NOG STEEDS GEEN WIJZIGING IN DEN OORLOGSTOESTAND. 76ste Jaargang DONDERDAG 17 OCTOBER 1935 No. 23179 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: KAART VAN ABESSYNIE. STADSNIEUWS. Van het oorlogsfront blijft het nieuws van geen beteekenis. Voor zoover Laval verzoeningspogingen heeft gedaan, zijn deze als mislukt te beschouwen. De Engelsche vloot zal niet uit de Middellandsche Zee worden teruggetrokken. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD 3D cts7per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk Jager tarleL Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags «n Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden rvan 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f- 0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -1- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Voor ons gebouw hebben wij een bijzonder duidelijke kaart aange bracht van het oorlogsterrein in Abessynië. Men zal daarop precies den gang van zaken aan het front kunnen volgen, want met behulp van gekleurde speldjes geven wij iederen dag aan, hoe de situatie zich ontwikkelt. Des avonds is deze kaart verlicht. DE DIRECTIE. HERVORMDE JONGEREN ORGANISATIE Lezing van dr. H. J. Brouwer. Voor de Hervormde Jongeren Organi satie hield dr. H. J. Brouwer, zendings- director te Oegstgeest, een lezing over: „Is zondeloosheid mogelijk?" Alvorens tot zijn onderwerp te komen, zeide spr. hiertoe te zijn gekomen door een brief van een oud-catechisant, waarin deze schreef dat hij overgegaan was tot dc perfectionisten. De perfectionisten zeggen door 1 Joh. 3 vers l tot 9 uit den Bijbel de overtuiging te hebben, dat voor een mensch zonde loosheid mogelijk is. Perfect wil zeggen volmaakt. Er is een enorm gevaar als men gaat zeggen volmaakt en zonder zonde te zijn. In de leer van het perfectionisme wordt aangenomen, dat het op den geest aankomt. Dikwijls leeft men er dan ook maar op los. Degenen, die geestelijk het diepst geweest zijn als Luther en Calvijn, hebben nooit de leer aangehangen van hier zonder zonde te kunnen zijn. Er blijft altijd een vonk van het kwaad in onze ziel. aldus spr., wij moeten voortdu rend de kracht hebben daartegen te strijden. Toch blijven wij zitten met de bijbel- sche gegevens, waaruit men het begrip zondeloosheid kan halen. Voortgaande wees dr. Brouwer erop, dat Paulus Jezus geheel als een gewoon mensch heeft gezien zonder zonde. Hoe is nu 1 Joh. 3:9 te verklaren? Hieruit spreekt echt de mogelijkheid van zonder zonde te kunnen zijn. Het antwoord is niet zoo moeilijk als wij het verhaal maar in zijn geheel bekijken en de woorden niet los van elkaar nemen. Een wedergeboren mensch kan niet willens en wetens zon digen. Een mensch, die alleen maar in Christus volmaakt kan zijn Is door Hem gegrepen. Nadat spr. aangetoond had, dat een mensch een groot zondaar is, wees hij op den afstand tusschen God en de men- schen. Aan het eind van zijn rede zeide spr niet te gelooven, dat zondeloosheid in dit leven mogelijk is. De zonde-kennis ont staat uit Gods-kennis. Wij moeten op Hem blijven hopen, dan werkt onze zonde ook niet verlammend. Na deze lezing volgde een aangename discussie, waarna sluiting op de gebruike lijke wijze volgde. LEIDSCH DIERENASYL. Ledenvergadering. Bovengenoemde vereenïging hield gister avond in het Nutsgebouw een ledenverga dering. De opkomst was bevredigend. Na goedkeuring der notulen en behandeling der ingekomen stukken braèht de secreta resse, mevr. J. C. van PoelgeestBrand het jaarverslag uit. Het volgende is eraan ont leend: De crisis oefent een sterken druk uit op de exploitatie van het Asyl. De in komsten vloeien steeds trager, terwijl het aantal verpleegdagen steeds toeneemt. Gedurende 1934 werden verpleegd 640 die ren met totaal 45780 verpleegdagen. De ge middelde duur van het verblijf der dieren in het Asyl, is dus geweest 71'/s dag. Als We tegenover het groote aantal verpleeg dagen het betrekkelijk kleine bedrag stel len dat de dieren opbrengen aan pension en verkoopsprijs, dan baart het nog ver wondering, dat het voor mensch en dier zoo heilzame Asylwerk nog steeds kan wor den voortgezet. Dit is mede te danken aan het clubje helpsters en helpers die ook in 1934 zooveel mogelijk voor kasversterking zorgden. Doosjes, busjes, bazar, verloting, geen der beproefde middelen werd onge bruikt gelaten. Als novum zij vermeld de schouwburgvoorstelling, ten bate der in richting, door een club van Christelijke Onderwijzers, die een welkom flink batig saldo opleverde. Aan allen, die hielpen hartelijk dank! Toch blijkt het steeds las tiger om de noodige fondsen bijeen te krijgen en zal het voortbestaan van het Asyl mogelijk zijn, dan moet het aantal jaarlijksche contribuanten toch werkelijk omhoog. Het verslag werd onder dank goedge keurd. De aftredende bestuursleden, dr. Borger- hoff Mulder en mevr. Speelman werden herkozen. Tenslotte werd besloten de plannen voor kasversterking in een vol gende vergadering vast te stellen. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Voordracht van prof. mr. A. S. de Blécourt. De Studentenkring van het N.J.V. hield gisteravond in het klein auditorium der universiteit een bijeenkomst. De voorzitter zette in zijn openingswoord in het kort het doel en het karakter van het N.J.V. uiteen. Het verbond heeft zich ten doel gesteld alle Nederlanders, onge acht politieke of godsdienstige overtuiging te vereenigen, en van haar leden goede staatsburgers te maken. Een N.J.V.-er moet ten allen tijde bereid zijn offers, in wel ken vorm ook, voor het vaderland te bren gen. Om tot deze offervaardigheid te ko men, moet men vervuld zijn met een die pen eerbied voor het vrije Nederland, dat door onze voorouders Is gevormd, en met liefde en trouw jegens het vorstenhuis. Om goed staatsburger te worden is kennis en studie noodzakelijk, vooral de studenten zijn in de gelegenheid om in dit opzicht het noodige te verzamelen. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan prof. mr. de Blécourt, die sprak over het onderwerp; „Het ontstaan onzer natie" Indien wij teruggaan tot de 10de en 11de eeuw bemerken wijdat ons vaderland toen nog niet ons vaderland was. De oorlogen en twisten tusschen de graafschappen, hertogdommen enz., die nu in groote lijnen onze provincies vormen, waren legio. Be kend is vooral de slag bij Stavoren in 1345 waar Willem IV sneuvelde. Ook heerschte er interne verdeeldheid, zooals de Hoek- sche en Kabeljauwsche twisten. Als ge volg van deze twisten vereenigde Philips van Bourgondië, zij het dan slechts door een personeele unie, Holland, Zeeland, He negouwen, Vlaanderen en Brabant onder zich. De bewoners van deze verschillende onder één hoofd samengevoegde gewesten, voelden van dezen band echter niets. Ka- rel de Vijfde vereenigde tenslotte alle ge westen. nadat in deze richting reeds ge werkt was door Karei de Stoute en Philips de Schoone. Dan komt de groote vrijheidsstrijd met Spanje en het is in dezen strijd dat onze natie is ontstaan, onder de nooit volpre zen leiding van Wille mden Zwijger. Van centralisatie in het bestuur was echter voorloopig nog geen sprake. De bevolking had zich te veel gehecht aan de privileges, die de basis van het bestuur vormden. Tot 1795 bleef dit ondoelmatige discentralisee- rende bestuur bestaan. De vraag dringt zich bij ons op: „Waar handhaafde men dit ondoelmatige bestuur?" Uit politiek oogpunt was het jammer, uit cultureel oogpunt echter toe te juichen. Bij sterke centralisatie toch hadden we een sterk landsbestuur gekregen en dit zou een be dreiging van de vrijheid met zich hebben meegebracht. Als bewijs hiervoor geide, dat toen slechts even de centralisatie terrein begon te winnen een man als Oldebarne- velt werd onthoofd, Hugo de Groot ge vangen werd genomen en de Remonstran ten genoodzaakt werden uit te wijken. Spr. betwistte de bewering dat de Cal vinisten alleen Nederland van de Span jaarden zouden hebben bevrijd Hij geeft toe, dat ze er een groot aandeel in ge had hebben, maar ook de katholieken en anderen hebben het hunne er toe bijge dragen. Vooral de katholieken hebben zich dikwijls groote opofferingen moeten getroosten, omdat de strijd tegen het ka tholieke Spanje gevoerd werd. Na 1648 echter had men het regeeringssysteem kunnen wijzigen, doch de mensch die de macht in handen heeft, laat zich deze niet gaarne ontnemen Dit is een grief tegen onze voorouders. De katholieken overdrij ven het echter, het was hier voor de ka tholieken en joden, in vergelijking met het buitenland een dorado. Zoo werden in Frankrijk b.v. toentertijd de Protestanten veroordeeld tot de galeien, enkel en alleen omdat zij weigerden over te gaan. tot het -■'■inüeke geloof! Dat ons land altijd het land van de vrij heid is geweest, hebben we in groote mate te danken aan dit ongelukkige regeerings systeem! Veh 17951810 zien we hier een overdreven centraliseerend bestuur. Ten slotte worden in 1815 op het Weener- engres de 17 gewesten vereenigd onder bestuur van WOlem I tot het tegenwoor- d!ge kon'nkrijk der Nederlanden. Hier mede is snr. gekomen aan het einde van zpn eivnlëkr onderwerp- hij spreekt den venscb uit te hebben bijgedragen tot ver grooting der vaderlandsliefde, die volgens de statuten der N.J.V. moet worden aan gekweekt door uitbreiding der kennis van de vaderlandsche geschiedenis. Vervolgens behandelt spr. nog de taak van een N.J.V.'er. Het N.J.V. beoogt, het stelling nemen der jongeren tegen onder mijning van het gezag en den nationalen geest. Wanneer studenten bereid zijn hiertoe mede te werken, dan juicht spr. dit toe. Opkomen voor de vrijheid beteekent echter niet opkomen voor de bandeloos heid. Vrijheid is een kostelijk goed, ban deloosheid daarentegen een ondeugd en een groot kwaad. De groote vrijheid hier in Nederland wordt zeer dikwijls mis bruikt; een sprekend voorbeeld hiervan is, dat alleen in de drie steden Amsterdam, Rotterdam en den Haag per jaar voor ruim f. 300.000.aan gemeentegoederen wordt vernield! Eenige jaren hebben we gevaarlijk ge staan, omdat we te slap geregeerd werden. Het N.J.V. eischt een vrije natie door hand having van het gezag. Vervolgens maakt spr. een vergelijking tusschen het N.J.V. en de 3-October ver- eeniging. Laatstgenoemde vereeniging schaart op 3 October alle inwoners van Leiden, ongeacht politiek of godsdienst on der haar banier, het N.J.V. wil dit, doch met alle inwoners van Nederland. Oranje is voor ons volk steeds van on schatbare waarde geweest. We hopen, dat alle partijen dit eens zullen erkennen. Voor mij, aldus spr., is het een groot voor recht in dit historisch gebouw te mogen spreken over Oranje, dat zoo oneindig veel voor ons geofferd heeft. Tot slot stelt spr. de vraag: „Hoe moe ten we het gezag schragen?" Dit kunnen we bereiken door ordelijk gedrag en het tegengaan van bandeloosheid. Moge het vaderland hiervan de rijke vruchten dragen! Nadat de voorzitter prof. de Blécourt voor zijn met aandacht gevolgde lezing had bedankt, werd deze bijeenkomst ge sloten. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. Prof. Van Itallie over: Arsenicum als vergift. Prof. dl" L. van Itallie heeft gisteravond, na als voorzitter van het Instituut de nieuwe reeks voordrachten geopend te heb ben. een voordracht voor het Leidsch Criminologisch Instituut gehouden over Arsenicum als vergift. Er is misschien geen vergift, dat op zoo oude geschiedenis wijzen kan als arsenicum aldus spr. Ten tijde van Nero reeds in gebruik imen denke aan de giftmengster Locusta) heeft het ook in latere jaren in Italië veelvuldig als vergift dienst gedaan (Acqua Toffanai. Berucht is de regeering van Lodewijk XIV door het veelvuldig vergiftigen (o.a. door Madame de Brin- villiers) terwijl ook in de 18e en 19e eeuw vele vergiftigingen met arsenicum voor kwamen. Men denke aan de Leidsche gift mengster. die zeker 23 doodelijke vergifti gingen heeft gepleegd aan de voor eenige jaren in Hongarije voorgekomen opzette lijke arseenvergiftUingen die minstens 42 slachtoffers bei-vpn gemaakt. De aanwen ding van het arsenicum, waaronder hier het trioxyde (rattenkruid) wordt verstaan, als verdelgingsmiddel van muizen en rat ten en als schapenwaschmiddel werken de gemakkelijke verkrijgbaarheid ln de hand. Ook arssenhoudende kleurstoffen (Schee- le's en Schweinfurster groen) en insecten- bestrijdende middelen (b.v. loodarseniet) hebben zelfs hier te lande als vergiftigings middelen gediend. Prof..van Itallie besprak hierna waarom het arsenicum bij voor keur als dood aanbrengend middel werd gebruikt, alsmede de omstandigheden, die op een meer of minder prompte werk zaamheid van invloed zijn. Daaronder spelen de dosis en de frequentie der toe diening een groote rol Zij beoa'en ook of een acute, sub-acute dan wei chonische vergiftiging kan optreden, die elk voor zich een verschillend vergiftigingsbeeld te voorschijn roepen dat al of niet den dood ten gevolge heeft Tegelijk met het ver loop der vergiftiging behandelde spr. de mogelijkheden van intoxicatie niet uit gaande van het =oiisverteringsorgaan. Is de acute vergiftigin» gedurende het leven der slachtoffers gekenmerkt door ver schijnselen die aan bet optreden van cholera doen denken ook de veranderin gen. die na den dood in maag en darm kunnen worden waargenomen geven een aanduiding oo de mogelijkheid eener arseenvergiftiging. Het laatste woord moet hier door het chemisch onderzoek worden gesproken. Tot 1836 beschikte men niet over een afdoende wijze van onderzoek. In dat jaar stelde James Marsh het nog naar hem genoemde toestel samen, dat de mogelijkheid ooent nog zeer geringe hoe veelheden arsenicum met afdoende zeker heid aan te toonen en dat in de laatste 20 jaren zoo verflind is geworden dat de mogelijkheid bestaat om nog minder dan 1/1000 milligram arsenicum op te sporen. Een dergelijke kleine hoeveelheid heeft echter uit een criminalistisch oogpunt geen beteekenis. Groote voorzichtigheid is he boden om te voorkomen dat sporen arse nicum. die eventueel uit de gebruikte reagentia afkomstig zijn. in de te onder zoeken objecten komen en het oordeel ver troebelen. Zulks is wellicht, het geval ge weest in de beroemde rechtszaak Lafarge (1840) en in het proces Speicher. De laat ste. die aanvankelijk wezens vergiftiging van zijn echtgenoote ter dood veroordeeld werd. genade kreeg door omzetting van zijn straf in levenslange gevangenis ver kreeg tenslotte de vrijheid toen de moge lijkheid bleek dat de sporen arsenicum bij het onderzoek gevonden afkomstig konden zlin van onzuivere reagentia. Bo vendien heeft men reeds in 1839 de waar- schiinliikheid betoogd dat overal en met name ln het menschelijk lichaam arseni cum in kleine hoeveelheden voorkomt. In het laatste deel der vorige en in het be gin dezer eeuw is men zelfs van nbrmaal arsenicum (Gauthier Bertrand) gaan spreken een term die tot verwarring aan leiding kan geven. Waar toch Fransche onderzoekers daaronder verstaan een noodzakelijk bestanddeel van het organis me beschouwden and°ren (o.a. Bloemen dal. Van Itallie) het normaal ln het lichaam voorkomende arsenicum als een toevallig bestanddeel samenhangende met den aard van het voedsel en met het be roep. Prof. van Itallie lichtte dit met gra fieken en cijfermateriaal toe. De demon stratie van de opsporing van het arsenicum deed snr. gepaard gaan met een beschou wing over de feiten die toelaten uit te maken of men met een acute dan wel een chronische vergiftiging te doen heeft, onderscheidenlijk of het vergift eens of meermalen werd toegediend. Spr. lichtte dit toe met aan Nederlandsche rechts gedingen ontleende voorbeelden. Het on derzoek van haren nagels en huid is hier van groote beteekenis, zoo mede het door dr. Mees te Santpoort gevonden optreden van witte nagel-banden. CHR. HIST. UNIE. De eerste winterbijeenkomst. In gebouw „Rehoboth" hield bovenstaan de kiesvereeniging haar eerste winterbij eenkomst onder leiding van den heer V. Tynstra. Na de opening en enkele mededeelingen van huishoudelijken aard sprak de voor zitter een inleidend woord, waarbij de na tionale en internationale moeilijkheden kort werden besproken en toegelicht. Onze strijd, aldus de voorzitter, moet wezen een geestelijke strijd, waarbij elke gedachte aan geweld ons vreemd moet wezen. Trouw aan het beginsel is een eerste vereischte, dan zal verschil in inzicht geen beletsel zijn, om eendrachtig samen te werken. De heer Jac. Wilbrink, voorzitter der C.H. Raadsfractie, sprak daarna over „Ge meenteraadsverkiezing en wethoudersbe noemingen". Was er noodzaak, om uit de S.D.A.P. 2 wethouders te verkiezen? Deze vraag werd in den afgeloopen zomer in de plaatselijke pers en op andere wijze gesteld, en de vra gers lieten geen twijfel over, hoe het ant woord h. i. moest luiden. Ook in eigen kring waren er, die van de noodzaak niet over tuigd waren, maar gelukkig mocht gecon stateerd worden, dat er geen behoefte be stond, om de leiding een stok tusschen de beenen te steken. Er is een principieel verschil tusschen Gemeenteraad en Tweede Kamer tus schen wethouder en minister De Leidsche bevolking sprak zich voor 40°/o uit ten gun ste der S.D.A.P. Daarmede moet rekening gehouden worden. Alleen in het geval, dat de S.D.A.P. de andere leden van den Raad wilde binden aan een programma, zou af wijzing plicht zijn geweest. De gemeente raad heeft een regeerende taak, de wet houders bereiden slechts voor en voeren de besluiten uit, de beslissing blijft steeds in handen van den Raad, die de verant woordelijkheid draagt. Gelet op de getal sterkte der S.D.A.P. draagt de S.D.A.P. dus een groote verantwoordelijkheid, en eer lijkheid tegenover den polltieken tegen stander gebood, dat de S.D.A.P. ook verant woording moest dragen in het dagelijksche bestuur. 4 Jaar geleden werden de eischen der S.D.A.P. afgewezen, nu waar geen eischen gesteld werden en dus niet gespro ken kon worden van een ingrijpende wijzi ging in het gemeentebeleid, kon geen rede lijk argument meer aangevoerd worden tegen het verkiezen van 2 wethouders. Het eenige argument, dat nog zou kunnen gel den, was de idee van werkverruiming, met het oog op de fmancieele gevolgen. Ook van rechtsche zijde is steeds aan gedrongen op werkverruiming; bovendien is vast komen staan, dat ook thans het „financieel mogelijke" steeds in het oog moet worden gevat. Eenige gebondenheid aan de plannen der S.D.A P. is uitgesloten: alle zaken, die aan de orde gesteld, worden zullen door de CH Raadsfractie eerlijk en objectief worden bekeken, en alleen het gemeentebelang zal beslissen over het voor en tegen. BINNENLAND. Groote demonstratie der S.D.A.P. te Den Haag voor democratie en tegen fascisme. (2e Blad). De credietverleening voor de haringdrijf- netvisscherijonderhoud met den heer Mulder. (2e Blad). Luit.-gcneraal Duymaer van Twist wordt op 9 November 70 jaar; een huldiging wordt voorbereid. (Binnenland, 3e Blad). De zesde schaakpartij tusschen Euwe en Aljechin is remise geworden. (Sport, 3e BI.) Zeven wagons ontspoord bij Amsterdam; ernstige vertraging in het treinverkeer met het Gooi; geen persoonlijke ongelukken. (Gemengd, 3e Bladl. De misdadigers uit Oss voor de rechtbank (le Blad). BUITENLAND. Geen nieuws van het front. Laval's pogen mislukt. (3e en le Blad). De mijnstaking in Zuid-Wales. (Buiten land, 2e Blad De Japansch-Chineesche verhoudingen. (Buitenland, 2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. Een gemakkelijke taak wacht dit college niet, vooral de wethouder van Financiën zal het zwaar hebben. Gekomen uit een fractie, die voorheen maar al te gemakke lijk dacht over financieele mogelijkheden, zal hij thans moeten komen met een slui tende begrooting. terwijl de ontvangsten nog steeds terug loopen. Hoewel iedere fractie vrij is in de keuze van haar personen, die zij wil stellen voor de wethoudersfunctie was het rechts toch niet geheel onverschillig welke personen, de S.D.A.P. aanwees. Waar twee van haar meest bezadigde leden werden aangewezen kon ook dit geen struikelblok vormen. Is er nu principieel achteruitgang? Niet vergeten mag worden, dat ook in de vorige 4 jaren beslissingen werden genomen, in. verband met de Zondagsrust, die de C.H. ernstig betreurden. Verwacht mag worden dat dit college rekening houdt met de wenschen, die leven onder de Prot. Chris tenen. Dit ooilege moet thans een kans gegeven worden om het schip in veilige haven te leiden en zorg te dragen dat Leiden haar zelfstandige positie kan handhaven. Het spreekt vanzelf, dat na de behande ling van zulk een belangrijk onderwerp, er bij leden behoefte bestond öf instemming te betuigen met den gang van zaken, öf bezwaren naar voren te brengen. Gecon stateerd kon worden, dat er in het alge meen vertrouwen werd uitgesproken in het beleid van de fractie. De reglementswijziging, die oo de agenda stond, werd niet geheel afgewerkt. Het was half elf toen de heer Wilbrink met dankgebed sloot. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Geneeskunde: mej. Th. v. Bockel (Leiden); mej. E. C. van Dijk (Rotterdam) en de heeren L. L. Kreling (Boskoop); A. v. d. Valk (Den Haag); H. Matzinger (Vlissin- gen); J. H. F. du Pon (Leiden); J. F. An kersmit (Den Haag) en F. Steiner (Rotter dam) voor het doctoraal examen Rechts geleerdheid: mej. N. Götz (Den Haag) en de heeren Th. de Haas (Den Haag) en H. E. R. Rhodius (Heemstede). HENRIETTE DAVIDS EN JOHAN KAART IN „TRIANON". Te beginnen met morgen zal de Henriëtte Davids Revue N.V. Dir. Max van Duren, in het Trianon Theater eenige voorstellingen komen geven van de groote lachrevue „Lachen is Troef" van Rido, waarin Henriëtte Davids en Johan Kaart Jr., in de gelegenheid worden gesteld hun komischetalenten te toonen en het pu bliek te doen schaterlachen. Te Amsterdam werd deze revue in het Centraal Theater meer dan 100 maal voor stampvolle zalen gegeven; vele onzer lezers hebben door de Radio-uitzending van een gedeelte der revue het lachsucces en den grooten bijval reeds kunnen constateeren. Maar ook de overige medewerkenden dragen het hunne bij tot het succes. Wij noemen o.a. Berry Kievits, Jeanne Laforce, Matthieu van Eysden, Henk Speyer enz. enz. Ook de dans neemt in deze revue een belangrijke plaats in door het optreden van het bekende Muriloffgezelschap. Alle factoren voor een vroolijken, genoeglijken avond zijn dus deze week in het Trianon- theater aanwezig!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1