ALS 'T WINTER WORDT CORRESPONDENTIE. Ziezoo, nu heb ik weer allerlei van de jeugd in voorraad. Nu zal ik alles eens na lezen en kijken wat er geschikt is om ge plaatst te worden. Heusch alles, wat Ik kan gebruiken, krijgt eene beurt, maar natuur lijk niet alles al in de eerste of tweede week; dat kan niet, dus wacht maar ge duldig af. Voorloopig heb ik nu weer ge noeg raadsels. Vriendelijk dank voor al het toegezon dene. Viertal van Vliet, dat vind ik Juist zoo heel aardig dat jullie altijd om beurten er iets bij schrijft, nu was het Marietje de jongste van de vier. Worden de pantoffel tjes mooi die je nu breit. Rietje v. d. Berg, er heeft eens een Suze v .d. Berg meegedaan, ik dacht dat die het was. Zoo is dit een zusje van 5 jaar, ik vind heel lief van je zusje dat zij danste van plezier, toen ze hoorde dat ik weer zooveel beter was, zoodat ik kan schrijven. Wim Keyzer, zoo, heb je zoo'n mooi echt jongensboek gekregen, Piet Lagas mag het zeker ook wel eens van je lezen. Marie en Jan Brokaar, jullie hebt van alles gestuurd, ik beloof dat ik alles wat goed is ervan zal plaatsen bij gelegenheid. Jaap en Wim Kruit, wie van de twee heeft de waterpokken, is het Jaap? nu van harte beterschap hoor. Carolientje Verbiest, ik zal later al je raadsels lezen en kijken of ze geschikt zijn en er nog niet hebben ingestaan. Jan de Graaf, waar is Grietje, ik miste haar brief, is ze ziek? Dat raadsel, dat je stuurt heeft er al ingestaan. Dorus en Kees de Geus, heel aardig hoor dat jullie zelf moeite hebt gedaan om wat in elkaar te zetten, ik hoop het te kunnen gebruiken. Truus van Eyk, kijk maar naar het be gin der correspondentie, ik kan heusch niet dadelijk inzenden wat je mij stuurt. Antje Kloeke, ben Je zoo blij, dat ik weer voor de raadsels en de correspondentie zorg. Wat bedoel je met die teekening van ruitjes en cijfers, is dat een raadsel? Nettie v Biemen en Anne Zitman, nu was je brief mooi op tijd, verleden week hadden jullie je brief veel te laat verzon den. Hebben jullie prettige verjaarfeesten gevierd? Lies Schenkeveld, het is niets erg als je eens niet schrijft, doe het maar als je er zin in hebt. Een half uur fietsen is niets als het goed weer is, maar wel als het hard regent, dan kan je in een half uur door en door nat worden. Ali Varkevlsser, prettig dat je je prijs zoo heel mooi vindt, ja aan alle plaatjes kan je al dadelijk zien, hoe en wat het zijn zal. Zoo, wordt de kleine zus al zoo flink, en is Keesje zoo'n grappemaker. Piet van Egrnond, verleden week schreef je dat het Schuttersveld wel een zwembad leek, nu zóó heel erg zal het toch niet ge weest zijn, de menschen liepen toch zeker ook niet in badcostuum, is het wel? Geluk kig dat je in geen maanden ziek bent ge weest. In antwoord op je 2en brief zeg ik r dat ik heerlijk vind voor je dat je zulke goede cijfers hebt op je rapport. Aafje van Haalem, lees maar het begin der correspondentie. Ik kan heusch niet dadelijk plaatsen wat mij wordt toegezon den Geertruy en Emma de Groot, zeker, mo gen jullie mij Tante noemen dat doet iedereen. Bep Rosier, ja zeker herinner ik mij dat je een poosje hebt meegedaan, je bent nu weer van harte welkom en mag mij gerust weer Tante noemen. Aardig postpapier heb je. Enkele van die raadsels hebben er al ingestaan. Vier zusjes Hartevelt, ja het pakket brie ven was toen zeker al verzonden en werd jullie brief mij pas veel later opgezonden met nog andere brieven. Jannle van Biezen, zoo, heb je je boek in 2'/i dag uitgelezen, nu dat is beter dan heel vlug achter elkaar in 1 dag daar hoor ik ook wel eens over dat kinderen dat doen. Leni en Greetje Groenevelt, o neen ik kan en mag nog volstrekt niet den gehee- len dag op zijn, 's morgens 3 uur en 's avonds 2'/i uur. Rieka Uljee, wel gefeliciteerd met je 'k Moest met m'n vier kind'ren Noodig naar de stad: Alles was te klein, o! Wat een strop was dat! Groeien als ze deden In het laatst half jaar! D'oude winterspullen Stonden toch zoo raar! 't Jasje van beer Teddy Werd hem veel te nauw! Anneke en Claartje Leden stellig kou In hun korte jurken. 't Is in ons klimaat Vreeslijk guur, hoor! 's winters. Als het vriezen gaat! (Nadruk verboden). verjaardag. Dat zal een vroolijke feestdag worden als er vriendinnen op visite mogen komen. Weet je al van te voren al die ca- deaux, die je krijgt. Hennie de l'Ecluse, ik houd heel veel van lezen, zeker, maar in bed liggende is veel lezen wel vermoeiend. Ja Maandags en Dinsdags heb ik veel te lezen van mijn raadseljeugd en dan daarop te antwoor den. Pletertje en Saartje Lagendijk, neen, dat hadden jullie mij nog niet geschreven, waar je in de zomervacantie was geweest, maar nu weet ik het dan toch. Cornelis J. Arbouw, de raadsels die ge schikt zijn, zal ik eens plaatsen. Lientje Lefeber, ja als er 23 vogeltjes aan het zingen en kwinkeleeren en tjilpen zijn dat zal wel lijken of je in een bosch met vogels bent. Je naam stond alleen op het couvert, zal je die ook altijd onder je brief zetten. Trijntje Durieux, je hoeft heusch niet iedere week een langen brief te schrijven, enkele regels is ook al goed. Anecdotes mag ook wel. Tieleman v. d. Linden, de raadsels die goed zijn, krijgen een beurt. All Varkevisser (Oegstgeest), zoo zal ik je voortaan noemen om geen verwarring te krijgen met je naamgenoot. Je mag mij Tante noemen. 't Leuk matrozen-pakje Van hun broertje Piet Past' ook niet, Je weet, zeg, Heusch niet, wat je ziet! Beer en mijn drie poppen Nam ik daarom mee, 't Jonge volk zei: Moeder, Dat 's een goed idéé! 'k Kocht hun nieuwe kleeren In een magazijn. Waar je heel veel keus hebt, Alles is zoo fijn! En nu gaan we wand'len Zondag. Wat een feest! Zóó mooi zijn mijn kleuters Toch nog nooit geweest! OARLA HOOG. Dientje Olivier, ja gerust hoor, word maar een trouw raadselnichtje van mij. Mientje Stikvoort, je hebt al een tijd tot de getrouwen behoord, en als je nu voor taan weer geregeld wilt inzenden, dan ga je er weer toe behooren. De meeste van die raadsels hebben er al eens ingestaan. Toos en Bep Bouter, veel van die raadsels hebben er al ingestaan. Worden de trui en het rokje mooi? aardig hè Toos om je kleeren zelf te leeren maken, je hebt er zeker wel plezier in. Annie Boekestein, wat een aardige photo zoo uitgeknipt. Ik begrijp dat je het toen druk had toen je moest werken om eene klasse over te slaan. Is je moeder nu weer hersteld? Je hebt dus de heele vacantie in Amersfoort gelogeerd. Veel van wat je stuurt, heb ik al vroeger ontvangen en ge plaatst. Dus kinderen lief, nu heb ik weer voor raad raadsels en anecdotes om uit te zoe ken, dus nu weer een poosje wachten, tot dat ik er weer om vraag. Allen hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN, Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14