LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 28 October 1935 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. nat ROOKEI^ BURG. STAND VAN LEIDEN DE ALGEMEENE TOESTAND. De Fransche opvattingen in het Vlootvraagstuk. Volgens goedingelichte Fransche kringen zou het standpunt der Fransche regeering in de vlootkwestle als volgt kunnen wor den samengevat: 1. Qualitative beperking; 2. Geen quan titative beperking; 3. Kennisgeving van het op stapel zetten van lederen nieuwen oorlogsbodem, doch niet van een vijfjaren plan voor den vlootbouw en 4. Handhaving van dulkbootvloten. o DUITSCHLAND. Engelse hm an te München gearresteerd. De politieke politie te München heeft, naar de correspondent van de Daily Tele graph bericht een Brltsch onderdaan van niet- .Axlschen" oorsprong. R. Seltz. ge arresteerd. die van ..rassen-schending" be schuldigd wordt. Seltz zou relaties heb ben gehad met een Duitse he vrouw en zal terecht staan krachtens art. 2 van de nieuwe wet ter bescherming van de zuiver heid van het Duitsche ras. Hierop staat een gevangenisstraf van twee jaar. o ENGELAND. De verkirzingsactie. De verkiezingscampagne der Engelsche nationale regeering is geopend met een belangrijke radiolezing uitgesproken door minister-president Baldwin. Het doel der nationale regeeringaldus Baldwin, is de verbetering van de blnnenlandsche toestanden en daarnaast de handhaving van den vrede in de wereld te verkrijgen. Hij vroeg opnieuw het vertrouwen van het volk, daar in de gegeven omstandigheden een regeering die vast in het zadel zit van groot belang is. De staten die nog steeds lid van den Volkenbond zijn, probeer en nieuwe wegen on wij allen zien. dat die wegen moeilijk en niet ongevaarlijk zijn. Wü hebben onze politiek duidelijk uiteengezet, geen maat regelen genomen die niet door alle andere leden worden genomen Ik weet niet hoe lang de bestaande critieke toestand zal voortduren, maar we beleven in Europa een nieuwen tijd nu de Volkenbond tracht zijn verplichtingen na te komen. Dat is geen alledaagsche politiek. De Volkenbond zal waarschijnlijk andere en moeilijker proeven moeten ondergaan. Er bestaan vele gevaren voor den vrede die toenemen naar gelang de sancties stren ger worden. Indien maatregelen van den strengsten aard worden opgelegd, zal dit leiden tot blokkade en een blokkade doet de vraag rijzen welke houding de nlet- leden zullen aannemen. Deze overweging hield ik voor oogen toen ik zelde nooit in een blokkade te willen toestemmen door Engeland indien we niet zeker waren van het standpunt der Ver. Staten. Wat ook geschieden mag ten aanzien van een blokkade, de voornaamste lasten die daaruit voortvloeien zijn in den aan vang voor rekening van de Engelsche vloot. Verder zeide hij dat de verwachting die Engeland koesterde ten aanzien van ont wapening is teleurgesteld. Vele staten hebben hun bewapening uit gebreid, sommige zelfs in enorme mate. Ze hebben hun bewapening gemoderni seerd en de productie-capaciteit verhoogd. Engeland zal deze staten niet volgen. Het zal slechts zijn strijdkrachten modernlsee- ren. De Engelsche vloot is voor het groot ste deel verouderd en slechts 3 slagschepen zijn van na den oorlog. In geval van oorlog zal de Engelsche vloot tegenover betere en modernere sche pen komen te staan. Wel zou de Engelsche vloot tenslotte zegevieren, maar deze zege zou ten koste van vele slachtoffers gaan. Engeland is daarom voor collectieve veiligheid. Ik kan aan deze politiek niet blijven vasthouden wanneer ik niet de volmachten krijg om de leemten in ons verdedigings-systeem aan te vullen. We willen geen overweldigende strijdkrach ten, maar dat onze menschen met de beste wapens worden uitgerust Indien ze worden opgeroepen voor den strijd. Tenslotte verklaarde hij dat hij niet kan beloven de werkloosheid te zullen genezen. De nationale regeering zal echter trach ten de werkloosheid die zij in de laatste 4 jaar reeds met 1 millioen heeft doen ver minderen, verder te doen inkrimpen Een en ander is ook nog eens uiteenge zet in een manifest, dat onderteekend is door Baldwin, voor de conservatieve partij MacDonald voor de nationale labourpartij en door Sir John Simon voor de liberale partij. - Nu het Parlement ontbonden is is de ver kiezingscampagne in geheel Engeland be gonnen. Voor de 615 parlementszetels zijn tot dusver 12% candldaten, waaronder 57 vrouwen, gesteld. De regeering beschikt over pl.m. 600 candldaten. De leider der liberale fractie Sir Herbert Samuel heeft zijn aanhangers opgeroepen om in de districten waar geen liberale candldaten zijn, te stemmen op de candl daten van de „Vrede en Herstelbeweging". Eenige bladen maken daaruit de gevolg trekking dat de Liberale oppositie voor de verkiez.iigscampagT.e een bondgenootschap met Lloyd George en Lord Snowden heeft aangegaan. o OOSTENRIJK. Onafhankelijkheid verzekerd! Prins Starhemberg heeft te Linz een rede voor 12.000 leden der Helmwehr ge houden. waarbij hij verklaarde dat de Heim:chütz geheel en al ziin programma in Oostenrijk zal verwezenlijken en dat het gevaar van vernietiging van het na- tuurUlke Oostenrijk en de annexatie van dit land door een nabuur een gevaar is dat niet meer bestaat. Uit andere passages der rede blijkt dat de meeningsverschlUen tusschen Starhem berg en Fey zijn overwonnen. FRANKRIJK. Het radicalen-congres gesloten. Staatsminister Herriot. de voorzitter van de radicaal-socialistische parti), is door den landelUken partijdag op voorstel van Chautemps ten vierden male eenstemmig herkozen Een slot-resolutle is goedgekeurd, waar in o.a. wordt gezegd dat de Volkenbond de gerechtigheid beteekent en de bil hem aangesloten volken de macht. Macht en gerechtigheid mogen even wel niet van elkander worden gescheiden en daarom mag men er trotsch op zijn dat de Fransche politiek met dit edele Ideaal in overeenstemming staat. Voorts wordt op de noodzakelijkheid gewezen alle tegen de Republiek gerichte organisa ties te ontbinden. Ten slotte wordt verklaard, dat de partij niet ln staat ls alleen dit program ten uitvoer te leggen, waarmede haar samen gaan met andere links-georiënteerde groepen ln het zg. Volksfront wordt ge rechtvaardigd. o ZWITSERLAND. De verkiezingen. De verkiezingen voor den nationalen raad, welke Zaterdag en Zondag in Zwit serland hebben plaats gehad, hebben over al een rustig verloop gehad. Zij worden ge houden volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, zoodat dé volledige uitslagen nog niet bekend zijn. Groote ver schuivingen worden over het algemeen niet verwacht. De eerste resultaten, die bekend zijn geworden, zouden er op wijzen, dat het kiezerscorps blijk heeft gegeven van groote stabiliteit, met een enkele uitzondering, zooals Bazel, waar de socialisten een onbe twistbare zege hebben behaald. In verschil lende canton's zijn tegelijkertijd verkiezin gen gehouden voor de cantonnale raden, waarover echter ook nog niets naders be kend is. De opkomst der kiezers zou van 65 tot 75% bedragen. In het kanton Obwalden zou slechts 48% der kiezers hebben gestemd. o SPANJE. Het speelbankschandaal. De personen, tegen wie het onderzoek van de parlementaire commissie, die on langs is ingesteld ln verband met de ont dekking van een groot politiek schandaal, verdenking van schuldigheid heeft doen rijzen, behooren allen tot de radicale partij. Het zijn José Val Dlvia, die tot Juli j.l. directeur-generaal van den veiligheids dienst was. Rafael Salazar Alonso, oud-mi- nlster van blnnenlandsche zaken en thans burgemeester van Madrid. EduardoBenzoc- cano, ex-onderstaatssecretaris van blnnen landsche zaken. Slgfrido Blasco Ibanez, een zoon van den bekenden schrijver en radi caal afgevaardigde voor Valencia, Aurelio Lerroux, een neef van minister Lerroux. regeerlngsgedelegeerde bij de Telephoon- maatschappij. Juan Plch y Pons, president van de generaliteit eh gouverneur-generaal van Catalonië. De radicale party heeft allen geroyeerd. De affaire houdt uiteraard de publieke opinie bezig. Toch baart deze aangelegen heid minder opzien, dan men zou verwach ten. De Spaansche pers is steeds sterk ver politiekt geweest en het publiek is er aan gewend meer of minder openlyke beschul digingen te lezen tegen persoonlykheden van beteekenis of tegen partyen, met an dere opvattingen dan zy zelve koesteren De linksche groepen blazen de affaire op in de hoop het regeeringsblok er door tot ontbinding te brengen, zoodat nieuwe ver kiezingen onvermydelijk worden. Ook de monarchisten putten er argumenten uit tegen het regiem. De leden van de regeerlngsmeerderheid van hun kant wenschen volledige ophelde ring dezer affaire, maar geven de verzeke ring. dat het hlerby gaat om een ma noeuvre der linkerzyde met de bedoeling weer aan de macht te geraken De radicale bladen zyn tegen onmiddeliyke verkiezin gen gekant en wenschen dat liet regee ringsblok wordt gehandhaafd. De regeering heeft Inmiddels de verzen ding van telegrammen, wier inhoud scha delijk kan zyn voor het nationale prestige, verboden. UIT HET VERRE OOSTEN. De onrust in Noord-China. Volgens berichten in de bladen uit Tientsin heeft generaal Sjang Tsjen, de leider van de provinciale regeering van Hopei, een bezoek gebracht aan generaal- majoor Hayao Tada. den commandant van het Japaniche garnizoen, in den loop van Zaterdagmiddag, waarby hy advies kwam inwinnen ten behoeve van de vreedzame regeling der onafhankelijkh.-agitatie onder de boeren in Noord-China, terwijl hij te vens een uiteenzetting gaf van de omstan digheden, die hem er toe hadden gebracht, een verbod uit te vaardigen des avonds na het vallen van de duisternis bulten de wo ningen te vertoeven, welk verbod de hand having van orde en rust ten doel had. Tydens dit onderhoud heeft generaal- majoor Tada wederom een uiteenzetting en opheldering gegeven van de Japansche houding en gezegd, dat Japan by dergeiyke onafhankeiykheidsagitaties nimmer tus- schenbeide komt, zoolang de agitatie doel einden nastreeft, die uitsluitend beperkt bhjven tot Chineesche belangen. Japan zal echter niets te wenschen overlaten met betrekking tot de handhaving van orde en rust in de gedemilitariseerde zone. Naar verluidt heeft generaal-majoor Tada verder gewezen op de onoprechtheid van de Chineesche autoriteiten betreffende de controle over de bedrijvigheid der ach ter de schermen werkende radicale ele menten. Orde en rust in de gedemilitari seerde zone zullen verstoord biyven, tenzy China de noodlge stappen doet, ten be hoeve van een regeling der autonomlsche beweging en van een strenge controle op de leden van de organisatie der blauwhemden en de Kwo Min Tang. Inmiddels heeft SJan Tsjeng, naar ver der gemeld wordt, instructie gezonden aan de ondergouverneurs der provincie Hopei om de extrabelasting in zeker opzicht te verminderen, ter tegemoetkoming aan de eischen der boeren en in de hoop de agi tatie op vreedzame wyze te beëindigen. Er verluidt, dat dit besluit genomen is na een beraadslaging met de Chineesche lei ders in Tientsin. ALPHEN. Lezing van den heer W. Strijbis. Voor de afd. Alphen a d Ryn v. d. Chr. Fabrieks en Transportarbeidersbond sprak in Concordia de heer W. Strijbis van den Haag over het onderwerp „In donkere dagen de lampen brandende". Na opening dooc den heer Jac. v. Noort, voorzitter van de afd., stond de heer Strij bis stil bij het zoeken naar de oorzaak van de wanorde in onze dagen Deze wanorde die er is op maatschappeiyk terrein, maar die we op het geestelijk terrein zien als een verslapping van het geestehjk leven. Er is een worsteling om het bestaans recht. zoowel onder de werkenden als on der de werkloozen. Omtrent de oorzaak hiervan is velerlei verschil van meening, voor ons ais christenen ls het noodlg dat we tot ons zelf lnkeeren, want ook wy staan schuldig en ook by ons dient de bede om vergeving der zonden te zyn. Vele richtingen zijn er, die zich aandienen om redding te geven Spr. noemde ln dit ver band het socialisme, communisme en het nationaal-soclahsme Het volgen van deze groepen kan op niets anders uitloopen dan op groote chaos, omdat alles wat God verlaat smart op smart heeft te vreezen. Als wy hiervan overtuigd zyn, rust op ons allen een dure plicht. Zooais ln de ge lijkenis der talenten moet het ook by ons zyn, te werken met het ééne en dit vooral niet weg te leggen. Dit werken kan alleen geschieden uit liefde tot Jezus, daarom aldus spr. is niet het minst ln deze dagen noodlg die zeer donker zynde lampen brandende te hou den. Op dit referaat volgde een aangename gedachtenwissellng. De vergadering was matig bezocht. Plechtige herdenking 40-jarig bestaan der Mulo-school met den Bybel. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan dezer school.werd ln het versierde gymnastieklokaal een bijzondere ouder avond gehouden. Onder de talrijke belang stellenden zagen wü o.a. den burgemeester met zijn echtgenoote; den gemeente secretaris mr. F A. Helmstryd. inspecteur Blauw uit Gouda, verschillende plaatseiyke predikanten, afgevaardigden van andere scholen e.a. De leiding vali den avond was ln handen van den heer J A. Vellekoop, één der zeven oprichters der school, die alleen dit feit nog mede mocht herdenken. De avond werd geopend met het zingen van Psalm 118 14 en het lezen van een Schriftge deelte. De voorzitter gaf een uitvoerig relaas van de oprichting en ontwikkeling der school en herdacht allen, die zitting in het schoolbestuur hebben gehad of tot het onderwyzend personeel hebben be hoord. De school, die met 40 leerlingen begon, telt nu byna 360 leerlingen, In 1925 werd zy gesplitst in een onderbouw- en kopafdeeling, terwyl ln 1931 de heer A. Maaskant ontslag nam van den onder bouw. Toen weed benoemd de heer J. Bol, die wegens ziekte niet aanwezig kon zyn. Dank bracht spr, aan de ouders, hoofden en zy die onderwys geven, doch bovenal aan God, die een goeden naam ook gaf onder de menschen. Niemand wenschte spr. te verheeriykeh, want Qod komt al leen de eer toe Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde tot ln der eeuwigheid. Nadat men gezongen had Ps. 72 11 „zyn Naam moet eeuwig eer ontvangen", trad als spreker op prof. De Hartogh, die een rede hield over ..De Mulo-school met den Bybel: een voorrecht en roeping". De secretaris las enkele Ingekomen ge lukstelegrammen en brieven voor, waarop eenige toespraken volgden. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester, die eerst de gelukwenschen overbracht en wees op de zorgen van het onderwys, ook dat hier bewaarheid is: ln de plaats van de vaders zullen de zonen zyn om daarna te eindigen met verwyzing naar de schrift „Zegt den kinderen Israels, dat zy voort trekken". Inspecteur Blauw sprak woorden van waardeering, voor de wyze waarop hier het onderwys gegeven wordt, waarbij spr. naast den heer Bol, inzonderheid den heer Maaskant noemde. De heer Maas kant sprak namens het personeel woor den van waardeering tot het bestuur, spe ciaal tot den voorzitter, wien hy uit waardeering een nieuw Bijbelsch handboek aanbood. Namens de Chr School Hooft- straat en verg. v. Chr. Scholen sprak ds. J Stehouwer. namens de ouders de heer v. Ruller, hierna nog de heer J. P. Keule- mans en tot slot de heer J B. Samsom. die mededeelde dat het zeer dienstig zou zijn het gesprokene in druk te doen verschy- r,en. waarvoor-hy hoopte op de medewer king van de sprekers. Dit zal gratis wor den uitgereikt aan belangstellenden. Hierna sprak de voorzitter woorden van dank en werd deze mooie herdenkings avond besloten met het zingen van „Nooit kan het geloof teveel verwachten". Het slot der geslaagde Winkelweek. Zaterdagmiddag, de laatste dag der Mica (winkelweek) werd alhier een kin deroptocht gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. De stoet werd gefor meerd zy het Nutsgebouw. Het getal der deelnemers was niet onbelangrijk en be stond uit pijn. 100. De stoet, w.o. zelfs een jong bruidspaar, verpleegstertjes ln cos- tuum, dokter, groep lente, zomer, herfst en winter met de talrijke versierde wa gentjes, autopeds met sprekende opschrif ten: „Steunt den Middenstand", geëscor teerd door eenige gymnasten, een 4-tal trommelslagers en auto met geluidsinstal latie bood een fleurigen aanblik. De jeugd zelf genoot met glunderende gezichten zeker wel het meest. Overal waar de stoet langs trok had deze veel bekijks. Aan het Nut werd de stoet weer ontbonden en en kele prijsjes aan de deelnemersisters) toe gekend. Des avonds maakte de auto met geluidsinstallatie nog een rondgang door de gemeente. Hiermede behoort ook deze winkelweek weer tot het verleden. Ernstige val. Bij het stoeien van eenige jongens in de Hooftstraat had de 15-jarige A. v. Gils het ongeluk te vallen. De jongen, die zeer ongelukkig terecht kwam viel met het hoofd op een trottoirband en werd bij de familie Z. binnengedragen. Hy had een hersenschudding bekomen en is door de politie naar zyn woning vervoerd. Naar wy vernemen, is de inzet van de wtntercampagne van het comité „Hulp ln Nood" van den Chr. Besturenbond met succes bekroond. Een bedrag van ruim f. 500.is reeds byeen. Een mooi resul taat. De begrafenis van den heer Th. Sprey die zooals wy Zaterdag hebben gemeld, Zaterdagmorgen betrekkeiyk geheel on verwacht ls overleden, is bepaald op morgenmiddag tusschen 23 uur op de alg. begraafplaats aan de Schoolstraat. o BODEGRAVEN. DE OPENING VAN HET NIEUWE SCHIETGEBOUV' Groote belangstelling; vele autoriteiten aanwezig. Zaterdagmiddag te halfdrle werd onder groote belangstelling het nieuwe Schlet- gebouw aan de Wilhelmlnastraat geopend. Reeds waren talryke gasten, a.o. de burge meester, de gemeente-secretaris, de wet houders, de besturen van de Burgerwacht en de schletver. „Willem Teil", de com mandant van de Burgerwacht, de Pi. Landstormcommissie, de pl. leider, afge vaardigden van den Leldschen Schletbond, talryke leden der drie organisaties en tal rijke belangstellenden, aanwezig, toen on der aanvoering van generaal Duymaer van Twist, een groot aantal autoriteiten van den B.VL., allen in uniform, het ge bouw binnenkwamen. Het was een schit terend gezicht toen al deze mooie unifor men, w.o verscheidene gouden kragen het gebouw blnnnen kwamen. Niet minder dan 4 generaals behoorden tot het gezel schap, nJ. generaal Duymaer van Twist, generaal Zeeman, generaal Klesz en ge neraal De Jong. Voorts merkten wy op majoor Boots en luit. Karres van het gewest Zuid-Holland west, kap. Boulogne, secr v. d. Nat. Land- stormcomm., majoor W. A. C. v. Dam van Rotterdam en anderen. Bovendien kwam mee het. dag. bestuur van Zuid-Holland West. de heeren Roy aards. Karres en Ruys. De voorzitter van de Comm. v. Beheer van het gebouw, de heer J. Luurlng, opende de samenkomst en begroette de gasten. Een ingekomen gelukwensch van een ernstig ziek lid van een der organisa ties, werd met een danktelegram beant woord. Spr. vertelde het een en ander van de voorgeschiedenis, hoe de bestaande lo kaliteiten niet voldoende waren en hoe de samenwerking tusschen de organisaties, om gezamenlijk iets te doen. ontbrak. Nu ls dat alles veranderd en In de beste har monie werden plannen voor stichting van een eigen gebouw gemaakt. De grootste moelUikheid. het geld, werd ondervangen door de bereidwilligheid van den heer J. E. Huchshorn, die op zyn terrein, in het cen trum der gemeente dit fraaie en zeer doel matige gebouw liet verrijzen en op zeer billijke voorwaarden verhuurde. Voor den Inventaris kregen de organisaties uitne mende medewerking van zeer velen uit de burgerij. Dank werd gebracht aan de leden, die zooveel gratis medewerking ga ven by de inrichting. Burgemeester Van Dobben de Bruyn hield daarop de openingsrede, waarin hy wees op den onvoldoenden toestand, die tot nu toe bestond en vertelde wat het ge meentebestuur vroeger voor plannen had. De crisis maakte die echter onmogelilk. Nu ts plotseling dit gebouw uit particulier initiatief geboren. Spr. wenschte de drie organisaties geluk met de nieuwe lokali teit. De leden behoeven het schieten niet meer te leeren, daarvan getuigen de over winningen op zooveel wedstrijden. Ten slotte betoogde hli, dat de vereenigingen geen liefhebberij beoogen, maar absoluut noodlg zyn voor Staat en Maatschappij. De taak van het lossen van het eerste schot droeg spr. eindeiyk met diens toe stemming over aan generaal Duymaer van Twist. Vervolgens loste de generaal het eerste schot, waarmee het fraaie nieuwe gebouw is geopend. Na de opening richtte de heer Royaards, voorzitter van de Gew. Landstorm-Com missie. hartcltike woorden tot de leden der organisaties. Sinds Januari ls dit het 5de schietgebouw, 'dat in het Gewest is ge opend. maar Bodegraven staat bovenaan. Spr. huldigde den pl leider, den heer Ver meulen, die het initiatief nam en waar deerde de zeer goede samenwerking, in zonderheid tusschen Burgerwacht en B. V. L., die zeer gewenscht is. Vervolgens sprak nog de heer Huchs horn, de eigenaar van het gebouw, waarna een vertegenwoordiger van den Leldschen Schietbond, de heer Gaykema, woorden van gelukwensch sprak, inzonderheid tot „Willem Teil" Laatste spreker was dr. Beije. voorz. van de Pl Landstormcommissie, die eveneens zyn biydschap uitsprak met de opening van het gebouw en inzonderheid de Land- stormers gelukwenschte. Hy beschouwde de totstandkoming van het gebouw als een symptoom van de goede samenwer king tusschen ..Willem Teil", de Burger wacht en den B.VL.; hy hoopte dat deze zoo blijven zal. De landstormautoritelten, die nog naar Gouda moesten, namen nu afscheid, waar na de gasten nog de thee werd aangeboden en een aanvang werd gemaakt met den openingswedstrijd, waaraan alle leden der organisaties en alle niet-leden konden deelnemen. Het gebouw ziet er keurig uit en is uitermate doelmatig ingericht. De auto riteiten, die meerdere gebouwen hadden gezien, waren enthousiast over de inrich ting. ■o BOSKOOP. De „Mica-weken" beëindigd. Ook de tweede en tevens laatste „Mica- week" ls wederom ten einde. Naar wy ver nemen zyn de winkeliers niet ontevreden. De rondgangen door de plaatselyke mu ziekcorpsen hebben ook in de afgeloopen week tal van menschen op de been ge bracht. wat natuurlijk den winkelier ten goede kwam. Er heerschte 's avonds een gezellige en vroolijke stemming, vooral in de winkels! raten. Het plaatselijk Mica comité heeft eer van zyn werk gehad en kan met voldoening op deze geslaagde Mlcaweken terugzien HEDEN: Jeruël: Bidstond te 8Vj uur nam. Oud-HortuszlchtRadio-demonstratie, 8 uur nam. Volkshuis: Protestavond Kerk en Vrede, Sprekers ds. Broers en dr. Tjalsma. 8% uur nam. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Nutsgebouw: Kon. Ver „Oost en West" en de Nutsmy. Lezing van Jhr. MoUenis. 8 uur nam. Rehoboth: Herv. Staatsparty. Spr. ds, Wlllekes van Spyk. 8 uur nam. Stadszaal (kiene zaal): Vloolrecltal Ro bert le Rütte 8'/< uur nam. Noordwyk (Café de Zwaan); Uit voering Eerste Leidsche Accordeonvereen. 8 uur nam. DIVERSEN Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags inst v. praeventleve Ge neeskunde consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrydags: Inst. v Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—8 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal; Zllverten- toonstelling tot 1 November a.s. 25 cents, BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Een llefdesparade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De groote schoonmaak". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Vit en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Het gebeurde op 'n avond". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „David Copperfleld". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/a uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Vluchtelingen uit Chicago", lederen middag 2>/> u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v ii. ziekenfond: „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Oct. tot en met Zondag 3 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. telef. 594; J. E M. ten Dyk, Haven 18, telef. 85, en C. van zyp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274 RECLAME- 2874 Verzachten de keel. Hebben een frisache smaak en geven CEH FRÏSSCHE ADEM! GEBOREN: Agnes Wilhelmlna Maria, D. van W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt Hans, Z. van K. Bouwer en S. Materman. ONDERTROUWD. L. C. v. Leeuwen jm. 28 j. en A. C. van Tongeren jd. 26 j. - o OVERLEDEN. A. Hoek, Z. 18 J.— P. Koning, M. 55 j. Een onverbeteriyke. Door de politie alhier is aangehouden een persoon, die zich ln deze gemeente heeft schuldig gemaakt aan diefstal van geld. De aangehoudene had reeds 19 von nissen achter den rug. Hy is na opgemaakt proces-verbaal, op transport gesteld en In het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage ingesloten. Het bestuur van „Het Groene Kruis" maakt bekend, dat het consultatiebureau voor zuigelingen, dat tot nu toe gevestigd was ln een lokaal van de Burgerwacht aan ae Biezen, met ingang van morgen worden verplaatst naar een lokaal openb. school aan de Burg. Coiynstraat- Voorts dat het spreekuur voortaan o"] half 4 ln plaats van 3 uur gehouden r« worden. ———o DE KAAG. De straatcollecte .De Kaag" tea jjjjj van het Crisis-comité heeft alhier oW bracht de som van f.43.55. V*

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6