Thijs IJs verovert het Waterpaleis IIIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 October 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. «rlecnen aan een e.v. op te richten ee- meentclllken Keuringsdienst. Van de woningstichting „Patrimonium" was Ingekomen een verzoek om overneming door de gemeente van de gazons en de erlntpaden bi) de woningen van deze stichting- De voorzitter wilde liever met overnemen wachten tot het geheele ter rein een bestemming zal hebben gekregen. Aldus besloten. Verder was ontvanven een schrijven van den heer M. van Winkel lid van het B. A. houdende mededeellns dat jjjj niet 31 Dec. 1935 als zoodanig ontslag vroeg. Besloten werd eervol ontslag te ver kenen. In een volgende vergadering zal In de ontstane vacature worden voorzien. Na discussie werd besloten 3 door den lieer Huysman Ingediende moties bij de gemeentebegrootlne te behandelen. De begrooting van het Burg. Armbest. werd In ontvang en uitgaaf od een bedrag van f. 3200 goedgekeurd. Ook de begrooting van het grondbedrijf werd vastgesteld. Volgde behandeling der begrooting 1936. De voorzitter las het rapport van de com missie. dat niet tot opmerkingen aanlei ding gaf. De heer Klaver vestigde de aan dacht op de Leiderdorpsche tol. die vol gens spr. een ondragelijke last voor vele gezinnen in de gemeente is. Er zijn er die per jaar f. 30 en soms nog meer aan tolgeld betalen. HM gaf B. en W. In overweging al (iet mogelijke te doen om tot opheffing te geraken. De voorzitter zei dat deze zaak al lang de aandacht had van B. en W. Tai- looze pogingen heeft het college reeds aangewend om tot opheffing te geraken. Opheffing zou alleen mogelijk zijn. indien de gemeente Leiderdorp voor haar deel jaarlijks een bedrag van Dim. f. 1800 vo teerde voor onderhoud en bediening van de brug. Dit is voor de gemeente te veel. Intusschen worden nog steeds pogingen gedaan om tot een andere oplossing te geraken. De heer Huysman wijzend op het nut van alg. beschouwingen noemde het rap port der comm. kortzichtig. Het standpunt van de S D.A.P.. waartoe hij behoort, kwam flaarin niet tot uitdrukking. Spr. merkte pp. dat de positie der S.D.A.P. momenteel moeilijk is daar in verband met de be staande verhoudingen het thans eerst noo- dlg is verschillende lekken in het kapita listische schip te stoppen alvorens verder tan worden gegaan, Hii wees op de slechte verzorging van overheidswege van de noodlijdenden. Was deze verzorging goed, dan behoefde er geen Nat. Crisis Comité te zijn. Werkloozenzorg was volgens hem rijkszaak. Spr. bestreed het uitvoeren ja werkverschaffing van noodzakelllke werkzaamheden. Verder pleitte hij voor goede woningen voor de arbeiders. Dit in verband met den gezondheidstoestand. Al !ou dit geld kosten dan was dit toch nog beter dan het later te moeten uitgeven voor ziekenverpleging. Subsidie aan weer baarheidscorpsen achtte hl) ongewenscht. Taak is het te zorgen, dat niemand bene den het bestaansminimum komt. Dan des noods maar belastingverhooging. De heer de Haas bestreed op enkele ponten den heer Huysman. Hi1 vond het uitvoeren van noodzakelijke werken in mrkverschaffing niet verkeerd. De men leken die in de werkverschaffing werk- «aam zijn geweest waren hiermede best ingenomen, omdat het loon toch f.4 f.5 per week hooger was dan de steun. Ook konden bij uitvoering in werkverschaffing veel meer menschen worden te werk ge steld. De woningtoestanden zouden volgens spr. hier niet slechter zijn dan in plaatsen waarin de S.D.A.P. veel invloed in den raad heeft, Weth. Splinter deed In dit verband en kele mededeelingen over de woningen aan ie Zijl en de werkzaamheden aldaar. Weth. Boot ging uitvoerig in op het be toog van den heer Huysman. HM zag het eroote nut van het alg. beschouwingen niet in. want meestal was dit meer reclame voor eigen partij, dan gemeentebelang De heer Boot gaf daarom te kennen dat hij rich niet in die richting zou laten dringen. De heer Huysman die voor ieder Nederlan der een behoorlijk bestaan wenscht. stond volgens spr. hierin niet alleen. Ook de andere leden wenschten dit doch hielden rekening met de werkelijkheid. Vervolgens wees hu od het groote prlncipieele verschil lusschen S.DA.P. en AR. De eerste ver wacht alles van den mensch en van den staat. Spr. en de zijnen verwachten alles van God. De voorzitter deelde mede alleen op het betoog van den heer Huysman te zullen antwoorden voorzoover diens rede een aanmerking op het vorig college was. Wat voor de werkloozen gedaan mocht worden js gedaan. Het verwiit van exploitatie van krotwoningen door de gemeente wees hij 'an de hand De woningen in Achthoven werden indertijd door den raad aangekocht om op te ruimen Alle woningen kunnen echter niet dadelijk worden afgebroken. Waar zouden de bewoners heen moeten. Het was volgens spr. thans geen tijd om Ce belastingen op te voeren BI) hoofdstuk III besprak de heer Huys man de straatverlichting die volgens hem veel te wenmhen overliet. De voorzitter eegde overweging door B. en W. toe. Bij hoofdstuk V kwam de eerste motie Huys man, betreffende onderzoek naar de wo- hjJRtoestanden n behandeling. De voor- fitter ontraadde aanneming. De heer Klaver klaagde er over dat het uitbrei dingsplan zoo weinig ruimte laat voor het «>uwen van goedkoope woningen. De motie Huysman werd verworpen met op 1 na alg. •temmen. Bil hoofdstuk IX kwam in behandeling cc 2e motie Huysman betreffende werk- 'JTuiming. Als objecten werden genoemd ',emeentcH1kc badiniichtlng. een dito *';minrichtlng alsmede sportterreinen. De tüü! betoogde, dat B. en W. geen aan- in die richting noodlg hebben, Na v»r„ bespreking werd ook deze motie "oen met hetzelfde stemmenaantal. (mi °'n? bet met de 3e motie betref- nee onderzoek naar den toestand ln de trannsn van werkloozen. bccrootlng werd vervolgens zonder mming vastgesteld in ontvang en uit- 1 en f. 125.931.64 Verder werd vastge steld een parkeerverbod gelden voor de «J*?»* en een verordering op de ver- Va'JP" van automobielen en bakfietsen, nen h !?e,zer laatste verordening zal bin- «oodw b°uwde kom geen verlichting ïi„ zl'n hit lantaarns binnen een kring van en W. tot wVrlglne van I nttlngsverovdenirg Vc'gens de Ciipn -i vel'oidenlng bestaat er on Znn- voormuj nheid tot melkverknop des w.,Xja*s van 8-10 uur. F en W. %kniw!n» aewilzigd te zien en den ^°b alleen toe te staan des v.m. van. DUITSCH S. S. INSTERBORG BIJ EGMOND VERGAAN? EEN MAST STEEKT BOVEN WATER UIT. Zooals bekend wordt sedert de vorige week het Duitsche stoomschip „Insterborg" vermist welk schip napr men aanneemt, tijdens den storm van Zondag voor een week is vergaan. Thans rapporteert een visschersvaartuig dat het ten Zuld-Wes- tcn van Egmond een mast boven water heeft ontdekt. Men gelooft dat dit een mast van de Insterborg is. Wij herinneren er hierbij tevens nog aan dat hedenmorgen te Egmond een lijk Is aangespoeld. Vermoedelijk ls dat van een der opvarenden van de Insterborg. DE OORLOG. ADDIS ABEBA, 30 Oct. (Reuter). De kooplieden te Addis Abeba hebben den Negus een som gelds overhandigd teneinde dit te bestemmen voor aankoop van wa pens en munitie. De Negus verzekerde dat Addis Abeba nooit onder Italiaansch bewind zou komen. ONLUSTEN IN AMERIKA. NEW-YORK, 30 Oct. (Reuter), Te Ban- nington (Kentuckey) hebben bloedige bot singen plaats gehad tusschen de politie en georganiseerde mijnwerkers. Zevenhonderd tot de vakvereeniging be- hoorende mijnwerkers verschenen ln vracht- en personen-auto's in het plaatsje en trachtten een kolenmijn binnen te dringen, waar ongeorganiseerde arbeiders te werk waren gesteld. Een poging der mijnpolltle, de indrin gers met traangas te verdrijven,, mislukte,. De arbeiders drongen steeds meer op. Vanuit de menigte zouden ongeveer 200 revolverschoten gelost zijn, waarop de po litie met machinegeweren antwoordde. Vijftien personen werden gewond, waar van 2 zwaar. BRITSCHE KRUISER AFGEDREVEN. ALEXANDRIE, 30 Oct. (Reuter). De Brltsehe kruiser Devonshire is door den hevigen wind ln de haven afgedreven. Sleepbooten trachten een botsing met andere schepen te voorkomen. MEVROUW ROOSEVELT ALS RADIO-SPREEKSTER. WASHINGTON. 30 October (A.N.P.) Uit een gisteren gepubliceerd rapport blijkt, dat mevrouw Roosevelt, de echtgenoote van den president der Vereenigde Staten, in het afgeloopen jaar door het uitspreken van 16 radioredevoeringen van 15 minu ten, bijna evenveel heeft verdiend ais de president der Vereenigde Staten zelf, n.l. een bedrag van 72.000 dollar. Mevrouw Roosevelt heeft echter de geheele op brengst van haar radioredevoeringen af gestaan aan het bestuur van de American Friends Service, die het voor liefdadige doeleinden heeft gebruikt. STEUN AAN DE CICHOREITEELT. In dc provincies Groningen, Z.-Holland en Zeeland. In de Staatscourant van gisteren is op genomen de „Crisis-Steunbeschikking 1935 Cichorei I". Blijkens deze beschikking zal uit het Landbouwcrisisfonds steun worden ver leend aan de telers van cichorei in de provincies Groningen, Zuid-Holland en Zeeland. Deze steun zal betrekking hebben op een oppervlakte van 360 H.A. en op ten hoogste 34 000 K.G. cichorei per H.A. Het steunbedrag is vastgesteld op f. 5 per 1000 K.G. cichorei indien de waarde van 100 K.G. gedroogde cichorei is vastge steld op f. 4,50 of minder. Indien die waar de bedraagt f. 6,50 of meer zal geen steun worden uitgekeerd. Bij een waarde liggende turschen f. 4.50 en f. 6,50 zal het steunbedrag naar even redigheid worden berekend. 89 uur. De heer de Haas en Groenendijk wenschten aleeheele sluiting op Zondag ook wat melkverkoon betreft. Zij deden een voorstel ln dezen veest. In stèmming ge bracht werd dit voorstel verworoen met 4 tegen 3 st Het voorstel van B. en W. werd vervoleens aangenomen. De vergadering die om halftwee was be gonnen werd om 6 uur geschorst, 's Avonds te 8 uur waren nog 11 agenda punten af te werken. Deze gingen alle vrli vlot onder den voorzittershamer door. Punt 12, een voorstel van B. en W betreffende aanleg gedeeltellike waterleiding aan den ZUldiik werd uitvoerig door den voorzitter toege licht. Door de verbetering van den Zlildijk ls het noodlg dat de geheele waterleiding aldaar verleed worit. Dit zal naar schat ting plm. f.3200 kosten, waarvan de pro vincie f 1000 zal vergoeden. Voor uitvoering van het eerste gedeelte was reeds een 1$-, schrijving gehouden waarbij laagste in schrijver was de heer de Ruiter van Leiden. Aan deze werd het werk gegund. Besloten werd. evenals vorige jaren, wederom een twggidstoffentoeslag t>e ver strekken aan werkloozen. Een voorstel Huysman om de werkloozen in plaats van toeslagbonnen geld te verschaffen of de menschen in ieder geval in de gelegenheid te stellen de brandstoffen ook buiten de gemeente te mogen koopen vond niet vol doenden bijval. Op een Ingekomen verzoek om subsidie voor den Landbouwcursus werd gunstig be schikt. Ten aanzien van een verzoek van de Geref Diaconie om een bijdrage in de kosten van klnderveroleglng werd besloten dit verzoek door te zenden naar het Burg. Arm be stuur BU den rondvraag werd de wensch geuit 's avonds te vergaderen en niet meer zulke overladen agenda's samen te stellen. De voorzitter zei toe zooveel mogelijk met deze wenschen rekening .te zullen houden. Hierna sluiting. WADDINXVEEN. Arbeidsongevallen. BIJ het hakken van suikerbieten had de landarbeider J. V. het ongeluk met het hakmes ln zijn linkerduim te hak ken; de duim werd zeer ernstig verwond. In de meubelfabriek van de fa. B. kwam de meubelmaker T. met zijn rechterduim ln aanraking met de ln werking zijnde freesbank. De duim werd geheel openge spleten en de man moest zich onder dok ters behandeling stellen. HIJ kan voor- lopplg geen werkzaamheden verrichten. AALSMEER. De bekroningen op dc Chrysanten- tentoonstelling. De navolgende bekroningen zijn alsnog toegekend: Chrysanten (kleinbloemlge)Proeftuin, Indlonola, getuigschrift van verdienste; ld. Godfrey Gem, bronzen medaille; H. Verbeek Jzn., J. C. Wood; ld., André Bru- hler, getuigschrift van verdienste; ld Ca- velier. bronzen medaille; D. Offerman, Blanche de Paitou, bronzen medaille; Jac. Tas Kz„ 5 gele rayonanten; ld., 5 bronzen rayonanten; id. 5 rose rayonanten; ld.. 5 witte rayonanten, bronzen medailles; C. Th. Zaal, Uithoorn, 9 Joh. C. M. Menslng, bronzen medaille. Eere-prijzen: Zilv. me daille van H.M. de Koningin aan decor. Inzending gr. en klelnbL chrysanten, Inz. Fa. Wed. P. Eveleens en Zn.; zilv. medaille van H. K. H. Prinses Juliana, aan decor, groep gr, en kleinbl. chrysanten, lnz, Gebrs. Spaargaren; verg. zilv. medaille der Gem. Aalsmeer aan groep afgesn. chrysanten, inz. de Belgische Chrysanthemum-club, Brussel; verg, zilv. medaille van den bur gemeester der gemeente Aalsmeer, aan inz. cacteeën der Handeiskweekerlj „Succulen- ta", K. Mantel en Zn. Speciale prijzen: Zilveren Beker v. d. Ned. Chrysanthemumclub, aan inz. van eigen gekweekte chrysanten, welke ten op zichte van sortiment en cultuur het meest heeft bijgedragen tot het welslagen der tentoonstelling. Inz. Wed, P. Eveleens en Zn.; verg. zilv. medaille als extra prijs voor de meest decoratief opgestelde groeD. Inz. Fa. W. Keessen Jr. en Zn. „Terra Nova"; verg. zilv. medaille v/h. „Handelsblad voor den Tuinbouw", aan erootbl. chrysant „Lps Jardiniers de Paris", inz. Fa. Wed. P. Eveleens en Zn. Gouden medaille verwierven: Groep gr. en kleinbl. Chrysanthen met bloeiende potplanten, inz. fa. Wed. P. Eveleens en Zn.; collectieve groep afgesneden Chry santhen, inz. de. Aalsnieevcch?. kweekers: groep grootbl. Chrysanther, inz. Belgische Chrysanthemumclub te Brussel; .groep kl.- rn grootbl. Chrysanthen S1 jióndelssoor- ten, inz. afd. Aalsmeer Tuinbouw- en Plantkunde; groep kl,-èq grootbl. Chry santhen in nieuwere ven meest gangbare handèlssootfen, fn^Ta'. Gebrs. Spaar garen. ine Kleine gouden-medaille; ""Groep succul- lenten. meest oüdé plan-teriydft".zeldzaam heden, inz. Handeiskweeftêfij Succulen- ta". K. Mantel en Znl; groep bloelende orchideeën, inz. Gebrs. W. en A. Barend- sen; groep bloeiende, orchideeën, inz. G. Oud; groep besdragende heesters en en groenblijvende planten, inz. fa. D. Keessen Cz. en Co.; groep besdragende heesters en groenblijvende planten, inz. fa. W. Keessen Jr. en Zn., Kon. kweekerij „Terra Nova". Verguld zilveren medaille: Groep An- thurlums, inz. G. Oud; groep bougainvli- (ia's, inz. D. v. Daatzelaar: 108 tak Marie Legraye-serlngen, Inz. wed. Jac Hansen en Zn.; groep afgesneden rozen in nieu were variëteiten, inz. Alb. Spaargaren Jbz.; groep diverse bladplanten, inz. C. F. Fngel. Zilveren medaille: 15 Chrvsanthen „Doc- teur Deihoume", inz. fa. W. Eveleens Dzn. en Zn.; 50 idem „Blanche Poitevine" in notten, inz. W. Alderden; 12 bougainvil- üa's, inz. W. C. Keessen. Kz,; 50 kelken lilium philliDp. fornu inz. fa. K. Heeren Jz.; vaas clematis „Prins Hendrik", inz. K. Maarse Dz. Jr.; vaas-lilium glganteum, lnz. N.V. Arn. Eveleens Hz. en Zn. Getuigschrift lste klasse: kleinbl. Chry- santh ,,Dr Jae P. Thijsse, Inz. E. D. A. Rinckes, Weesp. Getuigschrift van verdienste: grootbl. Chrysant- .Denil de Louis Oger", inz. fa. wed. P. Eveleens en Zn.; idem „Les Jar diniers de Paris", inz. dezelfden; kleinbl. Chrysanth „Nelrose". grootbl.' Idem „Jules Ragot", grootbl. idem „Annisienni", gr.- bl. Idem ..Etoile du Nord", inz. Gebrs. Spaargaren. Eervolle vermelding" groep tuin-chry- santhen „mr. Thompson" ln pot, lnz. Proeftuin. Voor zoover geen plaatsnaam vermeld, wonen alle firma's te Aalsmeer. De jury bestond uit de heeren: J. H. Kauffmann, J. G. Bier, H. Boegschoten, C. Eveleens Pz„ D. de Gans, H. de Lange, W, Serton, D. Tas Dz., P. Thim, G. Oud, T. Knoppers, A. Bakker en Jos. Bol. KATWIJK. TERAARDEBESTELLING WIJLEN DEN HEER KOBUS. schoolbestuur, collega van den heer Kobus Als dragers fungeerden leden van de Jon- gellngsvereenlglng. Een tweetal bloem stukken dekte de baar, n.l. van de Jonge- llngsvereenlglng en van het secretarieper- g Q n Bij de groeve sprak burgemeester Wol- drlngh van der Hoop een woord van af scheid aan den oud-secretaris van Katwijk die in 1893 als ambtenaar in eenvoudige omgeving jarenlang werkte, daarbij alle rangen doorloopend, ln het werk was op gegroeid. Spr. schilderde de werkzaamhe den van den thans ontslapene. Behalve op de secretarie, waar alles met hem op groeide en de gemeente steeds grooter werd, waren er nog vele andere betrek kingen waarin hij de gemeente diende. Een woord van dank daarom voor alles wat hij in het belang der gemeente gedaan heeft! Spr. eindigde met een „rust zacht." Ds. Warmolts sprak over hetgeen de heer Kobus voor de kerk was geweest, spe ciaal voor de Jeugd. Met aandacht, aldus spr., heb Ik de notulen nagelezen van de Jongelingsvereeniglng waarvan de overle dene 27 jaar lid is geweest en ongeveer 15 als voorzitter fungeerde. Met opoffering cn liefde heeft hij zich daarvoor gegeven; het ls een "heerlijke gedachte van de Jon gelingsvereeniglng dat zij hun oud-voor zitter ten grave heeft willen dragen. Een zware slag is het voor de weduwe en kin deren. God sterke u en steune u in de moeilijke jaren dat u het weduwenkleed mag dragen. En voor ons allen is het een roepstem. Telkens weer wordt bewaarheid wat spr. ook bij den ingang van een doo- denakker las: „Het stof keert weer tot de aarde vanwaar het genomen is. De geest keert weer tot Hem, die hem gegeven heeft". Gedenk dat dit leven is de zaai tijd en het sterven is de maaitijd. Zorgen ook wij bereid te zijn als de stervensure l:omt". Dan sprak de heer Jac Haasnoot Gzn., als vertegenwoordiger van den Ring Lelden van het Jongellngenverbond. Hoe velen hebben broeder Kobus in het leven, ln ons geliefd Verbond gekend, al dus spr. In de circa 45 Jaren die hij met het Verbond meeleefde, heeft hij altijd ge toond het Verbond met geheel zijn hart, uit liefde te dienen. Bij zijn drukke amb telijke werkkring vond hij altijd nog tijd en gelegenheid in vele gevallen in de voor ste gelederen, den strijd aan te vuren en de strijders voor het heerlijke doel: „Jon gemannen tot Christus te leiden" ten voor beeld te zijn en te bemoedigen. Immers: hij diende het Verbond niet alleen plaat selijk als lid, als secretaris en later als voorzitter van de afdeeling, maar ook als secretaris van den Ring 's-Gravenhage. En toen die, ln z'n grooten omvang, van Delft tot Hillegom, gesplitst werd, en de „Ring Lelden" geboren werd, was hij een van de eerste bestuursleden en nog geruimen tijd daarvan de voorzitter. Op het gouden ju bileum van het Verbond in 1903 was hij een van de verslaggevers. Door zijn moei lijken gang bezocht hij slechts zelden de hoogtijdagen van ons Verbond, maar bleef tot het laatst een getrouw medebiddcr, daar ben ik zeker van! Het is nog geen half jaar geleden dat hij mij zeide: „Verheugd te zijn dat het Verbond besloten had zoo God wil met Hemelvaartsdag a.s. haar Bondsdag in Den Haag te houden. Dat was nu dichtbij en daar hoopte hij dan tegenwoordig te kunnen zijn. Dit heeft helaas nu niet zoo mogen zijn, want in Zijn onuitsprekelijke wijsheid, heeft het Gode behaagt hem nu van ons weg te nemen en naar wij ver trouwen mogen hem op te nemen in Zijn heerlijkheid. Nu is hij verlost van zonde en pijn. Nu is hij in de eeuwige heerlijk heid en in eeuwige Bondsgemeenschap met zijn Heiland en Verlosser, die tot hem ge spreken heeft: „Komt in. gij gezegende mijns Vaders en beërft het goed dat voor u weggelegd is, van vóór de grondlegging der wereld". Beste vriend en broederl Het Ned. Jon- gel. Verbond, en vooral de ouderen die u, met mij, daarin gekend hebben, wij zul len u nimmer meer vergeten en het werk dat gij uit liefde tot uwen Heiland ge daan hebt. wordt u nu beloond met de eeuwige gelukzaligheid. En gij, mijne vrienden, die onze Bonds- makker hebt ten grave gedragen, ontvang den dank van ons Verbond, voor de laat ste vriendendienst die gij den overledene bewezen hebt. Ik weet zeker, als hij op zijn ziekbed u dit verzoek had kunnen doen, hij het gedaan zou hebben. Mij zelf Velen brachten den oud-gemeente secretaris een laatsten groet. Gistermiddag had onder groote belang stelling de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. W. Kobus, vroeger secretaris der gemeente Katwijk. Wij merkten op: bur gemeester Woldringh v. d. Hoop, de beide wethouders, de heeren Dubbeldam en Velt- kamp, de gemeente-secretaris de heer Boekhoven, burgemeester Bosschleter van Rijnsburg, oud-wethouaer, de heer L. Kruyt, de heer van Daalen, dir. der Gas fabriek, de oud-gemeente-ontvanger, de heer Werther, eenlge ambtenaren ter se cretarie. die ten tijde dat de heer Kobus secretaris, was, ook reeds ter secretarie werkzaam waren, enkele gemeenteraads leden, de lieer Jac Haasnoot, als afgevaar digde van het Ned. Jongellngenverbond in welk bestuur de heer Kobus ook zitting had, de heer van Tongeren, lid van het zelde hij verleden jaar: „Dat hij wenschte naar zijn laatste rustplaats gebracht te worden, gedragen door u, als leden van de Chr. Jongel. Ver." Zich richtend tot de nabestaanden zelde spr.: Ontvang den dank van het Ned Jongelingsverbond voor hetgeen broeder Kobus mocht doen in het belang van ons Verbond. God zij met Zijn vertroostende en blijvende ge nade u allen nabij. Eenzaam blijft de we duwe met de dochter achter. De eenlge zoon in het verre land gedenken wij bid dend en dragen u allen op aan Gods ge- nadetroon. Hij alleen zij uw steun en moge een werker ons Verbond nu ontval len zijn, God blijft dezelfde, Hij zet Zijn werk voort! Broeder Kobus, de kroon die u thans siert is met paarlen gezet. Gij zijt ver lost en hebt uw genadeloon reeds ontvan gen uit de hand van uw Heiland. Wien te dienen in ons Verbond, uw lust was. God zij genadiglijk de uwen nabij en ons, leden van het N.J.V. spore het aan, steeds ge trouw te worden aan ons devies: „Ons het Evangelie van Christus niet te schamen, omdat het een kracht is tot zaligheid, een Iegelijk die gelooft". Vervolgens sprak de heer C. van Ton geren als bestuurslid der Chr. Mulo, waar van ook de heer Kobus bestuurslid was. Spr. herinnerde aan de bijzondere gaven, die den heer Kobus geschonken waren en spiak woorden van dank voor alles wat de heer Kobus ln die functie gedaan had. De heer A. de Jong, oud-Katwijker, thans te Schiedam, sprak als vriend waardeeren- cie woorden en wees er op dat bij alles wat gezegd was, men nog het duizendvoudige er bij zoude kunnen zeggen, hetgeen spr.'s bedoeling echter niet was. De heer J. Vooys, hoofd der Ned. Herv. School te Rijnsburg, neef van den over ledene, dankte uitvoerig allen die van hun belangstelling, op welke wijze dan ook, hadden doen blijken en inzonderheid de burgemeester voor zijn tegenwoordigheid en het secretariepersoneel voor de bloe menhulde. Ook ds. Warmolts die gedu rende de ziekte van den overledene steeds zooveel belangstelling toonde en thans zulke gevoelvolle woorden tot de familie had gesproken. Hiermede was de droeve piecl: tighsid beëindigd. Ter verduidelijking van wat de Bur gemeester en Wethouder Dubbeldam be oogden met het voorstel tot onderbrenging van de steunregeling op het kantoor der Arbeidsbeurs, ls het wenschelijk aan het rar.d.sverslag over deze aangelegenheid nog toe te voegen dat de bedoeling van de meerderheid van het college van B. en W. was, wel alles onder te brengen bij den Directeur der Arbeidsbeurs, doch hiervoor niet te benutten het bestaande primitieve gebouwtje in de Burgersdljkstraat, dat momenteel in lange na niet aan de be hoefte voor de werkzaamheden der Ar beidsbeurs voorziet en dus na onderbren ging der administratie van de steunrege ling hieraan in 't geheel niet zou voldoen, doch hiervoor te stichten een andere ge legenheid. hetzij nieuw of oud, doch dat voldoende ruimte heeft voor de noodlge werkzaamheden en wachtgelegenheid voor stempelaars. Een dergelijk gebouwtje was door cublieke werken geraamd op f. 5000. terwijl centralisatie van bovengenoemde werkzaamheden ongeveer f. 1000.— per jaar meer zou kosten. KATWIJK AAN ZEE. Knapenavond der C. J. O. Deze bijeenkomst had plaats in de Oranjezaal van het Jeugdhuis onder voor zitterschap van den heer N. Desjardijn, voorzitter van de Knapenlelders-com- missie. In tegenstelling met de aparte conver satie-avonden van het vorige wintersei zoen heeft het bestuur ditmaal gemeend; de voorkeur te moeten geven aan een ge- comblneerden avond, waarbij alle knapen- afdeelingen worden uitgenoodigd. Nu kwamen een 120-tal knapen in de Oranje zaal bijeen. De voorzitter liet zingen Ps. 138 1, ging voor in gebed en las een Schriftgedeelte. De heer K. Jonker gaf een Interessante en boeiende vertelling naar aanleiding van „Abela de Wolf", die bij de jongens in sloeg. De heer D. Kruyt vertoonde na da pauze een paar prachtige natuurfilms en 15. Zoo loopt nu onze Thijs door het verlaten schip; hij heeft er geen plezier en kijkt niet weinig sip. De zeemeerman heeft, juist vóór vriend Thijs naar binnen ging, nog dit tot hem gesproken: „En nu maar snel en goed gedoken. Alles, wat daar binnen nog van waarde is, moet Jij nu op gaan rapen; ik ga dan intusschen ln 't paleis nog fijn een beetje slapen!" Zoo ls dus Thijsje eenzaam in het schip, daar onder water. Veel oude rommel staat er; hij moet dat eigenlijk naar boven brengen gaan, doch dóór denkt hij niet aan. „Ik won", denkt hij „door voor den vorm aan 's zeemeermans bevel nu toe te geven, een weinig tijd, doch dat is toch maar even. Ik mag niet vergeten, dat hetgene. dat ik nu moet weten, is, hoe den zeemeerman onschadelijk te maken en zelf uit de gevangenschap weer te geraken!" 8—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7