UfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 October 1935 ■Vm verschillende gewassen per H.A. vastge- «teld over ^et van 14 October tot 31 December 1935 als volgt: 1 Grasland (welde- en hooiland), met kantbeugelen Inbegrepen per H.A. j 10' 2. Wintertarwe uitzaaien enz. per ij A.' 1- 151 3- Wintertarwe dorschen 22.50 4. Karwelland afwerken voor den winter f. 5; Suikerbleten rooien en leVe- ren (voor zoover nog aanwezig) f.85; 6. Voederbleten rooien en leveren (kullen) voor zoover nog aanwezig f.81; 7. Zwart land afploegen voor den winter f. 12; 8. Haver, gerst, erwten, boonen dorschen en afleveren f. 22,50. De dn de Beurs te Hoofddorp gehou den bazar ten bate van het tehuis voor ouden van dagen „Burgemeestor-Slob- stichting. heeft ruim f. 1000 opgebracht. Een mooi succes! In alle deelen vaar den Haarlemmer- meerpolder ls het rooien der bieten thans ia vollen gang. Dit gaat hier en daar door de drassigheid der landerijen nog wel met moelHlkheden gepaard, doch de arbeiders werken vrll geregeld door, zoodat de voor raad gerooide bieten reeds zoo groot ls. dat van de lange schtppersvloot waarmede men in de Hoofdvaart te Hoofddorp lis plaats had gekozen alle vaartuigen voor bevrachting konden uitvaren. Het suikergehalte der bieten bedraagt gemiddeld 18 a 17 zoodat de verbouwers over 't algemeen over de opbrengst niet te Bazen hebben. o HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd; W. Eisenga. Stationsweg 21 - M. J. Heemskerkde Groot, Margrie tenlaan 44 P. Hermans, Trekvaart 3 G. van der Jagt, Meerstraat 39. Vertrokken: M. E. van Leeuwen naar Haarlem, Florapark 1 E. Müller, Haar lem. Tulpenstraat 11 rood F. Ph. Smit, Haarlem, Benvlljoenstraat 27 E. Brink, Haarlem, Beeksteeg 18 Wede. A. van de Castel—van den Burg, Noordwljk, Lange- veld 29, „Sancta Maria". Burgerlijke Stand. Geboren: Jeroen Wouter, z. van W A. PhUippo en J. M. Schrama Bondlna Allda, d. van J. van Vliet en B. Gaastra Helena Gerarda, d. van J. J. Frederlks en G. Th, Buckens Hendrlkus Johannes, z van L. A. J. Broxterman en M. P. van den Berg Johanna Maria, d. van P. Rusman en M. H, S. Roeien Jannigje, d van H. J, Plomp en M. A. Kroes Martlnus, z. van W. Aarts en J. M. Gahr- mann. Ondertrouwd: J. A, Mtchalides en P. A. van der Wees. Getrouwd: A. G. van Licrop en A. van den Berg J. H. Roelofs en C. A. E. Tromp L. G. van der Beek en M. G. Aangeenbrug J. Both en J. Aangeen- brug. Overleden: H. Boekman m, 44 j. T. Jansen m. 22 j. W. van der Voet, echtge. van J. van der Wolf 76 J. o KATWIJK AAN ZEE. De Mica winkelweek. Wij informeerden bij den heer W. van Beelen, secr. van de Mica-winkelweekcom missie, hoe het met den gang van zaken staat. Te oordeelen naar het aantal mica- tjes, dat verkocht is, meende hij, dat er over het algemeen deze dagen geen reden tot klagen ls. Gistermiddag was er van 4-6 uur ln Casa Cara gelegenheid tot het ruilen der plaatjes. Velen namen deze te baat om ln het bezit van het complete stel Ie komen. Verscheidene personen, aldus de beer van Beelen hadden reeds een goede oplossing van de puzzle gevonden en hopen kans te hebben om voor een der prijzen ln aanmerking te komen. o LISSE. Jaarvergadering „Groene Kruis" In hotel „De Witte Zwaan" werd de alg. laarvergadering gehouden1 van de afd. hsse van het „Groene Kruis". Deze stond onder leiding van den Voor- btter dr. D. Blok. De secr,, de heer A. H. Schama leest de notulen der vorige ver- ladering en bracht verslag uit van den stand van zaken betreffende het afgeloo pen jaar. Het ledental is dit Jaar weer met 85 verminderd, hetgeen zeer te be treuren is. Het magazijn bleek weer in goede orde te zijm. Van de fa. Tissing *erd weer een aanvulling ontvangen voor linnenkast. Het consultatie-bur. bleek teer uitstekend te werken, 1837 consulten «orden gegeven en ruim 500 huisbezoeken biervoor gebracht. Niet alleen uit Lisse, doch ook uit de omgeving werd gebruik gemaakt van dit consultatie-bureau. Volgde verslag van de afd. tuberculose bestrijding. Hieruit bleek den omvangrij ken arbeid van zuster Bosman en zuster Josepha. Door zuster Bosman werden 795 «zoeken afgelegd en door zuster Josepha •19. Ih de Lighal werden verpleegd 25 Patiënten met 3119 bezoekdagen door 10 ■wasjes, 9 Jongens e<n 6 volwassenen. Mej. Scheepmaker moest in het afge lopen jaar het feit herdenken, dat zij 12>/j Jsar als magazijn-meesteres mocht fun- Keren. De afd. „alg. zaken" sloot dit jaar met «n yoordeelig saldo van f. 125.31. De afd. "Gezinsverpleging" sloot met een nadeeltg saldo van f. 341.53, terwijl de „Tuberculose bestrijding" eveneens sloot met een na- oeellg saldo en wel van f. 593.05. Vervol gens werden commissieleden benoemd tot "et nazien der boeken, welke commissie werd benoemd met de volgende heerenJ. djpta. J. Verwey en S. van der Zaal Pz. j® beide aftr. bestuursleden dr. F. G. I. Haasse en G. Tromp werden beiden J kozen met alg. st, Dr. Haasse zal van I .ti. ""benoeming in kennis worden ge- hul 'bnfijl de heer G. Tromp zijn her- m'ng zich liet welgevallen. Hierna J r de beschrijvingsbrief behandeld voor Brh> Ver8- b® Rotterdam. De heer A. H. Uieet3 st,e'de voor om den Raad der Ge- In veen sympathie betuiging te zenden v-J Jband met de plannen tot stichting Ta" het zwembad. ïeth *enscllelij kheld en noodzakelijkheid uitgesproken tot versterking van het C5SSJ- Het komt voor, dat men als lid ankt, terwijl de noodzakelijkheid hier toe niet steeds aanwezig ls. Men besluit hierin niet lichtvaardig. De instelling van het „Groene Kruis" ls aller sympathie waardig. Haar nut dezer Instelling zou eerst dan ten volle worden gevoeld als het „Groene Kruis" er eens niet meer was. Het bestuur hoopt dat velen zich als nieuwe leden' zullen laten inschrijven en deze nut tige instelling krachtig steunen. Als afge vaardigde voor de Alg. Verg. werd benoemd de voorzitter dr. D. Blok. Na rondvraag volgde sluiting. Raadsstukken. B. en W. stellen den Raad voor een geld- leening aan te gaan van f, 81.000 ten be hoeve van de R.K. Meisjesschool van de Parochie „St. Agatha". Wegens uitbrei ding van deze school met een 4-tal lokalen, kan deze school niet meer worden aange merkt als een onderwljs-inrichting in den zin van art. 205 der L.O.-wet. In verband hiermede komt het Ged. Staten het meest rationeel voor het geheele gebouw met in ventaris te schatten naar de waarde, welke het thans na de uitbreiding, bezit en dit geschat bedrag aan het Kerkbestuur uit te keeren op de wijze als in de artt. 2 en vol gende der Lageronderwijswet 1920 is ge regeld. De school is geschat op een bedrag van f. 91.000. Het Kerkbestuur moet een waarborgsom betalen van f. 13.650. Door B. en W. wordt aan den Raad voor gesteld van den heer J. Damen. bloemist alhier, voor opslagplaats van huisvuil voor den tijd van 10 jaar wederom ondershands te huren ongeveer 140 M2. grond, gelegen langs de Akervoorderlaan, tegen den prijs van f. 10 p. j. Stroopers gesnapt. Zekere H. welke met een woonschuit is gelegen bij de Lisserbrug, werd met zijn echtgenoote op heeterdaad betrapt bij het zich toeeigenen van veldgewas op een der tuinen ln de omgeving van de Lisserbrug. De politie nam het gestroopte ln beslag en maakte proces-verba al op. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd te den Bosch voor het examen van den R.K. Politiebond St. Michael (diploma met aanteekening) onze plaatsgenoot A. G. Klinkenberg en voor het gewone diploma C. C. Verwer en D. Waaning. beiden alhier. o NOORDWIJK. Vergadering der Reddingsbrigade. Op de eerste vergadering in het winter seizoen gehouden in „Seinpost" waren 'n veertigtal leden aanwezig. Ook hieruit spreekt de groote activiteit van onze Bri gade. Wegens ongesteldheid van dr. Her- manides opende de heer W. Wassink: hij sprak den wensch uit tot het algeheel herstel van den voorzitter, dr. Hermanl- des. Na lezing der uitvoerige notulen, gaf de secretaris de correspondentie van het afgeloopen zomerseizoenweer. Voor de goede verzorging hiervan werd hem na mens de Brigade hartelijk dank gebracht. Volgde het bestuursvoorstel om evenals vorig jaar f. 200 ln de verzekeringskas te doen storten. Na toelichting door den heer S. Verloop werd dit voorstel z.h.st. aangenomen, evenals het voorstel om f. 100 in het Tom-fonds te storten. Dit fonds heeft tot doel te komen tot aan schaffing van een z.g. Tom of het vervol maken van de reddingsmiddelen der Bri gade. Voor het winterprogramma kwam het bestuur met een drietal voorstellen en wel een seincursus, cursus E.H.B.O en zwemmen in „De Regentes" te Den Haag. Voor het geven van een seincursus had de heer Jo v. d. Bent zich weer beschik baar gesteld. Hiervoor gaf zich een vijftal leden op. De heer Verloop wees nog op de noodzakelijkheid, dat de Brigade een goede seinploeg moet bezitten en gaf den leider in ernstige overweging, om in het leerprogramma ook Engelsche woorden en zinnen te lasschen, daar de Engelsche taal als de zeetaal wordt beschouwd. Voor de cursus EHBO. gaven zich reeds een twintigtal cursisten op; over de medische leiding was het bestuur reeds Ln bespre king getreden. De cursusavond werd be paald op Vrijdagavond; voor eventueele opgave tot deelneming kunnen de leden zich alsnog vervoegen bij den secretaris, den heer E. de Groot. Tot deelneming voor zwemmen in „De Regentes" gedurende den winter was in het geheel geen aansporing noodlg; het bestuur had hiervoor uitgetrokken f. 75, terwijl de leden zelve per bad 25 cent zullen moeten bijdragen. De regeling werd in handen gesteld van den heer Jo v. d. Bent. De zwemavonden werden vastge steld op Donderdags te beginnen op 31 October a.s. De voorzitter deelde mede dat 9 Maart 1936 de Brigade 15 jaar zal bestaan. Dit derde lustrum mag niet ongemerkt voor bijgaan, reden waarom de jaarlijkache feest-commtssie reeds naar plannen heeft uitgezien. Wederom zal een echte Noord- wijksche revue gegeven worden. Met alg. stemmen werd de oude commissie be staande uit de heeren v. Kan, v. d. Willik, Wassing en Lusehen gemachtigd om een klinkenden feestavond in elkaar te zetten. De voorziter reikte 'n viertal diploma's uit voor zwemmen en wel diploma B aan mevr. v. d. Bent-de Bruin en diploma A aan de heeren J. Overvoorde, M. v. Duin en A. Zwitser. Spr. complimenteerde de geslaagden met het behaalde succes en sprak den wensch uit, dat in het komen de jaar met niet minder succes gewerkt mag worden. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden: 1 heerenrijwiel; 1 sleutel van een autoportier: 1 halfwas konijn; 1 rozenkrans; 1 rijwiel belast, merk; 1 dek sel van een melkbus; 1 z.g. Engelsche moersleutel. Inlichtingen bij de politie. O RTTNRRURG. ï.con „er bevolking. Gevestigd: J. Glasbergen, landarb., Svinözalaan 13, van Oegstgeest. J. N. D. v. d. Berg, dienstbode. Vliet N.Z 36, van Waddinxveen Maartje van Egmond, z. b„ Oegstgeesterweg 69, van Oegstgeest. Vertrokken: T. v. Delft,groentenkoop- man naar Oegstgeest, Oegstgeesterweg 7 Ida v. d. Kwaak, z. b.p naar Oegstgeést, Oegstgeesterweg 7. Kinderen van wij len P. Schipperus, naar Rotterdam, Schie- kade 15 (Weeshuls der Ger. Kerken) E. H. v. Iterson, z. b naar Lelden, Bre- derodestraat 28 J. Nagtegaal, bloemist- knecht, naar Leiden, Roodborststraat 35 Ida Kralt, z.b., naar Voorschoten, N.- Voordorpstraat 22 J. de Koning, bloe- menkweeker, naar 's-Hertogenbosch, Bor- neostr. 24 Arend Pauw, chauffeur, naar 's-Hertogenbosch, Borneostraat 28 Margjc Verzijden, apothekers-assistente naar Waddinxveen, Nesse 10. i Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Nicolaas, z, van G. v. d. Mey en C. M. J. Clgaar Geertje, d. van W. L. Heemskerk en G. van Dam Johan nes. z van J. Hoogstraten en 3. G. Jasperse Willem, z. van C. de Koning en J. S. de Koning Erna Cornelia, z, van C. van Krallngen en I. Oudshoorn. Door den belastingophaaldienst alhier werd over de maand September afgedra gen aan den Rijksontvanger f. 360.40; aan den gem. ontvanger f. 49.60. Aan renten, assurantiën en premiën werd ontvangen f. 291.73. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Robert Thomas, z. van W. Aangeenbrug en A. van Ginhoven; Joan nes Petrus, z. van J. P. Warmerdam en C. C. Dulneveld; Elisabeth Maria Corne lia, d. van L. P. van dér Geest en C. M. Ruiter; Cornells Paulus, z. van P. C. Roe- landse en A. van Elk; Johannes, z. van J. Slootweg en N. Wisse. Ondertrouwd: G S. van Druten, 26 jaar en J. G. Blinde 22 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: Th. M. .J. Rodewijk, Ber kenlaan 11. van Alkemade; H. J. Zoet en gezin, Rusthoflaan 10, van Noordwljk; J. P. Verdegaal, Wllhelmlnalaan 2, v. Llsse. Vertrokken: P. C. J: Noordermeer, Fl, Schoutenstraat 38, n., Apeldoorn; L. N. den Older, Rusthofflalan 29, n. Benne- broek; A. J. Borst en gezin, Hoofdstr. 193, naar Haarlem. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. m - Bevallen: C. H. den Hollander geb. v/der Helm, z. A. M. van Veen geb. Starren- burg, z. Ondertrouwd: E. van Gilst en H. A. W. Tisseu, Overleden: L. K. Richerts, vr. 85 j. Gevonden: 2 LIpssleutels. Adres: Bur. v. Politie. VALKENBURG. Teraardebestelling van dén heer AW/M eerman- - Gistermiddag te halftirie vond op de Alg. Begraafplaats de ter'a'ardebestellljig plaats van wijlen den heer Alb. Moerfnan, die verleden week te Oegstgeest door een vrachtauto doodelijk werd aangereden. Toen de kist in de groeve was nedergela- ten, trad naar voren ds. Steenbeek Ned. Herv. Pred. alhier, die het plotseling ver schelden van een oppassend echtgenoot en vader in het stille dorp schetste. Spr. sprak woorden van troost tot de weduwe en ried de kinderen aan, de sporen te volgen van hun geliefden Vader. Eep broeder van den overledene dankte alle aanwezigen.voor de betoonde belangstelling en in 't bijzonder den spreker. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. van Bohemen, geb. Jur- gens, D. C. J. Bierhuis, geb. Lelieveld, D. C. den Hertog, geb. Blommenstein, Dochter. o VEUR-LEIDSCHENDAM- Vlet gezonken. Toen schipper S, met zijn motorschip, waarachter een vlet werd gesleept, nabij de Kerkbrug was. gaf hij met het oog op een van Leidschendam komende met stee- nen beladen motor van schipper v. d. L het teeken dat hli door kwam. Juist toen de motor gepasseerd was. kwam ook schip per v. d. L. onder de brug. waardoor de vlet bekneld raakte, water maakte en direct zonk. De zoon van schipper S. welke aan het stuur van de vlet stond wist. door op de motor te springen zich te redden. De vlet is door van Dongen's Bergings Mij. boven water gehaald en naar de scheepswerf gebracht. De collecte, georganiseerd door de Chr. Meisjesver. „Eensgezindheid" om arme gezinnen kleeding enz. te verstrek ken heeft opgebracht f. 112.90. VOORSCHOTEN. Vergadering „Het Groene Kruis". In hotel Deurloo vergaderde de afd. van de Z.-H. ver. „Het Groene Kruis" onder leiding van den heer E. Vernéde, voorzit ter. De vergadering was slecht bezocht. Na opening las de secr.. de heer J. H. Rutten, de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. De penningmeesteresse, mej. M. S, J. van Geest bracht hel financieel verslag 1934 uit. Het batig saldo per 1 Jan. 1934 bedroeg f. 397.25, ontvangen werd f. 4060.60 totaal f. 4457 85. Uitgegeven werd f. 3819.08. zoodat het batig saldo per 31 Dec. 1934 bedroeg f. 638 77. De specificatie over de verschillende ond leelen was als volgt: Achterlijke kinderen. Aan diverse subsi dies en bijdrage ouders f. 224.75: van Groene Kruis f. 125.03. Aan uitgaven f. 349.78. Consultatiebureau. Aan diverse subsidies f467.60. Van Groene Kruis f. 8.36 Totaal f. 475.96. Aan uitgaven f. 475.96. Herstelllngskolonie Aan ontvangsten en uitgaven f. 9.90. Tuberculose-bestrij- ding: Aan Saldo kas 1 Jan. 1934 f. 49.87. Aan diverse subsidies f. 1335.30. Aan di verse bijdragen f. 761.02. Aan diverse ont vangsten f 203.93. Aan Groene Kruis f.225 Totaal f. 2575.12. Aan uitgaven f 2509.28. Aan saldo kas per 31 Dec. 1934 f 65.84. To taal f. 2575.12. Groene Kruis. Aan ontvangsten f. 1415.38 Aan uitgaven f. 842.45 Aan saldo kas per 31 Dec. 1934 f. 572 93. Totaal f. 1415.38. Deze rekening had de commissie van controle nagezien en in orde bevonden en v.erd onder dankzegging van den voor zitter aldus vastgesteld en de penning meester gedéchargeerd. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op ontvangsten en uitgaven f, 3879. De secr. las het Jaarverslag. Het leden tal bedraagt ongeveer 8Ó0 en 'is groeiende. De magazijngoederen verkeeren m goe den staat; eenige ligstoelen zijn aange schaft. Zuster Barmen 't Loo heeft voor de T.B.C.-bestrijding in het afgeloopen jaar 547 huisbezoeken afgelegd. De afd. heeft ln het afgeloopen Jaar haar 25-jarlg jubileum herdacht en tevens het feit dat de voorzitter 25 jaren deze functie ver vulde. Onder dankzegging werd dit verslag goedgekeurd. De heer J. Riezebos bracht een uitge breid verslag uit van de alg. vergadering van het Groene Kruis. Daarna kwam in be handeling de beschrijvingsbrief van de te nouden alg. vergadering. Besloten werd 'dat deze afdeeling de candidatuur dr. Stuurman en dr. E. H. Hermans zal steu nen voor het lidmaatschap van het Hoofd bestuur. De heer J. Braggaar, aftr. be stuurslid, werd als zoodanig bij acclamatie herkozen en tot afgevaardigde naar de alg, vergadering de heer J. Riezebos. Tot plaatsvervanger werd aangewezen dr. A. In 't Veld, Tot leden van de controle-com missie 1935 werden benoemd de heeren W. Dijkman, G. Niersman en A. B, Wesselo. Na rondvraag volgde sluiting. o WARMOND. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 25 October a.s. des v.m. 10 uur ten raad- huize ln openbare vergadering bijeen 1. Ingekomen stukken 2. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1936 3. Aan gaan geldleening voor vernieuwing en verbreeding van wegen en afstaan van gronden 4 Aanvaarding van gronden voor wegverbreeding, onder zekere voor waarden 5. Verhuur van het v.m. ge meentehuls aan den R.K. Volksbond als ontspanningslokaal voor werkloozen, en toekenning van een subsidie 6. Wijzi ging verordening op de heffing van secretarie-leges en van rechten ten bu- reele van den Burgerlijken Stand 7. Vaststelling verordening regelende de inning der leges voor de afgifte van jachtakten en ontvangen gelden ingevolge het vuurwapenreglement 8 Verorde ning tot wijziging vair die. regelende de eisehen van benoembaarheid en de bezol diging van de gemeenteveldwachters 9. Voorstel.tot het eene richtingverkeer, oven- den Buurweg naar de Laan van Oud- Alkemade 10. Beschikking op het ver zoek van heit bestuur der, school met den Bijbel om géiden uit de gemeentekas voor verbouw of verandering van de inrichting van het schoolgebouw 11. Prae-advies met .betrekking tot het aanleggen van vreemde schippers met hun vaartuigen, in de nabijheid van de gemeentelijke aschschuur 12. Comptabiliteit 13. Voorloopige vaststelling van de gemeente rekening dienst 1934 14. Wat yerder zal worden ter tafel gebracht 15. Rond vraag. Dank zij de activiteit, die door de propagandisten van de K-R.O. Is ontwik keld is met nog eenige nagekomen giften een totaal bedrag ontvangen van f. 208.50. Meer én meer blijkt dat de Mica week in deze Gemeente een groot succes gewor den is. Naar. ons van bestuurszijde werd medegedeeld heeft deze beweging zelfs alle verwachtingen overtroffen. Dit belooft veel voor de krachtige plaat selijke campagne die binnenkort een aan vang zal nemen! Wij twijfelen niet. of de koopers zullen de actie van den "Midden stand ln alle opzichten steunen. o WASSENAAR. S. alhier deed aangifte van vernie ling der kabel radiodistributie, die beves- tigd was aan een. perceel ln de BloemluSt- straat. Gevonden: 2 p. dameshandschoenen, vulpotlood, portierkruk, schortje, gouden ringetje, kinderfiets, ring met sleutels, contactsleuteltje, schaartje, kindertom- pouce, polobroek, alpino, portem. m. in houd, 2 bankbiljetten, hond, damespara- pluie, tasch m. inhoud, h.-handschoen, kinderarmbandhorloge, kindermuts. ZEVENHOVEN. Mej. v. S. geraakte met haar fiets te water. Hulpvaardige handen hielpen haar op het droge. Dr. K. J. Cremer, hulpprediker der Geref. Kerk gaat einde dezer maand onze gemeente verlaten wegens vertrek naar Kampen. De predikant neemt geen afscheid van zijn gemeente. ZOETERWOUDE. gemeenteraad. De straatbelasting - Geldleening van f. 12.000 - Het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden onveranderd vastgesteld. In behandeling kwam een verzoek van diverse tuinders ln deze gemeente, om wijziging te brengen jn de heffing der straatbeiasting. in dier voege, dat oor warenhuizen geen hoogere belasting zal geheven worden dan voor gewonen tuin grond. B. en W. wezen er in hun prae-ad vies op dat zij eene dergelijke wijziging niet wenschen te bevorderen, met het oog op de consequenties daaraan verbonden, ten aanzien van schuurtjes, hooitassen e.d. Na uitvoerige discussie vroeg de heer Paardekooper aan B. en W. om de kwestie nog eens nader onder de oogen te zien en in een volgende vergadering andermaal prae-advies te geven. Met alg. st. werd al dus besloten. Naar aanleiding van een adres van Busscher. betreffende verbete ring van een voetpad aan den Hooge Rijn dijk. besloot de raad terzake een schrijven te richten tot den Rijkswaterstaat. Daarna deelde de voorzitter mede, dat nog een voorstel ingekomen was van den heer Starrenburg, hetgeen beoogt, dat ten spoedigste door de Provincie een aanvang wordt gemaakt met de verbreeding van den Vrouwenweg en de Miening en dat ter plaatse een trottoir en rijwielpad wordt gemaakt, terwijl de heer Starrenburg er voorts zijn spijt over uitdrukte, dat met den aanvang der werkzaamheden een be gin is gemaakt en niet te Zoeterwoude. De heeren Wessel en Paardekooper steun den het verzoek. Met alg. st. werd besloten het voorstel ter afdoening te zenden naar B. en W„ ter doorzending aan Ged. Staten. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling dat een circulaire van den minister van sociale zaken ls ontvangen, dat in gaande 27 October a.s., evenals het vorig jaar een brandstoffentoeslag van maxi mum f. 1 per week kan worden gegeven. B. en W. stellen voor die ook voor deze gemeente toe te kennen. De heer Star renburg zegt te weten, dat verleden jaar niet aan allen het volle bedrag ls ver leend; er is f. 0,50, f. 0,75 enz. per week verleend. Spr. vroeg voor dit jaar den brandstoffentoeslag aan allen ten volle toe te kennen. Het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen. Met alg. st. werd besloten tot het aan gaan eener geldleening groot f. 12000, af te lossen ln 15 jaren, tegen pari-koers en tegen eene rente van 3 3/4°/o met de Le- vensverzekerlngs-Mij. „ArnhemBedoelde leening moet strekken voor dekking van de kapitaalsuitgaven voor wegenverbete ring, vernieuwing van bruggen en bruggen- dekken en aankoop van straatlantaarns, welke kosten voorloopig uit de gewone kas middelen zijn betaald. Eveneens met alg. st. werd besloten tot wijziging der ge meente-begrooting 1935, conform de aan geboden conceptbesluiten en tot vaststel ling van het 2e suppletoire kohier honden belasting tot een bedrag van f. 20. In be handeling kwamen vervolgens diverse ver zoeken in verband met de straatbelasting. Na behandeling van diverse belasting reclames werd aan de ver. Wit-Gele Kruis een subsidie verleend van f. 36.05. In behandeling kwam een verzoek van het comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen, om wederom een subsidie van f. 100 te verleenen, hetgeen na discus sie met alg. st, werd aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling het ver zoek van het Rijnlandsch Borgstellings fonds om eene bijdrage te geven van f, 0.10 per inwoner in de stichtingskosten. In een vorige vergadering werd de beslissing om trent dat verzoek aangehouden. De heer Paardekooper wees er op, dat hij destijds had voorgesteld om die beslissing aan te houden, omdat hij huiverig was voor eene overhaaste beslissing. Het bedrag dat ge vraagd wordt is niet zoo groot, want het is een bedrag in eens van even f. 400. Ze ker moet er rekening gehouden worden met den financieelen toestand der gemeente en spr. zou er daarom voor zijn dat het be drag gegeven wordt bij wijze van een rentelooze leening, met bepaling bijv. dat na 5 jaren het volle bedrag in eens moet afgelost worden, althans wanneer aange toond kan worden dat het Fonds levens vatbaarheid heeft, want het is spr. bekend, dat in middenstandskringen in deze ge meente bedoeld fonds van beteekenis wordt geacht. Na discussie formuleerde de heer Paarde kooper zijn voorstel aldus dat een rente loos voorschot ad f. 0.10 per inwoner wordt gegeven hetgeen na 5 Jaren in.zijn geheel moet worden terugbetaald en onder voor waarde dat het Rijk 50»/o ln de oprichtings kosten bijdraagt. Dit voorstel werd aange nomen met 8 tegen 3 st. (de Groot, Meij- dam en de Graaf). Na bespreking werden B. en W. gemachtigd tot het doen oprui men van iepen boomen, terwijl werd inge trokken de vroegere vastgestelde rooilijn verordening aan den Hooge Rijndijk en eene nieuwe verordening werd vastgesteld voor het gedeelte Rijndijk vanaf de Rijne- gommerstraat tot de grens der gemeente Hazerswoude. Daarna werd besloten toe te treden tot de loontoeslagregeling voor weide- en tuinbouwbedrijven, terwijl de legesverordening werd gewijzigd in verband met het afgeven van ventvergunningen. Aan de orde was dan de behandeling van de gemeentebegrooting, waartoe echter in verband met het late uur niet meer werd aangevangen. De vergadering werd ver daagd tot 4 Nov. a.s. Mei. V. moest voor de Lelderdorpsche brug van haar fiets stappen, waarbij zij het ongeluk had op zii over te hellen, waardoor zij ongemerkt een portemonnaie met circa tien gulden verloor, welke zich had bevonden in haar fletstaschje. Een wlelrtider die eveneens had moeten wach ten bij die brug raapte bedoelde porte monnaie oo en zelde tegen den brugwach ter dat hij de bewuste juffrouw achterop zou riiden en deze haar zou overhandigen. Inderdaad is hij haar achterop gereden doch heeft vergeten de portemonnaie te overhandigen. Aangezien bedoelde persoon, bij niet teruggave van het gevonden voor werp zich schuldig maakt aan een straf baar feit. geeft de politie te Zoeterwoude hem in overweging waar hi! bij haar van aanzien bekend is. alsnog deze portemon naie terug tq bezorgen, of van de vondst aangifte te doen. Door de gemeentepolitie is een zegen in beslag genomen wegens "het zonder acte en zonder vergunning van den eigenaar vlsschen. Automobilisten, motorrijders en ■ambestuurders, helpt mede het '*f«T!oer te bestrijden. Vei'ig verkeer is ook heel wel ztnder een permanent L'tnk van uw claxon. ft—l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7