JLEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 16 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. SPORT. MARKT AJvertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 772. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Nea Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 773.4 te Nancy. Laagste stand 739.8 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 17 Oct. Zwakke tot matige, Westelijke tot Zuid- Westelijke wind. Zwaar bewolkt met Zui delijke opklaring. Weinig ol geen regen; aanvankelijk iets kouder. buitenlandsch weerbericht. r, h. Kom Ned Meteorol Inst te De Bildt. Medegenomen is 211.64 k.g. briefpost, 6,150 K.G. pakketpost en 73 k.g. vracht. Het hooggedrukgebied houdt stand en krijgt in het Westen nog versterking, ter wijl eerst nu op den Oceaan een depressie nadert. De vorige is naar IJsland en de Noorsche Kust getrokken. In Scandinavië kwam de storm tot bedaren, maar valt nog vrij veel regen, in het Noorden sneeuw. In Duitschland heeft het gebied van be- j trekkelljke helderheid en windstilte met lage ochtendtemperaturen zich Zuidwaarts verplaatst, in het Noorden en midden steeg de temperatuur tot boven normaal. Frankrijk is grootendeels betrokken en windstil, in Engeland en Ierland valt plaatselijk lichte regen, in Schotland fcaart de lucht op. Voorlooplg is nog weinig of geen regen te wachten met lichte afkoeling. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 's midd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.; 12'/i gr. C. (55 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 6.48 uur; nam. te 7.15 uur. licht op voor fietsers e.a. Woensdag 5.36 nam. tot 5.57 voorm. iwaans- op- en ondergang. 16 Oct. op: 19.25 uur; onder 12.09 uur. DISCONTO-VERLAGING NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank verlaagt met Ingang van morgen haar tarieven over de geheele linie met één pet. Het wissel-disconto komt dan op 5 pet., het promesse-disconto, de rente voor lee- ningen op effecten, goederen en voor schotten in rekening-courant op 5'/i pet. IN NEDERLAND GEBOUWDE ZEE SCHEPEN VAN 500 BRUTO REGISTERTONNEN. Overzicht der jaren 1925 tot en met 1934. Naar aanleiding van het feit, dat, nu beslist is, dat de tweede „Statendam' voor de Holland-Amerlka Lijn in Neder land wordt gebouwd, de Nederlandsche scheepsbouwnijverheid in het middelpunt der belangstelling staat, hebben wij aan de hand van officieele gegevens een over zicht samengesteld van de in Nederland gebouwde zeeschepen van 500 bruto re- gistertonnen en meer in de jaren 1925 tot en met 1934, welke schepen in die tien jaren zijn afgeleverd. Het overzicht is als volgt: Nederl. Scheepsbouw Mij., voor Holland 242.172, voor buitenl. 71.890; Rotterd. Droogdok Mij (incl. Nieuwe Waterwegl 1. 102.286, 2. 25.930; Wllton-Feyenoord (incl. Wilton Feyenoordl 1. 119.200. 2. Kon. Mij. „De Schelde" 1. 91.665. 2. I 5. C. v. d. Giessen 1 65.308. 2. 15.378; P Smit Jr. 1. 69.918, 2. 984; Intermaas 1. 16.393, 2. Werf Gusto" 1. 14.896, 2. Ned. Droogdok Mij. 1. 2861, 2. J. K. Smit 1. 1026, 2. Rest 1. 30.920. 2. 17 038. Totaal voor Holland 756.645; totaal voor buitenland 131.220. De schepen, gebouwd voor de Kon. Shell Groep, zijn alle gerekend als te zijn gebouwd voor Nederland. DE TINCONFERENTIE WORDT TE LONDEN GEHOUDEN. Naar thans wordt vernomen zal de tin conferentie te Londen plaats hebben, op 22 dezer inplaats van te Den Haag op 23 dezer. H.M.'s „Sumatra" zal van 16 tot 22 november een bezoek brengen aan Saigon, terwijl H.M.'s groep torpedojagers even eens van 16 tot 22 November Bangkok zul len bezoeken. Ook de Ver. van Chr. Werkgevers en viL nde'aren 'n Nederland en de Kon. ea. Middenstandsbond hebben in een 's aan den ministerraad hun meening kennen gegeven over het wetsontwerp verlaging van vaste lasten en huren, ALPHEN. Opening der bazar „Jonathan". Gistermiddag heeft, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, bestuur en medewerkenden de officieele opening plaats gehad door ds. J. Schonc- veld van de driedaagsche bazar in het ge bouw „Jonathan" tén bate van de exploi tatie van dit gebouw. Na de opening die door velen werd bijgewoond, werd ter stond met den verkoop een aanvang ge maakt Reeds den eersten middag werden er goede zaken gedaan. De bazar is, zoo als wij dat in den Hoorn gewend zijn zeer keurig samengesteld. Na vele weken, Ja maanden van inspanning, zoowel bij oud als jong, heeft men weer iets moois weten te bereiken. De talrijke keurige stands bieden een verscheidenheid van de meest uiteenloopende artikelen. Wij adviseeren dan ook de belanghebbende en medeleven de lezers in dit gebouw zelf een kijkje te nemen. Benevens de vele artikelen, treft men tevens de gebruikelijke attracties v. grab belton, sjoelbak, rad v. avontuur etc. aan. terwijl na een rondwandeling de dorstig geworden kooper, grabbelaar of sjoeler, gelokt wordt tot een bezoek aan de thee- tent en niet minder aan de door de mede werkenden zelf versch gebakken oliebol len. Er is dus voor elk wat wils. Wij twij felen dan ook niet, of deze bazar zal zeker weer slagen. BOSKOOP. Vereeniging Boom- en Plantenbeurs. De vereeniging „Boom- en Plantenbeurs" hield in het gebouw der Boskoopsche vei ling een alg. vergadering, die door 253 leden bezocht werd. Na een korte inleiding van den voor zitter, den heer C. van Veen, kwam als eenlg punt in behandeling: „De sane ringsmaatregelen voor 1936". Het bestuur deelde allereerst mede, dat zij ingevolge het besluit van de vorige ver gadering een conferentie had gehad met de overige tuinbouworganisaties, waarin de toeslag per roede, zooals dat door de „Boom- en Plantenbeursvergadering" was aangenomen, werd verworpen. Na een breedvoerige discussie werd met 249 stemmen vóór en 4 tegen het bestuurs voorstel aangenomen, n.l. de regeering te verzoeken: le, bestendiging van het boom- kweekerscrediet, en ten 2e. een toeslag per roede of een dubbele afkoop der producten. HAZERSWOUDE. Voor de plaatsing van arbeiders met toeslag van het Rijk in de boom-, land en veeteeltbedrijven is alhier een commis sie gevormd, waarin zitting hebben: Voor de boomkweekers: de heeren A. War na ar. van. het. Gemeente bestuur; T. Weselenburg voor werkgevers en T. van Veen voor werknemers. Voor den landbouw de heeren A. Warnaar voor het Gemeente bestuur, A. van der Lelie voor de werkge vers en W. yan der Voort voor de werk nemers. Voor de veeteelt: de heeren C. A van Dam voor bet Gemeentebestuur, A, J. de Jong voor de werkgevers en J. A. van Kampen voor de werknemers. HOOGMADE. Beroep aangenomen. Aangenomen is het beroep der N.H.'Kerk te Streefkerk door ds. H. W. Waardenburg alhier. o KOUDEKERK. De bazar ten bate van het plaatselijk crisiscomité is een groot succes geworden en braoht in totaal f. 1074.09", op. STADSNIEUWS. BEROEP ONGEGROND VERKLAARD. De Kroon heeft ongegrond verklaard het beroep van de N.V. Fabriek van Ver duurzaamde Levensmiddelen v.h. L. E. Nleuwenhuizen alhier en tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, hou dende goedkeuring van een uitbreidings plan e.a. der gemeente Leiden. De kapitein W. Antheunisse van het 4de regiment infanterie alhier is overge plaatst bij het regiment grenadiers. De organisatie van natuurphilosophi- sche en technologische faculteiten in Ne derland heeft een aantal buitenlandsche geleerden uitgenoodigd om gedurende het winterseizoen, voordrachten te houden. Hier ter stede zullen o.a. als sprekers optreden dr. B. Rensch uit Berlijn, prof. dr. R Fabre (Parijs), prof. dr. O. Hahn (Berlijn), prof. dr. H, Baggesgaard Ras mussen (Kopenhagen), dr. T. Feigl (Wee- nen), prof dr. O. Neugebauer (Kopen hagen), prof dr. W. Hückel "(Breslau), prof, dr. K. Höfler (Weenen) en prof. dr. L. Godeaux (Luik). UIT NED. OOST-INDIË. VERSPREIDING VAN „VOLK EN VADERLAND" VERBODEN. BATAVIA 16 OCt. (Aneta), De ver spreiding in Ned. Indië van 't blad „Volk en Vaderland" van 28 September i.l is op last van den Procureur-Generaal verbo den wegens scheme en onwaardige critiek op het buitenlandsche beleid van de Nederlandsche Regeering inzake 't Italië— Ethiopië-cpnflict. HILLEGOM. Aan de Weerestelnstraat is ter plaatse waar een dag te voren het doodelijk ver keersongeval gebeurd is, een lantaarnpaal stuk gereden. Een wielrijdster stak den weg over zonder dit met een teeken te kennen te geven Een passeer rnde auto haalde sterk uit om de wielrijdster te sparen, ech ter met het gevolg, dat de auto tegen de paal reed. De laatste bezweek. LISSE. HET ZWEMBAD-PLAN. In 1936 in gebruik. Over het „Zwembad"-plan, waarover wij reeds berichten, vernemen wij nog de vol gende gegevens: Van het terrein dat voor de stichting van het Zwembad beschikbaar is, moet een gedeelte gereserveerd blijven voor den nieuw geprojecteerden weg. Bovendien blijft een gedeelte beschikbaar als par keerterrein. De gebouwen zijn gedacht aan de Oostzijde. Op deze wijze wordt 'n goede afsluiting verkregen en kan zoolang mo gelijk van de zon op de kleedkamers ge profiteerd worden. De terrein-ingang is nu gedacht over den bestaanden dam voor het terrein juist in de bocht van de Spek- kclaan. Bij de Indeeling van het terrein is uit gegaan van den elsch, dat op het tegelpad om het bassin zoo min mogelijk of in het geheel niet geloopen mag worden op ge woon schoeisel. De tegenpaden voor de ge bouwen zijn dan ook slechts met één tegel pad verbonden met het eerstgenoemde, terwijl steeds een voetwaadgoot moet wor den gepasseerd, om van het eene tegelpad op het andere te kunnen komen. Ook de rechtstreeksche passage van zandruimte naar bassin ls slechts mogelijk via een voetwaadgoot, die links en rechts weer door beplanting is Ingesloten. De gebouwtjes zijn zoodanig geprojecteerd, dat entrée, toiletruimte, badmeesterkamer en ge meenschappelijke kleedkamer volkomen centraal gelegen zijn en bovendien toezicht uit badmeestersvert-rek over de geheele inrichting mogelijk is. Behalve het gedeelte bij het ondiepe bassin is het geheele ter rein gedacht als kortgeschoren grasterrein, wat veel aantrekkelijker is dan zandvlakten en bovendien hygiënischer. Alle gebouwtjes hebben betonvloeren, terwijl het hoofdgebouwtje geheel van steen is gedacht. De kleedkamertjes zijn op betonvloer met steenen voetingmuur- tjes. Voor afdekking is overal gerekend op platte daken met mastlekbedekking. De 40 kleedkamertjes zijn elk groot 100 x 120 c.M., onderling gescheiden door van den vloer vrijstaande tusschenwanden, het geen de reinheid ten goede komt. Het bassin heeft een oppervlakte van ruim 1000 M2, Gekozen ls op het geteeken- de plan 'n bassin van gew beton met verticale wanden Hetobetonbassln heeft een betonbodem, die gélijdelijk afloopt en waardoor de verelschtiS. diepten worden verkregen. Onder eenspringtoren is een extra verdiept gedeelte opgenomen voor springkuil. Aan het bassin is een wedstrijd springinstallatie geprojecteerd, zoodat ln dat opzicht het zwembad geheel aan de eischen voldoet. Ten Westen van het zwembassin is een voorverwarmingsvijver gedacht. Het wa ter wordt door een fontein in de voor verwarmingsvijver gespoten en daar be lucht en ontijzerd. Een bron zal worden geslagen, die oldoende water zal geven voor de verversching van het bassinwater. Uit een en ander moge blijken dat onze gemeente waarschijnlijk eerlang een zwembassin rijk zal worden dat aan de te stellen eischen voldoet en een ware uitkomst genoemd mag worden. De pos ten worden geraamd op gelijk gemeld f. 16.000. Nut van 't Algemeen. Op de groote bovenzaal van „De Witte Zwaan" werd de eerste Nutsavond gehou den. De voorzitter ir. K. Volkersz sprak een Openingswoord, besprak het winter-pro- gramma en de openstelling van de Nuts- bibliotheek. Een welkom werd toegeroepen tot dén heer G. Pilcher, welke een voor dracht zou houden over „De Stille Zuidzee- eilanden, met name het Hawaii-eiland". Sor. gaf een beeld van de ontdekkings tochten, welke helaas niet hebben meege werkt tot beschaving der bevolking, doch veeleer deze hebben omlaag gehaald door de onwaardige behandeling der blanken. Sor. heeft zelf een reis naar het Hawaii- eiland gemaakt en gaf aan de hand van een serie mooie lichtbeelden een duidelijke .omschrijving van bet Hawaii-eiland en hare bewoners. Ir. Volkersz dankte den spv. voor zijn interessante voordracht, waarnaar met groote belangstelling geluisterd ls. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag a s. des nam, 2 uur in openbare vergade ring bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding der rekening van het grondbedrijf, dienst 1934; 3. Aanbieding der rekening van de gemeente, dienst 1934; 4. Aanbieding der begrooting van het grondbedrijf, dienst 1936; 5, Aanbieding der begrooting van de gemeente, dienst 1936; 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Monu mentenverordening; 7. Voorstel van B. en W.: A. tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeenten Lisse. Sassenhelm en Voorhout ter uit voering van de Vleeschkeurlngswet, be- oogende het instellen van één keurings kring, welke den naam „Keuringskring Lisse" draagt. B. tot het vaststellen van eene verorde ning op den Keuringsdienst voor vee en vleesch. C. tot het vaststellen van eene instruc tie voor den keuringsveearts, hoofd van dienst. D td het vaststellen van eene instructie voor den hulpkeurmeester van den keu ringsdienst. 8. Ontwerp-begrooting 1936 van den keu- AMSTERDAM 16 Oct. Zooals wij te dezer plaatse reeds meer malen uitvoerig hebben uiteengezet, is de belangstelling op de Amsterdamsche effec tenbeurs voor cultuuraandeelen belangrijk grooter geworden, dank zij de stijging der prijzen van cultuurproducten, gedeeltelijk als gevolg van de oorlogsvoorbereidingen, gedeeltelijk ook als uitvloeisel van de ver schillende restrictie-schema's, die inder daad hebben geleid tot een vérsterklng van de marktpositie van de betreffende pro ducten. Ook voor tabaksaandeelen heeft zich sinds eenigen tijd een betere tendenz baan gebroken en vooral dé laatste dagen heerschte pp de Amsterdamsche fondsen- markt een vaste stemming voor deze pa pleren. Het bericht, dat de Dell Maat schappij een interim-dividend heeft aan gekondigd van 3 (hetgeen minstens een totaal dividend van 6 (v. J. 5 »/o) doet verwachten), is zeer goed ontvangen, vooral daar de gemiddelde verkoopsprijs van oogst 1934 minder gunstig was dan die van 1933 De Deli-Maatschaopii toch verkocht in 1934 dus oogst 1933 57.346 pakken a f. 1.45 gemiddeld per pond. en in het loo- pendc iaar, dus oogst 1934 59.381 pakken a f. 1.23 per pond. De maatschappij heeft dus als compensatie voor den iets lageren prijs ongeveer 2900 pakken meer verkocht. Bovendien schijnt de kostprijs in het laatste oogstjaar verder te zijn gedaald en zelfs beneden f. 1.per pond te zijn gekomen. Deze kostprijsverlaging schijnt ook bij de andere tabaksmaatschappijen bereikt te zijn, en zij schijnt de algemeene verla ging van den verkooppriis, die in het loo- pende jaar plaats vond, te overtreffen. De totale verkoop van Sumatra-Tabak be liep in 1935 132 627 pakken, die gemiddeld f. 1.21 per pond opbrachten, tegen 133.583 pakken met een gemiddelde opbrengst van f. 1 37 per pond in 1934. De iets lagere gemiddelde prijs is voor namelijk toe te schrijven aan het feit, dat deze oogst minder „Amerikaansch" be vatte dan de vorige en hoewel de Ameri kanen groote belangstelling voor het pro duct betoonen. hebben zij niet gekocht wat ze noodig hadden. Zou er meer tabak cïie de Amerikanen graag hebben, in dezen oogst zijn geweest, dan zou de gemiddelde priis waarschijnlijk hooger zijn gekomen. Het blijkt wel, dat de Sumatra-tabak nog steeds een exclusieve positie inneemt, ondanks de pogingen van de Amerlkaan- sche tabaksverbouwers om de Sumatra- tabak te vervangen door in Amerika ge teelde soorten, pogingen die zonder eenig resultaat zijn gebleven Deze planters hebben voorts getracht door de instelling van een hoog invoerrecht op het Sumatra- product den invoer te verminderen, doch ook dit is niet afdoende gebleken. Nu blijkt zelfs, dat zij probeeren de regeering over te halen dit invoerrecht te vermin deren, omdat gebleken ls, dat door een grootere verwerking van het Sumatra- product de verwerking van inheemsche tabak eveneens toeneemt. Op het oogen- blik worden tusschen de Nederlandsche en Amerikaansche regeeringen handelsbe sprekingen gevoerd én daarbij speelt ook het invoerrecht op tabak in de Ver. Staten een groote rol. De productiebeperking van den oogst door de Sumatra-tabakmaatschappijen, 2 jaar geleden doorgevoerd, heeft dus wel volkomen aan de verwachtingen beant woord, want er is overal schaarschte ont-' staan, die thans den prijs ten goede komt. De weekstaat dér Nederlandsche Bank beantwoordde aan verwachtingen die men koesterde hetgeen niet verhinderde dat hij een goeden indruk maakte. Dit weerspie gelde zich oo de geldmarkt. Prolongatie daald tot 4 3/4 evenals het particuliere disconto. De Obligatie-markt onderging eveneens den gunstigen invloed. De 4 Ob'igaties Nederland en Ned. Indië waren iets hooaer. terwijl Oude Schuld bepaald willig was onder leiding van 2'/« o N.W.I.. die 1'/; verbeterden. De fondsenmarkt kon zich evenmin aan den Invloed eener gemakkelijke geldmarkt onttrekken terwijl ze tevens werd gesti muleerd door de berichten dat Laval op nieuw pogingen in 't werk stelt om het conflict tusschen Italië en den Volkenbond uit den weg te ruimen. De markt werd voorts geslteund door nieuwe afdoeningen der Nivas wat aanleiding was tot verdere aankoooen in Suikerwaarden Bij den Inzet ontwikkelde zich een zeer levendige handel H.V.A.'s liepen tot 200 op, Java Suiker en Cultuur Maatschappijen tot 115. Nasu's kwamen enkele punten bo ven pari. Cultuurbanken verbeterden krachtig waarbij Ned. Handels-Maatschap pij op den voorgrond traden. Later op den middag veroorzaakte winstneming eenlge reactie, doch de noteeringen bleven aan merkelijk boven het slot van gisteren. Hoewel de koers van Rubbers lichtelijk verdeeld was, was de stemming toch gunstig. De regeering heeft het uitvoer recht van bevolkingsrubber tot f. 24— verhoogd omdat de uitvoer niet snel ge noeg daalde. Amerik Rubbers hadden een winst van l'/t Tabakken gaven teeke nen van aanwezigheid en waren 2I/Ï a 4 hooger. In den loop van den middag ging een gedeelte van de winst weer verloren Oliewaarden waren gedrukt. Koninklijke liepen tot ruim 1<7« onder het peil van gisteren terug. Het slot kwam boven den iaagsten koers. Industrieele fondsen waren rustig. Phi lips waren 2°/o hooger, welke koers latei- niet geheel was te handhaven, evenals bij Unilevers. Amerikaansche fondsen waren onregelmatig, doch over het algemeen lus teloos. De buitenlandsche winstkoersen waren iets hooger. WISSELKOERSEN Engeland 7.24'/. (7.24); Duitschland 59.37 (59.35); Frankrijk 9.73'h (9.72 1/8); België 24.85 (24.85): Zwitserland 48.90 (48.09); Denemarken 32.37Vj (32.35)Zweden 37.40 (37.35); Noorwegen 36.45 (36.40); New- York 1.47 11/16 (1.47 5/8). Prolongatie 4*/i pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. rlngsdienst voor vee en vleesch van den Keuringskring Lisse. 9. Vaststelling van het kohier der wegen belasting, dienst 1935. 10. Vaststelling van het kohier der Rei nigingsrechten, dienst 1935. 11. Behandeling van reclames tegen be lastingen. VOETBAL. directeur feyenoord stadion. Aan de op Donderdag 24 dezer te hou den algemeene vergadering van aandeel houders van Stadion Feyenoord n.v. te Rotterdam zal door commissarissen wor den voorgedragen voor de benoeming tot directeur, de heer J, Hylkema, oud- secre taris-penningmeester van den k.n.v.b. AMSTERDAM, 16 Oct. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken, 260 Vette kalveren: 1ste kw. 42—48, 2de kw. 36—40. 3de kw. 39—34 per K G. levend gewicht. 40 Nuchtere kalveren, f.47 per stuk. 248 Varkens: Vleeschvarkens, we gende van 90110 KG. 5657 per K.G. slachtgewicht. Zware varkens 56—57 per KG. slachtgewicht. Vette varkens 5556 per K.G. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren, redelijke aanvoer, slepende handel en prijzen lager. Varkens voor den Woensdag even meer aanvoer, slechte handel, prijzen Iets lager. BOSKOOP, 15 October. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Rosalandia 2332 ct.; Florex 16—31 ct.: Butterfly 18—32 ct.; Else Poulsen 3240 ct.: Phoebe 2534 ct.; Briarcliff 23—29 ct August Noack 16— 18 'ct.; Gloria Mundi 20 ct.; Marcel Royer 14 ct.; Hadlev 23—35 ct.; Edith Helen 42— 49 ct.: Claudius Pernet 3550 ct.; Wilh. Kordes 15 ct.Columbia 19—22 ct.; Presi dent Hoover 10—16 ct.; Ingar Olsson 34— 50 ct.; Gemengde rozen 10 cent. Diversen per bos: Chrysanten gr. bloe mig 6090 ct.: idem tros 1013 ct.; Cle matis Prins Hendrik f. 0.901.20; idem The President 40 ct Phvsalis Francettl 1015 ct.Asparagus 20 ct.; Daiia's in soorten 15 cent.. HONSELERSDTJK. 15 Oct. Anjers f. 3.30 7.60: Pullin» f.8—11: Rayonante f. 4.50 6.60; Blanche du Polton f.35.40; Choco f 5.60—6 30: W. C. Poock f.5—5.80. alles per 100; Flumosa 1221; Phoenix 510; Gold Finder f.5—-10; Perle 812; Nor- mandië f.5—8; Witte tros f.917; Woods f. 10—11. KOUDEKERK. 15 October Eierenvei- ling. KloDeneieren f. 4.705.60; Eend eleren f. 3.10—3.60; Kaas 1427 cent; Bo ter 9277 cent; Kippen 1875 ct.; Konij nen 38—85 cent. Aanvoer 2460 stuks. LISSE. Verslag plantgoedveiling, gehou den door de Coöp. Veilingver. v. Bloem bollenkweekers H.B.G. (G.-A.) Voor deze veiling was groote aanvoer, groote be langstelling met beste kooplust. Alles per HL. Enk. vroege tulpen: Ibis f.6.50; v. d. Neer f. 10; Pink Beautev f.16; Coul. Card. f.1116; Due de Berlin f. 8.50; Cram. Brill, f.7: Mon Tresor f.28—33; Gele Prins f.8- Witte Valk f.11; Flamingo f.10; Brillant Star f.30; Rose Precose f.28; Diadeem f.40. - Dubb. Vroege Tuinen: Marechal Niel f.42; Electra f.6; Vuurbaak f. 16. - Narcissen: Early Surprise f.46; White Lady f.2.50; Sir Watkin f. 1.75; Lu cifer f.2: Queen o. t. North f.2: Ornatus f.2; Lour. Koster f.4; Victoria f.2.50: Orange Phoenix f.4: Golden Spur f.4; King Alfred f. 6. Darwin Tuloen: Bartigon t l17; Cop land f.47; Le Notr'e f 18; Rev. Ewbank f. 4.50; Wm. Pitt f.1018; Zwanenburg f.64;'Pr. of Haarlem f 56.50; Elisabeth f.1315: La Tonnaye f. 7.50; After Glow (zaad) f. 18. Enkele late TulDen: Ingle. Yellow f.6; Ges. Spathulata f.4; Ingle. Scarlet f.8; Bouton d'Or f12 Orange King f.9; Brt. Mon Tresor f.22; Trt. Deneb (zaad) f.8: Trt. Zimmerman (zaad) f.7; Croc. Geel f.2—3: Walter Scott f.16. RIJNSBURG. 14 Oct. Bloemkool I f.6— 12 per 100. II f.35 per 100; roode kool f.712 per 100: gele kooi f.814 p. 100; groenekooi f 3 507 oer 100; kroten 50— 60 ct. per kist: wsschneen f. 0.60-1.20 per kist: bospeen f 4.50—7 per 100 bos: uien f. 1—1.15 per 50 KG. VEUR. 15 Oct. Gele komkommers 1ste soort f. 2 10—3.90 2de soort f. 1.50—1.80: kropsla 1ste sen-' f 0 501.70: peen f.4.70 6.50; bto'mkoc' le soort f.7.309 00, 2e soort f, 3 63—5 20 uitschot f. 1.502: to maten. midd f. 1 602 20, gr. ronde f. 1 80 —3, 2de soort f 150, bonken f.11.30; andijvie per 1C0 f. 0.60—2 20. idem per KG. f.2—2.40; spinazie 4 Ko. f. 0.47—0.69; postelein f. 8.50—10 30: snljboonen f.24 41: spercieboonen f.1016: radijs f. .30— 2.90;prei f. 1.20—2.50; seldery f. 0.70—1.30; appelen f. 4.608.50: peren f. 3.9013.60; meloenen f.47; druiven f7.108.40. WESTLAND. 15 Oct. Export. Alicante 1220; Colman 18—38: Gr. Maroc 15—25: G. Champion 1721Muscaat 2125. alles per KG. Tomaten A 37'/!—68; B 37(/.— 67; C 37'/!—58;CC 25. alles per bak. Me loenen 816; kleine 38 ct., beide p. stuk. WOERDEN. 16 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 401 partijen kaas: Met rijksmerk 1ste kw. f. 26—28. 2de kw. f.2325; zware f26. Handel matig. Hiermede geef ik kennis, dat mijn geachte patroon en juffrouw J. T. A. DUBBELDAM E. C. BEIERINK den 27 sten October a.s. den dag hopen te herdenken, dat zij Yoor 25 jaar in het huwe lijk zijn getreden. Dat zij nosr lang mogen gespaard blijven is de wensch van hunne dankbare dienstbode. NEELTJE GERIJT. Katwijk a. Zee Oct. 1935 Sluisweg 79. 2140 i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3