HANSJE EN DE TAART CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. Ziezoo, nu ga ik maar weer eens met [ter velen een apart praatje maken en zal er maar dadelijk mee beginnen, want ik heb niets bijzonders in het algemeen aan uilen tezamen te schrijven. Leendert W. Jongeleen. wel bedankt voor je goede wenschen van beterschap. Ja het vervelend zóóveel ziek op bed té moeten liggen. Met dat slechte weer ga ik niets vooruit. Bietje Laman, ik ben weer zoo dat ik voor jullie kan werken, maar moet nog heel veel te bed liggen. Naar dat je moeder ioo ziek is geweest. Dat is goed hoor als je eens Fransch wilt schrijven. Celia Kret. je hebt vele jaren trouw meegedaan, ik zal je dus niet vergeten hoor en ik hoor nog wel over je door Hans en Corrie. Jo Wassenaar, zoo'n jong poesje in huis is wel gezellig hè? Houdt kleine Hanna er jok van? Wat een grappige plaats om op .■trede van de trap te gaan liggen slapen, anders houden katten meer van ;ezeiligheid en komen in de kamer, vooral als de kachel brandt. Leendert Sij brands, nu voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Wacht maar tot ik er om vraag. Ali Varkevisser lOegstgeestl, zoo help je voorloopig je moeder in het huishouden, dan leer je dat al vast goed en dan [an je als je ouder bent, een werkkring Beken. Vind je het prettig om op Nieuw jaar jarig te zijn? Lies Schenkeveld en Ali Varkevisser IZoeterwoude), ja nu heb ik genoeg raad sels voor eenige weken. Dat slechte weer, itorm. hagel en regen zijn niet geschikt om iemand beter en sterker te maken. Vier zusjes Hartevelt, begint het kleinste lusje al zoo te babbelen? Wat zullen jullie ien schik in haar hebben, dat begrijp ik KSt. Annie Boekestein, wat een grappige kat; lad jij die geteekend? Marietje Laterveer, je hebt altijd zoo touw meegedaan, dus ik ben best tevreden het een paar regeltjes als je het druk hebt roor school. Ja de laatste dagen was het illerakellgst weer, die storm en hagel. Jenny van Houten, zoo was de brief in iet gele couvert van jou? Zet er voortaan haar altijd goed je naam onder. Ans en Rietje Vollenga, dat spreekwoord s al meermalen als raadsel ingezonden, k bedoel het korte spreekwoord. En dat aadsel van die klok staat geen antwoord lij. dat is wat onduidelijk. Jan en Grietje de Graaf, allebei ziek? leiden een dikke keel? Van harte beter- chap hoor. Dat raadsel vos, os heeft er al ngestaan. Toos Vos, van harte welkom als raadsel- lichtje; je behoort nog tot de kleineren. Jetje en Stientje Groeneveld. de raad- els zal ik bewaren en later eens een beurt leven. Mientje Stikvoort, ja hoor, ik vond net coals jij, die storm vreeselijk en dan denk k altijd aan alle ongelukken, die er door «beuren, nu ook weer. Maar ik heb niet lezelfde wensch als jij, dat het maar heel lauw moet gaan vriezen. Cisca van Gijzen. ik vind het prettig oor je, dat je met zooveel plezier naar lien handwerkcursus gaat. Ja je zou mis- chien wel graag meer dan 2 avonden in Ie week er naar toe kunnen gaan. Rieka Uljee, ja, nu begrijp ik het waarom e dat alles van te voren mocht weten en iet dus niet onbekend voor je kon blijven, l?at heb je vreeselijk veel gekregen. Toosje en Beppie Bouter, wat een aller- ardigste kiek. ik keek er met plezier naar. >ie kraai zit zoo rustig op Beps schouder; s het een tamme? En van wie is die? loch zeker niet van jullie, want je schrijft, lat het in Wassenaar is gekiekt. Henk Bousie, dat is best hoor als je nu iet de wintermaanden als je toch 's avonds innen zit, weer gaat werken; 's zomers ieel je zeker buiten Kootje van Vliet, die dame herinner ik lij heel goed van toen ik vroeger in eiden was, ze had zulk mooi grijs haar, heb haar ook wel ontmoet vroeger. Zoo, eb je nu ook een lief klein hondje er bij, het net zoo'n wollen beertje? Pietertje en Saartje Lagendijk, natuur- ik brandt bij mij de kachel ook al een Kelen tijd. Eet klein broertje al zoo lekker *el? Mogen jullie hem wel eens voeren? Geertrui en Emma de Groot, jullie moe- in mij gerust Tante noemen, dat doet heele jeugd. Geertruida Blote, ik miste je al eenige "eken, maar ik neem dat nooit kwalijk •oor als men eens overslaat door uitgaan 1. Broer Hansje rijdt op Vaders knie Naar Oma in den Haag. Zoo'n reisje na het eten doet Ons Hansje toch zoo graag! 2. Hij komt door weiden, hopla, ho! Langs molens in den trein", 't Gaat met een vaart! En 't duurt niet lang, Voor zij in 't Haagje zijn! 3. Daar nemen zij een taxi, want Die knie van Vader is Van alles: paardje, auto, trein, Een bus zelfs! 't Is niet mis! 4. Nu zijn ze dan bij Oma al En Oma heeft een taart. Zoo groot als Hansje nooit nog zag! Voor het bezoek bewaard. (Nadruk verboden). 5. Die ziet er werk'lijk heerlijk uit. Met vruchten en met room! En Hansje denkt! Het is een taart Precies als uit een droom! 6. Wat jammer! Oma wacht zoo lang Voor zij hem presenteert! En Hansje mag niet vragen, hoor! Heeft Moeder hem geleerd. 7. Maar eind'lijk krijgt hij toch een stuk En Hans' gezichtje straalt. Die Omaatje is heusch een schat, Dat zij hem zóó onthaalt! 8. Maar als ons Hansje happen wil, Dan..., ligt hij in zijn bed En zucht: Och, was die taart dan ook Wat eerder voorgezet! C. E. DE LTTJ.E HOGER WAARD. of visite. Vrijheid, blijheid, men mag schrijven als men er zin in heeft. Sientje Timmermans, vind jij het een prettig geluid als de wind zoo loeit en buldert, ik alles behalve. Ik vind het een zeer triest, somber geluid. Storm brengt altijd onheil, ongelukken en schade. Wlm en Jaap Kruit, dat vond ik heel aardig nog eens een brief van Wim te krijgen, want je hebt vele jaren trouw meegedaan, dus je bent een goede bekende van mij. Zoo Jaap, had je de water pokken? Maar nu toch gelukkig weer naar school. Lientje Lefeber, ik kon er ook niet goed van slapen, toen het zoo stormde, de wind stond net op mijn ramen, ik trok de deken maar over mijn hoofd. Ben je met Toos en Bep naar den bioscoop geweest? Jannie van Biezen, die raadsels en die anecdote over kalfstong zijn immers van jou? Je naam stond niet op den brief, maar ik meende je schrift te herkennen. Nu groet ik je allen weer hartelijk tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beunlngenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Kompas. 2. Slagroomtaart, oom. tam. graat, rat, sloom. 3. Beide zyn het einde van het leven. 4. Een gat. 5. Zoethout. 6. Hilversum ver. Sim. Rus. les. hem. 7. Petroleum Lemmer, pet. peer. roi. u. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Wassenaar, Eempien Wassenaar, All Varkevisser Oegstgeest)Piet van Hoven, Jan van Hoven. Wim Keyzer, Annie Keyzer Rietje Keyzer, Piet Lagas. Leendert Sybrands, Lies Schenkeveld, Ali Varkevis ser IZoeterwoude), Hennie de l'Ecluse, Aafje van Haarlem. Rietje Laman, Leen dert Jongeleen, Celia Kret, Rika de Graaf, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Rieka Uljee, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Adrie Bave- laar. Bram Bavelaar. Jan Brokaar, Marie Brokaar, Marietje Laterveer, Annie Boekestein, Jannie van Biezen, Trijn tje Durieux, Piet van Schayck, Jenny van Houten, Wim Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Kootje van Vliet, Dientje Olivier. Jan de Graaf. Grietje de Graaf, Toos Vos. Cornells J. Arbouw, Cornelis Smit, Jacobus Moraal, Leendert Moraal, Tieleman van der Linden, Dorus de Geus, Kees de Geus, Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Cisca van Gijzen, Nellie van Reenen, Stientje Groeneveld, Jetje Groe neveld, Henk Bousie. Toosje Bouter, Beppie Bouter, Lientje Lefeber, Mientje Stikvoort, Lena Sierag, Maartje Sierag. Jaap Kruit, Wim Kruit, Adriaan Pison, Rietje van den Berg, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Sientje Timmermans, Geertruida Blote, Emma de Groot, Geer- truy de Groot, Carolientje Verbiest, Pieter tje Lagendijk, Saartje Lagendijk.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 17