De Italiaansch-Abessynische oorlog. Redactie1507 Directie en Administr. ?500 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 4 November 1935 VRAGENRUBRIEK. HiilllH RECHTZAKEN. SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. DE SPORTSTICHTING. Amendementen van den heer Verweij. De heer VenveiJ stelt voor de artikelen 8 en 9 van de statuten der Sportstichting als volgt te lezen: Art. 8. - Het bestuur van de Stichting bestaat uit een Raad van Beheer van 12 leden, van wie 3 leden gekozen worden uit den Gemeenteraad en 9 uit de meerder jarige ingezetenen van Leiden. De leden worden benoemd door den Ge meenteraad: voor elke vacature dienen B. en W. bij den Gemeenteraad een aan beveling van twee personen in B. en W. kiezen uit den Raad van Be heer een voorzitter, een secretaris en een penningmeester: dezen vormen het Da- gelijksch Bestuur Art. 9 - De leden van den Raad van Beheer hebben zitting voor den tijd van zes jaren. Om de twee Jaren treden aan het einde van het kalenderjaar volgens rooster vier leden af. waaronder een lid van het Dagelljksch Bestuur. De aftreden den zijn terstond weder benoembaar. Indien een lid van den Raad van Be heer tevens lid van den Gemeenteraad, uit den Gemeenteraad treedt, houdt hij gelijktijdig op lid van den Raad van Be heer te zijn. De leden, die benoemd zijn ter vervul ling van een tusschentijds ooengevallen plaats, treden af op het tijdstip, waaroo degene, in wiens plaats zij zijn benoemd, moest aftreden. De secretaris geeft van een vacature on middellijk kennis aan B. en W De vaca ture wordt zoo mogelijk aangevuld binnen twee maanden, nadat zij is ontstaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand October 1935. 4 halskettingen, een grijs jongensjasje, een pakje van V. en D. met inhoud, een combinatietang. 2 damestasschen4 vul penhouders. rijwielbelastingplaatjes. een heerenarmbandhorloge, een kinderarm bandje. 2 vulpotlooden, sleutels, een dolk mes. een grijze muts. een portefeuille, por- temonnaies. een armband met steentjes, een staart van vosbont. een vest, twee bruine, een bele en 2 grijze handschoenen, een bril met nikkel montuur, een gouden broche, een pakje, inhoudende 2 panta lons twee paar dameshandschoenen, een vaarboom, een zilveren damesarmbandhor loge. een rozenkrans, een gummi dames cape. een blauwe regenpijp, eenige foto's, een riem van een bagagedrager, 4 cein tuurs, een rieten koffertje, een armband, een medaillon, een bruine actetasch, een rozenkrans, een vloermat, een jongenspet, een pedaal van motorfiets, een fietspomp, een oorknop, een damesarmbandhorloge, een bril met hoornen montuur, een zwarte lage schoen, een kindertaschje. een paar regenpijpen, een gouden medaillon, ge reedschap voor motorrijwiel, een bruine kinderhandschoen, een pullover, een zwar te kinderschoen, een zwarte actetasch, een grijze jas. een kano. een hoed. een gym nastiekschoen, een hakbijl, een gouden medaillon, een grijze regenjas, een bril met doublé montuur, een ketting met sleutel, een zweep, een armband, een dynamo, een armbandje, een bruin kinderpetje. een zakmesje, een étui. inhoudende 2 potloo- den en vulpenhouder, een vingerdoekje, kinderpantoffels, een paar regenpijpen, een mapje met fotonegatieven, een zwarte gymnastiekschoen, een étui, inhoudende passer enz., een nummerplaat van een auto, een alpinomuts. een gladde gouden ring. een zakmes, een pakje, inhoudende gordijnstof, een paar gymnastiekschoenen, 3 leesboeken, een gouden ring, een gouden ring met steentjes, een bruine actetasch, een bril met zwart hoornen montuur, een zilveren heeren-armbandhorloge. een bril met zwart hoornen montuur, een kinder taschje. een medisch instrument. Gevonden in het Postkantoor: een bril. Gevonden in de Electrische Tram (stads lijn): negen damesparapluies. drie paar handschoenen, zilver geld, een handschoen, een ceintuur Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 1—3 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. De heer J. Fros, die slaagde voor het examen voor ajaothekers-assistent, is niet woonachtig te Den Haag, maar alhier. In de Stedelijke Werkinrichting waren 62 volw. pers. 63 volw. pers. 64 volw. pers. 63 volw. pers. 54 volw. pers. 61 volw pers. opgenomen Maandag 28 October Dinsdag 29 October Woensdag 30 October Donderdag 31 October Vrijdag 1 Nov. Zaterdag 2 Nov. In enkele kerkgebouwen is gisteren het feit der kerkhervorming in een bij zonderen dienst herdacht In het tijdvak van 427 November 1935 zullen de navolgende reserve-officie ren bij het 6de regiment veld-artillerie alhier onder de wapenen komen voor het volgen van een cursus naast hoogeren rang, de reserve 1ste luitenants Korthaus, Van 't Llndenhout, Karssens, Texeira en Heidoorn. M J. S., Noordwijk-Binnen: Zulke adressen kunnen door ons niet verstrekt worden. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) VAN HET OORLOGSFRONT. ASMARA. 4 Nov. (Reuter) De Ita- llaansche opmarsch naar Makalle is Zon dagmorgen om 2 uur begonnen. Afdeelln- gen tanks gaan de troepen vooraf De vliegtuigen konden geen belangrijke Abes- sljnsche troepformatle ontdekken, joch wel enkele met mitrailleurs en eenige luchtweerkanonnen bewaoende afdeelic- gen. Graclano verklaarde dat het onmoge lijk is de AbessUnen te ontdekken die zich 's nachts voortbewegen en zich overdag in de rotsen verbergen Daar de Italianen echter goed met tanks bewapend zUn ver wacht men geen aanzienlijken tegenstand. Ras Koeksa trekt vergezeld door Itall- aansche troepen mee op. Men spreekt tegen dat hil als elds dienst zou doen. Ook enkele Abessijnsche vetera nen die onder Menellk hebben gestreden bU Adoea bevinden zich bli de Italianen, evenals een colonne Danakils die de linker vleugel innemen op de grens der Danakil- woestijn. De voorbereidingen van dit offensief elschten 3 weken onafgebroken arbeid en het vervoer van tienduizend ton levens middelen en munitie door 3500 vracht auto's. ASMARA 4 Nov. (Reuter). Een gisteravond uitgegeven officieel communiqué bevestigt den opmarsch aan het Noordelijke front en kondigt terelH- kertijd aan dat ook de troepen ln Son.all- land oprukken. Het Inboorlingenkorps aan het Noorde lijk front was eisteren te Hausien Vol gens Itallaansche berichten zouden de troeDen bij hun opmarsch met vre igde door de bevolking der dorpen zijn ontvan gen. Generaal de Bono begaf zich met zijn staf naar het gebied 't zuiden van Aai- grat om den opmarsch eade te slaan. De AbessUnsche strijdkrachten die z,ch bij 't naderen der Italianen verder heoben teruggetrokken schijnen zich ten Zuiden van Makalle te verzamelen Italiaansche verkenningsvliegtuigen heb ben gisteren in het gebied van Amba Alatsji ten zuiden van Makalle Abessijn sche troepen waargenomen, die Noord waarts trokken en wier sterkte od 10.000 man wordt geschat Hieruit leidt meu tl. dat de Abesstinen voornemens zitn bij Makalle weerstand te bieden. De Italianen schijnen in de sectoi van Setit die den toegang naar Gosdar vcrir.t voorlooDig een afwachtende houding aan te nemen Naar verluidt zouden zich in dezen sec tor sterke Abesstinsche afdeelingen ge concentreerd hebben. Itallaansche vliegtuigen hebben ln het gebied van Om Ager duizenden kamee- len waargenomen, nabij de grens van Soe dan. Waarschijnlijk verwacht men aan Italiaansche zijde in dit gebied een krach tiger Abessijnschen tegenaanval, tegelij kertijd met een aanval der Abessijnen in de richting van Makalle. ASMARA, 4 Nov. (Reuter). De Italiaan sche troepen in het Noorden, welke over een front van 100 mijlen breedte in de richting van Makalle oprukken ontmoe ten weinig tegenstand. De berichten mel den, dat behalve kleine schermutselingen de voornaamste hindernis gelegen was ln de moeilijkheden van het terrein. Men koestert de hoop wanneer het hui dige tempo kan worden volgehouden, reeds vandaag met de voorhoede bij Ma kalle te zijn. ADOEA. 4 Nov. Reuter i. Het offensief is tegelijk ingezet op het Somallfront en het front van Tlgré De fronten strekken zich uit van Dankali tot Soedan en So- maliland tot Cenya. Te Dessie moeten vijandelijke troepen zijn samengetrokken. Alvorens van Edugi Hamus te vertrekken brachten afdeelin gen zwarthemden de laatste eer aan een klein monument dat ls opgericht op de plaats waar het stoffelijk overschot van 1 officier met 17 minderen rust. die ln 1896 sneuvelden. ADDIS ABEBA, 4 Nov. (Reuter). - Te Gorahai zijn 30 vrouwen en 50 kinderen bij een bombardement door Italiaansche vliegtuigen gedood. De verdere besprekingen. LONDEN, 4 Nov. (Reuter). De minister van Buitenlandsche Zaken, Sir Samuel Hoare en de onderstaatssecretaris hadden Zondagmiddag een conferentie met minis ter-president Baldwin. Omtrent de bespreking te Genève van Hoare met Alolsl meldt de diplomatieke correspondent van Dally Telegraph dat Alolsi richtlijnen heeft aangegeven voor een wapenstilstand. Hij heeft zijn bezorgdheid te kennen gegeven over de ontwikkeling ln Zuid- en Midden Europa, die ontstaan zou wanneer de op Italië uitgeoefende druk te groot wordt. Daarop zou Hoare zijn eigen opvattin gen over grondslagen voor regeling van het conflict hebben uiteengezet. Op de vraag van Aloisi de Britsche strijdkrach ten in de Middellandsche Zee te vermin deren. was geantwoord, dat een derge lijke maatregel niet ln overweging geno men kan worden, zoolang de tegen Groot Brittanniè gerichte propaganda en de concentratie der Italiaansche troepen aan de Egyptische grens voortduurden. De bespreking tusschen Hoare en Laval hebben eiken twijfel over de Fransch- Engelsche samenwerking uit den weg ge ruimd. Deze belangrijke overeenkomst heeft een practlschen vorm gekregen door de plannen die de staven der belde landen hebben uitgewerkt. De Britsche delegatie heeft den indruk dat de onderhandelingen over Abessynië moeilijk zijn en veel tijd zullen kosten. De Parijsche correspondent van de „Ti mes" meldt dat berichten uit goede bron melden, dat Aloisi ln zijn bespreking met Hoare een tegemoetkomende houding heeft getoond. De sancties. ROME, 4 Nov. (Reuter). Mussolini ont ving acht avlateurs, aan wie hij gouden medailles ter hand stelde voor ln 1934 ver beterde records. Alle vliegers boden onmiddellijk hun me dailles aan ten behoeve van de Italiaan- sche schatkist. DE OSSCHE MISDADIGERS STAAN TERECHT. Italiaan te Djibocti mishandeld. ROME, 4 Nov. (Reuter). Een missionaris van de Consalata-orde te Turijn, pater Clravegna, is naar de bladen melden ln de Inboorlingen wijk te Djlboeti mishandeld. Zijn verwondingen zijn evenwel niet van ernstlgen aard. De bladen melden verder nog. dat de Italiaansche consul bij de Fransche kolo niale autoriteiten een formeel protest heeft ingediend. De aanvallers zijn gear resteerd en gevangen gezet Pater Clravegna was een der laatste Ita lianen. die Abbis Abeba verliet. Hij wachtte te Djlboeti op een gelegenheid om naar Italië terug te keeren. Tecle Hawariate te Addis Abeba. ADDIS ABEBA. 4 Nov. (Reuter). Gister avond ls ln het keizerlijke paleis een ban ket met rauw vleesch aangeboden ter eere van Tecle Hawariate. die naar Addis Abeba ls teruggekeerd Aan het einde van het feestmaal stond Hawariate op en verklaarde onder aandoe ning: ..We moeten alles aan het land ge ven wat we bezitten," en hij haalde een pak Fransche bankbiljetten ten bedrage van frs. 52.500 uit zijn zak, dat hij aan den negus overhandigde met de woorden: „Dat is mijn bijdrage" Vervolgens zette hij den generaals en den ministers den toestand in Europa uiteen en de spanning welke het conflict ln Europa heeft doen ontstaan. Hij verklaarde alles te hebben gedaan, wat hij kon. Thans zal hij naar het slagveld gaan Hij spoorde aan voort te gaan de Ita lianen te doen wachten, dit geeft de beste kans op succes: den oorlog verlengen en den vijand uitputten! Abessijnsch bijgeloof. HARRAR. 4 Nov. (A.N.P.i De gedrukte stemming, die hier heerschte na het ver trek van Dedzjamatsj Nasslboe, heeft plaats gemaakt voor een wilde Jubel, en wel op ietwat eigenaardige gronden. De inboorlingen, die verstoken zijn van nieuws van de fronten en bovendien zeer bljgeloovig bestudeeren de krijgskansen met weinig begrip voor strategie doch met grooten aandacht voor al of niet gunstige voorteekens. De voorteekens schijnen Zon dag zeer gunstig te zijn geacht. Ten eer ste begon de maand van Sint George, vol gens de overlevering een geluksperlode. op een Zondag. Vervolgens viel er een hevige regen, iets wat in dezen drogen tijd ongekend is. De Abessijnen meenen hier in een goed voorteeken voor de overwin ning te mogen zien. De volgende drie weken beslissend. ROME. 4 Nov. (A.N-F.) In officieele krin gen worden de komende drie weken be schouwd als zeer gewichtig voor de ont wikkeling van het Abessijnsch conflict. Met name zou in deie periode waarschijn lijk de beslissing moeten vallen, of het conflict zich over Europa zal uitbreiden. Herdenking te Rome. ROME, 4 Nov. (Reuter). De 17de ver jaardag van de overwinning in den we reldoorlog staat in het teeken der sanc ties en het offensief ln Abessynië De bladen wijzen er nogmaals op dat Vitto- ria Venito beslissend is geweest en dat Groot Brittanië en Frankrijk de overwin ning in den grooten oorlog danken aan den steun van Italië dat niet beloond ls geworden. De bladen herinneren aan de 180.000 dooden, de 1.100.000 gewonden en de 478.000 verminkten. Na de bitterheid en de ongerustheid van de laatste dagen ls het thans het gevoel van kracht dat, zoo zegt men, zal zegevieren. Er wordt aan herinnerd, dat de Koning een jaar gele den aankwam te Mogadisioe om een reis in Somaliland te maken. Vanmorgen wer den door een kanon een aantal schoten gelost, terwijl een plechtige Heilige Mis werd gecelebreerd Detachementen van alle wapens brengen de autoriteiten op het Exedrueplein eerbewijzen. Voor het al taar des vaderlands is een eerewacht op gesteld. Na de heilige mis verwijlde Mus solini en de andere regeeringsleden eenige oogenbllkken bij het graf van den onbe kenden soldaat. IJSHOCKEY. AMSTERDAM—BRUSSEL. Op de Kunstijsbaan te Amsterdam heeft de Amsterdamsche ploeg, met een drietal Canadeezen versterkt, zoowel Za terdag als gisteren tegen Brussel gespeeld. De belangstelling was gering. Beide malen won Amsterdam met 81. KORFBAL. KLIMOP I—DIE HAGHE II. In een spannenden strijd ls het Klimop gelukt 2 kostbare puntjes binnen te halen. Direct valt Klimop vlot aan. Succes komt echter onverwacht aan den anderen kant als mej. Piel)te zuiver voor Die Haghe doelpunt. In zijn enthousiasme haakt een Die Haghe-heer. wat Klimop een straf- worp oplevert. Deze wordt door A. Belt onberispelijk genomen. Mej. de Kroon profiteert dan van een fout in de verde diging en maakt 21. Vlak hierop maakt een Die Haghe-dame minder fraai gelijk. Met Volsin ln den aanval scoort Die Haghe 2—3. J. Belt weet echter met een ver schot gelijk te maken. Na de thee neemt Klimop het spel geheel ln handen. A. Belt maakt van onder den paal 43, terwijl mej. G. Sluis den voorsprong nog vergroot 5—3. Eenmaal scoort Die Haghe sog tegen S4 en zoo komt het einde. DE ZESDE ZITTING TE DEN BOSCH. Hedenmorgen heeft de Bossche recht bank de zesde zitting ter berechting van de Ossche misdaden aangevangen. De moord op Van Galen. Het eerst komt voor het hekje de 33- Jarlge Ossche arbeider Jacobus Johannes van Berne, wien ten laste ls gelegd, dat hij op 11 December 1929 te Oss opzettelijk Gerardus van Galen van het leven heeft beroofd door hem met een mes een steek ln den rug toe te brengen, tengevolge waarvan het slachtoffer spoedig overleed. Subsidiair ls hem mishandeling met doo- delljk gevolg ten laste gelegd. Na de voorlezing der dagvaarding vraagt de president aan den verdachte: „Is dat zoo?" Verdachte: „Als lk het gedaan heb, dan heb ik het niet opzettelijk gedaan, daar lk toen flink dronken was." President: ,.U weet toch wel, dat u zelf gewond werd. Er heeft dus een vechtpartij Dlaats gehad, waaraan u hebt deelgeno men!" Verdachte: „Ik geloof ook wel. dat lk het gedaan heb, maar zeker weten doe lk het niet." President: „U hebt toch eenige verkla ringen afgelegd, waaruit vast staat, dat u er alles vanaf weet!" Getuige H. Soethout. opperwachtmeester van de marechaussee te Venlo. voorheen te Oss. had een onderzoek Ingesteld ln het café, waarin de vechtpartij had plaats ge had Alles lag er overhoop en de café houder had hem direct verklaard, dat er een mes werd vermist. Volgens de meening van getuige staat verdachte ongunstig bekend. Ook Van Ga len had geen gunstige reputatie. Getuige Van Kempen. Inspecteur van politie te Oss. geeft ook Inlichtingen om trent verdachte's reputatie. HU heeft alle medewerking verleend, om deze zaak tot klaarheid te brengen. Na verhoor van den deskundige dr. B. Mettrop. arts te 's-Hertogenbosch wordt als getuige gehoord mej. J. de Ble van Maaren. Zij zegt. dat de verdachte haar een be zoek heeft gebracht, toen hij uit het Huls van Bewaring te Den Bosch was ontsla gen .Koosje" (Van Berne) heeft toen veel verteld van de vechtpartij in het café van De Louw. Aarzelend vertelt dan de vtouw, dat „Koosje" tegen haar heeft gezegd: „Ik heb een groot mes genomen en ik heb er Van Galen mede aan den grond vastge- stoken. Ik kan wel duizend moorden op mltn geweten hebben". De verdachte springt dan op en zegt, dat de verklaringen door deze vrouw afge legd haar door wachtmeester De Gier zijn afgeperst. De President: „U moet hier zulke taal rüet spreken". Verdachte zegt dan, dat alles ls gelogen. Een boer kan dat zelfs wel snappen en wie gaat er nu zeggen, lk heb duizend moor den op mijn geweten? Rechter Schroder zegt tegen den ver dachte: „Ik vind Je houding hier zeer on gepast. Je weet goed of je Van Galen al dan niet hebt vermoord!" De verdachte zegt, dat wachtmeester de Gier alle getuigen heeft bang gemaakt. Getuige mej. J. M Arts vertelt, dat de verdachte met een bebloed gezicht de keu ken van het café ls binnengekomen en van de tafel een groot broodmes heeft ge nomen Getuige W. Kooien zegt, dat de verdach te ruzie had gemaakt met Van Galen. Ver dachte bloedde aan het gezicht. Hij is daarna weggeloopen maar kwam eenige oogenbllkken later terug Wat er precies gebeurd is weet getuige niet, doch van Galen zakte plotseling ineen. Nu wordt als getuige gehoord Petrus Franclskus de Louw, ln wiens café de vechtpartij heeft plaats gehad. President: „U bent nu geen kastelein meer. Ik hoop, dat u thans geen kaste leinsverklaringen zult afleggen. Wat hebt u van de vechtpartij gezien? Getuige zelde van de vechtpartij nlds gezien te hebben, daar hij juist bezig was de glazen te wassehen. President: „Er is met een mes gestoken, een broodmes. Hebt u dien avond geen mes vermist?" Getuige geeft dit toe President: „Dit mes ls des morgens na den moord weer bij u teruggebracht. Wat hebt U met dat mes gedaan?" Getuige zegt, dat hij het mes heeft weg geworpen De president vraagt hem waarom of hij dat gedaan heeft. Getuige: „Ik weet het niet." President: „Zat er geen bloed aan het mes?" Getuige: „Ik weet het niet, lk heb het mes niet bekeken." De Officier van Justitie waarschuwt den getuige zich niet aan meineed schuldig te maken. De getuige blijft echter bij zijn verklaringen Getuige P. H. van Rooy ln het Huls van Bewaring te Breda gedetineerd verklaart, dat van B„ nadat hij uit het Huls van Bewaring was ontslagen, met hem over van Galen heeft gesproken. Van B. zei toen tegen hem: „Als ik hem niet gesto ken had, dan zou hij het mij hebben ge daan De gedetineerde arbeider uit Oss Marlnus de Reuver verklaart met van B. over de bewuste vechtpartij te hebben gesproken. Van B. heeft hem toen gezegd: „Van Ga len had mij driemaal met een mes gesto ken; ik ben toen naar de keuken gevlucht, heb daar een broodmes weggenomen en toen heb ik van Galen gestoken." De verdachte ontkent zooiets tegen de Reuver te hebben gezegd. Ik heb alles be kend wat ik heb misdaan, zegt hij en als ik dit feit zou hebben misdreven, dan zou ik het ook hebben bekend. De Officer: „U hebt een groote wasch- lljst. vijftig misdrijven, U kunt er dubbel en dwars voor gestraft worden. De Officier van Justitie, mr. van Ever- dingen noemt in zijn requisitoir de houding van verdachte zonderling. Hij heeft zich aan een geheele reeks van misdrijven schuldig gemaakt, waarbij er velen zijn van ernstlgen aard. Hij heeft deze alle bekend en daarom vindt spr. het eigenaar dig, dat hij dit misdrijf niet wil bekennen. Spr. acht bewezen, dat verdachte zich aan doodslag heeft schuldig gemaakt Daar de verdachte zich aan tal van lnbraktj roofovervallen en vijftig andere kleinere misdrijven heeft schuldig gemaakt, mor; hem een groote straf worden opgelegd Spr. requireerdc een gevangenisstraf v», tien jaar met aftrek van het voorarrest Mr. P. Scheefhals bestrijdt ln zijn plt|.' dool verschillende getuigenverklaringen zegt dat verdachte het recht heeft z'nelgtn leven te beschermen. De roofoverval te Lith. Vervolgens wordt behandeld de ln den nacht van 30 op 31 Mei 1932 te Lith gt. pleegde roofoverval ln de woning van dt gezusters van Eldijk, die door de daden op ergelljke wijze zijn mishandeld. De bult bestond hier uit 'n bedrag van on geveer f. 10.— aan geld, een paar medail. les, sigaren en sigaretten en een pot met sterken drank. Verdachten ln deze zaak zijn de 3j. Jarige arbeider J. J. van Galen en de 3J- jarige arbeider J. A. van den Akker, dit ervan beschuldigd worden, dat zij het mis drijf tezamen en ln vereenlglng met één of meer anderen hebben gepleegd. De laatste wordt subs, beschuldigd van medeplichtigheid, door op den uitkijk V, hebben gestaan en van schuldhellng. Verdachte Van Galen legt een volledige bekentenis af en zegt. dat hij met den dikken Toon de Soep. Bijs de Sljp en Van den Akker naar Lith was gegaan Aangekomen bij de woning van de ge- zusters van Eldijk heeft hij Van den Akker bevolen om op den uitkijk te gaan staan ZIJ hebben toen maskers voor gedaan. Verdachte heeft een raam opengeschoven, waardoor zij met hun drieën zijn binnen gegaan Hij zelf heeft een der zusters vast gehouden en een kussen op haar hootd geduwd. Met de twee anderen heeft hy het huts doorsnuffeld. Het gevonden geld ls onderling verdeeld. De medailles hebben zit weggeworpen De verd. v. d. Akker geeft toe met 3 an dere personen te hebben afgesproken te gaan Inbreken by de gezusters v. Eldyk, wel heeft hy slechts op de uitkyk gestaan Verd. weet niet meer of hy geld of sigaren heeft ontvangen. De officier van Justitie acht het aan beide verdachten tenlaste gelegde bewezen Belden staan ongunstig bekend. De ver dachte v. G. heeft reeds 8 jaar gevangenis straf gehad en in 1933 werd tot 3 Jaar ver oordeeld Spr. elscht tegen van G. een gevangenis straf van 9 Jaar zonder aftr. van het voor arrest en tegen v. d. Akker een straf van 6 laar met aftrek van het voorarrest. Nadat de ujtspraak was bepaald op II November wordt de zitting tot 2 uur ge schorst. HAAGSCH GERECHTSHOF. Wegens diefstal van eenige kisten mar garine uit een pakhuis te Leiden zyn W S. en A S. aldaar, door de rechtbank ver oordeeld, resp. tot zes maanden en vier maanden gevangenisstraf. Dit vonnis werd bevestigd. Wegens het gebruik maken van valsche merken is A. H. van der V. te Nieuwveen door de rechtbank te 's-Gravenhage ver oordeeld tot zes maanden gevangenis straf. Het Hof vernietigde dit vonnis en legde thans de straf voorwaardelijk op met onder toezicht stelling van den ver dachte. HET TREKKEN VAN TANDEN ZONDER BEVOEGDHEID De Advocaat-Generaal by den Hoogen Raad mr. Bergers, concludeerde heden tot verwerping van het cassatieberoep van P. M B die door de Rechtbank te Haar lem ls veroordeeld tot 14 dagen voor waardeiyk en f. 150 boete wegens het trek ken van tanden, terwijl hy niet bevoegd zou zhn geweest tot het uitoefenen van de volledige tandprothese. De veroordeelde had n.I. geweigerd zich te onderwerpen aan het krachtens de wet Ingestelde examen ter viseering van het diploma Arrest 2 December. IJMUIDEN, 4 Nov. 1935. Tarbot per K.G. f. 0.80—0.72; Griet per kist van 50 K.G. f 30—12.50: Tongen per K.G. f. 1.020.70; Middelschol per kist van 50 K G f 23—18; Zetschol f. 21—15; Kleine Schol f.19—7; Schar f 9^4.80; Tongschar f34—21Roggen per 20 stuks f. 16.50—111 Vieeten per stuk f. 2.501.10; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.6—1.58; Groote Schelvisch f.2213.50; Middel Schelvisch f.2214; Kleinmiddel Schel visch f 19—12; Kleine Schelvisch f.16- 7.50: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.46 35; Gullen per kist van 50 K G. f-,1"— 4.90; Lengen per stuk f. 1.350.40; Heilbot per K G f. 0.80—0.42; wyting per kist van 50 K.G. f. 5.30—3.10; Koolvisch per stuk f. 1.0.20; Makreel per kist van 50 K.G. f. 8—6.30. Aanvoer 3285 kisten versche haring. Prijs f.4—2.30. en 160 kantjes pekelharing. Steur f. 7.20—7.05. Volle f.8.30, yie f.6.60 per kantje. Aangekomen: 12 stoomtrawlers. IJM. 89 met f.1390; IJM. 64 met f.1420: IJM. 384 met f.1880; IJM. 96 met f.22101 IJM. 19 met f.3780; IJM. 130 met f. 16401 IJM. 10 met f.3000; IJM. 2 met f. 2990, IJM. 60 met f.1840; IJM. 168 met f.26101 IJM. 72 met f 1600; RO, 16 met f.14901 de KW. 169 met f.290; KW. 86 met f-1050. KW. 75 met f.320; KW.59 met f.770; KW. 114 met f. 400; KW 107 met f. 520; KW 177 met f.380; KW. 178 met f.380; KW. 124 met f.340; KW. 153 met f.410; KW. 44 me f.420: KW 130 met f 760; KW. 173 met f 430; KW. 52 met f. 330 en de logger KW- 5b met 24 last pekelharing; de KW. 20 met f. 3320 voor pekelharing, en de IJM. •190 met f.930; SCH. 210 met f.1150; SCH. 84 met f.800: SCH. 53 met f.1210; SCH. 342 met f.1020; SCH. 20 met f.400; KW' 110 met f.970; KW. 167 met f.1060: KW. 33 met f. 1080; KW. 43 met f.460: KW. 16 inet f 190; KW. 69 met f.620; KW. 3 met f 700; KW. 5 met f. 410 voor verscw haring. Voorts de KW. 43 met 181; KW. 47 met 516; KW. 102 met 441; KW. 110 met 323. KW. 167 met 253; KW. 33 met 239; KW- 161 m, 660: KW 141 met 670; KW. 69 met 425. SCH. 20 met 255: SCH 210 met 204, SCH. 84 met 374: SCH 53 met 351: SCh- 297 met 326; SCH 342 met 15 kantj" pekelharing voor Katwyk. De besommingen zijn niet officieel. »-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2