De Italiaansch-Abessynische oorlog. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 16 October 1935 FINANCIEN. TELEGRAMMEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS LAAT/TI IEMCUTEN BINNENLAND. Vl/'CUEftJ_GEQIClfTEN ZUID-AMERIKA. Bewapening van Uruguay. De Kamer van Afgevaardigden heeft een credlet van 1 mlllioen piasters gevoteerd voor den aankoop van militaire vlieg tuigen. GRIEKENLAND. Het herstel van de monarehie. De datum, waarop het leger den eed op den koning zal moeten afleggen, ls bepaald op 26 October. De beëediging zal ln het geheele land op plechtige wijze geschieden Oroote parades zullen de plechtigheden opluisteren. UIT HET VERRE OOSTEN. De Russisch-Japansche grensincidenten. Sjimboen Rengo meldt uit Hsinklng, dat het hoofdkwartier van het Kwen- toengleger een communiqué heelt ver spreid. "volgens hetwelk een Japansch gendarme, een Japansche gids en vijf leden van een Mandsjoerijsche grens- patroullle gedood zijn, terwijl vijf Mand- sjoerijsche soldaten van een grens- patroullle gewond werden in den namid dag van 12 October, toen een afdeeling van vijf Japanners en dertig Mandsjoe riJsche soldaten, die patroulllediensten verrichten, aangevallen werden door on geveer 50 Russische cavalleristen, die zich op Mandsjoerljsch grondgebied hadden begeven op 20 K.M ten Noorden van Po- granltsjnaja en die gewapend waren met omstreeks vijf zware machinegeweren. Voorts is een groep, die onderzoekingen verrichtte ter plaatse op 6 October zon der waarschuwing door Russische caval- lerie beschoten. Er verluidt, dat de autoriteiten van het Kwantoer.gleger de veelvuldige grens incidenten met ernstige bezorgdheid be schouwen en van meening zijn, dat een duidelijke afbakening van de grens drin gend noodzakelijk wordt ter opheffing van den thans oncluidelijken toestand Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Op de actie, die er een korte periode in den veehandel heeft bestaan, is de reactie weer snel gevolgd. Op het einde der vorige week kon men deze reactie reeds voelen aankomen. De handel verliep reeds toen wat stroever en de prijzen waren ten slotte reeds iets aan het afbrokkelen, terwijl vooral Zaterdag de Utrechtsche markt be paald slecht was te noemen. Op wat lagere prijsbasis was het verloop van den handel in gebruiksvee Maandag te Gorinchem nogal redelijk, te meer daar het aanbod groot was. Gisteren was echter de algemeene tendenz bij vrij groote aan voeren te Rotterdam, Groningen en Pur- meremd. overtuigend minder, terwijl er veel onverkocht bleef We zakken dus wat de veeprijzen betreft weer of naar een lager niveau. De prijzen waren onder abnormale omstandigheden in te korten tijd te snel omhoog gegaan. Wij schrijven dit voor een groot gedeelte toe aan de spanning die heerschte inzake het conflict Italië Abessynië, waardoor ook vele producten in prijs omhoog werden gedreven Intusschen zit er een groot kwantum handelsvee. vooral nu het seizoen der najaarsmarkten is aangebroken, te duur ln koopmanshanden en zulks zal in de ko mende weken een heel moeilijken handel veroorzaken. Want verlies zal ongetwijfeld moeten worden genomen. Met één zeer voorname factor moet echter rekening worden gehouden en dat is met een eventueele overname door de Centrale. Immers, bij een hernieuwde daling van veeprijzen en producten wordt het voorgenomen plan om nog 160.000 stuks vee af te slachten weer actueel! Op de slachtvee-afdeellngen was even zoo de algemeene toestand weer flauwer. De vetprijzen dalen weer en zulks is mede van grooten invloed. De aanvoeren waren begin dezer week ruimer en althans veel te ruim in verhouding tot de vraag. De prijzen gingen van f. 10 tot f. 15 per stuk terug. Kalveren, zoowel de vette, als nuchtere en gTaskalveren. eveneens iets gedrukt ln prijs. Wolvee, voor de oude vette schapen nog duur, doch ook al even kalmer. Lam meren beslist flauwer. De vette varkens ontkwamen al evenmin aan den algemeenen teruggang en de ver hoogde heffing veroorzaakte reeds een daling van IV* tot 2 cent per pond. Deze maatregel heeft dus haar doel niet gemist en nu zal de Centrale ook wel geen spek op de binnenlandsche markt brengen en dit bestemmen voor export. DE NEDERLANDSCHE BANK. De goudvoorraad is gestegen met ruim f. 6 millioen. Blijkens den weekstaat per 14 dezer van De Nederlandsche Bank is in de afgeloo- Den week de goudvoorraad vermeerderd met ruim f. 6 millioen tot f. 561.814.052 tegen f. 555.736.913 op 7 dezer. f. 536.080.978 op 30 September, f. 541.910.772 op 23 Sep tember f. 562.940.597 op 16 September en f. 599 708.019 op 9 September j.l. De binnenlandsche wisselportefeuille ver minderde met f. 2.403.755 tot f. 53.988.421 (vorige week f. 56.392.176). De beleeningen namen af met f. 12 mil lioen tot f. 158.559.957 (vorige week) f. 170.570 655). De bankbiljettencirculatie nam af met f. 9.823 120 tot f 795 949 970 tegen f805.778 090 op 7 dezer. Het beschikbare metaalsaldo steeg met f. 7.474.766 tot f. 248.700.753, tegen f. 241.225.987 in de vorige week. VAN HET OORLOGSFRONT. ln 't Noorden. LONDEN, 16 Oct. (Reuter). De cor respondent van de „Exchange Telegraph" meldde van het front, dat graaf Ciano, de schoonzoon van Mussolini, die onlangs bij een vlucht boven de Abessijnsche stellingen werd gewond, thans zijn werk heeft hervat. Hij heeft een vlucht uitgevoerd boven de „Abessijnsche stellingen in de nabijheid van Makale en bommen geworpen. waardoor ernstige schade zou zijn toegebracht. Hij heeft verder het gebied tusschen Makale en de Takaze verkend en meldde aan het Italiaansche hoofdkwartier dat de weg VTij is voor een opmarsch zonder tegenstand. ROME, 16 Oct. Naar Havas uit Rome meldt, wordt het in de buitenlandsche bladen verschenen bericht, dat Abessyni- sche troepen in Erytrea zouden zijn door gedrongen en dat een detachement Ita liaansche soldaten in de woestijn zou zijn geïsoleerd, tegengesproken. NAIROBI, 16 Oct. (Reuter). De Zweedsche generaal Virgin, die pas is af getreden als militair adviseur van den Negus en thans via Kaapstad op weg is naar Zweden, heeft bij aankomst te Mom- bassa verklaard, dat hij niet onder den indruk is van de eerste successen der Italianen. De Abessyniërs houden zich aan het plan zich terug te trekken en tot de guerilla over te gaan, zoodra de vijand de bergen heeft bereikt. PARIJS, 16 Oct. (Reuter). Volgens hier ontvangen berichten uit Addis Abeba hebben talrijke daar aanwezige journa listen de stad verlaten en zich naar Harrar begeven, aangezien het hun onmogelijk was berichten omtrent den toestand aan de fronten te verkrijgen. ROME, 16 Oct. (Stefani). De situatie in Abessynie wordt door drie feiten geken merkt: le. de dreigende vijandelijke tegen aanvallen op de twee vleugels, vooral den linkervleugel in het gebied bij Aksoem; 2e. de plaatselijke Abessijnsche aanvallen langs de Setit tusschen Aksoem en de grens van den Soedan. Deze aanvallen zijn alle af geslagen. 3e. De opstandige beweging ln de provincie Gojjam. die de regeering in Addis Abeba wellicht zal verhinderen in het vrij beschikken over de militaire strijdkrachten. De bevolking van Gojjam, die inderdaad trouw zou zijn gebleven aan Ras Mailoe, die in 1935 wegens verraad door den Negus is afgezet, zou van de hui dige omstandigheden gebruik maken om in opstand te komen tegen den tegenwoordi- gen gouverneur Ras Jimmeroe. In 't Zuiden. LONDEN, 16 Oct. (Reuter). De corres pondent van de Daily Mail te Djiboeti meldt uit gezaghebbende bron te hebben vernomen dat Tecle Hawarlate de gede legeerde van Ethiopië bij den Volkenbond direct naai" zijn land moet terugkeeren, waar hij het opperbevel over alle strijdkrachten zal voeren, belast met den tegenstand tegen de aanvallen in het Zuiden. ADDIS ABEBA, 16 Oct. (Reuter). De be velhebber der Abessijnsche Zuidelijke troepen heeft medegedeeld dat de Abes sijnsche afdeelingen een algemeene aan val zijn begonnen op de troepen van gene raal Graziani die vanuit Italiaansch So- maliland de provincie Ogaden zijn bin nengedrongen. ADDIS ABEBA, 16 Oct. 'Reuter). Naar verluidt ls onder verscheidene Abessijn sche troepen aan het Zuidelijk front scheurbuik uitgebroken. ROME. 16 Oct. (Stefani). Volgens be richten hier hedenochtend ontvangen uit Ogaden trekken de leiders van het Abes sijnsche leger zich terug in de richting van Gorahei. ADDIS ABEBA, 16 Oct. (Reuter). In of- cieele Abessijnsche kringen wordt ontkend dat vanuit Addis Abeba bevel is gegeven om aan het front van Ogaden het alge meen offensief te openen. Naar men in deze kringen doet opmerken is het de po litiek van den Keizer aan den Italiaan- schen opmarsch geen tegenstand te bie den en den Italianen geheel geen strijd te bieden totdat deze lange kwetsbare verbindingsllnies hebben en hun strijd krachten ver van hun basis zijn ver wijderd. LONDEN, 16 October (A.N.P.) De corres pondenten van de Londensche bladen, die zich bij het Italiaansche leger in Somali- land bevinden, zoomede bij het hoofd kwartier der Abessijnsche troepen, hebben vandaag geseind, dat de grootste slag in dezen oorlog thans aan den gang ls in het gebied van de Webbe Shibeli-rivier. Egyptische Bedoeinen ten getale van 10.000 man hebben hun diensten aange boden om het land te verdedigen ln geval van een geschil met Italië, op voorwaarde, dat zij hun eigen gewoonten en wijze van oorlogvoeren zullen mogen toepassen. DE VERZOENINGSPOGINGEN. PARIJS. 16 Oct. (Reuter). Ten aan zien van het onderhoud van Laval met den Engelschen ambassadeur te Parijs meenen de bladen te weten dat Sir George Clerk een ondubbelzinnige verklaring van Frankrijk betreffende de interpretatie van Art 16 lid 3 van het Volkenbonds-pact heeft gevraagd m.a.w. hij heeft een dui delijk antwoord gevraagd op de laatste Engelsche nota waarin Engeland de kwes tie van steun aan de Engelsche Middel- landsche Zeevloot heeft opgeworpen en waarop Frankljk met tegeneischen heeft geantwoord. Volgens de Echo de Paris en de Oeuvre heeft Laval wederom een ontwijkend ant woord gegeven en bedenktijd gevraagd. LONDEN. 16 Oct (Reuter). Ongeacht het te Rome eeoub'iceerde dementi, hou den de Engelsche bladen zich nog steeds bezig met het nlan voor een regeling, dat Laval den Italiaanschen ambassadeur zou hebben voorgelegd. De diplomatieke correspondent van de .Daily Telegraph" meldt uit Genève dat Laval op eigen initiatief heeft gehandeld. Hij heeft tegenover den ambassadeur ver klaard dat Frankljk het nemen van sanc tiemaatregelen niet kan verhoeden en zelf verplicht is den Volkenbond zonder be perking te steunen. Men gelooft, volgens dezen correspon dent dat de Britsche ambassadeur, toen hij van het onderhoud op de hoogte was ge steld Laval heeft meegedeeld dat naar zijn meening de Britsche regeering niet zou instemmen met een onderhandellngsbasis die niet in de eerste plaats voorziet in het terughouden der Italiaansche troepen uit Abessynisch gebied. De meeste staatslieden te Genève zijn van meening. dat de Volkenbond niets kan doen tot het bereiken van een over eenkomst die zou steunen op een verdee ling van Abessynië. De Italianen hebben hunnerzijds gewe zen op het recht der volken, om zélf hun nationaliteit te bepalen en het standpunt verdedigd dat de buitendistricten van Abessynië die door Menelik zijn gean nexeerd het juk van Addis Abeba graag zouden afschudden De correspondent schrijft verder, dat Laval gedurende zijn verblijf te Vlchy een bericht uit Parijs had gekregen, waaruit duidelijk bleek, dat Londen ernstig teleur gesteld is door de houding van Frankrijk. Het werd Laval toen duidelijk dat hij zijn beslissing niet langer meer zou kunnen uitstellen. Eenlge dagen tevoren had de Fransche regeering een uiterst verontrus tende vraag van de regeering te Rome ontvangen. De Italiaansche regeering deelde mede, dat zij er aan twijfelde of zij wel in staat zou zijn den Brennerpas bij een aanval te verdedigen. Rome wenschte de verzekering dat het in dat geval zou kunnen vertrou wen op de hulp van het Fransche leger Het vroeg mededeeling ven de strijd krachten die Frankrijk onmiddellijk zou kunnen zenden. De correspondent zegt dat de Fransche regeering door dit voorval is geschokt De indruk heerscht dat het Fransch-Italiaansch militaire accoord dat heeft geleid tot het wegnemen dier Fran sche troepen langs de Italiaansche grens geen waarde meer heeft Dit inzicht wordt versterkt door het feit van het militair accoord tusschen Italië en Zuid Slavië. Op de Italiaansche vraag, aldus schrijft de correspondent, is geen antwoord ge geven. Laval wenscht dringend al te scherpe sanctie-maatregelen te vermij den, zoolang er naar zijn meening nog eenlge kans op een regeling bestaat. PARIJS, 16 October (Reuter) In een interview dat toegestaan is aan de „Pa ris Soir" heeft Garibaldi verklaard, dat hij zich voor strikt particuliere aangele genheden naar Londen zal begeven; hij heeft geen enkele opdracht der Italiaan sche regeering te vervullen. LONDEN, 16 October (Reuter) De Geneefsche correspondeent van de „Ti mes" meldt, dat het werk der verschil lende commissies bevredigend vordert. De Franschen hebben volgens hem hun be zwaren tegen een invoerverbod van Ita liaansche waren niet geheel laten varen. De Britsche delegatie heeft zich bereid verklaard de desbetreffende voorstellen zoo laat mogelijk te behandelen. Dit zou bevestigen dat de Engelschen met het oog op een nieuwe verzoeningspoging van Frankrijk zijn accoord gegaan. Zij zullen niet overgaan tot te scherpe sancties zoolang het resultaat van Laval's pogingen niet bekend is. Italiaansche troepen naar Libye. LONDEN, 16 October (Reuter-, Volgens een Reuter bericht uit Rome gelooft men dat de divisie „Metauro" van het Italiaansche leger niet zooals werd voorgewend naar O.-Afrika doch naar Libye is gedirigeerd. Het vertrek geschiedde ln groote haast en zoo onopvallend mogelijk. Vele soldaten hadden niet den tijd om hun tropenuit- rusting mee te nemen. Het staat vast dat de divisie niet het Suezkanaal is gepasseerd. De Italiaansche strijdkrachten in Libye zouden thans 4 divisies sterk zijn. Bij geruchten verluidt dat de gouver neur-generaal van Libye, Balbo, in een andere functie wordt overgeplaatst en zal worden vervangen door een hoog officier. DE SANCTIES. BRUSSEL. 16 Oct (Reuter). Het kabinet heeft z'n Instemming betuigd met de hou ding van van Zeeland en de Belgische legatie te Genève Inzake het Italiaansch- Abessijnsche conflict en de maatregelen die als gevolg hiervan moeten worden ge nomen. HAVANNA, 16 Oct. (Reuter) De Britsche Ambassadeur heeft een onder houd gehad met den minister van bui tenlandsche zaken. Hij zou hebben voor gesteld dat de Cubaansche regeering het Britsche standpunt te Genève steunt in ruil voor handelsovereenkomsten. De mi nisterraad onderzoekt nu de mogelijkheid om Engeland te steunen en de vriend schap van Italië te behouden. CANBERRA, 16 Oct. (Reuter) De re geering van Australië heeft na studie van de sanctievoorstellen in principe de maat regelen van de coördinatiecommissie aan genomen. BELGRADO, 16 Oct. (Reuter) Gisteren is een bijzondere conferentie bijeengeko men teneinde de bijzondere Joegoslavische belangen te bespreken in verband met de sancties tegen Italië.De gouverneur van de de nationale bank en een afgevaardigde van het ministerie van handel woonden de conferentie bij. LONDEN. 16 Oct. (Reuter). Naar de „Daily Mail" meldt zijn ln de laatste 24 uur bij het Britsche ministerie van handel 5 aanvragen om licenties voor den uitvoer van wapenen naar Abessynië bin nengekomen. WELLINGTON, 16 Oct. (Reuter). Minister-president Forbes heeft ln het parlement medegedeeld dat de Nleuw-Zee- landsche kruiser „Diomedes" ter beschik king der Britsche admiraliteit ls gesteld naar aanleiding van een desbetreffend verzoek der Britsche regeering. Forbes voegde hieraan toe dat het vertrek van de „Diomedes" geen aanleiding zal geven tot geruchten als zou het waarschijnlijk zijn, dat Nieuw-Zeeland in den oorlog zou worden betrokken. Het zenden van de „Diomedes" ls slechts een maatregel van tijdelijken aard. Italiaansch vliegtuig in Egypte geïnterneerd. LONDEN, 16 Oct. (Reuter). De Mor- ningpost verneemt uit Cairo dat een Ita liaansch vliegtuig in den Soedan door Brit sche vliegtuigen tot dalen ls gedwongen, waar men het verdacht van het maken van foto's. De piloot en de tweede inzittende zijn in hechtenis genomen. GENEVE, 16 Oct. (Reuter). De sub-com missie voor de uitwerking van sancties tegen Italië heeft haar beraadslagingen voortgezet met de behandeling van het Britsche voorstel tot volledig verbod van invoer van Italiaansche producten. De Nederlandsche delegatie steunde dit voor stel evenals Rusland, Belgie en Zweden. In een latere zitting zal de bespreking van het voorstel worden voortgezet. Kabinetszitting te .Addis Abeba, ADDIS ABEBA. 16 Oct. (Reuter). Mor genochtend zal het Abess. kabinet onder voorzittersch. van den Negus in 't parle ment verschijnen teneinde de bescherming van vreemdelingen te bespreken, alsmede reizen naar het binnenland en andere kwesties. Een bijzondere maatregel. LONDEN, 16 Oct. (DNB). Met het onder schrift „Uit Italië komen brieven met dezen postzegel in Engeland aan" reprodu ceert de „Times" een postzegel, die het beeld vertoont van een adelaar met uitge spreide vleugels en met het opschrift „Italia", terwijl dwars over het midden de volgende zin te lezen ls: „Italië ls allright, bekommert U zich niet om hetgeen zijn vijanden en rivalen zeggen." Ds. J. D. BARTH. Vandaag viert Ds. J. D. Barth, predikant bij de Geref. Gemeente te Dordrecht, zijn zilveren ambtsjubileum. Jacobus Dirk Barth werd 11 Dec. 1871 te Heerjansdam geboren en ontving zijn op leiding aan de Theol. School der Chr Ger. Kerk, toen gevestigd te Rijswijk (Z.H.). In 1910 candidaat geworden, aanvaardde de Jubilaris 16 Oct. van dat jaar het predik ambt bij de Chr. Geref. Kerk van Slle- drecht, sprekende over Cor. 2 2, na voor af te zijn bevestigd door Prof. P. J. M. ae Bruin van Apeldoorn. In 1915 vertrok de jubilaris naar Harderwijk, welke stand plaats in 1920 me^ Werkendam verwisseld werd. In 1924 deed ds. Barth zijn intrede te Alphen a. d. Rijn, waar hij in 1928 met de Chr. Geref Kerk brak en over ging naar de Geref. Gemeenten. Toegelaten tot deze kerkgemeenschap werd ds. Barth predi kant te Vlaardingen welke standplaats hij in 1930 met Borssele verwisselde. Hier nam Ds. Barth uit meer dan 25 beroepen dit jaar dat naar Dordrecht aan. Voor enkele weken bevestigde het 2e Kamerlid, Ds. G. H. Kersten van Rotterdam, hem aldaar waarna Ds Barth in zijn tegenwoordige gemeente intrede deed met 1 Cor. 1 23 en 24. In 1922 nam Ds. Barth zitting in het hoofdbestuur van de Staatk. Geref. Partij, waarvan hij nog deel uitmaakt. Ook ls Ds. Barth docent aan de Opleidingsschool dei Geref. Gemeenten te Rotterdam. Hij is medewerker aan het dagblad van de Staatk. Geref. Partij „De Banier" en aan het officieel orgaan van de Geref. Ge meenten „De Samenbinder". Van zijn hand zag ook het licht: „Het Calvinistisch be ginsel ln deszelfs wording door Calvijn", terwijl hij ook eenlge preekenbundels deed verschijnen van zijn hand. In verband met zijn gezondheidstoe stand zal Ds. Barth hedenavond 'n slechts korte gedachtenisrede uitspreken. DE VLOOTKWESTIE. LONDON, 16 Oct. (Reuter). De Times meldt uit Tokio dat in het Japansche antwoord op de Britsche navraag van 30 September inzake de vlootkwestie wordt gezegd, dat Japan een beperking der be wapening door middel van accoorden wenscht en mogelijk acht. De aanspraak op pariteit op moreele en strategische redenen wordt niet opge geven. Doch er wordt minder nadruk op de pariteit dan wel op het. beginsel van non agressie en niet bedreiging gelegd. Dit beteekent dat de maatstaven voor de vlootrechten practised! zouden moeten worden aangepast aan den toestand in elk der landen, aldus de „Times". In officieele kringen in Japan wordt het Japansche antwoord als de grootste con cessie die de Japansche regeering op dit moment kan doen, beschouwd. DE STAKING IN WALES. LONDEN, 16 Oct (Reuter). De mijn- werkersbond van Zuld-Wales zal vandaag beslissen of een algemeene staking zal worden afgekondigd. De ochtendbladen spreken de vrees uit dat dit inderdaad het geval zal zijn. In at geval zal het werk tegen Donder dagmorgen worden neergelegd, zoodat dan 176.000 man in staking zullen zijn. De minister van mijnbouw heeft gisteren besprekingen gevoerd met de werkgevers en werknemers uit Zuid-Wales. PORTUGEESCH BEZOEK AAN MADRID. Madrid, 16 Oct. (Reuter). Gisteren ls de Portugeesche minister van buitenlandsche zaken voor een officieel bezoek te Madrid aangekomen. In politieke kringen wordt dit bezoek van groote beteekenis geacht. RELLETJES TE ATHENE. ATHENE, 16 Oct. (Reuter). Een groep communisten die onlusten trachtten te verwekken, hebben een agent van politie door een revolverschot gewond. De daders zijn gearresteerd en zullen voor den krijgsraad terecht staan. Mr. VERSCHUUR NAAR INDIë. Morgenochtend 8.55 uur vertrekt oud minister nr. F. J. Verschuur uit Den Haag met den boottrein naar Genua, ten einde a s. Zaterdag met de Johan de Witt naar Nederlandsch-Indlë scheep te gaan. Zooals reeds eerder werd gemeld ver trekt mr. Verschuur naar Nederlandsch- Indië in zijn hoedanigheid van door de regeering benoemd lid van den Raad van Beheer der Nederlandsch-Indische Aard olie Maatschappij, de Maatschappij die o.a. de Djambi-terreinen exploiteert en waarin het gouvernement en de Bataaf- sche Petroleum Maatschappij ieder voor de helft aandeelhouder zijn, om zich ter plaatse van de werkzaamheden dezer Maatschappij op de hoogte te stellen. IJMUIDEN, 16 October 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.760.44; Griet per kist van 50 K.G. f. 2815; Tongen per K.G. f. 0.95—0.68; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 2220; Middelschol per kist van 50 K.G. f.2018; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 17.5015; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 166.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 12.504.10; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 2120; Roggen per 20 stuks f. 17.5013; Vleeten per stuk f. 2.601.40; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 7.105.10; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.26—22; Middel Schel- visch per kist van 50 K.G. f 2519; Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K.O. f.2312.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 164.50; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.6632; Gullen per kist van 50 K G. f. 264.50; Lengen per stuk f. 0.90— 0.70; Heilbot per K.G. f. 0.74—0.44; Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.60—1 10; Koolvisch per stuk f. 0.630,15; Makreel per kist van 50 K.G. f 4.502; 1404 kisten versche ha ring, f. 3.900.80 per kist. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: RO. 53 met f.2890; IJM. 15 met f.3080; IJM. 133 met f. 1290; IJM. 90 met f. 1324; IJM. 102 met f.1377; IJM. 78 met f.3220; IJM. 189 met f.3310: IJM. 190 met f.2706; IJM. 97 met f.1710; LT. 1262 met f 981; SHV. 25 met f.1974; SHV. 328 met f.510; KW. 14 met f. 316 versche haring en de KW. 40 met 561; KW. 14 met 632 kantjes pekel haring voor Katwijk; en de loggers: RO. 9 met f.1167: tjm. 204 met f.490; KW. 74 met f.1430: KW. 105 met f.430; KW. 173 met f.550; KW. 44 met f.500; KW. 28 met f. 480; KW. 177 met f. 560 KW. 153 met 460 (niet officieel). DOODELIJK ONGEVAL IN DE DOMINALE MIJN TE KERKRADE. Gistermiddag is op de schacht „Beeren- bosch" der Dominale Mijn te Kerkrade, de 22-Jarlge los-werkman J. Wijnen bekneld geraakt tusschen een transportband en een rol en doodelljk verongelukt. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 5.14 uur is het K.L.M.- vliegtulg „Lijster" met post en passagiers, voor de vlucht naar Indië, van Schiphol vertrokken. Voor deze reis hebben de vol gende passagiers geboekt: twee Amsterdam Bushir; één AmsterdamCalcutta; eén AmsterdamRangoon; één Amsterdam- Karachi en één CairoJodphur. Zooals reeds bekend, heeft de Egyptische regeering de K.L.M. doen weten, dat de tusschenlanding der Indiëvliegtulgen te Merza Matruh in verband met bijzondere omstandigheden voorloopig niet toegestaan kan worden. Voortaan zal dan ok de I rechte weg van Athene naar Cairo ge- j volgd worden. De Lijster gaat dus niet meer via Merza Matruh, doch het ligt ln de bedoeling, een proeflandlng te Solium uit te voeren, ten einde na te gaan, of dit eventueel als tusschenlandingsstation in geschakeld kan worden. Medegenomen is 211.64 KG. briefpost, 6.150 KG. pakketpost en 73 KG. vracht, De Oeverzwaluw op uitreis vloog heden van Rangoon naar Singapore. De „Kievit" is op de thuisreis te Medan aangekomen. DUBBEL WOONHUIS TE GAANDEREN AFGEBRAND. Hedenmorgen is te Gaanderen, ge meente Doetinchem, het dubbele woon huis van den heer Agellnk bewoond door de gezinnen Arendsen en Kraayenbrink, totaal afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Bij den wedstrijd voor amateurs op de wielerbaan Jordaens te Woensel kwam Zondagmiddag de 19-jarlge G. Mortier zoo ernstig te vallen, dat hij in bewusteloozeu toestand naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. In den afgeloopen nacht is het slachtoffer, zonder tot het bewust zijn te zijn gekomen, overleden. M

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2