Thijs IJs verovert het Waterpal eis LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 14 October 1933 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. i De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week ls in den bloemenhandel aan de vellingen alhier de toestand heel weinig veranderd. Het hoofdproduct, de rozen, gaven over het algemeen een onbevredigende opbrengst; de prijken niet veel beter dan in den af geloopen zomer, ondanks dat de bedrljfs- onkosten aan brandstof alleen reeds be langrijk stijgende zijn. Het zijn trouwens de hoofdculturen, de rozen en seringen, waarmede dit blocmencentrum steeds ern stiger in zijn bestaan wordt bedreigd. Waren de doorsnee-prijzen der seringen in het vorig seizoen 5 cent per stuk, die der rozen bleven nog beneden 2 cent en gezien het ongunstig verloop van de rozenmarkt gedurende dit Jaar, ls met groote waarschijnlijkheid wel aan te nemen, dat de toestand in het rozenbe- drljf weer slechter is geworden. Een ander belangrijk artikel om dezen tijd van het jaar zijn de grootbloemige chrysanthe mums, waarvan er alleen ter Centrale Veiling In den nazomer en herfst onge veer anderhalf millioen stuks verhandeld worden. De opbrengst van deze bloemen in goede kwaliteit, hoewel geenszins hoog, bleef ook in de afgeloopen week vrij vast; voor de beste werd van 1820 cent p. stuk betaald. Het aanbod van seringen breidde zich al eenigszlns uit; voor de hoofdtak ken golden prijzen tot 20 cent per stuk. Jap. lelies en Am. anjers gaven een be vredigende opbrengst, terwijl chaboud anjers, geranium-bloemen, cyclamen-bloe men, alle producten, welke per bosje ver handeld worden, veelal lage prijzen op brachten. Van buitenbloemen, zooals dahlia's, asters, zinnia's enz. wordt weinig meer aangevoerd en de opbrengst bleef laag. Freesia's van goede kwaliteit werden nog goed betaald. Aan de veilingen van potplanten zijn het de cyclamen, bego nia's, primula obc, en enkele andere pro ducten, welke om dezen tijd op den voor grond komen. De Ster van Bethlehem (de campanula's) is nu weer verdwenen, ter wijl veronicaês, capsiums e.d. haar plaats Innemen. De opbrengst voor winkelpotten was bevredigend. Als bestuursleden der afdeeling van de S.D.A.P. zijn herkozen de heeren W. Harting (als voorzitter), P. Eveleens, A. Eveleens, A. v. Leeuwen, J. de Graaf en mevr. Gorter. Gekozen werd in de vaca- ture-Jac. Vos de heer H. Th. Weening. De rondgang tot steun der 2de pre dikantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost heeft over September op gebracht f. 100,81, de deurcollecte in de Oosterkerk f. 36,94, te zamen f. 137,75. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd Burgerwacht. Door de leden der Burgerwacht wordt een prijsschletwedstrljd gehouden, bestaan de uit drie dubbele series. De eerste is ge houden in het veilinggebouw, waarvan de uitslag luidt als volgt: maximum aantal punten 100. Wij vermelden de vijf hoogste schutters: 1. M. Vermeulen, 96 p.; 2. G. Rijlaarsdam, 94 p.; 3. G. Mets, 94 p.; 4. J. Vermeulen, 93 p.; 5. P. Spruitenburg 91 p. KATWIJK AAN DEN RIJN. De politiepost. De politiepost, die tijdelijk in het slacht huis aan de Voorstraat was gevestigd, is thans overgeplaatst naar het voormalig Gemeentehuis, waar een kamertje voor dit doel is ingericht. De ruimte is klein, doch gerieflijk en bovendien in de nabijheid van de cel! KATWIJK AAN ZEE. Verkooping. De uitslag der in Casa Cara gehouden verkooping van eenige huizen, ten over staan van candidaat-notaris Verhees, was als volgt: perc. 1 in bod op f. 3600, niet ge mijnd; perc. 2 in bod op f.3400, niet ge mijnd; perc. 3 in bod op f. 2700, gemijnd op f.120 door J. G. Snel te Llsse; perc. 4 in bod op f. 2400 niet gemijnd, kooper A. van Zurk; perc. 5 ln bod op f.2000, ge mijnd op f. 350, kooper D. v. d. Boon; perc. 6 en 7 gecombineerd in bod op f. 1690, ge mijnd op f.275, kooper J. Schoonenberg q.q.; perc. 8 in bod'op f.470, gemijnd op f. 80, kooper Amerik de Jong. D. D. uit de Varkevlsserstraat deed bij de politie aangifte, dat 's nachts te zijnen nadeele een groote partij bloemkool uit de zanderij „De Ridder" is ontvreemd. De 57ste Unieoollecte voor de Scholen met den Bijbel heeft alhier opgebracht de som van f. 47.65. LISSE. Aanrijding. Op den hoek NieuwstraatHeereweg had een auto-botsing plaats. Een perso nen-auto uit de richting Leiden, passeer de toen juist een vrachtwagen uit de Nieuwstraat kwam. Door de snelle vaart kwam de auto in botsing met de vracht wagen, waarbij gelukkig alleen materieele schade veroorzaakt werd. De politie was spoedig aanwezig en stelde een onder zoek in. Auto's op elkaar gereden. Op den Heereweg nabij de Julianastraat kwam een file auto's aangereden, waarvan de eerste plotseling het erf van de firma H. de Graaff en Zn. opreed. De volgende auto's moesten plotseling stoppen. Hierbij werd de auto van den taxi-chauffeur B. v. d. S. aangereden door een auto bestuurd door mej. v. d. H. uit Haarlem. De taxi auto werd ingedeukt en de andere auto aan de voorzijde beschadigd. Politie stelt onderzoek in. De 9000ste inwoner. Onze gemeente telt met de geboorte van Jacobus Carel Cöpp 9000 Inwoners. B. en W. hebben den R.K. Vrouwen bond vergunning verleend tot het organi- seeren van een speldjesdag op 27 October. Aan de zusters van het 6t. Agathage- sticht is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van de armen en groote gezinnen voor het a.s 8t. Nlcolaasfeest, In een gecombineerde vergadering van „R.O.D.A." en „Oranje Nassau", werd besloten tot wederoprichting van een gymnastlek-afdeeling. Terwijl de heer F. alhier bij de fa. Bruinen een 8-tal personen passeerde, kreeg hij van een hunner, zonder dat hiertoe eenige aanleiding bestond, een 6tomp in het gelaat, waarbij hij aan kin en lip gewond werd De politie maakte proces-verbaal op. NOORDWIJK AAN ZEE Naar wij vernemen heeft de heer W. L. de Witt om gezondheidsredenen be dankt als voorlezer bij de Herv. Kerk. RIJNSBURG. De Intrede van Cand. M. Baan. De classis 's-Gravenhage der Chr. Geref. Kerk heeft geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramen ten de heer M. Baan, cand. te Maassluis en beroepen predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier. De heer Baan is voornemens Zondag 17 Nov. a.s. zijn Intrede te doen alhier na vooraf te zijn bevestigd door prof. G. Wisse, van Apeldoorn, SASSENHEIM. Voor de vacature H. G. van Teyllngen is als ouderling door den Raad der Geref. Kerk de volgende nominatie opgemaakt: M. Boom en M. C. Duym, De stemming vindt a.s. Zondag plaats. VEUR-LEIDSCHENDAM- Meisje aangereden. Aan den Veurschestraatweg nabij de Openbare School heeft een auto ongeluk plaats gehad. Het 8,-j. doch tertje van den heer G., wonende aan de Smitslaan, die op weg was naar school, slak achter eenige wagens plotseling den rijweg over met het gevolg, dat zij tegen een Juist passeerende auto terecht kwam en een wiel daarvan over 't beentje kreeg. De chauffeur heeft de kleine naar de ouderlijke woning vervoerd, waar het onder geneeskundige behandeling ls ge steld. Wederom een brutale inbraak. Gisteravond heeft hier weder een bru tale inbraak plaats gehad. Tusschen kwart voor zeven en acht uur, terwijl de bewoners ter kerke waren, heeft men door verbre king zich toegang verschaft tot de woning van den heer van V. aan den Voorburg- scheweg. Het geheel© huis is overhoop ge haald, zelfs de bedden zijn aan een onder zoek onderworpen. Vermist worden ver schillende sieraden tot een waarde van ca. f. 100.Een met een politiehond in gesteld onderzoek leverde tot nu toe geen resultaat op. Dat hier ter stede dezelfde personen aan 't werk zijn, bewijst wel de wijze van wer ken, terwijl ook zeker is dat de inbrekers hier woonachtig moeten zijn, daar zij steeds met het doen en laten van, de be woners goed op de hoogte zijn. Aanrijding. Zaterdagmiddag te 3 uur heeft aan den Achterweg, hoek Veenestraat, een aanrij ding plaats gehad tusschen een auto, be stuurd door J. H. H. O. uit Gouda en een met paard bespannen wagen, bestuurd door den landbouwer O. uit Stompwijk. De auto kwam uit de richting Gouda, terwijl het paard en de wagen uit de richting Leidschendam kwamen. De bestuurder van het paard en den wagen probeerde nog tusschen de auto en een stilstaande wagen om te komen en reed daardoor op de auto. De auto werd op verschillende plaatsen beschadigd. De gemeentepolitie maakte procesverbaal op. VOORHOUT. Auto botsing. Zaterdagmiddag te omstreeks vier uur kwam ln de richting Sassenheim aanrij den een personenauto bestuurd door den heer K. uit Llsse, terwijl terzelfder tijd een vrachtauto van de fa. K. te Heemskerk (N.-H.) de Teljlingerlaan eveneens in de richting Sassenheim wilde oprijden. Het gevolg was dat de personen-auto naar links zwenkte en in de haag van de firma Westerhoven reed; de bestuurder van de personen-auto kon een ernstige aanrijding niet voorkomen, zoodat de nieuwe auto danig gehavend werd en on mogelijk haar weg kon vervolgen. De inzittenden, de heer K. en zijn echt genoot© kwamen er wonder boven wonder goed af. De vrachtauto uit Heemskerk heeft zijn vracht aardappelen afgeladen en kon daarna weer weg rijden. VOORSCHOTEN. In tegenwoordigheid van B, en W. dezer gemeente is Zaterdagmiddag onder veel belangstelling een „Weerkundig Sta tion" van de courant „Het Vaderland" geopend. Na een welkomstwoord van den directeur, den heer E. de Lang, deelde de meteoroloog, de heer Ohr. A C. Nell, het een en ander mede over het doel van dit weerkundig station. Het beoogt op popu lair wetenschappelijke wijze in te lichten over de processen in de natuur en daar voor en voor het doen van waarnemingen belangstelling te wekken. Na het serveeren van de thee in hotel Deurloo begaf het gezelschap zich naar het gebouwtje aan de Papelaan, waar de diverse instrumenten en de tentoonstelling werden bezichtigd. Door den heer Nell zijn vele vragen be antwoord en de verschillende instrumen ten om temperaturen, windsnelheid, zonneschijn, windrichting, atmosferische storingen te meten -of te controleeren, nader verklaard. Vergadering der Chr. Hist. Jongerengroep. Na het zingen van Ps. 72 6 opende de voorzitter, de heer A. Fortgens met gebed en voorlezing van het eerste gedeelte van Romeinen 13. Vervolgens heette hij de aanwezigen, in het bijzonder ds. H. P. Fortgens, advi seur der Groep, den heer A. Verboom, ge meenteraadslid en den heer C. de Ruyter, bestuurslid der Kiesvereeniging, hartelijk welkom. De heer A. Fortgens hield hierna een referaat over: „De ontwikkeling en conse quenties van art. 1 van het Beginselpro gram der C.H. Unie". Hij besprak de principieele oorzaken van het tot stand komen der C.H. Unie en wees daartoe op de denkbeelden der Fransche Revolutie, welke ook hier haar nadeelige en verderfelijke sporen achter gelaten had, waarop echter de reactie volgde (o.a. da Costa. Groen van Prinste- rer). Vervolgens werden door spr. de prin cipieele verschilpunten tusschen Groen v. Prlnsterer en Lohman eenerzijds en Kuy- per anderzijds duidelijk uiteengezet. In verband hiermede werd ook gewezen op den grootefl invloed van Hoedemaker, eerst een medestrijder yan Kuyper. echter spoedig van diens zijde wijkend. Immers Hoedemaker's devies was: „Héél de Kerk en héél het volk" met als consequentie dat hij de Kuyperiaansche denkbeelden van verbijzondering op alle gebied niet kon aanvaarden. In 1897'98 kwam de splitsing. Opge richt werd de Vrije A.R. Partij (Lohman). In dien tijd werden ook opgericht de Friesch C.H. Kiezersbond, geleid door de gedachte van Hoedemaker en de C.H. Kie zersbond van dr. de Visser, welke drie in 1908 zich verbonden tot de C.H. Unie. In verband met de vraag: wat is Revo lutie? behandelde spr. het gezag in zijn verschillende vormen. Alle gezag is uit God Onaanvaardbaar zijn daarom voor ons de beginselen der anarchie en volks- souvereiniteit. Ook behandelde spr. het vraagstuk: „Kerk en Staat", Besproken werd hoe de Katholieken, de Lib.. A.R., H.G.S. en N.S.B. over deze ver houding denken. Spr. eindigde met den wensch, dat men wete wat het zeggen wil: „Ik schaam mij het Evangelie van Jezus Christus niet". De vice-voorz., de heer W. de Ruyter dankte spr. hartelijk voor zijn mooi refe raat. Na discussie en het zingen van psalra 89 8 sloot ds. H. P. Fortgens met dank gebed. 1. Soms verveelde Thijsje zich, als er heel lang geen nieuwe avonturen waren; waarom dat kon hij niet verklaren. Hij heeft het thuis wel goed, maar is toch niet zichzelf als hij geen helden daden doet. Zoo is het hem ook nu gegaan; hij heeft een tijdje niets gedaan en nu heeft 't avontuur-verlamgen hem heftig weer bevangen. Dat heeft nog niet heel lang geduurd, of, bij een wand'ling in de buurt, krijgt hij een goed idee; hij wendt zijn schreden in de richting van de zee. 't Is daar, naar Thijs vernomen heeft, dat iemand leeft, die goede daden te verrichten geeft; een beschermer van het goed en be strijder van het kwaad, die ieder booswicht haat. Wie en wat dat wel kan zijn, vertel ik Je bij 't volgend plaatje heusch haarfijn; wat deze teekening te zien Je geeft, is, dat Thijs de woongrot van dat goede wezen al gevonden heeft. ZOETERWOUDE. Vergadering der Plulmveevereeniging. In Café „Ik leer nog" aan den Hooge i Rijndijk alhier waren de leden der Plulmveevereeniging bijeen geroepen door hun bestuur voor de jaarlljksche alg. Ver gadering. De voorzitter de heer Fl. den Hertog opende met een woord van groote i tevredenheid voor de belangstelling. Want 1 vele leden waren opgekomen. De secretaris I de heer M. van Leeuwen las de notulen der I vorige vergadering voor, welke onveran derd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester den heer W. C. de Groot bleek, dat er een batig saldo in kas was f. 93.37. Een controle-commissie welke de kas had nagezien had alles ln orde be vonden, hetgeen bij monde van den heer A. de Jong werd verklaard en waarvoor- den penningmeester dank werd gebracht. Als lid der controle-commissie voor 't vol gend Jaar werd herbenoemd de heer A. de Jong en benoemd de heer Koot, terwijl als platasvervangers werden aangewezen de heeren v/d. Voort en Rijnsburger. Verder bleek uit het jaarverslag van den secretaris dat in 't afgeloopen jaar geveild waren 184872 kipeieren. 12547 eendeleren, 1515 stuks pluimvee, 935 konijnen en verder nog een groote hoeveelheid boter, kaas en an dere artikelen. Alhoewel de prijzen over 't geheele jaar abnormaal laag waren, was men over 't geheel genomen over 't geveilde tevreden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Fl. den Hertog en S. Goedhart herkozen en ln de plaats van den heer Jansen gekozen de heer Jac. Dorrepaal. De herkozenen dankten voor het in hun ge stelde vertrouwen en beloofden de belan gen der vereeniging zoo veel mogelijk te behartigen. Tijdens de rondvraag werd be sloten dit jaar geen feestavond te organi- seeren doch de leden een verrassing in den vorm van sigaren te schenken. Hierop volgde sluiting. RECLAME. 2004 is hierover reeds geopend. Naar de mee» nlng van B. en W. zal ook dit werk in d» komende 4-jarige periode moeten worden uitgevoerd. Bij dit alles maken zij het voorbehoud dat de tijdsomstandigheden niet dwingen de opgevatte voornemens te laten varen, terwijl zij er voor den raad- hulsbouw op wijzen, dat de bouw met be hulp van het legaat zal kunnen worden gefinancierd. Hoewel B. en W. van oor- deel zijn, dat voor raadhuisbouw en rio- leerlng zal moeten worden geleend, achten zij het in het belang van een goed finan cieel beleid hoogst gewenscht. dat voor de eerste kosten van voorbereiding, e.v. grondaankoop, een bedrag uit het batig saldo wordt gereserveerd, waardoor het aangaan van een leening mogelijk tot 1938 of 1939 zou kunnen worden verscho ven, in welke periode de daling der ge meenteschuld, naar zij hopen, zich verder zal hebben voortgezet. Voorts dient met een kleine mogelijkheid rekening te wor den gehouden, dat voor een van belde ob jecten eenige steun uit het werkfonds zou kunnen worden verkregen, hoewel daarop bij het geven van deze beschouwing niet is gerekend. Mitsdien stellen B. en W. den raad voor, zoowel voor de bijzondere reserve als voor raadhuisbouw en riolee- rlngsplan te reserveeren een bedrag van I f. 20.000 elk, in totaal dus f. 60.000. Het 40-jarig bestaan van de Mulo- school met den Bijbel zal Vrijdag 25 Oct. a.s. met de ouders der leerlingen worden herdacht. Als Jury-lid voor het beoordeelen der étalages is opgegeven de heer Pasteur, dit moet zijn de heer J. K. W. F. v. d. Leeuw. De opbrengst van de alhier gehouden, collecte ten bate van het K.R.O.-jubileum- fonds bedraagt pl.m. f. 200, Door de naalkrans „Dorcas" kon het afgeloopen jaar 219 stuks kleedingstukken worden uitgereikt, Blijkens de le verantwoording be draagt de opbrengst van de duizend gul den-collecte ten bate van het fonds Uit bouw der N. H. Kerk pl.m. f. 900. AARLANDERVEEN. Nabij het station stond een vracht auto, waarvan de bestuurder de remmen niet voldoende had aangezet. Door den hevigen wind ging de wagen plotseling achteruit, met het gevolg, dat deze in het water reed. Door de garage-v. Egrnond werd de wagen gelicht. ALPHEN. Begin van brand. Gistermorgen omstreeks 9 uur ontstond een begin van brand in de keuken bij de familie M. v. G. in de Hedastraat. Terwijl de bewoners zich ln de voorkamer bevon den en nog niets van den brand hadden ontdekt, kwam een zoon binnen, wien de Vlammen reeds in het gezicht sloegen toen hij de keuken wilde binnengaan. Een houten schoorsteen brandde geheel af, ter wijl ook de zoldering reeds vlam had gevat. Door omwoners kon de brand met em mers water en een slang op de waterlei ding worden gebluscht. Verzekering dekt de schade. De oorzaak moet worden toege schreven aan het losschieten van een slang van het gascomfoor, waardoor do vlam zich kon mededeelen aan een pan vet. De inbraak bij de fa. Sprey. Omtrent de inbraak bij den houthandel der fa. Spreij kunnen wij nader berichten, dat men zich toegang tot het kantoor en kluisruimte heeft verschaft door het plaatsen van een ladder tegen een plat; vanaf dit plat kon men zich via een uit gebroken raam in het kantoor laten zak ken. De kluisdeur wist-men niet te for- ceeren; men heeft hierin alleen een drie tal gaten geboord. Op het kantoor werd alles wel nagesnuffeld, doch er wordt niets vermist. Vermoedelijk zijn de daders met een auto gekomen, daar een omwoner in de omgeving 's nachts een onbeheerde auto heeft zien staan en anderen deze later weg hebben hooren rijden. De Winkelweek. Reeds Zaterdagavond was in de winkel straten voor den aanvang der winkelweek een gezellige drukte waar te nemen. De talrijke etalages van de deelnemende win keliers aan den étalagewedstrijd zijn goed verzorgd. Door enkele bestuursleden der winkelweekcommissie werd met een auto en via een daarin geplaatste geluidsinstal latie, op verschillende punten der ge meente muziek ten gehoore gebracht en mededeelingen betreffende deze Mica-week gedaan. Het rioleeringsplan. Bij de aanbieding van de gemeente- begrooting deelen B. en W. omtrent het rioleeringsplan o.m. mede, dat hoewel nog geen memoriepost op de begrooting voorkomt, zij meenen dat de raad van oordeel zal zijn, dat ook dit vraagstuk, althans wat een gedeeltelijke uitvoering betreft, om oplossing vraagt. Het inder tijd door den directeur der gemeentewer ken opgemaakte ontwerp betrof een vol ledig rioleeringsplan voor nu en voor de toekomst. De kosten hiervan werden be groot op f. 710.000 zonder installatie voor biologische reiniging, welke achteraf door Rijnland wordt geëischt en vrij kostbaar is, doch waaraan globaal genomen de kos ten worden gecompenseerd door daling van prijzen en loonen van het overige werk. Een uitgave als bovengenoemd, be hoort volgens B. en W. tot de absolute onmogelijkheden. Anderzijds vereischt de toestand op sommige punten dringend voorziening B. en W. zijn dan ook van oordeel dat met de uitvoering een begin zal moeten worden gemaakt en hebben daarbij in de allereerste plaats het oog op het gedeelte tusschen de Visserstraat en de Lemzonlaan. Het overleg met de com missie van bijstand voor openbare werken BOSKOOP. De „Mica" winkelweek. De Mica-winkelweek 1935, die alhier van 1426 October gehouden wordt is Zater dagmiddag officieel, ln tegenwoordigheid van zeer vele middenstanders vereenigd ln de drie plaatselijke organisaties, door den burgemeester, mr. E. P. Verkerk ten raad- huize geopend. Zij belooft ook voor deze gémeente van groote beteekenis te worden. De deelneming van de winkeliers is dan ook vrijwel algemeen. Het plaatselijk co mité heeft ter opluistering nog een etala gewedstrijd georganiseerd, welke gehou den zal v/orden van Woensdag 16 tot Vrij dagavond 18 October. De etalages zullen door een onpartijdige jury worden beoor deeld, die de zeven mooiste etalages no teert. Men wordt verzocht om ook de eta lages van de deelnemers te bezichtigen (de etalages zijn kenbaar aan een deelnemers kaart die in de wedstrijdetalage is ge plaatst), de zeven mooiste etalages te no- tceren en de opgaven tot uiterlijk 21 Oct. a.S. bezorgen bij een der commissieleden. Degene, die de juiste volgorde heeft op gegeven als door de Jury is vastgesteld, ontvangt een prijs, alsmede hij die de volgorde het meest nabij komt. Gedurende „de Mica" zullen de winkels 's avonds tot 10 uur geopend zijn. Op de avonden, te beginnen met hedenavond, vervolgens Dinsdag 15. Donderdag 17. Dinsdag 22, Woensdag 23 en Donderdag 24 October zullen door de drie plaatselijke muziekvereenlgingen om beurten muzikale rondgangen door de gemeente worden ge maakt. Inzameling afd. B. Crisiscomité. Het Crisis-Comité, afd. B. is voornemens in den loop van deze maand een rondgang door de gemeente te houden met een vrachtauto voor het inzamelen van goede ren, zooals gedragen kleeding, huisraad enz. De langdurige werkloosheid heeft in vele gezinnen een groote verarming veroorzaakt zoodat het comité een dringend beroep op de liefdadigheidszin der ingezetenen doet. LEIDERDORP. Feestavond in „Irene". De Chr. Muziekver. „Devote" herdacht in „Irene" haar 15 jarig bestaan. Er was veel belangstelling. Behalve de leden wa ren er tal van genoodlgden en afgevaar digden van zustervereenigingen. De leiding berustte bij den heer K. Brug. eere-voor- zitter van Devote". Nadat was gezongen ps. 89 1 ging deze voor in gebed. De 2e voorzitter, de heer v. d. Bosch memoreer de hetgeen in de afgeloopen 15 jaar was voorgevallen, waarna de heer J. de Zwart enkele gebeurtenissen op rijm herdacht. Door „Devote" werd een gevarieerd pro gramma op vlotte wijze afgewerkt. O.a. werd ten gehoore gebracht het nummer waarmee op het dezen zomer gehouden concours een eerste prijs werd behaald. De muziek werd afgewisseld door samen spraken en zang. Het geheel was een zeer geslaagde avond waarop „Devote" met veel genoegen kan terugzien. Winterlezing in de Ned. Herv. Kerk. Op uitnoodiging van het Comité tot het houden van winterlezingen sprak in ae Ned. Herv. Kerk ds. H. Bakker van Amsterdam over het onderwerp „De Secte der Apostollschen". De spr., wiens lezing uitermate interessant was, vond een zeer aandachtig gehoor. De opkomst had beter kunnen zijn. De Commissie van Toezicht op de Alg. Landbouwcursus alhier bestaat uit de heeren K. Brug A. Rijnsburger en J. da Graaf. Eerstgenoemde is voorzitter. LEIMUIDEN. Geheime distilleerderij ontdekt. Door Rijks- en gemeente-polltie is ln samenwerking met den commies-dienstge- leider der directe belastingen hedennacht een geheime distilleerderij ontdekt ln de woonschuit van den werkloozen land arbeider B. Malhier. De politie had reeds eenigen tijd vermoeden, dat er iets in de woonschuit geschiedde, wat niet in den baak was en kon ten slotte tot een inval, die succes had, overgaan. 8—a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7