LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 2 November 1935 UIT DE OMSTREKEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MOORD TE ROTTERDAM SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKT BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 767. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door tiet Kon. Nea. Meteorot. Instituut te De Blldt. Hoogste stand: 775.3 te Riga. laagste stand: 742.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 3 Nov.: Meest matige Zuld-OosteWke tot Zuid westelijke wind. Half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen, Weinig verandering !b temperatuur. buiteneandsch weerbericht. ilrKon. Ned. Meteorol. Inst te De Qlldt De hooge drukking In het Oosten nam wider toe. Over de randstaten steeg de Urometer tot hoven 775 m.m. In het hooge jrukgebled waren de oqhtendtemperaturen its gedaald. Verschillende stations meld den ochtendnevel. De depressie ln het Noorden trok naar jt Poolzee af. Nieuwe lage drukkingen ver- «tenen op den Oceaan. Ze veroorzaakten flake barometerdalingen over het westen der Britse he eilanden, doch ln Zuid Ierland is Engeland stijgt de barometer. Onder invloed dezer deoressle is de tem peratuur over Groot Brlttanië iets ge- tegen. Het ls plaatselijk regenachtig. Ten onzent is weinig verandering in de toestand te wachten De depressie zal haar Moed hier wel niet laten êelden, doch zich Noord- of N.O.-waarts begeven. LUCHTTEMPERATUUR. juur voorm.: 12 gr C. (53 gr. F.): Huur 'smldd.: 14 gr. C. (57 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Vm, te 7 u. 48 min.; n.m. te 8 u. 19 min. Voor Maandag. V.m. te 8 u. 52 min.; 'n.m. te 9 u. 32 min. LICHT op voor fietsers e.a. Zaterdag: 5.02 n.m. tot 6 27 v.m. Zondag: 5 uur ntn. tot 6.29 v.m. MAANS- op- en ondergang. Nov.: op: 12 u. 50; onder: 21 u. 11. ÏNov.: op: 13 u. 17; onder: 22 u. 32. nog wel Iets goeds ln kon zitten. De weilijkheid is juist ln dezen tijd om bor- !tn te vinden. Met alg. st. werd hierop teloten 10 ct. per inwoner af te staan san het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Gemeentebegrooting Gevraagd ls om ttenals het vorig Jaar weder f. 100.— te runen ten behoeve van de smedenin- iustrle, waar ook B. en W. wel voor voelen. 1935 is dit bedrag 'aangewend voor een öuid op de jaarbeurs, georganiseerd door smedenbonden en dat heeft goede re sultaten afgeworpen. De heer Sloof merkte JP, dat slechts een zeer klein percentage si Is van den bond en zou willen dat het ümeentebestuur voor den stand zorgde konden alle smeden daaraan deelne- Mn, waar B. en W. echter niets voor 'telen. De post werd toegestaan. Een aanvrage van het Groene Kruis om UOO.— subsidie werd afgewezen. De kas •snog voldoende voorzien. Het zlekenhuis- hnds vroeg een subsidie van f. 500.voor IS35. Dit verzoek was ter elfder ure Inge- lomen, waarom men het renvoyeerde naar en W. om prae-advles. 9e Wethoudersbenoeming De heer sas uitte zijn teleurstelling over de Wet- ooudersbenoeming en vroeg aan de niet- atholieke leden waarom de Staatspartij sl! sterkste gepasseerd ls. 9e heer Breedijk antwoordde, dat de C- fractie en de 6 katholieken eerst moeten kschten eensgezind te worden. De heer Splinter betoogde, dat de Staatspartij de %meen erkende R.K, Partij is en hoe de «noemde wethouder zich zelf van die par- '4 heeft los gemaakt. De heer Verhaar re geerde met welke middelen voor de vrije W is gewerkt. De heer Stam zelde, de Miste partijen te hebben gestemd. 9e heer Baas gevoelde zich gegriefd over nimmer toegestaan onderhoud, dat 6n comité van tuinders aan B. en W. heeft «baagd en bepleitte in het algemeen het t'MBaniseerd overleg. 9e begrooting werd daarna goedgekeurd, sluiting volgde. OEGSTGEEST. 9e Bazar der „Oegstgeester Satrya's". In het Groepshuls der Oegstgeester pstrya's aan den Hofdijk ls gisteravond 'weedaagsche bazar geopend, waarvan m ten goede komen aan de kas, die geregelde versterking noodig heeft, - hl verband met den grooten groei •naeze groep der ver. „De Nederland- Padvinders". I tó onze aankomst op het, bij avond, I jere toegangspad, dat er keurig ult- ,,L;s®ds het van gemeentewege met Km j schelpen bestrooid, is, viel ons dadelijk op, dat van de padvinders- %atn° een eroot °pvoe<dende kracht den ingang stonden n.L eenige padvinders gereed om de toestroomende gasten te ontvangen en met lantaarns naar het gebouw te geleiden. Een attentie, die zeker op hoogen prijs is gesteld! Een- Zelfde geleiding was ook bij het verlaten van de feestelijkheid een prettige erva ring! Omstreeks 7 uur riep de voorzitter, de heer E. W. Wichers Rollandet de aanwe zigen een hartelijk welkom toe, inzonder heid mej. de Loos, afgevaardigde van het Ned. Meisjesgilde. Deze bazar, aldus spr., heeft ten doel versterking van de geldmiddelen, maar tevens bevordering van de liefhebberij ln de padvindersbeweging. Het verheugde spr. dan ook dat deze, evenals het leden tal steeds vooruitgaande Js. Was verleden jaar het aantal padvinders ten getale van 25 een mooi begin, thans hebben reeds een 40-tal jonge gasten ln Oegstgeest zich onder de padvindersvaan vereenigd. Voor waar een mooie vooruitgang! Doch niet alleen hier is de jeugd ver eenigd. Te samen over alle landen waar de padvinderij zich heeft gevestigd, ls het aantal reeds gestegen tot twee en een half millioen. Dat wil toch zeker wel Iets zeggen, althans, dat het destijds genomen initiatief door de jaren heen, van klacht zal blijven. Spr hoopte dan ook, dat de groot? In ternationale padvindersbijeenkonist die, naar wordt verwacht, over 2 jaar'hier te lande zal gehouden .worden, moge mede werken tot bevordering van de internatio nale samenwerking en de Internationale vrede. Spr. verheugde zich met het bestuur over het feit, dat de, in dien korten tijd van het bestaan alhier, aanmerkelijke groei is toe te schrijven aan de goede lei ding. Uitzonderingen zijn in die leiding niet merkbaar; daarom dankte spr. allen hier voor hartelijk. Na een korten terugblik op den toe stand van het vorig jaar sprak de voor zitter hartelijke woorden van dank tot de commissie van voorbereiding voor dezen bazar, waarin zitting hebben mevr. Blok, mevr. v. d. Plas en de heer Kattenbusch. Spr. hoopte dat allen zullen medewerken tot het welslagen van dezen bazar en dankte ten slotte allen, die medewerking hebben verleend. Hierna verklaarde spr. den bazar voor geopend. Da bazar zelve ziet er alleraardigst uit, zoowel wat de Inrichting, als de aangebo den voorwerpen betreft. Van ieder hoekje van het gebouw ls gebruik ge maakt om het den bezoekers aangenaam te maken. Trouwens: daar zorgen de pad vinders zelf wel voor. Voor een gering be drag is er iets aardigs of moois te krijgen, en de Jongelui spannen alle krachten in om de gedeeltelijk zelf vervaardigde arti kelen onder enthousiaste uitroepen aan den man te brengen. Aan attracties ontbreekt het niet: de grabbelton, de schiettent, het rad van avontuur, de sjoelbak, de werptent, het pannekoekenhuisje en wat niet meer, wer den op dezen eersten avond als bestormd. Gaat dit zob door, dan zal deze bazar zeer zeker een succes worden, hetgeen dan ook de bedoeling is! NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. C. van den Burg db. v. Noordwljkerhout, naar Zuid-Boulevard 22; L. W. J. Verbeek timmerman io) van Venray, naar Langeveld 29/11; G. de Jong echtg. R. Kuipers van Hindeloopen Klin- ten B. 6 naar Zoutmanstraat 3; M, P. Kortekaas, wlnkelb. van Noordwljkerhout, naar IJmuiderstraat 47; E. B. Dumolin 1.1. verpl. van Maastricht, naar Langeveld 29; H. J, de Graaf arts van Llsse naar Nieuwe Zeeweg 136. Vertrokken: J. C. Cornelissen, wed. S. v. Wezel naar Den Haag, Kaapschepleln 149; E. Büttner db. n. Noordwljkerhout, Goo- weg 40; T van der Helm, naar Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 27; A Rijns burger, melkventer naar Rijnsburg, Burg. Meijboomstr. 22; A, Seeger db. naar Leiden Rijnsburgerweg 141; C. J. Wieder, naar Amsterdam Olympiadeweg 16; E. Ross- maan db, naar Alkmaar Kweerenpad 20; A. C. Opdam, echtg. P. van Cerven en fam. naar Hillegom, Vossedwarsstraat 19; L. G. van der Horst en fam. timmerman (o) n. Oegstgeest Duinzichtstraat 12. Gevestigd: K. Heese, Lijnbaanweg 5 W. A, Guldemond, dienstb., Voorstr. 116 a L. Turenhout en fam., Offemweg 61. Vertrokken: A. C. Schullenburg, opzich ter staatsboschbeheer naar Mijdrecht, Sta tionsplein 231 .T. M. D. doualr. van Lyn- den geb. gravin A. E. van Limburg Stirum naar Alt-Aussee (Oostenrijk) M. C. Sloof dienstb., naar Bloemendaal, Verlengde Koepellaan L. de Haan, 1.1. verpl.ster, naar Stichting „Bloemendaal" te Loosdui nen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Magdalena d. van C. J. W. Verhart en M, J. Koeleman; Katharlna Johanna d. van L. M. Coppens en K. B. Teering. Ondertrouwd: W. Kok en J, B. Schmal: J, P. van Beveren en E. J. Morsen. Getrouwd: C. A. J. Vermin en J. Glatt- ihiaar. Overleden: Dirk de Bruin 59 jaar, geh. met T. Bedljn; Anna Pieternella Fakkel, 87 jaar, wed. W. Bonte; Jakoba Adrlana Verloop, 47 jaar, gsh. met K. Giezen; Jacob Laurens Wassenaar 75 jaar, wedr. J, L. Colijn. Geboren: Maartje, d. van H. Smit en J. Plug Anna Gerarda, d. van H. Vink en C. E. Koelewijn Willem, zn. van P. J. de Graaf en J. M. v. Leeuwen Nlcolaas, zn. van J. J. Schmal en A. de Jong. Ondertrouwd: A. Ooms en J, Weber J. van 't Wout en A. Vooijs C. v. Marls en M. C. Ruigrok J. A. van den Breemer en L. G. van den Berg J. Dullemond en J. Koudijs. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. Schoneveld, Willem de Zwijgerlaan 45 van Rijnsburg; J. Th. van Bergen boekhouder Warmonderweg 34 v. Den Haag; L, G. van der Horst, timmer man, Duinzichtstr. 12 van Noordwijk; F, H. Helmons H. Morschweg 89 van Leiden; S. Y. Tjoa Regentesselaan 12 van Leiden; J. W. van de Meene, Endegeesterstra&tweg 2 van Eenrum. ONTPLOFFING IN LAKFABRIEK. Door tot dusverre onopgehelderde oor zaak men vermoedt onachtzaamheid heeft hedenmiddag te ruim 12 uur een ontploffing plaats gehad in de lakfabriek der firma W. F. P. en Zn. aan den Hooge Rijndijk, waardoor de 22-jarlge J. van der R. vrij ernstig aan hoofd en armen werd verwond. Hij werd door den Eerste Hulp dienst naar een ziekenhuis overgebracht. Een aantal ruiten in de fabriek werd door oen luchtdruk vernield. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent is geslaagd de heer J. Fros (Den Haag). Met ingang van heden is in het voor malige café-restaurant „Neuf" aan de Breestraat tegenover het Stadhuis, dat ge lijkvloers geheel als winkelpand is inge richt het magazijn „Wifrana" geopend, dat een voortzetting ls van de bekende firma J. en J. Schravendijk. Wij vinden in het fraai Ingerichte pand een uitgebreide sor teering in lederwaren, toiletartikelen, rels- en handkoffers, terwijl in een afzonderlijke afdeeling de sportartikelen en gezelschap- spelen zijn ondergebracht. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het propaedeutlsch exa men theologie de heeren A. G. Roeders (Nijmegen), W. M. v. d. Hurk (Den Haag) en mr. G. D. Boerlage (Oegstgeest) en inej. H. J. de Zwaan (Leiden); voor het candldaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren J. H, R. Sassen (Den Haag), W. W. van Valkenburg (Wassenaar) en mej. A. E. Kramers (Den Haag); voor het candi- daats-examen theologie de heeren mr. J. Visser (Baarn) en P. W. Spruyt (Den Haag). TENGEVOLGE VAN TE STERKE INJECTIES. Gisteravond laat heeft zich in een etage woning in de Marnixstraat te Rotterdam een drama afgespeeld, waarbij de 57-j. M. v. B. het slachtoffer is geworden. Hij is met een messteek ln de hartstreek ge dood. Als vermoedelijke dader is aange houden de 57-jarige werklooze T. de M. een zwager van het slachtoffer, die reeds 7 jaar bij het slachtoffer en zijn vrouw inwoonde. Het drama is gebeurd, terwijl de vrouw afwezig was en de mannen samen thuis waren. In een plotselinge opwelling heeft de M. zijn zwager neergestoken. De M. was lijdende aan suikerziekte. Hiervoor gaf hij zich Injecties en toen hij gisteravond een nieuwe aanval van zijn kwaal vreesde heeft hij zich wederom injecties toegediend, waarbij hij een te groote dosis heeft ge bruikt. Al meer was dit voorgekomen waar na verschijnselen van geestesstoring zich hadden voorgedaan. Het slachtoffer wilde voor zijn zwager een drankje gaan halen, hetgeen de M. in woede deed ontsteken, er vielen eenige woorden en wat daarna gebeurd is kan hij zich niet herinneren. Hij heeft of gestoken of zijn zwager is in zijn mes geloopen. Toen de M. zijn zwager zag liggen is hij het huis uit gerend. Verschillende café's heeft hij bezocht en omtrent halfelf hebben voorbijgangers hem bij de Boompjes aangetroffen. Hij wilde zich van het leven berooven. Hij werd door de politie naar een der buren overge bracht. Men wist daar nog niets van het drama af. Om elf uur kwam de vrouw van het slachtoffer thuis die haar man dood vond. De politie werd gewaarschuwd. Vertrokken: P. Th. Ruigrok, bakkerskn. naar Voorhout, Heerenlaan 60; J. C, van der Male, verpleger, naar Bergen op Zoom; J. E. Muller naar Groningen, Jozz. Isr.plein 5: C. K. Noordenbos naar Leiden, Gerecht 10; L. J W. Kok en gez. reiziger naar Leiden, Breestraat 83; Th. C, van Dieren- donck, kap infanterie naar Bloemendaal dr. D. Bakkerl, 86; M. Tetteroo, db. naar Bloemendaal, dr. D Bakkerl, 86; G, van Oosten verpleegster naar Den Haag. Markt straat 3a; W. J. A. van der Meer db. naar Alkemade, Roelofaretidsveen B 176; B. G. Dammers, natuurkundige naar Leiden, Terweepark 2; H. J. Ravensbergen, land bouwer naar Rijnsburg, Baron van Was senaarstraat 9; E P. Ravensbergen geb. de Mooij naar Rijnsburg B. van Dassenaar- st-raat 9; H. A. van Vollenhoven geb. Bak ker naar Alphen a. d. Rijn, Oomradstr. 29; J. van Polanen geb. La Lau naar Leiden, Oostdwarsgracht 25a. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. DELFTSCHE BENDJTGEARRESTEERD. Geboren: Robert Johnny, z. v. C. Diepe- veen en A. C. Duursma, Ondertrouwd: Th. J. Basie 26 j. en P. van der Wilden 24 j. Getrouwd: A. L. Verhoog 25 j. en N. H. Faas 26 j. Loop der Bevolking. P. L. A, Payens, J. P. Gouvereurlaan 42, v. Oudenbosch; Ga. Wa. Noort, Zandsloot- kade 5, van Bloemendaal; Ga, Brunsma, Hoofdstraat 253, van Almelo; Wed. J. M. van Veen, geb. van der Velden. Hoofdstr. 82, van Veur. Vertrokken; Ma. Ca. Tha. Witteman, Kastanjelaan 11, naar Haarlem; Ca. Mole naar, Kerklaan 6, naar Leiden; A. L. Ver hoog eh N. Ha. Faas, resp. Kerklaan 29 en Hoofdstraat 258, naar Leiderdorp; J. P. Rotteveel, Kerklaan 60, naar Haarlem; Aa. Ha. Ja. van Egmond, Hoofdstraat 160, naar Voorschoten, De recherche te Delft heeft de leden van een Delftsehe bende gearresteerd, die zij reeds gerulmen tijd op het spoor was. De bende die in hoofdzaak fietsen, lantaarns en belastingplaatjes ontvreemdde, bestaat uit de 27-jarige M, V. en diens broer de 21-jarige P. V„ benevens de 29-Jarlge v, K. en de 28-jarige A. L. Op v. K. na zijn alle bekenden van de politie. Ze hebben reeds verschillende von nissen achter den rug. De mannen hebben volledig bekend. Ze hebben te Delft, Rijswijk en Den Haag 15 fietsen. 20 electr lampen en 40 a 50 belastingmerken gestolen. De gebr. v. V. hebben de vorige week een winkelier ln Den Haag opgelicht voor f, 60. Het viertal ls ter beschikking der justitie gesteld, terwijl tegen eenige helpers proces verbaal is opgemaakt. INBRAKEN TE AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht is te Amster dam Ingebroken in de kantoorlokalen der fa. Verschuur ln de Meeuwenlaan aan het Overzijde van het IJ, waarbij een be langrijk geldsbedrag is gestolen. Gebleken is dat pl.m. f.6000 vermist wordt. Toen vanmorgen te halfacht het perso neel het kantoor betrad vond men de brandkast opengescheurd. Ook de fa. Blooker aan de Weesperzijde ls met een bezoek vereerd. Een ln een der kantoren staande brand kast werd a la sardine opgesneden. Het meubel bevatte geen geld, doch voor de inbrekers waardelooze papleren. Pogingen om in een der andere lokalen een brandkast te forceeren zijn mislukt. Voorts hebben onbekende personen zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot een apotheek, de buit be stond hier uit f. 100, die uit de kas werden ontvreemd. Een inbraak, welke nog voltooid moest worden, heeft de politie voorts voorkomen, door de arrestatie van twee jongelieden, die zich op verdachte wijze ophielden bij een tweetal pakhuizen, waarvan de deur reeds open was. BOKSEN. CARNERA WINT VAN NEUSEL. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" ls hedenmorgen van het vliegveld Tjilllitan naar Nederland ver trokken. Het toestel heeft 108 K.G. post, 12 K.G, pakketpost en 87 K.G. goederen. Voorts werden acht passagiers geboekt voor tusschentrajecten. De "Oeverzwaluw" is nog niet vertrok ken daar de motorstoring nog niet ver holpen is. Hedenmorgen 8 uur is het K.L.M.-vlieg tuig „Kwak" voor de reis naar Indië van Schiphol vertrokken. Geboekt hebben één passagier Amster dam—Cairo. twee AmsterdamCalcutta, één AmsterdamRangoon, één passagier met kind Amsterdam—Batavia één Rome —Athene en één Rangoon—Bangkok ter wijl een dienstpassagier de reis van Am sterdam meemaakt tot Rome. Meegenomen wordt 259.993 K.G. briefpost 23.235 K.G. pakketpost en 43.240 K.G. lading." o AFWIKKELING VAN ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN AAN DUITSCHLAND. In de week van 28 Oct. tot 2 Nov. 1935 is door de Ned. Bank in totaal een bedrag van R.M, 600.000 van de op haar Sonder- konto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstig den algerekend. De nummers van de pos ten liepen van 81828 tot 82082. Het totaal bedrag van de op het Sonderkonto uit staande posten die nog niet uitbetaald ziln beloopt op het oogenblik R.M. 34.2 mil lioen. De Sonderkontoposten, waarvoor koersfixeerlng is verkregen zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkontoposten is door de Ned. Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van R.M. 400.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste af gerekend volgordenummer is 17831. Het totaal bedrag van de op het Treuhander- konto Nlederlande uitstaande vorderingen die nog niet uitbetaald zijn beloopt op het oogenblik R.M. 19.4 millioen. De Treuhan- derkonto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen zijn hieronder begrepen. Het gipsmodel van het bronzen borst beeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden dat in Juni 1.1. door een comité van oud-leerlingen ter plaatsing ln de Zeevaartschool te Rotterdam aan het gemeentebestuur werd overgedragen, ls geschonken aan het loodswezen. Het beeld zal worden geplaatst in het wachtlokaal van de loodsen te Hoek van Holland. WIELRENNEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN LANGE AFSTAND. De N.W.U. verleende geen toestemming. Eenige weken geleden zijn door Swift wedstrijden gehouden over den langen af stand om het clubkampioenschap en om het kampioenschap ran Leiden. Een uit voerig verslag daarvan werd in ons Blad opgenomen, naar aanleiding waarvan ons eenige protesten bereikten omdat hier van een algemeen kampioenschap geen sprake zou zijn geweest. Op onze informaties dien aangaande verzekerde en Swlft-bestuurslid ons nadrukkelijk, dat door den heerViruly, voorzitter van de startcommissie der Ned. Wielren-Unle, vergunning voor dezen wed strijd verleend was. Anderzijds werd weer de bevoegdheid van den heer Viruly dien aangaande bestreden. Om kort te zijn: de situatie was lichte lijk verward en de schuld daarvan zou wel eens in hoofdzaak kunnen liggen bij de leidende personen in de N.W.U., die aan elkaar tegenstrijdige maatregelen getroffen hebben Echter mogen wij niet nalaten thans melding te maken van een nader schrijven van het dag. bestuur der N.W.U., waarin bevestigd wordt dat voor het houden van een open wedstrijd onder den titel „Kampioenschap van Leiden" geen toestemming werd verleend en dat licentie-houders aan den door ..Swift" georganiseerden wedstrijd niet mochten deelnemen. Van een officieelen titel, al dus het schrijven, kan dus geen sprake zijn. Door technische k. o. in de 4e ronde. Primo Carnero, de vroegere zwaar gewicht-wereldkampioen, heeft gister avond te New York tegen den Dultschcr Walter Neusel onder enorme belangstel ling een gevecht geleverd, waarin hij in de vierde ronde door een technischen knock out de overwinning behaalde. De Itallaansche reus was 61 pond zwaar der dan zijn tegenstander. AMSTERDAM, 2 November, Prijshoudende stemming - Kalme han del - Beleggingswaarden beter - Ameri- kaansche Waarden prijshoudend. Hoewel de omzetten op de Amsterdam- sche effectenbeurs niet groot waren, ken merkte zij zich toch door een goede prijs houdende stemming. Van de beleggings waarden lagen de 4"/o obligaties Neder land en Ned.-Indië beter in de markt. Bij de opwaartsche beweging bewogen deze zich boven de slotkoersen van gisteren, waarna een teruggang viel waar te nemen. Oude Schuld was gedecideerd vast. De 3 obligaties werden opnieuw hooger geno teerd De geldmarkt was ongewijzigd. De geldnemers ondervonden bij het nemen van de benoodlgde middelen geen groote moeite. De prolongatiekoers trok tot 3 1/4 pCt. aan. H.VJt.'s genoten goede belangstelling. Zij stegen eerst tot 317V«, daarna iets lager. Koninklijken waren aanvankelijk we derom hooger, waarop een kleine reactie volgde, gevolgd door een Iets hoogeren koers. Onder de Amerikaansche soorten trok ken speciaal Shell Unions de aandacht. De aanhoudende stijging van de prefe rente en van de gewone aandeelen Shell Union heeft aanleiding gegeven tot ge ruchten, dat ten aanzien van het dividend voor de gewone aandeelen eerlang een regeling zal worden getroffen, welke ge ruchten overigens onder het noodige voor behoud dienen te worden aanvaard, Een groote hoek vormde zich in City- Service, waarin 't zeer druk toeging. Wan neer 't van pas komt. worden deze aandee len tot de petroleumwaarden gerangschikt, omdat deze maatschappij grootelijks bij de petroleum-industrie ls geïnteresseerd. Rubbers waren goed prijshoudend en waren een kleinigheid hooger. In Tabak ken ging weinig om, doch de handel was toch iets omvangrijker dan in den laatsten tijd gebruikelijk. De bekende toonaange vende Sumatra-aandeelen waren prijs houdend. Scheepvaarten hadden een be merkte markt, doch waren vast, vooral voor Ned. Scheepvaart-Unie's, waarvan de doorsneekoers echter zoo goed als niets verschilde bij die van gi3teren. Industrieelen bewogen zich op den ach tergrond. Philips prijshoudend zonder meer. Unilevers waren vast en deze behaal den een kleine koerswinst. Amerikanen waren rustig. De hoogere noteeringen van Wallstreet werden echter als maatstaf aan gelegd en voor diverse speciale soorten kwamen dan ook eenigszins hoogere no- teeringen tot stand. LEIDEN, 1 November. Noteering Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver, „Leiden en Omstreken" Andijvie f. 0,70 1,60; Kroten 0,500,90; Komkommers 6.50; Bloemkool I 3,10—14,50: idem II 1,50—6,70; Witte kool 6,10—9,00; Roode kool 2,509,40; Savoye 'Kool 3,109,90; Groene kool 1,304,50; Pieterselie 1,30 1,70; Prei 0,50—2,20; Radijs 1,10—1.60; Kropsalade 0,504,60; Selderie 1,002,50; Bleekselderle 19,00; Knolselderie 1,00-3,80; Wortelen 2,9010,40, per 100 stuks. Kro ten 2,603,60; idem gekookt 6,007,00; Snijboonen 12,0036,00; Stokboonen 48,00 —51,00; Stamboonen 7,0046,00; Boeren kool 3,006,00; Postelein 13.00; Spinazie 4,00—19,00; Tomaten: A 3,00—14,00, B 3,00—17,00, C 3,00—11,20, CC 2,00—3,20; Uien 1,30—2,60; Wortelen 1,20—6,90; Spruiten I 8,00—14,00; idem II 3,00—9,00; And. 2—6; Nero 1—11, per 100 K.G. LEIDEN, 2 Nov. Botermarkt. Fa- brieksboter prima f. 1.58 p. K.G. 430 K.G. Handel kalm. Boerenboter f. 1.50f 1.60 per K.G. Turfmarkt van 26 Oct. t.m. 2 Nov. Aanvoer 375.000 stuks lange turf f. 7f. 8 per 1000 stuks. ALPHEN, 1 Nov. N.V Tuinbouwveiling „Alphen a. d. Rijn". Per 100 K.G. Spinazie 7,40—16,70; Snijboonen 22—34; Spruitkool I 7,60—14,10; idem II 2,50; Kroten 3.80— 4,20; Uien 1,90—3; Per 100 bos Selderij 1,502,50; Peen 3,204.50: Kroten 1,60 2,10; Andijvie 0.501,20; Per 100 stuks Bloemkool 28; Savoyekool 3,805,40; Roode kool 2.506. Eierenveiling. Aanvoer 1000 stuks. Kipeleren 55,60; Eendeieren 2,60—2,80, LEIDERDORP, 1 Nov. Kippeneieren I. 5f. 5.10, kuikeneleren f. 3.50 p. 100 st. Boter f. 0.85, kaas f. 0.09I. 0.28 p. pond. Kippen f. 0.45f. 0.90, hanen 1.0,65f. 0.80, Konijnen f. 0.60f. 1.25 per stuk. RIJNSBURG, 1 Nov, Groenten veiling Bloemkool I f. 7—12 per 100; idem II f. 2 6; Roode kool f. 714; Gele kool f. 8— 13; Groene kool f.3—5; Waschpeen f. 0.70 —1.30 per kist; Bospeen f. 5—7.50 per 100 bos; Kroten f. 0.60—0.80 per kist; Uien f. 1.10—1.50 per 50 K.G. Bloemenveiling. Rozen per bos: But terfly 38—40 ct.; Rosalandta 28—32 ct.; Hadley 2628 ct Chrysanten per bos- Nor- mandië 8—19 ct.; Mont Blanc 18—23 ct.; Koper 21 ct.; Harvest 13 ct.; Cream 12— 18 ct.; Gold 816 ct.; November 21 ct.; Ester 24 ct.; Choco 17—23 ct.; Solell 8—11 ct. Tritoma's 4555 ct. per 100; Anjers 45—60 ct. per 100; Lelies f. 8.30—7.00 per 100: Zinnia's 60 ct. per 100. Cyclamen 27 ct per stuk: Calla's 7 ct.; Pepers f. 1.90 pcr menrl Anemonen 20 ct. per bos. VOORHOUT, 1 Nov. Velüne D.V.V. Aan gevoerd 94 kon'tnen, prijs f.0 20 1 50 per st.; 17 kipDen, f. 0.30 -0.50 p. st.; 8 duiven, f. 0.150.20 p. paar. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3