FRANKRIJK GEEFT ENGELAND EEN GUNSTIG ANTWOORD. De Engelsche gezant te Rome bij den Duce. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 19 October 1935 FRONTNIEUWS. VEEL GERUCHTEN, MAAR ONBETROUWBAAR NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. VAN T FRONT. Van 't front geen nieuws. Een Italiaan sche apmarsch in de richting van Makalle heet echter aanstaande, men zie hier nevens. Na hevige gevechten is de Italiaansche kolonne, die in de Ethiopische woestijn be noorden Fansch Somahiand was geïsoleerd, erin geslaagd in Erythrea terug te keeren. De Italianen rekenden er op, dat Ras Yayoe, de sultan van Aoessa, niet in staat zou zijn hen tegen te houden en dachten de rivier de Awatsji te bereiken en hier bij het water een basis te vestigen, doch zij hebben hun doel niet bereikt. De Ethiopièrs houden den berg Moessa All krachtig beset, waardoor de vlakte van Aoessa wordt beschermd en de wilde Danakils hebben de bronnen vergiftigd, zoodat het water voor de Italianen niet bruikbaar was. De Italianen trachten thans 'n weg aan te leggen voor hun artillerie. Hun doel is Aoessa te bezetten en langs de Awatsj de spoorlijn te bereiken. Aangezien het mogelijk is. dat bij den strijd in de nabijheid van de Fransche grens vreemdelingen op Fransch gebied komen, heeft kolonel Messegue te Djlboeti maatregelen genomen de grenzen te be schermen. Voortdurend patrouilleeren Fransche vliegtuigen langs de grens. De zoon van den afgeaetten Negus, LidJ Jassoe, de kleinzoon van Menelik, wordt nauwgezet bewaakt te Tadjoera Vergeefs is enkele malen getracht hem te bevrijden. DE SANCTIES. Volgens een mededeeling van het Vol- kenbonds-secretariaat hebben tot dusverre 15 staten toegezegd sanctievoorstel No. I het wapenuitvoerverbod naar Italië en opheffing van een eventueel bestaand wapenuitvoerverbod naar Abessynlë te zullen uitvoeren. Dit zijn: Engeland, Cuba, Griekenland, Polen, Letland. Frankrijk. Finland, Columbia. Sovjet-Rusland, Zwe den, Uruguay, Indië, Ierland, Lithauen en Nederland. Sanctievoorstel No. 2 betreffende ere- dietboycot van Italië is tot dusverre nog slechts aangenomen door de Sovjet-Unie en Nederland D? commissie der sanctie-conferentie, welke de kwestie van den wederzijdschen steun aan de aan de economische sancties deelnemende staten behandelt. heeft gisteravond haar beraadslagingen voortge zet. De basis voor de bespreking vormde het ontwerp van een redactiecommissie, welke de volgende richtlijnen opstelt: Op grond van hun verplichtingen voort vloeiende uit het derde lid van artikel 16 zullen de aan de sancüemaatregelen deel nemende staten direct de noodige maat regelen nemen, opdat geen der op grond van artikel 16 genomen maatregelen een der landen, welke de sancties toepassen zou kunnen berooven van de voordeelen, welke gegarandeerd waren op grond van de rechtsgelijkheid uit hoofde van de han delsverdragen tusscfaen de deelnemende landen en Italië. Zij moeten naar de mate van hun be hoeften door middel van onderhandelin gen de noodige maatregelen treffen om den invoer van Italiaanschen oorsprong te vervangen door gelijksoortige producten der deelnemende staten Voorts moeten zij zich bereid verklaren direct na het van kracht verklaren der economische sancties met die deelnemende 6taten, die een nadeel hebben geleden in onderhandeling te treden om hun afzet van waren te vergrooten en aldus het ver hes der Italiaansche afzetgebieden ten ge volge van de ten uitvoer legging der sancties te compenseeren. Op dit ontwerp zijn verschillene wijzi gingsvoorstellen ingediend, vooral door den Roemeenschen minister van Buitenland- sche Zaken, Titulescu, die de eigenlijke instigator van de compensatieproblemen is en zich er van het begin af aan nadruk kelijk voorstander van heeft verklaard in allen vorm een juridische verplichting tot schadeloosstelling van zekere deelnemers aan de sancties te erkennen. Bovendien heeft Titulescu voorgesteld, dat een zekere discriminatie moet worden toegepast tegen de staten, in het bijzonder tegen de leden van den Volkenbond, die niet deelnemen aan de sancties. Deze discriminatie moet door beperking van den uitvoer naar de Volkenbonds staten in hoofdzaak ten uitvoer worden gelegd door een vermindering der contin genten. Dit voorstel werd ten slotte aan genomen. De Poolsohe vertegenwoordiger had zich er tegen uitgesproken en er op gewezen dat het hier maatregelen betrof van een politiek karakter, waarvoor de commissie niet competent was Bij den Poolschen vertegenwoordiger hebben zich aangeslo ten de vertegenwoordigers van Zuid- Afrika en Spanje, terwijl de vertegenwoor digers van Sovjet Rusland, Rosenblum, van Griekenland, Politis, en van Frankrijk, Ooulondre, het voorstel ondersteunden. Voor de uitwerking van een nieuwe formule werd de zitting herhaaldelijk on derbroken. Het bleek ook noodzakelijk te zijn de voorgestelde formule in zake de meestbegunstigingsclausule in overeen stemming te brengen met hetgeen de com missie Donderdag heeft geconstateerd, n.l: dat de toepassing der meestbegunstiging moet achtergesteld worden bij de noodza kelijkheid van een collectieve Volken bondsactie. De ontwerp-resolutie zal worden voor gelegd aan de werkcommissie der confe rentie, welke heden zal bijeenkomen. HET FRANSCHE ANTWOORD AAN ENGELAND. Minister-president Laval heeft gister middag den Engelschen ambassadeur in kennis gesteld van den Inhoud van het Fransche antwoord op de Engelsche in formatie nopens een steun van de Fran sche vloot ingeval van een Italiaanschen aanval op Engeland. Naar in goed ingelichte Fransche krin gen verluidt, is Frankrijk het eens met het gebiedend karakter van het derde lid van artikel 16 van het Handvest van den Volkenbond, dat den Volkenbondsleden verplicht dat lid van den Volkenbond bij te staan tegen wien een aanvallende staat drukmaatregelen neemt. Frankrijk zou derhalve in een eventueel geval zijn deel nemen in de collectieve verantwoor delijkheden en geeft derhalve een beves tigend antwoord op de Britsche vraag Men wijst er evenwel In Fransche krin gen op. dat de feitelijke voorwaarden voor de ten uitvoer legging van het derde lid van artikel 16 onder de huidige om standigheden niet het gevaar insluiten dat het zal behoeven te worden toege past. Groot Brittannië legt geen enkelen lust aan den dag Italië op eenige wijze aan te vallen Evenmin is Italië van plan Engeland aan te vallen. Voor de volledige ontspanning in de Middellandsche Zee, aldus verklaart men, zou het gewenscht kunnen zijn door re- geeringsverklaringen 't effect van zekere aanvallen in de pers te niet te doen. De sanctie-maatregelen beperken zich toch tot economisch en financieel gebied. Overigens wordt bevestigd, dat de re geering te Londen noch aan militaire sanctiemaatregelen denkt, noch aan een blokkade, noch aan de sluiting van het Kanaal van Suez of aan een anderen maatregel, welke verder gaat dan het thans reeds ten uitvoer te leggen inter nationale besluit. De Engelsche regeering heeft overigens verklaard, dat zij op dit gebied afziet van ieder individueel optreden en zich zal beperken tot de te Genève door de ge meenschap van Volken genomen maat regelen. Engelsche gezant bij den Duce, De Engelsche ambassadeur, sir Eric Drummond, heeft gisteren een onderhoud gehad met den Duce. - Omtrent dit onderhoud, waaraan te Rome een zeer bijzondere beteekenjs wordt gehecht, wordt van beide kanten de grootste reserve in acht genomen. Men laat echter doorschemeren, dat de gedachtenwisseling een bevredigend ver loop heeft gehad. Men heeft den indruk, dat gesproken is over het terugtrekken van de Engelsche vlootstrijdkrachten uit de Middellandsche Zee en een vermindering van de hoeveel heid Italiaansche troepen aan de Egyp tische grens van Cyrenaica. Hoewel dit anders geenszins het ge bruik is zou ditmaal, naar van Engelsche zijde verluidt, over het onderhoud tus- schen Mussolini en sir Eric Drummond spoedig een officieel communiqué worden gepubliceerd. De Italiaansche gezant te Addis Abeba. Leden van den koppigen Wolamostam, die buiten de stad gelegerd zijn, hebben gisteren een betooging gehouden en een dreigende houding aangenomen tegen graaf Vinei, den nog steeds niet vertrok ken Italiaanschen gezant, nabij het pa leis van Ras Desta, waar Vinei verblijf houdt. De keizerlijke garde moest worden ont boden om de politie te versterken. De negus heeft order gegeven, een 25-tal betoogers- te geeselen. SPECIALE REUTER EN A.N.P. DIENST. Het dreigende Italiaansche offensief uit het Noorden. ADDIS ABEBA. 18 Oct. CA.N.P.l Ter wijl het Italiaansche leger in het Zuiden tot werkloosheid gedoemd is tengevolge van den neerstroomenden 'regen in Ogaden wijzen alle berichten die vandaag zoowel uit Abessljnsche als andere bron ontvangen zijn. er óp. dat een Italiaansch offensief in het Noorden in de' richting van Makalle ieder oogenblik verwacht kan worden. Vandaag zou Makalle door Italiaansche vliegtuigen gebombardeerd zijn. waarbij de Abessijnsche troeoen eefitge verliezen zon den hebben geleden. De correspondent van Reuter-A.N.P. verneemt van geloofwaardige zijde dat de Italianen reeds oprukken door het dal van de rivier Sulla en dat hun vooruitgescho ven posten een punt bereikt hebben bü Adamesso. op omstreeks 30 K.M, ten Noord-Oosten van Makalle. Wordt Makalle verdedigd? Overeenkomstig de bevelen van den Keizer trekken de troepen van Ras 8eyoem terug maar toch verluidt, hier dat er een zeker aantal cchernuit»pHneen voor gevallen zijn. waarbij den Italianen een'ge verliezen zouden zijn toegebracht. Men weet hier nog niet. of de Abessijnsche troe pen Makalle zullen verdedigen, maar men acht het vrijwel zeker, dat de Italianen volgens hun tot dusverre gevolgde tactiek de beide vleugels van hun leger voorbij de stad zullen doen oprukken, teneinde te trachten de Abessijnsche troepen te om singelen. Ras Seyoem zal echter vermoede lijk wel een veldslag uit den weg gaan en zich terug trekken Het tereln ten Zuiden en Zuid-Westen van Makalle is zeer moei lijk voor troepenbewegingen en de Italia nen zullen daar zeker "niet tot gevechten overgaan voordat "zij een vrij langdurige voorbereiding hebben uitgevoerd. Het leger van Ras Kassa heeft naar men te Addis Abeba meen te weten het contact met de troepen -van Ras Scyoem reeds tot stand gebracht dan wel staat op het "punt dit te doen. Intusschen blijven de wapen- en munitiezendingen Abessynlë binnenkomenl Ziekte in het Italiaansche leger. De correspondent van Reuter-A.N.P. in de Suez Kanaal zone méldt nog. dat. be halve dat de Italianen moeilijkheden on dervinden met de watervoorziening, onder de Italiaansche troepen een vorm van elephantiasis onder de troepen is uitgebro ken. Deze ziekte wojm gekenmerkt door waterzucht onder in de beenen maar kan gemakkelijk genezen worden. Ook komen talrijke gevallen van longontsteking voor en nieraandoeningen..hoewel het uiteraard de malaria is, die vooral overlieerscht. Liever vechten dan werken. Dezelfde Correspondent maakt melding van een geval, waarin niet minder dan 35.000 genie-arbeiders, die gewapend zijn met geweren en de strijdende troepen volgen, 'n verzoek tot gen. de Bono gericht hebben om toestemming te mogen" vechten in plaats van wegen aan te leggen. Men heeft hun aan het verstand gebracht, dat aan hun verzoek geen gevolg kon worden gegeven aangezien hun werk van essentieel belang is voor de overwinning, (Copyright Reuter-A.NJ.i. (Van onzen specialen correspondent W. F Deedes). ADDIS ABEBA, Vrijdagavond. Het is nog'Steeds practlsch onmogelijk eeri officieel .oorlogsbulletin van. eenige waarde van een Abeksijnsch minister los te krijgen' De hoogwaardigheidsbekleeders schijnen vastbesloten om den oorlog als een soort geheim te beschouwen, waarin alleen de regeering en 'dé géneraals aan het front zijn ingewijd. De hoofdstad is evenvol met troepen als met geruchten. De keizer houdt nog steeds parades van de troepen, die dagelijks uit de omliggende districten in de stad aankomen om zich bij het leger aan té sluiten. Maar de ministers wier taak" het is inlichtingen te verstrekken, laten zich nergens over 'uit. Met het minzaam gebaar van iemand die op het punt staat hoogst belangrijk nieuws te onthullen of van een gooche laar, die öp het punt staat het bekende ei te voorschijn té laten komen gaven de ministers het officieele communique van den dag over. Het bevatte als gewoonlijk een aantal verhaaltjes, die met den grootspraklgen naam van oorlogsnieuws worden betiteld. Het document, dat uit meer dan 300 woor den bestond, sprak te nauwernood over het Abessijnsche leger Toch was de be treffende minister er hoogst trotsch op. Hij wees met specialen trots op de eerste passage, waarin met veel omhaal van woorden het minstens drie dagen oude nieuws van een opstand in Gojjam werd tegengesproken. De tweede verklaring sloeg eveneens op een ditmaal uit Cairo afkomstig gerucht over de desertie van groote aantallen Italiaansche soldaten. Het communiqué schreef dit incident toe aan „de energieke houding, die Engeland heeft aangenomen" en vervolgde met de mededeeling, dat de Italiaansche troepen inderdaad „ernstig gedemoraliseerd" zijn. Nog een derde ei kwam uit dezen glan- zenden hoogen hoed te voorschijn in den vorm van een vaag gesteld bericht over de Italianen, die „blijkbaar uit angst voor een aanval van ras Seyoem" aan de Noord grens bezig zouden zijn met het maken van loopgraven, en het opwerpen van prikkeldraadversperringen Dat was alles. De ministerieele gooche laar, zweeg, glimlachte en verdween, na een slotopmerking te hebben gemaakt, vermoedelijk over de snelle hand, die het oog bedriegt. En er was weer een dag voorbij. Deze vernuftige propaganda dient ner gens toe, en stemt even weinig met de feiten als de rest van de vluchtige geruch ten, die over de straten en pleinen van Addis Abeba dwarrelen. De bulletins veroorzaken lederen dag luid en onvriendelijk gelach onder de Europeanen in de stad en dat moet eigenlijk hoofdzakelijk worden medege deeld ook onder de verantwoordelijke Abessijnen. Die gedeelten van het nieuws, die er waarschijnlijk uitzien, worden door geen enkel feit bekrachtigd. Die gedeelten ech ter, die niet meer dan praatjes zijn, wor den van onder tot boven versierd met een rijkdom van ondoordachte en vaak on juiste details een bouwwerk in den slechtsten rococostijl. Overbodig te zeggen, dat deze als nieuws vermomde geruchten niet ernstig worden genomen, in de allerlaatste plaats door verscheidene officieele regeeringspersonen, die tot. voorzichtigheid bij het publiceeren van berichten aanmanen. (Copyright Momii(gpost-A.N.P.), DAK VAN VOETBALKEET INGESTORT. Jongeman door gloeiende teer getroffen. Gisteren zijn enkele Jonge werkloozen, die in de Kruislaan te Amsterdam bezig waren met het teren van de dakbedekking van een voetbalkeet, aan de Kruislaan, door het dak gezakt, waarvan de con structie niet op een gewicht van eenige honderden ponden bleek te zijn berekend. Een der jongelui werd door de gloeiende teer getroffen en liep ernstige brandwon den op. Hij is In het O.L.V. Gasthuis op genomen. (Vad.) OUDE VROUW NA EEN BRAND VAN SCHRIK GESTORVEN. Gisternacht te ongeveer halfdrie werd een alleenwonende vrouw aan de Kazer nestraat te Oss plotseling gewekt. Zij meende gekreun te hooren in de woning, welke aan de hare grensde, welke be woond werd door de ongeveer 80-jarige weduwe Boeyen. Zij ging terstond den schoonzoon van de vrouw, die eenige hui zen verder woonde, waarschuwen. Deze wist, geholpen door wethouder Kemps, die inmiddels ook ter plaatse was, de woning binnen te dringen, waarbij zij aanstonds bemerkten, dat er brand was uitgebroken. In de slaapkamer trof men de bejaarde weduwe in bewusteloozen toestand aan, liggende op den grond tusschen haar bed en een kast. Zij werd overgebracht naar de woning van haar dochter, waar zij gisteravond, vermoede lijk van den schrik en van den ingeadem- den rook is overleden. Zij had slechts lichte brandwonden bekomen. De ge meentelijke brandweer wist uitbreiding van den brand te voorkomen. POGING OM 15.000 MARK OVER DE GRENS TE SMOKKELEN. Bij het grenskantoor te Tegelen is door de Hdllandsche commiezen een poging tot het smokkelen van 75.000 Rijksmark ont dekt. Het geld was verborgen in een kistje, dat ijzerwaren heette te bevatten. De schuldige, een inwoner van Keulen, is ge vlucht. Zijn echtgenoote en twee andere familieleden zijn nu als gijzelaars aange houden. WAGEN BLUFT BOVEN KANAAL HANGEN. Op den hoogen Maasdijk nabij het stoom gemaal te Alphen a. d. Maas ontsnapten ae twee Inzittenden van een auto, bestuurd door mevr. K. uit Alphen, die auto leerde rijden, ternauwernood aan den dood. Mevr. K die binnenkort haar rijvaardig- heidsdlploma wilde halen, maakte een proefrit met naast haar een andere dame, die in het bezit was van een rijbewijs. Na bij de Schans waar de weg circa 1 meter hooger ligt dan het wajer' van bet er naast liggende diepe afwateringskanaal, geraakte mevr. Kdoordat zij een gevaarlijke bocht met te groote snelheid nam, de macht over haar stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto tegen eën langs den weg staande afrastering reed. Mevr. K. wilde uit alle macht remmen, doch in plaats van op het rempedaal, schijnt zij op het gaspedaal ge drukt te hebben, met het gevolg, dat de auto naar den anderen kant van den weg schoot en opnieuw tegen een hekwerk op sloeg, dat als beveiliging langs het kanaal is aangebracht. -Door de groote vaart vernielde de auto het hekwerk, en zou in het diepe kanaal zijn terechtgekomen, indien de achterbum per van den wagen niet aan het hek was blijven hangen. Nu hing de auto boven het kanaal en de doodelijk verschrikte inzit tenden ontsnapten als door een wonder. Tel. OUDE MISDADEN AAN HET LICHT GEKOMEN. Door de gèmeente-politie te Eindhoven werd op verzoek van gemeente-politie te Oss aldaar gearresteerd en op transport naar Oss gesteld de oud-Ossenaar A, van Schayk. Bij een verhoor, dat hem op het politie bureau te Oss werd afgenomen, bekende hij o.m. betrokken te zijn geweest bij den overval met geweldpleging op den 60-jarigen varkenskoopman G. van Hin thum in den nacht van 1 op 2 November 1924, waarbij drie schoten werden gelost, waarvan één van Hinthum In den rug trof. Voor dit feit heeft reeds P. van G. uit Oss zes jaar gevangenisstraf onder gaan. Ook toentertijd werd van Schayk gearresteerd, doch wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Verder verklaarde van Schayk mede plichtig te zijn geweest aan den in 1927 gepleegden roofoverval op Huysmans in de heide te Oss, die werd mishandeld en van een bedrag aan geld en een jacht geweer werd beroofd. Van Schayk zal op transport naar Den Bosch worden gesteld. SIGARENFABRIEK TE HORST AFGEBRAND. Te Horst (L.) is door onbekende oor zaak brand ontstaan in een der droog- kamers van de sigarenfabriek Artifa. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de groote voorraden droge grondstoffen, breidde zich zeer snel uit, zoodat weldra het ge- heele fabrieksgebouw in lichter laaie stond. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er in de nabijgelegen Zuid-Nederlandsche kantfabriek, die ern stig bedreigd werd, voor het vuur te vrij waren. De aangetaste fabriek brandde tot den grond toe af. Ook de inboedel ging verloren. Ongeveer dertig arbeiders wor den door stagnatie in het bedrijf ge troffen. De brandmeester V., die van een plat dak af het vuur met een straal water be streed, deed een misstap en stortte van ongeveer 5 meter hoogte. Met ernstige inwendige verwondingen is de man naar het ziekenhuis gebracht. De brandschade wordt door verzekering .gedekt. RECLAME. 2294 WAS-an WRING MACHINES KIND VERDRONKEN BIJ EEN AANVARING OP DE LEK. Op de rivier de Lek onder de gemeente Langerak, zijn een motorboot en een roeiboot met vlér personen in aanvaring gekomen, welke botsing aan een kindje het léven heeft gekost. De echtgenoote van den veehouder T, van Zessen was met haar kindje van drie maanden, een meisje, op bezoek geweest bij familie te Willige Langerak, welk dorp aan den overkant van de rivier ligt. Met een roeiboot van den veerdienst Willige LangerakLangerak keerde zij bij het vallen van den avond naar huis terug. Haar man was met de roeiboot mede over gekomen om zijn vrouw te halen en te helpen den kinderwagen in de boot te brengen. Op den terugtocht is de roeiboot in aan varing gekomen met een motorboot, die de rivier afkwam. Door den schok sloeg de kinderwagen met de kleine er in over boord en ook de 50-jarige veehouder ge raakte te water. Met veel moeite gelukte het den man te redden. Het kindje is echter verdronken. Toen men den wagen later ophaalde, was het meisje er uit. Het lijkje is nog niet gevonden. De veerman en de vrouw kregen geen letsel. Te!, DE VECHTPARTIJ TE THORN. De 26-jarige gehuwde mijnwerker J. w. uit Lutterade, die verleden Zondag by een kermisvechtparty te Thorn een ernstlgen steek in de borst opliep, is volgens het „Limb. Dagbl." Donderdagnamiddag in het Laurentiusziekenhuls te Roermond aan de bekomen verwondingen overleden. Het hjk is door de justitie in beslag ge nomen om door dr. Hulst uit Leiden ge rechtelijk te worden geschouwd. Als ver moedelijke dader is sinds enkele dagen in het Huls van Bewaring te Roermond op gesloten de 50-jarige H. H. C. Uit Thora, die echter alle schuld pertinent ontkent. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE HERTOG VAN BUCCLEUGH OVERLEDEN. De hertog van Buccleugh, de vader van lady Scott, de aanstaande echtge noote van den hertog van Gloucester, is op 71-jarlgen leeftijd op zijn landgoed in Schotland overleden. Lady Allee was per vliegtuig van den prins van Wales naar Schotland gereisd. De huweiyksvoltrekklng blijft op 6 Nov. bepaald, doch zal nu zonder eenig uiter lijk feestbetoon plaats vinden in de kapel van Buckingham Palace in plaats van is de Westminster Abby, DE BRAND OP DE „AUSONIA". Over den brand in het Italiaansche passagiersschip ,-Ausonia" wordt nader gemeld, dat het schip uit de haven van Alexandrlë gesleept is. Het ligt nu inbrak water uit te branden, en maakt zware slagzy. De blussching is door den hevigen wind onmogelijk en het schip is zoo goed als geheel verloren. Er blijken 7 leden van de bemanning te ontbreken. Een stoker is onmiddellijk bij de ontploffing gedood. Het lot der an deren staat nog niet absoluut vast, maar waarschijniyk zyn ook zij door de vlam men verrast en omgekomen. Het schip is geheel uitgebrand en er is niets dan een rookende hoop ijzer van overgebleven. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Tengevolge van een botsing tusschen een autotrein en een kleine auto op de Via Aurelia, bij Grosseto (Italië), welke ont staan was door een slecht functlonneeren van remmen, zijn vyf personen gedood en eenige anderen gewond. STAKING IN KOLENMIJNEN BIJ LUIK. Wegens een loonkwestie is een staking uitgebroken in de kolenmijnen van Gosson en Kessale in het Luiksche. De stakings beweging heeft zich zeer snel uitgebreid. Het werk werd nog in drie andere kolen mijnen neergelegd, evenals in verscheidene schachten van het bekken van Seraing eb van Herstal. DOOR KRANKZINNIGE DOODGESCHOTEN. De leider van de psychiatrische en neu rologische landskliniek bij Bruenn (Tsjecho-Slowakijej prof. dr. Hubert Bro- haska is door een patiënt doodgeschoten. De man was kort geleden voor onderzoek in de kliniek opgenomen. Men heeft den indruk dat het hier om een daad van wraak gaat. De krankzinnige had den medicus voor zijn huis aan den Krautmarkt opge wacht en toen de professor verscheen had hU vier schoten a bout portant op hem gelost. Dr. Prohaska overleed tüdens bet transport naar het ziekenhuis. AARDBEVING IN AMERIKA. Een aardbeving die haar oorsprong la het Rotsgebergte heeft, heeft de steden Helena (Montana) en Spokane (Washing- ton) geteisterd. De aardschokken duren nog steeds voort- De beide steden zijn door de inwoners ver laten. Te Helena zouden verschillende branden zyn uitgebroken. Te Spokane heeft de aardbeving tot nu toe geen schade aangericht. 2—5

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10