Aan alle fronten heerscht nog rust Laval's verzoeningspogingen kansloos 76ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 17 October 1935 Derde Blad No. 23179 FRONTNIEUWS. BINNENLAND. DE NIEUWE WEG BIJ 0EGSTGEEST. (Speciale Reuter-A.N.P. dienst.) Abessijnsche troepenconcentratie in het Noorden. VAN 'T FRONT. Van het front ontbreekt feitelijk alle nieuws van eenige beteekenis. Volgens de berichten gaan de Abessy- niërs door met het concentreeren van (roepen aan het Noordelijk front. Te Addis Abeba vestigt men nog eens de aandacht OP de politiek van den Negus, die de Italiaansche troepen eerst zoo ver mogelijk het land binnen wil laten trekken, om hen pas aan te tasten als er lange kwetsbare verbindingslinies ontstaan zijn en de troe pen ver van hun basis verwijderd zijn. In hoeverre dit te rijmen is met een gebruik denkt te maken van de periode, die (bericht uit Addis Abeba waarin verklaard wordt dat de Abessijnsche legerleiding de Italianen noodig hebben voor consoli datie van hun stellingen in het Noorden en van het oponthoud, dat de Zuidelijke Italiaansche legers door den regenval ondervinden, 'om de Abessijnsche troepen gereed te maken voor een beslissenden slag. waarvan het resultaat voor den ge- heelen oorlog van overwegend belang zou zijn is niet duidelijk. Gisteren schijnt het zoowel aan het Noordelijk als aan het Zuidelijk front rustig te zijn geweest. Alleen hebben de Italianen verschillende verkenningsvluch ten ondernomen om de gewegingen van de Abessijnsche troepen na te gaan. waarbij zij met bommen getracht hebben deze troepen te verspreiden. Ook hebben de vliegtuigen verkenningen verricht langs den spoorweg naar Dzjiboeti. De speciale correspondent van het Duit- sche Nieuwsbureau seint, dat de opmarsen der Italiaansche troepen op het Somali- front in de richting van Harrar na de be zetting van Gerlogoebi kort voor Gorrahei tot staan is gekomen tengevolge van zware regenbuien. Het ls niet uitgesloten, dat deze regenval tot eind November aanhoudt. Aan het Noordelijk front is het. afgezien van losse schoten, niet tot nieuwe operaties gekomen. Generaal de Bono de Italiaan sche opperbevelhebber is teruggekeerd naar zijn hoofdkwartier. Hij zal binnenkort een bezoek brengen aan de veroverde stad Adigrat. Naar Havas uit Dlredaoea meildt. zouden de Italianen van plan zijn een groot deel van de Somalitroepen naar Erytrea te zenden. Reeds zouden ongeveer 1000 man onderweg zijn. Italiaansche vliegtuigen zoo wordt verder gemeld hebben op de kleine stad Taffara en op Kathama In de provincie Ogaden ongeveer 300 bommen geiyorpqn. Daarbij zouden 5 personen zijn gedood en omstreeks 20 gewond. Een Itallaansch vliegtuig zou een noodlanding hebben moeten maken In de omgeving van Ossa, terwijl een tweede vliegtuig in de streek rond Aski Tafaro gedwongen zou zijn ge- wec-t te landen. De inzittenden van beide vliegtuigen zouden door de Abessijnen ge vangen genomen zitn. Berichten uit Addis Abeba melden, dat een deel van de troepen van Ras Seyoem de rivier Takazze is overgestoken. De troe pen van Ras Kassa zouden het contact met die van Ras Seyoem hebben tot stand gebracht. Er zou een tegenaanval voor de deur staan, die ten doel zou hebben de heilige stad Aksoem te heroveren. Voorts zou er geen sprake van zijn. dat de Abessijnen uit de omgeving van Harrar Zuidwaarts den vijand tegemoet zouden trekken, dwars door de waterlooze door ■koorts geteisterde woestijnstreken. Het plan schijnt veeleer te zijn dat eerstge noemde troepenafdeelingen langs de Webbe Sjebeli zullen oprukken over een betrek kelijk laag liggend en gemakkelijk terrein, waarbij zij er zorg voor willen dragen alle voersel en water weg te halen, hetgeen een verdere opmarsch der Italianen langs dezen weg eindeloos moeilijker zou maken. Het schijnt thans vrijwel zeker te zijn, dat alle leden van het kabinet van den Negus, die allen autonome hoofden zijn. opdracht hebben gekregen hun particuliere legercorpsen in gereedheid te brengen, aangezien er thans leder oogenblik een beroep op kan worden gedaan. Absolute zekerheid omtrent het doel van de reis van den minister van oorlog Mulugueta bestaat nog niet. Het waar schijnlijkst is echter, dat hij zich naar Dessie zal begeven waar groote troepen concentraties hebben plaats gehad. Wat het vertrek van den Keizer naar het oorlogstooneel betreft ook daarom trent is geen nader bericht. Wel is men er vrijwel algemeen van overtuigd, dat Haile Selassie niet zoo lang meer in Addis Abeba zal blijven en dat hij zijn hoofdkwartier zal inrichten op een strategisch punt waar vermoedelijk beslissend gestreden zal wor den. Omtrent de plaats van dit punt ver keert men echter in het onzekere. Het Italiaansche hoofdkwartier heeft thans telefonische verbindingen met het geheele front tot stand gebracht. Sinds Februari j.l. zijn 600 kilometer telegraaf- en telefoonlijnen aangelegd, waarvoor 8000 kilometer koperdraad is gebruikt. Ten behoeve der verbindingen zijn zes telefoon- en twee telegraafcen- trales gebouwd. Dit Italiaansche bron wordt voorts nog gemeld: De bevolking van Aksoem heeft de Ita liaansche troepen met feestbetoon inge haald. De Abessymische autoriteiten hadden een grooten voorraad granen gerequireerd ten behoeve van den oorlog. Gouverneur De Bono heeft deze voorraden laten verdeelen onder de bevolking, die deze daad met groote vreugde ontving. In den sector van Enticho en In dien jan Adoea hebben opnieuw lnlandsche hoofden hun onderwerping aangeboden. De laatste Italiaansche civiele bewoner van Addis Abeba, Bussoti, ls naar Djiboeti vertrokken. Te Addis Abeba is verder een vrouw met drie kinderen aangekomen, die op muil ezels geladen 130 pond platina bracht, ter waarde van een millioen francs. DE SANCTIES. De sanctleconferentie heeft gisteravond in een openbare zitting de aangevulde lijst van artikelen, die vallen onder het verbod van wapenuitvoer naar Italië, aangeno men. De Hongaarsche gedelegeerde ont hield zich van stemmen. De Zwitsersche bondsraad Motta verklaarde inzake het verbod van chemische en brandwapens dat deze oorlogswerktuigen reeds door het volkenrecht waren verboden en derhalve ook niet naar Abessynië behoorden te worden uitgevoerd. De conferentie nam acte van deze verklaring. Bovendien werd een door de commissie van juristen der conferentie uitgewerkte resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat het van belang is de maatrege len, die de conferentie heeft voorgesteld en nog voorstellen zal, snel en effectief ten uitvoer te leggen. Iedere staat, die lid is van den Volkenbond, moet de uitvoering van deze maatregelen volgens de regelen van zijn publiek recht en in overeenstem ming met de bevoegdheden van zijn regee ring bewerken ten behoeve van de nako ming der bij verdrag vastgelegde ver plichtingen. Er wordt aan herinnerd, dat de Volkenbondstaten gebonden zijn door artikel 16. Zij hebben derhalve den plicht de noodige maatregelen te nemen, tenein de met de geboden spoed de door hen aan gegane verplichtingen te kunnen nako men. In het begin van de zitting maakte de vertegenwoordiger van Venezuela een al gemeen voorbehoud met betrekking tot de deelneming van zijn land aan de sanctie maatregelen, waarbij hij een beroep deed op den slechten economischen toestand des lands. Hij verklaarde, dat met andere dan geweldmlddelen gestreefd moet worden naar een oplossing van het geschil. De tekst van het voorstel van Eden tot verbod van den invoer van Italiaansche waren luidt als volgt: „De regeeringen van de staten, die lid zijn van den Volkenbond, verbieden den invoer van alle waren, buiten gemunt en ongemund goud en zilver, die afkomstig zijn uit Italië of uit de Italiaansche bezit tingen, en daar gewonnen of vervaardigd zijn, ongeacht de plaats van afzending. Producten of fabrikaten uit Italië of Italiaansche bezittingen, die In een ander land vervaardigd zijn, vallen eveneens onder het verbod, tenzij minstens 25 pro cent der waarde bij het verlaten van de laatste afzendplaats, ls terug te brengen tot het verwerkingsproces sedert het ver laten van Italië of van de Italiaansche bezittingen. Goederen, die het voorwerp van een loo pend contract zijn, zijn van dit verbod niet uitgezonderd. Goederen, die zich op het oogenblik van de afkondiging van dit ver bod, onderweg bevinden, zijn van het ver bod uitgezonderd. Bij de uitvoering dezer bepalingen kun nen de regeeringen ter vergemakkelijking van de handhaving en met inachtneming van den normalen tijd van vervoer, een termijn stellen. Persoonlijke bagage van reizigers, die uit Italië en de Italiaansche bezittingen komen, kan eveneens van het verbod worden uitgezonderd." Omtrent het verloop van de Geneefsche Sanctie-onderhandelingen maakt men zich in Italië geen illusies meer. Men is voorbe reid op ernstige en ingrijpende maatrege len van den Volkenbond. Op grond hier van wordt ernstig overwogen hoe men te genstand zal kunnen bieden aan de dage lijks als meer onvermijdelijk beschouwde sanctiegevaren. Het hoofdartikel van den „Giornale d'Italia" van gisteren staat in het teeken van een oproep tot eensgezindheid van geheel Italië. Het blad deelt zijn lezers mede, dat Engelsche tendenties bestaan om In de eerste week slechts gematigde eco nomische en financieele sancties toe te passen, in de tweede week over te gaan tot ernstige economische dwangmaatregelen en na drie weken een economische blok kade in te voeren. Deze laatste phase noemt het blad echter een militaire sanctie, die niet verkeerd begrepen kan worden en die een agressief karakter draagt. Het blad maakt hierop in het bijzonder den Fran- schen premier, Laval, opmerkzaam. Men moet afwachten, aldus het blad, hoe de houding van Frankrijk en van den Vol kenbond zou zijn tegenover een zoodanigen Engelschen maatregel. LAVAL'S VERZOENINGSPOGINGEN. Of Laval al dan niet verzoeningspogin gen heeft gedaan, is nog steeds niet vol slagen zeker. Laval zelf zou daarvan een tegenspraak hebben gegeven, doch ander zijds wordt volgehouden, dat de Fransche premier wel degelijk Mussolini zou hebben gepolst naar diens minimumelschen. De Oeuvre deelt In verband daarmede mede, dat Mussolini bereid zou zijn op de vol gende grondslagen te onderhandelen: le. De provincie Tigré wordt een tot op zekere hoogte onafhankelijk koninkrijk onder protectoraat van Italië, evenals de provin cies Harrar en Ogaden. Voor het overige Abessynië zal Italië slechts een soort oeco- nomisch monopolie eischen. Waarschijnlijk aldus l'Oevre zal Engeland als voorwaarde voor onderhan delingen echter eischen, dat de Italiaan sche troepen zich buiten de grenzen van Abessynië terugtrekken. Genève acht de geopperde grondslagen voor onderhandelingen onmogelijk, terwijl Abessynië, 't welk volstrekt niet verslagen is, ze toch niet zou aanvaarden. ADDIS ABEBA, 16 Oct. (Reuter-A.NJ>.) De Abessijnen gaan voort zich in groote troepen te concentreeren aan het Noor delijk front en achter de legers van Ras Seyoem en den kroonprins van Ethiopië organiseert men thans dan ook een sterke troepenmacht. Evenwel schijnen deze troepen, van welke de meest vooruitgeschoven posten In het district van Makalle zijn genesteld niet tot het offensief te zullen overgaan. De operaties der Abessijnen in het Noor delijke strijdgebied beperken zich dan ook tot kleine aanvallen en pogingen door te dringen tot de flanken van de Italiaansche troepen, welke tactiek waarschijnlijk een nieuwen algemeenen opmarsch der Italia nen zal vertragen. De taak der Abessijnsche troepen in Ogaden. In Ogaden is het Abessijnsche leger numeriek zeer belangrijk, vooral ten Zuid Westen van Gerlogoebi. Het heeft tot taak het opdringen van het Italiaansche leger uit Zuidelijke richting naar Harar tegen 'te gaan. De activiteit der Italiaansche vliegers. De Italiaansche luchtstrijdkrachten blij ven zeer actief. Vliegers hebben Abessijn sche kampementen gebombardeerd, terwijl zij opnieuw vluchten hebben gemaakt boven het gebied van den Dzjiboeti-spoor- weg. Nóg meer Abessijnen naar het front. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba seint, dat vandaag opnieuw duizenden Abessijnsche krijgers in de hoofdstad zijn aangekomen. De keizer zal morgen voor het parlementsgebouw een monster-defilé bijwonen. 50.000 Enthiopi- sche soldaten, bestaande uit afdeelingen ruiterij, Infanterie en hulptroepen, een on gekende troepenmacht voor een défilé ln Abessynië, zullen aan den negus voorbij trekken. Deze soldaten zullen vervolgens als ver sterkingen over de verschillende fronten worden verdeeld. 4.000 man der garde naar het front. De negus zal morgen eveneens aanwezig zijn bij het vertrek vah 4,000 man van de keizerlijke garde naar het Noordelijke front. Een gedeelte dezer troepen zal worden gedirigeerd naar Dessie, ten Zuid-Oosten van Magdala, terwijl de rest bij Makalle zal worden gestationneerd. De Italiaansche troepen en het gevaar voor koorts. Met betrekking tot de geruchten dat 10.000 Italiaansche soldaten van het Zui delijk leger naar Erytrea worden overge bracht, merkt men op, dat de koorts in Ogaden vooral in November kwaadaardig ls en daarom de ooi-zaak zou kunnen zijn voor deze verplaatsing. (Copyright Reuter-A.N.P.). Rome geeft echter een formeel dementi! De Britsche regeering heeft van den Britschen gezant een volledig rapport ont vangen omtrent de besprekingen, die hij Maandag met Laval heeft gevoerd. Laval bracht tijdens dit onderhoud, dat, naar men zegt van algemeenen aard was, de vraag naar voren, of de situatie te Genève met betrekking tot den oorlog tusschen Italië en Abessynië niet verbeterd zou kunnen worden door de Britsche strijdkrachten in de Middellandsche Zee tot meer normale proporties terug te bren gen. Hij zinspeelde eveneens op het voorstel, dat te berde was gebracht tijdens het in terview, dat Mussolini aan een Franschen journalist heeft toegestaan, en dat inhield, dat de Italiaansche strijdkrachten in Lybië dan eveneens verminderd zouden kunnen worden. Naar verluidt heeft de Britsche ambas sadeur te Parijs, Sir George Clerk, van zijn regeering Instructie gekregen den Fran schen minister van buitenlandsche zaken en premier mede te deelen, dat de nood zakelijkheid voor in stand houding van de door de Britsche vloot genomen voorzich tigheidsmaatregelen in de Middellandsche Zee blijft bestaan. Van Londensch gezichtspunt is de toe stand niet verbeterd door het zenden van nieuwe contingenten Italiaansche troepen naar Lybië, hetgeen de laatste dagen is geschied. Men heeft intusschen reden, om aan te nemen, dat Laval, behalve de voorstellen inzake de vloot nog andere voorstellen heeft gedaan, welke niet bekend werden gemaakt. Laval heeft den gezant niet gezegd, dat de Italiaansche regeering Frankrijk had doen weten, dat Italië zich alleen niet in staat acht, den Brenner te verdedigen. Hoe de stemming in Engeland is, bewijst het volgende: Afbeeldingen van den Italiaanschen op marsch naar Adoea zijn in een der grootste bioscopen in het Londensche Westend uit gefloten, volgens een bericht van een ver slaggever van de Evening News, die tot het auditorium behoorde. Ook het portret van Aloisi op de raadszitting te Genève werd met gefluit ontvangen. Sinds den grooten oorlog is het in de groote bioscooptheaters niet tot dergelijke betoogingen van anti pathie gekomen. O KONINGIN EN PRINSES TE HOOGMADE. H. M. SCHILDERDE EEN MOLEN, TERWIJL DE PRINSES EEN LANDSCHAFSCHETS MAAKTE. Gistermorgen te 11 uur heeft H. M. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, per auto een bezoek gebracht aan de buurtschap Ofwegen te Hoogmade. De Koningin heeft daar een molen ge schilderd en de Prinses een schets van het landschap gemaakt. Met eenige onderwijzeressen der R. K. school, die voorbij wandelden, heeft H. M. zich onderhouden. o LOUIS LUMIÈRE PER K.L.M.-VLIEGTUIG NAAR PARIJS VERTROKKEN. De uitvinder van de cinematografie zeer erkentelijk voor de overweldigende ontvangst hem in Nederland bereid. De heer Louis Lumière, die in verband met de herdenking van het 40-jarig be staan der cinematografie eenige dagen in ons land heeft vertoefd als gast van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is gister middag te 12.40 uur per K.L.M.-vliegtuig naar Parijs vertrokken. De heer Lumière werd uitgeleide gedaan door de heeren W. Mullens, eerevoorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, D. Hamburger, voorzitter en A. de Hoop, directeur van dien Bond. Bovendien was bij het vertrek aanwezig de Fransche Con sul te Amsterdam, de heer Judas. Alvorens te vertrekken heeft de heer Lumière nog eens zijn groote erkentelijk heid uitgesproken voor de overweldigende ontvangst, die hem in Nederland was ten deel gevallen. Gisteren heeft de heer D. van Staveren, Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Keuring van Films, in opdracht van de Nederlandsche Vereeniging voor Cultu- reele Films, aan den heer Louis Lumière het eerste exemplaar van zijn heden ver schenen boek „De wonderen van de film" aangeboden. De heer Lumière prees de schitterende uitvoering van het boek, dat hem in prachtband was aangeboden, en verklaarde zich met dit geschenk ten zeerste inge nomen. DE FINANCIERING VAN DE INDUSTRIE. Wetsontwerp gereed. Naar wij vernemen aldus de Msb. is het wetsontwerp inzake de Industrie financiering den Raad van State reeds gepasseerd. De indiening ervan bij de Kamers door de ministers Gelissen en Oud kan dezer dagen worden verwacht. Zijn wij goed ingelicht, dan wordt het bestaande met de centrale bank gecoördi neerd en wil men afwachten of de practijk zal aantoonen, wat het beste is: één cen trale bank met of zonder regionale ban ken. Uit betrouwbare bron vernemen wij verder, dat minister Gelissen bij de in dustrie-financiering het regionale karak ter vooral, ook wil accentueeren door in vloed toe te kennen aan gewestelijke ad viesorganen. Het komend wetsontwerp zal ons over een en ander zekerheid verschaf fen. Dr. Ir. L. R. WENTHOLT. Benoemd tot hoofd van de directie wegenverbetering bij den Rijkswaterstaat. Naar de Zutphensche Courant bericht is bij den Rijkswaterstaat tot opvolger van wijlen ir G. J. v. d. Broek benoemd tot hoofd van de directie Wegenverbetering dr. ir. L. R. Wentholt, hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat te Arnhem, wonende te Zutphen. o NEDERLANDSCH DIPLOMATIEK VERTEGENWOORDIGER BIJ IIIROTA. De Nederlandsche diplomatieke verte genwoordiger, Pabst, die thans terugge keerd is van een reis naar Nederlandsch- Oost-Indië, heeft gistermiddag te Tokio een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Hirota. In diplomatieke kringen is men van meening, dat tijdens dit bezoek de weg is voorbereid voor een hervatting van de handels-onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch Oost-Indië. In dezelfde kringen geeft men als zijn meening te kennen, dat de liberale ver kiezingsoverwinning in Canada een be vredigende regeling van het handelsge schil tusschen Japan en Canada verge makkelijken zal. GEREF VER. VOOR DRANK BESTRIJDING. Gisteren kwam het hoofbestuur van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding te Utrecht onder leiding van ds. J. v. Herk- sen van Ermelo in algemeene vergadering bijeen. De voorzitter verwelkomde met een enkel woord mevr. M. M. Havelaar-van Beeck Calkoen van Ede. eerelid der ver eeniging. Het hoofdbestuur vaardigde de heer W. C. F. Scheps van den Haag af naar de herdenking van het 10-jarig bestaan van den Gelderschen Bond a.s. Zaterdag te Wolfhezen te houden. Tot 2e secretaris van de vereeniging werd benoemd de heer P. Loof te Middel burg. Het hoofdbestuur benoemde een com missie om nader te rapporteeren over de propaganda die onder de jeugd gevoerd moet worden, bestaande uit de heeren ds. J. v. Herksen te Ermelo J. Feitsma te IJmuiden en W. C. F. Scheps te 's Gra- venhage. Ook werd een commissie benoemd om van advies te dienen over het voorstel van den Zuid-Holl. Bond inzake de finan cieele positie van de prov. bonden be staande uit de heeren C. Buitendijk te Amsterdam: H. J. ter Hoeve te Arnhem en M. Goote te Rijswijk (Z.H.). MORGEN OPENSTELLING. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de nieuwe Rijksweg bij Oegstgeest, vanaf „de drie witte palen" tot aan Post- brug morgen voor het doorgaand verkeer worden opengesteld. Deze openstelling zal gelden voor het snelverkeer daar op het eerste gedeelte vanaf de drie witte palen tot aan den Rljnzichtweg de rijwielpaden nog niet geheel zijn aangelegd. Vanaf den Rijnzichtweg tot aan Postbrug zul len ook de rijwielpaden zijn opengesteld. HULDIGING LUIT.-GENERAAL DUYMAER VAN TWIST. TER GELEGENHEID VAN ZIJN 70STEN VERJAARDAG OP 9 NOVEMBER. Luit.-Gen. Duymaer van Men schrijft ons: Op Zaterdag 9 November a.s. zal de heer L. F. Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 70 jaar worden. Een comité heeft zich gevormd om hem op dien dag te huldi gen. In het comité hebben zitting ver tegenwoordigers van de velerlei levens kringen, waarvoor de a.s. jubilaris is werkzaam geweest, terwijl de minister president, de minister van binnenland- sche zaken en de minister van landbouw en visscherij (oud-minister van defensie), als eerelid tot het comité zijn toegetre den. Het comité wenscht de vele vrienden, die de heer Duymaer van Twist in den lande bezit, in de gelegenheid te stellen hem op zijn zeventigsten verjaardag hun persoonlijke gelukwenschen aan te bie den. Hiertoe zal een receptie worden ge houden op 9 November a.s., aanvangen de 's middags half vier, in het hotel Witte Brug te 's Gravenhage. Op deze receptie zal o.a. aan den jubilaris een huldeblijk worden overhandigd. Ook in de kringen van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm wordt een een voudige huldiging in meer besloten kring voorbereid. Een comité heeft zich daartoe gevormd, onder voorzitterschap van den heer L. G. Royaai'ds, voorzitter van de gewestelijke landstormcomm. „Zuid Holland-West", bestaande uit de voorzitters en de secre tarissen van alle gewestelijke landstorm- commissiën uit den lande. Tot het eere comité traden toe de minister-president, voorzitter van dit eere-comité, de heeren J L. Snoeck Henkemans. oud-lid van de Tweede Kamer, A. N. Fleskens. lid der Eerste Kamer, mr. A. G, A. Ridder van Rappard, lid van de Eerste Ka mer, generaal-majoor H. de Iongh, inspecteur infanterie en Vrijwillige Landstorm en G, F. Boulogne, allen leden van de Nationale Landstormcommissie. Het ligt in de bedoeling den generaal een geschenk aan te bieden, waarvoor alle vrijwilligers van de B.V.L. een kleine bijdrage hebben afgestaan, met een ge denkalbum met de handteekeningen van alle leden der gewestelijke landstorm- commissiën en van alle plaatselijke lei ders uit het geheele land. o OUD-MINISTER VERSCHUUR NAAR INDIë VERTROKKEN. Oud-minister mr. T. J. Verschuur, die in zijn functie van lid van den Raad van Beheer der Nederlandsch-Indische Aard olie Maatschappij, een reis naar Indië maakt, om zich ter plaatse van de werk zaamheden der N.I.A.M. op de hoogte te stellen, is hedenochtend met den Genua- trein der Maatschappij „Nederland" uit Den Haag vertrokken, om zich in Genua aan boord te begeven van de „Johan de Witt". De heer Verschuur, die vergezeld was van zijn echtgenoote, werd aan heb Staatsspoorstation door een groot aantal vrienden en bekenden uitgeleide gedaan. Onder hen waren de ministers de Wilde, Oud, en van Lidth de Jeude. de oud- ministers Donner en Aalberse en de direc teur-generaal van Handel en Nijverheid, dl'. Hirschfeld. Nadat de heer en mevrouw Verschuur van allen hartelijk afscheid hadden ge nomen, namen zij in den voor hen gere- serveerden coupé plaats. Om enkele minu ten voor 9 uur stoomde te trein het sta tion uit. DE POSTVLUCHTEN. De Kieviet op thuisreis is te Alorstar aangekomen. De Oeverzwaluw op uitreis is te Ban doeng geland. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zal op Maandag 21 October niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9