VERDERE SANCTIES TEGEN ITALIË IN VOORBEREIDING. D|bbclm*M Nog weinig nieuws van 't front 76,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 October 1935 Vierde Blad No. 23176 DE MOEILIJKHEDEN MET GRAAF VINCI. BINNENLAND. DE SANCTIES. De Werkcommissle van de sanctie-con- ferentle ls Zaterdagmiddag begonnen met de besprekingen over de economische sanctiemaatregelen. Allereerst werd voor gesteld, dat de conferentie zich zal wen den tot de staten die geen lid van den Volkenbond zijn, teneinde hun meening te vernemen welke van groot belang is voor het welslagen van de actie. Een besluit hieromtrent ls nog niet genomen. De Britsche minister voor Volkenbonds aangelegenheden Eden. stelde voor den uitvoer uit Italië en den invoer naar Italië te verbieden. De maatregelen tegen den Italiaanschen uitvoer schijnen te zullen uitloopen op een algemeenen boycot. Men gelooft dat wanneer alle leden van den Volkenbond aan de actie zullen deel nemen. ongeveer 70 van den uitvoer uit Italië zal kunnen worden stil gelegd. Ten aanzien van den invoer in Italië is voor- loopig slechts het oog gericht op zekere producten. Dit tweede punt ls veel moei lijker en zal slechts behandeld kunnen worden op grond van 'n nauwkeurig over zicht van de tot nu toe door de verschil lende landen aan Italië gedane leveringen. Te dien einde zal iedere regeering een lijst moeten opstellen van de belangrijkste artikelen, welke door het betreffende land naar Italië worden uitgevoerd. Het verluidt, dat met de regeering der Vereenlgde Staten contact is genomen met het oog op economische en financieele sancties, waarbij gebleken zou zijn. dat de Vereenlgde Staten in de practijk zelfs zullen willen verder gaan dan de verkla ring. welke Roosevelt op 5 October heeft afgelegd. Een lange en zeer belangrijke gedachten- wisseling ontwikkelde zich over de kwestie der compensaties, d.w.z. de schadeloos stelling aan die landen, die door aan de sancties deel te nemen, betrekkelijk groote schade lijden. Over het voorstel van de gedelegeerde van Zuid-Afrlka de diplomatieke betrek kingen te verbreken, werd niet verder be sproken. Ook gisteren zijn de besprekingen voort gezet. Speciaal de financieele commissie heeft hard gewerkt en is gereed gekomen. De basis der besprekingen vormt een memorandum van de Volkenbondscom missie, welke in Juli JJ. voorstellen heeft moeten uitwerken voor eventueele maat regelen tegenover verdragschendende staten. Het wordt in dit memorandum onge- wenscht geacht den betreffenden staat en zijn onderdanen de beschikking over hdn buitenlandsche saldi te ontnemen of den rente- en schulddellngsdienst van hun buitenlandsche vorderingen op te schor ten. Daarentegen zullen geen nieuwe buiten landsche credieten aan den betreffenden staat of zijn onderdanen worden ver schaft. Naar verluidt zou de commissie voor nemens zijn slechts voor credieten. welke langer dan een maand loopen een verbod voor te stellen. Heden verwacht men verdere beslissin gen ln de sanctie-materie. De vertegenwoordiger van de sovjet unie in het comité voor de toepassing van economische sancties, gezant Potemkin, heeft namens zijn regeering voorgesteld, dat bepaalde financieele en economische maatregelen zullen worden genomen tegen staten, die zouden weigeren zich bij de collectieve actie voor toepassing van arti kel 16 van het Volkenbondspact aan te sluiten. Potemkin preciseerde zijn voorstel met de verklaring dat deze maatregelen zouden kunnen worden gegoten in den vorm van restrictie van credieten. die de normale behoeften van deze 6taten te boven gaan. Men zou eveneens de uitvoeren naar deze staten kunnen beperken, daarbij re kening houdend met de handelsbalans der laatste jaren. Het voorstel van den sovjet-gedelegeer de is gericht tegen staten als Oostenrijk, Hongarije en Albanië, die te kennen heb ben gegeven dat zil zich tegen de collec tieve actie verzetten zouden. De „Giornale dTtalia" schrijft in een artikel, dat handelt over de sancties, dat de te Genève bestudeerde maatregelen voor Italië niet onvoorbereid komen. Italië heeft niet alleen zijn verdediging voorbe reid, doch ook eventueele reacties. Het ligt niet op den weg van Italië den vijand de hulpbronnen en middelen van Italië te onthullen. De markten in de vijandelijke landen zullen worden prijsgegeven om den ruilhandel te concentreeren op bevriende en neutrale landen. Dank zij een monopo lie van grondstoffen zal Italië het bijvoor beeld kunnen stellen zonder Britsche steenkool. De economische verdediging zal een geheel vormen en alle burgers zullen er aan deelnemen. Tenslotte zullen de omstandigheden waarvoor Italië zich economisch geplaatst ziet tengevolge van de sancties, niet worden geliquideerd aan het einde van de tegenwoordige periode Het blad wijst erop, dat de Italiaansche natie nimmer zal vergeten, dat „Engeland en zijn trawanten" den „slavenstaat Abes- synlë" dood brengende wapenen wil ver sohaffen tegen Italiaansche soldaten, die in den wereldoorlog voor de gemeenschap pelijke overwinning 670.000 dooden hebben achtergelaten. In financieele kringen te Parijs deed het geruöht de ronde, dat er onderhande lingen gaande zouden zijn tusschen rijks kanselier Hitier en de Engelsehe regeering, waarbij er naar zou worden gestreefd, dat Duitschland, in ruil voor een leening te Londen, zich zou verbinden, de sanctie- maatregelen van den Volkenbond niet te torpedeeren. Te Genève werd meegedeeld, dat de Duitsche regeering, de contributie aan den Volkenbond heeft betaald, ten bedrage van 5 mlllioen goudfranken. Naar men weet houdt Duitsohland op 21 dezer op ljd van den Bond te zijn. Dan zijn de twee jaar na de kennisgeving van uittreding om. Krachtens art. I van het Handvest kan elk lid uit den Bond kreden na twee jaar tevoren het lidmaatscffap te hebben opgezegd, mits het aan alle ver plichtingen krachtens het Handvest heeft voldaan op het oogenblik van uittreding. VAN 'T FRONT. Het achttiende officieele Italiaansche legerbericht heeft den volgenden tekst: Op 11 October om 13 uur heeft de Dejak ïl alle «classie Koeksa na zich bij de voor posten te hebben aangemeld, zich te Coa- tlt vervoegd bij generaal de Bono. Hij droeg een khakl-uniform van Europeesch model en had verscheidene onderbevel hebbers ln zijn gevolg. Zijn persoonlijk escorte bestond uit 1500 man, die gewa pend waren met geweren, voor het groot ste gedeelte van het Manlicher type, cn met 20 mitrailleuses en 2 stukken klein luchtafweergeschut van het fabrikaat Oerlington. Dit escorte had zich verza meld rondom Adigrat, Dejak Halle Selas sie Koeksa heeft tegenover generaal de Bono hernieuwde uitdrukking gegeven aan zijn gevoelens van toewijding ten opzichte van Italië en heeft zich volkomen te on zer beschikking gesteld. Tevens sprak hij de hoop uit, dat zijn daad ook andere hoofden er toe zou brengen zijn voorbeeld na te volgen met het doel alle volkstam men van den Tigre vrede te geven onder de Italiaansche driekleur en hun rust. welzijn en rechtvaardigheid te verzekeren. Gisteren ls generaal de Bono per vlieg tuig te Adoea aangekomen, waar hij offi cieel bezit nam van het bezette gebied en het monument voor de gevallenen van 1896 onthulde. De negus heeft nog moeite gedaan, Ras Koeksa te weerhouden, doch toen hij zag, dat zijn pogingen vergeefsch waren, heeft hij hem een sterke troepenafdeeling ge zonden, om hem te helpen strijden en te gelijk om hem van zijn voornemen af te houden. Het zenden van de keizerlijke troepen heeft de onderhandelingen ver sneld, welke eindigden in de overgave. Hierdoor wordt tevens verklaard, dat slechts 1500 man hun chef volgden. 200 leden der keizerlijke garde, w.o. vele officieren, deden ook niet mede! Uit Asmara wordt gemeld, dat van de 1500 Abessljnen, die met den gouverneur van Oost Tlgré naar de Italianen zijn overgeloopen, ongeregelde troepen zullen worden gevormd, die met het Italiaansche leger zullen mede optrekken. De Italiaanschi legerleiding heeft drie kampen laten aanleggen voor de 500 Abessljnsohe krijgsgevangenen. Deze kam pen bevinden zich in Eritrea. Van het eigenlijke front is overigens al heel weinig nieuws. Hoewel eerst van Italiaansche zijde werd aangekondigd dat de heele provincie Tigré na het verraad van Ras Koeksa open lag en de opmarsch naar Makalle een wandeling was gewor den, is verder nog niets gebeurd, dan het bezetten van eenlge verdere steunpunten. Onder bescherming van een zwaar bom- bardementsvuur, dat ten doel had de dor pen te doen verlaten en de vooruitge schoven posten der Abessijnsche troepen te isoleeren, zijn de Italiaansche leger- troepen ln Zuld-Oost-Abessynië Zaterdag door het dal van de Webbe Sjibell ln Noordelijke richting opgerukt. Naar uit Harrar wordt gemeld werden 26 Abessynlërs levend begraven in een onderstand. Gerlogoebl Is door Italiaansche vlieg tuigen gebombardeerd. De Abessynlërs hebben een 7-tal So- mali-hoofdlieden als spion doodgeschoten toen men Italiaansche munt op hen vond. Bij het bombardement van de Danato- dorpen zijn vele slachtoffers gevallen. Zaterdagavond is een officieel decreet gepubliceerd, waarbij alle onder-officieren en manschappen van de lichtingen 1909, 1910 en 1912 onder de wapenen worden geroepen. (In Italië worden de lichtingen genoemd naar den geboortedatum der recruten). Een nieuw gezicht in de straten van Adoea is een groep Abessijnsche Askari's, die in 1895 naar het Italiaansche leger overliepen. Na den slag van Adoea, waarbij de Italianen de nederlaag leden, gaf de negus last, dat hun de rechterhand en de linker voet moest worden afgehakt, omdat zij verraders waren; sindsdien leefden zij ln ongenade. Nu zijn zij weer te voorschijn gekomen en loopen trots door de straten, terwijl zij hun arm- en beenstompen toonen en hun rijen Italiaansche medailles. Bovenstaande berichten zijn alle uit Rome. Addis Abeba zwijgt, de verbindin gen heeten nog steeds verbroken. De Italiaansche gezant te Addis Abeba. De weigering van graaf Vinei, den Ita liaanschen gezant, om Addis Abeba te ver laten, heeft een delicate situatie gescha pen, De keizer heeft persoonlijk de kwestie bestudeerd. Men vreest van geweld te moe ten gebruik maken. De Abesijnsche regee- ring heeft met het corps diplomatique te Addis Abeba besprekingen gevoerd over de weigerachtige houding van den gezant. De gezant en de militaire attaché Caldriani zijn onder sterk escorte van de legatie naar een versterkt gebouw gebracht. Zij zullen als gevangenen worden beschouwd. Naar verluidt heeft de keizer van Abes- synië het voornemen den Italiaanschen consul en den handelsvertegenwoordiger van Italië in Magallo, die nog een week reizen voor den boeg hebben, voordat zij in Addis Abeba zullen zijn aangekomen, per vliegtuig naar de hoofdstad te doen vervoeren, teneinde het arrest van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei, te be korten De gezant sou dan tezamen met de beide genoemde Italiaansche vertegen woordigers worden uitgezet. VREES VOOR ZELFMOORD. Zijn vertrek voorloopig uitgesteld. Tactisch optreden Abessijnsche regeering. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Zondagavond. Addis Abeba heeft gedurende de laatste 24 uren hardnekkig getracht een situatie op te lossen, zooals in de geschiedenis der diplomatie nog niet is voorgekomen. Deze situatie was geschapen door de wei gering van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei, om het bevel van de Abessijnsche re geering op te volgen en het land te verla ten. Graaf Vinci ls nog steeds te Addis Abeba. Hij ls thans feitelijk gevangen sinds hij gisteravond geweigerd heeft de stad te ver laten. Gisteravond te ongeveer 5 uur ls hij uit het consulaat verwijderd en sedertdien on der strenge bewaking en voortdurend toe zicht overgebracht ln het huls van Ras Desta. De Abessijnsche regeering vreest voor namelijk, dat graaf Vinei zelfmoord zou kunnen plegen om op die manier als een martelaar te worden gekroond. Alles wordt in het werk gesteld om dit te verhinderen en men hoopt dit bereikt te hebben, nu men hem uit het consulaat heeft verwijderd en geen Abessijnsche troepen in de buurt van het huis toe te laten. Het gezantschapspersoneel vertrokken. Dramatische en komieke scènes speelden zich gisterochtend af bij het vertrek van het personeel van het consulaat. Een ster ke bewakingstroep zorgde er voor, dat de Italianen zouden vertrekken volgens de bevelen van de Abessijnsche regeering en een trein stond aan he station voor hen gereed. Een uur verstreek vóór een gedeelte van het persolneel arriveerde. Zij brachten wagonladingen bagage mede en een lui paard, welk dier de lieveling van het con sulaat was geweest. Graaf Vinei bleef echter op het consu laat achter en beriep zich opnieuw op een besluit, dat hij de stad niet zou verlaten zonder den Italiaanschen consul van Magalo. Een uur ging voorbij. Er werd druk heen en weer geloopen tusschen het consulaat, het paleis en het station. Men hoopte, dat graaf Vinci in zijn ver trek toe zou stemmen, maar tenslotte werd mij medegedeeld, dat hij zich ln den kelder van het consulaat had opgesloten. Het huis zelf verkeerde in een staat van beleg. Daarna was weer een oponthoud aan het station. Signor De Geenet, de tweede secretaris van de legatie, was aan zijn bewakers ont snapt. Hij werd achtervolgd en ten slotte gevonden met een geladen revolver in zijn hand. Hij werd ontwapend en terug naar het station gebracht en daar op den trein ge- Ten slotte vertrok de trein met drie uren vertraging, maar graaf Vinei bleef opge sloten in het legatiegebouw. Vanmorgen stond een nieuwe trein ge reed om den gezant naar de kust te bren gen. Men deelde mij mede, dat graaf Vinei zich van het douanekantoor naar den trein zou begeven. De trein stond stoomend ge reed, maar van graaf Vinei was geen spoor te ontdekken. Later op den dag werd mij medegedeeld, dat de reden waarom graaf Vinei vanoch tend niet was vertrokken, een plotselinge verandering in de plannen van de Abes sijnsche regeering was. Ik verneem, dat men thans heeft beslo ten het vertrek van den Italiaanschen ge zant voor onbepaalden tijd uit te stellen, vermoedelijk totdat de regeering zich op de hoogte zal hebben gesteld van zijn wei gering de stad te verlaten. De Abessijnsche regeering heeft zich ge durende alle moeilijkheden, veroorzaakt door het vertrek van het legatiepersoneel en de weigering van den gezant de stad te verlaten, zeer tactisch gedragen. Noch tegenover het personeel, noch te genover graaf Vinei is eenig geweld ge bruikt. De regeering heeft al het gebruik van geweld strikt vermeden. De situatie in het Noorden. De regeering blijft volharden in een vreemd stilzwijgen ten opzichte van de ge beurtenissen in het Noorden. Ik verneem, dat men van plan is deze politiek voort te zetten, totdat de Volken bond definitief sancties tegen Italië gaat toepassen. (Copyright Morningpost-A.NR.) Verspreide berichten. Mussolini heeft baron Aloisi ontvangen, dien hij geluk wenschte met zijn redevoe ring, welke hij te Genève heeft uitge sproken. Voor de Amerikanen heeft Aloisi gisteren toch nog een radio-rede gehouden via den zender van Columbia. Naar de „Daily Express" meldt, hebben de Engelsehe posterijen den offlcieelen zender Rugby-Radio" voor het relayeeren van een rede van Tecle Hawariate naar Amerika op Woensdagavond ter beschik king gesteld. Zaterdagmiddag hebben 35,000 vrijwilli gers gedefileerd voor Hailé Selasslé. De troepen stonden onder bevel van dedzja- matsj Mesjasja, den gouverneur van de provincie Kambata. Een derde deel der troepen bestond uit ruiterij, de rest was infanterie. De ruiterij gaf staaltjes van buitengewone behendigheid te zien. HET BENZINE-VERBOD. Er zal algemeene dispensatie worden verleend. Er is een extra nummer verschenen van de Nederlandsche Staatscourant, waarin is opgenomen eèn beschikking van den minister van Handel, Nijverheid1 en Scheepvaart. Bij deze beschikking heeft de minister ingetrokken zijn beschikking van 9 October JJ. met betrekking tot de verlee ning van dispensatie van het verbod van uitvoer van benzine. Voorts heeft de minister bepaald, dat van genoemd verbod algemeene dispen satie verleend zal worden, behalve voor die hoeveelheden en soorten benzine ten aan zien waarvan door hem met belangheb benden is of nader wordt overeengekomen, dat uitvoer niet zal plaats hebben. ■o- HET VASTE LASTEN-ONTWERP. Over wijzigingen staat nog niets vast. Naar aanleiding van berichten, die in sommige dagbladen zijn verschenen over wijzigingen in het vaste lasten-ontwerp, wordt van officieele zijde medegedeeld, dat omtrent eventueele veranderingen, welke bij nota van wijziging in dat ont werp zullen worden gebracht, nog niets vast staat. De regeering heeft haar stand punt dienaangaande nog niet bepaald. 25-JARIG JUBILEUM REKKENSCHE INRICHTINGEN. Heden is het 25 jaar geleden, dat de „Vereeniging tot Stichting van Christe lijke Inrichtingen voor verpleging van zwakzinnigen" te Amsterdam werd opge richt. Deze vereeniging werd opgericht onder uitdrukkelijk beding, dat belang stelling zou worden betoond aan allen, onverschillig tot welke gezindte de hulp behoevenden ook mochten behooren. Van het voornemen om dit zilveren jubileum officieel te herdenken moest worden afge zien, daar de tijdsomstandigheden dit niet veroorloven. Ongetwijfeld zullen ech ter velen in den lande op dezen dag een vriendelijke gedachte wijden aan de Rek- kene inrichtingen en zullen velen zich ge drongen voelen door een feestgave de vereeniging van hun sympathie te doen blijken. o HET NIET VAN TOEPASSING BRENGEN DER WET TOT REGELING VAN DE STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen is door de firma Schrader en Co. te Den Haag, namens duizenden belanghebbenden een rekest gericht tot Hare Majesteit de Koningin met verzoek bovengenoemde Wet niet van toepassing te brengen. o RECHTERLIJKE MACHT. Op verzoek is eervol ontslag verleend per 1 Nov. a.s. aan mi, J. J. Croles als presi dent van het gerechtshof te Leeuwarden, onder dankbetuiging voor de gewichtige door hem in verschillende rechterlijke be trekkingen bewezen diensten; bij het ge rechtshof te Leeuwarden zijn benoemd tot president mr. J. A. Stoop, thans vice-pre sident van dat gerechtshof, en tot vice- president mr. C. H. Beekhuls, thans raads heer in dat gerechtshof. RECLAME- 2007 Het Zondagsblad Voce d'Italla schrijft, dat de Engelsehe oorlogsschepen op de Middellandsche Zee het saluut der Ita liaansche schepen niet meer beantwoorden. Te Weenen is de voorstelling van alle films over Ethiopië verboden. Een soort gelijk verbod zal weldra voor geheel Oos tenrijk worden afgekondigd. De voornaamste reden van dezen maat regel is, dat bepaalde films van. Duitsch fabrikaat, die reeds te Weenen vertoond zijn, een uitgesproken pro-Ethiopisch ka rakter dragen. De Italiaansche admiraal Giuliano Pinl heeft de medaille, die hem verleend was als onderscheiding voor zijn hulp bij de verdediging van Britsch-Somaliland tegen een Inboorlingenopstand in 1902/1904, teruggezonden naar Engeland uit protest tegen de houding, die thans door Enge land ln het Italiaansch-Abessijnsche con flict wordt aangenomen. Zaterdagavond is de politie in Uruguay overgegaan tot arrestatie van een aantal anti-fascisten, die een betooging op touw hadden gezet tegen Italiaansche vrijwilli gers, die naar Italië vertrokken, teneinde zich aan te melden voor dlenstnemen In het Oost-Afrikaansche leger. De politie te Parijs heeft Zaterdag in totaal ongeveer 720 jeugdige aanhangers van rechtsche organisaties tijdelijk in arrest gesteld, ter voorkoming van de her haalde pro-Italiaansche demonstraties en de betoogingen tegen het toepassen van sancties, waardoor de openbare orde en rust in gevaar werden gebracht. RECLAME- 830 IBuiten verantwoordelijkheid der Red.), Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. KLEIN MAAR DAPPER. Geachte Redactie. Gistermiddag was schrijver dezes getuige van een opstootje in de Van der Werfstraat. Althans, toen ik op de „plaats des on- heils" aankwam, verscheen gelijktijdig een agent van politie uit een steegje van de Haarlemmerstraat. Een der vechtersbazen werd meegenomen naar het bureau von politie. Gemakkelijk ging dit echter niet. De arrestant vond het steuntje in z'n rug schijnbaar niet erg behaaglijk en een vloed van minder vrien delijke woorden en zelfs bedreigingen wer den gericht aan het adres van den orde bewaarder. Toen de agent met zijn „vrachtje" ter hoogte van de Pelikaanstraat was, begon de arrestant te schoppen tegen de beenen van zijn geleider. Terwijl ik daar nog met verontwaardiging naar stond te kijken, was op 't zelfde moment de vechtersbaas ge- vloèrd en kreeg daarbij een geduchte opstopper te incasseeren. Eerst aan de Haarlemmerstraat geko men werd assistentie verleend door den verkeersagent. Algemeen besprak men daarna de kor daatheid van den kleinen agent, die niet voor de poes is en van zijn wapenen bijna geen gebruik behoeft te maken. EEN OOGGETUIGE. Leiden, 11 Oct. 1935. TEGEN DE VOORGENOMEN SALARIS VERLAGING. Voorstellen aan Regeering. De centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken heeft besloten, aangaande het regeeringsvoor- stel der 5 salarisverlaging, zich tegen dit voorstel uit te spreken, doch tevens der regeering aan te bevelen, om, indien zij niettemin den voorgenomen maatregel tot uitvoering zou brengen, het bedrag van ruim f 1.000.000, hetwelk naar de meening der commissie de voorgestelde verlaging meer dan de in het bezulnl- glngsontwerp vermelde tien mlllioen zal opbrengen te bezigen tot vermindering van deze 5 "/o salarisverlaging, dan wel te doen strelcken tot verzachting der vol gens de millioenennota van dit jaar nog in overweging zijnde verdere salarisver slechteringen. Voorts gaf de commissie in overweging de 5 salarisverlaging niet ten volle te doen gelden voor de ambtenaren op maand- en weekloon in de vierde klasse gemeenten, dan wel deze voor dit perso neel, dat reeds door de herclassificatie van 1 Juli j.l. een extra salarisverlaging van ongeveer 6 "/o had ondergaan, eerst te doen ingaan met 1 Juli 1936. De vertegen woordigers van drie der zes in de com missie zitting hebbende organisaties ziin tevens voorstanders van het niet onder deze 5 verlaging doen vallen van het minimum bedrag der kindertoelagen. De vertegenwoordigers van t-wee organisaties zouden ook van de verlaging uitgesloten willen zien het bedrag van f. 180 der huwelilkstoelage en de voor deze toelage gestelde limiet van f. 1800. Voorts vereenlgde de commissie zich met het regeeringsvoorstel tot wijziging en aanvulling van het bezoldigingsbesluit aangaande eenige functies aan de Alge meene Landsdrukkerij. De Algemeene Roomsch Katholieke Vereeniging (A.R.K.A.) in een buiten gewoon congres bijeen te Utrecht consta teerde; dat door de op 1 Januari in te voeren salariskorting de salarissen van vele amb tenaren dalen tot beneden het peil van 1915; dat de kosten van levensonderhoud niet lager, eer hooger zijn geworden, dat de verantwoordelijkheid der ambtenaren den laatsten tijd zeer verzwaard is, zoodat dit niet in overeenstemming is met de salaris korting; dat de geëisebte salariskorting van de ambtenaren der lagere Overheidsorganen niet Ln overeenstemming is met de ratio van art. 126 der Ambtenarenwet 1929, zooals deze is uitgesproken door de Twee de Kamer naar aanleiding van het amen dement Suring c.s.; dat de lagere organen vaak salaris- regelingen hebben, die de toch reeds lage rijkssalarissen nog meer bekorten; sprak als haar meening uit: dat de salarisnolitiek der regeering der laatste jaren vele ambtenaren moedeloos maakt en hun toekomst zonder perspec tief met de moreel verderfelijke gevolgen daarvan, terwijl ook veel goede krachten door de lage salarissen worden afge schrikt om zich in dienst der overheid te stellen, dat dus voor de bezuiniging van 10 mlllioen ook een anderen weg gezocht moet worden: dat onder de hierboven aangegeven om standigheden een salariskorting niet be- vorderliik voor de volkswelvaart kan ge noemd worden en bittere teleurstelling bij het ambtenarencorps heeft gewekt; vertrouwt, dat bij de behandeling der Begrooting 1936 de volksvertegenwoordi ging de Regeering zal doen terugtreden van den ingeslagen weg en doet daarbij een dringend beroen op de Kamerfracties der R.K. Staatspartij. VERSPREIDE BERICHTTEN. De gewone audiëntie van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zal op Donderdag 17 October niet doorgaan.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13