De Ossche misdrijven voor de Bossche rechtbank LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 17 October 193S De tweede zittingdag. STADSNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. FINANCIEN. MAiKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3- uur: 771. xelegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. instituut te De Blldt. Hoogste stand 773.2 te München. Laagste stand 740.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 18 Oc tober: Zwakke tot matige In het Noorden tijdelijk toenemende Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Toenemende bewolking met kans op regen ln het Noorden, in het Zuiden nevelig tot zwaar bewolkt, met weinig of geen regen. Weinig verandering In temperatuur. buitenlandsch weerbericht. t. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst te De Blldt. Terwijl het hoogedruk-gebled vooral ln het Westen toenam, heeft zich uit het Westen snel een daalgebled naar Schot land verplaatst, waar te Aberdeen de barometer 6 m.m. daalde in drie uren. De vorige depressie is Noordoostwaarts getrokken In Ierland en Schotland waait het krachtig tot stormachtig met veel regen, Engeland heeft nog rustig herfst weer, maar zal in het Noorden den in vloed der nieuwe daling ondervinden. Aan de Noorsche kust waalt het weer stormachtig; Zweden heeft betrokken weer, In Dultschland valt regen ln het Oosten en klaart de lucht in het Westen op. Frankrijk heeft veel mist en wind stilte, met fraai herfstweer ln het Zuid- Oosten. Na het voorbij trekken der secundaire uit Schotland, wat wellicht in het Noor den eenige windverheffing en regen zal brengen, zal vermoedelijk het rustige weer weer terugkeeren. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 12'/i gr. C. (55 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 14 gr. C. (58 gr. F.) 3 uur nam.: 15 gr. C. (57 gr. f.) LOOG watertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u; 50mln.; nam. te 12 u. 18 m. licht op voor fietsers e.a. Donderdag 5.34 n.m. tot 5.59 v.m. MAANS- op- EN ondergang. 17 Oct. op: 20 u. 32; onder 12 u. 59. Ir. RINGERS VRAAGT ONTSLAG. Als directeur-generaal van Waterstaat. Naar we vernemen heeft de directeur- generaal van den Rijks-Waterstaat dr. ir. Ringers tegen 1 December ontslag uit zijn functie verzocht. De heer Ringers is benoemd tot lid van de raad van beheer der Ned. Indische Spoorweg-Maatschappij en zal ln verband met de aanvaarding dier betrekking zijn huidige functie neerleggen. ALS DE WAALBRUG BIJ NIJMEGEN GEOPEND WORDT. Er zün besprekingen gevoerd tusschen den burgemeester van Nijmegen en het bestuur van den A.N.WJ3.. welke tot ge volg hebben gehad dat de A.N.W.B. ter gelegenheid van de opening van de brug over de Waal bij Nijmegen in Juli 1936 een Stertocht zal organlseeren naar Nijmegen voor automobilisten, motorwielrijders, wiel rijders. wandelaars, ruiters en water- toeristen. De A.N.W.B. overweegt eveneens, hier aan te verbinden de iaariijksche algemeene vergadering van den Bond. EERE-DOCTORAAT DS. NOORDMANS. Aan de Universiteit te Groningen is gis termiddag het eere-doctoraat verleend aan ds. O. Noordmans. BELGISCHE ONDERSCHEIDINGEN VOOR DE LEIDERS ONZER MIDDEN STANDSBONDEN. De directeur van den Belgischen Mid- denstandsdienst ir. A. van Oaillie, heeft te Amsterdam een causerie gehóuden over den Middenstand in België. Na afloop deelde hij mede, dat de Bel gische Minister van Economische Zaken heelt gemeend den Nederlandschen Mid denstand te moeten onderscheiden in zijn leiders en wel met het eereteeken der be roepsverenigingen, hetwelk hij verleende aan de voorzitters der drie landelijke Mid denstandsbonden en ook aan voorzitter en secretaris van het Economisch Instituut i voor den Middenstand. Het hoofdbestuur van het Helden der uit "Doras Rijkers" deelt mede dat heï u de Koningin heeft behaagd het eschermvrouwschap van deze vereeniging °P zich te nemen. De commissie-noteering voor Ned r is vastgesteld op 71 cent per K.G. zie voor Nagekomen Berichten 3 van het Tweede Blad. Het is 10 uur als hedenmorgen de deur waarder door de met stentorstem uitge sproken aankondiging „de rechtbank", de aanwezigen in de stemmige rechtzaal te Den Bosch publiek, advocaten, jour nalisten, ordebewaarders opmerkzaam maakt op den plicht der beleefdheid en als dan het college, met dën officier van Justitie, zijn plaatsen achter de groene tafel op het podium heeft ingenomen, neemt de tweede strafzitting, welke ge wijd zal zijn aan de berechting van de misdaden der Ossche bende en haar aan hang, een aanvang. Voor het hekje treden twee door mare chaussee bewaakte verdachten, de 22- jarlge arbeider Antonius Johannes Ottens en de 19-jarige schoenmaker Petrus An tonius Schuurmans en daarmede is dan meteen de op 6 Januari 1934 te Oss in de woning van den 68-jarlgen landarbeider Lambertus van Bergen gepleegde diefstal met geweldpleging op het tapijt. Ottens, die het eerst gehoord wordt, bekent volledig. De afspraak om bij Van Bergen hun slag te slaan, is gemaakt bij Piet de Ble. Met zekeren Van der Putten zijn zij naar de woning gegaan en binnen gedrongen. Het was toen ongeveer 's avonds half zeven. Vrouw van Bergen, die onraad hoorde, kwam de gang inloo- pen en werd door Ottens vastgegrepen; Van der Putten „ontfermde" zich kort daarna over van Bergen. De Ble heeft daarna de woning afgezocht. De bult be stond uit eenige lakens, een dameszak met rozenkrans, een beurs en eenige me dailles. Verdachte verklaart dat hij spijt heeft van zijn daad. President mr. W. J. M. Ommels: „,Dat had u eerder moeten bedenken". Schuurmans geeft vervolgens op vra gen van den president toe. dat hij op den uitkijk heeft gestaan om bij onraad te waarschuwen. Hij verklaart, zich door de Ble en de anderen te hebben laten mee- sleepen en nu veel berouw te hebben van zijn daad. De inspecteur van de gemeente politie te Oss, de heer Van Kempen, die als getuige wordt gehoord, verklaart ten aanzien van Schuurmans, dat deze niet bekend stond als een van de bende. Hij woonde ln de buurt van De Ble. De oude Van Bergen doet dan zijn ver haal van den overval. „Er zijn diep avond drie menschen binnen gekomen. Een liep op me toe, greep me vast en toen werd me een prop in den mond geduwd. Ze wilden me binden, maar Ik verweerde me zoo, dat ze daarniet in slaagden. Ik hoorde m'n vrouw in de keuken schreeu wen Alle drie kerels hadden maskers voor". President: „Twee vingers van U zijn stiff gebleven, niet?" Getuige: „Ja, misschien is dat wel van de worsteling gekomen" President: „Bij een hebt U het masker afgetrokken? Hebt U die herkend?" Getuige: „Dat was onmogelijk". Vrouw van Bergen, 72 Jaar, treedt dan voor het hekje. Het is eeri klein vrouwtje met groote Brabantsche kap met lange linten. „Ik ben de vrouw van Bert van Ber gen!" zegt ze. President: „Dat weten we al lang!" Vrouw van Bergen vertelt dan in haar sappige dialect, dat ze,, in- de keuken zijnde, door een gemaskerden kerel werd aangevallen, die haar een hand op den mond hield. Ze zag toen anderen de ka mer ingaan, waar haar man was. Er ont stond lawaai, maar zij kon niet zien wat er gebeurde. „De gestolen beurs en 'de rozenkrans waren van mij en de beddelakens van ons samen!' aldus getuige gelach). De gedetineerde 23-jarige H. A. van der Putten, bijgenaamd De Rut, ls de laatste getuige. Hij geeft toe, dat het voorstel van hem is uitgegaan. Pres.: „De bult is anders niet meege vallen hè?" Getuige vertelt dan, dat het in den omtrek van de woning dien bewusten avond doodstil was; de deur stond boven dien open, zoodat men gemakkelijk spel had. Hij heeft de vrouw vastgegrepen. President (verdachte Schuurmans naar voren roepend)Ben jij ook niet betrok ken geweest bij den diefstal bij den kap per Van den Berg? Schuurmans: Jawel. Rechter mr. Schroder: Dan ben je niet zoo onnoozel als je er uitziet! De officier van Justitie, mr. J. J. G. van Everdingen, die het ten laste gelegde be wezen achtte, noemde het opgelegde feit zeer ernstig, zoo dat een zware straf, vooral tegen den eersten verdachte, op haar plaats ls. Spr. eischte tegen Ottens vijf jaren en tegen Schuurmans twee jaren gevange nisstraf. President tot Ottens: Hebt tv hier wat op te zeggen' Ottens: Neen. i President: Dat ls al heel weinig En u Schuurmans? SchuurmansIk zou graag voorwaardelijk veroordeeld willen worden! President: Ja, maar daarvoor is de dief- staL bij den kapper Van den Berg een leelijk ding! Mr. Lelyveld, (beide verdachten verde digend i die de feiten uit het oogpunt van de geëischte straffen beschouwt, doet uit komen, dat de steeds in de Ossche zaken terugkeerende naam van P. de Bie ook hier weer ln het spel is geweest. De Bie was de kwade geest, die op een Jongen als Schuurmans een funesten Invloed uit oefende. PI. vraagt voor belden een re- classeeringsrapport en dringt voor Schuur mans op een gedeeltelijke voorwaardelijke straf aan; voor Ottens pleit hij clementie. Uitspraak 31 October. De brandstichting in de Wielerbaan. Het is dan de 40-jarige koopman en ge wezen directeur van de Ossche Wieler baan J. F. A. Verhoeven, die, bewaakt door een marechaussee, voor het hek komt. De brandstichting ln het paviljoen ln het ge meentelijk sportpark te Oss is daarmede op het tapijt gekomen. Verdachte, een figuur van middelmatige grootte, ln een keurig jacquet gestoken, geeft langs een langen omweg toe. dat hij last heeft gegeven het paviljoen ln brand te steken. Ten lange leste had hij tegen A. J. Hen driks (Toon de Soep Sr.i gezegd: „Het ding staat In den weg, doe het dan maar!" Met Schuyers heeft hij nergens over ge sproken. Verdachte had het beheer over het paviljoen en betaalde ook de lasten. President: Is u het geweest, die de brandbare stoflen hebt klaargezet? Verdachte: Absoluut niet! Inspecteur van Kempen van de Ossche gemeentepolitie was erbij geweest toen de brand, begin Juli 1933, in het paviljoen gewoed heeft. Het was er ln de buurt heel gevaarlijk; een vonkenregen spatte in het rond en leverde gevaar op voor de tribune. De verdediger, mr. van Zinnlcq Berg- mann keert zich, aan de hand van anders luidende mededeelingen, hem ter kennis gebracht, tegen deze uiteenzetting, die hij niet, overeenkomstig de feiten noemt. Inspecteur van Kempen schetst dan den verdachte als een vroeger fatsoenlijk man. Door zijn beroep kwam hij veel ln café's en zoo in contact met ongunstig bekend staande typen, 'Zoo ls hij steeds verder afgezakt. Zijn vrouw heeft buitengewoon veel verdriet over het febeurde. A. J. Hendriks (Toon de Soep Sr.), die ook in de rechtszaal al een bekende figuur is geworden, fluistert dan zijn verhaal en men vraagt zich af waar het bravour ls ge bleven van deze bandieten, die in hun eigen wereldje voorzeker de noodlge praats zullen .hebben gehad. Hendriks geeft voor zoover te verstaan onomwonden toe, dat hij en Schuyers den brand hebben gesticht. De brandbare stoffen waren door Verhoeven klaar gezet. President: Verdachte, hoort, u het? Verhoeven: Het is niet waar! President tot getuige: Heeft verdachte de brandstichting bij u uitgelokt? Getuige; Dat heeft hij gedaan. Het blijkt dan, dat Toon de Soep aan vankelijk getracht heeft Schuyers er voor de politie en justitie buiten te houden, la ter heeft hij hém er echter bijgehaald. De rechtbank besluit Schuyers als getui ge op te roepen en dan legt deze een reeks van verklaringen af die verd. Verhoeven ernstig belasten. Hij zegt met de Soep den brand te hebben gesticht en van verdachte tweemaal een bedrag van f. 25 te hebben ontvangen. Verdachte: „Het is niet waar". De officier achtte bewezen het klaar zet ten en opstapelen van brandbaar mate riaal door verdachte. Hij is dus medeplich tig. Ook de uitlokking acht hij bewezen. Spr. oordeelt het feit zeer ernstig en eischt 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdedi ger roept de uiterste clementie in die door 4'/» maand voorarrest reeds zwaar is ge straft. Hij vraagt onmiddellijke invrijhèidsstel- ling, hetgeen wordt afgewezen. De uitspraak werd bepaald op 31 Oct. De 44-jarige te Den Bosch gedetineerde arbeider N. H. Schuyers wordt dan na ge tuige verdachte en geeft de door hem samen met Toon de Soep gepleegde brand stichting in het paviljoen wederom toe. De Off. van Justitie wijst er op dat S. reeds 9 veroordeellngen achter den rug heeft. Voor de brandstichting eischt hij 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. De verdediger, mr. Lelyveld, vraagt de uiterste clementie. Uitspraak 31 October. Bij den teriigkeer uit Den Haag ont stond door den geweldigen toevloed van- socialistische meetinggangers ophet sta tion alhier gisteravond eenige stagnatie in den treinenloop, zoodat de laatste trein met ruim een half uur .vertraging aan het station alhier aankwam en de extra-trèln mei Leidsche betoogers inplaats van om. 11 uur pas om 12.45 n.m. a£n het station arriveerde. Uitgesproken: M. Schouten, timmerman, Hillegom, Kerkstraat 18. R.-c, mr. M. A. van Rijn van Alkemade, cur. mr. dr. A. F H. Schreurs, Haarlem. B. Abbink, los werkman. Lisse, Kapel straat 7, R.-c. mr. M. A. van Rijn van Al kemade, cur, mr. J. C. Y. Nieuwenhuizen, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faillissement van S. K. Engel, HaarLmeer. DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Hedenmorgen werd te Amsterdam de zaak van het Paleis voor Volksvlijt verder behandeld. Als getuigën werden gehoord de gewezen boekhouder S. en de accoun tant T. C. A. die allerlei inlichtingen ver strekten. doch over de zaak zelf niets wisten te vertellen. DE BENDE UIT OLDEBROEK. De uitspraak. De rechtbank te Zwolle deed hedenmor gen uitspraak in de zaken tegen de leden der bende, die de omgeving van Oldebroek gedurende eenige jaren achtereen met diefstallen, Inbraken en rooverijen hebben geterroriseerd en de vorige week in tweede instantie terecht stonden, daar, bij de eerste behandeling, een nader onderzoek door den rechtercommissaris was gelast. Het vonnis luidde tegen P. B. te Olde broek, thans gedetineerd, wegens mede plichtigheid aan diefstal van vee uit de welde een Jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis (eisch 3 jaar gevangenisstraf); te gen G. v. d. B, te Doornspijk, wegens dief stal van goederen en klein-vee, conform den eisch een jaar gevangenisstraf; tegen L. D. te Doornspijk, terzake van dezelfde delicten een jaar gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie Jaar en bijzondere voorwaarden (eisch één jaar principale gevangenisstraf); tegen J. W. te Oldebroek, wegens diefstal van koper van het schietterrein, conform den eisch veer tien dagen gevangenisstraf; tegen D, V, te Doornspijk, wegens diefstal van klein vee en dekens uit het kamp der Nêderlandsche Christen Studenten Vereeniging te Nun- speet conform den eisch een jaar gevan genisstraf en tegen A. N. te Doornspijk, voor het stelen van waschgoed, drie we ken gevangenisstraf (eisch één maand). aanslag gepleegd op politie- inspecteur. Dader tot zes maanden veroordeeld. De rechtbank te Zwolle deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen den 22-jarigen Elndhovenschen kermisgast J. C. S„ die in den nacht van 11 óp 12 Augus tus jl. een aanslag pleegde op den politte- lnspecteur H. G. W. Bannink te Zwolle en gearresteerd werd op de kermis te Alkmaar. Verdachte werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch luidde acht maanden gevan genisstraf. o HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak ln de zqak tegen den 21-jarigen los werkman J, B. uit Aarlanderveen, gem. Alphen, tegen wien door het O.M. ter zake van zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, twee Jaar .gevangenis straf was geëlscht. B. heeft ln den avond van 9 Juni J.l. te Alphen, na een woordenwisseling, den 40- jarlgen fabrieksarbeider Teunis van Soest, met een mes een steek in den hals toege bracht, tengevolge waarvan het slacht offer bijna onmiddellijk overleed. De Rechtbank verwierp het door ver-, dachte opgeworpen beroep op noodweer en veroordeelde hem tot 3 jaar gevange nisstraf. Verdachte heeft tegen dit vonnis hoo- ger beroep aangeteekend, Verder werd uitspraak gedaan in de zaak tegen den 20-jarigen chauffeur R. V. uit Tlel. die op 3 Oct. terecht stond we gens het veroorzaken op 4 Mei j.l. van een aanrijding op den Hoogen Rijndijk te Zoe- terwoude, waarbij de wielrijder P. uit Alphen ernstig werd verwond en diens meisje in een sloot terecht kwam. De offi cier van Justitie had 3 maanden hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van 1 jaar geëischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 2 maanden gevangenisstraf en Intrekking van het rijbewijs voor een jaar. De koopman E. de G. uit Noordwijk heeft op 29 Juni j.l. op den Gooweg te Noordwijkerhout met een door hem be stuurde auto, den motorrijder L. Teeven uit Haarlem aangereden, met het gevolg, dat deze een eind werd weggeslingerd en bijna onmiddellijk aan de gevolgen dezer aanrijding ls overleden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 250 subs, 100 dagen. Wegens diefstal in vereeniging met in klimming, gepleegd op 4 September j.l. in de woning van den heer Kranenburg te Veur, hebben terecht gestaan de 27-jarige los-werkman E. S. en de 53-]arige por tier W. A. A, T. beiden gedetineerd. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de bewoners, na een afwezigheid van enkele dagen thuis komend, constateer den dat er een raam openstond en zagen dat julSt, een persoon, de verdachte T„ het huls aan de achterzijde- verliet. Deze werd staande gehouden. Kort daarop werd te Voorschoten de tweede verdachte S. aangehouden. De verdachten, die in het donker ope reerden op goed geluk af, hadden niet veel succes, want de bult bestond uit dopjes van eau de cologne-fleschjes eenige snuisterijen en een ringetje, naar de president qpmerkte, alles te zamen ter Waarde van ongeveer een dubbeltje. De officier van justitie wees op het strafblad van T., die reeds elf veroordee llngen, waaronder straffen van vijf en negen jaar, achter den rug heeft en die een gevaar voor de maatschappij is. S. daarentegen heeft nog een blanco straf blad en ls door T. op sleeptouw genomen. Spr, eischte tegen laatstgenoemde 3 jaar en tegen S. zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal 31 October a.s. uit spraak doen. AMSTERDAM, 17 October. Op de Amsterdamsche effecten-beurs ging de belangstelling heden in de eerste plaats weer uit naar de Senembah's, in verband met verdere afdoening der Nevas. Vorstenlanden en H.V.A.'s werden weer druk verhandeld. De koersen ondergingen niet veel verandering. Diverse minder courante soorten werden hooger genoteerd. Goede vraag was er voor Cultuurban- ken. In 't bijzonder voor Koloniale banken en Indische banken Voor Rubbers werd goede attentie aan den dag gelegd, en ln Amsterdam-rubber ging meer om dan de laatste dagen. Na op ongeveer het hoog ste niveau van gisteren te zijn ingezet, trok de koers aan. Voor de rubbermaat- schappljen wordt de toestand beter beoor deeld. Ollewaarden hadden een rustig ka rakter. Koninklijke werden op kleine schaal verhandeld en bleven binnen nauwe grenzen. Van de Amsterdamsche soorten werd weinig gemerkt. Oude Deli': werden ex-dtvidend 30°/o verhandld. Scheepvaarten hadden een beperkte markt, doch dit verhinderde niet dat ze gemakkelijk op peil konden blijven. Amerlk. fondsen werden minder druR verhandeld. In Bet. h 1 e h en: - S te els, United States Steel en Anaconda's ging nog wel iets om, maar de koersen vielen iets terug. Een vaste stemming was er op de beleg- gingsmarkt. Hierin kon een weerspiege ling worden gezien van de gunstige ver houding op de geldmarkt. Hoewel de dlscontoveriaging der Ned. Bank algemeen werd verwacht, maakte het toch een aangenamen Indruk. De 4"/» obligaties Nederland en Neder- landsch Indië werden op verhoogd niveau ingezet, doch zij vielen later iets terug. Oude schuld was goed prijshoudend. Prolongatie was 4 3/4. doch tot dezen prijs waren de geldmiddelen gemakkelijk te verkrijgen. o WISSELKOERSEN. Engeland 7,26 (7.24 3/4); Dultschland 59.35 (59.37); Frankrijk 9.73 (9.73 1/4): België 24.83 (24.85); Zwitserland 48.08 (48.90); Denemarken 32.42'/! (32.37'/i); Zweden 37.45 (37.40); Noorwegen 36.50 (36.45); New-York 1.47 11/16 (1.47 11/16); Prolongatie 5 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. de RIJKSMIDDELEN IN september. Meeste opbrengsten weer lager. De Rijksmiddelen brachten in September f. 30,017.190 op tegen f. 30.724.155; de meeste middelen laten een lagere opbrengst zien, behalve de Accijnzen op Geslacht en Sui ker, en de Successierechten. Eind September was voor de directe, be lastingen totaal f. 83.352.533 op de kohieren gebracht, tegen f. 78.405.707 het vorige jaar op genoemden datum. LEIDEN, 16 October. Noteering Coöpe ratieve Groenten-, Fruit- en Bloemen veiling-Vereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f. 0.801,90; Kro ten f 0.801.30; Komkommers f. 1—2.70; Bloemkool I f. 2,80—10.20; Bloemkool II f 1504,10; Witte kool f. 2.907.20; Roo- de kool f.1—12.80; Savoye kool f. 4.60— 12.20; Groene kool f. 1.908; Rapen f. 2.40; Meloenen f.3—5; Pieterselie f. 0.40—1.30; Prei f. 0.802.10; Radijs f. 0.801.20; Kropsalade f. 0.50—4.60; Selderie f. 1.40— 1.90; Bleekselderie f. 15—20; Knolselderie f 110—2.60; Wortelen f. 2.20—8.60; Kroten per 100 kilo f. 2.10—3.20; Kroten gekookt 1.3—6; Snijboonen f. 16—27; Stokboonen f.841; Stamboonen f.1027; Boeren kool f. 2—4; Postelein f.9—15; Spinazie f. 0—19; Tomaten A f.37.80; B f.310; C 1,3—5.80; CC f.24.80; Uien f. 1.10— 2.70; Wortelen f. 1.406; Spruiten I f. 6— 13; Spruiten II f. 1.509; And. f.25; Nero f. 4—11. BARNEVELD, 17 October. Aangevoerd 750.000 eieren. Prijs f. .4.505.10 per 100 stuks. Handel flauw. BENTHUIZEN, 15 October. 263 kippen eieren f. 5,00—5,65: 115 eendeneieren f. 4,80,-per 100; Druiven 89 >ct. p.p. GOUDA, 17 October, Veemarkt: Aange voerd ln totaal 1453 stuks, waarvan: 44 slachtvarkens. Vette van 22 ct. tot 23 ct. per pond/levend met 2 pet, korting. Lon- densche van 17 ct. tot 18 ct. per pond, le vend met 2 pet. korting; 447 magere vaj- kens; prijzen van f,25 tot f.35 per stuk; 859 biggen, prijzen van f. 1015 per stuk; Geldersche biggen f. 1518 per stuk; 2 runderen, prijzen f,125140 per stuk; 62 nuchtere kalveren, prijzen van f, 48 per stuk; 8 graskalveren f. 6070 per stuk; 1 schaap; 30 bokken en geiten f.3 tot f. 7 per stuk. Handel stug. Algemeene markt: 391 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van 26 tot 28; 2e kwaliteit met rijkspierk van 23 tot 25; zware tot 30. Handel matig. 326 Ponden boter. Goeboter van 8085 cent per pond; Welboter 7580 ct. per pond. Handel vlug. 91.500 stuks eieren. Kipeieren f. 4,405 per 100 stuks. Eendeleren f. 2.803.20 per 100 stuks. Kleine eieren f. 3.204 per 100 stuks. Handel kalm. Coöp. Z.H. Elervelllng. Aanvoer 38.000 Kipeieren .Prijzen 56/58 KG. f. 4.30—4.50 per 100 stuks; 58/60 KG. f,4.504.60 per 100 stuks; 60/62 KG. f. 4.60—4.80 per 100 stuks; 62/66 KG. f. 4.60—5.10 per 100 stuks; Bruine 60/66 KG. f. 4.60—5.10 per 100 stuks; Kleine eieren f. 2.903.90 per 100 stuks. Aanvoer 500 Eendeneieren. Prij zen f. 2.402.80 perlOO stuks. ROELOFARENDSVEEN, 16 Oct. Druiven 811 ot. per pond; tomaten A f. 0.65— 1.25; tomaten B f. 0.751.00; tomaten C 3890 ct. per bak van 25 pond; andijvie 90 ct.; sla f0.504.50 per 100 krop; kas- snijboonen f. 1.702.25; Idem stek f. 0.90 1.10 per 10 kilo. STOMPWIJK. 16 October Blesse Paard. 6941 Kipeleren f. 4.205.15; Heneieren f. 2.103.30; Eendeleren f.33.40; Gans eieren f. 78. TER-AAR, 16 Oct. Centrale Veiling. - Kassnijboonen f. 22.50; kas-stek 1 2.10; peulen f. 1.20; witte pronkers 2067 ct.; spinazie 3763 ct.; postelein 79 ct.; Uien f.11.70; kroten f.2; radijs f. 0.50; peen 79 ct.; breekpeen f. 1.50: andijvie 1336 ct.; sla f. 0.504.10; bloemkool l'/i9 ct natuur-tomaten f.0.502; kas- tomaien A f. 1.80—3.10, B f.2—3. C f. 1.50 2; raapstelen f. 0.70; groene Savoye- Kool f. 3,80; savoye kool f. 11.10—12.00; roode kool f. 7.1010.90: witte kool f. 8.60 —11.00; Chineesche kool f. 2.803; drui ven per pond 9 ct.; prei f. 5.00 VEUR, 16 October. Gele komkommers le soort f. 2.90—4.50; 2e soort f. 1.50—2; Kropsla le soort f. 0.80—1.90; Peen f. 5.30 7.90; Bloemkool le soort f. 4.60—7.50; 2e soort f.2—2.90: uitschot f. 1.50; Toma ten midd. f. 1.602.30; gr. ronde f. 2— 2.80; 2e soort f. 1.50; 3e soort f. 11.60: bonken f.1—1.50; Andijvie per 100 f.1 2.20; Spinazie per 4 kilo 4170 cent; Postelein f. 8.9010.50; Snijboonen f.41 44; Spercieboonen f.1416; Radijs f.2 2.30; Prei f. 1.80—2.50; Seldery f. 0.80— 1.30; Appelen f. 4.506.80; Peren f. 3.90— 6.10; Meloenen f.47; Druiven f. 7.50. VEUR, 16 October, 't Wapen van Veur. 26490 Kipeieren f. 4.70—5.20; 115 Eend eieren f. 3.50: 692 Kippen 2080 cent; 64 Eenden 2540 cent; 201 Konijnen 20 cent tot f. 2.50: 71 Duiven 8—20 cent. WADDINXVEEN, 16 Oct. Aangevoerd 151 kipeieren. Prijs f.5.105.20 per 100. S-l i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3