Thijs IJs veroveit het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 21 October 1935 CtJN/T IN UITEREN, BUITENLAND. DRAISHIAVANVALKEMBURG'S-' ft A iLEVERTRAAh - RECHTZAKEN. FN WICHIMJ5 DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontspanning inderdaad merkbaar. Op het oorlogsfront schijnt momenteel volledige rust te heerschen, al worden van weerskanten offensieven aangekon digd in naaste toekomst. In de politieke verhoudingen schijnt ontspanning te zijn ingetreden. Dit mag men o.i. vooral afleiden uit het feit, dat Engeland er zonder verzet in heeft toe gestemd eerst op 31 dezer den datum te bepalen voor in werking stellen der eco nomische sancties, w.o verbod van invoer uit Italië, een maatregel, die dit land on getwijfeld bij scherpe doorvoering zwaar zou treffen. Wil men in dien tusschentijd nog een poging doen om een oplossing in het conflict te bereiken? Heden zal het twee jaar geleden zijn, dat Duitschland zijn lidmaatschap van den Volkenbond opzegde. Duitschland is dus thans geheel los van den Volken hond! o ENGELAND. Arthur Henderson overleden Mijnstaking geëindigd. Na langdurige ziekte is Arthur Hender son gisteravond op 72-jarigen leeftijd overleden. Wijlen Arthur Henderson. Arthur Henderson werd in 1863 te Glas gow geboren. Evenals zijn vader was hij bestemd tot metaal-arbeider, doch reeds jong voelde hij zich aangetrokken tot de politiek en als Ud van den raad van New Castle en Darlington deed hii daarin zijn intrede voor de liberale partij. Toen de vakbeweging ontstond nam hij daarbij terstond een leidende positie in. Dit bracht hem er toe in 1910 een werkzaam onder deel te nemen in de stichting der Labour- partü. waarvoor hij in 1903 in het Lager huis kwam. waarvan hij behoudens een korte onderbreking tot zijn dood toe. deel is blijven uitmaken. Vooral ijverde hij ook voor geheelonthouding en was leekenpre- diker der Westleyaansche methodisten. In de politiek maakte Henderson snel carrière. Van 19061908 was hii eerste whip der Labour-partlj. Van 19081910 voorzitter dezer partij. In 1915 werd hij benoemd tot lid van den geheimen raad van den Koning en in Mei van hetzelfde jaar nam Asquith hem in zijn coalitie-kabinet op. In het kabinet Lloyd George dat in December 1916 ge vormd werd. was Henderson lid van het z.g. oorlogskabinet van vijf man. dat toen het lot van Engeland in handen had. Ver schil van meening met de overige leden van het kabinet Henderson was voor stander van den vrede zonder veroverin gen en schadeloosstellingen was oorzaak dat hij in Augustus 1917 aftrad als minis ter en het daaropvolgend jaar niet meer als Parlementslid herkozen werd. Bij een tusschentijdsche verkiezing keerde Hen derson echter weer in het Lagerhuis terug. Na den oorlog deed Henderson veel voor het herstel van de Socialistische Inter- naetionale en van het Internationaal Vak verbond. Natuurlijk maakte hij deel uit van de beide ministeries van de Labour- partij in 1924 en 1929. In dit laatste kabi net deed hij als minister van buitenland- sche zaken in het eerste Labour-kabi- net had hvj binnenlandsche zaken! ontzaglijk veel voor de ontwapening. Hij drong aan op het spoedig vergaderen van de ontwapeningsconferentie en geen won der dus. dat men hem den voorzitterszetel hiervan aanbood. Als zoodanig heeft hij vele vergaderingen met krachtige hand geleid, ondanks zijn zwakke gezondheid. Nimmer heeft hij zijn optimistisch ge loof in een uiteindelijke overwinning laten varen en ook buiten Labour-huizen werd hij deswege hoogeliik gewaardeerd. In 1933 verwierf hij den vredesprijs der Carnegiestichting en in 1934 werd hem den Nobelprijs voor den vrede toegekend. Met hem is een der groote figuren uit het Engelsche politieke leven heengegaan. Nadat de federatieleiders van de mijn eigenaars van de Oceaan Mij. te Nine Mile Point de toezegging hadden verkregen dat er geen slachtoffers zouden vallen en over den tweeden eisch van tewerkstelling van louter leden der federatie nader zou worden onderhandeld hebben de 185 man die van Vrijdagnacht voor een week af in de mijn waren gebleven de kooien opge zocht en zijn naar boven gekomen Som migen van de mannen vielen flauw, toen zij de reactie van de frissche lucht met een bijtend scherpen wind gewaar werden, maar ze waren spoedig bii en door hun vrouwen of verloofden werden ze. zwart en onkenbaar als ze waren, hartelijk om helsd zoodra ze uit de liften stapten. Toen werd eengroote bijeenkomst op de plaats zelve belegd en na kort beraad besloten de mannen heden weer aan het werk te gaan en de sympathiestaking in de andere mijnen in den omtrek af te lasten. In het dorpje Treiewiss dat het dichtst bit Nine Mile Point ligt werd in allerijl een muziekkorps samengesteld dat de 185 man die zoo dapper voor de erkenning van hun vakbond gestreden hadden, in triomf naar hnn. woninven gelfiiddS» BELGIE. Resolutie der liberalen. De Nationale Raad van de Liberale Partij heeft eenstemmig een resolutie aan genomen. waarin o.a. wordt gezegd: Wij achten een doelmatige onafhanke lijke organisatie van de verdediging van het grondgebied noodzakelijk, teneinde de vei ligheid en onafhankelijkheid van België te verzekeren. Wij zien in de politiek, welke is gesym boliseerd in het Locarno-pact een van de beste middelen om deze veiligheid van Bel gië te verzekeren, omdat dit pact verdragen voorziet., welke onmiddellijk steun verze keren bij een aanval, vooral van een lucht- pact." Verder verlangt de resolutie een energie ken steun van het werk van den Volken bond ..België moet de politiek voortzetten, tot ihet afsluiten van een algemeene conventie I tot beperking van de bewapening en een internationale conventie tot controle van de fabricatie en handel van wapenen." FRANKRIJK. Senaatsverkiezingen. Bij de gisteren gehouden Senaatsver kiezingen voor 107 van de 314 zetels be haalden de navolgende partijen zetel winst: Onafhankelijken 1; Republikeinen 1: Links republikeinen 1; Republikeinsch socialisten en Onafhankelijke socialisten 2; Socialisten 4; Communisten 1. De volgende partijen verloren zetels: Conservatieven 1: Radicalen en Radi caal socialisten 8: Fransche socialisten 1. Veel wijziging is er dus niet gekomen, slechts een kleine verschuiving naar links vond plaats. Laval is in zijn eigen district herkozen en bovendien nog gekozen in een ander. DUITSCHLAND. Weer een deviezen-vonnis. Voor het Schoffengericht te Amsberg stond de 51-jarige Pater Aloysius Montag uit het Franciskanerklooster Werl terecht wegens deviezen-overtreding. Het gerecht veroordeelde den beklaagde tot een jaar en negen maanden gevan genisstraf, 45.000 mark boete en ruim 22.500 mark schadevergoeding. Het schijnt, dat een overeenkomst zal worden bereikt in het Kerk-dispuut in Duitschland. Minister Kerrl heeft gelast, dat alle disciplinaire maatregelen tegen de domi- né's moet worden opgeschorst en de lei ders van de confessioneele Synode hebben in een proclamatie aan hun geloovigen medegedeeld, dat hoewel de nieuwe com missie onder Kerrl geen wettige macht heeft, zij deze toch erkennen, aangezien het klaarblijkelijk beteekent dat een einde wordt gemaakt aan het gebruik van ge weld in kerkelijke zaken. Alle domine's, die in Saksische concen tratiekampen waren opgesloten, zijn op last van Kerrl in vrijheid gesteld. o GRIEKENLAND. Het herstel der monarchie. De leden der regeering zijn gisteren gzamenlijk naar het stadion gegaan, waar Kondylis een rede tot officieren en man schappen van het Atheensche garnizoen en de burgers heeft uitgesproken Hij zette de voordeelen uiteen welke het her stel der monarchie zal brengen. De rede werd door meer dan 50.000 per sonen aangehoord en met geestdrift ont vangen. ZUID-SLA VIË. Het Parlement bijeen. De Skoepsjtina heeft Stefan Tsjiritsj, de candidaat van de parlementaire oppositie met 171 tegen 136 stemmen tot voorzitter gekozen. Zijn tegencandidaat was de minister van physieke opvoeding Mirko Komnevowitsj. Ook tot vice-president en secretaris wer den leden van de oppositie gekozen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Polen houdt exequatur in voor Tsjechische consuls. Naar het Tsjecho-Slowakijsche Pers bureau mededeelt, heeft de gezant Zater dag aan het ministerie van buitenland- sche zaken te Praag mededeeling gedaan dat de president van de Poolsche repu bliek op 18 October het exequatur heeft ontnomen aan de Tsjecho-Slowakijsche consuls Meisner in Krakau en Dr. Polezal in Posen. Het officieele bureau verklaart tevens, d^t geen van beide consuls door hun ge drag aanleiding tot een bezwaar van Poolsche zijde heeft gegeven. De maatregel moet beschouwd worden als een repres- saille tegen de terugneming van het exe quatur aan dn Poolschen consul Klotz in Ostrau. o TURKIJE. Een volkstelling. Gisteren vond in Turkije een volkstel ling plaats die onder leiding van een Zwitserschen deskundige zeer zorgvuldig was voorbereid. Vanaf 5 uur 's morgens lag het heele verkeer stil, met uitzondering van enkele internationale treinen en scheepsverbin dingen. Talrijke militaire- en politie patrouilles zorgden er voor dat de bevol- I king niet op straat kwam voor 's avonds 6 uur. Door een kanonschot werd het einde der telling aangekondigd De van hun huisarrest verloste menschen ul- den toen de straten en pleinen, i Zoowel de regeering als het volk zien met spanning het resultaat, der telling tegemoet. De bevolkingsgetallen van Turkije be rustten tot nu toe od schattingen, die zich meestentijds om en bij de 16 millioen i bewogen. RECLAME- 12 r LEEUWARDEN KANTONGERECHT ALPHEN. Het onbevoegd uitoefenen der veeartsenijkunde. Voor bovengenoemd feit had zich te ver antwoorden W. Q. uit Benthuizen, die op 17 en 22 Aug. van dit jaar bij den land bouwer P. J. de Gr. en A. resp. 11 en 1 var ken had ingespoten roet een serum tegen de z.g. „vlekziekte". Als getuigen werden gehoord genoemde landbouwer en de rijks- dierenarts C. uit Leiden. Verdachte be kende het ten laste gelegde, doch beriep er zich op niet geweten te hebben dat het niet mag, daar de landbouwers zelf ook de varkens wel inenten of inspuiten tegen ge noemde ziekte en nog temeer daar het se rum hiervoor vrij in den handel overal ver krijgbaar is. Op een desbetreffende vraag van den ambtenaar van het O. M. deelde verdachte mede het serum te hebben be trokken bij de firma P. uit Gouda, die vol gens verdachte tot hilariteit van het pu bliek ookbrillen verkoopt. De 11 var kens van den landbouwer de Gr. hadden het ook na de inspuiting niet best gemaakt, als men weet dat er volgens mededeeling van de Gr 8 waren doodgegaan De Gr. had verdachte zelf ontboden, terwijl Q. als belooning had gerekend een bedrag van 30 ct. perstuk of f. 3.30 in totaal. Ook de landbouwer van A. verklaarde dat Q. als „inenter" bekend staat. Volgens de verkla ring van den genoemden veearts hadden de beesten geen vlekziekte. Hoewel deze eerst later was ontboden toen na de inen ting de beesten niet beter werden, had hij zulks toch duidelijk kunnen constateeren. Op een vraag van den kantonrechter hoe verdachte zulks dan had vast kunnen stel len, deelde deze mede, dat de beesten niet wilden eten en zij volgens de thermometer hooge koorts hadden. Deze symptomen we zen er op, aldus verdachte, dat het vlek ziekte was „Dus volgens de thermometer kunt u zóó aflezen, wat de beesten man- keeren en die koorts kan niet ontstaan uit een andere ziekte?" vroeg de kantonrech ter verdachte, die zulks wederom tot hila riteit van het publiek bevestigde. De vee arts verklaarde nog nader dat indien hij er vroegtijdig bij was geroepen, de beesten zeker hersteld zouden zijn. De ambtenaar vond de overtreding een ernstig kwaad dat hand over hand toeneemt, en vorderde een geldboete van f. 150 subs. 2 maanden. Ver oordeeling f. 120 subs. 60 dagen, nadat de verdachte nog een beroep op den kanton rechter had gedaan, dat hij de boete ver schrikkelijk hoog vond. Zekere P B. uit Leiderdorp had zich voor eenzelfde feit te verantwoorden. Deze had n.l. te Aarlanderveen in de maand Mei een kreupel paard behandeld van den landbou wer v. d. Kr. aldaar. Verdachte, die door Aarlanderveen kwam, was aangeland bij den smid S., waar de landbouwer met het bewuste paard was. om de hoeven van het paard na te zien, daar het beest met de rechtervoorpoot zeer kreupel liep. Verdach te die zulks had gezien had eenige diplo ma's o.a. van veeverloskundige laten zien en aangeboden het paard te behandelen. Nadat de smid eerst reeds een gedeelte van de eeltlaag van de hoef had weggesneden, had verdachte nog dieper gesneden, totdat er vocht uit de poot kwam. Hierop had hij jodium op de wond gedaan en was met den landbouwer en het paard naar diens wo ning gegaan, om de poot van het paard verder te verbinden. Als belooning had ver dachte hiervoor een bedrag van f.10 ont vangen. Als getuigen werden gehoord ge noemde smid en de landbouwer die een en ander bevestigden. Ook deze verdachte gaf de feiten toe. doch beriep er zich op geen geld te hebben gevraagd doch f. 10 van den landbouwer te hebben bekomen. Mede werd gehoord de veearts de heer K. uit Nieuw- veen, die later het paard had behandeld. De veearts uit Leiden de heer C. deed te vens nog een boekje van verdachte open, n.l. dat deze b.v. met speenenzalf de land bouwers bezoekt en hun tracht wijs te ma ken dat hij een nieuw middel tegen mond en klauwzeer heeft uitgevonden. De ambtenaar van het O. M. beschouwde een en ander als een chirurgisch ingrijpen: hij vond het feit hoogst ernstig en vorder de een geldboete van f. 150 subs. 2 maan den hechtenis. Uitspraak f. 100 subs. 50 dagen. RECLAME- 830 MEXICO. Geestelijken beschuldigd van samen zwering tegen de regeering. Te Guadaljara (staat Jalisco) zijn 31 geestelijken gearresteerd, die in hoofdzaak afkomstig zijn uit de staten Michoacanen Colima. Zij hielden en bijeenkomst in een particulier huis. Zij worden er van be schuldigd een samenzwering tegen de re geering te hebben gesmeed. Een aantal brochures tegen het socialistisch onderwijs is in beslag genomen. Van de grens tusschen Mexico en de Vereenigde Staten worden berichten ont vangen over een sterke actie van Mexi- caansche bandieten in den staat Sonora. Bij aanvallen op verschillende steden zijn verscheidene personen gedood. Volgens berichten uit Nogales (Sonora) zijn mili taire versterkingen onderweg om de ben de» onschadelijk te maken. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De pianist Frederic Lamond, welke Vrijdag 25 dezer in de Stadsgehoorzaal voor bovengenoemde Veieoniging zal con certeeren, werd geboren in Glasgow. Hij behoort thans tot de grootste piano- vlrtuosen van dezen tijd. Hij ontving eerst orgelonderrlcht van Cooper en Hermann en studeerde piano t'i Schwarz aan het Raff-Conservatorlum te Berlijn, later ook bij Bülow en Liszt. .lis piano-virtuoos maakte Lamond groote concertreizen door de geheele wereld en trad ook her haaldelijk in ons land met enorm succes op. De laatste jaren geeft hij ook hier te lande zijn beroemden Beethoven-Cyclus, waarin hij op zeven avonden alle sonates van Beethoven ten gehoore brengt. Zijn succes hiermede is buitengewoon. Lamond is dan ook de Beethoven-vertolker bi) uitnemendheid. Ook zijn programma hier ter stede voor bovengenoemden Kunstkring is voor een groot deel gewijd aan Beethoven. Voor de pauze zal Lamond van dezen componist o.a. de 32 Variationen ten gehoore bren gen. Na de pauze zal hij werken van Chopin en Liszt spelen. -o NIEUWE UITGAVEN. „Utrcchtsch Dagblad" in nieuw f O maat. Het „Utrechtsch Dagblad", uitgave N.V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch en Zoon te Utrecht, is van Zaterdag af, in vergroot formaat verschenen. Een toenemende lezerskring, met immer stijgende nieuws- begeerte. aldus de redactie, maakte den sprong van provinciaal en stedelijk dag blad tot „Dagblad voor Midden-Neder land", zooals nu de ondertitel luidt, nood zakelijk; een nieuw kleed en ruimer for maat, benevens technische uitbreiding van het bedrijf maakten hem mogelijk. Het nummer bevat een rijke verschei denheid van lezenswaardig nieuws en een Zondagsblad, een en ander voorzien van vele illustraties. PREDIKBEURT NOORDWIJK-AAN-ZEE. Julianaweg 27: Geref Bond. Dinsdag nam. half acht, ds. J. Steenbeek. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Velsen G. v. Veldhuizen, cand. te Hantum: te Brulnisse W. H. Wal- vaard te Doesburg. o Ds. H. v. GELDER. Wegens langdurige ongesteldheid heeft de classis Tiel der Ger Kerken aan ds. H. v. Gelder te Tiel. op zijn verzoek eervol emeritaat verleend. Ds. v. Gelder werd 28 Juni 1894 geboren en ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1919 can didaat werd. om 27 Juli van dat jaar te Sangeslag (O.) in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij naar zijn tegenwoordige gemeente waar aan hij zich 27 Sept. 1925 als opvolger van dr. G. Keiser verbond. Ds. v. Gelder heeft dus maar 16 dienstjaren. DINSDAG 22 OCTOBER 1935 Hilversum I 1875 M. Kro-ultzending 8.00- 9.15 en 10.00 Gram.-pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12 15: Gram.-pl. en Schlagermuziek 2.00: Vrouwenuur 3.004.00: Modecursus 4.15: Orkestcon cert en Gram.-pl. 6.40: Lezingen 7.45: Gram.-pl. (Om 8.00 Berichten) 8.30: Revue-programma 10.30: Berichten, Gram.-pl. 11.0012.00: Gram.-muziek. Hilversum II 301 M. Avro-uitzending, 5.30 Vpro. 8.00: Gram.-pl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Gewijde muziek lo.3Jj Omroeporkest o. 1. v. Gerharz ll.oo; Mevr. R. LotgeringHillebrand: Najaars, groente 11.30: Vervolg concert 12.155 Gram.-pl. 12.30: Kovacs Lajos' orkest I.30: Gram.-pl. 1.45: Omroeporkest 0. L v. Gerharz 3.004.00: Knipcursus 4.15: Gram.-pl. 5.30: Radio-kinderkoor, zang 0. 1. van J. Hamel 5.00: Kinderuur 5.30: Vpro, Ds. B. J. Aris: Vertellingen uit den Bijbel 6.00: Het Lyra-Trio 6.45: De Avro-Decibels 0. 1. v. E. Meenk 7.15: Mi'. J. Linthorst Homan: De veilig, heidsweek van de K.N.A.C. bestaat 5 jaar. 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Be. richten 8.10: Z.Exc. Gen. C. J. Snijders spreekt over de Luchtpostzegels 8.20: Concert uit Weenen m. m. v. solisten en orkest 0. 1. v. Jos. Holzer 9.25: Slot van „De strafzaak Mary Dugan", spel van B. Veiller. Leiding: Kommer Kleyn. 10.05: Pierre Palla (piano) en Topy Glerum (zang) 10.25: Bridgeles door Mr. E. C. Goudsmit 10.40: Verslag Schaakmatch EuweAljechin 11.00: Berichten II.1012.00: Uit Carlton, Amsterdam: Tonny Steemers' tango-orkest en Neville Bishop's Dansorkest. Droitwich 1500 M. 10.3510.50: Morgen, wijding 11.05: Causerie 11.20: Orgel, spel S. Torch 11.50: Voor de scholen 12.10: Gram.-pl. 12.35: L. Voselli's Hon- gaarsch orkest 1.20: Het Schotsche Studio-orkest m. m. van M. Da vis (piano) 2.20: Berichten 2.25: Voor de scholen 3.10: Gram.-pl. 3.55: Voor de scho len 4.20: Lezing 4.40: Het Wethmar- Trio m. m. van L. Marshall (sopraan) 5.35: Het BBC-Dansorkest o. 1. van H. Hall 6.20: Berichten 6.50: Mozart-concert 7.15: Fransche les 7.50: Lezing 8.20: Cemballo-recital A. Ehlers 8.50: „The Cat and the Fiddle" van Kern en Harbach, m. m. van solisten, koor en or kest 9 50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: Het Parkingtonkwintet m. m. van J. Colllnson (tenor) 11.3512.20: Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.- platen 12.35: Orkestconcert 0. 1. van Doyen 2.50: Gram.-pl. 4.20: Sympho- nleconcert 0. 1. van Krettly 5,50: Vervolg concert 6.50: Symphonleconcert 0. 1. v. Tomasl 7.20: Concert uit Weenen 9.35: Zang o. 1. v. Clérouc 11.0512 35: Pn cpo 1-rtrlrpct. Kalundborg 1261 M. 11.20—1.20: Strijk orkest o. 1. van Magnussen 2.204.20: L. Preil's orkest 7.20: Oostenrijksch con cert uit Weenen 8.50: Omroeporkest 0. I. van Gröndahl 9.4510.25: Omroep orkest 0. 1. v. Gröndahl. Keulen 456 M, 5.50: Orkestconcert - II.20: Concert uit Leipzig m. m. van orkest en solisten 1.35: Gram.-pl. 3.30: Con cert 4.20: Omroepkleinorkest 0. 1. van Eysoldt 6.20: Het Radio-kwintet 7.35: Bismarck siegt bel Nikolsburg, spel van Heuer 8.35: Zang en piano. Rome 421 M. 8.10: Gevar. concert 9.20 Concert (viool, piano, zang). Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30- 2.20. 6.20: Gram.-pl. 7.20: Concert uit Weenen 9.40: Gram.-pl. 10.30—11.20: J. Rutten's orkest 484 M.: 12.20: Gram.- platen 12.50: Salon-orkest 1.50—2.20, 5 20: Gram.-pl. 6.50: Salon-orkest —7.35 dito 8.20: Symphonleconcert 0. 1. van F. André 10.3011.20: Gram.-pl. Deutschlandscnder 1571 M. 7.35 Zie Keu len 8.35: Pianoduetten 8.50: Bont pro gramma 9.20: Berichten 9 50: W. Ludwig (tenor) en H. Jager (plano) - 10.05 Weerbericht 10.2011.20: Kamer muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 22 October. lste programma: Hilversum 1875 M. van 8—24 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van 824 uur. 3de programma: 8.00: Deutschl.s. - 11.20: Kalundborg 12.20: Brussel VI. 14.20: Kalundborg 15.20: Deutschlands. 16.20: Parijs Radio 17.20: Brussel, Fr. 17.50: Parijs Radio 18.20: Brussel VI. 18.50: Parijs Radio 19.20: Bero- münster 21.35: Rome 22.20: Berlijn of München 23.20: Weenen. 4de programma: 8.05: Parijs Radio - 10.35: London Reg. 12.10: Droitwich - 14.20: London Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.45: London Reg. - 19.20: Weenen 20.20: Droitwich 21.51 Boedapest 22.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 7. De walvisch keek heel blij, toen Thijsje hem zoo zei, dat hij hem misschien wel helpen kon; en toen onze kleine vriend met duwen dan begon, hielp hij, door met zijn staart te slaan, flink mee. „Misschien" zei hij, „kom ik hier nu nog wel vandaan. Jij duwt anders voor twee!" „Ja, ja", hijgt Thijs, „nog even maar dan is het zaakje voor elkaar!" En wérk'lijk even later gleed de walvisch al ln dieper water. Nu moet je op het volgend plaatje eens gaan kijken want daar zal j' iets verschrikUjks blijken

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12