LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 4 November 1935 BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding te Hillegom. BELGIE. 0e prijsstijgingen - Politieke botsing bij Antwerpen. Als gevolg van de verhooging van de kosten van levensonderhoud is onder de arbeidersbevolking en vooral onder de mijnwerkers, een actie gaande voor ver hooging der loonen. Het bestuur van de mijnwerkerscentrale heeft bij den minister van arbeid op loonsverhooging aangedron gen. Het socialistische blad „Le Peuple' wijst op de mogelijkheid eener staking, indien de mijnwerkers niet bevredigd worden. De Vlaatjisch-natlonalisten hadden gistermiddag te Antwerpen in een zaal aan den Mechelschen Steenweg een meeting belegd. De socialisten en communisten had den beloofd zich van iedere tegenbetoo- ging te zullen onthouden. Niettemin was een sterke politiemacht op de been. Na de bijeenkomst begaven de Vlaamsch- nationalisten zich in optocht in de rich ting van Berghem. Aan de grens dezer gemeente zagen de Antwerpsche politiebeambten zich genood zaakt de socialisten en communisten, die den stoet tot hiertoe hadden gevolgd, te gen te houden en een scherpe afzetting in te voeren. Op deze wijze konden alleen Vlaamsch-nationalisten hun tocht voort zetten. Een veertigtal Communisten was er niettemin in geslaagd door de afzettingen heen te glippen en jouwend zetten zij hun begeleiding voort. Op een gegeven oogenblik kwam het tot een bijzonder hevig gevecht, waarbij met ploertendooders en met riemen, waaraan looden knoppen waren bevestigd, werd ge- slagen. De politie van Berghem was onmachtig om de vechtenden te verspreiden. Zij moest de hulp inroepen van de rijkswacht, die de betoogers uiteendreef en later overging tot een onderzoek in het in de buurt gelegen lokaal der Vlaamsch-nationalisten. Bij de botsing waren 15 personen ge kwetst van wie een bijzonder ernstige hoofdwonden had opgekropen Deze per soon moest in het ziekenhuis worden op genomen. terwijl de anderen, na verbonden te zijn naar huis konden terugkeeren. Er zijn geen aanhoudingen verricht. o DUITSCHLAND. Hitier te München en Goering in Saar- brücken Weer een deviezen-zaak Nu te München eenige groote bouwwer ken gereed zijn gekomen, hebben eenige nationaal-socialistische autoriteiten een bezoek gebracht aan München. Rijkskan selier Hitier heeft tot de arbeiders, die aan de werkzaamheden hebben deelgenomen, in de voor de nationaal-socialistische be weging historische Loewenbraeu-keller een toespraak gehouden. Hitier zeide o.m: Wij bouwen voor eeuwen en eeuwen. Duitschland. aldus vervolgde de Rijks kanselier. moet weer mooi, sterk en rijk worden Mooi in uiterlijk, sterk in zijn ver bondenheid, rijk aan de goederen en deug den. welke noodig zijn om in dit leven te bestaan. Voor een geestdriftige menigte heeft ge neraal Goering te Saarbrücken een rede gehouden, waarin hij de Saarlanders ge- lukwenschte met hun trouw en degenen bestreed, die het Derde Rijk verwijten, dat het het christendom ynl bestrijden, om 't te vervangen door heidensche opvattingen .Bet Derde Rijk", aldus Goering, „be strijdt politieke partijen, maar geen ker ken". Goering spoorde verder zijn hoor ders aan. zich niet te laten ontmoedigen door eenige moeilijkheden, welke zich mo menteel voordoen. „Alle offers", aldus riep hij uit, „moeten ons licht schijnen, als ze ons slechts toe staan bommen, vliegtuigen en kanonnen te verschaffen. Want op zekeren dag zal het uur slaan, waarop bommen noodzake lijk voor ons zullen zijn, evenals materiaal, voedsel en boter, mits we kanonnen heb ben. Op de boorden van de Saar moet men. meer dan elders in Duitschland al deze overwegingen begrijpen". In het slot van zijn re#e verklaarde Goe ring: Dat de Franschen zich het woord van den Fuehrer herinneren, dat er geen probleem meer zou bestaan, dat beide lan den zou verdeelen, zoodra de Saar-kwestie zou zijn geregeld. Wij willen niets anders dan vrede met Frankrijk. Wij hebben geen roem en militair succes meer noodig. Frankrijk en wij hebben ons gemeten in den grootsten strijd die de geschiedenis kent Wij willen vrede en zijn overtuigd, dat de overgroote meerderheid der Fran- Echen denkt zooals wij. Na een proces van twee dagen heeft het O.M. tegen zuster Anna Schroers van de orde van Onze Lieve Vrouwe te Muhl- hausen aan den Rijn. wegens overtreding van de deviezenverordeningen, in totaal 12 jaar gevangenisstraf. 10 jaar eerverlies en een boete van 750.000 mark geëischt. o FRANKRIJK. Samenwerking der socialisten. Tijdens een congres van de organieke unie der drie politieke onafhankelijk-so- cialistische partijen, de Fransch-socialis- ten, republlkeinsch-socialisten en „socia- listes de France" is besloten samen te werken onder den naam „Republikeinsch- Socialistische Unie". Waarschijnlijk zal de Zaterdag gevorm de „Fransche neo-socialistische Partij" tot deze unie toetreden. Het congres heeft met algemeene stem men de partijverklaring aangenomen, be trekking hebbend op: lo. de verdediging der republiek, waar toe een krachtig optreden tegen de weer- baarheidsafdeelingen wordt geëischt. 2o. de noodzakelijkheid de crisis te over winnen, eft 3o. den vrede te redden, door de inter nationale economie te ngofgamseeren, ENGELAND. Vijfjarig wegenplan De mijnindustrie. Neville Chamberlain, de kanselier van de Schatkist, heeft In een verkiezingsrede voor de radio bekend gemaakt, dat de regeering besloten heeft tot uitvoering van een vijfjarenplan tot verbetering van het wegenstelsel in Groot-Brittannië, waarmede in totaal een bedrag van 100 millioen pond sterling gemoeid zal zijn. De kanselier deelde verder mede. dat de werkloosheidsstatistiek een vermindering van het aantal werkloozen met meer dan 40.000 zal aanwijzen, vergeleken bij het aantal van de maand September Wat de sancties betreft verklaarde Chamberlain, dat het nog te vroeg is om te zeggen, dat de sancties, door den Vol kenbond toegepast, geen doel treffen. Het is duidelijk, dat Italië meent, dat zij doel treffend zullen zyn. te oordeelen naar de maatregelen, die dit land neemt Als zij het zijn. zal de Volkenbond zijn bestaansrecht hebben bewezen, en zal de lreele wereld zien. dat het niet voordeelig is te trachten door geweld grieven uit den weg te ruimen, in plaats van door vreed zame methoden. Alle mijneigenaren hebben het voorstel van den minister voor de mijnen aan vaard, dat beoogt de Invoering van een verkoopcontrole om in zekere mate den toestand ln de mijnindustrie te verbe teren Niets schijnt er evenwel nog op te wijzen dat de mijnwerkers zullen afzien van hun voorstel een stemming te houden vóór of tegen de algemeene staking, want de mijn werkers in Lancashire en Cheshire hebben geweigerd de door de mijneigenaren ge dane voorstellen Inzake directe onderhan delingen aan te nemen. POLEN. De gespannen betrekkingen met Tsjecho-Slowakije. Van gezaghebbende zijde verneemt men, dat ..met het oog op de vele gevallen van schending der Poolsche grens door Tsje chische grensbeambten, zooals laatstelijk Jaworzynka, Lesna, Punczow, Wiskow, Wi°ïka, Godow enz., van Poolsche zijde te Praag een démarche is gedaan met het doel van Tsjechische ziide de verzekering te ontvangen, dat dergelijke ontoelaatbare incidenten zich voortaan niet meer zullen voordoen. OOSTENRIJK. Voor de Habsburgers. Tijdens de groote betoogingen, die ten gunste van de Habsburgers zijn gehouden, heeft majoor dr. Fev egn toespraak ge houden voor 10 000 oorlogs-veteranen. welke culmineerde ln de uitroep: „Heil keizer Otto". Prins Schonburg-Harten verklaarde: wil eischen. dat aartshertog Otto onmid dellijk terugkeert en de troon bezet. -o BULGARIJE. Generaal Saimof gearresteerd. Generaal Saimof. die de vorige week werd gepensionneerd als inspecteur der Bulgaarsche artillerie, is gearresteerd in verband met de ontdekte samenzwering. -o- CHINA. De premier zal herstellen Devaluatie een feit. Terwijl bij Wang Tsjing Wei reeds een kogel uit de kaak is verwijderd, bevindt zich in den rug nog een kogel. De verwij dering hiervan wordt echter niet dringend geacht. Voor zoover men thans kan be- oordeelen is Wang Tsjing Wei buiten ge vaar. De politie verklaart, dat het complot tegen Wang Tsjing Wei zorgvuldig is voor bereid. Over het algemeen staat men eenigszins sceptisch tegenover het bericht, dat de samenzweerders in verbinding met communisten zouden hebben gestaan De identiteit der medeplichtigen van Soeng Beng-ming heeft men niet bekend gemaakt. Door den minister van Financiën, Koeng. zijn de navolgende maatregelen afgekon digd. welke de devaluatie van den Chi- neeschen dollar officieel tot een feit ma ken. Zij treden met ingang van heden, 4 November, in werking. lo. De bankbiljetten, die uitgegeven zijn door de drie regeeringsbanken, de Centrale Bank van China, de Bank van China en de Verkeersbank. zullen alléén wettelijke waarde bezitten De biljetten, die door an dere banken uitgegeven zijn, zullen gelei delijk door biljetten van de Centrale Bank worden vervangen. 2o. Schulden in zilver zullen voldaan worden in papleren dollars. 3o. De houders van zilver zullen het in hun bezit zijnde metaal moeten inwisse len tegen bankbiljetten. Overtreders zul len streng gestraft worden. 4o. De wisselkoers van den Chineeschen dollar zal gestabiliseerd worden op den „huldigen koers"; de regeeringsbanken zullen deviezen in onbeperkte hoeveelhe den koopen en verkoopen. 5o. De Centrale Bank van China zal de centrale reservebank worden en tot taak hebben de stabiliteit van den wisselkoers te handhaven, effecten in deposito te ne men en bankaccepten en handelspapier te herdisconteeren. Na twee jaar zal zij het monopol ie voor de uitgifte van bankbil jetten krijgen. Koeng kondigde aan, dat binnenkort een hypotheekcentrale zal worden ingesteld. GRIEKENLAND. 95 PCT. VOOR HET HERSTEL DER MONARCHIE. Gistermorgen vroeg werden de stem- bureaux geopend door de daarvoor aan gewezen wettelijke vertegenwoordigers. In den beginne was de toeloop der stem gerechtigden niet zoo groot wegens het regenweer. Toch trokken verwoede roya listen reeds tamelijk vroeg naar de stem- bureaux In hun knoopsgat droegen zij het insigne hunner gezindheid. Van de stem bureaux was de vlag uitge hangen en politie handhaafde de orde In den loop van den dag klaarde het weer op en werd het ook op straat druk ker. De geheele bevolking toonde groote belangstelling voor het referendum. De politie was wel ls waar geconsigneerd, doch het is nergens tot verstoring van de orde gekomen. Volgens berichten uit Salonlki. Mace donië en andere deelen des lands is overal druk gestemd. Het schijnt, dat zelfs uit het land gevluchte personen terug zijn gekeerd om hun stem uit te brengen. Te Athene waar totaal 141 457 stemmen zijn uitgebracht hebben 138.785 kiezers voor de monarchie en 1930 voor de repu bliek gestemd. In de Pyreus stemde van de 52.858 kie zers 5155i voor de monarchie en 1228 voor de republiek Te Salonlki bedroeg het aantal kiezers 68 343 waarvan 67.114 voor de republiek stemden. Uit de resultaten der diverse kies districten blijkt dus wel overtuigend, dat de monarchisten een overweldigende meerderheid hebben behaald. De minister van binnenlandsche zaken heeft koning George II een telegram ge zonden, waarin hij mededeelt, dat de lijst der monarchisten vermoedelijk 95 der stemmen op zich zal vereenigen en waarin hij tevens den koning met dit behaalde succes gelukwenscht. De minister van bin nenlandsche zaken heeft voorts de uitsla gen bekend gemaakt van 189 districten in Attica. Van de 142.952 kiezers hebben er 141.495 hun stem afgegeven voor de mo narchie en 2385 voor de republiek. Uit de berichten uit de provincie blijkt, dat de bevolking daar met bijna alge meene stemmen zich heeft uitgesproken voor de monarchie Generaal Kondylis, die als regent op treedt, heeft tegenover persvertegenwoor digers verklaart, dat het resultaat van het referendum alle verwachtingen heeft overt rofffen. Naar verluidt zal generaal Kondylis hedenmiddag op het Grondwetplein te Athene een redevoering uitspreken over het resultaat van de volksstemming en het doel van de regeering. Hij zal het re- rentschap blijven waarnemen tot op den dag. dat koning George II naar Grieken land zal terugkeeren. De regeering Kondylis heeft een oproep tot het Grieksche volk gericht waarin zij erop wijst dat de koning George II van nu af heerscher over alle Grieken is. De op roep luidt: We kunnen niet weten hoe Zijne Majesteit de politieke situatie zal regelen, doch we kunnen verzekeren dat George II als koning aller Grieken komt. Hij kent noch partijen noch politieke standpunten. Hij kent slechts Grieken, wien hij onbeperkte gerechtigheid en ge lijkheid wil waarborgen. Overigens hou den heden de politieke partijen op te bestaan Het Grieksche volk dat gedurende de volksstemming één bloc vormde heeft ze verpletterd. Op 3 November begint een nieuw tijd perk voor Griekenland. Van welingelichte zijde verklaart men dat koning George heden een proclamatie tot het Grieksche Volk zal richten waarin hij mededeelt dat hij overeenkomstig den wensch van .het volk zijn plichten op zich zal nemen en op den troon zal terug keeren. Leger en vloot zullen Woensdag 6 No vember a s. te Athene den eed van trouw afleggen. Na afloop der plechtigheid die in het Stadion plaats zal hebben zal een groote parade plaats vinden. Waarschijnlijk zullen Donderdag de minister van oorlog, de minister van ver keerswezen en de president der Nationale Vergadering naar Londen vertrekken om tezamen met koning George naar Grie kenland terug te keeren. Ook een dele gatie van leger, marine en luchtvaart als mede een vertegenwoordiger der stad Athene zullen naar Londen gaan. AMSTERDAMSCHE AUTOCAR RIJDT TEGEN WINKELPUI. De chauffeur en vier passagiers gewond, doch niet ernstig. Gisterochtend te ongeveer halftwaalf Is in het dorpje Braschaet in België een autocar uit Amsterdam, waarin ongeveer twintig passagiers waren gezeten veronge lukt. De wagen, welke op weg was naar Brussel, had een flinke vaart, toen plot seling vanuit een zijstraat een kleine per sonenauto den straatweg op reed. zonder echter een signaal te hebben gegeven. Om een aanrijding te voorkomen remde de chauffeur van de bus krachtig en gooide hij tegelijkertijd het stuur naar rechts om. Het gevolg was. dat inderdaad door deze manoeuvre werd voorkomen, dat de lichte auto werd verpletterd, doch de autocar kon niet meer tot stilstand wor den gebracht en deze schuurde langs eenige telegraafpalen om vervolgens met kracht tegen de pui van een op den hoek staand winkelhuls te botsen. Het voorste deel van den wagen drong de étalage, waarin eenige vleeschsnijmachines waren geplaatst, binnen, zoodat in den winkel een groote ravage werd aangericht. Op dit oogenblik bevond zich niemand in de zaak, daar de winkelier juist een buur praatje naast zijn huis stond te maken, hetgeen een gelukkige omstandigheid kan worden geacht. De autobus werd aan de voorzijde geheel ingedrukt, doch de inzit tenden konden den wagen aan den zijkant verlaten. Het bieek, dat de bestuurder en vier passagiers verwondingen hadden be komen, doch deze waren niet van ern- stigen aard. Eenige militaire dokters van een in de nabijheid zijnd kamp verleen den de eerste hulp. De chauffeur van den bus en twee der gewonde reizigers zijn naar Amsterdam teruggekeerd. De overige passagiers zijn met een anderen autobus verder gereisd, 19-JARIG MEISJE GEDOOD: TWEE GEWONDEN. DEEL VAN HET DORP IN DIEPE DUISTERNIS. Zaterdagavond te kwart vóór zeven uur werd op Weeresteln te Hillegom een ge luid gehoord, dat deed denken aan een ontploffing op verren afstand. Ongeveer op hetzelfde oogenblik doofde het elec- trische licht op straat en ln de woningen van de Weeresteinstraat, Van Tetsstraat en omgeving. Een surveiUeerende politieagent was nabij de villa Weeresteln. toen hij het vreemde ontplofflngsgeluld hoorde. Zijn route vervolgende, vond hij ln genoemde straat bij de Van Tetsstraat twee veron gelukte auto's en het zwaar verminkte Ujk van de 19-jarlge me). M. J. Broekhof, dienstbode der familie Van Houten ln de Van Tetsstraat, wier ouders te Noordwij- kerhout wonen. Er bleek een dlep-traglsche aanrijding gebeurd te zijn,, die zich als volgt heeft toegedragen: Te ongeveer kwart voor zeven reed in de Weeresteinstraat een taxi, komende uit de richting Haarlem, met een matige snelheid Van den anderen kant naderde een kleine tram van den kwartierdlenst. Uit de Van Tetsstraat kwam het dienst meisje M J Broekhof op weg voor een boodschap bij een kruidenier aan de over zijde van de Weeresteinstraat. Zij moest dus de straat oversteken, wachtte even om de tram te laten passeeren en liep toen om de tram heer., vermoedelijk niet lettende op het verkeer De bestuurder van de taxi zag het meisje plotseling van achter de tram komen op den weg, die daar breed ls. Hij moest echter eenige wielrijders ontwijken en maakte daarop een manoeuvre om zoowel de wielrijders als het meisje niet aan te rijden. Zijn poging was helaas vergeefsch De taxi reed het meisje aan en sleepte haar over een afstand van enkele meters mee De chauffeur verloor de macht over 't stuur, waarop de taxi over een der twee daar liggende vluchtheuvels heen reed. Op dat moment kwam rechts van den weg een groote feiswagen, een „Hatam" uit Den Haag. Daarin zaten leden van het beken de operettegezelschap Frits Hirsch, die om 8 uur ln het Centraal-Theater te Amster dam een voorstelling moesten geven. De taxi reed dezen reiswagen aan en wel met zulk een hevige kracht, dat het achterste wielenstel ontzet werd en de remkabels braken. De bestuurder verloor de macht over zijn wagen, die terecht kwam in den tuin der villa van mevr. W. op den hoek van de Weeresteinstraat en de Van Tetsstraat. Het tuinhek en het ijzeren schakelkastje van het electrische net werden daardoor geheel vernield. Onmiddellijk doofde de straatverlich ting uit, waardoor ook de woningen ln de omgeving in het duister gehuld raakten. De surveilleerende agent was zeer spoe dig op de plaats des onheils aanwezig. Het meisle bleek zwaar verminkt en reeds overleden te zijn. Direct werd het politiebureau opgebeld, terwijl ook een dokter, geestelijke hulp en E H B O. werden ontboden. Het lijk van het slachtoffer is per zie kenauto naar het St Josephgesticht ge bracht. De politie heeft er beslag op ge legd. alsmede op de taxi die met een kraanwagen is weggesleept De reiswagen stond met de voorwielen ln den tuin Het muurtje van het tuinhek moest voor een deel gesloopt worden, vóór de enorme relsautb op den weg getrokken kon wor den. Eerst tegen 12 uur kon men dezen wagen wegslepen. De passagier van de taxi had hoofd wonden bekomen; een der artisten van het Frits Hirsch gezelschap had vermoe delijk een sleutelbeen gebroken. Belde ge troffenen zijn verbonden door dr. Ver- sluys en de E H B O. De andere inzitten den bleken er met de schrik te zijn afge komen Omdat de voorstelling te Amsterdam door moest gaan en om haar zoo weinig mogelijk te vertragen, is het gezelschap toen zoo vlug als zulks maar mogelijk was in andere auto's doorgereden. De operette is door een en ander een half uur later begonnen. Na ruim een half uur was de lichtsto- ring hersteld. Het gecompliceerde verkeersongeval, dat weer eens een jong menschenleven eisch- te, veroorzaakte een grooten oploop. Het drukke autoverkeer ondervond geen stag natie door het optreden van de politie, die sterk vertegenwoordigd was. Dit bleek wel noodig. want menigeen lette als ge volg van de consternatie en de nieuwsgie righeid, niet op eigen veiligheid. De duis ternis werkte aanvankelijk ook storend. Algemeen wordt het vermoeden geuit, dat de droeve afloop van dit ongeluk zeer waarschijnlijk alleen toe te schrijven is aan eigen schuld, wegens het overste ken van den weg zonder acht te slaan op het verkeer, hetgeen vooral bij het passeeren van een tram noodlottig kan zijn. Gisteren bezochten honderden de plaats des onheils. Druk werd door hen het droevige ongeval besproken. o WAT DE ZEE GEEFT. Directeur van „Het N'oorderbad" te Zandvoort gearresteerd. De politie te Zandvoort heeft gearres teerd den directeur van de bekende Zee- en Zonnebad-inrichting „Noorderbad", den heer R J. v. D. Hij wordt ervan verdacht een veertig tal baddings, die ln den nacht van Dins dag op Woensdag op zijn terrein zijn aan gespoeld en welke afkomstig waren van de deklast van een houtschip, op zijn terrein verborgen te hebben. Voorts is gebleken, dat reeds verscheidene baddings voor een schutting gebruikt waren. Het hout ls in beslag genomen, terwijl v. D. ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem is gesteld. Hij zou aan zijn personeel opdracht hebben gegeven deze balken op ziln terrein te verbergen teneinde zich daardoor in het bezit daar van te stellen. Bi.i verscheidene inwoners ln de ge meente Zandvoort zijn nog balken, die tijdens den .laatsten storm zijn aange spoeld, in beslag genoipen. DUIM AFGEHAKT VOOR F. 19.00», Twee Verzekeringsmaatschappij»,, opgelicht. Een ruim vijftigjarige inwoner van to ward heelt zich door oplichting van verzekeringsmaatschappijen ln het b»o weten te stellen van een bedrae f. 19.000 Bi) de Verzekeringsmaatschap ..Ocean" te Zürlch in Zwitserland had hJ zich verzekerd voor een bedrag f. 100.000. terwijl hi) een tweede verzet», ring had aangegaan bij de Algem»»i Verzekering Maatschappij ..De Philip troop" te Bolsward. In 1931 heeft de vr! zekeringnemer zich een duim laten afhai. ken. Hoewel er onmiddellijk reeds »»-. dachte omstandigheden waren, heelt m„ toen niet kunnen bewijzen, dat het lich,. melijk letsel opzettelijk was toegebratf' De Zwitsersche Verzekeringmaatschap», heeft hem toen een bedrag van f. I8«j moeten uitbetalen en de Verzekering maatschappij „De Phllantroop" betaald, bovendien nog f. 1000. Gedurende den laatsten tijd waren d» politie te Bolsward geruchten ter oore g». komen, die een bevestiging inhielden van de reeds ln 1931 geuite vermoedens, dit hier oplichting ln het spel was. Thans Ij de oolitie tot arrestatie overgegaan en d» verdachte heeft reeds bekend Het schijnt dat een schuldelseher hes tot de verminking heeft aangezet. Hij rei zou er geen financieel voordeel van g». noten hebben. De vroegere schuldeisctie wordt gezocht. TWEE NIEUWE ARRESTATIES TE OSS. Op verzoek van de gemeentepolitie b Oss ls te Eindhoven aangehouden «i zekere F. de B„ vrouw van T. de B si verdacht van brandstichting ln haar w nlng, gepleegd op 6 Maart 1930. Zij ls naar het politiebureau te Os overgebracht. Voorts is door de gemeentepolitie ij hjer aangehouden P. v. B.. als verdaebt van medeplichtigheid aan een roofmoort te Oyen, door het verstrekken van inlich tingen. o BRAND IN MONUMENTALE BOERDERIJ TE OUD-VALKENBURG. Gistermorgen ls brand ontstaan la li monumentale boerderij ,,Sllbbe-huls)t', onder de gemeente Oud-Valkenburg. Het vuur greep zeer snel om zich bw en woedde tegelijkertijd in verschillend! vleugels, welke, volgens het oud-Limburg sche type, in een vierkant gebouwd zijn. De plaatselijke brandweer tastte tol vuur aan met stralen oo de waterleldinj doch moe«t d~ «©•■'-'•«ntle Inroepen de Heerlensc' r .no weer, welke spoedig met de motorspuit ter p)"t.»e was, Mr slaagde er toen in uitbreiding van hf vuur te voorkomen. Slechts het voorhui bleef gespaard. De overige vleugels, waai- van een groot gedeelte uit ongeveer 15W dateerde, brandden geheel uit. Al het werd gered. De boerderij werd bewoont door de familie Schoenmakers. IN EEN GIERPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zaterdag is de 55-jarige mej Chris tina Thljssen te Blerik toen zij alleen oj haar boerderij aan het werk was in en giemut gevallen en verdronken Het lijk werd naderhand door haar tws broers gevonden. KIND DOOR PAARD GEDOOD. Het 11-jarig zoontje van den landbw- wer J. Berkvens te Asten (N.-Br.) is het naar de welde brengen van een paart onder dit paard geraakt en gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTOBUS TEGEN TREIN GEBOTST. Bij de botsing van een trein met een autobus in Opper-Silezië zijn vier personen gedood en drie ernstig gewond. o TWEE STAKERS NEERGESCHOTEN IN NEW-ORLEANS. In een gevecht met twee werkwilligen zijn te New-Orleans twee stakende haven arbeiders doodgeschoten. Volgens de polihj hadden de twee slachtoffers het twee niet Reorganiseerden arbeiders, die met een wagen met baksteenen reden, lasti? maakt, waarop deze twee met revolver* schoten hadden geantwoord. o ZWEEDSCH SCHIP MET 21 RUN VERMIST. Men verkeert in ongerustheid over M lot van het 2092 ton metende Zweeds™* s.s. „Gerd", dat met een bemanning «n een en twintig koppen sedert eenigen wordt vermist. Het wordt waarschijn"! geacht, dat het schip met een andere W ln botsing is gekomen. Vliegtuigen reeds een onderzoek ingesteld, doen dusverre zonder resultaat. TANKSCHIP ONTPLOFT. Te Krasnovodsk aan de Kaspische-W heeft zich een ontploffing voorfeS aan boord van een tankschip. met petroleum werd geladen. De omP' fing was zóó hevig, dat het schiP erkele mlnnf-n zonk. luM Het. staat nog niei vast hoeveel w der bemanning lilerbi: om het leven gekomen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12