LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 28 October 1935 SPORT. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSVERBINDINGEN. n WoestAutomobilist. BEURSOVERZICHT. fc. BtRICUTIN^^} WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 763. telegrafisch weekbericht. kifdesedeeid door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. I Hoogste stand 779,8 te La Coruna. Laagste stand 740,3 te Grimsby. Verwachting tot den avond van 29 Oct.: lanvankelijk matige tot zwakke Noord- testelijke tot Westelijke wind; Opklarend, reinig of geen regen, kouder. Later toe- lemende Westelijke tot Zuid-Westelijke nnd Toenemende bewolking met kans op tjen, weinig verandering in tempera- liiir. buitenlandsch weerbericht. ;h. Kon Ned Meteorol Inst te De Blldt De depressiekern welke Zaterdagmorgen der IJsland lag. heeft zich met vrij groote nelheid Oost-Zuid-Oostwaarts bewogen en evindt zich thans over de Oostzee. Secundairen trokken over de Noordzee en eioorzaakten hier te lande vrij harden Thans bevindt zich nog een daalgebied eer midden-Duitschland, dat in Zuld- uitschland en Zwitserland stormachtig eer brengt. Verder waalt het nog flink ings de kust van de Noordzee en het [waal. De hooge druk in het Zuidwesten hield and. die over Scandinavië verdween bijna eheel. Bij IJsland bevindt zich reeds ar een nieuw lagedrukgebied. Onder invloed van de depressie is het er over bijna geheel West-Europa vrl) lecht. In Dultóchland valt zwaren neerslag, lier de Britsche eilanden en ons land en loord- en Midden-Frankrijk is het buiig, mijl het in Zuid-Scandlnavië en de andstaten ook regenachtig is. De krach- ije invoer van warme lucht deed over hitsohland en FraDkrijk de ochtendtem- ■ïtuur flink stijgen. Blijkens de vlleg- ligwaamemlngen uit Zuid-Dultschland is [temperatuur daar in de bovenlucht zeer tog Uit het Noord-Westen komt echter r koudere lucht van polalren oorsprong. In Schotland daalde de temperatuur, ter ijl op 4000 M. de temperatuur te Ham- nrg bijna 10 graden lager Is dan ln rinkfort. Ten onzent is aanvankelijk opklarend eer met vrij kouden nacht te wachten, oust waarschijnlijk zal zich later de IJs- indsche depressie weer met toenemende «olking en toenemende regenkans laten elden. LUCHTTEMPERATTmR. uur voorm 81/- gr. C. (47 gr. F.l. li uur 'smtdd.: 10 gr. C. (50 gr. F.l. luur nam.: 10 gr. C. (50 gr. F.). I0OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. '»rm. te 4 u, 29 m.; nam. te 4 u. 45 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 5.11 nam. tot 6.18 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 Oct.: op 8 u. 16; onder 16 u. 33. OUD-MINSTER VAN DIJK IN INDIË. BATAVIA, 28 Oct. (Aneta). Oud-Mlnlster 'ui Dijk Is hedenmorgen met de K.P.M. nr Singapore vertrokken. Van Singapore hij met den „Oldenbamevelt" naar Ne- Wand terugkeeren. De heer van Dijk werd uitgeleide gedaan loor den vloot-commandant van Duim, den Jeer Woutman van de Factory, den heer «erts van de K.P.M., en den heer van elsdingen. VOETBAL. UIT NIEUWVEEN. De uitslagen van gisteren zijn: Nlc. a—Meerburg 0—7; Nlc. Boys II u II 5-3; Nlc. Boys I—V.VX. III 0—1 WIELRENNEN. „SWIFT". S'ütmorgen hebben een aantal Swift- "Wieiiameu aan de 5 stedenrli, gc- dt S 1x111 Bandy-rit, uitgeschreven door 's Gravenhage. ,2'e den uitslag elders ln dit blad. in?t k Noordwljkerhout een ter- JJ™ Worden gereden, waarvoor zijn ult- de vereenlgingen „Swift", ,Zr.8wltt". „Achilles" en „De Kam- Zk n de kunnen deelnemen renners bo- 18 jaar en daaronder. mmj. ,n voor Donderdag a.s. bij den '«schoor te Noordwljkerhout ofvbij uten der Vereenigtng. DE MISDADIGERS TE OSS. uitspraak van de bossche rechtbank. Peer dc Bie en den Brus veroordeeld lot 14 jaar gevangenisstraf. De Bossche Rechtbank heeft heden de eerste uitspraken in de Ossche strafzaken gedaan. Wegens diefstal tezamen en ln vereeni- ging gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Mariahaide in de woning van den landbouwer Schepers waar zij f. 1600 hebben weggenomen en in de tweede plaats twee diefstallen met inklimming ln den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gaffel dn het gemeentehuis waar f. 400 werd ge stolen en in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning van G. Huisellnk, bult f. 1900, werden de 42 Jarige Ossche werkman P. J. de Bie (Peer de Blei en de 43 jarige vrachtrijder L. A. v. d. Heuvel (den Brus) veroordeeld tot 14 Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had 16 jaar geëischt. Peer de Bie merkte op: „Het Is nogal veel. mijnheer de President". De off., mr. Dubois, „Daar komt mis schien nog wel meer bij". De president: „U hebt 14 dagen om in hooger beroep te gaan". Den 43 Jarigen A. Snabel assuradeur te Nijmegen wordt ten laste gelegd dat hij P, J. de Bie, v. d. Heuvel en A. J. Hendriks de daders van de ln den nacht v. 16 op 17 Mei 1934 in het gemeentehuis te Gassel gepleegde Inbraak eenlgen tijd tevoren op zettelijk Inlichtingen heeft verstrekt tot het plegen van dit misdrijf. Ten tweede wegens het behulpzaam zijn bij het plegen van den inbraak in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Lan genboom in den woning van G. van Hui- selink en ln de derde plaats aanneming van het gestolen bedrag van f. 375. Hij werd wegens die feiten veroordeeld tot 5 jaar met aftrek van het voorarrest. Het O.M. had 8 Jaar geëischt. De 22 Jarige Ossche landbouwer v. d. Wetering werd wegens medeplichtigheid aan de op 3 April 1934 te Oss door den 19-J. schoenmaker P. A. Schuurman en zijn mededaders ln de woning van den kapper M. v. d. Berg gepleegde inbraak en ten tweede wegens heling, hij had van Schuurman een haarsnijmachlne. fles- schen reukwater en sigaren aangenomen, veroordeeld tot 6 maanden met aftrek van het voorarrest. Het O.M. had 1 Jaar met aftrek van het voorarrest geëischt. De 25 jarige Ossche landbouwer F. M. v. d. Wetering (de Brommer) wie tenlaste was gelegd diefstal met inklimming te zamen en ln vereenigtng met 1 of meer deren gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1934 te Veghel in de woning van C. v. d. Burg waar f. 700 is buit gemaakt tot 4 Jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 6 jaar met aftrek van het voorarrest. HAAGSCH GERECHTSHOF. De orgeldraaier1 P. J. M. te Leiden, die te Wassenaar zonder vergunning van B. en W, muziek maakte en toen hij deswege ver- baliseerd werd, zich tegen de politie ver zette, is deswege door den politierechter gestraft met. 4 maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde thans deze straf tot twee maanden. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G G. Remmerswaal geb. Per soon, Z. W. J. Onderwater geb. Groe- neweg, D S. H. J. Kneppers, geb. Pex Z. E. C. Groenewegen geb. Loman, D. Ondertrouwd; P. J. Warmerdam en M. J. Maaskant J. L. Nieuwenbroek en W. A. Scheffers. Getrouwd: J. A van Lochem en C. P, M. Bolleboom J. A. van der Ploeg en C. P. Mooijman. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. W. M. v. d. Kolk geb. Koel man, Z. Ondertrouwd: H. C. Noordermeer en G. C. van Baren. Getrouwd: C. van Leeuwen en A. A. Keelker. o VEUR-LEIDSCHENDAM- Tot bestuurslid van de K.J.M.V., va cature Mulder, ls gekozen de heer C. Meeuwisse. VOORHOUT. GEMEENTERAAD, Behandeling der gemeentebegrooting, De raad vergaderde. De afd. Voorhout van den Prov. Bond van Geltenfokver- eentglngen had verzocht een verordening in het leven te roepen tot beteugeling van de z.g. „wilde bokkenhouderij waarop b. en W. afwijzend praeadvlseer- de. De heer Kruithof merkte op. dat het waterbedrijf hoewel noodzakelijk en on misbaar toch tekorten zal blijven opleve- den. De heer Kruithof merkte op, dat het verlaging welke hij zich indenkt met In achtneming van het verbruik en de draag kracht der aangeslotenen in afwijking van het huidige tarief dat wordt geheven naar de grootte van het huls. De heer van den Nouiand constateerde dat het bedrlif ln den z.v. goeden tijd duur is ongezet evenal? meerdere particu liere bedrijven om welke redenen het be drijf niet spoedig zal kunnen rendeeren. Spr. meende dat te weinig werd afgeschre ven waarvoor spr. een soort fondsvorming bepleitte. Tarlefsverhooging is natuurlijk onmogeltlk. maar toch komt het hem noodzakelijk voor dat meer zal worden af geschreven. De voorzitter ziet de toekomst niet zoo donker ln ais de laatste sbr. Wordt er meer gebouwd, dan breidt het aantal aanslui tingen zich uit en kan het bedrijf meer rendabel worden. B. en W, zullen met be langstelling de voorstellen van het lid Kruithof tegemoet zien inzake tariefs verlaging Het lid NIJssen Informeerde naar nets- ultbrelding in de richting van De Zilk, hetgeen naar het oordeel van den voor zitter te duur uitkomt voor het bedrijf, waarop het lid Kruithof den voorzitter vroeg naar de aansluiting van de spoor- woningen. De voorzitter antwoordde dat deze op de voorwaarden ln de verordening genoemd, kunnen worden aangesloten, hetgeen de Ml) der N S. blijkbaar te duur uitkomt. Hierna werd deze begrooting zJi. st. conform vastgesteld. Gemeentebegrooting 1936. Het lid v. d. Nouiand wees op de niet rooskleurige gemeentefinanciën. Sommige loonen kun nen volgens spr. eenigszlns worden ver laagd. Het lid Kruithof protesteerde tegen het den kop indrukken der gemeentelijke autonomie Spr. meende ook dat verbete ring der volkshuisvesting ten zeerste ge boden is. Ook moeten er nieuwe arbei derswoningen komen met een redelijk te betalen huur van f 3,50 1. 3,75 p. week. De woningen der Ver. „Herman Boer- haave" kunnen z.i. met 15°'» verlaagd worden in verhouding tot de ambtswonin gen. Ook oefent spr. critlek uit op de houding van B en W. lnzaVe den steun aan z.g. vrijgezellen ol kostgangers. Op 't onderwijs en de subsidies wordt z.i. te veel bezuinigd. Tenslotte protesteerde spr. tegen de uit lating van het lid Van den Nouiand, die loonsverlaging bepleitte. De voorzitter zeide, dat de flnancieele positie der gemeente zeker niet florisant is. De belastingen zijn Zoo hoog mogelijk opgevoerd, terwijl de loonen herhaaldelijk werden verlaagd. Renteverlaging is niet mogelijk. De gemeentelijke zelfstandigheid heeft nogal moeten inboeten. Naar het oordeel van B. en W. kunnen kostgangers de f. 5.steun wel verdienen. Uitsluiting van steun behoeft z.i. geen loondruk ten gevolge te hebben. Subsidie der Gew. Landstormcommissie moet worden ge handhaafd, omdat dit instituut waakt voor de handhaving der bestaande rechtsorde. In verband met de wegenverbetering dient eerst te worden gezorgd voor verkeers wegen, die voor de verbinding zorgen van deze gemeente met een andere; het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om alle wegen van een gesloten wegdek te voorzien. Aangezien de eischen van de Ned. Sp. zoo hoog zij gesteld, kan het gemeentebestuur ooit Ingaan op verbete ring van den spoorwegovergang in dë Hoofdstraat. Het lid van den Nouiand wil Inzake loons verlaging met de hooge salarissen begin nen. Ook renteverlaging zal tot stand moe ten komen. Verschillende besprekingen vinden plaats over de salarissen'der gemeente-ambtena ren. nzake het punt, woïlingtoelage veld wachter staakten de stsipirfëy. Een voorstel Kruithof tot Verstrekking van een ketelpak aan de hulsvutlophalers werd met 73 st. aangenomen.. Het lid Wltteman vond de vergoeding van f. 7.50 per leerling voor het L.O. te gering, hetgeen temeer klemt voor arbei derskinderen, die gedwongen zijn een school in deze gemeente te bezoeken. Spr. stelt voor der? vergoeding te bepalen op f 9.— oer leerling. Na discussie wijzigde hij zijn voorstel van f. 9.op f. 8,50 per leerling, hetgeen werd vei-worpen met 4 tegen 6 stemmen. Hierna werd de vergadering verdaagd. BOSKOOP. De inhaling van den nieuwen pastoor. Donderdagavond a.s. zal de nieuw be noemde pastoor de heer K. Meeuwe, eenigszlns feestelijk in deze gemeente wor den ingehaald, waarna in de kerk de ker kelijke plechtigheden.zullen plaatshebben. Een commissie ter voorbereiding van een en ander heeft zich samengesteld. Doordat de vlam ln een pan met vet sloeg, ontstond ten huize van de familie H. aan den Zij deweg in de keuken een begin van brand. Op het gegil der dienstbode schoten zeer velen toe, die het genoegen mochten smaken, den brand in zijn aanvang te mogen stuiten. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van D. van Leeuwen en E. Glasbergen. VOORSCHOTEN. Een goed bezette zaal, eenige nieuwe leden hiermede ls het nieuwe werkjaar van het Nut begonnen. Toen de voorzitter ,ihr, J H. Gevers Leuven een harteljjk wel kom had gesproken hield de heer R. van den Ende. de oud-voorzitter een inleiding over het nieuwe boek van Felix Timmer mans „Boerenpsalm". In een boeiend he- tooe wees spr. op het zuiver menschelijke ln dit boek. Een hartelijk applaus viel hem na afloop ten deel. WARMOND. Onder voorzitterschap van den heer M. Hogenboom kwam de afd. Warmond van den Ned. RK. Volksbond ln hotel de Stad Rome bijeen. De voorzitter heette inzon derheid den geestelijken adviseur, kape laan van Drunnen welkom en memoreerde het zware verlies door het overlijden van mgr. Aengenent, die voor de vefeenlglng zeer veel heeft gedaan. Door den secr. wer den de notulen voorgelezen die werden vastgesteld. De voorzitter zelde. dat het be stuur besloten had, hen, die ln den ver volge de vergaderingen niet of niet vol doende bezoeken, uit te sluiten van de uil- keering uit de kas van „Hulp ln Nood". Uit het verslag van den penningmeester b'eek. dat er een batig saldo is van f. 164.34 terwlll de ziekenkas een batig saldo heeft van f. 71.74 Na nog eenige mededeelingen volgde sluiting. Gedurende de maand October ls aan werkloozensteun uitgekeerd f. 922.69 ZOETERWOUDE. De R.K. Volksbond afd. Zoeterwoude vergaderde ln het patronaat alhier. De voorzitter, de heer van Haastregt, opende en begroette den spreker, prof. A Beyers- bergen van Henegouwen O.3.C., welke het tweede gedeelte van zijn lezing zou hou den over de zoogenaamde Hervorming van Luther, Bij de rondvraag werden nog enkele zaken van hulshoudelljken aard behandeld, waarna sluiting volgde. TER AAR. Vergadering van den L. T. B. De plaatselijke afd. van den L. T. B. hield een buitengewone vergadering in het Pa tronaatsgebouw. Deze vergadering was be legd op verzoek van een 50-tal leden. De voorz. de heer J. Volgering opende en memoreerde de verschillende acties, door de tuinbouworganisaties bij de autoriteiten gevoerd met het doel meer speciaal de ln de Veenstreek heerschende nood kenbaar te maken. Het feit dat de steun voor de tuinbouw was verhoogd tot twaalf millioen gulden, moet, aldus spr., stemmen tot dankbaarheid. Jammer is het dat van de thans afgekomen en eerstdaags uit tc be talen derde steunuitkeering slechts onge veer 2/3 gedeelte der tuinders profiteered kan. Hulde bracht spr. aan den bondsvoor zitter den heer Kampschoer en aan de ver schillende gemeentebesturen voor de ver leende medewerking. Helaas ls het door de onmacht van het gemeentebestuur niet mogelijk gebleken te bereiken dat de ge zinnen der tuinders van gemeentewege steun ontvangen. Tenslotte wekte spr. op om ondanks alle moeilijkheden de hoofden koel te hoofden en redelijk te blijven, met begrip van de moeilijkheden, waarvoor de overheid zich en dat niet alleen op het gebied van den tuinbouw gesteld ziet. Na het voorlezen der notulen volgde be handeling van het ingekomen schriiven van 50 leden, dat door den heer N. Hoo- gervorst werd toegelicht. Gevraagd wordt een krachtige actie te ontplooien niet alleen voor bedrijfs- doch ook voor gezlns- steun. Naar aanleiding hiervan deelde de voor zitter mede, dat de kwestie der gezinssteun uitvoerig is besproken met het gemeente bestuur. Wil een tuinder onderstand aan vragen bij de gemeente, dan kan dat alleen langs den weg der Armenwet. Het college van B. en W. is. naar spr. mededeelde be reid om, zooveel in het vermogen ligt te helpen. Waar dus inderdaad schrijnende nood heerscht moet worden aangeklopt bij „Armenzorg" hoe moeilijk deze stap voor velen ook ls. In enkele gevallen wordt aldus spr. reeds onderstand door de gemeente gegeven, terwyi van de tuinders die zich aanmeldden nog niemand is afgewezen Hierna bespraken vele aanwezigen de rilkssteunultkeerlng en de vaststelling der rlchtnrlizen daartoe. Wat de steunuitkee ring betreft oefende men vooral critlek uit op het feit, dat deze op augurken is gege ven, waardoor 1/3 der tuinders niets krygt. Ware deze ultkeerlng yerstrekt op snyboo- nen, de hoofdteelt ln deze gemeente, dan hadden allen iets ontvangen en was de ergste nood voorlooplg gelenigd. De heer A. C. Hoogervorst bleek van meening, dat er ln de adviseerende licha men veel te weinig vertegenwoordiging van de Veenstreek bestaat, terwijl ook van den kant der Kamerleden en van de zyde van het Hoofdbestuur z i. te weinig belang stelling voor deze streek bestaat. Nadat o.a. de geest, adviseur nog het woord had gevoerd, besloot men dat het best. zich nogmaals met de verschillende moeliykheden zal wenden tot den Minister en tot het Hoofdbestuur. Na rondvraag volgde sluiting. De navolgende schepen zijn morgen ra dio-telegrafisch te bereiken vla het kust- station Scheveningenradlo; Alchlba. Alcyone, Alphacca, Chr, Huy- gens, Colombia, Costa Rica, Cottica, In- drapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Kota Gede, Poelau Laut, Poclau Roeblah, Poelau Tello. Van Rensselaer, Slamat, Spaarndam, Statendam, Venezuela, Vo- lendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zyn de meeste Nederlandsche vracht- sfchepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. is eèngpvaar/ijk Optimist AMSTERDAM, 28 Oct Beperkte omzetten. Prijshoudende stem ming Ollewaarden gevraagd. Beleggings- markt kalm. Amerlkaansche Shares prijs houdend. By den aanvang der nieuwe week be woog de handel zich ln kalme banen. De belangstelling voor petroleum was nog niet verdwenen, integendeel traden ze weer op den voorgrond. Koninklijke, die ruim schoots boven 200 kwamen, werden toch wat minder druk verhandeld dan den laatsten dag der afgeloopen week. Na de Amerlkaansche soorten, die goed gedispo neerd waren, veroorzaakten Shell Unions flinke beweging. Een kleine koersteruggang viel hlerby waar te nemen. In Rubbers was het kalm. Het bericht dat het uitvoerrecht op Bevol kingsrobber is verhoogd tot f. 26 per 100 Kg. werd voor kennisgeving aangenomen, doch had verder geen effect. Amsterdam Rub bers. die op het vorig slot werden Ingezet, liepen later iets terug. Voor Sulkers was matige attentie. Het feit. dat de Nivas een kwantum van 6000 ton Java-suiker heeft geplaatst, had geen invloed. H.V.A.'s waren aanvankeiyk prijshoudend, doch liepen iets naar he neden. Enkele minder courante soorten waren iets lager. Op de Scheepvaart-af- deeling vonden kleine omzetten plaats ln Scheepvaart-Unies. Voor aandeelen K.N.S.M bestond eenige vraag. Tabakken hadden een beperkte markt. Industrie-fondsen bleven op den achter grond. Philips en Unilevers hadden een dalende richting; Unilevers kwamen ben den pari. De beleggingsmarkt was kalm. In de 4Vö' obligaties Nederland en Ned.-Indlë ging weinig om. Oude Schuld was goed Ge- meenteobllgatlën waren niet slecht van toon. Amerikaansche Shares hadden een stille markt, doch bleven op peil, ln over eenstemming met Wallstreet. De geldmarkt was ruim. Prolongatie 3 3/4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 7.24; Duitschland 59.26; Frank- ryk 9.71; België 24.80 1/2; Zwitserland 47 89; Denemarken 37.40; Zweden 32.35; Noorwegen 36.40; New-York 1.47 5/16. Prolongatie 3 3/4 pCt. markt AMSTERDAM, 28 October. Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagens geslachte runderen uit Denemar ken; 634 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 4851 ct. per KG. .Slachtgewlcht; 2e kwaliteit 4046 per KG, slachtgewicht; 3e kwaliteit 3038 per KG. slachtgewicht; 125 melk- en kalfkoeien f. 12—170 per stuk; 131 vette kalveren 2e kwaliteit 4044 ct. per KG. levend gewicht; 3e kwaliteit 3038 per KG. le vendgewicht; 74 nuchtere kalveren f. 3.50 6.50 per stuk; 77 schapen 1720 per stuk; 77 lammeren 1114 per stuk; 415 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90 —110 KG., 53—54 ct. per KG. slachtge wlcht; zware varkens 5254 per KG. slachtgewicht; vette varkens: 52 tot 53 ct. per KG. slachtgewicht; 41 paarden f. 70— 110 per stuk. Overzicht: Runderen groote aanvoer, handel kalm, Iets lagere prijzen. Vette kalveren behooriyke aanvoer, handel slee- pend. Prijzen lager. Varkens matige aan voer. Zeer kalme handel. Prijshoudend. BOSKOOP, 26 October. Coöp. Ver. „Do Boskoopsche Veiling." Rozen per bos: Hadley 1738 ct.; But terfly 19—25 ct.; Columbia 1520 ct.; Ro- salandia 1827 ct.; Golden Ophelia 12 16 ct.; Edith Helen 53—63 ct.; Brlarcliff 1828 ct.; Aug. Noack 1418 ct.; Elso Poulsen 2030 ct.; Steward 3045 ct.; Claudius Pernet 1622 ct. Diversen per bos: Chrysanten gr. bloemig 5090 ct.; idem tros 1728 ct.; Clematis Prins Hendrik f. 1.60; idem L. Azur- stem f. 1.20 Physalis Francetti 812 ct.; Asperagus 1113 ct.; Varens per stuk 34— 37 cent. RIJNSBURG, 26 October. Bloemenvei ling. Troschrysanten 9—25 c.; Grootbloe- mige Chrysanten f. 3.506.50 per 100; Dahlia's 2535 c.; Trltoma's 4075; As ters 2035 ct.; Herfstasters f. 23 per 100 bos; Pompondahlia's 2035 ct.; Anjers 3055 c.; Rozen 2040 c. per bos. ROTTERDAM, 28 October. Veemarkt. Totale aanvoer 2454: vette runderen 688, vette kalveren 313. schapen en lammeren 5 en 12 lammeren, varkens 327, nuchtere kalveren 13, 1 bok Prijzen per KG.: vette koelen 46. 42, 26 tot 32 ct.; vette ossen 44, 40. 22 tot 34 ct.; vette kalveren 72, 62, 40 tot 45 ct.; varkens Hevend gewicht) 49. 47, 45 ct.: schapen 36, 32, 28 ct,; lammeren 36, 33. 28 ct. Prijzen per stuk; schapen f.15, f,12, f.10; lammeren f.11, f,7, f.6. Overzicht: Vette koeien en ossen, aan voer ruimer, handel lui, prijzen als Dins dag 22 October, doch moeilyk te handha ven, prima koe 50, os 46. Vette kalveren, aanvoer groot, handel stroef, prijzen iets lager, prima 75. Schapen en lammeren, aanvoer als vo rige week, handel traag, prijzen lager. Varkens, aanvoer aanmerkeiyk korter, handel tamelijk, prijzen hooger. WESTLAND. 26 October. Westlandschë Bloemenveiling. Anjers 4.20—840; Pulling 11.0015.00; Rayonanthe 5.20—6.60; Choco 5.00—8.40; Blanche du Poitou 4.70—7.10; L. Germ 16.00—21 00; Red Majestic 12.00—16.00; Woolman 18.00: Rose Day 12.00 per 100; Blanche du Poitou 15—26 ct.; Sous d'or 15 23 ct.: Crandfort Yellow 1318 ct.; Choco 1827 ct.; Novemberzon 21 cent per bos. Vellingen van den Bond Westland, Ex port van 26 October. Alicante-druiven 1424 ct.; Colman- druiven 2328 ct.; Gros Maroc 2024 ct. per kg.: tomaten A 37'/i70 ct.; B 37'/*— 60 ct.; C 37Vi ct. per bak. «tak— V-I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3