K.W. Bijenkorf J. G. P. BOUMAN 21 cent LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 18 October 1935 UIT DE OMSTREKEN. Wenscht U een lekker stukje kaas? Komt dan eens proeven? REEDS1324 WINNAARS AALSMEER. De plaatselijke reddingsbrigade heeft besloten tot het organiseeren van een cur sus ln eerste hulp bij ongelukken. Dr. Oei js bereid bevonden om als leider van den cursus op te treden. De ver. „Nut en Genoegen" alhier, de oudste organisatie ln dit dorp op het ge bied van cultureel werk ln algemeenen sin, heeft in haar laatst gehouden verga dering besloten, om ook ln dit winter seizoen weer eenlge avonden sprekers van naam over verschillende actueele onderwerpen voor leden en genoodlgden te laten optreden. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van Abraham Qualm en Plonia van Schie. HAARLEMMERMEER. in het Boazlokaal te Hoofddorp werd een vergadering gehouden van den Chr. Besturenbond waarin door den heer Kok, bestuurder van het Verbond, een opwek kend en bezielend woord werd gesproken. Zoowel de ingekomen stukken als de rede van den heer Kok gaven voldoende stof voor een gezellige en nuttige bespreking. Er waren slechts weinig leden aanwezig. HILLEGOM. De Pluimvee- en konijnenfokkers Vereenlging alhier heeft haar eerste vei ling ln dit seizoen van konijnen en kip pen gehouden. De belangstelling was zeer groot, de lo kaliteit van den heer van Riek in de Hoofdstraat kon alle koopers. Inbrengers en kijklustigen nauwelijks bevatten. KATWIJK. fropagandavergaderingen der Coöperatie. De coöp. productie- en verbruiksver- eeniging alhier, heeft deze week te Katwijk Zee en te Katwijk Rijn propagandaverga- deringen gehouden. Te Katwijk aan Zee ging er een kindervoorstelling aan vooraf, welke om half vijf aanving. De zaal was geheel gevuld. Dank zij de mooie films, «elke werden vertoond en de duidelijke verklaring van den heer van Amstel, heb- ten de kinderen veel genoten. Nadat aan elk der 750 kinderen een reep chocolade «as uitgereikt, trokken ze opgetogen huls- «aarts. Te 7 uur ving de propagandavergadering am, welke door den voorzitter, den heer J C. Zuyderduyn werd geopend. De heer ra Amstel. propagandist van den Cen- tralen Bond van Ned. Verbr. Coöperaties, bepleitte boeiend het goed recht der coöpe ratieve beweging. Dit met overtuiging voor gedragen woord oogstte een welverdiend applaus. Hierna werden verschillende l:lms vertoond, waarvan de film der Haka- productiebedrijven de hoofdschotel vorm- ie. De woorden van dank, door den voorz. aan allen gebracht, die tot het slagen de zer vergadering hadden medegewerkt, wa ren zeker op hun plaats. De vergadering te Katwijk Rijn had een- telfde verloop. Tandarts te Katwijk a. Zee houdt voortaan eiken werkdag morgen spreekuur voor minvermogenden van 8«& 9*/fe uur. 2228 KATWIJK AAN ZEE. „De wonderen van den sterrenhemel". De heer Scheffelaar Klots uit Noordwijk Weid in Hotel du Rhln een lezing, toege licht door lichtbeelden, over „De wonderen van den sterrenhemel". Spr. vertoonde eerst eenlge lichtbeelden van de maan en vertelde daarvan diverse wetenswaardigheden, zooals van de uitge doofde maankraters, afstand tot de aarde. Vervolgens werd de zon vertoond, waarbij de zonnevlekken en de zonsverduistering te zien waren. Behandeld werden de pla- aeten Mercurlus, Venus, Mars, Jupiter, Sa- turnus. Uranus en Neptunus. Veel merk waardige bijzonderheden werden vermeld van het melkwegstelsel enz. Lang stond fpr. stil bij de spectraal-analyse, waaruit blijkt, dat de elementen, die hier op aarde voorkomen, in andere planeten en sterren ook te vinden zijn. Een prachtige beschou wing gaf spreker over het vergaan van zonnestelsels en het ontstaan van nieuwe. Tenslotte behandelde spr. de vraag of onze aarde de eenlge plaats in het heelai zou tijn, die bewoonbaar is. Deze boeiende en leerzame lezing, waar- in de wonderen van den sterrenhemel aanschouwelijk werden voorgesteld oogstte Widen bijval. Jammer was, dat na het eind van de lezing, de lucht bewolkt was, daar nu niet door een meegebrachten sterren- kiiker, maan en sterren bekeken konden worden. o LISSE. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. H. Klinkenberg van «Oordwijkerhout, Heereweg 303 C. B. rf8 van Haarlem, Kanaalstrat 54 M. •J1 M Buschman van Amsterdam, Heere weg 241. Vertrokken: Mej. J. M. v. d. Reep naar Haarlemmermeer F. W. Lenze naar «oordwijkerhout C. v. d. Tang naar Haarlemmermeer Mej. J. P. Verdegaal Sassenheim J. M. v. d. Putten ■vat Voorburg. 2232 iME RECLAME 7,?^ PER POND EEN HUISVROUW DIE REKENT KOOPT IN DE Volvette Goudsche kaas per pond29 Fijne oude Leidsche kaas per pond 29 Leidsche kaas 20 jong per pond 17 Heden fijne Ham per ons13 Chocolade Hagelslag per half pond 9 Brusselsche kermis per pond21 Heerlijke taaie Bitterkoek per half pond 19 GOLIATH ONTBIJTKOEK \y* pond zwaar 19 Paul Krugerstr. 28 Zuidstraat 3 Bazar P. D. L. V. Door de Prot. Damesclub „Llsse Voor uit" is een Bazar georganiseerd waarvan de baten zullen dienen tot het financie ren van damwedstrijden voor werkloozen, welke in den a.s. winter gehouden zullen worden. Bij den openingsavond heerschte reeds een groote drukte. Men vond hier wederom alles wat tot een Bazar gerekend mag worden. Ver schillende mooie stands, keurig opgesteld, nooden tot koopen. Aan dezen bazar is tevens een groote verloting verbonden waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Gisteravond ls deze enorn drukke tweedaagsche Bazar gesloten. In zijn sluitingswoord zeide de voorzit ter van P. D. L. V. zeer dankbaar te zijn voor de bereidwilligheid van notaris A. van Pelt om zich voor de officieele trek king belangeloos beschikbaar te stellen. Na het bekendmaken van de prijzen werd nog eenigen tijd met den verkoop doorgegaan, waarna het nog overgeble vene bij opbod werd verkocht. P. D. L. V. is in haar streven goed ge slaagd hetgeen tevens voor de werklooaen- competltles voor den as. winter goede verwachting doet koesteren! Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha, d. van F. de Jonge en van G. Bruijn Franciscus Johannes, z. van A. Geerlings en van D. E. Lommerse Gerardus Engelbertus Johannes, z. van G. E. Bergman en van C. M. v. d. Vlugt Antoon, z. van M. D. Kuipers en van J. Horsman. Gehuwd: G. A. Randsdorp en J. M. v. d. Reep. NOORDWIJK. Loop uer bevolking. Gevestigd: A. M. H. Rltzen, religleuse, van Heljthuijen Klooster 232, naar Pické- weg 16 Cl. H. Wljnands. d.b.. van Heem stede Javalaan 54 naar Offemweg 51 H van Kuijk 11. verpl., van Den Haag, Jurr. Kokstraat 175. naar Zwarteweg 20 R. A. Deen. 11. verpl.. van Rotterdam. Mathenesserdiik 57b, naai- Zwarteweg 20 H. G. M. Helms, van Oldenburg, naar Zd. Boulevard 35 G. van Roon en fam., vlsscher. van Velsen. J. P. Coenstraat 7, naar Zoutmanstraat 1 W. Hop echtg. van J. Plug van Harderwijk. Blokhuis 17, naar Jullanaweg 29 H. B. M. van Velzen van Wasenaar, Windl.weg 21, naar Oude Zeeweg 22 M. Bouman en famvan Hilversum. Bakkerstraat 37. naar Panhuijs- straat 68. Vertrokken: H. Th. Janssen, huiskn.. van Gooweg 16 naar Schimmen, Vonderstraat 194 H. J. Zoet, groentenhandelaar, van Boerenburgerweg 88. naar Sassenheim, Rusthoflaan 10 C. L. Offermeier, van Pieternelwee 19. naar Epe Dellerweg. 't Gaalke J. A. Duindam van N Barnh.- weg 4. naar Lelden. Cobetstraat 57 T. M, D. E. H. Wiegant geb. Kempcke en fam. van O. Zeeweg 24. naar Velsen, Pels straat 3 J. J. Keiizer, landbouwer, van Langeveld 17 naar Schoorl. Idenslaan C. Scheffelaar Klots van v. Panhuljsstr. 43, naar Hilversum, Multatulilaan 30. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Antonius z. van A. G. Sandvos en M. R. van Nlekerken Cornelia Elisabeth, d. van W. MooUgkind en Z. Kloos Clazlna Anna. d. van A. P. J. v. d. Berg en L Guljt. Getrouwd: W. de Bruin en L. van der Niet. Overleden: Helena Lingg 49 jaar. geh. met P. Blokker Maria Zonneveld. 77 j. De heer F. de Goede, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd tot adjunct-commies le klasse ter Provinciale Griffie van Noord-Brabant te den Bosch. Door B. en W. is benoemd tot lid van de bioscoopcommissie, de heer J. H. van de Werf. Door de besturen van de Katholieke, de Alg. en de Chr. arbeidersbeweging is een adres aan den raad gericht, waarbij wordt verzocht, extrahulp voor de werk- looze arbeiders beschikbaar te stellen, liefst in den vorm van kleeding en schoei sel. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Johannes, zoon van fi van BerkelSmit Johanna Marga retha. dochter van S. P. VerdegaalWar merdam Anna, dochter van A H. van dep BergKoomen Maria, dochter van A. H. van den BergKoomen Jacobus Gerardus Nicolaas, zoon van P. Th. v. Gijl- v/ijkHoogeduin Johanna Hendriks Maria, dochter van A. L. LongaijrouxPe ters Jaantje Lubertha, dochter van J. G. Hoogland—Bootsma Josephina An- tonla, dochter van J Bon—van Rijn Adrianus Antonius Johannes Maria, zoon van A. van EedenRooijcrs Adrianus Jacobus, zoon van C. Duivenvoordevan der Meer. Ondertrouwd: Martlnus G. Seijsener, 26 jaar, jm. en C. A. Entlus, 30 jaar, jd. Q J. Warmenhoven, 30 jaar, jm. en G. H. Duijvenvoorde, 31 jaar, jd. N. G. Zui derduin, 28 jaar, jm. en A. C. van den Berg, 21 Jaar, jd Gehuwd: B. Grlekspoor. 20 jaar en T. W. Mens, 18 Jaar P den Otter, 23 jaar en T. J. Hogendoorn, 21 jaar. Overleden: Theodorus Voss, 75 jaren, weduwn. van A, M. Heegeman Petro- nella van den Berg, 64 jaar, echtgenoote van Dirk Duivenvoorde Maria Anna Duivenvoorden, 1 Jaar Cornelia Huberta Hoogduin, 71 jaren, weduwe van Hendrik Heemskerk Jan F. de Vijlder, 24 Jaar Johanna P. M. Sengers, 61 Jaar, echt genoote van W. H. M. Sengers Jacob L. Wassenaar, 75 jaren, weduwnaar van Joh. L. Colljn. Bazar Chr. Herv. School. In de Chr. Herv. school wordt de vol gende week gedurende drie dagen een bazar gehouden met een daaraan verbon den fancy-falr De opbrengst komt ten goede aan de Ned. Herv. kerk en de Herv. school Een overgroote voorraad kunst en huishoudelijke voorwerpen, benevens lekkernijen en levensmiddelen zijn bijeen gebracht. Het bestuur hoopt op een druk bezoek. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Bespreking inzake een belangrijke vordering Bezwaren van Leiden Tot medewerking besloten inzake den bouw van 37 arbeiderswoningen door „Buitenlust". Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de gemeenteraad in open bare vergadering bijeen. Aanwezig twaalf leden (één vacature i. Na opening werden de notulen onver anderd gearresteerd. Mededeellng werd gedaan van ingeko men stukken w.o. een schrijven van den heer J. H. Kuyken met mededeellng, dat hij om gezondheidsredenen als raadslid ontslag neemt; afschrift van het besluit, houdende benoeming van den heer J. Smit Jr., tot lid van den raad, in verband met het bedanken van den heer Peeters; mededeellng van het „Heilige Geest Arm bestuur", dat het lid, de heer B. van Don kelaar, door dit armbestuur is benoemd tot secretaris en het Ud, ae heer A. Hoog straten, tot penningmeester; verzoek van den heer J. Brussel, om ontslag als adjunct-gemeenteopzichter ln verband met zijn benoeming tot gemeente-archi tect te Hulzen, werd op voorstel van B. en W. op de meest eervolle wijze ver leend. Het jaarverslag en financieel overzicht 1934/'35 van de woningbouwvereen. „Bui tenlust" en rekening 1934/'35 en begroo ting 1935/'36 van de „Vereen, de Bijz. Be waarschool" aan den Hoogen Morschweg werden voor kennisgeving aangenomen. Na diverse mededeelingen werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening betref fende den aard van de bebouwing en het gebruik der gronden ln de bebouwde kom gelegen (art. 43 Woningwet) en tot het nemen van een beslissing op 't bezwaar schrift van het gemeentebestuur van Lelden tegen eenlge bepalingen dezer verordening Volgens de bepalingen der woningwet heeft deze verordening ter Inzage gelegen voor belanghebbenden. Hierna heeft het gemeentebestuur van Leiden de volgende bezwaren Ingediend, nj. 1. inzake de ontheffingsmogelijkheid omtrent den afstand vanuit den as van den weg waarop gebouwd mag worden. Deze bedraagt 28 M. aan den Rhijngees- ter en Endegeester straatweg. Het ge meentebestuur van Lelden acht deze ont heffingsmogelijkheid te beperkt en wenscht de mogelijkheid tot èlken bouw op een afstand van 20 M. uit de as van den weg. zoowel voor de terreinen van Endegeest als voor die van Rhijngeest. Verder wenscht Lelden dat de bepaling gesteld ln art. 3, le lid, dat B. en W. kun nen voorschrijven om een gebouw op grooter afstand te bouwen dan de af stand genoemd in kolom 2 van de staat in bedoeld art. 2, le lid, voor de gesttchts- terrelnen vervalt. 2. Gevreesd wordt dat art. 6 der verorde ning de exploitatie der gestichten Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest zal be lemmeren. 3. Het oprichten van sanatoria op de gestichtsterreinen ls slechts mogelijk met ontheffing door B. en W. Omtrent het eerste bezwaar merken B. en W. op, dat bij het vaststellen der vo rige verordening door Leiden een gelijk soortig bezwaar ls gemaakt. De afstand van de voorgevel tot de as van den weg was eveneens op 28 M. gesteld, evenwel zonder ontheffingsmogelijkheid. De raad besloot toen, de bepaling voor de paviljoens te handhaven doch voor andere gebouwen de mogelijkheid tot ontheffing te openen mits de afstand van de voorgevel tot de as van den weg niet minder bedroeg dan 20 Meter. B. en W. meenen inwilligen van het be zwaar ernstig te moeten ontraden het geen zij breedvoerig nader uiteenzetten. Dat B. en W. steeds de grootst moge lijke souplesse toepassen, is gebleken bij den bouw van het nieuwe Recreatie gebouw waarvoor een afstand van 20 M. ls toegestaan. Inzake het tweede bezwaar van Leiden achten B. en W. wijziging eveneens on- gewenscht. Betreffende het derde bezwaar hebben B en W. o m. geen bezwaar voor een ge val. waarin naar de meening van het ge meentebestuur van Oegstgeest ontheffing geweigerd zou moeten worden, een bepa ling omtrent het Inwinnen van een bin dend advies van de provinciale commis sie van advies voor de uitbreidingsplan nen in Zuid Holland op te nemen Voorts maakt Lelden nog een tweetal opmerkingen die den Juridlschen kant der verordening betreffen. Na breedvoerige uiteenzettingen stellen B. en W. voor: a de bezwaren van Lei den, onder 1 en 2 genoemd ongegrond te verklaren; b. naar aanleiding van het onder 3 genoemd bezwaar, aan art. 7 der verordening een nieuw 4e Ud toe te voe gen als volgt: De ontheffing, bedoeld ln het vorige lid wordt voor de terreinen, behoorende bij de gestichten Endegeest, Rhijngeest en Voorgeest bovendien niet geweigerd dan na Ingewonnen bindend advies van de prov. comm. van advies voor de uitbrei dingsplannen in Zuid-Holland. c. Enkele kleine wijzigingen van admi- nlstratleven aard. Na besprekingen werd de verordening volgens voorstel van B en W. vastge steld. In behandeling werd dan genomen een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe bouw- en woningverordening. Deze verordening is door verschillende commissies nauwkeurig behandeld In laatste instantie achten B. en W. nog enkele verbeteringen wenschelljk. De voorzitter bracht den samenstellers van deze verordnlng en hen die daaraan hebben medegewerkt dank. Na een opmerking van dr. K. Slmon Thomas werd de verordening vastgesteld. Volgde verzoek van het Bestuur der stichting „Rijnlandsch Borgstellingsfonds" om ln het kapitaal van het fonds te willen bijdragen. Naar de meening van B. en W. dient de totstandkoming van deze fondsen, die ln een leemte zullen voorzien, zooveel moge lijk bevorderd te worden. Zij adviseeren de gevraagde bijdragen in den vorm van een rentelooze leening te verstrekken, waaraan zij tevens eenige voorwaarden wiUen ver binden. Het voorstel van B. en W werd zonder discussie met alg. st. aangenomen. Voorstel van B en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing van be smettelijke ziektengelden. Werd vastgesteld Voor het volgende agenda punt bestond op de publieke tribune groote belangstel ling, n.l. het verzoek van de Woningbouw vereen. „Buitenlust" om gelden uit over heidskas voor den bouw van 37 arbeiders woningen. In hun prae-advies deelen B. en W. mede, dat zij met het bestuur dezer vereenlging nader overleg hebben ge pleegd omtrent de volgende punten: 1. Bouw van een geringer aantal wonin gen b.v. een 20-tal; 2. het bouwen van een goedkooper woningtype; 3. de mogelijkheid van het uitoefenen door het college van B. en W. van invloed bij de toewijzing der woningen aan gegadigden. In de gehouden bespreking verklaarde het bestuur ten opzichte van punt 1: dat vermindering van het aantal de huurprijs per woning met 34 cent p. w. zal stijgen doordat de volle plantsoenkosten op het plan blijven drukken. 2. Dat vervanging van goedkooper type niet mogelijk is, in verband met de ligging van de geprojecteerde woningen en tevens tot een teruggang zal leiden tot vroeger gewraakte toestanden, toen men zich met alcoven en bedsteden moest behelpen, het geen ook zeer is af te keuren. 3. Medezeggingsohap van B. en W. bij de toewijzing der woningen is reglementair onmogelijk en onaanvaardbaar. Het zou de autonomie van het bestuur geheel aan banden leggen. De burgemeester heeft bij de besprekin gen de bezwaren, speciaal ontleend aan den algemeenen financieelen toestand der gemeente, die hij langzamerhand zorgwek kend acht, nogmaals uiteengezet. Door het bestuur van „Buitenlust" werd gewezen op de sociale behoefte, die er niet tegenstaande de financieele bezwaren, aan de woningen bestond. Tot het stellen van nadere conclusies is het bij de bespreking niet gekomen. De gemeente-opzichter heeft hieromtrent nader rapport uitgebracht. Bij de hieropvolgende besprekingen merkte de heer Paardekooper op, dat hij verwonderd ls dat nu dit punt ter behan deling wordt gesteld, er geen enkele wijzi ging in de aanvrage van de Vereenlging ls gekomen. De heer Uittenbogaard zeide, dat de door den voorzitter naar voren ge brachte ernstige bezwaren Inzake den fi- nanciceelen toestand der gemeente, aan leiding zijn voor de CU.-fractie in den raad, om tegen het verzoek te stemmen. De heer Bakker, genoemde bezwaren be strijdende, achtte het wenschelljk om aan het verzoek te voldoen. De heer Kruizinga sloot zich hierbij- aan, opmerkende dat de vereeniging geen anderen weg heeft kun nen inslaan, dit tegen de heeren Paarde kooper en Uittenbogaard. Weth. van Egmond stelde het gebrek aan arbeiderswoningen op den voorgrond en achtte het zeer gewensoht om thans een definitief besluit te nemen. De heer Kortmann steunde hierbij den heer van Egmond. In zijn antwoord aan den heer Kruizlng;a zeide de heer Paardekooper dat de exploi tatie door de hooge kosten aan bouwgrond te duur zal blijven. Hij is overtuigd dat er goedkooper bouwgrond in de gemeente is te vinden De voorzitter deelde uit het rap port van den gemeente-opzichter o.a. mede dat de plantsoenkosten hetzelfde zullen blijven bij den bouw van 20 Woningen als bü die van 37 woningen. Na verschillende discussies werd met 8 tegen 4 st. besloten tot medewerking aan den bouw van 37 arbeiderswoningen Hierna ging de raad over in geheime zitting. TRAGISCHE DOODELIJKE AANRIJDING RECLAME. 222* Arbeider uit Valkenburg het slachtoffer. Op den Rijksstraatweg onder deze ge meente is gisteravond te ongeveer 8 uur tijdens het oversteken van den weg, plot seling overreden de wielrijder Alb. Moer man, landarbeider te Valkenburg, door een vrachtauto der fa. K„ bestuurd door De J. uit Rijswijk. Dit tragisch ongeluk vond plaats op het kruispunt Lage Morschweg—RIJks- in den groolen Palmolive wedstrijd! f 500.-, de hoofdorijs voor September, werd gewonnen door den heer H. Rou- wenhorst, Tulpenlaan 22, Apeldoorn. Van l t m 15 October werden 13 Fongers rijwielen, waarde f 39.50, (of f 35.- contant) gewonnen door: 1 Ocl. Mei. M. Dekker, Paradijslaon 8, Eindhoven. 2 Oef. F. Wesierholf, N. Hoogebrug 213, Groningen. 3 Oef. P. J. v. d. Wetering, Schoolstr. A 64, Didam (Gld.l 4 Oef. Mej. Alida Verwey, Ruitenbeek, Leusden lAmenf.j 5 Oef. Me|. Jo Doemen, Julianoloon 209, Bilfh— 7 Oct. P. J. Siardin, Wielingenplein 13, Ufrechf. 5 Oef. Me|. Jo Doemen, Julianalaon 209, Bilthoven. wijk. 9 Oct. Mej. T. de Jong, de Wetstraol 12, Huizum (Fr.) 5 Oef. Mevr. J. van Dijk, lehngenpl H. Mulie lierweg 32, Winterswijk. 10 Ocl. Mej. Hen Oreel, Horlingersfr. 3, Leeuwarden. 11 Oct. Mevr. A. luyting, Verdronkenoord 97, Alkmoor. 12 Oct. Mej. M. Blotter, Gestelschestraot 5, Eindhoven. 14 Oct. G. Dijkstro, Jac. Marisloon 24, Arnhem. 15 Oct. Me|. A. Couperus, Wijk C 84, Ijlst (Fr.) Koop vandaag nog UW 3 stukken Palmolive en schrijf ons, in 30 woorden of minder, waarom U Palmolive verkiest! Alle nadere inlichtingen bij Uw winkelier. In October 27 Fongers rijwielen en 1350 extra priixen, en een HOOFDPRIJS VAN F 500.- weg, waar de Rijksweg een bocht maakt. De wielrijder stak onverwacht den weg over, werd door de auto gegrepen, egji elndweegs meegesleurd en bekwam zware verwondingen. De dood trad zeer kort na de aanrijding ln. Dr. Hugenholtz. die spoedig aanwezig was, kon geen hulp meer bieden. Het slachtoffer is 47 jaar oud en vader van 4 kinderen. Zijn stoffelijk overschot is ver voerd naar het lijkenhuisje aan 't Groene Kerkje. DE OPENING VAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Bewondering voor een mooi werk. Omstreeks 10 uur is hedenmorgen de nieuwe Rijksweg aan „De drie witte pa len" voor het verkeer opengesteld: Hierbij waren o.m. tegenwoordig: de hoofd-ing. van den Rijkswaterstaat, de heer Kloppert, de ing. de heer Dijkstra, de burgemeester en de beide wethouders onzer gemeente, de burgemeester van Sassenheim, de heer Gouverneur, de ge meentesecretaris van Oegstgeest, de heer Réitsma, de gemeente-opzichters de hee ren Rietveld en Bakkers, de heer Kort mann, consul van den A.N.W.B., de direc teur van de Ned. Basalt-Mij., ir. Prins en anderen. Ir. Kloppert zeide, dat met de opening van dezen weg, die een gedeelte uitmaakt van den grooten verkeersweg Den Haag Amsterdam, is bedoeld als een poging om het snelverkeer in betere banen te lelden. Alzoo mag dit feit worden geacht als in 't algemeen belang te zijn. Hij releveerde voorts in korte trekken de voorbereidende werkzaamheden als aankoop van benoo- digden grond en den afstand e.a., (welke reeds door ons zijn vermeld). Spr. hoopte, dat deze weg moge bij dragen tot méér veilig verkeer, waarbij hij wees op het algemeen belang en de benoodigde medewerking, inzonderheid die van autobestuurders. Hij dankte daar na het gemeentebestuur voor zijn aanwe zigheid. De burgemeester van Oegstgeest, de heer A. J. van Gerrevink, feliciteerde den Rijkswaterstaat met het tot stand komen van dezen weg, welke, naar hij ver wachtte, algemeen een nuttig effect zou afwerpen. Hij hoopte daarom, dat deze weg zou medewerken tot een veiliger verkeer in de gemeente Oegstgeest. De burgemeester van Sassenheim achtte de opening een zeer gewichtig oogenblik voor de veiligheid in het alge meen. Ook de gemeente Sassenheim ver heugt zich in dezen aanleg, die als een begin van de voorgenomen doortrekking door haar gemeente ls te beschouwen. Hij prees vervolgens het groote doorzettings vermogen van den Rijkswaterstaat, Hierna dankte ir. Kloppert voor de woorden en wenschen en verklaarde den nieuwen weg voor geopend. Hij stelde voor met de autoriteiten den eersten tocht op den weg te aanvaarden, om hetgeen hier is tot stand gekomen in oogenschouw te nemen, aan welk verzoek gevolg werd gegeven. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: B. Smit, z. van B. Smit en J. C. V d. Krogt M. M. J. v. Winden, d. van A. C. v. Winden en H. A. v. d. Post Th. J. Kraan, d. van D. Th. Kraan en M. C. v. Gent. Overleden: A. W. Broers 71 j.. vr. Ondertrouwd: L. J. G. Zilverentant 28 j. en A. C. Zonneveld 27 J. G. J. Goemans 24 j. en G. Bouthoorn 28 j. Gehuwd: A. J. v. d. Waard 22 j. en Th. W. de Vos 24 j. A. Th. Knijnenburg 99 j. en M. H. Lubbe 38 j. Loop der bevolking. Ingekomen: E A. v. d. Eist, Leidsche- weg 996, van Woubrugge M. M. v. d. Kwaak—Kreuger, Valkenburgscheweg 42, van Leiden H. Spaans, Pauwenstraat 5, van Den Haag J. C. Martens, Leidsche- weg 201 i, van Leiden J. Zuring, Leid- scheweg 197 i, van Leiden L. E. Chris- tiaanse, Leidscheweg 79 i, van Rotter dam C. J. Kuypèr, Wijngaardenlaan 46, van Den Haag D. Bacher, Leid scheweg 148, van Schiedam A. v. Berg, Veurscheweg 76, van WU- chen J. Dijkman, Leidscheweg 181, van Den Haag J. J. v. Dijk, Burg. Vernede- park 34, van Rotterdam I. Kralt, Nieuw- Voordorpstraat 22, van Rijnsburg. Vertrokken: G. N. Dannis en A. Ooster- veer naar Nijmegen A. Hemerik geb. Schroef naar Leiden C. J. Anker naar Wassenaar D. Nieuwenburg en gezin naar Haarlem H. M. v. d. Meyden naar Oegstgeest J. Enterpfarrer naar Den Haag. De Unie-collecte heeft ln deze ge meente opgebracht f. 114.62.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11