LEGKAART. DE ELECTRICITEIT. J50EDE OPLOSSINGEN^ ANEKDOTEN. OPLOSSINGEN. I I - 'I Jan Blok te Oegstgeest, oud 14 jaar, 6chrijft ons: Er zijn vele Jongens van 1016 Jaar, die Zich erg interesseeren voor de electriciteit en haar bijkomstigheden. Vele jongens meenen, dat dit maar speelgoed is. Zij weten wel, hoe zij hier mee om moeten gaan. Dit denken rij althans, doch de elec triciteit is een lichaam, waarvan zelfs de knapste professoren maar een klein ge deelte weten. Dit zien onze jonge knut selaars over 't hoofd De electriciteit eischt 4 dingen: le. voor zichtigheid; 2e. nauwkeurigheid; 3e. met verstand te werk gaa; 4e. u alleen met dingen bezighouden, waarvan ge weet hoe het werkt, wat ervan kan komen en weet Jioe men het behandelen moet. Werk alléén met zwakstroom! Het is niet voor niets, dat men de jeugd teikens aanmaningen geeft, die op het bo venstaande betrekking hebben. Vele jongens zullen hiervoor de neus op trekken en denken: „Wat kan men nu rnet zwakstroom beginnen!" Deze jongens waarvan er zoovelen zijn, weten niet wat electriciteit voor den mensch is en voor den mensch beteekent Het hoeft niet bepaald sterkstroom te zijn, waarvan rnen eenige voorwerpen wil knutselen, met zwakstroom gaat het evengoed, voor de jongens misschien wel beter, daar men gerust een stroom van 120 volt door het lichaam kan laten loopen als men aan 't knutselen is, zonder ervan nadeelen te krijgen. Wat kan men wel door zwakstroom verkrijgen: le. een lichtleiding aanleggen: 2e een bel aanleggen; 3e een seintoestel aanleggen en nog vele andere aardige voorwerpen. Met behulp van een batterij kan men heel wat maken zonder dat het gevaarlijk is. Doch onthoudt: weest voor zichtig, nauwkeurig, werkt met verstand en werk uitsluitend met zwakstroom. Deze legkaart stelt voor: Schooltje spelen. De vorige week brieven met goede op lossingen te laat ontvangen van: Eie, Prijna, Jannie en Gootje Harteveld, Ali Varkevisser, Piet van Egmond, Nettie van Blemen, Anne Zitman. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nettie van Biemen, Anne Zitman, Lien van der Meer, Jo Wassenaar, Eempier Wassenaar, Antje Kloeke, Truus van Eyk, Cornelis Smit, Kootje van Vliet, Ali Var kevisser, Lies Schenkeveld, Dorus de Geus, Kees de Geus, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Adriaan Pison, Leendert W. Jongeleen. Een brief op wit papier in een geel couvert, zonder naam, hij of zij zendt 2 nieuwe raadsels, van wie is die brief? Piet van Egmond, Aafje van Haalem, Annie Boekestein, Gerda Spiecker, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Lena Slerag, Maartje Sierag. Emma de Groot, Geertruy de Groot, Marie Brokaar, Jan Brokaar, Cisca van Gij zen, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven. Jaap Kruit, Wim Krult, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Corrie Kret, Hans Kret, Bram Bavelaar, Adrie Bavelaar, Carolientje Verbiest, Jan de Graaf, Lenl Groeneveld, Greetje Groene- veld, Jannie van Biezen, Rieka Uljee, Hennie de l'Ecluse, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Jan van Hoven, Piet van Hoven, Leendert Sybrands, Cornelis J. Arbouw, Lientje Lefeber, Nellie Mark, Wim Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Trijntje Durieux, Tieleman van der Lin den, Nellie van Reenen, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Mientje Stikvoort, Rie van den Berg, Jan van Beek, Dientje Olivier, All Varkeisser (Oegstgeest). Een brief op wit papier in een wit couvert, zonder (Nadruk verboden). Ingezonden door Piet v. Egmond. Rechter, vriendelijk welwillend tot dea beklaagde: „Je zegt, dat Je iets als vrees voelde, toen je de portefeuille wegnam." 1 Beklaagde: „Ja Edelachtbare ik vreesde, dat er niet veel in zou ritten." Ingezonden door Hendrika van Egmond Moeder: „Toe Kareltje, houd jij die natte handdoek eens bij de kachel, tot hij droos is." Kareltje na een poos: „Moeder de hand doek begint al mooi bruin te worden, zo« hij nu droog rijn?" OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT 1 HET VORIGE NUMMER. 1. Staart, taart. 2. Verjaardag. 3. Klok kolk. 4. Hij die van een tafel valt want die ligt eerder op den grond. (Men zou er bij kunnen zeggen: men behoeft nog gees been te breken als men van een tafel valt), 5. Een handschoen. 6. Lam la lak. 7. Beter een vogel in de hand dan tien in de lucht. naam, hij of zij stuurt nieuwe raadsels en anecdote. Van wie is die brief, het lijkt mij het schrift van Hanny van der Hoek is dat zoo? Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootjf Hartevelt, Bep Rosier, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12