B A Z A R GEVESTIGD: N. R.V. TE HUUR „DE CONDOR" NAJAARS COLLECTE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 October 1935 INGEZONDEN /TOKKEN IN HET NUTSGEBOUW Wm STEENSCHUUR TE HUUR LEIDEN - BREESTRAAT 109 Israël. Armbestuur. JAARVERSLAG ELECTRICITEITS BEDRIJF. Minder verbruik circa 4.35 Aan bovengenoemd verslag ontleenen «rij bet volgende: Afgenomen werden van de Stedelijke fabrieken voor Gas en Electriclteit te Lelden 1.691.240 kwh !v. J. I 802.070 kWh en van Boskoop 2.148 kwh (v. j. 2004 kwh) waarvan nuttig werden afgeleverd 1.553.600 kwh. tegen 1.624.596 jewh in 1933 of minder 70.996 kwh, zijnde een vermindering als boven gemeld van ca. 4.35 'In. In totaal werd Ingekocht voor een be drag van f. 66.571.22 (f.- 72.229.14) of ge middeld per Ingekochte kwh van Leiden 3,909 ct. tegen 3.986 ct. In 1934. Per afge leverde kwh. werd ontvangen 12.395 ct., tegen 12.57 ct. in 1933, waarin begrepen de opbrengst wegens tariefsvenhooging d.a. II Juli 1932. De prijs voor lichtstroom be droeg het geheele jaar 25 ct. per kwh met de gebruikelijke bekende kinderaftrekt. prijs voor straatverllcht 15 ct. en nacht- stroom ten dienste van warmwater-appa raten 4 ct. per kwh. Wat de gebouwen be treft, had het normale onderhoud plaats. In het kabelnet hadden een tweetal sto ringen plaats aan den Kortsteekterweig. Het kabelnet werd met ruim 1400 M. uit gebreid en de totale lengte bedroeg per 31 Dec. 1934 85.015 Meter. Op het einde van het jaar waren bijgeplaatst 2 laagspan- ningsverdeelkasten. In totaal waren ge plaatst 46 transformatoren met een ver mogen van 2.305 kva. Het totaal aantal verbruikers bedroeg 2685 tegen 2606 in 1033 of meer 79.425 stuks huurleidingen waren aangesloten. Door middel van de ijktafel werden 296 meters geijkt en zoo ver noodig gerepareerd. In totaal werden uitgegeven en teruggenomen 718 meters. Totaal waren in gebruik 3 338 tegen 3.224 meters in 1933. Bijgeplaatst werden 34 pk. motoren bij kleinverbruikers en 20 pk. bij grootverbruikers, zoodat in totaal aan het einde van het jaar waren geplaatst 274 motoren. De electr. klokken hebben dit jaar goed gefunctioneerd dank zij het vorig jaar nieuw aangeschafte accu's. Totaal werd afgenomen 1.693.388 kwh tegen 1.804 074 in 1933 of een verminde ring van plm. 6.13 "In. Blijkens het exploi tatieoverzicht werd aan stroom ontvangen f. 193.104.76 (geraamd was f. 199.310.en uitgageven f. 66.571.22 (geraamd was f. 85.756.—)Aan de gemeente kon worden uitgekeerd als extra ultkeering in verband met tariefsverhooging per 1 Juli 1932 en winstuitkeering f. 81.004.55 (geraamd was f. 56.242 49). De kapitaaldienst sloot op 31 Dec. 1934 met een nadeelig saldo van 70.985.84 op 1 Januari 1934 bedroeg dit f. 68.802.26. o Een eerlijke dief? Ongeveer 10 October j.l. werd bij de politie door mej. G„ alhier, aangifte ge daan van de vermissing van haar rijwiel, dat zij even onbeheerd had laten staan. Groot was de verbazing, dat het rijwiel was teruggevonden. Op zichzelf iets wat meer voorkomt, doch niet gewoon als men weet, dat het terug werd gevonden lu de gemeente Eist. Nog grooter is even wel de verwondering als men weet, dat aan het rijwiel een briefje was bevestigd met het verzoek aan de politie het rijwiel aan de rechthebbende terug te willen zenden, aan welk verzoek de politie heeft voldaan. De dief heeft blijkbaar geen raad met het karretje geweten of hij heeft be rouw van zijn daad gehad. Hoe het ook zij, de juffrouw heeft haar karretje weer terug! Met Ingang van 21 Oct. a.s. zal de prijs der zoetemelk in onze gemeente met 1 ct. per liter worden verhoogd. Door ambtenaren van de Crlsls-Zui- velcentrale werden drie melkhandelaren verballseerd, wegens het vervoer van boter zonder voorzien te zijn van de voorgeschre ven merken. Zaterdagmiddag kwamen uit de rich ting Leiden een 2-tal motorrijders in de Emmalaan. Juist toen de voorste was ge passeerd, geraakte de wielrijder H. v. D. blijkbaar door den wind min of meer mid den op den weg. zoodat de tweede motor rijder v. d. T. uit. Veur met den man in bot sing kwam. Beiden kwamen te vallen. Zoo wel motor als rijwiel werden beschadigd, terwijl v. D. behalve gescheurde kleeding een lichte ontvelling aan handen en bee- nen opliep. De schade werd onderling ge regeld. Gisteravond werd uitgaande van de afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Chr. Vrouwenbond in de kerkzaal der Martha- Stichtlng een gebeds-, bezlnnlngs- en con centratie-uur gehouden. Onze plaatsgenoot de heer P. Kruit, slaagde voor het examen leeraar stenogra fie systeem „Groote". BODEGRAVEN. De a.s. opening van het ruime schietgebouw. Het mooie nieuwe schietgebouw aan de Wllhelminastraat, bestemd voor de Schietver. „Wilhelm Teil", De Burgerwacht en de B.V.L. wordt volgende week Zater dag door den burgemeester geopend. Het nieuwe gebouw belooft voor de vereenl- gingen een groote aanwinst te worden. Tot nu toe werkte men op primitieve wijze in een oude school en een hotelzaal. die tekort waren en waar alle matérlaal steeds weer moest worden afgebroken. Nu krijgt men uiterst doelmatige schietbanen van voldoende lengte en 10 naast elkaar, zoodat ook voor groote wedstrijden de ruimte zeer voldoende is. Bovendien een prachtig gebouw, dat van alle gemakken Is vooralen. Het bevat zelfs een buffet, een bestuurskamertje. een brandkast voor de wapenen enz. De banen zijn geheel in het donker gehouden, terwijl de schijf electrlsch wordt verlicht. o BOSKOOP. Op Dinsdag, 29 dezer, zal het Crisis- Comité, afd. B, langs de huizen der inge zetenen een rondgang houden ter inzame ling van kleeding als anderzins. In verband met de Mica-week, zullen morgen door „Concordia", Woensdag door „St. Caecllla" en Donderdagavond door „Excelsior" muziek rondgangen door het dorp worden gemaakt. o HAZERSWOUDE. Toen de 25-jarige monteur M. van Heyningen de motor van een auto aan wilde slaan, kreeg hij de slinger in het gezicht. Hij viel' bewusteloos neer; waarschijnlijk heeft hij zijn neusbeen ge broken. o KOUDEKERK. In de Geref. Kerk trad voor de Geref. Jeugdcentrale op ds. Knoppers, Geref. pred. te Amsterdam, met het onder werp; „Wat weten wij van onze kinderen". Ds Haspers opende en herinnerde er aan. hoe de tijd weer is aangebroken voor onze jeugdorganisatie van werken. Om daartoe op te wekken en aan te sporen was ds. Knoppers uitgenoodigd. Wij leven, aldus spreker in de Eeuw van het kind! De hoedanigheden en eigenschappen van het kina werden door spr. levendig uit eengezet. Hij eindigde met dankzegging. Het gehoorde biedt ruime stof tot over denken. Jammer dat niet meerderen deze mooie rede beluisterden. LEIMUIDEN. Tot kweekeling met akte is benoemd aan de R.-K. Par lagere school fnej. J. M. Hoogenboom uit Ter-Aar. NTETTWVEEN Jaarvergadering „Groene Kruis". De Ver. „Groene Kruis", hield haar jaarvergadering in Café van Eijk. De be langstelling was buitengewoon slecht, buiten het onvoltallig bestuur waren er slechts 5 leden aanwezig. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer P. Sprei, fun geerde de heer C. de Vries als zoodanig. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De secretaris bracht een uitge breid jaarverslag uit, het ledental is met 20 teruggeloopen. De penningmeester deed verslag van den stand der kas; totaal is er in kas f. 360.64. In het afgeloopen boek jaar werd er een nadeelig saldo gemaakt. Een commissie, bestaande uit de heeren C. Udo en W. Bruyne, verklaarde de boeken in orde. Vervolgens werd de Beschrijvings brief behandeld voor de a.s. Alg. Vergade ring. Als afgevaardigde werd benoemd de heer B. Nout en als plaatsvervanger de heer C de Vries De begrooting werd vast gesteld op f.285.Aan de beurt van af treden waren mei. Gersievan Eiik. en dc heeren D. P. Akerboom en C. d. Vries. Allen werden herkozen en zoover aanwezig na men zij de herbenoeming aan. Hierop volgde sluiting. Uitgaande van het Staatsboschbeheer ts de jaarlljksche controle over de iepen- boomen gehouden. Er werden in onze ge meente 12 boomen genoteerd, welke ge rooid moeten worden.^ De Ver. „Groene Kruis", houdt in het Onthoudersgebouw een cursus tot Voor lichting in het Huishouden. De belangstel ling is heel goed, er gaven zich 29 da mes op. De heer C. Wildenburg heeft onze gemeente verlaten, om zich te gaan ves tigen in Soest. Hij was bestuurslid en penningmeester van De Hanze, oud-lid van den gemeenteraad, waarvoor hij in dertijd bedankteen gedurende 35 Jaren lid van het R.-K. Zangkoor, waarvan tal van jaren directeur. De R.-K. Volksbond gaf in het Pa rochiehuis zijn eersten cursus-avond, on der leiding van den heer Alb. van Houten, voorzitter. Als spreker trad op de heer W. Stelnmetz, lid van de Tweede Kamer en van den Gemeenteraad te Amsterdam, met een korte rede over „Onze Taak". Spr. zette uiteen, wat de taak is van de vakorganisaties en wat die van de standsorganisaties in de drie groepen en belichtte v.n. hoe de standsorganisatie be oogt de geestelijke en maatschappelijke opheffing van den mensch, met als een der voornaamste middelen de leeken- retraite. Spr beval ook het groote machtsmiddel aan de H. Eucharistie, om allen aldus te v/orden Christus-strijders en Christus dragers. Daarna verhaalde spr. de geschiedenis van dc H. Stede te Amsterdam vanaf het mirakeljaar 1345 tot op den huldigen dag, interessant verlucht door een groote col lectie lichtbeelden. In het Parochiehuis kwam bijeen een 16 tal meisjes van 1521 jaar, gevolg gevend aan een oproep van den pastoor om te komen tot oprichting van een zang- vereeniglng. De bijeenkomst werd geleid door de dames C. A. Ruiterman, A. W. Brehm en J. M van den Bosch Cdr„ daar toe speciaal uitgenoodigd door pastoor Blom. Tot de definitieve oprichting werd besloten. De pastoor verklaarde zich bereid als geestelijk adviseur op te treden. n NIEUWVEEN. Maandag 21 Oct. a.s. zal er gelegen heid zijn tot kostelooze inenting, ten huize van dr. Nout, en wel des v.m. van 89 uur. De dorpstoren wordt voorzien van een nieuw leien dak. Dit gevaarlijke karweitje wordt verricht door T. Klapwijk, alhier. NOORDEN. De Geref. Kerk droeg voor de zen- dint al f. 11.50. -- Het voornemen bestaat bij de Geref. Kerk alhier, met Zevenhoven één predi kant te beroepen. o RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De betegeling van het Noordelijk dorps- deel Aanbieding Gemeenterekening De brandweerregeiing Vragen van den heer Jansen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer W. Compeer, met kennisgeving. Voorzitter burgemeester J. A. Bakhuizen De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van den minister van so ciale zaken d.d. 5 O'ct. 1935 houdende goedkeuring der steunregeling voor werk- loozen gedurende het tijdvak 15 Sept. t/m 28 Dec 1935 Dp voorzitter deelde mede, dat Ged Staten geadviseerd hebben om met de vaststelling van een verkeersverordening te wachten, totdat de Wegenverkeerswet van kracht is geworden. De raad besloot zoolang met de vaststelling der verorde ning te wachten. Eenige reclames hondenbelasting wer den afgewezen. Ingekomen was een dankbetuiging van het hoofd der school voor de groote ver betering die aan het Schoolplein is aan gebracht. Schrijven van Ged. Staten, waarbij de toekenning van een rentelooze leening aan het Rijnlandsch Borgstellingsfonds goedgekeurd wordt. Rapport van den heer H. Mol inzake de voorgenomen betegeling van het Noorde lijk deel van het dorp. De kosten worden geraamd op f, 244. Op sommige plaatsen zal het noodig zijn meer dan drie tegels te leggen. De rapporteur adviseerde om, indien meer dan drie tegels noodig zijn, een bijdrage te vragen van de resp eige naars. Op voorstel van den heer Bergs- hoef werd ten slotte besloten om een trottoir te leggen van drie tegels. Willen de huiseigenaren dan het trottoir tot aan hun eigendommen hebben, dan moeten zij, evenals dit in het overige deel van het dorp is geschied, deze kosten zelf dragen. Het aanbod van het Nutsbestuur om bij te dragen in de kosten van betegeling be hoefde dan ook verder geen punt van bespreking meer uit te maken. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd de politieverordening met eenige aanvullingen opnieuw vast gesteld. Schrijven v»" de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem., waarbij medegedeeld werd, dat de straat toebehoorende aan de kerk- voogdli door het leggen van een riool van wege de gemeente erg verzakt is. De kerk voogdij vraagt een biidrage in de herstel- kosten van f. 30 Na discussie besloot de raad deze biidrage te verleenen. Aangeboden werd de gemeente-begroo ting. sluitende aan inkomsten en uitgaven wat den gewonen dienst betreft met f. 32644.90. De voorzitter deelde mede. dat een belastingbiidrage noodig zal zlin van f. 2400 dus f. 300 minder dan het vorige Jaar. Tot leden van de commissie van onder zoek werden benoemd de heeren J. A. de Bruyn. N. Disseldorp en P. Jansen, die deze benoeming aannamen. Oo voorstel van B. en W. besloot de raad tot het aangaan eener gemeenschap pelijke regeling Inzake hulpverleening bij brand Centrale gemeente is Aiohen a. d. Rijn. Od een vraag van den heer Jansen of nu de oversen'-omri met Leimulden bü aanneming der regeling komt te vervallen, antwoordde de voorzitter bevestigend De gemeenschappelijke rege'lng werd daarna zonder h. st aangenomen. De verordening oo de heffing van be smettelijke zlektengelden werd overeen komstig de wenschen van Ged Staten op nieuw vastgesteld. Bit de rondvraag had de heer Jansen een serie vragen en opmerkingen. H'j wilde een duidelKk antwoord van B en W. waarom de gemeente-opzichter ls gepasseerd bij het maken van een ranport inzake de be tegeling de trottoirs. Spr. wilde thans in ieder geval het toezicht nog laten uit oefenen door J"o gemeente-opzichter. De voorzitter antwoordde dat de betegeling door B. en W. is gez'en als een voortzet ting van de wegenverbetering en daarom zijn zlf gebleven bil den heer Mol als des kundige. Thans gaat het niet aan om den heer Mol het, toezicht niet te laten uit oefenen. De heer Jansen achtte de afwatering van de Dorpstraat niet voldoende. Hij vroeg of hierin nog verbetering is te bren gen. De voorzitter merkte op niet des kundig genoeg te zijn om dit te beoor- deelen Hii zal bii de opneming van den wég. den deskundige od een en ander wiizen. De heer Jansen wees dan od de be schoeiing van den weg in het Noordeinde. Hii acht het gevaar voor. ongelukken met den dag grooter. Is dit niet te verbeteren door het aanbrengen van een beschoeiing uit te voeren in werkverschaffing? De voorzitter zeide dat. deze kwestie door B. en W. reeds behandeld is. Er ligt hier over reeds een rapport. De kosten aan materieel zlin veel te hoog in vergelijking tot de arbeidsloonen. Het Dlan zal daarom als werkverschaffingsobject nooit de goed keuring verkrijgen Hieroo volgde sluiting. O WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Regeling inzake hulpverleening bij brand De gemeenterekening 1934 De keuringsdienst voor waren. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen, voorz burgemeester Mumsen. Aan wezig alle leden. Na opening met gebed werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Een verzoek was ingekomen van een drietal besturen van bonden te Hoogmade om verlaging van de tarieven van het electr. en waterleidingbedrijf. De voorz. meende, dat, in verband met een voorge nomen herziening der tarieven, het ge- wenscht is het rapoort van deskundigen hierover af te" wachten Een regeling inzake hulp bij brand kan niet geheel de goedkeuring van den Raad wegdragen. B. en W. stelden voor om de ontworpen regeling aan te nemen, waarbij ten aanzien van het grondgebied van Ai ohen, grenzende aan Woubrugge, gelegen ten Westen van de Heimanswetering en ten noorden van den Ringdijk bedongen is, dat hier bij voorkomenden brand de brandspuit van Woubrugge hulp zal bie den. Enkele leden vinden de regeling niet verkeerd. Het is gewenscht. dat bij brand gerekend kan worden op hulp van een buitengemeente. Dat hiervoor betaald moet worden, wordt billijk geacht. Even wel zouden deze leden gaarne in de over eenkomst opgenomen zien, dat ook het gedeelte van Alphen, grenzende aan de Oostzijde van Woubrugge (Woubrugsche weg) door Woubrugge bediend kon wor den. De voorz. zegt dat Alphen hiertegen bezwaar heeft gemaakt, omdat deze ge meente meent dat gedeelte van hun ge meente even vlug te kunnen bedienen als Woubrugge Besloten werd de overeen komst aan te gaan met ODneming van een voorwaarde betreffende den Woubrugsche weg. Breedvoerig werd gesproken over den steun aan de landbouwbedrijven e.d De voorz. zeide, dat het hoofdmotief van de gemeente is en blijft het plaatsen van werkloozen in de verschillende hiervoor in aanmerking komende bedrijven. Nadat de voorz. in het kort de regellnt had toegelicht, werd met alg. st. het voor stel van B en W. aangenomen om zich bij deze regeling aan te sluiten, zoowel voor het landbuow- en veeteeltbedrijf als voor het tuindersbedrijf. Een wijziging in de veldwachtersverordenhig werd door den voorz toegelicht. Reeds enkele malen heeft deze verordening de belangstelling van den Raad mogen hebben. Enkele be palingen, welke vanaf de vaststelling der eerste verordening hierin waren opgeno men ontmoetten nu bezwaren bij den Minister, terwijl toekenning eener toelage voor het diploma moest plaats hebben. Enkele leden meenen dat men nu niet alles behoeft te aanvaarden wat Den Haag voorschrijft. Inkomsten worden de ge meente ontnomen, uitgaven worden opge legd, doch van eenigen extra-steun is geen sprake. De gemeente moet maar zien naar budget sluitend te maken. De leden vin den de jaarwedde der veldwachters, in, verhouding zoowel tot de lagere als tot de hoogere loonen, geenszins te laag. Waar het hier echter geen verhooging betreft van bestaand personeel, kon men zich met het voorstel van den Minister vereenigen. De begrootingen voor den dienst 1936 wer den den Raad aangeboden. Als leden der commissie tot nazien dezer begrootingen, worden benoemd de heeren P. van Rui ten. L. Donker en J. Zwetsloot. De reke ning over 1934 wordt voorloopig vastge steld. De rekening in den gewonen dienst: inkomsten f. 110.393 11. uitg. f. 102.929.48, batig saldo f 7463.63, over te brengen naar 1936; kapitaaldienst: inkomst, f. 38.418 58, uitgaven f. 36 040.63, batig saldo f. 2377.05. De rek. van het gem. electriclteitsbe- drijf: baten f. 19.859.58. lasten f. 16.915.95, winst f. 2943.63: kapitaaldienst: inkomsten f. 18.933.43. uitgaven f. 18.730.02. batig saldo f 203.41. De rekening van het gem. waterleiding- bedr.: baten f. 10.898.96, lasten f. 10.310.32, winst f. 588.64: kapitaaldienst: inkomsten f. 6087.65, uitgaven f. 5037.60, batig saldo f. 1050.05. Van den Keuringsdienst van Waren te Leiden is een verzoek ingekomen om, wanneer voor de gemeenten de wettelijke verplichting tot het bijdragen in de kos ten van den centralen keuringsdienst mocht komen te vervallen, te bevorderen, dat na 1 Januari vrijwillig een bijdrage tot dat doel wordt gegeven op ongeveer denzelfden voet als thans het geval is. B. en W. meenen hiertoe een voorstel te moeten doen. De keuringsdienst ls onte genzeggelijk van groot nut. De voor. rele veerde nog, dat bij het rapjx>rt van de Tweede Kamer over dit onderwerp enkele leden wezen op de praktijk zooals deze vroeger was. De leveranciers deelden hun waren in naar de gemeenten, waar wel, en de gemeenten waar geen keurings dienst was. De verbruikers worden hiervan de dupe. Na discussie werd besloten het ontwerp-wet af te wachten en nader te bezien of het voor de gemeente gewenscht is. zich bij Leiden aan te sluiten. Na rondvraag volgde sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggeven. DE BARRIÈRE AAN DEN RIJNSBURGER WEG M. de Red. Een bericht uit den Haag, waar nieuwe plannen in voorbereiding zijn tot uitvoe ring van belangrijke werken met steun van het werkfonds 1935, w.o. de bouw van een viaduct in de plaats van den overweg nabij de Charlotte de Bourbonstraat, waaromtrent met de S.S. bereids overeen stemming is bereikt, doet opnieuw de vraag rijzen, in welk stadium zich de op lossing van het vraagstuk van den on- boudbaren toestand van den overweg na bij den Rtjnsburgerweg zich bevindt. Dat het een dringende noodzaak is hier in afdoende verbetering te brengen, zal geen enkel inwoner van Leiden of Oegst- geest meer kunnen tegenspreken. De laatste jaren zijn wel enkele verbeterin gen aangebracht en ook zijn binnenkort door verlegging van tramrails „verbete ringen" te wachten, maar afdoende zal dit niet zijn, en blijft alles lapwerk. Kan het Gemeentebestuur van Leiden met de Spoorwegen niet tot overeenstem ming komen over den bouw van een via duct met nieuw station, en is het onmoge lijk hier voor een flinke subsidie uit het werkfonds te verkrijgen, waaruit Leiden toch al zoo stiefmoederlijk is bedeeld? Dit zou tevens een goed object zijn tot verruiming der werkgelegenheid. Deze en meerdere vragen van dezelfde strekking branden in de harten van allen die met dit verkeersobstakel in „aan raking" komen. Waar blijft het antwoord? P. J. VAN HOEKEN. VERBETERING. De Ledenvergadering wordt gehouden NIET op Maandag doch op Dinsdagavond om 8 uur precies, in „Den Ver gulden Turk", daarna voor dracht van den Heer UGES (geestige schrijver Nono) 2399 N.V. Wijnkooperij, Distilleer derij en Likeurstokerij vh. WILH. SCHUDEL Co., te Leiden. Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders, °P Woensdag 30 October e.k. des middags ten 3 ure. Agenda ligt vanaf heden wr Inzage. 2367 ten bate tan de Ver. van Vrijz. Herv. te Lelden op Woensdag 23 Oct. van 2*^-5»^ en 7«&-IOuur Donderdag 24 Oct. van 10^-12 en 2^-5y* uur Vele Attracties Theeschenkerij Poppenkast op Woensdagmiddag te 3 en 4 uur Donderdagavond van 7^ uur af Amerikaansche Verkoop van de overgebleven artikelen. 2410 BENEDEN- en BOVENHUIZEN (nieuwbouw) aan den Mare- dijk. Huurprijzen vanaf f.35.per maand, alles inbegrepen; alsmede BURGERWOONHUIZEN aan de Jacob Catslaan, breede laan met plantsoen. Nieuwbouw. Huur f. 7.per week, alles lnbegr. Laatstgenoemde huizen ook zeer billijk te koop. Te bevr.: P. J. VAN ZIJP Jr., Stationsweg 18, Telef. 400, tevens bij de woningbur. hier ter stede en bij de bewakers der huizen. 2374 BELASTINQMOEIIiIJKHEDEN Uw boekhouding inger. en wekel. of maand, bijgeh. door erv. Boekh. Winkel- en klein- bedr. spec, tarief. Jarenl. ref. Tel. 3153. 2380 TE HUUR BURGERHUIS, staande Rijn en Schiekade, bev. kamer suite, keuken, boven gr. en 2 kl. slaapkamers, voor- en achter groote tuin m. schuur. Huurprijs f. 6.50. Bevragen: Rijn- en Schiekade 60. 2407 (vanaf f. 8.per weck) a.d. Zeemanlaan: Zéér ruime modern ingerichte Beneden en Bovenwoningen, w.o. met 6 zéér ruime kamers en zolder (schuur, enz.). 2336 Inlichtingen op het werk en bij H. P. JANSEN, Oude Singel 20, Telef. 2271. Prof. H. C. K. WIJID, EiVGELSCH 8049a Prof. Dr. DENIS SAURAT, PKAMSCH Prof. Dr. THEOD. SIEBS, DLTITSC'H Dr. W. H. D. ROUSE. LATIJN en GRIEKSCH 50 et. per lesnur gedurende 10 maanden, daarna gratis Linguaphone VRAA6T GRATIS PROSPECTUS EN PROEFLESSEN. TARIEF VAN SCHOENREPARATIE Heeren Zolen en Hakken, le soort f. 1.50 Heeren Zolen en Hakken, 2e soort t.1. Dames Zolen en Hakken, le soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, 2e soort f. 0.75 Reclame aanvullingswerk Heeren- en Dames- zolen en hakken vanal 60 ct. 2e soort en (eclame aanvullingswerk moet apart besteld worden Schoen- eparatie kan in 1 uur klaar, mits het gave zolen en nakken ■:ijn Zoolleer Rubberleer. Rubberzolen en nakken uiterst lage prijzen - V A N W IT K's LEERHANDEL HAARLEMMERSTRAAT 161 bij de Janvossensteeg 2414 HUWELIJK. Weduwnaar met zaak wenscht kennis te maken met Weduwe of Jongedochter, ongev. 40 j., P.G. Eenigszins kapitaalkrachtig, doch geen vereischte. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8041a. ALLEENVERTEGENW. voor LEIDEN uit te geven aan besch. persoon voor gemak kelijk verkoopb. artikel. Brieven Zonnebloemstr. 7, Den Haag. 2370 op 2378 Dinsdag 22 October a.t. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7