Onderhandelingen ingeluid. 76,te Jaargang DINSDAG 22 OCTOBER 1935 No. 23183 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ONZE REISGIDS. KAART VAN ABESSYNIE. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. - LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES iw' só ÜsTper regel voor advertenties uittelden en plaatsen vu' agentschappen van ons BLad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend b(j vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 110 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau NoordciodspleinTelefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: franco per post f. 2-35 per 3 maanden - --j per week 1.0.1» per maanden portokosten.' (voor binnenland f.0 80 per 3 mnd.ï Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Tegelijk met ons Blad ontvangen de abonné's in de buitengemeenten heden avond de Winterdienstregeling van onzen Spoor-, Tram- en Autobusgids. DE DIRECTIE. Voor ons gebouw hebben wij een bijzonder duidelijke kaart aange bracht van het oorlogsterrein in Abessynië. Men zal daarop precies den gang van zaken aan het front kunnen volgen, want met behulp van gekleurde speldjes geven wij iederen dag aan, hoe de situatie zich ontwikkelt. De6 avonds is deze kaart verlicht. DE DIRECTIE. VERSLAGEN VAN GEMEENTEDIENSTEN. Over 1934. Aan het verslag van den toestand en de txploitatle der Stedelijke Fabrieken van 6as en Electriciteit te Leiden over het jaar 1S34 is-het volgende ontleend: Gas en electriciteit. De terreinen, aangekocht voor rekening der fabrieken, besloegen op 31 December een oppervlakte van bijna 7 ha. De gebouwen, gashouders, toestelleu, eteenkolen en verdere Inventaris der fa brieken waren tegen brandschade verze kerd voor een bedrag van 7.966.275 gld. De openbare verlichting der gemeente Leiden bestond in het einde des jaars uit 2.775 lantaarns, waarvan 1.349 ingericht voor gas en 1.426 voor electriciteit. De bruto aflevering gas heeft over 1934 bedragen 17 646.200 M3. tegen 18.526.800 M3 in 1933. De achteruitgang bedroeg der halve 880.600 M3. of 4.8°/o. In de koolgasfabriek werden 40.060 ton gaskolen gedestilleerd. De gemiddelde prijzen van de kolen, ge kat op het terrein, bedroegen. 7.12 gld/t 'oor de gaskolen en 6.69 voor de cokes kolen. Het cokesverbruik voor de generatoren bedroeg 17,8"en aan bijproducten werden verkregen 69,9"/» cokes en 3,6"koolteer. De watergasfabriek is tot Maart in ge bruik geweest en heeft slechts l°/o in :1e totale gasproductie bijgedragen. Electriciteit. De draaistroomproductie, inclusief het eigen verbruik, is ten opzichte van 1933 achteruitgegaan met 566.700 kWh of 1,2"'» en bedroeg totaal 48.242.200 kWh. De draaistroomproductie, exclusief het eigen Verbruik, is in vergelijking met 1933 verminderd met 942.000 kWh of 2,1" en bedroeg totaal 44.102.800 kWh. Als maximale belasting werd genoteerd 15 000 kW inclusief, of 14.200 kW exclusief het eigen verbruik, op Woensdag 12 Dec. In 1933 waren deze cijfers onderscheiden lijk 15.000 en 14.010 kW op Woensdag 13 December. Het totale brandstoffenverbruik heeft bedragen 34.800 ton. waarmede geprodu ceerd werden 329.170 ton stoom. Het kabelnet werd In den loop van het 'aar uitgebreid met 25 km. zoodat de totale lengte van het hoog- en laagspanningsnet °P 31 December 773 km bedroeg. Het aantal transformatorruimten ver meerderde met 5 stuks. Het totale aantal, °P 31 December in gebruik, bedroeg 309, kaaronder 41 zuilen. De totale lengte van het zwakstroom- kabelnet vermeerderde van 161 km op 31 December 1933 tot 170 km op het einde van 1934. Het net van den klokkendienst had een totale lengte van 21 km. Er waren op aan gesloten 94 klokken, waarvan 16 ten dien- "e van de openbare tijdaanwijzing. Het aantal geplaatste heetwatertoestel- len liep terug van 1.023 op 31 December M3 tot 951 op het einde van 1934. Het totale vermogen der toestellen bedroeg op «at tijdstip 677 kW. De gestichten. De bezetting van Endegeest en Voor geest was iets minder dan in 1933, doch toch bevredigend. De mannen-afdeeling en j"'1 longens-paviljoen waren het geheele laai volledig bezet; de vrouwen-af deeling j® het meisjespavil.loen hadden eenlge «Je» plaatsen. In Endegeest was het ge- ®jWeld aantal open plaatsen 4 tegen 2 in 33ln Voorgeest 5 tegen I in 1933. Naar thans officieel wordt toegegeven, worden indercL d besprekingen gevoerd om een einde te maken aan het Italiaansch- Abessynisch conflict. Alles hangt daarbij af van de vraag, hoever Mussolini zijn eischen wil matigen. Behalve de kleine botsing aan het Zuidelijk front blijft het op het oorlogsterrein rustig. De bezetting van Rhljngeest was daaren tegen iets beter dan in 1933, met name de le klasse en de 2e klasse B. De 2e klasse A bleef iets onder de gemiddelde bezetting van 1933. Alles tezamen was de gemiddelde bezetting bijna 72 patiënten per dag tegen 70 5 in 1933. De sterkte van het personeel bleef onge wijzigd en bedroeg op 31 December 1934 276 personen, waaronder één verpleegster als tijdelijke hulp in verband met eenige chronische zieken. In het voorjaar van 1934 werd de ver- pleegprljs voor Endegeest en Voorgeest verlaagd van f.795 tot f.720 (kleedgeld in begrepen), zulks met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1934. Aan het einde des jaars was een nieuwe verlaging in overweging. De verpleegprijzen voor Rhljngeest ble ven onveranderd. In de apotheek werden 15562 recepten klaar gemaakt (tegen 19088 In 19331 en o.a. 101 Kg. watten, 2755 windsels (tegen 143 Kg en 2805 stuks in 1933) verbruikt De buitendienst ten behoeve van de Leidsche patiënten, onder leiding van Dr. H. C. Jelgersma, bleef nuttig werk doen. Het spreekuur van den leider, 's Woens dagsavonds in het gebouw van den Genees kundigen Dienst te Leiden, werd druk be zocht (ln totaal 571 consulten). De zuster maakte 1102 huisbezoeken Nieuw ingeschreven werden 63 patiënten, waarvan 25 ontslagen gestichtspatiënten en 38 uit de maatschappijn De geneesheer-directeur belastte zich op verzoek van de Zuidhollandsche vereeni- glng „Het Groene Kruis" belangeloos met de leiding van een voor- en nazorgdienst voor de „Omstreken van Leiden" (ongeveer de vierhoek Lisse. Wassenaar. Alphen, Lei- muiden). Een middag per week werden per auto patiënten bezocht (in totaal 174 be zoeken); van de 44 patiënten waren 26 oud patiënten van Endegeest, 1 oud-patient uit een ander gesticht. 17 nog niet ln een ge sticht geweest zijnden. Mede dank zij het zachte weer in voor- en najaar van 1934 was het kolengebruik gering, n.l. 693 ton brechcokes en 674 ton nootjeskolen (in 1933 resp 867 en 763 ton), tot een bedrag van f. 15.593 (tegen f. 17.735 in 1933). Het gasverbruik bedroeg in totaal 49343 M.3 tegen 51406 M.3 in 1933. De prijs daalde van 4 tot 3'/: per M.3. Het electrlciteitsverbruik daalde even eens. nml in Endegeest en Voorgeest van 87500 KWU. tot 83938 KWU in Rhijngeest van 15809 KWU. tot 13676 KWU. De prijs steeg iets nml. van 5.87 cent tot 5.94 cent voor Endegeest en van 12.13 cent tot 13.1 cent voor Rhijngeest. Het duinwaterverbruik bedroeg in totaal 57 779 M.3, tegen 671996 M.3 in 1933; de prijs bleef 20 cent per M.3. De wasscherij verwerkte wekelijks gemid deld 16240 stuks goederen met een ge wicht van 6440 Kg. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake verstrekking van brandstoffen. Aan den raad der gemeente Lelden is onderstaand adres verzonden: Ondergeteekenden respectievelijk voor zitter en secretaris van het plaatselijk Arbeids-secretariaat domicilie kiezende Haven 18b. Leiden verzoeken den raad te besluiten aan alle werkloozen en armlas tigen die steun ontvangen van den ge meentelijken dienst en Maatschapnelilk Hulpbetoon vanaf dez? week kolenbonnen te verstrekken. De huidige weersgesteldheid en de algemeene toestand, waarin de werkloozen en armlastigen verkeeren ma ken het dringend noodig. niet alleen de kolenbonnen te verstrekken maar ook den kolen-bijslag te verhoogen. De algemeene stijging der levensmiddelen-prijzen is een aanwijzing temeer voor de noodzaak om den kolenbiislag te verhoogen Verder dringt adressant er bü den raad op aan. gezien het feit dat het comité tot verstrekking van kleeding. dekking en schoeisel niet bij machte is om in de be hoeften van de crisis-werkloozen te voor zien. aan alle werkloozen en armlastigen een extra uitkeerlng te verstrekken. Voor het bestuur P.A.S. (w.g.) L. OUWERKERK. vcorz. E GROEN, secr. ACADEMISCHE EXAMENS. Gestaagd voor het doctoraal examen Indologie de heer W. J. van Haeften (Den Haag) en voor het doctoraal examen ge neeskunde de heeren Th. A. Deen (Den Haag) H. G Moorrees (Den Haag) en W. J, Wichard Timmers (Den Haag!. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Radio-technische cursus. Gisteravond werd in Oud-Hortuszlcht vanwege de Leidsche Radio-vereeniging, een proefles van den radiotechnlschen cursus voor introducé's gehouden. De voorzitter opende de vergadering en rieo allen een hartelijk welkom toe. Hij deelde o.a. de voorwaarden tot het bijwo nen van den eigenlijken cursus, welke Maandag 4 Nov. a.s. aanvangt, mede. n.l. voor leden geheel gratis, voor niet-leden f. 0.25 per les-avond. Voorts memoreerde hij de vele voordeelen aan het lidmaat schap der L.R.V. verbonden. Hierna was het woord aan den leider van den cursus, den heer H M. v. d. Bos. Spreker deed twee grepen uit den cursus welke op zeer prettige en begrijpelijke wijze werden behandeld en een duidelijk Inzicht gaven in welke banen deze cursus wordt geleid. Dat dezen cursus in een lang gevoelde behoefte voldoet, moge wel blüken uit de omstandigheid dat staande de vergadering zich zeven nieuwe leden opgaven. BOND VAN HOOGER ONDERWIJS PERSONEEL. Viering van het derde lustrum. De afd. Leiden van den Bond van Hoo- ger Onderwijs-persorvéel heeft gisteravond ln een bijeenkomst ln de foyer van de Stadsgehoorzaal haar 15-jarig jubileum op waardige wijze gevierd Nadat de voorzitter, de heer Kasten, de aanwezigen verwelkomd had. schetste hij ln het kort het vereenigingsleven sedert de oprichting. De heeren Groot en Vroolijk hebben den stoot tot het ontstaan van de afdee- ling Lelden gegeven. Het was noodig dat het niet doceerende deel van het Hooger Onderwijspersoneel zich organiseerde. Veel is door de organisatie bereikt, al ging dit niet altijd gemakkelijk. Nu dreigt echter weer achteruitgang, maar, aldus spr.. we zullen aan de organisatie, die altijd voor ons op de bres heeft gestaan, getrouw blijven. Nadat spr. een opwekkend woord tot de jongeren had gesproken, bracht hij dank aan hen. die door daadwerkelijken steun van hun svmpathie voor de afdeeling hebben blijk gegeven, zooals o m. mr. Idenburg en de leden van het hoofdbe stuur. Eindigende zeide spr., „Na dezen avond gelde: Schouder aan schouder voorwaarts tot heil van het personeel van de Leid sche universiteit". Vervolgens sprak de heer Jansen van 't Laar namens het hoofdbestuur en de afd. Groningen. SDr. begon met de vraag: ..Mogen wil feest vieren en waar hangt dit vanaf?" De organisatie heeft ongetwijfeld veel nuttig werk verricht, maar de laatste ja ren zijn de salarissen verlaagd, veel per soneel is op wachtgeld gesteld en onze bestaansmogelijkheid is onzeker gewor den. Als we dit alles bekijken is er zeker geen reden tot feest, maar we moeten verder terug. Vijftien jaar geleden was er geen ka meraadschap, noch saamhoorigheidsge- voel en dit nu heeft de organisatie ge bracht. Verder waren we vóór 15 jaar zonder eenige rechten, we hadden geen dienst- of bezoldigingsregeling, ook dit is verdwenen. Er is veel bereikt en er is werkelijk reden om feest te vieren. Maar we moeten niet vergeten dat we verder moeten, vooral nu in deze donkere tijden, nu van alle zijden getracht wordt om de door ons behaalde voordeelen weer zoo veel mogelijk te besnoeien. Spr. vertrouwt dat tie afd. Leiden haar werk zal blijven voortzetten op de manier waarop ze dit tot nu toe deed en zegt de volle mede werking van het hoofdbestuur toe Ook namens de afd. Groningen biedt spr. gelukwenschen aan. Daarna spraken achtereenvolgens af gevaardigden van de afdeelingen Utrecht en Delft en van den Bond van Ambte naren van den Raad van Arbeid alhier. Het bestuur werd door de zusterafdee- lingen danig in de bloemetjes gezet. Nadat de voorzitter de verschillende sorekers bedankt had. begon het eigen lijke feestprogramma. Het duo Mengray had in dit programma, dat onder leiding stond van den heer Schoonen, het leeu wenaandeel. Voordracht, zang en dans wisselden el kaar af. terwijl in de pauzes „Hofenk's Melody-makers" er met lustige wijsjes de stemming wisten in te houden. Tot slot werd de éénacter „De Weder geboorte". die veel succes oogstte, opge voerd. De Intieme bijeenkomst, waarop velen met genoegen zullen terugzien, werd be sloten met een gezellig bal. AANBESTEDING. Commissarissen der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit alhier heb ben gisteren aanbesteed: het maken van een verlenging van het kraanviaduct van de Koolgasfabriek (beton- en heiwerk). Er was als volgt ingeschreven: 1. C. Godschalk. Leiden, f.9990; 2. I. Th. Cornet, Leiden, f.9720; 3. H. C. Heems kerk, Leiden, f 9693; 4 H Bakx en Co., Haarlem, f.9655; 5. J Oldenkamp. Koog a. d. Zaan, f. 9600 6. N.V. Aannemersbe drijf v.h. P. A. van Wijnen, Dordrecht, f 9461; 7. Th. L. J. Zitman. Leiden, f. 9350; 8. N. Kieft, Lisse, f.8955; 9. Enschedesche Bouw- en BetonmaatschappijEnschedé, f.8890; 10. A. K. Pik, Barsingerhorn, f.8874; 11. Fa. Wed. H. van Drlel, Koude kerk, f. 8560; 12. ir. W L. Eerkes, Amster dam. f.8490; 13. G. Gesman en C. Zoete- meljer, Alphen a/d. R f.8490; 14. N.V. Gewaoïndbetcnl-.oi'w ..De Kondor", Am sterdam. f.8450; 15. A. W. Zegers, Haar lem, f 8436; 16. N.V. Zwolsche Betonijzer- bouw v/h. G. en A. Schrale, Zwolle, f 8317; 17. L. P. H. Kantebeen. Leiden, f.8229; 18. C. van Leeuwen en Zn.. Nieuwerkerk a/IJS3l. f.8192: 19. W. F. Staal en Co., Amsterdam, f.8142; 20. Aannemersbedrijf „Mulkoobru", Amsterdam, f.8120; 21 P. Terreehorst. Aahm-er, f.7995; 22, N.V. Rijnlandsche Betonbouw-Maatschanpij. Delft, f.7887: 23. N Vermeulen. Haarlem, f.7677; 24. N.V. Ruswiiksche Betonbouw, Rijswijk, f.7294; 25. N.V. Wernink's Beton Mij., Leiden, f.7270. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Geslaagde oudermiddag. Ondanks het slechte weer werd de ouder middag op de Leidsche Buitenschool door een bevredigend aantal ouders bezocht. Als welkom zongen de kinderen der hoog- sre klassen eenige liederen, waarna de di rectrice het woord nam. In haar uiteen zetting omtrent doel en werken der Bui tenschool legde ze in het bijzonder den nadruk op het aandeel der ouders in een spoedige en algeheele genezing der patiën ten. want dat de leerlingen der School pa tiënten zijn, wordt maar al te vaak verge ten. In deze tijden van groote zorgen op alle mogelijk gej^d, zien we in veel ge zinnen een aan onverschilligheid grenzen de verslapping optreden, die voor onze op groeiende jeugd allernoodlottigst is. Veel te groot is het aantal te-laatkomers, vaak omdat moeder of vader zich verslapen heeft, veel te vaak wordt afgeweken van de voorschriften, door den dokter nauw keurig voor de kinderen samengesteld. Hierin vindt u vermeld: de tijd van naar bed gaan, verbod om hen mee nemen naar feestjes en het kind de school te doen ver zuimen behalve dan voor ziekten en om heel bijzondere redenen, en nog tal van andere aanwijzingen. Doch.... soms na een week al komen de aanvragen om vrij voor dit en dat. vinden we de kinderen 's avonds om 9 uur of later door Leiden's straten zwerven. Beseffen de ouders dan niet dat het hier gaat om de gezondheid van hun kinderen dat -het niet voldoen de is het van 's morgens half 9 tot 's mid dags 6 uur naar Katwijk te sturen? Als onze taak hier ten einde is, begint de uwe. Niet alleen hebt u hierin de plicht tegen over uw kind te vervullen, maar ook te genover de Buitenschool, voor wie het elk jaar moeilijker wordt om de zaken te laten marcheeren. Artikelsgewijze werd nu de lijst van voorschriften besproken. Nog werd eenige oogenblikken stil gestaan bij een ander verschijnsel, dat zich op de Bui tenschool ook vaak vertoont, n.lhet z.g. verwennen van zwakke kinderen. Hoe ver klaarbaar ook, wordt niet beseft hoe veel moeilijker u het leven voor uw verwende jongen of meisje maakt. Lichamelijke zwakte is geen beletsel om uw kind te iee- ren al vroeg zelfstandig te zijn, om het te leeren dat niet de heele wereld er is voor hem of haar. Nog meer voor hen dan voor hun lichamelijk flinkere makkers is het noodig, dat ze vroeg leeren de moeilijkhe den in hun kinderleven onder oogen te zien en zelf te overwinnen. Helpt u ons de kinderen zoowel lichamelijk als geestelijk sterk te maken, aldus eindigde spr. Hierna voerden de kinderen der hoog ste klassen eenige gymnastische oefenin gen uit, geleid door den heer Verwer, die de ouders speciaal op het belang der adem halingsoefeningen wees. VerVolgens hield deze een interessante lezing over beroeps keuze. Als de kinderen 14 jaar zijn en de school verlaten, hebben ze meestal maar één verlangen: geld verdienen. En na kor ter of langer zoeken vinden ze dan wel een klein baantje en zij en de ouders zijn in den regel dolblij met de zoo noodige verdienste. Maar jaar in, jaar uit blijven ze op dat geringe loon staan, vragen ze op slag dan staan ze maar al te vaak voor de keuze: ontslag of blijven voor hetzelfde loon Wat moet u nu doen om uw kind een betere kans te geven? Laat hem. als hij kan. nog wat verder leeren of stuur hem naar een ambachtsschool. De praktijk leert dat de best onderlegde ook de meest ge zochte krachten zijn. Het schoolgeld be hoeft geen bezwaar te zijn, dat gaat vol gens het inkomen. Verschillende inrich tingen, die voor dat doel in aanmerking komen, werden door spreker opgenoemd. Daarna deed spreker nog een beroep op de ouders, de kinderen toch zooveel moge- ijk van de straat te houden. De jongens en meisjes komen na hun 14de jaar in de I moeilijkste jaren. Ze groeien op van kind tot mensch. Deze jaren van vorjaing zijn 1 BINNENLAND. De heer A. Verduijn Jr. uit Lisse is can. didaat gesteld voor het voorzitterschap der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur (Land en Tuinbouw, 2e Blad). Plannen voor een rechtstreeksche uitkec. ring aan pluimveehouders (Land- en Tuin bouw, 2e Blad). De misdadigers uit Oss voor de recht, bank (Rechtzaken, 2e Blad). Te 's Gravenhage is, 54 jaar oud, overle. den de heer A. van Geelen, directeur-gene raal van de Werkverschaffing en de Steun- verleening (Binnenland, 3e Blad). Euwe won de achtste schaakpartij tegen Aljechin; stand 53 voor Aljechin (Sporty 3e Blad). Binnenkort is de indiening te wachten van het wetsontwerp voor de industrie financiering. (Laatste Berichten, le Blad) BUITENLAND Besprekingen ingeluid om inzake het Afrikaansche conflict tot een vergelijk te komen (3e en le Blad). Aan het oorlogsfront heerscht rust (3e en le Blad). Overleden is. 81 jaar oud, de uit den Ierschen strijd bekende lord Carson (Tel., le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. van de allergrootste waarde voor heel hun verder leven. Sta niet toe. dat ze heele da zen doelloos rondloopen. laat hen dezen tijd gebruiken om zich te ontwikkelen: zooveel cursussen kunt u uw kind laten volgen Ook hiervan werden voorbeelden genoemd. Nog werd verwezen naar het bureau voor Beroepskeuze te Leiden, waar van verschillende ouders het bestaan niet weten en dat toch belangrijke inlichtingen verschaft. Hierna werd het werk van de leerlingen hekeken, waarvan vooral het houtwerk, gemaakt grootendeels in den vrijen tijd, de aandacht trok. Een kleine wandeling over het terrein, een kopje thee en tegen 6 uur trokken de bezoekers weer huiswaarts. BAZAR „NOMATEG". Ten bate van een Hervormd Jeugdgebouw. De Christelijke jeugdvereeniging „No- mateg", welke zich ten doel stelt het stichten van een Hervormd Jeugdgebouw in de wijken 2 en 7, zal van 2628 Novem ber een bazar in het Nutsgebouw houden. „Nomateg", werkend in kerkelijk ver band, heeft reeds veel, niet alleen op geestelijk doch ook op lichamelijk en maatschappelijk gebied voor de jeugd tij dens haar bestaansperiode mogen doen. Dat het in haar streven nog meer zou welen te bereiken als zij de beschikking had over een centraal punt vanwaar alle jeugdwerk kon uitgaan, laat zich ver staan. Een groote som geld is reeds, mede dank zij het zuinig beheer der financiën, bijeen, maar terrein koopen en bouwen vraagt ontzaglijk veel geld. Het bestuur spaart dan ook geen moeiten om zijn bouwkapitaal te vergrooten. Dat een ba zar zich hiervoor al bij uitstek leent, ligt voor de hand. Een uitgebreid eere-eomitë, waarvan mevr. S. A. W. v. d Sande Bakhuyzen Gericke mede deel uitmaakt, wil de plan. nen van „Nomateg" steunen. Hetgeen deze bazar mede zoo belang rijk maakt, is de bedoeling, welke aan het te bouwen Jeugdhuis ten grondslag ligt. Immers behalve dat het gebouw voor Nomateg als huisvesting zal dienen, zal het ook gebezigd worden als wijkgebouw in de wijken 2 en 7 der Ned. Herv. Gem. te dezer stede, welke wijken zich uitstrek ken vanaf de Mare tot en met den Lage- Morschweg. Zi.i. die voor dezen bazar iets ter be schikking wenschen te stellen kunnen hun adres opeeven aan de presidente van het uitvoerend comité, mevrouw Van den Berg, Haagweg 3. AVONDMAALBEKERS. De kerkeraad der Geref. kerk alhier nam een proef met een dubbel stel avondmaal- bekers. De bedoeling was dat men telkens één stel ledigen en reinigen kan. wanneer het andere rondging De proef die men tot nu toe in één kerkgebouw hield bleek te voldoen, waarom men dezen maatregel nu voortaan ook in de andere kerkgebou wen zal toepassen. GEREF. GEMEENTE. Ds. M. Heikoop uit Utrecht heeft be dankt voor het beroep naar de Geref, Gem, alhier.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1