel van B. en W. tot het aanleggen van een plantsoen nabij de nieuwe begraaf plaats in werkverschaffing. Op voorstel van den heer Jongkind werd de wijziging der alg. politieverordening (verkeersbepalingeni tot de volgende ver gadering uitgesteld. Op voorstel van het college werd besloten tot wijziging der verordeningen, regelende het georganiseerd overleg in werklieden- en ambtenaren zaken. De raad wees uit zijn midden aan de afgevaardigden en hun plaatsvervan gers in deze commissie. Hierop volgde sluiting. Jaarvergadering „Olympia". De Gymn.- en Athletiekver. „Olympia" heeft haar jaarvergadering gehouden in café „Floralia", onder voorzitterschap van den heer K. Eveleens Azn. Na opening las de 2e secretaris, de heer M. D. Spaargaren, de notulen welke overeenkomstig werden vastgesteld. De heer K de Boer bracht na mens de fin. commissie rapport uit over het beheer van den penningmeester, den heer J. de Boer; boeken en bescheiden wa ren correct ln orde. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Als bestuursleden werden herkozen, de heeren J de Boer, G. Ravesteln. A. Stolp en mej. L. Eveleens. terwijl gekozen werd in de vacture-mej. P. Bol, mej. Jo v. d. Zwaard. Besloten werd tot het organisee- ren eener uitvoering in Januari a.s. Be noemd tot leden der Techn. Commissie de heeren M. D. Spaargaren. D. Bol, H. Went- zel en de dames S Buisma en L. de Boer. Na rondvraag volgde sluiting. De snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is aan de veilingen alhier eenige verbetering inge treden, zoowel wat de vraag als de op brengst van enkele bloemsoorten betreft. Verschillende oorzaken hebben medege werkt aan wat gunstiger handelsstemming en daarmee gepaard gaande lichte prijs verbetering voor producten van goede kwaliteit, in de eerste plaats zeker het feest van Allerheiligen en verminderend aan bod van rozen enz. Van seringen breidde de aanvoer zich uit; voor de beste takken werd tot 30, soms nog iets daarboven per stuk betaald. Echter valt de opbrengst van deze bloemen in het algemeen tegen; ze kosten veel aan brandstof, terwijl het meer malen om dezen tijd voorkomt, dat de kassen geheel of gedeeltelijk mislukken, de bloemen niet of slecht uitkomen, welke omstandigheden de trekkerij, wat de gelde lijke uitkomst betreft, zeer ongunstig be ïnvloeden. Van grootbloemlge chrysanten werd de laatste dagen weinig goede kwali teit aangeboden, terwijl van klelnbloemlge chrysanten flinke partijen ter veiling kwa men van uitstekende hoedanigheid. Voor de beste werd tot 35 cent per bos betaald. Wat de lelies betreft, hiervan werd het aanbod grooter, terwijl de prijzen per kelk lager werden. Ook de Am. anjers waren ln het algemeen niet duur en de betere kwa liteit noteerde van 58 cent per stuk. De opbrengst der freesla's bleef vrij vast, n.l. van 2030 cent per bosje, terwijl het plu- masus snljgroen, onder Invloed van ver minderden Invloed, beter betaald werd, n.l. tot 28 cent per bosje. De collecten in de Ned. Herv. Kerken hebben alhier gedurende de maand Octo ber opgebracht: voor de diaconie f. 273.27'/i, voor de kerkvoogdij f. 214.12'/», voor Irene f. 48.70'/» en voor de zending f. 24.37'/i, to taal f. 560.47'/». Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand October ingelegd f. 13340.80 .en terugbe taald f. 12327.94. Het laatst uitgegeven boekje draagt no. 4548. Door het bouwkundig bureau W. Maarse Jr. is aanbesteed de bouw van een kassencomplex en bijkomende werken, voor rekening van de N.V. Kweekerij ..Labo remus" alhier Het hoogst werd ingeschre ven door A. Biesheuvel Jr te Haarlemmer meer voor f 8668 het laagst door J. Walch alhier voor f. 6596. aan wlen h»t werk ter uitvoering ls opgedragen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus, zoon van F. van der Mooren en W. Borgman Adriana Agnes Maria, dochter van H. P. Munsterman en M C. Verdegaal Dirk, zoon van P. van Dam en H. B van Donselaar Hendrlka, dochter van A. Beerendonk en A. M. Deij- l-.ers Maaike, dochter van A. H. Korsulze cn L Boutersc Catharina Margaietha Johanna, dochter en Willem, zoon, tweeling van W. J. van 't Oever en M. J. Struljken- kamp Bartholomeus Jeroen, zoon van A. C. van Bentem en A. P. Alkemade Geertje, dochter van T. van der Maarl en D. Guldemeester Johanna Petronella Maria, dochter van M. W. v. d. Jagt en A. J van Schagen Geertrulda Margaretha, dóchter van C. B. van Schagen en C. M. Zuurbier Laurens Bastiaan, zoon van L. Troost en A. W. E. v. d. Linden Johanna Cornelia, dochter van J. van AckoolJ en A. van Doorn. Geboren: Maria Louisa, d. van P. F. Leenknegt en R. Verstraeten Johanna Susanna, d. van B. Prins en G. Fillerup Willem, z. van W. Heijstek en L. B. Lud- wlg Johanna, d. van G. J. v. d. Ochtend en G. de Vries Teunls Jacob, z. van T. van Bloemendaal en H. Doeve Sablna, d. van H. N. Lijs en G. J. v. d. Oord Louwdina, d. van B. A. Mekke en J. Tie- besl Albertje, d. van U. Adema en G. Klaren. Ondertrouwd; Constans E. K. Helners- dorff, 27 jaar en Annaliese Tijssen, 27 j. Johannes N. v. d Hulst 31 Jaar en Ma ria E. Hulsbosch, 28 Jaar Cornells W. Hennevelt. 24 Jaar en Maria D'haene, 26 Jaar Pieter C. Blemond, 27 Jaar en Ma ria J. A. Ludlage, 29 Jaar. Ondertrouwd: Johannes C. van Aalst 24 j. en Ike Gorthuls 26 J. Johannes J. v. d. Broeck 32 j. en Simonia B. de Man 25 j. Getrouwd: Martinus J. v. d. Stam, 25 jaar en Lucia G Pecht. 23 jaar He- lcendert van der Luit, 24 jaar en Wilhel- mina J. Kinkel. 24 jaar Gerrit ter Ree horst, 19 jaar en Cornelia A. Spaargaren, 16 jaar Johannes A. v. d. Heide, 30 jaar en Agatha C. Vis, 27 jaar. Overleden: Jacob Brouwer, 56 Jaar, geh. met L Verdoes Hendrik, 5 jaar, zoon van H. Guldemeester en B. H. van Rijswijk Pieter van Nieuwkoop, 63 Jaar, geh. met A. Vlasveld Jozina Smlnk. 78 jaar, geli. met D. van Breemen Ida Millenaar, 79 jaar, wed. van N. Honcoop Jannetje Grauwelman, 79 jaar, geh. met G. Leunk Izak L. v. d. Werve, 68 jaar, geh. met L. Janse Hentje Magteltje, 5 mnd, doch ter van W. J. van Egmond en H. Kreikamp Antonius Cornelius Visser, 34 jaar, on gehuwd Louwerina Catharine Honcoop, 58 Jaar, geh. met P. de Koning. Gehuwd: Teunls van Zanten 24 J. en Anna C. Spaargaren 17 j. Jan J Veen- stra 28 J. en Maria J. E. Schilder 23 J. Cornelis V. Bronkhorst 29 j. en Agatha J. Lammerts 19 j. Cornells Bruljn 62 J. en Anna A. Zwemmer 61 J. Overleden: Jan 14 J„ z. van J. Bart en T. Bier Johanna Cornelia 3 d., d. van J. v. AckoolJ en A. van Doorn. Loop der bevolking. Gevestigd: Frans J. Meijer, Schiphol dijk 87 Maarten Chr. van Aken, Havik straat 21 Marcel J. A. Artz, Olmenlaan 85 Johannes Chr. Beek. H. M. Dijk- laan 27 Wed. D. Marees, idem Johan nes van den Berg, Sloterweg 187 Ge rard B. den Bezemer, Nieuwcmeerdijk 246 Willem H. de Boer, Platanenlaan 10 Jan Boosman, Akerdijk 190 Govert C. Brussee, Kruisweg 1579 Jacob de Cloe, Sloterweg 557 Barend Dallinga, Den nenlaan 82 Wed. G. Dekker, Zwanen- burgcrdljk 461 Piet van Deventer, Nieu- wemeerdijk 444 Hendrik van Es, IJ- weg 100a Jan Faber, Havikstraat 22 ben. Dirk J. J. H. Genis, Lijsterstraat 1 Willem Grevenstuk, Akerdijk 37 Slmon J. Hessels, Leimuiderdijk 363 Cornelis J. L. Hoogendijk, Zilvermeeuwstraat 29 Johannes G de Jong, Sloterweg 96 Jo hannes P H Kllnkspoor, Lijsterstraat 18 Johannes Th. Koopman, Havikstraat 22 boven Johannes A, Kuipers, Kruisweg 1062 Gerardus A. de Lange, Sloterweg 198 Wed. H. B Nickel. Sloterweg 31 Barend van den Oever, Wilgenlaan 31 Johann Oldigs, Platanenlaan 15 Jan Fluister. Havikstraat 24 Gerrit Reijn- ders, Reigerstraat 38 Antonius Put, Slo terweg 199 Hendrik Riethof, Reiger- straat 3 Jan H. de Ruiter, Marktlaan26 Johannes B Schep, Sloterweg 246 Her- manus H. Schmit, Dennenlaan 86 Ge rardus J. van Schravendijk, Vennepcrweg 510 Bertus Schuddeboom, Sloterweg 175 Klaas Schuddeboom, Sloterweg 153 Johannes J. Sijbrands, Lindenlaan 12 Ida C. M. Tebbe. Nieuwcmeerdijk 310 Salomon van Trommel, Emmalaan 44 Arie Verkaik. Lindenlaan 23 Albertus Vermeulen, Concourslaan 44 Adrianus C Vis, Zwanenburgerdijk 440 Nclli de Vrieze, Plesmanlaan 7 Gerard van der Weerd, Sloterweg 43 Jantje van der Werf, Zilvermeeuwstraat 29 Christina L. Zuidervaart, Hoofdweg 697 Baukje Zijl stra, Aalsmeerderweg 593 Pieter J. Kru- ger, Leimuiderdijk 26 W.epke Kroes, Hoofdweg 724 Theodorus G. van der Horst, Raadhuislaan 7 Gradus J. van der Horst, idem Jantje Hensens, Hoofd- HEDEN: Oud-Hortuszlcht: Radiocursus L.R.7, 8 1/4 uur nam. Stadszaal: 10e Bouwmeester revue, t n, nam. Volkshuls. Spr. mr. Salm over het pij. netarlum. 81/4 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te) uur nam. Oud-Hortuszlcht: L .'monstratie Damclub .Lelden". 8 uur nm. Schouwburg. Mij voor Toonkunst. Haat. lemsche Motet- en Madrigaalvereenlglng, 8 uur nam. K a t w i) k-a a n-Z e e (Gemeentezaalj Spr. de heer J. A. Bruyn, van Den Haag, 8 uur nam. Noordvl] k-a a n-Z e e (Juliana, weg)Geref. Bond. Sj>r. ds. Bleshaar van Den Haag. 7«/» uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. Woensdags Inst v Praeventleve Qe> he- <kuntip Consultatiebureau voor Ato- holisten 8 uur nam. Vrijdags inst v Praeventleve Genees* kunde Consultatiebureau voor Beroeps keu 3 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge. npend Dingdag en Vrijdag van 1012'/» en 2—5 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februait Maart. April, Mel en October van 10—4 uur en Ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paascb* en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdaf en de beide Kerstdagen van af één uur Het Museum is gesloten op den dig waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f.023, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbur; 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 14 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f.0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., V. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage- HJks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct van 9—U en 1'/»8 uur. Zaterdags tot 5 uur Vao 1 Oct.—31 Mrt van 912 en 1'/»4 uur Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—13 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Ge- opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 12 en 1'/»4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De Zigeunerbaron". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Patrouillewagen 99". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. wn. „Voor land en vlag". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u.n.O. „Een wedloop met Amor". Woensdag- en ZaterdagDam. 2'/» uur, Zondag nam. 2 uur 4'/» uur en 8 u. 1* Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Om een menschenleven". lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 De apotheek Hooigracht 48 ls dag e° nacht geopend voor leden v ,h. ziekewomu „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vow spoedrecepten. De avond-, nacht- en ZondagdlensJ der apotheken wordt van Maandag 4 en met Zondag 10 November a.s. genomen door de apotheken: G H_ Blan ken, Hoogewoerd 171. telef 502. D. J- Drlessum. Mare 110. telef 406, en C. Drlesum. Mare 110. telef. 406, en C Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest weg 441 Maria de Groot, Joseph Gouweleeuw. IJw<; na Gos, Kruisweg 1264 Jaanljes Lisserdljk 320 Wed. W. van Dijk. «e' gerstraat 26 Trijntje Clay, Vijfnua» weg 781 Christina E. Buis, ZwancnDin gerdijk 438 Geurt van den Bosch, serdijk 108 Jan Bos, Kruisweg 7W Aaltje Boesveld, Gelevinkstraat 26 - hanna van Leeuwen, Zwanenburger01) 5C9 Johannes Langeveld, HilleBOibm dijk 474 Dirk van Loevesljn, Hoold» 147 Wed. K. Oosterhoudt. Kruisweg»" Josina S. Pruisen. Vijfhuizerweg Gerrit Reijneveld, IJweg 1107 - Nicg van Rooijen, Zwanenburgerdijk 442 A van der Veek, Llsserdijk 416 Ida Wanders. Nieuweweg 22. Gevestigd: Geertle van Wieringen, Apeldoorn, IJweg 479 Jacobus Q. 485 -

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6