Wegenverbetering in Zuid-Holland. Thijs IJs verovert het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 4 November BINNENLAND. DE ZAAK VAN DEN GEWEZEN HAAGSCHEN POLITIE COMMISSARIS. DE INSTRUCTIE IS NOG NIET AFGELOOPEN. (Van onzen reis redacteur) In het voorloopig verslag van de Tw eede Kamer op de begrooting van Justitie is o m. aangeroerd de zaak van den vroege- ren hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage. den heer F. van 'tS.. over wiens handelingen ten aanzien van een van de familie Van Vredenburch ontvan gen geldsom indertijd allerlei geruchten de ronde deden. Men zal zich herinneren, dat een commissie van arbiters, bestaande uit bekende en hoogstaande Nederlanders, na een langdurig onderzoek tot de uit spraak is gekomen, dat de familie Van Vredenburch niet heeft kunnen bewijzen, dat de heer Van tS. een zeker bedrag, hetwelk hij van de familie had gekregen om uit te betalen aan een dame. die uit hoofde van haar betrekkingen met een van de leden der familie v. V. een vorde ring op deze zou hebben, ten eigen bate had aangewend. Onbeantwoord bleef daarbij evenwel de vraag, of de gewezen hoofdcommissaris rich aan een strafbare handeling had schuldig gemaakt en of wat de familie Van Vredenburch voor de commissie van arbiters niet had kunnen bewijzen, niet toch was geschied. De heer Van 't S had in ieder geval het tegendeel evenmin aan nemelijk gemaakt, ofschoon dat in dit civiele geding ook niet van hem geëischt werd In een strafrechtelijk onderzoek, .waarbij de justitie zelf een enquête naar de feiten instelt, in tegenstelling tot een arbitrage-commissie, die te beslissen krijgt over de feiten, welke haar door de partijen worden voorgelegd, kan op deze vraag een meer afdoend antwoord worden ge geven De minister van Justitie heeft eenigen tijd geleden medegedeeld, dat een dergelijk onderzoek zou worden ingesteld Sindsdien heeft men echter over deze zaak niets meer vernomen. In de Tweede Kamer is nu ongerustheid dienaangaande tot uiting gekomen Met name waren sommige leden beducht, dat deze zaak in den doofpot zou worden ge stopt. waarvoor reeds eerder vrees had be staan. Van betrouwbare zijde vernemen we nu. dat deze vrees geheel ongegrond is. Er schijnt geen sprake van te zijn, dat de kaak wordt verdoezeld, en onze inlichtin gen wijzen erop. dat wel degelijk door de justitie de noodige aandacht eraan wordt besteed. De zaak is echter nog steeds in Instructie, daar zij zeer ingewikkeld is en de gegevens tamelijk vaag waren. Het feit, dat het voornaamste bewijs stuk volgens de mededeeling van den heer yan 'tS. indertijd met goedvinden van beide partijen verbrand is. bemoeilijkt het onderzoek in hooge mate. Eerlang hoopt de justitie er evenwel mee gereed te ko men, waarna de vraag aan de orde zal worden gesteld, of er aanleiding tot een strafvervolging bestaat. DE NIEUWE OPCENTEN OP BELASTINGEN. VERSTERKING DER MIDDELEN VOOR HET WERKLOOSHEIDS SUBSIDIEFONDS. Verschenen is de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer betreffende heffing van opcenten op enkele belastin gen ter versterking van de Inkomsten van het Werkloosheidssubsidiefonds. Aan dit stuk ontleenen wij het volgende: De meening. dat hier een belastlngver- kwaring ten bate van de algemeene mid delen wordt voorgesteld onder den schijn, dat dit geschiedt ten bate van het Werk loosheidssubsidiefonds, gaat er van uit, dat het rijk verplicht zou zijn voor de kosten der werkloosheidsvoorziening f53 millioen bij te dragen. Dit uitgangspunt is echter onjuist. Gelijk de minister reeds bij her haling als zijn meening heeft uiteengezet, ls het lenigen van de gevolgen der werk loosheid primair de taak der gemeenten. Het zou echter met de juiste verdeeling (lier lasten naar draagkracht in strijd zijn. en het is bovendien onmogelijk gebleken, Bat iedere gemeente haar eigen uitgaven te dezer zake ook volledig draagt. Er moest derhalve naar een weg gezocht wor pen. waardoor ook de belastingplichtigen in andere gemeenten in deze kosten zou den bijdragen. Brengt men de nieuwe heffingen ten bate van de algemeene middelen, dan zal het, wanneer eindelijk de werkloosheid tens zal gaan verminderen, veel moeilijker iijn tegen te gaan, dat het dan vrijko mende bedrag op het rijksbudget zal wor den gebezigd voor andere doeleinden. Er zijn immers in de laatste jaren zoovele op zichzelf hoogst onaangename bezuini gingsmaatregelen genomen moeten wor den. dat niet anders te verwachten is. dan dat. wanneer betere tijden gaan aanbre ken, bij velen de wensch zou opkomen, om die maatregelen ogedaan te maken, in- stede van tot verlaging van belastinghef fing over te gaan. De leden, die bezwaar maken tegen de toevoeging aan het Werkloosheidssubsi diefonds van heffingen, welker opbrengst lilet bij voorbaat vaststaat, en die boven dien een tijdelijk karakter dragen, zien over het hoofd, dat ook bij de bestaande regeling de positie van het fonds aller minst blijvend is geregeld. Wat de heffing van opcenten op het feegelrecht van buitenlandsche effecten aangaat, heeft nadere overweging den mi nister geleerd, dat hier een eenigszlns eenvoudiger regeling kan worden getrof fen dan aanvankelijk in het ontwerp is opgenomen. Op deze effecten worden reeds opcenten geheven, n.l. 80 op aandeelen in buitenlandsche maatschappijen en 100 op andere buitenlandsche effecten. De een voudigste wijze van heffing der nieuwe opcenten is daarom om deze getallen te verhoogen tot 100 en 120 opcenten. De daartoe noodige verandering in de artikelen 3 en 6 van het ontwerp wordt aangebracht door nota van wijziging. MINISTER OUD OVER „HET PLAN". Geen vergrooting. maar slechts verschuiving van de koopkracht. In een te Leeuwarden gehouden verga dering van de federatie Friesland van den Vrijz. Dem. Bond sprak minister Oud voor een zeer groot aantal toehoorders. Na ach tereenvolgens de ontwikkeling van den financieelen toestand en het probleem der werkloosheid te hebben behandeld, besptak de minister de aanpassingspolitiek van de regeering, welke door velen beschouwd wordt als een politiek van afbraak. Aan passing wil echter zeggen: rekening hou den met het mindere welvaartspeil, en de tering daarmee in overeenstemming bren gen. Helaas schijnen velen dat in onzen tijd nog niet te kunnen De S.D.A.P. wil door het Plan van den Arbeid de koopkracht verhoogen en daardoor de welvaart bevor deren. Men vergeet echter zei de mi nister dat hierdoor de koopkracht niet vergroot, maar slechts verschoven wordt Natuurlijk kent de regeering groote waarde aan het plan toe. die het verdient ten aan zien van de koopkracht. Ook wil de S.D.A.P. voor verruiming van werkgelegenheid drie Jaren f. 200 millioen uittrekken en wil. dat de regeering daarvoor een vlotte leenings- politiek voere Daarvoor is echter noodig, dat men geld kan krijgen, en dat Juist was den laatsten tijd niet heel gemakkelijk. Wij bevinden ons in een moeilijken tijd, ook de regeering is daarvan ten volle over tuigd. Allerlei maatregelen heeft zij moeten treffen op korten termijn om vele takken van bedrijf voor ondergang te kunnen be hoeden. Slechts langzaam zullen wij daar door naar betere tijden kunnen geraken. Ieder bouwe daaraan steen voor steen mee. HANDELSBELANGEN EN LANDBOUWCRISISMAATREGELEN. De Middenstandsbonden verzoeken ruimer bevoegdheid voor den nieuwen Regeeringscommissaris. Blijkens bericht van den Regeerings- persdienst heeft de Minister van Land bouw en Vlsscherij in samenwerking met zijn ambtgenoot van Handel, Nijverheid en Scheepvaart besloten om het College van Regeeringscommissarissen uit te brei den met een lid. dat belast zal worden met de behartiging van dc industrieele belangen bij de Landbouwcrisismaatrege len. De hoofdbesturen der drie Nederland- sche Middenstandsbonden hebben hierin aanleiding gevonden, onder de aandacht van deze ministers te brengen, dat niet alleen industrieele belangen, doch wellicht in nog sterker mate handelsbelangen bij de uitvoering van de Landbouwcrislsmaat regelen betrokken zijn. Het grootste deel van den groot- en kleinhandel in levens middelen is aan voorschriften van dien aard onderworpen en het is in midden- standskringen steeds als een ernstig be zwaar gevoeld, dat de vertegenwoordiging van de handelsbedrijven in de verschil lende crisisinstanties zoo weinig effect sorteert. De drie Nederlandsche Middenstands bonden verzochten daarom den Ministers om aan den door hen aangewezen func tionaris, in wien ook hunnerzijds hef vol ste vertrouwen wordt gesteld, mede de be hartiging van de handelsbelangen bij de landbouwcrisismaatregelen op te dragen. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Een adres aan Regeering en Kamer. Het hoofdbestuur van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond in Nederland heeft een adres gezonden aan de Tweede Ka mer. benevens aan de Ministers van Justitie. Landbouw. Vlsscherij en Finan cien inzake het ingediende ontwerp- Pachtwet waarin bezwaren worden ont wikkeld tegen het feit dat aan de in te stellen Kamers voor pachtzaken zeer veel wordt overgelaten zonder dat hiervoor richtlijnen worden aangegeven: tegen de bevoegdheid van den rechter ook de over eenkomst te wijzigen, waarom adressant achter art. 9 een nieuw artikel zou wil len zien ingevoegd; tegen de onbevredi gende regeling van de opzegging der overeenkomst in art. 36 van het ontwerp alsook tegen het feit dat geen hooger be roep mogelijk is. WAARSCHIJNLIJK HEENGAAN VAN THESAURIER-GENERAAL. Diepgaande verschillen van opvatting tusschen mr. Van Doorninck en andere autoriteiten. Op grond van hetgeen ons ter oore komt, hebben wij goede reden om aan te nemen, dat de thesaurier-generaal van het departement van Financiën, mr. dr. A. van Doorninck tegen 1 Januari 1936 uit zijn tegenwoordige functie ontslag heeft verzocht. Dit verzoek om ontslag komt allerminst onverwacht. Langen tijd al kon men hier en daar vernemen van diepgaande ver schillen van opvatting tusschen mr. Van Doorninck en andere vooraanstaande figu ren in het openbare leven ten aanzien van allerlei problemen betreffende het flnan- cieele beleid in den ruimsten zin van het woord. Moeilijkheden van dezen aard dateeren reeds van een tijd vóór het tegenwoordige kabinet, b.v. uit de dagen, dat jhr. De Geer nog minister van Finan ciën was. Men beleeft dus nu alleen het slot van een proces, dat al eenige Jaren gaande was. „Hbld." - DE WERELDJAMBOREE DER PADVINDERS. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Padvinders is er in geslaagd het voor de organisatie van de Wereldjamboree in 1937 benoodigde garantiefonds en het werk kapitaal, tezamen f. 75.000 groot, bijeen te brengen, zulks met steun van onderschei dene gemeentebesturen, openbare licha men, particulieren en ten slotte van de regeering. welke bereid bleek f. 20.000 in het garantiefonds te storten. Thans hangt het van de medewerking der overheid af of men de uitnoo.diging accepteeren zal. Op de Provinciale begrooting voor 1936 drie millioen uitgetrokken. Voor aanleg en verbetering van de groote verkeerswegen in Zuid-Holland is op de provinciale begrooting voor 1936 f. 3.000.000 uitgetrokken. iDe uitgaven over 1933 heb ben f. 2.302.119.24 bedragen). Binnenkort zal kunnen worden aanbe steed de verbetering van het gedeelte GoudaHaastrecht terwijl daarna en zoo veel mogelijk aansluitende aan de verbete ring van het eerste gedeelte, zal worden uitgevoerd de verbetering van het gedeelte HaastrechtOudewater. In verband met de besprekingen met den Minister van Waterstaat over een even- tueele opheffing van den spoorweg Gouda- Schoonhoven kon met het uitwerken der plannen van de verbetering van de wegen Gouda-Bergstoep en Bergambacht-Schoon hoven niet worden voortgegaan. De Minis ter heeft thans verklaard in beginsel geen bezwaar te gevoelen voor opheffing van den spoorweg en overdracht van de baan aan de Provincie ten beheove van den aan leg van wegen. De besprekingen gaan thans over de koopsom die de provincie voor de baan aan het rijk zal moeten be talen alsmede over de te treffen maatre gelen tijdens het overgangstijdperk, gedu rende hetwelk de spoordienst zal zijn opge heven. doch de nieuwe weg zich nog in aanleg zal bevinden. Zoodra deze bespre kingen tot een einde zijn gebracht zal de uitwerking der verbeteringsplannen met spoed verder worden voortgezet. Het ligt in de bedoeling in 1936 de be planting langs de gereed gekomen wegen in het Westland zoo mogelijk voort te zetten. In 1936 zal vermoedelijk het weggedeelte Hillegersberg-Bergschenhoek geheel vol tooid kunnen worden, eveneens het gedeel te ten Noorden van de omlegging om Berg- schenhoek. De voltooiing van den geheelen weg Hillegersberg—Kruisweg kan waar schijnlijk in 1937 tegemoet worden gezien. In 1936 zal getracht worden de perceelen aan te koopen voor de verdere voltooiing van het wegvak Zoetermeer-Stompwijk en zullen de plannen worden uitgewerkt voor de verbetering van den weg Stompwijk- Leiden BoskoopAlphen. Bij den aankoop van terreinen benoodigd voor het wegvak Boskoop-Alphen aan den Rijn worden vele moeilijkheden ondervon den. Voor de benoodigde terreinen werden nl. prijzen gevraagd, welke ver uitgingen boven de waarde dezer perceelen, zoodat zelfs de mogelijkheid overwogen is. om hier een ander tracé te volgen. Sindsdien heb ben de onderhandelingen echter een gun stiger verloop genomen, zoodat thans ver wacht mag worden dat in 1936 alle benoo digde terreinen in eigendom der Provincie zullen zijn overgegaan. Daarna zal de uit voering der werken zoo spoedig mogelijk volgen. De weg WassenaarNoord- hollandsche grens. Omtrent het plan voor de verbetering van den weg WassenaarNoord-Holland- sche grens dat in overleg met den Rijks waterstaat werd opgemaakt en waarin tevens is opgenomen de doortrekking van dezen weg van Wassenaar naar Scheve- nlngen, worden besprekingen gevoerd met het bestuur der gemeente 's Gravenhagc. Middelerwijl is een aanvang gemaakt met de uitwerking der plannen voor een om legging om Katwijk, waarin tevens een nieuwe brug is opgenomen over het Uit- watetringskanaal aldaar, zulks ter vervan ging van de smalle brug Juist ten noorden van de kom van Katwijk. De plannen zijn zoover gevorderd, dat, mocht omtrent het groote plan overeen stemming worden bereikt, spoedig met den grondaankoop kan worden aangevangen. Nieuwe Piet Gijzenbrug. In 1936 zal waarschijnlijk begonnen kun nen worden met den bouw van een nieuwe Plet Gijzenbrug over de Leidsche Trek vaart. De plannen voor den toekomstigen weg van Sassenhelm naar den Nieuwen Rijks weg Oegstgeest naar Haarlemmermeerpol der zijn thans in het stadium gekomen, dat spoedig met den grondaankoop kan worden begonnen. Met B. en W. van Sas senhelm werden besprekingen gevoerd om trent den loop van den weg door het ge meentelijk uitbreidingsplan en omtrent de verlegging van de Sassenheimervaart. De gronden benoodigd voor de aansluiting van den weg aan genoemden Rijksweg wor den thans reeds door bemiddeling van het Rijk aangekocht. Ten aanzien van den weg LeidenNieu we Wetering zal in 1936 getracht worden de benoodigde perceelen te verkrijgen voor verbetering van de bochten nabij de boer derij „Straathof" te Nieuwe Wetering en zullen eenige oude vaste brugjes, welke hinderlijk zijn voor het verkeer, door nieu we worden vervangen. Spoedig zal een aanvang worden ge maakt met het uitwerken der plannen voor den weg RljnsaterwoudeHaarlemmer meerpolder. Omtrent de aansluiting van dezen weg aan den nieuwen Rijksweg door den Haarlemmermeerpolder Is overleg gaande met het bestuur der provincie Noordholland. De werken tot aanleg van een weg langs de Oostzijde van het Aarkanaal zijn voort gezet voor zoover betreft het maken van opritten naar de nieuw te bouwen Rijn brug over het Aarkanaal. Het ligt in de bedoeling in 1936 een aanvang te maken met het afwerken van dezen weg. DE WET OP DE UITVERKOOPEN. Drie proefprocessen te Groningen. In verband met de nieuwe, op 15 Octo ber in werking getreden wet, houdende re geling betreffende het ultverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf, heeft de Groningsche politie Zaterdag in drie ge vallen proces-verbaal opgemaakt, welke proefprocessen ten gevolge zuilen hebben. Het betreft hier overtreding van art. 2 lid 2 dier wet, waar staat vermeld, dat het verboden is om in het winkelbedrijf een verkoop op zoodanige wijze aan te kondigen, dat daardoor redelijkerwijs de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering kunnen voordoen. Naar het oordeel der politie en ook van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke in geen der betreffende gevallen vergunning had verleend, is hier sprake van overtreding, daar dit inderdaad ge vallen zijn van h.i. „tijdelijke voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandigheden". Het eerste geval betreft een groote ad vertentie van een modemagazijn, waar boven vermeld staat: „November-aanbie- ding". Het tweede een reclame-aanbie ding in een krantje, uitgegeven door een winkelier, waarin een reclameverkoop voor den duur van acht dagen wordt aangekondigd, terwijl het derde geval een pamflet van een firma betreft, die iets aanbiedt, dat uitsluitend van 2 tot 7 No vember in verkoop wordt gebracht. Zooals bekend, is in de Tweede Kamar bij de behandeling der wet de wensche- lijkheid bepleit, dat de regeering een op somming zou geven van de aankondigin gen, welke wél en welke niet toelaatbaar zouden zijn. Benoemd werden: verkoop wegens sterf geval, wegens vertrek naar het buiten land. op alle goederen 25"/« korting (of een ander percentage), enz. Men meende, dat deze uitdrukkingen niet geoorloofd zouden zijn. Van andere uitdrukkingen als: speciale goedkoope aanbieding, Februari-aanbie- ding, bijzondere koopjes, e.d.. achtte men de geoorloofdheid twijfelachtig. De politie wijst er op, dat de winkeliers er echter rekening mee moeten houden, dat, ook al verklaarde de regeering. dat h.l. een bepaalde aankondiging al of niet is geoorloofd, de rechter aan zulk een uit spraak, voor zoover zij niet in de wet is opgenomen, toch niet gebonden is. De Justitie zal de al of niet toelaat baarheid van dergelijke aankqndlgingen nu moeten uitmaken. (De Crt.) H.IJ.S.M. KOOPT TWEE SPOORLIJNEN. In de te Utrecht gehouden buitenge wone algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij werd de directie dezer Maatschappij gemachtigd tot aan koop met Ingang van 1 Januari 1936 van de spoorwegen Amsterdam (Haarlemmer meer) Aalsmeer/Uithoorn en Nleuwer- sluls—Hoofddorp—Haarlem, alsmede tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden betreffende de exploitatie van genoemde spoorwegen. Mr. M. STEENBERGHE NAAR GENÈV'E. Met het oog op de technische werk zaamheden van deze week is de Neder landsche delegatie te Genève uitgebreid. De oud-minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe zal heden Ne derland in de economische ondercommis sie vertegenwoordigen, terwijl mr. E O. baron van Boetzelaar de plaatsvervanger van prof. Francois in de juridische com missie wordt. Bovendien zal wellicht de heer Deknatel ook te Genève verschijnen in verband met het opstellen van de lijst der schuld vorderingen tegen Italië, die de staten op grond van de clearing met Italië hebben. Mr. C. Ridder van Rappard, permanent ertegenwbordiger van Nederland bij den Volkenbond, zal natuurlijk de leiding der Nederlandsche delegatie in handen hou den. o BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar we vernemen worden uit overwe ging van bezuiniging met ingang van 1 Mei 1936 de sectie Alkmaar, met ingang van 1 Augustus 1936 de sectie Amersfoort en met 1 November 1936 de sectie Zwolle van den dienst van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen opgeheven. DE AMBULANCE NAAR ABESSTXli Deze week samenstelling van den medischcn staf. Men schrijft ons: Het hoofdbestuur van het Nederlands) Roode Kruis kan met vreugde berichtf dat voor de uitzendlngskosten van Nederlandsche ambulance naar Abesyiri de eerste f. 50.000 zoo goed als bijeen c voor de tweede f50.000 blijft het een C. roep doen op al degenen, die willen m. dewerken om Nederland een waaita plaats te doen innemen tusschen de tenlandsche ambulances, die in Abc™ werkzaam worden gesteld Intusschen kan het hoofdbestuur mek. rieelen. dat In ieder geval een ambulm, uitgezonden zal worden en het nog j,, week de samenstelling van den medisd» staf hoopt te kunnen berichten. Met do leider en den administrateur zal dan den vastgesteld, welke inventaris noolj zal zijn. De noodzakelijke bestellln» kunnen dan geschieden; de voorberei dende werkzaamheden hiervoor zijn reeë uitgevoerd. Met erkentelijkheid kan worden berltM dat het hoofdbestuur verscheidene zenda. gen in natura heeft mogen ontvang waaronder eén instrumentarium van hi thans rustend geneesheer De girorekening is No. 22120: stortinai onder het motto „Abessynlë". DE POSTVLUCHTEN. De Kievit op uitreis is te Bandoeng sa, gekomen. VER. VOOR DE STAATHUISHOUDKIMll EN DE STATISTIEK. De Vereenlglng voor Staathulshoai. kunde en de Statistiek heeft Z* terdag in de Tlvoli-bovenzaal te to terdam haar jaarlijksche algemeene ig, gadering gehouden onder presidium m mej. mr. G. J Stemberg. De hoeren mr D.l Delprat, J. Brautlgam en C. J. P. Zul berg brachten prae-advies uit over hel enderwerp: Welke zijn de oorzaken in huidige depressie in de zeescheepvain welke middelen kunnen te harer generic worden aanbevolen en welke maatregels van de zijde der overheid kunnen voa dit doel bevorderlijk worden geacht Bij de verkiezing van een tweetal nlew leden van het bestuur wegens het niet vaarden van de benoeming van mr. dr 0 v. d. Bergh en het aftreden van prof. 4 H. W. C. BordewUk, werden gekozen 4 heeren prof. dr. J Tinbergen en Th. Ligt hart. Tot plaats van de volgende Jaarver gadering werd Amsterdam gekozen. UIT NED. OOST-INDIE. IR. G. A. H. THIEME. MALANG. 2 Nov.'~(Aneta)Alhier1 overleden de heer ir. G. A. H. Thieme, d recteur van de gemeentelijke waterleidin PERSONEELSREGELINGEN 1 R. C. M. A. MEDAN, 2 Uov. (Aneta). De directie™ de Rubber Cultuur Maatschappij M sterdam" heeft het volgende aan hu Europeesche employe's medegedeeld: lo. Inzake het ontwerp planters-regi ling acht de directie het onjuist, dl mocht het gouvernement eventueele nld we minimum-voorwaarden voorschriira de personeelsvoorwaarden voor de R M. „Amsterdam" zich daarbij zouden ast passen. Dit zou gelijkstaan met het meti werken aan het scheppen van een t# stand waarbij het gouvernement niet a leen de minima maar ook de arbeid voorwaarden gaat dlcteeren. 2o. Op drie Zondagen ln de maand i» len alle bedrijven, voor zoover dit mW lijk is, voor het Europeesch en Inland» personeel worden stilgelegdde harl bea ivacantiedag). op den 16den van eli maand, vervalt. 3o. Een nieuwe tantième-regeling ra assistenten ls in bewerking, welk au sluit op de pensioensregeling, en waan beoogd wordt de helft van de tantli® uit te keeren en de andere helft voor personeel te beleggen. 19. Thijs kwam met zijn visschen zoo heel vlug weer voor 't paleis terug; het vreemde bouwsel scheen, nu de eigenaar aan 't slapen was gegaan, geheel verlaten. Thijs keek 't geval dan eens terdege aan en zag, dat er ook ramen nog in zaten. Dan sprak hij tot de visschen: „Ik ga mij even van den toestand binnen vergewissen; ls de zee meerman ln slaap gevallen, dan gaan wij snel iets doen, dat hem niet bijster zal bevallen. Jullie moeten even op mij wachten." Het was een heele toer om door het raam naar binnen nu te komen; gelukkig dat vriend Thijs zooiets al meer dan eens heeft ondernomen hier zie Je 'm aan 't kozijn reeds hangen. Pas nu maar op, hoor Thijs, dat die booze man je niet kan vangenl M»

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14