LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK. Losse nummers van ons Blad UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. OPHEFFING STATION HAZERSWOUDE— KOUDEKERK. Naar thans definitief bekend is. zal het station HazerswoudeKoudekerk afgebro ken worden. Een nieuw seinhuis komt er voor in de plaats. De stationschef de heer Bantuma wordt naar elders verplaatst en vervangen door een arbeider-telegrafist. ALPHEN. OPENING DER POPPENTENTOON- STELLING VOOR HET ZIVAKKE KIND. Inzendingen ter opluistering van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana. In het Nut had de officleele oening plaats van de 4 daagsche poppententoon- stelling georganiseerd door de atd. Alphen van het Centraalgenootschap voor Kinder- herstelllngs- en Vaeantiekolonies. De opening werd verricht in de voorkamer van het Nut. De belangstelling bil de opening was evenwel zoo groot dat deze kamer te klein was en verschillende be langstellenden met een staanplaats in gang en vestibule moesten volstaan. Onder de talrijke genoodigden zagen wij o.m. den burgemeester en zijn echtgenoote in haar kwalteit van eere-voorzitster van het ten- toonsteUingscomlté. alsmede de gemeente secretaris mr. F. A. Helmstrijd en vele anderen. De voorzitter van het bestuur der afd. de heer D. van Dien. sprak het welkom en gaf een overzicht van het nuttige werk der instelling ten bate van het zwakke kind, zoomede van 't doel en de werkwijze der in stelling. De voorzitster van het tentoon stellingscomité mevr C. de Groot-Kramer, releveerde vervolgens de tot standkoming der tentoonstelling, terwijl mevr. Colijn als eere-voorzitster naast eenige woorden van opwekking de tentoonstelling voor ge opend verklaarde. De genoodlgden en aan wezigen werden hierop door het comité en bestuur op de tentoonstelling rond geleid. Bij het binnen komen lijkt deze ten toonstelling een.... sprookjesland. Reeds het eerste vluchtige overzicht zal de bezoeker of bezoekster in verwondering brengen, wat men hier tot stand heeft weten te brengen. Het geheel getuigt van zeer veel vernuft en goed organisatie talent waarbij het bestuur en de ijverize comité leden heeft getracht en waarin zij dan ook volkomen is geslaagd, om het publiek in stede van een gewonen bazar, nu eens iets •bijzonders te bieden. Na maanden van in spanning heeft men werkelijk iets weten te scheppen, dat bewondering afdwingt. De opstelling en beplantingen bleken bij de heeren W. v. Diest, J. v. Zwieten. B. Isun en G. v. Leeuwen in goede handen. Het geheel is goed overzichtelijk niet te druk en toch imposant bovendien zeer af wisselend. Bij het binnenkomen in de zaal wordt men allereerst verwelkomd door een vacantie-kolonie. inzending van mevr. Kui- pers-de Greet met de jongedames Slicher, Stèhouwer en Jacobsen. Onder de "poppen is een zeer aardig ingericht ziekenhuis van zuster Burger; een keurige inzending van de E.H.B.O. alhier, n.l. een poppen-passa gier die met enkele andere passagiers door een auto-ongeval den verdrinkingsdood nabij was. wordt bijgebracht door een zuurstofapparaat. Zelfs treft men de be kende „Kniertje" van mevr. de Boer-v. Rijk aan. naar een kop van den beeldhouwer van Veen; het zeer trouw nagebootst Alphensch Zwembad waar enkele poppen werkelijk mechanisch zwemmen, inzending van mevr, v. Diest; een mooie stand is voorts de Kerkuiteang te Zuid-Beveland met Zeeuwsche kleeding. inzending van mevr. Sijthoff-Burgerhout uit Wassenaar; een bridge-club Bretonsche boeren; een woonwagen; een echte oude Hollandsche trekschuit; kaasmarkt te Alkmaar; Boer derij: klein Zwitserland: strandvermaak samengesteld door mevr. v. d. Kolk-v. Male; Poppenhuis met verlichting; kabou terhuis etc. van de Martha-Stichting, ter wijl het geheel is opgeluisterd door een fraaie collectie poppen van H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana, welke collectie's begrijpelijk zeer veel belangstel ling trekken. Voorts is een aparte stand ingericht voor een inzending van een mechanische miniatuur stoomcaroussel; oude vrouw aan het spinnewiel: de klein ste stoommachine ter wereld lc.m. vervaardigd en ingezonden door den heer B. K. de Jong den Haag. Rest ons te ver melden een pannenbakkerij en kalk branderij, die zóó juist zijn nagemaakt dat men met de werkelijke geen onderscheid zal kunnen ontdekken. Het totaal aantal inzendingen bedraagt 162 waarbij poppen met de meestuiteenfoopende zoowel bin nen als buiterilandsche kleederdrachten. Op het podium treft men een gezellig zitje met gelegenheid voor het gebruik van een consumptie, terwijl in de koffiekamer de meest nieuwste en zeer aantrekkelijke attracties zijn aangebracht. Kortom, het geheel is niet alleen voor jong maar ook voor de ouderen de moeit waard om een kijkje te gaan nemen. Entrée en andere •prijzen zijn laag gesteld, zoodat wij een groote belangstelling verwachten. Moge dit zoo zijn. omdat uiteindelijk hét beoogde doel tot een geldelijke inzameling ten bate van het zwakke kind. verwerkelijkt zal worden, dat toch ook de groote voldoening zal zijn voor allen zoowel comité-leden als bestuur en anderen die zich met liefde voor dit mooie doel zooveel arbeid en in spanning hebben getroost. Een ieder ga dus naar het Nut! Raadsagenda. Maandagavond 28 October a.s., om 7 uur zal de raad onzer gemeente in open bare vergadering bijeen komen. De agenda bevat de navolgende punten: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Inge komen stukken. 5. Voorstel van B. en W. i.z. de aanvraag van het bestuur der ver eeniging tot oprichting en instandhou ding eener school met uitgebreid leer plan in welke het onderwijs Gods Woord tot grondslag heeft, om beschikbaarstel ling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen en boeken, ten behoeve harer scholen voor g.l.o. en u.l.o. aan de Stevinstraatstraat, ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. 6. Benoeming van een lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs alhier, in de vacature, ontstaan door de perio dieke aftreding van den heer J. M. Hel legers. Aanbevolen worden: lo. de heer J M. Hellegers alhier, 2. de heer J. N. Om ligt te Aarlanderveen. 7. Benoeming van een gedelegeerd commissaris vanwege het gemeentebestuur, in het bestuur der speeltuin verg. „Bloemhof" alhier, in de vacature, welke is ontstaan door het af rieden van den heer H. G. Veltman als lid van den raad. Aanbevolen worden de heeren: 1. A. F. Ruyssenaars; 2. W. Geer lof; 8. Voorstel van B. en W. Inzake het beroepschrift van J. Th. Hooymans te Stompwijk tegen het besluit van B. en W. d.d. 7 Sept. 1935, waarbij hem een bouwvergunning is geweigerd. 9. Voorstel van B en W inzake het beroepschrift van G. V. Kleef Mzn. te Boskoop, tegen het besluit van B. en W d d. 12 October 1935, waarbij hem een bouwvergunning is ge weigerd Idem 10. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen eener renteiooze leening aan het Rijnlandsch Borgstel- lingsfonds te Leiden. 11. Voorstel van B. en W. inzake verlenging van de bestaan de ziekenfondsregeling voor de werkloo- zen, die ondersteuning genieten en bij de werkverschaffing zijn geplaatst, tot 31 Dec. 1936. 12. Voorstel van B. en W. inzake het geven van een naam aan de nieuw aangelegde straat loopende van de Hof- zlchtstraat naar het nieuw aangelegde gedeelte van de Toussalntstraat. Ledenvergadering Groene Kruis. Onder leiding van dr. J. Muntlng, wegens ontstentenis van den voorzitter, den heer D. Raaphorst, kwam in het wijkgebouw Het Groene Kruis afd. Alphen in ledenverga dering bijeen. Na opening volgde uitbren- glng der notulen die onveranderd werden vastgesteld. Blijkens de rekening en ver antwoording hadden de ontvangsten be dragen over het afgeloopen jaar f. 3285 25; uitgaven f. 3275.08. batig slot dus f. 10.16. Door de commissie voor het nazien der rekeningen, bestaande uit zuster Zandwijk en den heer Braber, werden boeken en be scheiden in orde bevonden. Onder dank zegging voor het gevoerde beheer werd den penningmeester décharge verleend. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat het afgeloopen jaar in het bestuur geen mutaties plaats von den. De secretaris gewaagde over het financieel gedeelte der afdeellng dat dit niet ongunstig was, doch gepaste zuinig heid geboden, blijft. In het afgeloopen jaar werd 1271 keer materiaal verstrekt en 660 keer ijs. Het consultatiebureau voor zuigelingen mag zich in een stijgende be langstelling verheugen. In totaal zijn 114 zuigelingen ingeschreven. Dank werd door den secretaris gebracht aan de zusters van de Ohr. wijkverpleging voor haar buiten gewoon vele werkzaamheden. Volgde behandeling der begrooting voor 1936. Inkomsten en uitgaven werden ge raamd op een bedrag van f. 2925 De beschrijvingsbrief voor de te houden alg. vergadering te Rotterdam, leverde weinig stof tot bespreking. Tot afgevaardigden werden benoemd zuster v. Zandwijk en de heer W. v. d. Bijl en tot plv. leden zuster de Jong en de heer K. Tolk. De per. aftr. bestuursleden de heeren H. v. Kleef, dr. Nleuwenhulzett en K. Tolk werden bij accla matie herkozen. Van ae commissie belast met het nazien van het materiaal was be richt ingekomen, dat alles in uitstekenden staat was bevonden, waarvoor dank werd gebracht aan mej. v. Erk. Voor de nieuwe commissie tot het nazien van het mate riaal werd benoemd zuster de Jong en de heeren S. Duiker en W. Braber. Bij de rondvraag werd door den secretaris, den heer H. v. Kleef medegedeeld, dat hun die zonder geldige redenen als lid der afdee llng bedanken in het vervolg geen mate riaal meer zal worden uitgereikt, zulks gelet op het feit dat door velen misbruik wordt gemaakt van de ongunstige tijdsomstan digheden om zich aan het lidmaatschap te onttrekken. Middelen werden besproken om tot uitbreiding van het ledental te ge raken. Hierna volgde sluiting. BOSKOOP. Lezing van ir. dr. B. K. Boom. De heer dr. ir. B, K. Boom. leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier hield voor de ver. „Arboricultura" in hotel Klaassen voor een volle zaal een voordracht over „Botanische indrukken van Corsica". SDr. legde eerst uit. om welke reden hij juist Corsica uitgezocht had voor zijn excursie. Corsica is een zeer woest land midden in de Middellandsche Zee. Op dit eiland groeien vele planten, die nergens anders te vinden zijn. Men noemt ze „ende-mieten". Voor de pauze maakten wij eerst een rondreisje door een deel van Corsica en kregen door de goede lichtbeelden eenigs- zins een indruk van het zeer woeste berg land waar de bevolking lui is en vrijwel niets aan het onderhoud der bosschen doet. hetgeen dit voordeel heeft, dat de toerist er nog de ware natuur tegenkomt in den meest wilden vorm. Na de pauze toonde en besprak dr. Boom verschillende planten soorten, waarvan er zoo veel op Corsica te vinden zijn. Veel komen daar voor de Steeneik (Q. Hex). Kurkeik (Q. Suber), welke de kurk voortbrengt en die over ge heel het land veel voorkomt. Kastanjes, welke een bron van inkomsten zijn voor de bewoners. Opuntia. Rosmarinus de ter- petijnboom. Erica Arborea. enz., te veel om alle hier op te noemen. Het geheel was zeer interessant en werd naar waarde geschat. Door het hjjuden van zulke lezingen toont ..Arboricultura" zeer terecht, dat er voor haar in onze gemeente een plaats is niet alleen voor de leerlingen, maar zeer zeker ook voor de ouderen, welke belang in de plantenwereld stéllen! Nieuwe pastoor. Door den Bisschop van Haarlem, is tot pastoor alhier benoemd de heer K. Meeuwe te Heilo (N.H.). Officieele opening van den JeugdwcrkcurSus. Evenals vorige winters heeft het be stuur van „Ons Jeugdhuis" zich wederom beschikbaar gesteld om in de aankomende winteravonden, jeugdige meisjes en Jon gens, die zich daarvoor aanmelden, nuttig en aangenaam bezig te houden. Gisteravond had de officleele opening van dat mooie winterwerk, waardoor zeer vele meisjes en jongens van de straat ge houden worden, plaats.- Thans hebben wederom vele meisjes en jongens zich aangemeld. De meisjes ont vangen onderwijs in het vervaardigen van nuttige en fraaie handwerken e.a., terwijl de jongens zich kunnen bekwamen In allerlei houtsnij- en flguurzaagwerk. De algemeene leider, de heer P. Ravensberg, en diens echtgenoote, benevens 'n staf van medewerkers, staan wederom gereed hun mooi en dankbaar werk te aanvaarden. De afd Boskoop van het Groene Kruis hield in hotel „Neut" haar jaar- lijksche vergadering ter behandeling van den beschrijvingsbrief. De voorz., de heer J. W. E. Ebbinge, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna een aanvang werd gemaakt met de artikelsgewijze behandeling van den beschrijvingsbrief, waarbij een en ander door den voorz. werd toegelicht. De heer Ebbinge, alsmede de pleegzuster, mej. Heyzeiendoorn, werden benoemd tot afgevaardigden naar de algem. vergadering te Rotterdam, waarna sluiting volgde. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. van Q. v. Driel en H. J, van Schie. Getrouwd: J. Zwart en E. v. Wingerden. o WOUBRUGGE. Ledenvergadering „Groene Kruis". De afd. Woubrugge van het Groene Kruis kwam ln hotel Swama in ledenvergade ring bijeen; voorzitter was dr. Loth. Nadat de verslagen waren uitgebracht werd de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering besproken en als afgevaardigde aangewe zen zuster de Wit, die deze benoeming aanvaardde. De begrooting voor 1936 bracht nog al stof tot bespreking, omdat deze niet sluitend was te maken. Hierbij kwam ook ter sprake het door vele leden niet betalen van de contributie. Met bijna alg. st. werd besloten om die leden, die onwillig bleven in het betalen uit de vereeniging te weren. Over de min vermogenden zal het bestuur beslissen. De aftr. bestuursleden, de heeren Tondu, Kroes en Van Reenen werden met bijna alg. st. herkozen. In de commissie tot naziening van inventaris en gebouw wer den benoemd de heeren G. Boer, W. van Teijlijgen en W. van Luiing en ln die der naziening van de boeken en kas de heeren A. Kroon en A. Buntsma. Inzake voorzie ning van het salaris van de wijkzuster deelde de voorz. mede, dat het in de be doeling ligt om ln het komende jaar een bazar te houden. Met warme bewoordin gen beval de voorz. deze bazar aan en riep aller medewerking in om deze zoo goed mogelijk te doen slagen, opdat het moge lijk zal zijn ook in de toekomst de zuster te behouden. Bij de rondvraag gaf zuster de Wit een overzicht van haar werkzaam heden en betuigde daarbij dat haar werk met klimmende helangstelling wordt ge waardeerd en dat zij een prettige samen werking mag ondervinden, zoowel bij de patiënten als bij de hulsgenooten. Hierna volgde sluiting. - i o ZWAMMERDAM. Muzikale rondgang. In verband met de Mica-week, hield de Muzlekver. „Soli Deo Gloria" uit Bodegra ven een muzikalen rondgang door het dorp alhier. De afmarsch werd begonnen bij „Wittelust". Vandaar trok men door het dorp naar de Rijnbrug en vervolgens terug naar den straatweg en door de stra ten van het nieuwe gedeelte. Niettegenstaande de minder gunstige weersgesteldheid bracht een en ander veel publiek op de been. Vergadering R. K. Land- en Tuinbouwbond. De afd. van de R. K. Land- en Tuin bouwbond hield in het Patronaatsgêbouw alhier een vergadering. De voorz. de heer A. de Vos, sprak zijn voldoening uit over de groote belangstel ling en gaf daarna het woord aan een vertegenwoordiger van het Landbouw kundig bureau van de Vereeniging Kali- maatschappij, die een lezing hield over het vraagstuk van de kunstmest. Spr. zette de voordeelen en de doelmatigheid van de kunstmest uiteen zoowel voor gras- als hooiland, waarbij hij vooral wees op de beteekenis der meststof voor deze streek. Een en ander werd verduidelijkt en toegelicht met verschillende films, waarvan wel de film van het delven en bereiden van kali-zout bijzonder interes sant was Gelachen werd bij de vertoo ning van de komische boerenfilms over: „de groote en kleine boer en de aard appelbemesting" en „de vette en magere koeien". De voorz. sprak aan het eind een woord van dank. Koe door trein overreden. Gisteravond heeft de laatste trein no. 3398 UtrechtLelden, die ongeveer kwart voor twaalf alhier het station pas seert, vlak bij het station een koe die op de spoorbaan liep overreden. Het beest werd ongeveer 200 Meter meegesleurd, en was op slag dood. Een schadepost voor den eigenaar, die nu ook nog een proces-ver- baal krijgt voor het laten loopen van vee op de spoorbaan. De 3-maandelijksc.he collecte, ten behoeve der Ned, Herv. School in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht de som van f. 40.87. iiiiiniininiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniinniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. iiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHmimiiiiiiiimuiij AALSMEER. Bijeenkomst „Kerk en Vrede". De ver. „Kerk en Vrede" heeft een sa menkomst belegd ln de Doopsgezinde Kerk waarbij gesproken is door mevr. B. Bulslng v. Besouw van Heemstede over: „Schul dig Zwijgen" en ds. F. Kuiper van Alkmaar over: „De oorlog van 1935". Spr. legde er den nadruk op, dat de christen zeker schuldig staat, wanneer hij zwijgt bij oor log en oorlogsdreiging; hij heeft tot plicht de vredesboodschap uit te dragen. Ds. Kui per behandelde meer in het bijzonder het fascisme, zooals deze beweging zich in Italië heeft ontwikkeld en uiteindelijk heeft geleid tot oorlog met Abessynië. Ook deze spreker deed een klemmend beroep op de christenen, om te durven getuigen tegen den oorlog. Het Doopsgezinde Kerk koor bracht eenige liederen ten gehoore. Er was veel belangstelling. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes C. A. van den Anker, Korenaarstraat 15 Catharlna A. M. van den Berg. Sloterweg 175 Cor nelia M van den Berg. Hlllegommerdijk 457 Alexander K. Bosman, Plesman- laan 20 Elisabeth van de Bovenkamp, Akerdijk 201 Lucia A. Chamalaun, Ven- neperweg 302 Martha C. Boersma, Pla- tanenlaan 1 Dirk C. Boogerd, Nieuwe- meerdijk 247 Baukje Boomgaard, Nieu- wemeerdijk 53 Arnoldus E. Brockhus, Sloterweg 152 Jansje Buitenhuis, Ven- neperweg 5 Leendert A. J. van der Burg, Nleuwemeerdijk 267 Gerardus Detiger. Schlpholweg 81 Willem van Driel, Nleuwemeerdijk 130 Adriaan I. Drijgers, Schlpholweg 81 Catharlna van Esnennaam, Lijsterstraat 1 Cornells S. J. Folmer, Sloterweg 98 Gerardus J. Groenendaal, Schipholdijk 35 Ca tharlna Heijstek, Kruisweg 417 Con- stantinus P. M. Hlrdes, Schipholdijk 84 Bastiaan Huijser, Burg. Amersfoordtlaan 37 Adrianus J. Jonkergouw, Reiger- straat 24 Maarten de Keijzer, Burg. Amersfoordtlaan 32 Mattheus de Kleljn Marktplein 39 Mattheus Kolman, Slo terweg 98 Teije Koops, Zwanenbur- gerdljk 461 Roelof Krale, Hoofdweg 682 Johannes Kranenburg, Nleuwemeerdijk 267 Wllhelmine K. Kroes, Akerdijk 228 Wllhelmlna M. van der List, Badhoeve laan 4 Heintje Messink, Akerdijk 190 Jacob G. de Meulmeester, Sloterweg 43 Frans J. Meijer. Schipholdijk 87 Peter Modderman, 't Kabel 7 Annegje de Rijk, Sloterweg 1261 Pieternella van Slochteren, Sloterweg 347. Vertrokken: Frederlk K. J. Nordmeijer, naar Haarlem, Spaarnestraat 22 Jo hanna Nleuwdorp, Heemstede, Lank- horstlaan 59 Dirk Peters, Rotterdam, Heer Vrankenstr., 13 ben. Jacob Rlgter, Amsterdam, Pretorlusstraat 15 Bertha Wamsteeker, Laren (N.H.), Schoolpad 7 Petrus de Weerdt van Lummel, Eindho ven, Sophia van Würtemburglaan 24 Anthonius E. Smit, Amsterdam, Willem Schoutenstraat 32, 3 hg Cornells van Mourik, Woudenberg, Strubelenberg 199 Grietje Wtlderom, Haarlem, Reigerstr. 16 Cornells Enthoven, Haarlemmer- liede c.a Dubbelebuurt 7 Leonardus F. van Rooijen, Soest, Beetslaan 12 Dirk Barnar, Amsterdam, Rapenburg 79, 2 hg Hermanus H. Blokpoel, Delft.Oostplantij soen 1 of 2 Johannes Kenter. Amster dam, Sluisstr. 42, 1 hg. Hendrik Lin- schoten. Utrecht, Pelikaanstr. 34 bis Hendrika P. Blom. Edam, pensionaat Ko ningshoeve Voorhaven Gerrlt Hartog, Amsterdam, Boomstr. 65, 1 hg. a Lena Verbeek, Krulslaan 24, Heemstede, Camp- huijzenlaan 5 Erich H. Eden. Esens, Oostfriesland, (Did.) Johanna K. Wle- ünk, Maarsse'n, p/a. den heer Eggink Leonardus Pot, Amsterdam, Rapenburg 77, 1 hg Johannes A. Bouwens, Haar lem, Hof van Êgmondstr. 25 Arle C. Schilders, Aalsmeer, Ulterweg 341 Hen drik Andrles, Amsterdam, Van Walbeeck- straat 44, 3 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Martinus, z. van C. Smit en J. M. Smit Govert, z. van G. de Koter en N. Zaal Catharlna Johanna Maria, d. van J. A. Koop en A. A. Ligthart Petronella, d. van J. van Huizen en W. Kamp Jan, z. van M. de Waal en L. van Herwijnen Cornells Maria, z. van H. Schönhage en M. G. Gorter Aaltje, d. van R Pierik en C. Pols Johanna Elisa beth, d. van J. A. Vahlkamp en J. E. Poels Jacomina, d. van J. Weertstra en J. Dol. Ondertrouwd: Cornells Brutjn 62 j. en Anna A. Zwemmer 61 j. Teunis van Zanten 24 j. en Anna C. Spaargaren Jan J. Veenstra 28 j. en Maria J. E. Schil der 23 j. Cornells V. Bronkhorst 29 j. en Agatha J. Lammerts 19 j. Getrouwd; Martinus T. Mooijeklnd 27 j. en Justina F. H. Teeuwen 28 j. Marinus J. Kramer 29 j. en Gerdlna G. Hulskens 23 j. Wilhelmus G. in 't Groen 20 j. en Janna Vonhoff 17 j. Adriaan A. Colijn 25 j. en Dirkje Schutte 22 j. Peter Mod derman 27 j. en Jansje Buitenhuis 22 j. Arte de Blaeij 22 en Wllhelmina van der Burg 23 j.j Geurt van den Bosch 25 j. en Pietje van der Schinkel 23 j. Overleden: Christiaan Johannes de Vis ser 64 j. wed. van P. Schipper Catha- rina de Vries 69 j. wed. van D. Langerels. De loonbijslag voor landbouwers. De minister van sociale zaken had in de maand Juni 1935'een regeling ontwor pen voor het geven van loonbijslag voor de landbouwbedrijven binnen deze ge meente, van welke regeling echter zeer weinig gebruik is gemaakt, omdat de voor de verschillende gewassen vastgestelde minimumloonbedragen te hoog werden geoordeeld. B. en W. heben ln verband hiermee ge tracht alsnog een nieuwe regeling te ver krijgen, waarbij een lager cijfer ils mi nimum-loonbedrag zou mogen worden aangenomen. Hte is een verblijdend resultaat, dat de minister zich bereid heeft verklaard als nog een proef te nemen over het tijdvak van 14 October t/m 31 December 1935 tegen de voorgestelde lagere cijfers. De verwachting van deze regeling is nu dat verschillende landbouwers door dezen toegezegden loonbijslag meerdere arbei ders in dienst zullen nemfen of aangeno- 1 HEDEN: Leger des Heils: Samenkomst te 8 u® nam. Nutsgebouw: Bazaar t. b. v. de Ver. van Vrljz. Hervormden. 2'/i5'/> en 7'/»—ij uur nam. Rehoboth: Geref, Bond. Spr. ds. Fok- kema van Amstelveen. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Chr. Prot. Bel.); Geref. Bond. Spr. de heer Barendrecht van Delft. 7'/t uur nam. Donderdag. Breestraat 151: Tentoonstelling L.A.F.v, 810 uur nam. Centraal: Alliance francaise. Confé. rende de M. Paul Vltry. 8 h. 15. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. Luxor-IheaterFeestavond deelnemers 3 October-optocht. 8 1/4 uur nam. Nutsgebouw: Bazaar t. b. v. de Ver. van Vrljz. Hervormden. 10'/»12 en 2'/j5','. uur nam. Amerlk. verkoop te 7'/i uur nam. Volkshuls: Spr. dr. D. Wlersma over opvoedingsproblemen, 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Ned, Roode Kruis afd. Rijnland. Spr. dr. Boon- acker over luchtbescherming. 8 uur nam. Voorschoten (Groote Vink). N.S.B. Spr. C. Stet. 8'/« uur nam. DAGELIJKS. Sted Museum de Lakenhal: Zilverten. toonstelling tot 1 November a.s. 25 cents. DIVERSEN. Woensdag inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijk» kinderen. Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlpnterle 45 uur nam. Woensdags; Inst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags inst v Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps keuze i j uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Binge! Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Lelden'a Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct 105 uur; 1 Oct.—1 No». 101 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—l April 104 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.30—5, Zaterdags 8.3012. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 6 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uui; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1'/»—4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Amphitryon". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam Revue .Lachen is troef". Zondag nam. 3 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Voor de vrijheid van zijn volk". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „De Rozenkrans". Woensdag- en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15- Roxy-Theater, Haarlemmerstraat. 7 uur nam. „Als Londen slaapt', lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdiens! der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 October a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reys! Steenstraat 35, Tel. 136; A. J. Donk, D<K' zastraat 31, Telef. 1313 en C. van ZÜP. Wtlhelmlnapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. men arbeiders langer ln dienst houden, dan zij anders van plan zouden zijn. Landbouwers of bedrijfsleiders, die voor loonbijslag over dat tijdvak in aanmer king willen komen, behooren zich onver wijld aan te melden op ae gemeentelijk arbeidsbeurs in het k«i het raadhuis te Hoofddorp, waar nader inlichtingen zijn te verkrijgen. Het z.g. verplichte loon is nu voor o J-4

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6