Méèi De bouw van een tweede Statendam rThijs IJs verovert het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 October 1935 RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. BURG. STAND VAN LEIDEN De vakbonden verleenen mede werkingdoor 24 pet. loonsverlaging Het schip moet in April 1938 opgeleverd worden. In aansluiting op onze mededeelingen van gisteren betrelfende den bouw van een tweede Statendam ln ons land wordt gemeld dat door de regeering aan de Holland-Amerlka-Lljn een credlet wordt verleend tot ten hoogste het bedrag van de door H. A. L. te betalen bouwsom, ver minderd met een som van f. 800.000. voor welk bedrag door Commissarissen ln dit credlet wordt deelgenomen. Over de besprekingen deelt de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond het volgende mede: Aan het einde van de vorige week wer den de besturen van den Algemeenen Ne- derlandschen Metaalbewerkersbond. den Nederlandsohen R.K. Metaalbewerkers bond, en den Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland voor de vraag gesteld, eerst door den Minister van Arbeid, prof. Gelissen en daarna door de directie van de vijf groote ondernemingen: de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij Wilton- Feycnoord, P. Smits Jr. te Rotterdam, Werkspoor te Amsterdam en de Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen of er onzerzijds medewerking verleend kon worden om den bouw van de tweede Sta tendam in ons land te houden. Voor de vertegenwoordigers van onze bonden was de vraag of wij aan de arbei ders medewerking zouden verleenen. vrij gemakkelijk in bevestigenden zin te be- antwoordn. Door onzen bond en de Vak-centrale was reeds van alles gedaan om te voor komen, dat, om welke overwegingen ook, dit belangrijke werk ons zou ontglippen. WIJ konden er echter niet in toestem men, dat opnieuw loonsverlaging zou moeten worden aanvaard. Zaterdagavond moest in deze een beslis sing genomen worden en waren onze besturen door de vijf hierboven genoemde groote werkgevers uitgenoodigd om te vernemen op welke wijze het mogelijk zou zijn tot een oplossing te komen en dit schip hier te houden. De werkgevers waren, na alles wat zij zich ln deze al aan offers hadden moeten getroosten, aan het einde van hun kunnen en terwille van eigen bestaan zou den zij, hoe moeilijk het ook zou vallen, van dit werk moeten afzien als onzerzijds geen medewerking kon worden verleend. Ook de regeering en de reederlj hadden thans alles gedaan wat mogelijk was en er bleef nog een bedrag van f. 750.000 te overbruggen. De werkgevers moesten Maandagmorgen beslissen en hebben zich verplicht een deel van dit bedrag voor hun rekening te nemen, mits onze besturen bereid waren hun medewerking te ver leenen om een bedrag, groot f. 300.000 bij een te doen brengen door korting op de loonen. Daartoe waren verschillende wegen mo gelijk, n.l. loonsverlaging of wel. verlaging alleen voor hen, die aan het schip zouden werken, als het toepassen van een omslag of inhouding tot het benoodigde bedrag bijeen is. Maandag hebben de samenwerkende besturen, na alles wat met deze aange legenheid in verband staat, nog eens overwogen te hebben, besloten hun mede werking toe te zeggen en voor de leden te verdedigen, dat dit bedrag van drie ton bijeen gebracht moet worden door inhou ding op de loonen van allen, die werk zaam zijn in genoemde vijf ondernemin gen. ongeacht of zij al dan niet aan dit schip werken. Dit zal dan moeten geschieden door in houding van 2>/= pCt. van het loon. dat Iedere week wordt ontvangen en dit zal moeten duren tot genoemd bedrag bij een is. Voor overleg met de leden of personee- len is ons daarbij geen gelegenheid meer gegeven en onze besturen stonden daarbij voor de belangrijke beslissing in deze de verantwoordelijkheid op zich te moeten nemen. Wanneer zij Medewerking afwe zen, zouden zij de ldWste kans om dit schip in ons land te doen bouwen, ver spelen. Waar wij omtrent dit laatste van Z.Exe. minister Gelissen, zoowel als van de vijf betrokken ondernemingen de stellige ver zekering hadden gekregen, hebben onze besturen de knoop in deze doorgehakt en hun medewerking toegezegd. Hoe het nieuwe schip heeten zal is nog niet bekend. Men spreekt van „Prinsen- dam" of „Nieuw-Amsterdam". Het zal het eerste transatlantische mail schip zijn, dat geheel in ons land ver vaardigd zal worden, want hoewel de ma chine-installatie en de passagiers-inrich ting van de „Statendam", de deelen dus waar het op aankomt, geheel in Neder land gebouwd zijn, zoo is de scheepsromp van een Engelsche werf, jegens wie de HollandAmerikalijn nog verplichtingen had, voortspruitende uit vroegere relaties. Als aanneemster van den bouw van het nieuwe schip treedt, volgens het „Hbd.", op de Rotterdamsche Droogdok Mij., op wier werf het schio op stapel wordt gezet. In principe ls er dus geen verschil in de uitvoering met die van andere scheeps- bouwopdrachten, waar één werf als aan neemster optreedt, die verschillende dee len van de uitrusting aan onder-aanne mers overdraagt. Wel zal er in dit geval, waar het de uitvoering betreft van een groot object, een nauwkeurig omschreven contract worden opgesteld, waarin de ver antwoordelijkheid van ieder der deel nemende werven wordt geregeld en vast gesteld. Hier volgen nog eenige bijzonderheden omtrent het schip Het krijgt een lengte van 229 M„ een breedte van 26,82 M. Het wordt van tien dekken voorzien. De waterverplaatsing zal 33.250 bruto registerton bedragen. De snelheid wordt 20'/i a 21 mijl bij een maximaal vermogen van 34.000 as-paar- dekracht. Het mailschip, dat uitgerust wordt met een turbine-installatie voor de voortstuwing, zal twee schroeven krijgen. Omtrent de uitrusting der passagiers- verblijven kunnen we nog mededeelen, dat alle eerste klasse hutten en ook een deel der hutten uit de toeristenklasse van badkamers zullen worden voorzien. Ver der kunnen een deel der eerste en der toeristenklasse en ook een deel der derde klasse verwisseld worden, waardoor er bij plaatsgebrek in een der klassen' de andere ruimte gemaakt kan worden. Dat is hier mogelijk geworden door de derde klasse achter in het schip te plaatsen. Het zal een groot aantal brandschotten krijgen in het belang van de veiligheid tegen brandgevaar. Een nieuwigheid is, dat de eetsalons zich niet meer zullen uitstrekken van boord tot boord, maar ingebouwd zullen worden met hutten ter weerszijden. Hierdoor komt heel veel ruimte beschikbaar voor buitenhutten, die door de passagiers altijd geprefereerd worden. Mechanische ventilatie en lucht- verversching zullen voor de eetsalons worden toegepast. Evenals voor het the ater. dat het schip zal krijgen. Verder komt er o.a. een promenadedek met een café en een waranda, die heelemaal af gesloten zullen worden van de passa giersruimten en vanwaar men een wijd uitzicht zal genieten over zee en op het sportdek, welk laatste zeer ruim zal wor den aangelegd. Een lift. zal de passagier naar het bovenste, geheel open, dek bren gen, waar de sport beoefend wordt en waar zonnebaden genomen kunnen wor den. Dertienhonderd passagiers zal het nieuwe schip kunnen vervoeren, van wie ruim vijfhonderd in de eerste, ruim vijf honderd in de toeristenklasse en een kleine driehonderd in de derde klasse. Het schip moet opgeleverd worden in April 1938. 3. Thijs ging aldus bij Rolleboon naar binnen en dadelijk dacht hij: „O hé wat moet ik nu beginnen!" Van 't uiterlijk en van de grootte van den reus was hij zóó zeer geschrokken, dat hij- bijna maar direct weer was vertrokken; doch weldra was hij al niet langer bang, want, al was die Rolleboon dan lang, hij had een vriendelijk gelaat. ■Ie ziet hier dus, hoe kleine Thijs nu bij hem staat; hij stelt zich voor, en zegt: „U heeft wel eens een booswicht te vervolgen naar lk hoor. Ik kom nu hier, om mij een poosje ln uw dienst te stellen; wie lk wel ber. cn wat 'k op dit gebied al eerder deeo, hoord' U misschien al vertellen lk ben Thijs IJs, zcoals U west." „Ja, ja", zoo sprak de berggeest toen; ,,'t ls prettig dat je komt; la kan Iets voor mij doen". DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. HET VOORTGEZETTE GETUIGEN VERHOOR. (Vervolg van gisteren). Na de pauze ls het de schrlftdeskundlge Dr. L. Schrijver, die zijn rapport komt toelichten. Hij heeft een onderzoek ingesteld naar de vervalsching o.a. van obligatie 4039; de drie ls veranderd in een acht en met schrijfletters is er boven geschreven „vier duizend negen tachtig"; het woordje „en" is weggelaten. Het is sterk onderbroken schrift en met stelligheid komt deskundige tot de conclusie, dat deze vervalsching is gepleegd door den ex-directeur en niet door den commissaris, wiens schrift ge heel andere eigenschappen vertoont. Verd. P. ontkent met klem de obligaties met chloor te hebben behandeld en te hebben gebleekt; de ex-directeur ontkent dit eveneens. Mr. Stokvis (tot verd. M.)Beschuldigt U pertinent Uw medeverdachte, dat hij het gedaan heeft?" Verd.: „Neen; lk weet niet wie het deed". De ex-directeur geeft toe, dat hij na dat hem de aanvragebriefjes waren ge toond bevel tot uitbetaling heeft ge geven. Pres.: „Zonder na te kijken of het stuk ken betrof, die reeds eerder waren uit betaald?" Verd.: „Neen, er werd maar uitbetaald". De ex-commissaris, die naar aanleiding van de deskundigen-verklaringen aan een uitvoerig verhoor wordt onderworpen, geeft toe, dat hij verstand van scheikunde heeft. Pres.: „Waarom schreef U de briefjes, waarin om uitbetaling werd gevraagd"? Verd. P,De directeur gaf me een briefje met nummers op en zei dan: „schrijf nog eens een briefje met deze nummers". „Maar U wist dan toch, dat er geknoeid werd. dat M. dat geld zelf in z'n zak stak". Verd. heeft er een andere verklaring voor. „Ik dacht, dat hij het tijdelijk van het Paleis leende, ik dacht dat alles in orde was". Maar de directeur onttrok toch gelden aan de kas „Dat zal wel eens meer gebeuren" meent verd. „Waarom schreef de directeur zelf niet?" Verd. weet daar geen antwoord op. „Dus in samenwerking tusschen U en den directeur werd er geld uit de kas ge haald". „Welke reden had U om den directeur te helpen; wat hebt U er voor gekregen?" .Niets meer dan die f. 3200 van de Win- nipeg-obligatiën." President: „En waarom hebt U in de instructie zoo gelogen, de zaak was toen al reddeloos". „Dat waren allemaal zenuwen", verklaart verdachte. „Hebt U er nooit met de andere com missarissen over .gesproken?" Verdachte: „Ik agfrtte ze competent genoeg om zelf de zaiggn goed na te gaan". „Maar juist door Uw briefjes werden de commissarissen bewogen toestemming tot uitbetaling te geven. Er kon toch alleen Worden uitbetaald op de handteekening van Mrs. Kan en Polenaar. U bedroog de commissarissen". Verdachte haalt zijn schouders op. President: „Wat deed U eigenlijk als commissaris?" Verdachte: „Niets, absoluut niets". Nadat de ex-directeur nogmaals herhaald heeft, dat hijte goeder trouw heeft uit betaald, wordt de zitting geschorst tot morgen. o VERVOLGING WEGENS OPRUIING. De rechtbank te Almelo heeft gisteren mevr. mr. Stien de Ruyterde Zeeuw uit Rotterdam veroordeeld tot f. 75 boete of één maand hechtenis, wegens het plegen van opruiing tegen het wettig gezag, het geen zij gedaan zou hebben in een ver gadering van de Revolutionnair-Socialis- •tische Arbeiders-Partij te Almelo. De elsch luidde één maand voorwaarde lijke hechtenis, benevens f. 75 boete. RECLAME. 2004 Uitgesproken: E. M. Könlg, echtgenoote van F. M. J. Proot, handeldrijvende onder den naam Leidsche Tegelhandel, te Lei den, Boertiaavestraat 15. R.c. mr. J. H. van Laer, cur, mr. F N. van der Tas, te Leiden. D. Trossel, openbare koopvrouw te Lei den, Rapenburg 1. R.c. mr. A. J. Paulus. Cur. mr. C. Kruijsse te Leiden. GEBOREN. Hendrika Bernarda, D. van H. v. 'tHag en E. N. M. Uittenbosch Geertruida, D. van H H. Vlasveld en D. G. v. Helden Frederik Hendrik, Z. van F. H. Nieuwen- huizen Segaar en C G. R. Uljee Carel, Z. van F. Aarts en H. v. Zutphen Geer truida Wijnanda Theodora, D. van J. C. Wijnen en W. M v. Dijk Franciscus Maria, Z. van C. v. d. Werf en M. Riet veld Maria Theresia. D. van P. C. Heemskerk en M. J. C. Berbe Gerardus, Z. van K. Opstal en G. Lammerse Wil- helmina Philiopina. D. van C. Balk en W. v. d. Berg Katharina Johanna D. van L. M. Ccopens en K. B. Teering Maria, D. van W. Tamerus en A. Bl; lev r (ma, P "an H. v. Dusschoten e C. W. Admiraa' Adrianus, Z. van P. v. E' j. en M. Dorsman Cornelip Sofia, D. van A Oosterveer en C, H. Ede laar Jolia'n Jacob, Z. van J. Verdoes en H. M. E. F. Dorrius Cornelia, D. van W. v. d. Oever en N. v. d. Plas Arend Gerrit, Z. van G. Holland en H. H, Weltzer. Leonardus Hendrikus Gijsbertus, Z. van L. Borst en C. Zevenhoven Johanna Bernardlna Maria, D. van C. J. v. Leeu wen en A. M. Laken. GEHUWD. S. T. Goslinga jm. en H. Elsener jd. A. H. Doornik Jm. en M. G. H. v. Eelen jd. J. H. L. Wennekers jm. en J. C. Ritman Jd. OVERLEDEN. J. BoonLeijten, Vr. 75 J. V. Stok- huijzen. M. 64 j. B. J. v. d. Meer, Zn, 4 mnd. W. VerhagenBonefaas, Vr. 65 j. H. Overvliet, M. 78 j. J G. v. Stadenv. d. Hert, Wede. 81 j. A. N. Rlebeek, M. 54 j. J. S. Tierolf, M. 64 j. B Verdoes, Wedn. 81 J. N. Tegelaar, M. 68 j. J. v. Klaverenv. d, Wilk, Wede. 83 j. GEVESTIGD J. R. Anema, Groenhovenstraat 12 N. A. v. Anrooij. Breestraat 73a A. B, Baan 3 Octoberstraat 26a J. A. Beerens, 11. verpleegster RUnsb.weg 10 T. H. H. Boeve. Rijnsb.weg 10 E. J. Bokma. tui- genknecht, Rijnsb.weg 93 J. G. de Bolster retoucheur, Vliet 38 D. Chau- dron en fam. chem. Analyst. Tesselschade- straat 42a C. Cohen Tervaart. Noord einde 14a P. A. Cramerus. Varken markt 8 A. L. Cremer. J. v. Goyenkade 6 H. C. Crol Witte singel 89 A. K. Toonder-Dik Warmonderweg 19 A. M. Doyer. Oegstgeesterlaan 7 G. C. Th. v. Dorp. Nw Rijn 30 C. C. v. Gessel Zoe- terw. singel 25 H. F. L. Haack. surn. D. B.. Terweepark 3 Jhr. K. D. J. v. Haeften Witte singel 87 C. v. d. Heuvel. Oude Rijn 27 T. Heljligers Oude singel 10 H. L. Horning. 11. verpleegster Rijnsb. weg 10 M. E. J. Hijmans. L. Raamsteeg 63 W. v. Iterson en fam.. ODpertelegr. K.M. P. J. Blokstraat 19 L. C. de Jong, onderwijzeres. Scheloenkade 41 J. C. de Jongh. Rapenburg 113 C. P. v. Katwlik, 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10 G. W. Klezebrink. 11. verpleegster Rijnsb.weg 10 H Kindermann en fam.. Merelstraat 3 M. Kloos. J. de Wittstr. 20 J. v. Kool bergen hulp i. d. huish.. Zuidsingel la C. Kuijper. Breestraat 177 P. R. M. de Kuijper. Varkenmarkt 8 E. M. J. Kuli- pers. Haarlemmerstr. 122a K. Loeb. ver- kooper. Breestraat 161 E. J. Lohmann, dienstbode. Nw Rijn 87a M. Loth, Ver pleegster Rijnsb.weg 10 M. A. Lutz. Noordeinde 50 E. C. R. G de Meurichlj, Nw Rijn 62 P. J. v. d. Meijden en fam., boekbinder. Leliestraat 22a H. J. S. Meljers. winkelbediende. Haarlemmerstr. 96100 H. W. de Monchy, Steenstr. 50 M. L. Mostert, verpleegster. Rijnsb.weg 10 G. Mulder dienstbode. Oude Rijn 27 E. H. Mühleisen Nachtegaallaan 15 J. Nagtegaal en fam., -bloemistknecht, Roodborststraat 35 F. Nathansohn, koopman. Witte singel 9 Th. A. M. A. ten Noever Bakker. J. v. Goyenkade 9 J. Noort. dienstbode. H. Morschweg 41 J. N. v Noort en fam. lakker. B. Ballot straat 55 A. H. v. Oeveren. kinderjuffr., Rijnsb.weg 10 Jhr. H. F. v. Panhuijs, Pieterskerkhof 26-28 H. J. G. Postel. Oude Vest 33a F. Rasner. Langebrug 14 P. D. v. Roijen. Raoenburg 112 W. H. A. M. v. Schaik en fam. ass. posterijen H. de Vriesstraat 17 E. Schledorn. Morschweg 14 A. H. D. Schouten. Lijs- sterstraat 29 J. J. Schulier. Rapenburg 66 JSlender, dienstbode, Cobetstraat 55 C. G. Taat. off. LdH Hooigracht 30a D. J. Verhage. 11 verpleegster. Rijnsb. weg 10 H Vies. Bilderdijkstr. 9 H. Voerhuis. Rijnsb.weg 10 D. Vogelenzang machinebankwerker. Maredijk 90a T. A. Wouters. Botermarkt 28 Wed. J. Hoekstein-Zondervan, de Genestetstr. 22. VERTROKKEN. J. A. A. v. d. Berg en fam.. 's Hertogen bosch. Koningsweg 91 Wed. C. H. L. je Grand-Blaser. Lyngby. Buddingevej 63 C. L. Bornhaupt. Wassenaar. Crocusstr. 38 E. v. d. Bosch. Eindhoven. Soph. v. Wustembergl 34 J. Bouwknegt en fam., N. O. Indië J. E. H. Bovenkerk, Am sterdam Krammerstr. 15 II H. Dietz en fam.. Katwijk. Sluisweg 9 F. Dongel- mans. Rotterdam. Oostplein 14 P. v. Duuren en fam.. Oegstgeest. H. Morsch weg 105 P. M. C. Emons. Den Haag, Chasséstr. 70 G. J. E. Engberts. Rotter dam, Bergweg 116 Jkvr. W. H. F. v. d. Feltz Vlaardingen. Schied.weg 16 H. Greve. Groningen. Parklaan 11a Wed. M. A. C. B Wouterlood-Grijpiijk. Heem stede. Meer en Boschlaan 39 W. A. Guldemond. Noordwijk. Voorstraat 116 H. Hagenaar. N. O. Indië G. J. Heroma, Amsterdam. Vosmaerstraat 1 Chr. C. Honsbeek en fam. Den Haag, All. Pier- sonlaan 115 J. Hoogenboom. Katwijk, Drie Plassenweg 26 J. Isobe. Japan H. F. Janssen, Cothen, Kerkweg 118 L. G. M. Jaquet. Rotterdam. Rochussenstr. 233a C. Th. Jongerheld, Oegstgeest, Julianalaan 6 P. A. Jonquière Den Haag Ieplaan 170 W. Koopstra. Hazers- woude Rijndijk A 48 J. Kuncz, Bever wijk. Tuinbouwschool J. v. Leeuwen, Amsterdam Lekstr. 186 II J. E. R. A. Mannaerts. Wageningen. Hoogstr. 60 J. M. G. Molendijk Bergen op Zoom. Wll- liamstraat 10 M. M. Muilwijk. Katwijk, Drie Plassenweg 26 C. Horz-Mulder, Oegstgeest. de Kempenaarstr. 81 G. W. Mtiller. Den Haag. Sweelinckstraat 198 G, J. M. Noordman, Beverwijk Tuinbouw school D Okma Oegstgeest. de Kem penaarstraat 90 4. P. Oostveen en fam., Oegstgeest W de Zwügerlaan 9 A. J. Ouweian Den Haag Luikschestr. 12 J. O uw "'"„rk. Wassenaar. Louisestiaat 17 P, A. Overduin. Zeist Slotlaan 55 S. Pie'-ci's St Anna Parochie Oostelnde 301 J W. Reintles en fam. Oegstveest Dui venvoordestraat 21 H. K. Roes«)ugh. Den Haag Stalpertstr. 29 H. A. C. R. Roe^singh Amsterdam Prinsengr 855 H. K W A. v. Rgcsnrr ^epidoorn Mare- r'aaweekazerne W J Rozler Rotter dam Oostclein 14 - J Rihnen Arnhem. Nic. Beetsstr. 1 - P.. M. v. Santen Den Haag Loosduinschewes 977a J. Seller, Oegstgeest, Emmalaan C. A. Spoelstra, VOOR DONDERDAG 17 OCTOBER. Hilversum I 1875 M. 8,00—9,15: KRO —10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00: NCRV 8,009,15 en 10,00: Gramofoonpl. 10,15: Morgendienst o.l.v. ds. C. J. Hoe kendijk 10,45: Gramofoonpl. 11,30 12,00Godsd. halfuur 12,15: Gram.pl. en orkestconcert 2,11: Handwerkcursus 3,00—3,45: Orgelspel R. Parker 4,00: Bijbellezing ds. L. J. v. Leeuwen m.m.v. bariton en orgel 5,00: Handenarbeid v. d. Jeugd 5,30: Cellorecital L. Werner. A. d. vleugel: mevr. H. Werner 6,30: Gram.pl. 7,00: Ned. Chr. Persbureau 7,15: Reportage 7,30: Journ. Weekover zicht door C. A. Crayé 8,00: Berichten 8,05: Ged. uitzending v. d. Gemeent. Begroetingsavond van Zendeling W. F. Schroder. M.m.v. sprekers, koor o.l.v. J. Zwart (organist) 9,05: NCRV-Orkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Om 10,00 Berichten) 10,45:—11.30: Gramofoonpl. Hilversum II. 301 M. AVRO-Uitzen- ding 8,00: Gramofoonpl. (Om 9,00: Het recept v. d. week door mevr. R. Lotgering- Hillebrand) 10,00: Morgenwijding 10,15: Declamatie Paul Huf 10,30: Ensemble Lismonde 12,00: Gram.pl. 12,15: Lyra-trio 1,00: Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte 1,45: Gram.pl, 2,00; Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte 3,00 3,45: Knipcursus 4,00: Voor zieken en ouden-van-dagen 4,30: Gram.pl. 4,45: Hoorspel v. d. kinderen 5,30: Grajn.pl. 5,45: AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk, m.m.v. Topy Glerum (zang) 6,30Sport- praatje H. Hollander 7,00: Radio-Volks zang o.l v. P. C. Poortman 7,30: Engel sche les Fred Fry 8,00: Berichten 8,10 Gram.pl. 8,15: Concertgebouw-orkest 0.1.v B. Walter, m.m.v. de Wiener Sanger - knaben en het A'damsch a capellakoor „Bel Canto o.l.v. A. Vrancken 9,15: Cau serie G. Czopp 9,25: Omroeporkest o.l.v. N Gerharz, de Cavelli's (accordeon), Julia de Gruyter en Rien van Noppen (voor dracht). Om ca. 10,45 Verslag schaakmatch EuweAljechin 11,00: Berichten 11,1012,00: Uit de „Stadtschankë, A'dam: Frankly's 16 Musical Stars. Droitwich. 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05: Causerie 11.25: Orgelspel H. Croudson 11.50: Voor de scholen 12.10: Het Rutland Square en New Victoria Orkest o. 1. v. N. Austin 1 20: Gram.pl. 2.20: Berichten 2,25: Voor de scholen 3.20: Vesper 4.10: Causerie 4.30: Gram.pl. 5.05: Orgel concert P. J. Mansfield 5.35: Lew Stone en zijn Band 6.20: Berichten 6.50: Orgelconcert C. H Trevor 7.15: Spaan- sche causerie 7.50: Berichten 8.20: „All Girls Together" variété-programma 9.20: .Dinner is served" hoorbericht 9.50: Berichten 10.20: Kerkdienst 10.40: BBC-Orkest o. I. v. CI. Raybould 11.3512.20: BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12 35' Kamermuziek o. 1. v. Doyen 5.05: Les femmes savantes", spel van Molière 8 20: Zang 9.05: Nat. Orkest o. 1. v. Inghelbrecht. het Rau- gelkoor en solisten 11.1012.35: Dans muziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20Con cert uit Rest. ..Wivex" 2.204.20: Con cert uit „Kilden" 7.20: „Messias", ora torium van Handel, m. m. v. solisten, koor en orkest o. v. N. Malko 9.50-11.50: Pooulair Concert. Keulen, 456 M 5.50: Orkestconcert 11.20: Uit München: Omroeoorkest o. 1. v. List 1.35: Gram.pl. 3.20: Piano duetten 4.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Evsoldt 7.30: „Hans Helling", opera van Marschner. Muzik, leiding: Buschkötter. Koorl.: Breuer 10.1511.20: Omroep kleinorkest o 1 Steiner. Rome. 421 M. 8,10: Nebucadnezar", opera van Verdi. Orkestl.: A. la Rosa Parodi. Koorl.: A. Consoli. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.205 Gram.pl. 12.50: Omroeporkest o. 1. v. Gason 1.502.20: Gram.pl 5.20: De clamatie en Gram.pl. 6.35 en 7.355 Gram.pl. 8.20: Svmphonieconcert o. L v. Fr. André 10 3011.20: Gram pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12 50: Salon orkest o. 1. v. Walpot 1.502.20: Gram.- olaten 5.35: Omroeporkest, o. 1. v. Dou- liez 6.20: Gram pl. 7.00: Omroep orkest o. 1. v Douliez 7.30: Gram.pl. 8.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot 10.305 ReDortape 10.4511.20: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7.305 Dansmuziek uit Hamburg 8.20: „Ver- wehte Spuiensnel van H. Rothe 9.20: Berichten 9 50: K. Ristenpart's Kamerorkest 10.05: Weerbericht 10.20 11.20: Concert uit München o. 1. v. H. A. Winter. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 17 Oct. lste programma: Hilversum 1875 M. van 8—24 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van 824 uur. 3e programma: 8.00: Deutschls. 9.20: Keulen 11.05: London Reg 12.05:i Parijs Radio 13.20: Brussel VI. 14.205 Kalundborg 15.20: Deutschl.s. 16.20: Keulen 17.50: Brussel Fr. 19.305 Keulen 21.30: Weenen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 11.50: Kalundborg 12.10: Droitwich14.20: London Reg 15.20: Droitwich 16.10: London Reg. 17.35; Droitwich 18.20: Diversen 18.50 London Reg. 19.30: Sportpraatje door den heer J, G. A. Janssen (Journalist) 20.00: London Reg. 20.20: Droitwich 21.20: London Reg. 22.20: Droitwich 22.40: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. Zandvoort v. Speijkstraat 7b A, M. Tönuies Wassenaar. Langstr. 51 Wed. J. W. Exalto-Valkhoff Zaandam. Kegel baanstraat 3-D. Veldkamp Rotterdam, Hondlusstraat 27a - C. P. Vlieland. Zuid- Afrika J. A. P v. d. Voort. Rotterdam, Oosto'ein 14 M. H. S. Wansink Den Haag Amst. Veerkade 2 J H. Wessel- maa Leidenoro •fonmasstr. 12 H. W J Den Haa» Perenstraat 165 P. J. v. d. Zanden Haarlem Rustenburgerlaan 1 J Zuring. Voorschoten. Leidsche- weg 179 I. ft—ft

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7